m 'Stenen voor Malawi' in Poortvliet Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 maart 2009 Speelmanslaan en -baai Woning Kettingdijk Kunstwerk Stadszicht Campers bij haven Wonen in garage Parkeerverbod Prins Clauslaan Jamsessie Dijke volgt Poot op voor kascontrole Hage klaverjast meeste punten Klassiek concert Inbraak bedrijf Theoriekennis getest Controlebezoek varkenshouderij Mok voor Weijte Oliebollen van Vogelvrienden Goede partij Jos Hommel Jeugddienst Woninginbraak Route oud papier aangepast Bul Van 't Hof Zeilkast i Geslacht in eigen slagerij Sponsorloop Bestel-/Bedrijfsauto's Bezwaar Westvest Feestavond Ruiten kerk kapot Kop-staart botsing Jeugddienst Klassiek concert Geen bezwaar provincie tegen bouw Haestinge Frontale botsing Debat leefbaarheid Goudenregenlaan Uitbreiding kantine Trouwen Holland Huis Lesbrieven landbouwstrook Trouwen in de Weihoek Bodem Krabbenkreekweg Reumafonds Infoavond voor aanstaande ouders 2 Tholert Of de grootse plannen op de Speel mansplaten nu wel of niet doorgaan, straatnamen zijn er in elk geval voor de recreatiewoningen. Speelmans laan en Speelmansbaai zijn de na men voor de twee aan te leggen stra ten in het recreatiegebied langs de zoete kant van de Oesterdam. B. en w. hebben besloten om mede werking te verlenen aan het vernieu wen van de woning Kettingdijk 4 van A. Bouman. Er komt een speciale bijeenkomst voor de onthulling van het kunst werk, De uitwisseling' in de nieuw bouwwijk Stadszicht. B. en w. heb ben daartoe besloten. Het centrum voor beeldende kunsten CBK Zee land heeft een speciale website ge maakt (kunstinzeeland.nl) voor een provinciebrede inventarisatie van beelden in de openbare ruimte. In samenwerking met de 13 Zeeuwse gemeenten wil het provinciebestuur aandacht geven aan beelden in de openbare ruimte. Naast algemene in formatie en foto's is het voor ge meenten ook mogelijk extra infor matie toe te voegen over o.a. het eigendom, het onderhoud en de staat van het werk. Er is al een paar jaar over gepraat, maar de komende zomer gaat het er van komen. De gemeente neemt een proef met het toestaan van twee camperplaatsen op het havenplateau. Dit gebeurt in samenwerking met watersportvereniging de Kogge. Aan de hand van het gebruik van deze mogelijkheid bekijken b. en w. of de proef wordt uitgebreid met camper plaatsen op het havenplateau van Sint-Annaland. B. en w. vinden het niet goed dat tij dens de herbouw van een huis aan de Oudelandsedijk tijdelijk een ga rage bewoond wordt. Het college heeft de overtreder verplicht om het strijdig gebruik binnenkort te staken. Anders leggen b. en w. een boete op. In de Prins Clauslaan stellen b. en w. een parkeerverbodzone in na herin richting van deze straat. Het bezwaarschrift van J.C.J. Hage over een inritconstructie is door b. en w. gehonoreerd. Eerst had het college het verzoek afgewezen, maar na een hoorzitting over de situatie bij het pand aan de Kon.Julianastraat stelden b. en w. Hage in het gelijk. Hij mag de inrit nu aanleggen. Café The Sixties organiseert zondag weer een blues/rock jamsessie. Dit maal heeft de organisatie een koppel speciale gasten uitgenodigd, waar van Robert Smith (zang-mondhar monica) inmiddels een regelmatige verschijning is op het Sixties mu- ziekpodium. De tweede gast is een nieuw gezicht. Jane Onderwater (zang-saxofoon) komt eigenlijk meer uit het jazz-circuit, maar ande re muzieksoorten heeft zij echter nooit geschuwd. Zij werkte samen met onder meer Trijntje Oosterhuis en Al Jarreau. De gratis toegankelij ke jamsessie begint om 16.30 uur. Bij de algemene ledenvergadering van vogelvereniging Vogelvreugd, die vrijdag is gehouden in Meulvliet, is de heer Dijke gekozen tot opvol ger van de heer M. Poot in de kas- commissie. De heren M. Goedege- buure, W. Zoetemeyer en P. Nuyten zijn herkozen in het bestuur. De ver gadering werd bezocht door 22 le den. Ze kregen verder van de secre taris te horen dat de vereniging per 1 januari 124 leden telt en dat de ver eniging er financieel gezond voor staat. De ringencommissaris vertel de dat er in totaal 4100 ringen zijn besteld, wat erop duidt dat de leden goede verwachtingen hebben van het nieuwe seizoen. De volgende vergadering is gepland op 17 april in de Wellevaete in Sint-Annaland, waar een spreker een lezing zal ge ven over Europese cultuurvogels. Leen Hage heeft de wekelijkse wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Hij versloeg met 5552 punten Marian Tazelaar, die twee weken eerder nog op de eerste plek eindigde. Zij kwam donderdag met het kaartspel op 5267 punten. Han Visser (4879 p.). Herman Oldenburg (4846 p.) en Corrie Moeliker (4784 p.) werden derde, vierde en vijfde. De sopraan Karin ten Cate en gita rist Paul Pleijsier treden donderdag 12 maart op in Ten Anker. Het klas sieke concert begint om 14.30 uur. Zij geven later die dag om 19.30 uur ook een concert in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Het duo brengt een gevarieerd klassiek programma ten gehore met aria's van Mozart en liederen van onder andere J. Rodri- go, B. Britten, M. de Falla en F. Mercury. De concerten zijn in nau we samenwerking met de stichting Muziek In Huis (SMIH) georgani seerd. SMIH verzorgt klassieke ka mermuziekconcerten in zorgcentra. In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in een bedrijfs pand aan de Slabbecoomweg. Het pand is geheel doorzocht door de in brekers en ze namen een gsm, aller hande sleutels en enkele tientallen euro's mee. De heer Post heeft de theoriekennis van plattelandsvrouwen afdeling Tholen op het gebied van autorijden getest. Dat deed hij tijdens de jaar lijkse ledenvergadering. Er ontstond een levendige discussie waarbij on der andere zaken aan de orde kwa men als onbekende verkeerssitu aties, maar ook feiten over drankgebruik achter het stuur. Oud- Vossemeer Een toezichthouder van de afdeling handhaving natuur en milieu en een vergunningverlener van de afdeling milieuhygiëne van de provincie Zee land hebben geen bijzonderheden gevonden tijdens hun bezoek aan de varkenshouderij van Britt b.v. aan de Groeneweg. Dat schrijft de provin cie in een brief aan het bedrijf. Het doel van het bezoek, dat in decem ber plaatsvond, was een nadere ken nismaking met de bedrijfsleider en om een toelichting te geven op de verschillende vergunningsaspecten. Bij een volgend bezoek controleert de toezichthouder of de voorschrif ten op het gebied van milieubeheer worden nageleefd en of de verande ringsvergunning van 5 februari 2008 en de uitbreidingsvergunning van 4 september 2008 op de juiste wijze zijn uitgevoerd. Prins Weijte heeft met carnaval ook de Sint Anthoniusschool niet over geslagen. Hij bracht op de vrijdag middag voor de laatste keer een be zoek aan de school. De groepen hadden ieder op hun beurt hun car navalsoutfit mogen showen voor de jury en het was aan prins Weijte om de uitslag bekend te maken en de prijzen uit te delen. De winnaars wa ren Jara en Dylan (groep 1-2), Nina en Sven (groep 2-3), Lindsey en Joey (groep 4-5) Sanne en Quentijn (groep 6-7) en Aulicia en Auke (groep 7-8). De kinderen waren na tuurlijk niet vergeten dat dit het laat ste jaar van prins Weijte als hoog heid is, dus hadden ze allemaal vreselijk hun best gedaan op mooie tekeningen, die door meneer Piet als boek werden aangeboden. Als extra aandenken kreeg de prins nog een cadeautje: een mok met daarop een foto van het schoolbeeld Sint-An- thonius, aangekleed in carnavalskle ren, zodat de prins onder het genot van een bakje koffie nog eens terug kan denken aan al die leuke feesten die hij op de school meegevierd heeft. De Vogelvrienden bakken zaterdag oliebollen die verkocht worden in het dorp. De jaarlijkse actie van de vogelclub is bedoeld om de bijzon dere tentoonstelling in november fi nancieel rond te krijgen. Afhalen van de oliebollen is ook mogelijk. Dit kan tussen 9 uur en 11.30 uur bij F.D. Rooseveldstraat 14. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel de kortste partij in 25 beurten, het hoogste gemiddelde met 3,24 en de hoogste serie met 13 ca ramboles. Volgende week donderdag worden de halve finales in de beker competitie gespeeld. De uitslagen: J. Hommel-T. de Reus 10-9,403; J. Etienne-H. van Daalen 9,62-10; J. Etienne-T. de Reus 10-6,418; J. de Koning-H. van Daalen 10-10; A. Hommel-P. Goossens 8,5-10; M. Klijnsmit-J. Hommel 10-6,79; R. de Jonge-H. Rensink 10-8,269. De Hervormde Kerk houdt zondag avond om half zeven een jeugd dienst. Aan deze dienst werken kan didaat A. Slabbekoorn uit Goes en de zanggroep d'Accord uit Tholen mee. Het thema is: 'Van w(W)ie ben jij er een?' De collecte is bestemd voor de zorg voor moeders en (ge handicapte) kinderen in de Domini caanse Republiek, een project van de stichting Tear. Via de plaatselijke Tear-partner FCID wordt in de arme wijken rondom de stad Santiago voorlichting gegeven over hygiëne, (borst)voeding en kinderziekten. Speciale aandacht gaat uit naar ge handicapte kinderen, die vaak voor de buitenwereld verborgen worden gehouden. Een inbreker of inbrekers hadden het donderdag voorzien op een wo ning in de Prins Willem Alexander- straat. Rond negen uur 's avonds vernielde de dader een ruit en nam hij of zij sieraden met onbekende waarde weg uit de woning. De wo ning was op dat moment verlaten, omdat de bewoonster in het zieken huis lag. Sint-Annaland De zendingscommissie van de Gere formeerde Gemeente en de fanfare Accelerando, hebben de ophaalrou- tes van het oud papier in het dorp aangepast. De reden hiervoor is het groeiende aantal geparkeerde auto's in de straten, waardoor de vrachtwa gens voor het papier moeilijker op de plek van bestemming kunnen ko men. Een optie was om het ophalen te laten vervallen en daarvoor in de plek containers te plaatsen waar op bepaalde tijden het oud papier inge leverd kan worden. Voor deze optie is niet gekozen, maar wel voor het omleggen van de route op een aantal plekken. De smalste straten zijn uit de route geschrapt. Dat zijn onder meer de Cureestraat, Crooswijk en de Julia- nastraat. De bewoners van die stra ten kunnen hun oud papier op het dichtstbijzijnde kruispunt zetten. De route is nu structureel uitgebreid naar de nieuwbouwwijk Vroonstede. De direct belanghebbenden worden zaterdag via een flyer geïnformeerd. De vrijwilligers van de zendings commissie en muziekvereniging ha len het oud papier op voor het ver krijgen van extra inkomsten. Bij de muziekvereniging gaat het om de aanschaf van nieuwe instrumenten voor haar jeugdige leerlingen en bij de zendingscommissie om het bie den van hulp aan derde wereldlan den. Het papier wordt elke tweede en elke laatste maandag van de maand opgehaald. Maandag 9 maart haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Piet van 't Hof is dinsdag geslaagd voor zijn kerkelijk examen. Dat vond plaats in het academiegebouw van de protestantse theologische universiteit in Utrecht, waar aanslui tend de bul is uitgereikt. Een week eerder behaalde Van 't Hof de mas- tertitel theologie en kerkelijke ge meente aan de facultejt Godgeleerd heid van de universiteit van Utrecht. In april wordt het colloquium afge nomen. waarna Van 't Hof beroep baar wordt in de protestantse kerk in Nederland (PKN). Zeilkast is een nieuwe straatnaam voor de nieuwbouwwijk Vroonste de. Deze nog aan te leggen straat sluit aan op een andere daar nog te maken straat. Kromsteven, die ligt tussen de begraafplaats en de schuur van P.A. Snoep aan de Bierensstraat. B. en w. hebben een werkgroep in gesteld die voor de gehele gemeente adviezen uitbrengt over nieuwe straatnamen. Voorheen deed dat vaak gemeentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg, die de historie van de des betreffende bouwplaats bekeek en met zijn voorstellen de geschiedenis levendig hield. Hij werd daarbij Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag I Haaskarbonade 1 kg 6,50 Magere runderlappen 1 kg Kalkoenschnitzels 500 gr. 4,50 Hachee- of soepvlees Varkenshaas 250 gr. 3,75 Bij 500 gram Shoarma 4 broodjes en saus gratis! 8,50 3,75 500 gr. Vet spek of spekblokjes 500 gr. 2,50 Slavinken 5 halen Snijworst 100 gram 1,20 Gebakken ham 100 gram 1,39 Jonge kaas gesneden 100 gram 0,99 Zult uit eigen keuken 150 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN! I I I I Advertentie I.M. vaak geassisteerd door een collega van de afdeling bevolking en bur gerlijke stand. In de nu gevormde werkgroep, waarvan de samenstel ling volgens het college kan wisse len, zitten ambtenaren van publieks- zaken. openbare werken en vergunning en handhaving. Stavenisse De Rehobothschool doet in de week van 23 tot en met 30 maart mee aan de sponsorloop Wandelen voor Wa ter van Aqua for All. Leerlingen uit groep 7 en 8 lopen zes kilometer met zes liter water op hun rug en la ten zich daarbij sponsoren. Ze kun nen zich op deze manier inleven in hun leeftijdsgenoten in ontwikke lingslanden die elke dag ver moeten lopen om drinkwater te halen. Doel is om de wereldwijde waterproble- matiek onder de aandacht van de jeugd te brengen en daarnaast een financiële bijdrage te leveren aan de verbetering van de watersituatie in ontwikkelingslanden. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De bezwaarmakers tegen de bouw van een appartementengebouw aan de Westvest vinden dat een derge lijk complex niet past in de omge ving/bestaande bebouwing. Ze zijn ook van mening dat de verkeers- en parkeerdruk toeneemt. B. en w. heb ben de bezwaren uitgebreid getoetst aan het bestemmingsplan, de wel standscommissie heeft een positief advies uitgebracht over het bouw plan en gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar af gegeven. Het college heeft het be zwaar ongegrond verklaard, maar tegen die beslissing is nog beroep mogelijk. De feestvereniging van Haestinge start met een reeks maandelijkse feestavonden. De eerste is op 13 maart en heet 'I love 2 dance'. Be langstellenden kunnen vanaf 22 uur onafgebroken dansen op muziek van dj U-Nc en dj Ruben. De entree is gratis. Meer info via Nick en Mi randa Visser (boeknu@ hotmail, com). Een zestal glas-in-Ioodruitjes van de Maartenskerk aan de Hazenstraat is van vrijdag op zaterdag vernield. Onbekenden hebben de ruitjes van het gebouw van de Hersteld Her vormde gemeente ingegooid met stenen. De schade bedraagt onge veer 400 euro. Een 22-jarige dorpsgenoot heeft en kele hechtingen in zijn neus gekre gen na een verkeersongeval in Ber gen op Zoom. Hij reed zater dagmiddag met zijn auto op de Randweg West achterop een auto met pech van een 22-jarige Berge- naar. De Tholenaar merkte te laat op dat de auto stil stond op de linker rijbaan. De Brabander is na de kop- staart aanrijding met nek- en rug klachten overgebracht naar het zie kenhuis. Ds. J. Reehorst gaat 15 maart om 19 uur voor in de jeugddienst in de Re- hobothkerk. De jongeren van de ca techisatie helpen mee in de dienst die draait om beloftes. Samen met bezoekers wordt geluisterd naar wat God belooft. Maar bovenal wordt Zijn naam geloofd en geprezen door te zingen en te bidden. De sopraan Karin ten Cate en gita rist Paul Pleijsier treden donderdag 12 maart op in Maartenshof. Het klassiek concert begint om 19.30 uur. Zij geven eerder die dag om 14.30 uur ook een concert in Ten Anker in Tholen. Het duo brengt een gevarieerd klassiek programma ten gehore met aria's van Mozart en liederen van onder andere J. Rodrigo, B. Britten, M. de Falla en F. Mercury. De concerten zijn in nauwe samenwerking met de stich ting Muziek In Huis (SMIH) geor ganiseerd. SMIH verzorgt klassie ke kamermuziekconcerten in zorgcentra. De provincie heeft ingestemd met het verzoek van de gemeente om een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de nieuwbouw van Haestinge. Het nieuwbouw- plan is niet in overeenstemming met het huidige bestemmingsplan, maar de provincie heeft vanwege de goede ruimtelijke onderbou wing geen planologische bezwaren tegen de bouw van een nieuw cen trum. Scherpenisse Een 19-jarige inwoonster is zater dagmorgen frontaal met haar auto tegen een andere auto gebotst. Dat gebeurde op de Halsterseweg tussen Steenbergen en Klutsdorp. Zij en de andere inzittenden, haar twee broers en zus, zijn daarbij licht gewond ge raakt en per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. De auto mobiliste reed rond kwart over tien ter hoogte van de Witte Ruiterweg langs een rij stilstaande auto's, waarvan de voorste stond te wach ten om af te slaan. Bij die inhaal manoeuvre werd ze geconfronteerd met een tegenligger, waardoor een botsing ontstond. In het verslag van de bijeenkomst over de leefbaarheid in het Holland Huis is Marga Mantel geciteerd over het voorrang geven aan de eer ste levensbehoeften boven het bou wen van een sporthal. Volgens me vr. Mantel zijn de aan haar toegeschreven citaten echter afkom stig van een vrouw die een paar stoelen verder zat. Mevr. Mantel vindt dat Scherpenisse een hele mooie woonomgeving is, maar maakt zich bij het ouder worden wel zorgen over de toekomst. Mo gelijk moet ze haar in Oud-Vosse- meer wonende kinderen dan vragen om boodschappen te doen. Volgens mevr. Mantel trekt de jeugd weg (Scherpenisse heeft op het eiland Tholen echter relatief gezien de meeste jeugd - red) omdat er onvol doende werkgelegenheid is. Over 10-20 jaar zou dat volgens haar le ge, onverkoopbare huizen opleve ren. Er komt een Goudenregenlaan in het dorp. Het is een zijstraat van de Maluslaan in het nieuwbouwwijkje achter de Langeweg. Op het perceel Gorishoeksedijk 33a kan de kantine worden uitge breid. B. en w. hebben hiervoor via een artikel 19-procedure vrij stelling verleend van de beperkin gen in het geldende bestemmings plan. Het nieuwe beleid dat je op andere plaatsen buiten het gemeentehuis mag trouwen, biedt nieuwe perspec tieven voor het Holland Huis. Een bruidspaar wil van die mogelijkheid gebruik maken en diende een ver zoek in bij b. en w.. Het college keurde het initiatief goed. Poortvliet De basisscholen krijgen lesbrieven over de landbouwstreken op de rondweg, waarmee zowel in Poort vliet als in 's-Gravenpolder een proef genomen wordt. Tractoren kunnen uitwijken om het autover- De kinderen staan klaar om 'stenenover een hindemisbaan in de gymzaal te brengen. De sponsoractie Stenen voor Malawi van de jeugdvereniging Rondom het Woord in Poort vliet heeft 916,62 opgebracht. De leiding van de vereniging van de Hersteld Hervormde Gemeen te Ls verrast door de hoge opbrengst. „Het is bo ven verwachting," zegt Paul van de Kasteele. De diaconie verdubbelde het l>edrag naar 1833,24 euro. Vrijdagavond waren twee groepen actief. De jongste groep van 7 tot 12 jaar deed verschillen de wedstrijden. Ze moesten 'stenen' (een karton nen doosje) van de ene naar de andere kant van de gymzaal brengen via een hindernisbaan. Er w aren verschillende toestellen opgesteld waar de zestien kinderen overheen moesten klimmen. Er was ook een tikspelletje. IX- oudere groep van 16 tot 20 jaar deed mee aan een dropping. Acht jongens en meisjes werden naar de surfplaats bij de Oesterdam gebracht. Ze moesten met een echte steen van twee kilo ruim elf kilometer - via de Schelphoek - afleggen naar de kerk. De jonge groep bracht 737,62 euro bijeen, de oudere groep 183,96. De diaconie ver dubbelde het bedrag. „We zijn er apetrots op, zegt Van de Kasteele over de inzet van de jeugd voor de landelijke actie die in november is ge start en tot november dit jaar loopt. De op brengst gaat via de ZHIIK (zending hersteld hervormde kerk) naar Malawi. Er wordt samen gewerkt met de Reformde presbyterian church of Malawi, een kerkverband van 160 gemeenten op het platteland in het zuiden van het land. Het project behelst onder meer het scholen van de voorgangers en evangelisten, de opbouw van het kerkelijk leven en het oplossen van vraagstuk ken van sociale en materiële nood. Predikbeurten Zondag 8 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, Yerseke. 18.30 u. ds. v.d. Voorde, Wijngaar den. vr 6/3 14.30 u. ds. Vernooij, Stol wijk, huwelijksbev. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. 14 u. ds. Van Wijk, Herkingen. wo 11/3 19.45 u. ds. Pronk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. onbekend. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Hauw, Maasland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Heijden, Dirksland. 18.30 u. kand. Slabbekoorn, Goes, jeugddienst GEREF. KERK 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Tanis, em. Sliedrecht- Beth-El. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 12/3 13.30 u. ds. Van Voorden, huw.bev. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. De Mots, Goedereede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 16 u. ds. Van der Palm, Nieuw en Sint Joosland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Oever, Yerseke. 19 u. ds. Van Beek, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. v.d. Linden, Westka- pelle. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, Sint-Maartens dijk. keer niet te belemmeren. Mevr. M. Jamin uit Berkel en Rodenrijs maakt in opdracht van de provincie voor 2940 euro, exclusief btw, les brieven over het project. De trouwzaal in het nieuwe ge meentehuis in Tholen blijft steeds vaker leeg nu er op allerlei andere plaatsen getrouwd mag worden. Het jawoord klinkt binnenkort op het adres Weihoekweg 4, waar b. en w. voor één dag toestemming hebben verleend voor het sluiten van een huwelijk. Sint-Philipsland Rasenberg milieutechniek uit Ter- heijden voert voor 7358 euro, exclu sief btw, aanvullend bodemonder zoek uit aan de Krabbenkreekweg. Dit gebeurt in opdracht van de pro vincie Zeeland. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 10/3 CWI, Hof van Tholen 2, Tholen, 9-12 u., afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 maart donderdag 5 9.02 -21.47 vrijdag 6 10.27 - 23.22 zaterdag 7 12.02 - zondag 8 0.52 - 13.29 maandag 9 2.02 -14.32 dinsdag 10 2.52 - 15.17 woensdag 11 3.37 -15..59 donderdag 12 4.15 - 16.40 vrijdag 13 4.52 -17.19 wo 11/3 3.38 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Collectanten komen van 8 tot en met 14 maart langs de deuren op het eiland om geld in te zamelen voor het Reumafonds. Reuma is een in grijpende, vaak onzichtbare, ziekte die in Nederland een op de vijf mensen boven de twintig jaar treft. Dit zijn ruim 2,3 miljoen mensen, die als gevolg van een vorm van reuma leven met pijn, vermoeidheid en stijfheid. Dak- en installatiewerk. De ge meente Tholen heeft voor heel 2009 (onderhouds)werk gegund aan inge nieursbureau Wolter Dros uit Goes en dakspecialist Van Doorn uit Krabbendijke. In beide gevallen gaat het over voortzetting van de raamovereenkomst. Bij Wolter Dros om vervanging en onderhoud van de werktuigbouwkundige en elektro-regeltechnische installaties bij Van Doorn om dakwerkzaamhe den. Aanstaande ouders kunnen op don derdag 19 maart van zeven uur tot kwart voor tien een informatieavond bijwonen in het Lievensberg zieken huis in Bergen op Zoom. Deze gaat over bevallen, borstvoeding en een eventuele ziekenhuisopname. Na een inleiding door een gynaecoloog en kinderarts geven verpleegkundigen van de afdeling verloskunde en de kinderafdeling een presentatie. Een kinderverpleegkundige en een borst- voedingsdeskundige vertellen over de gang van zaken rond een zieken huisopname van moeder en/of kind. Op het programma staat verder een rondleiding in de verloskamer en over de verpleegafdeling. Het Lie vensberg ziekenhuis verzorgt vier keer per jaar een voorlichtingsbijeen komst voor aanstaande ouders. De overige data voor dit jaar zijn: dins dag 16 juni, woensdag 23 september en donderdag 10 december. Meer in formatie of aanmelden via het pa tiënten servicebureau 0164-278795 of psb@lievensberg.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2