Accountmanagement Vergunningen - Tholenderwijs Omruilen bromfietscertificaat tot 1 oktober 2009 mogelijk Openbare bekendmakingen Sint Philipsland heeft het voor 't zeggen! r Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 10 Donderdag 5 maart 2009 gemeente Tholen Speciaal voor inwoners van Sint Philipsland Geachte inwoner van Sint Philipsland, Dinsdag 17 maart aanstaande heeft u het voor het zeggen. Letterlijk! De gemeenteraad nodigt u op die dag uit om uw ideeën, opmerkingen en wensen te geven over uw woonkern. Onder het genot van een kopje koffie of thee willlen wij graag met u praten. Is het prettig wonen in Sint Philipsland? Wat kan er beter? Hoe ziet de toekomst van Sint Philipsland er volgens u uit? Laat het ons weten op 17 maart aan- staande. Wij, de gemeenteraad, vinden de dorpen binnen onze gemeente belangrijk als leefgemeenschappen. Wij willen weten wat daar leeft. Daarom bezoeken we de kernen om te luisteren naar de inwoners. We zijn in 2005 begonnen in Poortvliet. Na Stavenisse en Oud-Vossemeer volgden Anna Jacobapolder, Scherpenisse en Tholen en nu is Sint Philipsland aan de beurt: Dinsdag 17 maart 2009 om 19.30 uur Dorpshuis De Wimpel Eendrachtstraat 52 4675 CS Sint Philipsland Noteert u deze datum alvast in uw agenda. Graag tot ziens op 17 maart aanstaande, de gemeenteraad van Tholen. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl De verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis, de mogelijkheid tot het aanwijzen van een huwelijkslocatie of bui tengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand voor 1 dag zijn een paar veranderingen die in 2008 hebben plaatsgevonden. Het gemeentebestuur heeft besloten om alle bruidsparen die in 2008 in de gemeente Tholen in het huwelijk zijn getreden enkele vragen voor te leggen. Tevreden In deze enquête werden enkele algemene vragen gesteld ten aanzien van de locatie en de ceremonie, waarbij ook de mogelijkheid werd geboden om suggesties of ideeën aan te dragen die de kwaliteit van de huwelijksvoltrek king verder kunnen verbeteren. In totaal werden 121 formulieren verstuurd waarvan er in totaal 56 ingevuld zijn ontvangen. Een score van 47%. Het gemiddeld rapportcijfer voor de huwelijksvoltrekking komt uit op een 8. Een mooi cijfer waaruit blijkt dat het merendeel van de bruidsparen tevreden is over de huwelijksvoltrekking. Aandacht Het merendeel van de personen die in Tholen trouwt is hier geboren en/of hier woonachtig. Over het algemeen heeft de gemeente heel veel positieve reacties ontvangen. In het begin van het jaar was de opstelling in de nieuwe trouwzaal een punt van aandacht. Het meubilair heeft door zijn uitgesproken kleur en vorm voor- en tegenstanders. De trouwzaal in het oude stadhuis heeft veel sfeer. Veel gehoord commentaar voor deze locatie is de slechte bereikbaarheid en het ontbreken van parkeergelegenheid dichtbij. Op locatie Het trouwen op locatie of door een buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand voor een dag wordt zeer gewaar deerd en wordt als een verrijking ervaren door de bruidsparen. Op de afdeling Vergunningen en Handhaving is sinds kort Accountmanagement Vergunningen ingevoerd. Hieronder wordt in het kort uitgelegd wat dit is. Op de afdeling Vergunningen en Handhaving worden aanvragen om bouw - en milieuvergunningen en - meldingen behandeld. Een bouw- of milieuaanvraag wordt vaak door verschillende vakspecialisten afge handeld. Daarnaast komt het wel eens voor dat voor één bepaalde activiteit zowel een bouw- als een milieuvergunning of -melding nodig is. De aanvrager heeft dan contacten met verschillende medewerkers; dit is niet altijd even efficiënt en kan verwarrend zijn voor de aanvrager. Nu is Accountmanagement Vergunningen ingevoerd met het doel om de klantgerichtheid te vergroten door één aanspreekpunt aan te wijzen voor een klant die een vergunning aanvraagt. Aan een bepaalde zaak (waarvoor eventueel verschil lende vergunningen nodig zijn) wordt een contactpersoon gekoppeld, die in een coördinerende rol fun geert als Accountmanager Vergunningen. Vragen over een nieuwe bouw- of milieuzaak kunnen gesteld worden via het algemene telefoonnummer (0166-668200). Vervolgens wordt doorverwezen naar de vakafdeling, waar een vast aanspreekpunt aan de zaak wordt toegekend. De gemeente hoopt hiermee een bijdrage te leveren aan het verhogen van het ser viceniveau van de gemeente Tholen. Akse Media, het bedrijf dat de gemeentegids van de gemeente Tholen verzorgt, is bezig met het actualiseren van de gegegens in de gemeentegids. Aan iedereen die een e-mailadres in de vermel ding heeft, is een automatische mailing verzonden. U kunt hierop reageren, maar u kunt ook via internet de gegevens naar uw wens aanpassen. Overige adressen worden in de komende wekenen telefonisch door Akse Media benaderd of ontvangen een brief. Mocht u wijzigingen door willen geven aan Akse Media kan dat op de volgende manieren; E-mail: redactie@aksemedia.nl Telefonisch: 0223-673010 (redactie) Schriftelijk: Akse Media (t.a.v. gemeentegids Tholen), Postbus 6033, 1780 KA Den Helder. Bromfietscertificaat Bromfietscertificaten die zijn afgegeven voordat het rijbe wijs AM werd ingevoerd (1 oktober 2006) blijven nog geldig tot 1 oktober 2009. Voor deze datum moet dit certificaat op het gemeentehuis zijn omgewisseld voor een bromfietsrijbewijs (categorie AM). Na deze datum is het certificaat niet meer geldig en dus niet meer omwisselbaar. Het is niet nodig om het bromfietscertificaat om te wisselen als u voor 1 oktober 2009 een autorijbewijs haalt; u krijgt dan namelijk automatisch het AM-rijbewijs op het rijbewijs document bijgeschreven. Wie een bromfietscertificaat gaat omruilen tegen een rijbe wijs AM moet hiervoor betalen en een recente goed gelijkende pasfoto meenemen. Duplicaat Duplicaten worden niet meer door het CBR verstrekt. Wie zijn of haar bromfietscertificaat verliest, moet naar het gemeentehuis om een rijbewijs AM aan te vragen. Een uitzondering op de regel zijn mensen aan wie door de gemeente geen rijbewijs AM kan worden afgegeven. Voor hen wordt tot 1 oktober 2009 nog een duplicaat aangemaakt bij het CBR. Voor het aanvragen van een rijbewijs AM heb je je certificaatnummer nodig. Omdat de gemeente dit nummer niet kan nazien, kun je dit nummer bij het CBR opvragen. Theorie examen Het rijbewijs AM wordt vanaf 1 oktober 2006 verkregen na het behalen van het theorie examen. Praktijkexamen Het praktijkexamen voor brom- en snorfietsers en brommobielen wordt naar verwachting op 1 januari 2010 ingevoerd. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Achterstraat 4 te Poortvliet: het plaatsen van een dak kapel; - Energieweg 29 te Tholen: het vergroten van een bedrijfsruimte; - Koningin Julianastraat 45 te Tholen: het bouwen van een garage; - Spuistraat 40 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakkapel en een dakterras; - 's-Gravenkreek 11 te Sint-Annaland: het plaatsen van een schuur; - Voorstraat 29 te Sint-Annaland: het uitbreiden van de keuken; - Oude Zeedijk 10 te Sint-Annaland: het bouwen van een loods, een longeerbak en een stapmolen. Ingekomen sloopaanvragen - Paasdijkweg 16 te Poortvliet: het slopen van asbest golfplaten en goten. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 16 maart 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 12 en vrijdag 13 maart 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Ter Vate 2 te Tholen: het veranderen van de voorgevel, 20 februari 2009; - Patrijzenweg 30 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een watersilo,verz. 20 februari 2009; - Gorishoeksedijk 33 A (Scherpenisse): het uitbreiden van een kantine, verz. 20 februari 2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. KAPVERGUNNINGEN Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 20 tot en met 24 februari 2009 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 11 elzen, 3 haag beuken en 2 esdoorns, ter hoogte van Voltstraat 2 t/m 6 Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. ONTWERPBESCHIKKING ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet ruimtelijke ordening - voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning ontheffing willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Kuipersdreef 21-99 te Tholen: De herstructurering van de ontsluiting van het complex Kuipersdreef (2008/403); Vanaf 27februari 2009 tot en met 9 april 2009 ligt de ontwerpbeschikking met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswij ze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en hand having, tel. (0166) 668 562. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 03 - 2009 Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 24 februari 2009 tot vaststelling van de wijziging van de artikelnum mers in de aanwijzingsbesluiten die genomen zijn op grond van de Algemene plaatselijke verordening (Apv) van de gemeente Tholen. In de onderstaande aanwijzingsbesluiten is de artikel nummering aangepast: In aanwijzingsbesluit nummer 2/IIazw van 27 mei 2003, waarin locaties worden aangewezen waar het verboden is een aantal stoffen binnen de bebouwde kom en binnen een afstand van 100 meter van de rand van de bebouwde kom op te slaan wordt in de aanhef artikel 4.7.1, lid 1 van de Apv vervangen door 4:13 Apv In het aanwijzingsbesluit op basis van artikel 2.4.8 Apv van 15 oktober 2002, waarin de gehele gemeente wordt aangewezen als gebied waar het verboden is alcohol op de weg te nuttigen of aangebroken verpak kingen van alcoholhoudende dranken bij zich te heb ben wanneer daardoor overlast ontstaat of het ver moeden bestaat dat daardoor overlast zal ontstaan, wordt artikel 2.4.8 Apv veranderd in artikel 2:48 Apv. In het aanwijzingsbesluit op basis van artikel 5.1.5 Apv van 30 juni 1998, waarin alle wegen binnen de bebouwde kommen van de gemeente Tholen worden aangewezen als plaatsen waar het verboden is om lan ger dan drie dagen achtereen kampeermiddelen en dergelijke te parkeren, wordt artikel 5.1.5 Apv veran derd in artikel 5:6 Apv. In het aanwijzingsbesluit op basis van artikel 2.4.20 Apv van 21 januari 1997, waarin het verboden wordt vee en kleinvee binnen de bebouwde kom of binnen een afstand van 100 meter van de bebouwde kom te houden, wordt artikel 2.4.20 Apv veranderd in artikel 2.60 Apv. In het aanwijzingsbesluit op basis van artikel 5.3.7b Apv van 13 april 2004, waarin het wordt verboden om zonder vergunning van het college van burgemeester en wethouders een boot te verhuren of tegen betaling de gelegenheid te geven om mee te varen op het Schelde-Rijnkanaal, Keeten, Mastgat, Krabbenkreek, de Oosterschelde en het Zoommeer, voor zover beho rend bij de gemeente Tholen, wordt artikel 5.3.7b Apv veranderd in artikel 5.30c Apv. Toelichting Dit jaar is de Algemene plaatselijke verordening op veel onderdelen gewijzigd. Eén van de veranderingen is de hernummering van de Apv. In sommige gevallen is het voor de werking van een bepaling uit de Apv nodig dat het college van burgemeester en wethouders een nader besluit neemt ter uitwerking van de regel. In een aantal gevallen is dit ook gebeurd. In deze besluiten wordt ver wezen naar de artikelnummering zoals deze ten tijde van het besluit was. Nu de Apv in zijn geheel is hernum- merd, moeten deze verwijzingen worden aangepast aan de nieuwe nummering, wat met dit besluit is gebeurd. Als u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de behandelend ambtenaar de heer Damman te bereiken via telefoonnummer 0166-668384. Het besluit onder 1 treedt op de dag van publicatie in werking. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 4 maart 2009 de heer J. van Daalen, tech nisch medewerker bouwen en handhaving, als toezicht houder ex artikel 100a lid 1 van de Woningwet en artikel 6.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening binnen zijn ambtsgebied is aangewezen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11