m m Vleugel gaat de bocht niet om Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 februari 2009 Man opgepakt voor autobrand Oude verwijsborden Uitverkoop kringloopwinkel Jeugddienst Ichtus Beroep Hervormde Gemeente Moeliker meeste punten Thoolse kunst in Go-art Groen bij waterbassin Auto bekrast Kortste partij De Koning Bridge Nathan wint ketting Lezing over Lapland Berging in volkstuin Schorrekoor zingt Zeeuws Beroep P.M. van 't Hof Jamsessie de Slóóve Carnaval afterparty Zes seniorenwoningen Nieuwe kozijnen Veranda Oostsingel Plan uitbreiding akkoord Geslacht in eigen slagerij Startershuizen aangepast Bekkenbodem en het weer Meubelverkoop Bingo De Roemers U Garagedeuren wijzigen Nieuwe loods Ten Cate Bingo voor BEP D.O.S. wint biljart Han Reijngoudt stopt bij ijsclub Vrouwen van nu koken Aziatisch Ruit kerk vernield Jantje Beton Agenda C Tholen Een 25-jarige Tholenaar is opgepakt door de politie op verdenking van brandstichting. In de nacht van maandag op dinsdag ging een grijze opel Astra aan de Gagelboslaan in Bergen op Zoom om kwart over een in vlammen op. Twee daarnaast ge parkeerde auto's (een bestelauto en een personenauto) liepen daarbij be hoorlijke brandschade op. De Thole naar werd bij de brand gesignaleerd. Navraag door de politie leverde het verhaal op dat hij een langer lopend conflict met de eigenaar van de uit gebrande auto heeft. De man ging er in zijn auto vandoor, maar werd thuis aangehouden. Fractievoorzitter A.G. van de Sande van de ChristenUnie heeft het colle ge van b. en w. schriftelijke vragen gesteld over oude verwijsborden in de stad. Een aantal borden wijst naar voorzieningen die er niet meer op die plek zijn, zoals de bibliotheek. Van de Sande vraagt of het college op korte termijn juiste verwijzingen wil aanbrengen. Ook wil hij weten wat de werkwijze van de gemeente is om de verwijsborden in alle kemen actu eel te houden. Hij reageert naar aan leiding van een in augustus daarover gestelde vraag van een inwoner. Dat heeft tot op heden nog niet tot resul taat geleid. Het raadslid noemt dit een minder positief visitekaartje naar nieuwkomers en toeristen. De kringloopwinkel geeft zaterdag 25 procent korting op alle artikelen die voorzien zijn van een uitverkoop- label. De winkel aan de Wattstraat is van half tien tot half vier geopend. Voortaan is de winkel ook elke twee de woensdag van de maand geopend van negen uur tot half twaalf. Goede ren kunnen tijdens de openingstijden aangeboden worden. In de Ichthuskerk aan de Doelweg wordt zondag een jeugddienst ge houden. Deze dienst, die om 17 uur begint, heeft als thema 'Zoek en vind'. Met behulp van een aantal bij zondere elementen in de dienst, wordt het thema uitgewerkt. Zo is er onder meer medewerking van een aantal dieren, een detective en de band U2. De muzikale begeleiding is in handen van een gelegenheidsband. Zowel jong als oud kan deze dienst bijwonen en voor de kinderen is er een verrassing. De Hervormde Gemeente gaat een beroep uitbrengen op dominee W. Meijer in Yerseke. Deze dominee heeft ook beroepen ontvangen uit Veen, Nieuwe Tonge en Herkingen. Dominee C. de Jongste van de Gere formeerde Gemeente heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving uit Foederoijen. Rinus Moeliker heeft de meeste pun ten gehaald bij de wekelijkse partij van klaverjasclub Stad Tholen. Hij kaartte 5135 punten bij elkaar. Hij verwees daarmee Anita Aamoudse naar de tweede plaats met 5029 pun ten. Drie. vier en vijf werden Her man Oldenburg (4968 p.). Peter Lu- ten (4858 p.) en Sonja Doelman (4831 p.). De Thoolse kunststudenten Désiré Suijkerbuijk en Ine Kronenburg ex poseren vanaf donderdag in het Ant werpse kunstproject Go-art. Hun werk hangt in het koninklijk athe neum aan de Franklin Roosevelt- plaats in Antwerpen. Oud-Vossemeer ger^j De welstandscommissie wil dat glas tuinder Weterings aan de Patrijzen- weg 30 struiken plant voor het nieu we waterbassin op zijn erf. Weterings wil het bassin bouwen van gegolfd plaatstaal. De commissie had daar geen probleem mee. Een auto die geparkeerd stond aan Onder de Molen is in de nacht van maandag op dinsdag bekrast. De au to is zowel aan de linker- als de rech terzijde bekrast met een scherp voor werp. Ook is de achterruit vernield. Het bedrag van de schade is niet be kend. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Johan de Koning de kortste partij in 16 beurten. Jos Hommel speelde het hoogste gemiddelde met 3,523 en sa men met Karei Hommel de hoogste serie met 14 caramboles. De uitsla gen: J. Hommel-A. Hommel 10- 7,500; H. Rensink-K. Hommel 7,885-10; C. Burgers-M. Klijnsmit 9,650-10; P. Goossens-J. de Koning 9,355-10; P. de Leeuw-S. Etienne 10-10; N. Rooijakkers-R. de Jonge 8,621-10; H. van Daalen-T. de Reus 8.857-10. Een aantal mensen start 16 maart van 14 tot 16 uur met een bridgegroep in De Vossenkuil. Ze zijn bezig met het oprichten van een bridgeclub in het dorp en zijn daarvoor op zoek naar geïnteresseerden. Zowel beginners als gevorderden kunnen zich (met of zonder partner) aanmelden bij Chris- tien van der Wind, tel. 677711. Er is een bridgedocent aanwezig. Nathan Pootjes, Jens de Reus. Emma Houke, Thomas van Treijen, Kiki van Galen, Marije de Bruin, Marieke van der Maas en Jeroen de Bruin hebben de kittuk (ketting) van prins Weijte in ontvangst genomen voor het mooiste, vrolijkste of grappigste kostuum. De leerlingen kregen de prijs vrijdagmiddag tijdens het car navalsfeest op Die Heenetrecht- school. Om half twee werden alle leerlingen naar de speelzaal geleid waar het feest plaats vond met de carnavalsvereniging en dweilband De Lamsóören. De klassen mochten om de beurt de polonaise lopen voor de prins en zijn gevolg. Ook meester Westerweel en juf Charlotte vielen dit jaar in de prijzen. De 'Heene- trechtkittuks' werden uitgereikt door de jeugdprinsessen Iris Laban en Mandy Hommel. De prins kreeg voor zijn afscheid speciaal Weijte- bier, een medaille en een door de Heenetrechtluusjes gemaakte kalen der. Na het eerste gedeelte van de middag konden de kinderen even op adem komen met limonade en chips. Vervolgens is het feest weer verder gegaan met dweilband De Neute- kraekers en ook de ouders waren on dertussen binnengedruppeld. De kin deren werden uitgezwaaid door de juffen en meester om te gaan genie ten van de vooijaarsvakantie. Slnt-Annaland Gerrit Jan Zwier vertelt 17 maart over zijn reizen naar Lapland en het leven van de Lappen. Dat doet hij aan de hand van zijn boek Altijd Lapland. De avond wordt georgani seerd door de plaatselijke afdeling Vrouwen van Nu en de bibliotheek en vindt om half acht plaats in de bieb aan de Kloosterstraat. In de volkstuin aan de Julianastraat 16 wil W.H. Lindhout een berging plaatsen. De welstandscommissie bekeek het plan en ging er mee ak koord. De jaaruitvoeringen van Het Schor rekoor uit Sint-Annaland op 12 en 13 maart worden in een nieuwe jas ge stoken. In plaats van zeemansliedjes zingt het koor Nederlandse volks liedjes, Engelse ballades en in het Zeeuws. De slagwerkgroep van Ac celerando onder leiding van Johan van Vossen en trompetgezelschap Trumpet Kwaajer uit Tholen onder leiding van Arnold van Bavel werken mee aan het programma. Het motto van de jaaruitvoering is 'gewoon mu ziek'. Dat betekent geen moeilijke werken op het nieuwe podium, maar prettige luistermuziek. In het Neder lands bijvoorbeeld Malle Babbe en in het Engels Steal Away. Binnen het koor blijkt dat steeds meer zangers muziekinstrumenten bespelen en met de eigen solisten zorgt dat voor bui tengewone muzikale hoogstandjes. Daarnaast is het eigen accordeonor kest paraat om de zang te ondersteu nen. De muzikale verrassing zit in de staart van het programma met een gezamenlijk opgetreden. Dat gebeurt onder meer in een nummer dat in het Zeeuws zal worden gebracht en waarbij het publiek wordt betrokken. De jaaruitvoeringen worden gehou den in café Havenzicht en beginnen om 19.30 uur. De toegangsbewijzen zijn te koop bij boekhandel Heijboer. De Hervormde Gemeente van Oude Tonge gaat een beroep uitbrengen op P.M. van 't Hof Mzn. Dat werd zon dag meegedeeld in de PKN-gemeen- te op Goeree-Overflakkee. Piet van 't Hof hoopt in maart kerkelijk exa men te doen, waarmee zijn jarenlan ge theologiestudie is afgerond. Hij is momenteel nog pastoraal medewer ker bij de Hervormde Gemeente Tholen. Stichting Tholen Rockt organiseert 7 maart in samenwerking met café An de Slööve een jamsessie met open podium. Met de jamsessies wil de stichting een podium bieden aan het vele talent dat in de regio rondloopt. Volgens de organisatie krijgen talen ten te weinig mogelijkheden om zich te laten horen en zien aan een pu bliek. Het gebrek aan betaalbare en toegankelijke repetitieruimtes is daar tevens debet aan. De avond wordt om acht uur geopend door een nieuw project van Mireille Quist en Pierre Bouwens, wat voorlopig de naam 'Electra' draagt. Zij spelen rockco- vers. Zeer waarschijnlijk speelt de Thoolse metalcoverband Tears Of Blood ook nog een paar nummertjes. De toegang is gratis. Stalland in harmonie houdt zaterdag een afterparty carnaval in de Toaver- soos. Deelnemers, jong en oud. wor den verkleed en of geschminkt ver wacht van 19 tot 23 uur. Alle opbrengsten van snoep, chips, fris drank en dergelijke worden gebruikt voor latere jeugdactiviteiten. De or ganisatie roept ook mensen op om een eigen zeepkist te maken voor een sprintrace. De zeepkist kan gemaakt worden van bijvoorbeeld een bureau stoel, kruiwagen of onderstel van een kinderwagen. Er is een categorie voor langzaam rijdende gemotori seerde voertuigen. Alleen bij vol doende aanmelding gaat de sprint race door. Meer informatie www.stallandinharmonie.nl Stavenisse i Aan de Dokter Berhardistraat wil Westvest Projectontwikkeling zes se niorenwoningen bouwen. Het wordt een blokje van vier en een blokje van twee huizen. Bij de welstandscom missie werd onlangs de aangepaste tekening gepresenteerd. De huizen werden door een uitstekende band van elkaar onderscheiden maar van wege de kosten zijn die op een na uit het plan gehaald. Dat lichtte onwer- per H. van der Graaf toe. Hij bracht ook monsters mee van stenen en dakpannen. Het waren er zoveel dat Van der Graaf een steekwagentje ge bruikte om ze binnen de rijden. Over de dakpannen ontstond discussie. Op de huizen wil de projectontwikkelaar zwarte gespoten pannen (betonpan met een laagje er over heen) maar die zijn volgens de commissie in het be stemmingsplan niet toegestaan. Dat staat volgens voorzitter M. Onrust in het beeldkwaliteitsplan. De commis sie kon er dan ook geen goedkeuring aan verlenen. Uiteindelijk werden ze het wel eens over de kleur van de pannen en de gevelstenen: allebei rood. Sint-Maartensdijk Nieuwenhuis Planpontwikkeling uit Rijssen wil nieuwe kozijnen plaatsen in de appartementen aan de Blauw- straat in het voormalige gemeente huis. Onlangs kwam het plan bij de welstandscommissie op tafel. Het betreft een kleine wijziging. De nieu we ramen lopen door tot aan de borstwering. Aan de Oostsingel 70 wil J. Rinses een veranda bouwen. De welstands commissie had geen bezwaar tegen de open overkapping, maar stelde wel voor om het in een donkergroene kleur te laten uitvoeren. Het plan van J.C. Koopman voor de Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Malse bieflappen 500 gr. 6,25 Varkensschnitzels «mi™ 500 gr. 4,25 Bami/nasi/vlees 500 gr. 3,25 Roerbakreepjes «Sten 500 gr. 4,25 Dunne Lende/Entrecote 500 gr. 6,25 Speklappen £S<"500gr. 2,75 I Kippenbouten 1 kg 2,95 Gebr. gehaktballen la minute 4 1 gratis Gegrilde rosbief 100 gram 1,50 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Varkensrollade 100 gram 1,39 Beenhamsalade 100 gram 1,20 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 9 Advertentie I.M. uitbreiding van zijn woning aan de Westvest 11 is door de welstands commissie goedgekeurd. Om ruimte te winnen voor zijn kinderen komt er aan de zijkant en aan de achter kant een stuk bij. Omdat hij een me ter uit de erfgrens moet blijven, te kende hij een schuin stukje in de hoek van de uitbreiding. De starterswoningen in het nieuw- bouwplan Onder de Linden zijn op advies van de welstandscommissie aangepast. Ze waren te hoog. Archi tect W. Bongers maakte een nieuwe tekening, verlaagde de goothoogte naar vier meter en plaatste dakka pellen in het dakvlak. „Het ziet er een stuk plezieriger uit," zei voorzit ter M. Onrust. Bekkenfysiotherapeut Sarien Geluk komt 5 maart de plattelandsvrouwen van alles vertellen over de bekken bodem. Daarna licht weerman Jos Broeke op 23 maart de vrouwen in over het weer. Beide avonden wor den om kwart voor acht gehouden in Haestinge. De plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu afdeling Sint- Maartensdijk, nodigen belangstel lenden uit om geheel vrijblijvend op één van de ledenavonden kennis te komen maken met de vereniging. Eén keer per maand houdt de vereni ging een ledenavond met een geva rieerd aanbod aan onderwerpen De Roemeniëcommissie van de Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zaterdag een tweedehands meubelverkoop. Deze wordt van ne gen tot een uur gehouden in de loods van de familie Wielaard aan de Wouthoekweg 5. De opbrengst is gereserveerd voor de Roemeense partnergemeente Székelykal. De meubelverkoop is alvast een voor proefje op de rommelmarkt later dit jaar, waarvoor de organisatie elke eerste zaterdag van de maand kle ding inzamelt en tweedehands boe ken verkoopt. Scherpenisse Klaverjasclub De Roemers organi seert op 7 maart een bingo in café Zeelands welvaren. De bingo begint om 20 uur en wordt gespeeld in drie ronden en een superronde. Ook is er een superprijs. Poortvliet Aan de Burg. van Doornstraat 1 wil C.L. de Jonge de gevel wijzigen. In plaats van garagedeuren komt er een deur met twee ramen. De welstands commissie had er onlangs geen moerite mee. Aan de Nieuweweg 8 wil het bedrijf Ten Cate Products een nieuwe loods bouwen van 43 bij 20 meter. De welstandscommissie bekeek on langs het aangepaste plan. In het nieuwe plan zijn geen deuren meer opgenomen in de zijgevel, en ook zijn de uitsponningen in de zijgevels uit het ontwerp verdwenen. De com missie vond het een verbetering ten opzichte van het eerste ontwerp. Wel maakte de commissie nog een op merking over de kleur. Ten Cate wil gevels en dak in antraciet, maar voorzitter M. Onrust vond het erg donker worden en stelde voor om het dak oranjerood te maken. De evenementencommissie organi seert morgen een bingo ten bate van de gymvereniging BEP. Er zijn veel prijzen te winnen waaronder een stofzuiger, een hippe rugtas en een geldprijs van 100 euro. De bingo be gint om 20 uur in 't Ouwe Raed'uus. Biljartclub 't Centrum moest in de op vrijdagavond gespeelde vriend schappelijke biljartwedstrijd tegen D.O.S. uit Scherpenisse het onder spit delven. Aangezien in de eerder gespeelde uitwedstrijd 't Centrum ruim had gewonnen bleef de beker in Poortvliet. Van de zes gepeelde partijen was Theo de Rooij de enige met winst en wist Corné Goud zwaard er remise uit te slepen. Maandag 2 maart hoopt de zen ding oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Han Reijngoudt stopt na 30 jaar als voorzitter van ijsclub De Tramput. Dat werd bekend op de jaarvergadering van de ijsvereni- ging die door slechts bestuursle den is bezocht. Reijngoudt is door het bestuur benoemd tot erelid van de club na een terugblik op de drie decennia dat hij voorzitter was en de twee jaar daarvoor als be stuurslid. Ook secretaris Jaap van Oudenaar de stopt na een periode van 26 jaar. Beide heren waren op de ver gadering niet aanwezig. Het be stuur bestaat nu uit Reini Reijn goudt als voorzitter, Kees Reijngoudt als secretaris. Cennie Reijngoudt als penningmeester en als baancommissaris is Jack Reijn goudt Toegetreden. De afwezige voorzit ter werd waargenomen door Cen- ny Reijngoudt. Hij vertelde dat de vereniging er financieel rooskleu rig voor staat. Toch gaat de club weer contributie vragen. De be stuursleden blikten terug op de laatste vorstperiode. Daarbij is er 13 dagen geschaatst en zijn er in vesteringen gedaan in het vervan gen van een aantal spullen. De leden van Vrouwen van nu, af deling Sint-Philipsland hebben vorige week een Aziatische kook les gehad op het Mollerlyceum in Steenbergen. Lerares Ester Lou- vesteen verdeelde de 23 vrouwen in drie groepen die elk een gang voorbereidden. Het voorgerecht was gepeperd, het hoofdgerecht krokant en het toetje werd als heel apart ervaren. Een ruit van het gebouw aan de Kerkring 1, dat wordt verbouwd tot kerk van de Oud Gereformeer de Gemeente buiten verband, is zondag rond 1.58 uur vernield. Het schadebedrag is nog niet be kend. +film+++film+++film+++filni+ CINEM'ACTUEEL, Bergen op Zoom: Bolt - do t/m zo en wo 13.45 en 16 u. Café de los maestros - di 20.30 u. Hondenhotel - do t/m za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wol3.45 en 16 u. Kikkerdril - do t/m zo en wo 13.45 u. Madagascar: Escape 2 Af rica (Nederlandstalig) - do t/m zo en wo 13.45 u. Oorlogswinter - do t/m zo 16 en 18.45 u., wo 16 u. Spion van Oranje - do t/m zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 16, en 20 u. The changeling - zo en ma 20.30 u. The curious case of Benjamin Button - do t/m zo 20.45 u., ma t/m wo 20 u. Trans porter 3 - do t/m zo 21.15 u., di en wo 20 u. Valkyrie - do t/m zo 21.15 u., di en wo 20 u. Wit licht - do t/m zo 18.45 u. Leden van scouting Heenetrecht ko men deze week langs de deur om te collecteren voor het jeugdfonds van Jantje Beton. De collectebus is van 2-7 maart in Sint-Annaland te vin den. In Tholen komen de scouts op 7 maart tussen 11.30 en 14.30 uur langs de deur. De leden van de scouting zijn herkenbaar aan hun uniform met gele das. De laatste vleugel van een molen op windmolenpark de Grote Nol deed iets langer over zijn reis dan de andere twee. Hij strandde twee keer waarvan een keer in Sint-Annaland. Een 44 meter lange vleugel van een windtur bine is gistermiddag rond half een blijven steken in de bocht van de rotonde op de Langeweg naar de Stoofweg in Sint-Anna land. Het nieuwe onderdeel voor een defecte molen van familie Rijnberg aan de Annavos- dijk werd vervoerd per vrachtwagen vanuit Denemarken, waar de windmolens worden geproduceerd. De Deense chauffeur was maandag vertrokken vanuit Nakskov. Zijn reis verliep sowieso niet vlekkeloos, want dinsdagavond strandde hij ook al. Rond elf uur stopte de op afstand gestuurde bedie ning van zijn oplegger ermee in Bergen op f Zoom. Het lange gevaarte wordt namelijk handmatig door lastige bochten heen ge loodst. Een monteur uit Roosendaal moest eraan te pas komen om de sturing weer aan de praat te krijgen. Jurrie Rijksen uit Veen- endaal, die verantwoordelijk is voor het transport van de vleugel, vertelde dat de ro tonde in Poortvliet vlekkeloos verliep. „Maar hier in Sint-Annaland ging het weer mis. We hadden alvast de verkeersborden aan de kant gelegd, maar de sturing stopte er weer mee." Het was daarom weer wach ten op de monteur uit Roosendaal. Het ove rige verkeer kon de rotonde vrijwel onge hinderd nemen, alleen was de Stoofweg van af de rotonde geblokkeerd. Rijksen: „Dit is een Deense wagen die we hebben bijge- huurd. Hij is dus niet van ons, want dat zou slechte reclame zijn", lacht de eigenaar van Rijksen Transport. Met zijn eigen wagens waren dinsdagavond de twee andere vleu gels al afgeleverd. Wat er precies met de windmolen van Rijnberg aan de hand is, kon Rijksen niet zeggen. „Ik geloof dat er een storing was, waardoor de molen is gaan vi breren. Daardoor zijn er golven in de vleu gels ontstaan, waardoor hij niet voldoende vermogen meer kon leveren." Zondag 1 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. 18.30 u. ds. Den Boer, St.-Philips- land. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 en 18.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Rosen Jakobson. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 18.30 u. kand. Bolland, Amster dam. GEREF. KERK 10 u. da. Wijma, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van 't Hof. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 15.30 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. do 5/3 19.30 u. ds. Baan. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Quist, Groot-Ammers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Röben, Fijnaart. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Geluk, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 5/3 19.30 u. ds. Hakvoort. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Biemond-v.d. Spek, Put- tershoek. THOLEN 28 febr en 28 mrt Kledinginzame- ling Dorcas, Regentessestraat 50, 9- 12 u. 28 feb Uitverkoop kringloopwinkel, Wattstraat, 9.30-15.30 u. 5 mrt Israëlreis van fam. De Pater, voor leden chr. ouderenver. COV, gebouw NPB, 14.30 u. 5 mrt Borstvoedinginfobijeen- komst, LLL, Stoofstraat, 20-22 u. 7 mrt Sing-in voor basisscholieren, thema 'Jij bent een koningskind', Meulvliet, 15-16.15 u. 10 mrt Openbare jongerenraadsver gadering, gemeentehuis, 19.30 u. 11 mrt Dia's Estland, W. Stuy, voor leden vrijz. vrouwenbond VVB, ge bouw NPB, 14 u. 14 mrt Oefenwedstrijd, springen en dressuur, Eendrachtruiters, Hoeve Weltevreden. 21 mrt Toen verstuikte ik mijn voet, toneel, Rederijkers, Meulvliet. 27 mrt Toneel Zeeuwse vrouwen vereniging, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 3 mrt Jaarvergadering Nederlandse Patiëntenver. (NPV), Vossenkuil, 19.30 u. 7 mrt Toen verstuikte ik mijn voet, toneel. Rederijkers, Vossenkuil. 16 mrt Bridge, Vossenkuil, 14-16 u. SINT-ANNALAND 26 feb Jubileum jaarvergadering Ei land Tholen, leden studieclub voor groente- en bloemzaadteelt, Welle- vaete, 19.45 u. 28 feb Carnaval after party, Toaver- soos, 19-23 u. 28 feb Jubileumconcert VZOS, Herv. Kerk, 19 u. 3 mrt Bingo, café An de Slööve, 19.30 u. 7 mrt Jamsessie, café An de Slööve, 20 u. 13 en 14 mrt Jaaruitvoering Schor rekoor, café Havenzicht, 19.30 u. 17 mrt Altijd Lapland, lezing G.J. Zwier, bibliotheek, 19.30 u. 20 mrt Algemene ledenvergadering, Smash '76, de Wellevaete, 19.30 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. f Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 feb t/m vrijdag 6 maart. donderdag 26 4.25 - 16.47 vrijdag 27 4.59 -17.22 zaterdag 28 5.32 - 17.52 zondag 1 6.02 -18.29 maandag 2 6.35 -19.05 dinsdag 3 7.15-19.47 woensdag 4 8.02 -20.39 donderdag 5 9.02 - 21.47 vrijdag 6 10.27 -23.22 wo 4/3 8.46 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. STAVENISSE 21 mrt Verkoping Adullam, voor ge handicaptenzorg, Pilootweg, 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 feb Drijfzand, klucht, toneelclub Poortvliet, Maartenshof, 19 u. 28 feb Tweedehands meubelver koop, Hervormde gemeente, Wout hoekweg, 9-13 u. 28 febr en 28 mrt Kledinginzame- ling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9.30- 12 u. 5 mrt Presentatie bekkenbodem door Sarien Geluk, plattelandsvrou wen, Haestinge, 19.45 u. 7 mrt Knijn, Iers, Schots en scheve theaterfolk, Haestinge, 20.15 u. 23 mrt Jos Broeke over het weer, plattelandsvrouwen, Haestinge, 19.45 u. 27 mrt Ster in Idols, musical jeugd theater Smerdiek, Haestinge, 19.30 u. SCHERPENISSE 7 mrt Bingo, klaverjasclub De Roe mers, café Zeelands welvaren, 20 u. 27 mrt Zeeuwse vrouwen, muziek theater, Uit op Tholen, Holland Huis, 20.15 u. POORTVLIET 27 feb Bingo, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 28 feb Drijfzand, klucht, toneelclub Poortvliet, 't Ouwe Read'uus, 20 u. 14 mrt Zangavond, Woord en Daad, Hervormde Kerk, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 7 mrt Expositie sieraden van Ya- el Heller, galerie Govert van Dijck, do, vr en za 12-17 u. t/m 15 mrt Politieke spotprenten van Fritz Muller, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. t/m 21 mrt Expositie Floris Hovers, industrieel handwerk, galerie COSC, do t/m za v.a. 11 u. t/m 29 mrt Carnavalsdagen, fototen toonstelling, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 4 mrt Rigoletto, Verdi-opera, de Maagd, 20 u. 4 mrt Whiplash informatieochtend, Whipl. Infocentr. Europa, Lievens- berg, 10-12 u. 6 mrt Wim Helsen, cabaret, de Maagd, 20 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2