'Als je voorbereiding goed is, hoefje je voor de rest niet druk te maken 't Schakeltje is de naam van christelijke peuterspeelzaal Drie nieuwe records bij veldrondjes 'Handen uit de mouwen voor een schoner Tholen' Brandweer rukte vorig jaar 162 maal uit Verwachte opbrengst sponsorloop Noad 2500 euro Amazone Ingrid Vijfhuizen uit Flupland is nuchtere kampioen Koersballen Donderdag 26 februari 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT l3 Rambling Rose en Ingrid Vijfhuizen blijken een gouden duo te zijn. Het paard en de amazone uit Sint-Philipsland zijn in januari voor het eerst samen in de wedstrijdpiste verschenen en sindsdien hebben ze bijna alleen maar succes. Amper een maand na hun eerste concours schrij ven ze de Zeeuwse titel in het B-springen op hun naam. Groot hart Ontspannen CU bepleit Thoolse deelname aan opschoondag De ChristenUnie heeft het gemeentebestuur gevraagd of Tholen meedoet aan de landelijke opschoondag op 21 maart. De fractie is daar voorstander van, en vindt dat de gemeente een voortrekkersrol kan vervullen bij het aan sporen van de inwoners om 'hun schoonste beentje voor te zetten'. Vrijwilligersdag Reünie Zoomvliet in Bergen op Zoom Geen Zeeuws geld voor de open tafel De 25-jarige Ingrid Vijfhuizen komt oorspronkelijk uit Sommels- dijk en is ongeveer vijfjaar geleden met haar man Adriaan een ijzer- vlechtbedrijf gestart in Sint-Philips land. Haar ouders hadden een zelf de soort bedrijf en Adriaan was al ijzervlechter van beroep, dus die keuze lag voor de hand. Omdat ze eigen baas is, kan ze flexibel zijn in haar werktijden en dat is handig voor de paardensport en het moe derschap. Ingrid en Adriaan hebben een dochter van vijf: Britt. Die rijdt ook paard en gaat na schooltijd sa men met haar moeder mee naar de paarden en haar eigen pony die op een pensionstal net buiten het dorp staan. Want Ingrid rijdt niet één, maar twee paarden. Rambling Rose rijdt ze ongeveer drie dagen in de week voor eigenaresse en instructrice An- nemiek Peltenburg uit Oud-Vosse- meer. De negenjarige Tipica is In- grids eigen paard. Die heeft ze nog maar pas. „Voorheen had ik een jonger paard, maar dat klikte niet. Vorig jaar is die verkocht naar Jor danië. Ik heb er Tipica voor in de plaats gekocht. Dat is een ervaren paard, dat in Portugal al een paar keer internationaal is gestart. Het is een fijn leerpaard." Ingrid rijdt vanaf haar zesde paard, gestimuleerd door haar moeder die dat ook deed. „Mijn vader had er niets mee." Ze krijgt vrij vlot een eigen pony, waar ze wedstrijden mee gaat rijden, zowel dressuur als springen. Ze schopt het tot M2- dressuur en L-springen. Ze prefe reert tegenwoordig over hekjes springen boven tussen de hekjes lo pen, zoals bij dressuur het geval is. Het heeft wel even geduurd voordat ze dat weer op competitief niveau heeft opgepakt. „Ik heb tot mijn vijftiende bij de pony's gereden. Daarna heb ik meerdere paarden gehad, maar daar heb ik geen wed strijden mee gereden." Ook omdat ze in verwachting was van haar dochter, deed Ingrid het een poosje rustig aan op paardengebied. De sportcarrière van de 11-jarige donkerbruine merrie Rambling Ro se stond na veteranenparkoersen met Annemiekes vriend Ben Schaap ook even op een laag pitje. Met Ingrid wordt de draad weer op gepakt. „Tussen Ingrid en Rose klikt het gewoon goed", vertelt Ben, die ook aan Ingrid lesgeeft. Hij gelooft in de combinatie. „Ik heb al veel ruiters opgeleid van de B naar internationaal niveau." Bij Ingrid moet dat ook gaan lukken, denkt hij. „Je moet alles zo simpel mogelijk maken, niet moeilijker maken dan het is en dan heb je meestal geen problemen", is zijn motto. Zonder een goed paard is een goede ruiter nergens. De Anglo-Europees gefokte 'Rosé', zoals Rambling Rose doorgaans wordt genoemd, is dan ook een bijzonder paard vol gens Ben. „Ze wil altijd aan de overkant komen. Het paard heeft een groot hart en veel vermogen. Ze probeert zich altijd te redden." Ingrids mentaliteit past in de lijn van Bens gedachtegang. Ze heeft volgens eigen zeggen nooit last van zenuwen. „Als je voorbereiding goed is, hoef je je niet druk te maken voor de rest", zegt ze nuchter. Maar met karakter alleen kom je er ook niet. „We trai nen heel veel, dus dat scheelt. Je moet wel een goede training krij gen." En daarmee geeft ze aan dat ze vertrouwen heeft in de aanwijzingen van Ben en Annemieke. In Heikant, waar de Zeeuwse kam pioenschappen werden verreden, kwam de overwinning van nieuw komer Ingrid voor velen als een verrassing. Veel deelnemers en toe schouwers hadden nog nooit van haar gehoord. Dat maakt de sfeer niet minder, volgens Ingrid. „Bij springen gaat het er gemoedelijker aan toe dan bij dressuur. Je helpt el kaar wat sneller bij springen. Dat is wel opvallend. De sfeer is wat meer ontspannen." Dat ze nog niet zo bekend is onder de Zeeuwen kan komen, doordat Ingrid voor wedstrijden meer rich ting Zuid-Holland is getrokken: Maassluis en Vlaardingen. Aan die kant van het water heeft ze inmid dels ook haar visitekaartje afgege ven. Ze heeft in januari in Zwarte- waal de Gouden Oliebol gewonnen en nam daarmee de wisselbeker van de jaarlijkse springwedstrijd van de Overmaasse Ruiters mee naar huis. Op de kampioenschappen in Hei kant had ze overigens niet de snel ste tijd (41,54 seconden tegenover 39,90 voor nummer twee), maar ze was wel de enige combinatie die Ingrid Vijfhuizen en Rambling Rose (links) zijn samen Zeeuws kampioen in de klasse B-springen. foutloos bleef in de barrage. Dat begint overigens normaal te worden voor de combinatie, want in de laat ste tien parcoursen heeft Rose alle balken op hun plek laten liggen. Dat is iets waar menig ruiter jaloers op kan zijn. Met Tipica deed Ingrid ook mee. maar daarmee viel ze niet in de prijzen. „We moeten nog een beetje aan elkaar wennen", is haar commentaar. De paardensport moet rekening gaan houden met de Fluplandse amazone als het aan haar ligt. „Het is wel de bedoeling dat ze meer van me horen. Ik wil hetzelfde kunstje in de L doen, maar dan outdoor." Zeeuws kampioen worden is nog maar het begin. Een internationale carrière ziet Ingrid ook wel zitten, hoewel ze niet te hard van stapel wil lopen. „Dat zou ik wel willen, maar ik weet niet of deze twee paarden daar de capaciteit voor hebben. Bovendien moet het wel te combineren zijn. Ik vind het be langrijk om het plezier erin te hou den." De christelijke peuterspeelzaal in Sint-Anna- land heeft voortaan 't Schakeltje. De naam werd donderdag bekend gemaakt op de eer ste ouderavond van de peuterspeelzaal bij de Wellevaete. De peuterspeelzaal startte in ok tober 2007 in het onderkomen van de alge mene peuterspeelzaal Olleke Bolleke, maar had nog geen eigen naam. Op de ouderavond werd de naam en de bete kenis bekend gemaakt. Het logo bestaat uit drie schakels, de eerste is het gezin, de twee de en grootste stelt de peuterspeelzaal voor, de derde is de school, legt leidster Marijke van Dijke uit. De naam is bedacht door de directeur Theo Baaij van School met de Bij bel. „We hebben ook nog drie keer de ouders een kans gegeven om een naam gegeven, maar deze bleef steeds de mooiste." Aan de gevel staat de naam van Olleke Bolleke. Die blijft er ook op staan. „We weten nog niet of onze naam ook ergens aan het raam kan ko men, want we zitten natuurlijk in een ruimte van de gemeente. Het is in ieder geval toch fijn dat we nu een naam hebben. Misschien ooit als we zelf nog eens een eigen gebouwtje krijgen." De christelijke peuterspeelzaal kent twee groepen: een groep van 17 kinderen die op dinsdagmiddag en vrijdagochtend komt en een groep van twaalf kinderen die op woens dagochtend komt. Op die laatste groep zitten kinderen die extra aandacht nodig hebben en de jongste kinderen die naar 't Schakeltje ko men. Er staan momenteel zeven kinderen op de wachtlijst. Volgens de leidster draait het goed. „Het was onze eerste ouderavond. We hadden er geen hoge verwachtingen van. Maar het werd druk bezocht. Er waren onge veer 25 ouders. Dat is veel. Dan zie je toch dat het gedragen wordt." Na de pauze beke ken de ouders een dvd met opnamen over wat de kinderen op de peuterspeelzaal zoal doen. De kinderen stromen door naar de School met de Bijbel. In 't Schakeltje wordt onder meer dezelfde taalmethode als op de basis school gebruikt. Er is ook een ouderraad die om advies wordt gevraagd en die andere ou ders inlichten over speciale activiteiten. „Zo wordt er binnen niet meer gefietst. De ouders vinden fietsen te onrustig." De leden van de ouderraad zitten in de regel niet lang in de raad omdat de kinderen er niet lang op zit ten. Voorzitter is nu Natasja Koole, secreta ris Simone Guiljam, penningmeester Conja van Poortvliet (zij volgt Jennifer den Engels man), de andere leden zijn Eline van Dijke, Elna Guiljam en Jaeobien de Witte. De opschoondag, waarmee de week van Nederland schoon wordt afgesloten, is gericht op het oprui men van zwerfafval. Ze is een ini tiatief van de stichting Nederland Schoon en het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu. Op de website van de organisatie is te zien wie zich als deelnemer hebben aangemeld. Tot gisteren waren dat 216 ge meenten en instellingen, maar Tholen stond daar niet bij (in Zee land alleen Goes en Veere). Als toelichting op haar vragen schrijft de CU dat de hulp van de gemeente 'van eminent belang' is om het initiatief te laten slagen. Er is campagnemateriaal beschikbaar om de actie te ondersteunen. De CU vindt dat iedereen uitgenodigd zou moeten worden om aan de landelijke opschoondag mee te doen. 'Met z'n allen ons inzetten voor een schoner Tholen. Met z'n allen voor een schone, opgeruim de en leefbare gemeente Tholen. Ook de gemeenteraad kan beslui ten om hiervoor daadwerkelijk de handen uit de mouwen te steken', schrijft de fractie. Aangezien de opschoondag over ruim drie we ken wordt gehouden, vraagt de CU aan b. en w. om op korte ter mijn te antwoorden. In het Thoolse buitengebied heeft de wildbeheereenheid al zeventien keer het zwerfvuil aangepakt op de jaarlijkse natuurschoonmaakdag. „Maar we slaan dit jaar een keer over. We zien de animo om mee te doen al enkele jaren teruglopen", meldt secretaris Jan Bolier. De Thoolse brandweer rukte vo rig jaar 162 keer uit. Volgens brandweercommandant J. de Fe- ijter is dat ongeveer hetzelfde aantal als het jaar daarvoor. Deze week ging de brandweer vooral voor wat kleinere zaken op pad. Dinsdag ging de blusgroep uit Sint- Maartensdijk rond vijf uur naar de Nijverheidsweg nadat ze gealar meerd waren over een brandende shovel op de weg tussen het logis tiek centrum van Bouwman Potter en de gemeentelijke werkplaats. Volgens de eigenaar was er echter geen sprake van brand, maar ver toonde de shovel de nodige opstart problemen omdat het voertuig lang had stil gestaan. Vrijdagavond rukte de blusgroep uit Tholen uit nadat twee brandmelders in de Vossenkuil waren geactiveerd door bezoekers op een carnavals feest. Volgens De Feijter was met de ontruiming van het pand begonnen toen de brandweer arriveerde. Het werd ook al snel duidelijk dat er geen sprake was van brand. „Er stonden wel mensen buiten, maar er waren ook al weer mensen naar bin nen gegaan. Het is heel vervelend dat dit gebeurt. De volgende dag is er nog contact geweest met de orga nisatie van het feest om maatregelen te nemen om dergelijke zaken te voorkomen." Twee dagen daarvoor bluste het korps uit Tholen een brandje in een groene container in de Kotterstraat. De emmer stond naast een brieven bus. Omwonenden waren bang dat de brievenbus ook in de hens zou gaan. Dezelfde dag ging de blus groep ook naar Dalemhof aan de Ten Ankerweg. Een bewoner bleek het alarm ingedrukt te hebben bij de schuifdeuren in het nieuwe apparte mentencomplex. De opschoondag valt dit jaar sa men met de 'make a difference day' (Madd). de dag dat veel vrij willigers de handen uit de mou wen steken voor het goede doel.* Wie aan de opschoondag meedoet, zet zich meteen in voor deze vrij willigersdag, propageert de orga nisatie. In het kader van de Madd is er op Tholen in ieder geval een activiteit: de leden van de jonge- renraad begeleiden de bezoekers van het dagactiviteitencentrum De Schutse in Oud-Vossemeer vrij dags bij een uitstapje aan boord van de Frisia. Donderdag 26 februari uur Zundert-Vosmeer za.(beker) 19.30 Zaterdag 28 februari uur WHS-Seolto(vr.) 14.30 Noad-Smerdiek(vr.) 14.30 Stavenisse-Duiveland(vr) 14.30 SPS-Colijnsplaatse Boys(vr.) 14.30 Smerdiek da.-Wartburgia 2 14.30 Smerdiek 2 da.-Everstein 12.30 Veere-Thol. Boys da. 11.15 Vosmeer da.-SSW 14.00 WHS 2-Dinteloord 2 14.30 WIK-Noad 2(vr.) Noad 3-SPS 2 13.00 Yerseke 3-Smerdiek 2 14.30 Duiveland 3-Noad 4 14.30 Smerdiek 3-Stavenisse 2 14.30 VVC4-SPS3 12.30 Thol. Boys 4-ZPR 3 12.30 SPS 4-Noad 5(vr.) 14.30 Zondag 1 maart uur Lepelstr. Boys-Vosmeer 14.30 Luctor 4-Vosmeer 2 12.30 Vosmeer 3-Odio 5 11.00 Vosmeer 4- Devo 3 10.00 Voetbal Uitslagen Oefenwedstrijden: Colijnsplaatse Boys-Noad 4-0, SPS-Herkingen 5-0, Rillandia-SPS 3-2, Bruse Boys 2-WHS 2 6-1, SPS 2-Mevo 2 1-4, WHS 4-Waar de 2 2-7, SPS 4-Stavenisse 2 5-3. Zierkzee-WHS B 3-1, Mevo-WHS Dl 2-1, WHS Dl-Bruse Boys 2-3 (beker), WHS D2-Yerseke 4-3, Thol. Boys D meisjes-WHS D meisjes 3-4. WHS El- Mevo 4-1, Yerseke-WHS E3 5-9. WHS Fl-Mevo 3-3, Rillandia-WHS F2 10-0; SVC-Noad B 2-2 (SVC wint na straf schoppen); SPS B-Bruse Boys 3-5. De Zoomvliet Hotelschool in Ber gen op Zoom houdt op 12 maart haar jaarlijkse reünie voor oud studenten en oud-medewerkers. Belangstellenden die geen uitnodi ging hebben ontvangen kunnen zich via de website www.zoom- vliet.nl aanmelden voor de bijeen komst in de school aan de Meeus- senstraat 13. De reünie wordt afgesloten met een schoolfeest en een optreden van de live band FeelGood. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. R. Bolier en W. Bijl 45 p.; 2. mevr. N. Deurloo en W. Deurloo 32 p.; 3. mevr. J. Bos en mevr. A. Hilgerson 30 p.; 4. mevr. D. Lindenberg en mevr. H. Schot 25 p.; 5. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Verbraeken 20 p. Gezelligheid voor alles/Sint- Maartensdijk: 1J. Bijnagte en C. Breure 30 p.; 2. mevr. M. Dane en mevr. C .van Mierlo 29 p.; 3. ,mevr. T. Goode en A. Wielaard 27 p.; 4. mevr. L. Wielaard en mevr. J. Nijstad 25 p.; 5. mevr. W. Kloet en W. Bijl 22 p.; 6. mevr. A. Bocxe en C. van Gorsel 21 p.; 7. mevr. T. Breure en mevr. A. Poot 13 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. D. van Dijke en mevr. C. Wilsing 27 p.; 2. mevr. L. van Poortvliet en N. Moer kerken 24 p.; 3. mevr. L. Weezenaar en mevr. R. van Driel, én mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Houte 15 p.; 5. mevr. R. Nagtegaal en mevr. C. Havermans 14 p.; 6. mevr. M. van Poortvliet 5 p. De open tafel van maaltijdvoorzie ning Tholen en Sint Philipsland krijgt van de provincie geen subsi die uit het beleidsprogramma so ciale zorg. Het subsidieverzoek is te laat ingediend, dat had drie maanden voor de start van het pro ject moeten gebeuren. De provincie stelt vast dat het gaat om uitbreiding van iets dat al be staat: de maaltijdvoorziening heeft de open tafel - waarbij zestigplus sers gezamenlijk warm eten - in drie woonkernen uitgebreid van één naar twee keer per week. Bo vendien vindt Middelburg de acti viteit té plaatselijk om voor een provinciale bijdrage in aanmerking te komen. En verder zou, aldus de provincie, de gemeente medefinancier kun nen zijn. Die draagt nu. net als de zorgcentra Ten Anker en De Schut se, alleen bij in de indirecte kos ten. De sponsorloop van Noad'67 heeft voor een concrete aanvulling met 1978,77 euro van de clubkas gezorgd. De verwachting is, dat dit bedrag nog oploopt naar ongeveer 2500 euro. Van de in totaal 35 lopers, zijn er van negen de opbrengsten nog niet geteld. Daarnaast komt er nog een bijdrage van Noad 4. Er zitten wel al bijdragen van het eerste en twee de team in de kas. Het bedrag van de achtste editie lijkt de lijn van de vorige twee sponsorlopen uit 2006 en 2004 voort te zetten. Het was prima weer (zonnig) en er heerste een goede sfeer tijdens het 387 meter lange rondjes lopen om het hoofdveld. Het bleef volgens speaker Gerard Noorthoek drie uur lang een boeiende sponsorloop. Eerst ging het teamrecord eraan van de kantinedames. De D-pupillen overtroffen het maar liefst met 100 ronden. Vervolgens werd het pupil- lenrecord aan flarden gelopen door Justin Walpot die 70 ronden liep en tenslotte stelde Milou Quist ook nog eens een scherp juniorenrecord meisjes door het 60 rondjes lang vol te houden binnen de looptijd van drie uur. De eer van Milou's record komt ook toe aan Renate Hagenaars die maar liefst 59 ronden optrok met haar vriendin van het meisjesteam van de B-junioren. Om elf uur vertrokken de deelne mers aan de sponsorloop. De groep van de D-pupillen was er van het begin af aan bij omdat ze snode plannen hadden het teamrecord van de kantinedames (229 ronden) aan te vallen. Leider Glen Moerland en aanvoerder Jeroen Boon en een ze vental lopers van het D-team gingen voortvarend aan de slag. De tussen stand na een uur lopen stond al op 180 rondes en na anderhalf uur was het record bereikt. Het koppel Je roen Boon en Kjeld Snoep trok daarbij de zaken nog eens stevig aan. beiden kwamen boven de 60 ronden samen met Yoeri Snoep. Uit eindelijk stond de teller stil voor het D-team op 329 rondes. Een prachtig nieuw teamrecord. Veel pupillen van Noad verschenen aan de start en hadden er zichtbaar plezier in. De jongste deelnemer was de vierjarige Marnix Polder man. die samen met pa Leo maar liefst 12 ronden over het circuit van 287 meter aflegden. Een heel nieuw vet pupillenrecord rolde er aan het eind van de achtste sponsorloop uit. Het oude record van Bas van Nieuwenhuizen uit 2006 werd maar liefst met zeven ronden verbeterd. Justin Walpot te kende voor 70 ronden. De E2-pupil nam na de sponsorloop een warm bad om de spieren te herstellen. Justin legde van alle 35 lopers de langste afstand af: 27,09 kilometer. En dan de beide B-junioren meis jes: Renate Hagenaars en Milou Quist. De speaker deed alsof ze naar de Prins Maurits liepen in Middeharnis en gaf elke keer de plaatsen door waar ze zaten. Maar ze kregen de smaak zo te pakken dat ze maar door en door bleven lo pen. Milou kwam uiteindelijk op 60 ronden uit wat een prachtig nieuw dames record junioren ople verde. De grootverdieners bij deze spon sorloop waren Kjeld Snoep (over de 60 ronden) bij de jeugd en Yke Ver wijs (50 ronden) bij de senioren. Zij lieten de kassa rinkelen en kwamen beiden ver over de 300 euro uit. De 35 lopers hebben samen 1187 ron den gelopen (458,18 km). De records na 8 lopen met een loop tijd van 3 uur: Algemeen: Mart ij n Reijngoudt, 81 ronden: Heren 40+: Jan Zuidweg, 25 ronden; Junioren: Martijn Reijngoudt, 80 ronden: Pu pillen record: Justin Walpot, 70 ronden (nieuw); Kabouter 6-: Dy lan Reijngoudt. 31 ronden; Dames: Leanne Verwijs, 65 ronden: Junio ren dames: Milou Quist, 60 ronden (nieuw): Dames 40+: Margre v.d. Berg, 35 ronden: Teamrecord: No ad '67 Dl: 329 ronden (nieuw). Leidster Marijke de Dijke tussen de kinderen in de peuterspeelzaal 't Schakeltje. De vierjarige Marnix Polderman was de jongste deelnemer aan de sponsorloop. Samen met pa Leo liep hij maar liefst 12 ronden over het circuit van 287 meter.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13