Extra communicatie over landbouwpasseerstroken Sint Philipsland heeft het voor 't zeggen! Bestuur zoekt vrouw ...voor een natuurlijk evenwicht Openbare bekendmakingen Evenementen en collectes in maart Donderdag 26 februari 2009 Voorelkaar Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 9 gemeente Tholen servicebureau Bestuur zoekt vrouw (v) ...voor een natuurlijk evenwicnt. Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het b estuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Annavosdijkseweg 2 te Sint-Annaland: het bouwen van een bedrijfsruimte; - Prins Clauslaan 1 te Tholen: het gedeeltelijk veranderen van de constructies; - Hoogaarsstraat 2H te Tholen: het plaatsen van een dak kapel; - Mosselhoekseweg 7 te Tholen: het plaatsen van een dakkapel; - Langeweg 12 te Sint-Annaland: het gewijzigd uitvoeren van een tuinbouwkas. Ingekomen sloopaanvragen - Prins Clauslaan 1 te Tholen: het slopen van binnenwanden. Vanaf 25 februari 2009 staan er nieuwe mottoborden langs de Postweg (N286) bij Poortvliet Daarnaast komen op vele plaatsen in het dorp posters te hangen en flyers te liggen. Het doel hiervan is om weggebrui kers extra uitleg te geven over het gebruik van de pas- seerstroken op de rondweg. Landbouwverkeer mag sinds juli 2008 over de rondweg rijden, om de verkeers veiligheid en leefbaarheid in de kern te verbeteren. Voor een goede doorstroming op de rondwegen zijn landbouwpasseerstroken aangelegd. De gemeente Tholen is één van de initiatiefnemers van deze land- bouwproef. Een eerste evaluatie laat zien dat de stroken al goed worden gebruikt, maar dat het nog beter kan. De nieuwe communicatiemiddelen zijn ontwikkeld naar aanleiding van reacties van weggebruikers en de resulta ten van eerste steekproeven en metingen van de provincie Zeeland. Hieruit bleek dat niet iedereen weet hoe de voorrangsregels zijn bij de passeerstroken. De tractoren die op de strook rijden, moeten alle weggebruikers voor laten gaan. Dit komt in de nieuwe communicatie-uitingen duidelijk naar voren. Boodschap voor de overige weg gebruikers is onder andere: "rij vlot voorbij als de tractor op de strook rijdt" en "de stroken zijn geen inhaal- of parkeerstroken". De illustratie op het mottobord is ook verbeterd. Het laat nu een illustratie in de rijrichting zien. Dit geeft de situatie duidelijker weer. Eerste resultaten De provincie Zeeland houdt continu steekproeven en metingen om te bekijken hoe de pilot verloopt. Hieruit blijkt dat sinds de toelating van het landbouwverkeer op de rondwegen er geen verkeersongevallen zijn gebeurd, waarbij landbouwvoertuigen betrokken zijn. Bovendien heeft het landbouwverkeer geen invloed op de gemiddel de snelheid van het verkeer op de rondweg. De resultaten laten ook zien dat veel landbouwverkeer de stroken gebruikt en dit goed doet, maar het moet nog beter. Stopverbod Het blijkt ook dat automobilisten soms stoppen op de passeerstroken, bijvoorbeeld om te bellen. Landbouwverkeer kan dan geen gebruik maken van de stroken. Daarom is er een stopverbod ingesteld voor de passeerstroken. Dit verbod geldt niet voor landbouwverkeer. Definitieve conclusie De proef wordt niet alleen uitgevoerd in Poortvliet. Ook in 's-Gravenpolder zijn passeerstroken aangelegd. Er kunnen pas definitieve conclusies getrokken worden over het succes van de proef, als de pilotperiode van één jaar voorbij is. Deze eindevaluatie wordt uitgebreider, met meer tellingen, gedragswaarnemingen, inhaalmetin- gen en een belevingsonderzoek over de verkeersveiligheid en doorstroming op de rondweg. De andere partners in deze pilot zijn het ROVZ, de gemeente Borsele, provincie Zeeland, waterschap Zeeuwse Eilanden, ZLTO en CUMELA. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer WJ. Blommaert, beleidsmedewerker verkeer en vervoer, 0118-63 16 12. Speciaal voor inwoners van Sint Philipsland Geachte inwoner van Sint Philipsland, Dinsdag 17 maart aanstaande heeft u het voor het zeggen. Letterlijk! De gemeenteraad nodigt u op die dag uit om uw ideeën, opmerkingen en wensen te geven over uw woonkern. Onder het genot van een kopje koffie of thee willlen wij graag met u praten. Is het prettig wonen in Sint Philipsland? Wat kan er beter? Hoe ziet de toekomst van Sint Philipsland er volgens u uit? Laat het ons weten op 17 maart aan staande. Wij, de gemeenteraad, vinden de dorpen binnen onze gemeente belangrijk als leefgemeenschappen. Wij willen weten wat daar leeft. Daarom bezoeken we de kernen om te luisteren naar de inwoners. We zijn in 2005 begonnen in Poortvliet. Na Stavenisse en Oud-Vossemeer volgden Anna Jacobapolder, Scherpenisse en Tholen en nu is Sint Philipsland aan de beurt- Dinsdag 17 maart 2009 om 19.30 uur Dorpshuis De Wimpel Eendrachtstraat 52 4675 CS Sint Philipsland Noteert u deze datum alvast in uw agenda. Graag tot ziens op 17 maart aanstaande, de gemeenteraad van Tholen De periode van 14 tot 28 maart 2009 staat in het teken van het vrijwilligerswerk in Zeeland en is uitge roepen tot de "Zeeuwse weken van de vrijwilliger". In het kader hiervan organiseert Servicebureau Voor Elkaar in samenwerking met Scoop de volgende 2 workshops 1. Vrijwilligers met bindingsangst door Willem Jan de Gast van Movisie Hoe richt je een organisatie in als je geen mensen meer kunt vinden die zich langdurig willen binden? 2. Ondernemend werken door een adviseur van Movisie Aan de slag met visieontwikkeling, marketing, net werken en fondsenwerving. Deze workshops zijn vrij toegankelijk voor iedereen, maar zijn met name bedoeld voor alle (lokale) vrijwilligers. Datum: woensdagavond 25 maart Tijd: 19.30 uur Locatie: Sport- en gemeenschapscentrum De Wellevaete te Sint-Annaland Als u belangstelling heeft voor een workshop kunt u dit laten weten aan medewerkers van servicebureau Voor Elkaar vóór 18 maart onder vermelding van nummer 1 of 2. Telefoonnummer: 0166-668200 E-mail: servicebureau@tholen.nl In januari dit jaar is de databank www.zeeland.besturen.net gelanceerd met als doel het aantal vrouwen in besturen, raden en commissies te vergroten. Maatschappelijke organisaties, stichtingen en verenigingen die meer vrouwen in hun bestuur willen hebben en vrouwen die interesse hebben in een bestuursfunctie kunnen zich bij de databank inschrijven door een (digitaal) aanmeldingsformulier in te vullen. Het systeem maakt de juiste match tussen een geschikte kandidate en een passende vacature. Aanleiding voor het opzetten van de databank is het door de Provinciale Staten uitgesproken streven dat provinciale adviescommissies en - raden in de nabije toekomst voor minimaal 40% uit vrouwen moet bestaan. Dit is nu bij lange na niet het geval. Meer diversiteit in besturen betekent meer verschillende inzichten, achtergronden en kwaliteiten die betrokken worden in besluitvorming. Omdat dit niet alleen van belang is voor provinciale adviescommissies en - raden, maar dit eigenlijk voor alle besturen geldt, worden ook maatschappelijke organisaties hierbij betrokken. Vrouwen maken een bestuur dynamischer De eerste vacatures zijn inmiddels aangemeld. Nu is het tijd deze databank onder alle vrouwen in Zeeland bekend te maken. Besturen die op zoek zijn naar een natuurlijker evenwicht en meer vrouwen in hun bestuur willen heb ben, maar ook vrouwen die zich in willen schrijven: ga naar www.zeeland.besturen.net en schrijf u in! Op de site is te lezen hoe de databank in zijn werk gaat en hoe de match wordt gemaakt. Voor meer informatie: Scoop, Esther Spuesens, 0118 682572 of espuesens@scoopzld.nl Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede (0166) 668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Collecte Jantje Beton Maandag 2 maart t/m zaterdag 7 maart Brugpieperkampioenschap Zaterdag 7 maart Stichting Uit op Tholen: Knijn, Iers, Schots en Scheve theaterfolk in Haestinge te Sint-Maartensdijk Zaterdag 7 maart vanaf 20.15 uur Verkoop van oliebollen te Oud-Vossemeer Vogelvereniging De Vogelvrienden Zaterdag 7 maart Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 7 maart van 19.30 - 21.30 uur Collecte Reumafonds Maandag 9 maart t/m zaterdag 14 maart Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa- gebouw te Tholen De Kringloopwinkel Tholen Woensdag 11 maart van 9.00 - 11.30 uur Jaaruitvoering Het Schorrekoor in café-restaurant Havenzicht te Sint-Annaland Donderdag 12 en vrijdag 13 maart vanaf 19.30 Verkoop van slaatjes te Poortvliet Hersteld Hervormde Gemeente Poortvliet Zaterdag 14 maart Ronde van Oud-Vossemeer Wielercomité Ronde van Oud-Vossemeer Zaterdag 14 maart Collecte SIMAVI Maandag 16 t/m zaterdag 21 maart Ontspanningarrangement voor Mantelzorgers georganiseerd door Steunpunt Mantelzorg Tholen Donderdag 19 t/m zaterdag 21 maart Jaarvergadering tafeltennisvereniging Smash '76 Vrijdag 20 maart om 19.30 uur in de Wellevaete Jaarconcert muziekvereniging Euterpe Zaterdag 21 maart Verkoping aan de Pilootweg 5 te Stavenisse St. Adullam voor Gehandicapten te Tholen Zaterdag 21 maart van 10.00 - 16.00 uur Workshopdag voor le jaars leerlingen van de middelbare scholen te Tholen op de parkeerplaats van Meulvliet Donderdag 26 maart tijdens schooltijden Stichting Uit op Tholen: 'Zeeuwse Vrouwen' muziektheater gebaseerd op het boek 'Zeven Zeeuwse Vrouwen' van Kees Slager in het Holland Huis te Scherpenisse Vrijdag 27 maart vanaf 20.15 uur Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa- gebouw te Tholen De Kringloopwinkel Tholen Zaterdag 28 maart van 9.30 - 15.30 uur Jaarconcert Kon. Muziekvereniging Concordia in de Meulvliet te Tholen Zaterdag 28 maart Collecte ZOA-Vluchtelingenzorg Maandag 23 t/m zaterdag 28 maart Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Maandag 30 maart t/m zaterdag 4 april Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 2 maart 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 26 en vrijdag 27 februari 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Jan van Bloisstraat 36 te Tholen: het plaatsen van een overkapping met kap:verz. 17 februari 2009; - Nieuweweg 8 (Poortvliet): het bouwen van een loods, verz. 17 februari 2009; - Ambachtsweg 9 (Tholen): het plaatsen van een kozijn in de buitengevel, verz. 17 februari 2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. ONTWERPBESCHIKKING ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 19, lid 3, van de Wet ruimtelijke ordening: Boogaardweg 10 te Sint-Annaland: het uitbreiden bouwen van een opslagloods met carport (2008/160); De ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 29 december 2008 tot en met 9 februari 2009 ter inzage gelegen. Verleende aanlegvergunning. Voor het dempen het herstructureren van de Markt te Sint-Maartensdijk door de gemeente Tholen plaatselijk bekend Markt Sint-Maartensdijk, op de kadastrale perce len sectie N, nrs. 2146 en 1717. De aanlegvergunning is op 27 februari 2009 verzonden aan de aanvrager de gemeente Tholen te Tholen. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken na verzen ding ervan aan aanvrager bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders Postbus 51, 4690 AB Tholen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onderte kend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met afd. Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. (0166) 668235. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Verwijdering containers Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat er op het bedrijventerrein Oud- Vossemeer, Klaverveld twee containers in een groenstrook naast de rijbaan staan (zie onderstaande foto). Op grond van de artikelen 5.8, 5.9 en 5.11 van de Algemene Plaatselijke Verordening is het verboden om een container te parkeren op plaatsen waar burgemeester en wethouders dit schadelijk achten voor het aanzien van de gemeente of hinder en overlast veroorzaakt. Wij bieden de eigenaar op grond van artikel 5:30 lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht tot woensdag 1 juni 2009 de mogelijkheid om zijn of haar bezit direct te ver wijderen. Na 1 juni 2009 zullen de containers verbeurd worden verklaard. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw H.M. Jansen-van Deelen, telefonisch te bereiken onder doorkiesnummer (0166)668 237. Wij wijzen er nadrukkelijk op dat de kosten van verwijde ring op de eigenaar zullen worden verhaald.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11