Onroerend goed www.leunis.nl Budelpack concern valt in brokken uiteen Wegens vakantie gesloten van 20 t/m 28 februari Oostenrijkse maand! Roselina Mededelingen van liet waterschap verhuizing naar Halsteren Meldpunt voor bedreigd erfgoed V iÏDHf IJ Bel. 06-15032105 LEUNIS zijn wij GESLOTEN van 16 februari t/m 28 februari. KooIe PIlOT restaurant Al jaren een groot succes! o n o EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 februari 2009 kleine VERHUIZING LEEGHALEN woning VERPLAATSEN kasten etc. MAKELAARS KOOPJES VAN DE MAAND j| Btoemenhuis t Blommetje f jj f Raiffeisenstraat 2 - Sint-Annafiiiui - (0166) 65 45 68 5 fP Primula's €l,25/stuk Tïay van 10 stuks 6,95 In verband met onze Faillissement van holding uitgesproken Met het faillissement van Budelpack holding in Bergen op Zoom valt het internationale verpakkingsconcern in brokken uiteen. Wat in 40 jaar is opgebouwd - met name door André Nieuwkerk - wordt nu in korte tijd afgebroken. Curator mr. M.J.M. Franken zegde gisterenmorgen de 25 personeelsleden van het hoofdkan toor en dochter E. E. in Bergen op Zoom hun ontslag aan. dinsdag 3 maart Vang 1 Halsteren Tel. 0164-686800 Cruciale factor Fortis Wilt u op een leuke manier wijzer worden? Soms onzichtbaar ZONDAG 22 FEBRUARI tussen 15.00 en 19.00 uur uniek optreden van een Alpenkapel Hotel 't Klooster van Rilland organiseert: o) n a Zaterdag 21 februari 2009 Vanaf 20.00 uur Gratis entree IN5 ALLATlh 11 IN SANITAIR fEG noodzakelijk Eendrachtsweg 11 Tel. 0166-604522 4691 EK Tholen VBO j MAKELAAR WèT MUM uiillemsen accounroncq Tel. 0111E43 S8G. Oosferland Visser Visser MiddelharrMs - Barendrecbt - Gouda - BamevekJ www.visser-visser.nl Weelhoekstraat 40. Oud-Vossemeer Koopsom 159.000,- Deze hele ruime hoekwo ning gelegen aan rand van het gezellige Oud-Vossemeer heeft een verrassend ruime kamer met erker aan de voor zijde en een schouwpartij. De woonkeuken is voorzien van diverse apparatuur en heeft door de schuifpui een heerlijk contact met de zonnig gele gen tuin. Op de le etage zijn er 4 ruime slaapkamers en een badkamer voorzien van ligbad, wastafel en toilet. De 2e verdieping is te bereiken met een vaste trap. Deze woning is geheel voorzien van kunststof kozijnen en is goed onderhouden. Aan de voorzijde van de wo ning is er een parkeerplaats op eigen grond. Te aanvaarden per direct. Raadhuisstraat 22, Oud-Vossemeer Koopsom 149.000,- Let op starters! Dit is een zeer scherp geprijsde, zeer ruime en nette woning om te starten in het centrum van Oud-Vos semeer! Deze woning heeft een ruime entree, sfeervolle woonkamer met schouwpar tij, zeer ruime woonkeuken met bijkeuken en toilet. Op de le etage zijn 3 ruime slaapkamers en nette bad kamer waar zich een ligbad, douche, toilet en badmeubel bevinden. De bergzolder is te bereiken via een vlizotrap. De onderhoudsvriendelijke tuin bevat veel sierbestrating en bordes, achter in de tuin is de schuur gesitueerd. De tuin is ook middels een vrij achterom toegankelijk! Aanvaarding is mogelijk per direct! Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Besluit tot opleggen van maatwerk voorschrift grondwatersanering terrein voormalige gasfabriek Goes Op 16 februari 2009 heeft waterschap Zeeuwse Eilanden een besluit tot het stellen van een maatwerkvoorschrift op grond van het activiteitenbesluit genomen. Het maatwerkvoorschrift heeft betrekking op het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). Het besluit betreft het opleggen van lozingseisen voor de lozing van verontreinigd grondwater dat vrijkomt tijdens de grondwater sanering op het terrein van de voormalige gasfabriek in Goes. Het besluit ligt vanaf 23 februari tot en met 6 april 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt; een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de verzoeker; de dagtekening; vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en datum en nummer of kenmerk van het besluit; de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaar schrift te worden overgelegd. Naar aanleiding van het verzoek kan de voorzitter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. De griffier van de Raad van State wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Parkeren op parkeerterreinen waterschap Parkeert u regelmatig aan de Galgeweg of Strandweg te Koudekerke? Of de Valkenisseweg te Biggekerke? Westhove, Randduin of De Vier Hoogten te Oostkapelle? Of Oranjezon en Breezand te Vrouwenpolder? Of op een van de parkeer terreinen nabij en langs de Veerse Dam en de Banjaard? Dan is een abonnement erg aantrekkelijk. Het seizoen voor betaald parkeren loopt vanaf 1 april tot en met 31 oktober, dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Het parkeren zonder parkeerkaart kost op alle terreinen 0,80 per uur en 4,50 per dag. Aantrekkelijk abonnement Als u regelmatig op een van de terreinen op Walcheren, het Veerse Meer of De Banjaard parkeert, bent u voordeliger uit als u een parkeerkaart koopt. Deze plaatst u eenvoudig achter uw voorruit en u heeft er de rest van het seizoen geen omkijken meer naar. Al na vijftien keer een dagje parkeren heeft u de parkeervergunning terugverdiend. Het abonne ment kost 67,50 en is geldig gedurende het hele parkeerseizoen. Hoe komt u aan een abonnement? U kunt op verschillende manieren een parkeervergunning aanschaffen: tegen contante betaling op het waterschapskantoor in Middelburg; door het bedrag van 67,50 over te maken op bank rekeningnummer 63.67.60.014 van het waterschap. Vermeld hierbij duidelijk uw adresgegevens en geef aan dat het gaat om een parkeerkaart. Zodra het bedrag bij ons binnen is, ontvangt u de kaart thuis; bij verschillende VW's op Walcheren en de VW in Kamperland; bij 'De Lekkerbek' in Vrouwenpolder; bij de volgende strandpaviljoens - 'De Piraat' in Oostkapelle, 'Piet Hein' in Vlissingen en 'De Zeester' in Koudekerke. Heeft u andere vragen over parkeren? U kunt hiervoor bellen met Alex ten Hage op 0118-621000 of e-mailen naar info@wze.nl. Inventarisatie drainage in Zuid-Beveland Oost Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft drainageadviesbureau Waghto uit Tholen opdracht gegeven voor het inventariseren van de aanwezige drainage in het oosten van Zuid-Beveland. Agrarische ondernemers worden in de periode februari - mei persoonlijk benaderd door Waghto. Het waterschap vraagt agrariërs om hun medewerking. Het doel van de inventarisatie is om in kaart te hebben welke percelen zijn gedraineerd en welke niet. Daarnaast is het van belang te weten in welke richting er gedraineerd is en op welke sloot of waterloop de drainage uitkomt. Om deze gegevens te kunnen verzamelen is het van belang om informatie te hebben over de ligging van de drainage. De inventarisatie vindt plaats in het kader van de gebiedsge richte aanpak, die moet leiden tot een Waterplan buitenge bied voor dit gebied. Hieruit vloeien maatregelen voort die erop zijn gericht de kans op wateroverlast te verkleinen. Daarbij wordt rekening gehouden met klimaatverandering. Als het Waterplan af is wordt het peilbesluit geactualiseerd. Bij de beoordeling van de nieuwe peilen wordt ook gekeken naar de relatie tussen grond- en oppervlaktewater, waardoor een onderbouwing van het waterpeil gekozen kan worden. De gegevens zijn nodig voor de modellering en analyse van het watersysteem en voor de vaststelling van het GGOR (Gewenst Grond- en Oppervlaktewater Regiem). Met het GGOR en het daarop volgend peilbesluit beoogt het waterschap het waterbeheer optimaal af te stemmen op de functies, die aan een gebied zijn toegekend. Het peilbeheer is een van de randvoorwaarden voor een goed functione rend ontwateringsysteem. AANBIEDING: TE KOOP GEVRAAGD: Munten, postzegels, oude bankbiljetten, ansichtkaarten, 2 antiek, speelgoed, Dinky- aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaBaaa toys, poppen, beren, treinen, tel.:0187-57 13 66 Wij verwelkomen u graag vanaf op onze nieuwe locatie: (t.o. Fixet, bij rontonde De Ram linksaf) „Er was geen stuiver meer om de lonen over februari te betalen en ter bescher ming van de mensen is het faillissement aangevraagd", vertelt de curator. „Dank zij de garantieregeling betaalt het UWV over februari en maart nu de lonen nog uit met het vakantiegeld, maar dat is 1 april voorbij. In deze barre tijd zal het niet meevallen om ander werk te vinden, be halve voor de beta-mensen die er nog tus sen zitten." De vestiging Roosendaal - vorig jaar pas overgeheveld uit de gebouwen van Budel pack II in Poortvliet - draait nog gewoon door met bijna 80 medewerkers. „Daar voor zijn verschillende gegadigden", zegt mr. Franken. Ook over de verkoop van vestigingen in Portugal (Lissabon) en Frankrijk (Marseille) wordt gesproken. De vestiging Ranstadt bij Frankfurt is als eerste verkocht aan een Nederlandse in vesteerder uit Zeist. Drie andere fabrieken in Zuid-Duitsland (Hirtler), Frankrijk (Lièpvre bij Straatsburg) en Engeland verkeren in surseance van betaling. Dat uitstel van betaling kreeg op 13 januari ook Budelpack holding b.v. uit Bergen op Zoom nadat er claims waren voortgekomen uit faillissementen in Spanje en Engeland. Bewindvoerder Franken ging op zoek naar nieuwe financiers voor de 7 fabrie ken met 1050 medewerkers. „Er was aan vankelijk ook belangstelling voor het hele concern, maar dat vergde veel tijd. En die tijd bleken we niet meer te hebben toen fi nancier Eurofactor erg moeilijk ging doen over de lopende gang van zaken. Die be taalde 85% voorschot van de opdrachten, waarmee alle vestigingen voorzien wer den van geld. De afgelopen weken stopte Eurofactor daarmee en dat bleek een cru ciale factor te zijn." De bewindvoerder kreeg daarmee geen tijd om het hele concern bij elkaar te hou den. „Dat was immers de mooiste uit gangspositie, want wanneer Budelpack heel bleef, kon ook de staf in Bergen op Zoom blijven functioneren. Nu valt alles uit elkaar, het hele concern wordt versnip perd." Dinsdag sprak de Bredase rechtbank het faillissement uit over Budelpack holding b.v. en E. E. b.v., beide in Bergen op Zoom gevestigd. In de laatste onderne ming zaten de verpakkingsmachines die door 3 medewerkers aan de verschillende Budelpack-vestigingen en andere onder nemingen verhuurd werden. Met verkoop van alle losse onderdelen probeert de curator de nodige gelden bij een te krijgen om de schulden van ruim 20 miljoen euro zoveel mogelijk te kun nen dekken. Fortis, de bank die al zwaar in de problemen zit, had nog 10 miljoen euro te vorderen van Budelpack. „Het belangrijkste is dat we voor de fa brieken die nu doordraaien, met de kandi daat-kopers op korte termijn een akkoord bereiken. De hele afwikkeling van dit fail lissement zal echter nog veel problemen geven. Gelukkig krijg ik tot 1 april nog hulp van de mensen van het hoofdkantoor van Budelpack in Bergen op Zoom", al dus curator mr. Franken. Zoals eerder ook bij de berichtgeving over de surseance van betaling is ge meld, valt Budelpack Poortvliet buiten het faillissement. Het is een volledig zelfstandige onderneming, die in tegen stelling tot het concern nog wel eigen dom is van André Nieuwkerk en de vier directieleden. Budelpack Poortvliet huurt machines van E. E. uit Bergen op Zoom dat nu failliet is verklaard. Directeur Stijn Heijs van Budelpack Poortvliet wacht de berichten daarover van de curator af. „Machines die ik kan gebruiken, probeer ik te kopen." Coaching Si Officemanagement Energieweg 11B 4691 5E TMOLEM Telefoon-, 0166-605036 G5M: 06-20626810 E-mail: roselina.langiu5@ti5cali.nl Internet: www.roselina.nl Bij ons Kunnen bedrijven en particulieren terecht voor erkende opleidingen, trainingen en workshops die leuk en leerzaam zjjn om te volgen o.a.: Kantooropleidingen, dag- en avondopl. (groepsgrootte 8 personen) I Administratief Medewerk(st)er, start: 26 maart en 11 mei R Fin. Administratief Medewerk(st)er, start: 26 maart en 18 juni B Secretaresse, start: 22 april en 12 mei (Medisch) 5ecretaresse, start: 22 april Medisch Registratie Assistente), start: 31 maart Managementopleidingen (groepsgrootte 8 personen) hoger (Voortgezet) Management, start: 4 maart Middle Management, start: 2 september B Management Assistent(e), start: 11 mei Trainingen Workshops (ook incompany) t Anatomie, Fysiologie en Pathologie, start: 31 maart Communicatie üw Zorg, start: 13 maart en 5 mei notuleren, start: 26 maart Als klanten niet spontaan betalen: start 10 april B Office Management: start 11 mei Individuele coaching Wat stelt u voor? (assertiviteitstraining) Coachen aan de lopende band (leiding geven) B Alles onder controle? (timemanagement) Wij zjjn erkend opleider voor L550, Memas en de Associatie. Wij sturen u graag informatie toe, ook is een (kosteloos) intakegespek mogelijk. Zeeuwen hebben voortaan een centraal punt waar ze melding kunnen maken van be dreigd, onbekend en/of ondergewaardeerd erfgoed. Het meldpunt erfgoed Zeeland heeft een website met daarop een meldformulier: www.meldpunterfgoedzeeland.nl. Ook kan er gebeld worden naar het centrale informatiepunt van de stichting cultureel erfgoed Zeeland, dat een coördinerende en ondersteunende rol vervult: 0118-670608. Veel erfgoed is duidelijk zichtbaar, zoals historische boerderijen en kerken, molens, dij ken en verdedigingswerken. Een klein deel is in de vergetelheid geraakt, waarbij ge dacht kan worden aan kleinere elementen zoals grafmonumenten, grenspalen en muur schilderingen. De cultuurhistorische waarde ervan wordt bovendien vaak onderschat. Totdat het is verdwenen, maar dan is het te laat. Niet al het erfgoed kan behouden blij ven. Maar een goede keuze kan alleen gemaakt worden als het (nog) aanwezige erfgoed bekend is én plannen ten aanzien van dat erfgoed duidelijk zijn.. Daarom is er nu het meldpunt. Door het doen van meldingen kan de Zeeuwse bevolking eraan bijdragen dat de identiteit van Zeeland zoveel mogelijk bewaard blijft. Subsidie Markiezaatcollege. Het Markiezaatcollege in Bergen op Zoom krijgt 9375 euro subsidie van de provin cie Zeeland. Het gaat om een opleidingsproject voor be roepen die verband houden met het vliegtuigonderhoud op de vliegbasis Woensdrecht. Restaurant Grevelingen is ook de perfecte locatie voor zakelijke bijeenkomsten en ontvangsten en grote gezelschappen. De hele maand februari staat bij ons in het teken van Oostenrijk. Heerlijke Oostenrijkse gerechten in gezellige winterse sferen! Iedere zondag van 5.00-19.00 uur live muziek in het zelfbedieningsrestaurant. Hotel t Klooster van Rilland Hoofdweg 60 4411 NA Rilland-Bath Tel: 0113-556666 Fax: 0113-551021 E-mail: info@kloostervanrilland.nl Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl gastvrijheid a la carte Parallelweg 1 (Grevelinc 4311 NE Bruinisse T: 0111 481462 E: info@restaurantgrevelingen.nl www. restaurantgrevelingennl T WERK(T) Gevelreclame bouwborden autobelettering bewegwijzering displays vlaggen reclameborden li |MC SIGNMAKERS GOED GEZIEN Technologieweg 11 4311 RV Bruinisse 0111 485 485 www.imcsignmakers.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 6