Ontwikkelaar Knols dreigt stop uit zwembad Pluimpot te trekken Abdij Nieuws Afslag Postweg-Kadi jk op agenda provincie Schouwronde winkelgebieden Kritische noot verlichten torens M.J. Klippel (RFT) beschuldigt b. en w. van chantabel besturen Centrum Jeugd en Gezin komt in buurt Zoekweg Tholen Zwanger? Vijftig bekeuringen bij verkeerscontrole Estafette scholieren voor Burkina Faso Projectontwikkelaar J. Knols van recreatieterrein de Pluimpot in Scherpenisse heeft gedreigd de overeen komst met de gemeente over de bouw van een zwembad te verbreken als b. en w. de uitbreiding van de Speel mansplaten bij de Oesterdam toestaan. Dat kwam maan dagavond aan het licht in de commissie ruimte. Wethou der C.L. van Dis voerde de reactie van de ondernemer aan als 'doorslaggevend bewijs waarom beide ontwikke lingen tegelijktertijd niet realistisch zijn'. De opening van zaken kwam nadat M.J. Klippel (RFT) onthulde dat Knols dat had beweerd op een besloten bijeenkomst voor de raadsleden. Klippel beschuldigde burgemeester en wethouders van chantabel gedrag. Het Centrum voor Jeugd en Gezin gaat dit najaar van start, zo mogelijk in de onmiddellijke nabijheid van de scholen in Tholen. Wethouder M.A.E. Velthuis deelde dat dinsdagavond mee in de commissie samenleving. De Thoolse huisartsen zijn voorlopig nog kritisch over de nieuwe opzet van het preventieve jeugdbeleid. Scepsis SGP wil dat gemeente actie onderneemt Wethouder F.J. Goossen gaat bij de provincie de gevaar lijke afslag van de Postweg naar de Kadijk bij Poortvliet bespreken. Dat zei hij maandag in de commissie ruimte op een vraag J.M. Aarnoudse van de SGP. Die wees er op dat er vorige week zaterdag weer een ongeval is ge beurd. „Het gaat steeds om dezelfde ongevallen. De ge meente heeft al een paar keer actie ondernomen om de situatie te verbeteren. Er is ook wel wat aan gedaan, maar dat is niet voldoende." Juf Anneke neemt afscheid van Regenboog 'Het onbevangen zijn van kleuters heeft mij het meest aangetrokken' Deze week MR<a 5-?53- 37GW Donderdag 29 januari 2009 65e jaargang no. 11 .-.-cr^Efe I m rpy nnr voor autoschades bij alle merken ':«H |ffl| Ë^nH» $|f' 'HB :'A<: V" l^jfl 1||| 3HEE] complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij W I^K 9 WÊ B9 M V H 1E;<.H 9 Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 g|? |B I B9 BI pf Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,90 per halfjaar, 30,50 per jaar, per post 54,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Bij een grote verkeerscontrole heeft de Thoolse politie dinsdagmorgen vijftig bekeuringen uitgeschreven. Tien daarvan waren voor automobilis ten die over de Leguilsedijk bij Oud- Vossemeer reden, een weg die verbo den is voor motorvoertuigen. Be woners van deze weg (er staan vier huizen aan) hadden geklaagd. Het niet om hebben van de autogordel, verlich ting die niet in orde was, en gebreken aan rij-, kenteken-, keurings- en iden titeitsbewijzen waren eveneens aanlei ding om te bekeuren. De politie keek ook of de ramen van auto's schoon (ijsvrij) waren. En brommers werden allemaal op de rollerbank gezet. Het complete Thoolse politieteam was tussen kwart voor zeven en kwart voor twaalf bij de actie betrokken. Er werd gecontroleerd op de Postweg, Een- drachtsweg (bij de brug) en de Molen- vlietsedijk in Tholen. Onder de Mo len, Molenweg, Oud-Vossemeersedijk en Leguitsedijk in Oud-Vossemeer, Oudelandsedijk in Stavenisse, Sport- laan in Sint-Maartensdijk, Spuidam- straat in Scherpenisse en Veilingweg in Sint-Annaland. De Thoolse jongerenraad heeft de groepen 5 t/m 8 van de basisscholen gevraagd om op vrijdagmorgen 27 maart mee te doen aan een estafette loop langs alle woonkernen. Dit in het kader van de landelijke dag Wandelen voor Water, georganiseerd door Aqua 4 All. De bedoeling is dat de scholie ren met een rugzak gevuld met flessen water een bepaalde afstand lopen. En dat ze zich laten sponsoren ten bate van een waterpompproject in Burkina Faso. Joth zet zich in voor dit project, via de Thoolse stichting Jongeren voor Jongeren. Aanmelden voor de estafet teloop kan bij voorzitter Ralf Smits van Jongeren voor Jongeren, via email ralf_ralf_ralf@hotmail.com. Hij kan ook meer informatie verstrekken. Gisteren lichtte de jongerenraad het project in het Afrikaanse land toe in de raadscommissie bestuurszaken, De gemeente gaat dit jaar alle winkel gebieden bekijken om de uitstraling te verbeteren. Volgens wethouder F.J. Goossen kan met deze aanpak een gesprek met ondernemers op gang komen dat tot verbetering van de win kelgebieden kan leiden. Aan de hand van een puntenlijst wordt een taakver deling gemaakt voor de betrokken partijen. Vervolgens wordt gekeken of de benodigde middelen (personeel en geld) beschikbaar zijn. Het gaat om het openbare gebied, maar ook om privéterreinen van winkels die vanaf de openbare weg te zien zijn. Het idee is het gevolg van de behandeling van het detailhandelsrapport Tholen sa men één uit 2007. Verder zijn er ideeën over de manier waarop een en ander wordt aange stuurd, over de communicatie tussen de ondernemers en naar de consu ment toe en over scholing van onder nemers. De ideeën zijn met voorzitter W. Brevet van TOF, de Thoolse on dernemersfederatie, besproken en door hem positief beoordeeld. De gemeente geeft geen goed voor beeld als het gaat om het terugdrin gen van lichthinder. Dat vindt M.J. Klippel (RFT). In de commissie ruimte uitte hij kritiek op het verlich ten van een aantal gemeentelijke to rens. „Bij sommige kerktorens schij nen grote bundels licht het heelal in. Vooral bij mist en laaghangende wol ken hebben ze een averechts effect. De burger kan dit niet rijmen met de oproep om minder energie te gebrui ken." Wethouder Van Dis beloofde het terugdringen van lichthinder op te nemen in het toekomstig beleid. E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vroeg aandacht voor de te bouwen kassen bij Sint-Annaland. Eigenaar Jeroen Knols van de Pluimpot middenmet projectontwikkelaar Bram Roos (links) van Roos Vastgoed van plan Wulpdal en Durk van Loon van Kondor Wessels Projecten uit Rijssen. Een zware aantijging waarop SGP- wethouder K.A. Heijboer zei niet te willen reageren. CDA-wethouder Van Dis, belast met bijzondere projecten zoals de impuls van Sint-Maartens dijk en Scherpenisse, deed dat wel. Met de uitleg van de wethouder wordt de gemeenteraad voor het blok gezet, zei J.J.P.A. Boulogne (ABT). Hij be treurde de gang van zaken. Volgens hem hadden b. en w. de kwestie aan de gemeenteraad voor moeten leggen. „Dan had de raad er wel of niet mee akkoord kunnen gaan. Maar nu laat u ons geen keus. Het is te gek voor woorden dat iemand tegen u zegt dat hij het alleenrecht heeft. U geeft dat nu ruiterlijk toe." Ook ondernemer M. Verweij van de Speelmansplaten reageerde verbaasd op de ontknoping. „In oktober had ik een meerderheid voor mijn plannen. Er spelen krachten die niet in deze procedure thuishoren. In dit geval geeft een ondernemer in Scherpenisse aan dat het niet kan en dat wordt klak keloos overgenomen. Ik ondersteun de visie van wethouder Van Dis niet." De leden van de commissie bespraken het voorstel van b. en w. om geen me dewerking te verlenen aan de uitbrei ding van het aantal recreatiewoningen met bijbehorende voorzieningen (met mogelijk een zwembad) op de Speel mansplaten. In het stuk worden drie argumenten vóór de uitbreiding ge noemd en negen argumenten tegen. In het voorstel wordt ook gewezen op de recreatieve ontwikkelingen aan de zuidkant van Tholen. Er wordt geen uitleg gegeven over het feit dat beide ontwikkelingen elkaar zouden bijten. Dat kwam pas in volle omvang naar voren nu blijkt dat Knols de stekker uit het plan voor de aanleg van een zwembad zou trekken als de gemeen te de Speelmansplaten zou toestaan uit te breiden. Verweij maakte vóór de behandeling van het agendapunt gebruik van het spreekrecht. Hij zei er met een dubbel gevoel te zitten omdat de reacties op zijn plannen van meet af aan door de meeste fracties positief waren ontvan gen. De ondernemer verwees naar een brief van b. en w. van 30 oktober waarin op 'suggestieve' wijze werd getwijfeld aan zijn plan, zei hij. „De echte reden bleek de ontwikkeling van de recreatie aan de zuidkant. Ik werd overvallen door ongeloof. Er spelen hier andere krachten." Geen luchtkastelen Volgens de ondernemer heeft hij de plannen niet verzwaard en stelt hij zijn plannen niet uit, maar heeft hij lang gezocht naar bekende partijen, ontwerper Piet Boon, tuinarchitect Piet Oudolf en kok Herman den Blij ken Hij verwees naar een gesprek met wethouder Heijboer in maart 2008 waarin benadrukt werd dat recreatie speerpunt van beleid was. „Er is nooit iets naar voren gekomen over andere ontwikkelingen. Ook niet in het ge sprek op 11 april met de heer Vos (ambtenaar ruimtelijke ontwikkeling - red.) „Waarom weet ik er niet van dat beide ontwikkelingen niet samen zou den kunnen gaan? Ik vind dat ze wel samen kunnen gaan. Het komt het be leid voor recreatie ten goede." Verweij zei dat hij niet over een nacht ijs gaat. „Ik bouw geen luchtkastelen, maar heb wel naar de top van de markt gezocht. De gemeente Tholen is de eerste gemeente in Zeeland die deze klinkende namen binnenhaalt. Andere recreatieondernemers kunnen er op meeliften." De ondernemer vroeg zich af waarom beide ontwik kelingen niet samen zouden kunnen gaan. En waarom zijn belangen niet worden behartigd. „Ik ben nu acht jaar bezig. Waarom ben ik niet op de hoogte gebracht van de laatste ont wikkelingen." Verweij verwees naar de nieuwjaarstoespraak van burge meester Nuis. Daarin wordt gewezen op het belang van ondernemers die plannen maken, maar ook over de morele crisis. „Ik vraag een eerlijke behandeling en om medewerking voor de uitbreiding." Verweij heeft toestemming om 75 woningen te bouwen. Hij wil nu nog eens ongeveer 70 woningen extra. De provincie zou er volgens Verweij po sitief op hebben gereageerd omdat het binnen het omgevingsplan past. J.M. Aarnoudse (SGP) zei dat het voor zijn fractie snel afgehandeld kon worden. De SGP is het eens met het voorstel van b. en w. Ook zijn fractie twijfelt aan de maatschappe lijke acceptatie van het plan. Ook de grootschalige aanpak wordt niet pas send gevonden. Verder twijfelt de fractie aan de bijdrage van het plan aan de bevordering van de leefbaar heid. De fractie heeft ook principiële bezwaren. Volgens Aarnoudse moet de gemeenteraad een keuze maken in de ontwikkeling van de recre atie. „Hoe verhoudt zich dat tot de aard en schaal van Tholen? Maar daar is geen behoefte aan bij b. en w. Dat is niet aan de orde, maar nu lijkt het college het toch zelf te doen." Hij verbaasde zich er niet over dat er een meerderheid in de raad was voor de plannen van Ver weij en dat er nu wellicht weer steun zou zijn omdat b. en w. de zelfde argumenten aanvoeren als vorig jaar. ZIE VERDER PAGINA 3 'Het moet niet het imago van een probleemhuis krijgen Die scepsis is bij Velthuis bekend, maar volgens haar van voorbijgaan de aard. „Huisartsen hoeven niet bang te zijn dat ze het directe con tact met hun cliënten verliezen. Dat staat haaks op wat ons voor ogen staat." Velthuis schetste in een presentatie nut en noodzaak van het nieuw te vormen Centrum voor Jeugd en Ge zin (CJG). Het initiatief moet lei den tot een samenhangend beleid voor jeugdzaken. De ambitie van minister Rouvoet is dat eind 2011 alle gemeenten een CJG hebben. Zeeland, en met name Tholen. be vindt zich in de voorhoede. Het CJG moet een inloopfunctie krijgen en uitgroeien tot een informatie bron. Het centrum is er volgens Velthuis niet enkel voor risicogezin nen. „Het moet niet het imago van een probleemhuis krijgen." Een onderzoek naar een geschikte locatie is inmiddels gestart. Het ge meentehuis is zeker niet de plek die Velthuis voor ogen staat. In eerste instantie wordt gezocht naar een op lossing voor de korte termijn. In de toekomst wordt aansluiting gezocht bij het Masterplan Tholen. waarin de huisvesting van onder andere on derwijsinstellingen een plek krijgt. Volgens Velthuis heeft een locatie in de buurt van de Zoekweg de voor keur. „Gezien de concentratie van het aantal kinderen en het aantal scholen." Alleen B.A. Boxstart (ABT) had bedenkingen en vond vestiging in Tholen niet per se noodzakelijk. Velthuis hield voet bij stuk. „Als blijkt dat er op de langere termijn behoefte is aan een depen dance, gaan we op zoek naar een plek elders in de gemeente." Het CJG brengt tal van organisaties en instellingen op het gebied van opgroeien en opvoeden bij elkaar. De nieuwe aanpak moet er toe lei den dat jongeren niet meer tussen wal en schip terecht komen, door een snellere signalering van proble men en betere samenwerking tussen de betrokken instanties. De kosten voor het CJG bedragen 155.000 eu ro op jaarbasis, een bedrag dat de gemeente beschikbaar heeft. H.W. van Eenennaam (SGP) sneed de positie van de huisartsen in het netwerk aan. Hem was ter ore geko men dat de Thoolse huisartsen twij felen over het CJG. De scepsis was bij Velthuis bekend. „We zullen voortdurend uitleg moeten blijven geven hoe we willen werken, en de wensen van de huisartsen onderling goed afstemmen." Volgens Goossen staat de aanpas sing van de afslag in het meerjaren programma van de provincie. Daar uit blijkt dat de weg tussen Poortvliet en Tholen in zijn geheel wordt aangepakt. Er komt dan een parallelweg voor langzaam verkeer. „Er zijn waarschuwingsborden ge- plaats en de berm is er verhard. We hebben gevraagd naar oranje knip perlichten, maar die mogen niet gebruikt worden op provinciale wegen. Ook is voorgesteld om op stelstroken voor afslaand verkeer aan te leggen zoals dat bij Scherpe nisse aan de Engelaarsdijk is ge beurd. maar de provincie is niet van plan om dit in het tracé op te nemen. Natuurlijk wil ik het wel weer aan kaarten." Volgens Aarnoudse is 2012 nog ver weg. Hij was toch blij dat Goossen het weer onder de aandacht van de gedeputeerde brengt. Op de bewus te zaterdag wilde Vibeke Oosterom- Molegraaf uit Oud-Vossemeer af slaan op de Postweg. Ze kwam uit de richting van Poortvliet en stond voorgesorteerd omdat ze moest wachten op tegemoetkomend ver keer. Ze werd achterop gereden door een vrouw uit Poortvliet die gewond raakte. Ze kon niet meer uitwijken omdat ze al stil stond. Beide auto's raakten beschadigd. De auto van de Poortvlietse was aan de voorzijde ingedeukt, maar ook de auto van de Vossemeerse raakte aan de achterzijde beschadigd en mag van de politie niet meer ge bruikt worden. Beide voertuigen werden weggesleept. Kraamzorg Regel tijdig uw kraamzorg! Voor informatie: Bel: 0115 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Prcwnc* Zeeland Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Advertentie I.M. Juf Anneke Burggraaf heeft vrijdag afscheid genomen als leerkracht van basisschool De Regenboog in Tholen. Het is voor haar een onvermijdelijke keuze, omdat ze vanwege haar slechte gezondheid het werk niet meer kan uitoefenen. De kleuterjuf is in 1974 begonnen met invalwerk op de school en heeft er dus 35 jaar gewerkt. De kinderen en het personeel van de school hebben een bijzondere dag van het afscheid gemaakt. Anneke en haar echtgenoot Izaak werden met de auto opge haald door schooldirecteur Maarten van der Kooij. De 235 kinderen verwelkom den hun juf met een erehaag in de gangen van de school, en een speciaal lied. De erehaag eindigde in de hal waar twee versierde stoelen klaar stonden voor de juf en haar man. De kinderen kwamen om hen heen zitten. Directeur Maarten van der Kooij bood juf Anneke een mooie bos bloemen aan, waarna het feest kon be ginnen. Alle kinderen hadden een optreden voor de juf in petto. Juf Anneke kreeg een salontafel cadeau, die met 235 gekleurde steentjes is ingelegd die samen een mozaïek van de opgaande zon vormen. Elk kind van De Regenboog heeft een steentje op de tafel geplaatst, zodat ze allemaal letterlijk een steentje hebben bij gedragen. Juf Anneke had een afscheidsbrief voor de ouders meegegeven met onder meer de volgende woorden: 'Wat me het meest in kleuters heeft aangetrokken is het puur en onbevangen zijn. Zij laten nog duidelijk iets van Gods koninkrijk zien en zeggen eerlijk wat ze voelen en denken. Als kleuterjuf heb je het voorrecht om het kind wat in ieder mens nog zit, nooit helemaal kwijt te raken. Toen ik nu bijna drie jaar geleden ernstig ziek werd is het voor mij dan ook heel moeilijk geweest om dit werk los te laten dat zo mijn hart had. Het lukt me echter niet meer en het is goed zo. Ik kan terugkijken op heel veel mooie en rijke jaren. Dank u wel dat u uw kind(eren) aan mij toevertrouwde. Ik heb dit altijd als heel bijzonder ervaren en wens u op uw levensweg toe: de glimlach van een kind, slierten licht zomaar op je weg, een knipoog van de zon, en zoveel meer Juf Anneke onthult onder toeziend oog van de makers haar cadeau in de hal van De Regenboog. Oud-agente Danielle Fase staat nu voor de klas EN VERDER... Zes maanden cel geëist voor vechtpartij moonlight Nieuwe plek windmolens Stavenisse beter MAAK RECHT WAT KROM IS, VOOR DE TUD OM IS z* Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Mandy de Jong debuteert op toneel plattelandsjongeren Thoolse Indiëganger Gilles de Kok actief op veteranendag

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1