Van Dijke duikt met pacemaker koude water in bij Oesterdam Plaatselijk nieuws In gesprek met hangjongeren Lions hakken voor Roparun 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 januari 2009 Jamsessie Cursus over geloof Stuntshow auto's Olietank Schelde-Rijn Kopgevel Uitruk duikploeg Auto glijdt van dijk Afscheid Overbeeke Verbouwing Nieuwstraat Acties van Activa Geen overkapping Bingo Hartog bij plattelandsvrouwen Bestel-/Bedrijfsauto's Uitbreiding winkel V rou wenochtend Snerttocht Hennepkwekerij ontmanteld Bassins voor kassen Geslacht in eigen slagerij Bouw Langeweg Berging bij school Bodem Bram Groenewegeweg Snerttocht Nieuwe loods 'Speeltuin AJP is goed' Hekwerk waterschap Vrouw gewond Welingevoerd Dave Feenstra (zang-gitaar) en Mark Schnijder (zang-basgitaar) treden zondag samen met Stikkie Djoo (or ganisatie-sessieleiding) op tijdens de jamsessie in eetcafé The Sixties. Muzikanten kunnen, als ze hun ei gen instrument meebrengen, mee spelen tijdens de jamsessie die om 16.30 uur begint. De organisatie zorgt voor alle verdere benodigdhe den. Het Alphateam Tholen, een interker kelijke groep, geeft dinsdag om 20 uur een introductieavond voor een Alphacursus in De Oesterschelp. De cursus is bestemd voor mensen die vrijblijvend met het christelijk ge loof kennis willen maken en mensen die zich opnieuw hierin willen ver diepen. De cursus duurt tien avon den en een weekend, waarbij onder werpen aan bod komen als 'Wie is Jezus Christus?', 'Hoe kan ik zeker zijn van mijn geloof?'en 'Hoe leidt God ons?'. Belangstellenden kunnen contact opnemen met W.J.H. Ra- dings, tel. 604981 of A. Veld, tel. 602058, of kijken op www.alpha- cursus.nl. Maandagavond 27 juli organiseert het Hollywoodstuntteam een specta culaire show met auto's. B. en w. hebben een evenementenvergunning verstrekt voor dit optreden, dat van half acht tot negen uur duurt. Een bovengrondse olietank aan de Schelde-Rijnweg moet voor 1 febru ari verwijderd zijn. B. en w. hebben nog uitstel gegeven om deze maand aan de ongewenste situatie een eind te maken. Verder heeft het college besloten dat het advies van Veilig Verkeer Nederland meegenomen wordt bij de definitieve inrichting van de Schelde-Rijnweg. De in 2004 dwangsombeschikking voor een horecabedrijf aan de Kaaij is door b. en w. ingetrokken omdat er al meer dan 1 jaar geen overtre dingen van de geluidsnormen zijn geconstateerd. De welstandscommissie gaf maan dagochtend groen licht voor de uit breiding van de woning van J. van den Boogaart aan Schuttershof 1. Dat gebeurde nadat de commissie een aangepaste tekening had gekre gen waarin haar adviezen waren overgenomen. Het profiel van de kopgevel is ge handhaafd. De uitbreiding betreft de achterzijde en het dak. Het wordt uitgevoerd in rabatdelen en niet in steen. Daarmee is het volgens voor zitter M. Onrust 'weer een huisje' geworden. De rabatdelen worden donkerblauw. Aan Kruittoren 7 wil H. van Hoof een serre en berging bouwen en een muur plaatsen. Het pand ligt langs de oprit van de Ten Ankerweg. De commissie had geen moeite met de uitbreiding. Ook niet met het aan brengen van een dakkapel op de woning van L. van de Zande aan de Bosstraat 6. De bewoner paste het plan aan door de dakkapel wat klei ner te maken. De kapel was te groot. De duikploeg rukte maandagoch tend om twintig over elf uit om bij stand te verlenen aan de duikploeg in Zierikzee. Daar was 's nachts in de oude haven bij hoog water een auto te water geraakt. Pas bij laag water werd dat 's morgens ontdekt. De bestuurster was verdronken. Maandagavond is rond elf uur 's avonds een bestuurder van een per sonenauto licht gewond geraakt na dat hij van de dijk was gereden op de Oud-Vossemeersedijk. De bestuur der en zijn partner reden in de rich ting van Tholen. In een van de scher pe bochten is hij mogelijk door gladheid de macht over het stuur verloren en via het fietspad in de sloot terecht gekomen. De inzitten den wisten uit de auto te klimmen en belden zelf het alarmnummer 112. Omdat er een koude snijdende wind stond, schuilden ze onder de achter klep van de auto totdat er hulp was gearriveerd. Omdat ze benzinelucht roken en dat ook meldden, waarschuwde de meldkamer ook de brandweer. De ploeg uit Tholen was eerder ter plekke dan de ambulance. Met de kens werden de slachtoffers be schermd tegen de kou. De brand weer stond ook met brandblussers paraat om in te grijpen als de auto alsnog in de hens zou gaan. De verwondingen vielen mee, maar de bestuurder is voor controle naar het ziekenhuis in Lievensberg ge bracht. Het waterschap heeft de plek waar olie in de sloot was ge lekt. afgeschermd. Bergingsbedrijf Faase heeft de wa gen die geheel vernield was, weg gesleept. Na zeventien jaar de kerkenraad van de Hervormde Gemeente gediend te hebben, heeft ouderling W.E. Over beeke in de dienst van nieuwjaars morgen afscheid genomen. Ds. E. Versluis sprak hem toe en dankte hem voor zijn inzet, eerst als diaken en vervolgens als ouderling. Met na me ook in de periode rond de kerk scheuring van 1 mei 2004 speelde ouderling Overbeeke een belangrij ke rol in het doorgaan van het ge meentewerk. Aan de Nieuwstraat 33 a en 33 b worden twee woningen verbouwd. De huizen staan aan een van de steegjes achter de bebouwing van de Nieuwstraat. De huisjes worden door D.B. Vastgoed Zeeland ver groot om het voor starters aantrekke lijk te maken. De welstandscommis sie bekeek het plan maandag. De woningen krijgen een zwarte plint, de gevels worden bestreken met ge broken wit. Aan de Achterstraat 44 wil mevrouw Heuvelman de gevel aan de voorzij de veranderen. De commissie had er geen moeite mee. Het grote raam wordt vervangen door een kozijn met meerdere ramen. „De noodzaak voor samenwerking is zeker in deze tijd groter dan ooit!", zei voorzitter Miranda Pleu- ne van middenstandsvereniging Ac tiva maandagavond op de ledenver gadering in café de Hoop. Met een aangepast systeem wil het bestuur daarom alle 40 leden bij de komende acties betrekken. Met lagere kosten kan het draagvlak worden vergroot. Activa wil zich sterk aan de consu ment blijven presenteren. Onder meer op de braderie op zaterdag 8 augustus, de Sinterklaasactie met de intocht op 14 of 21 november en een kerstactie op woensdag 16 decem ber. Het bestuur gaat de resultaten van een enquête onder de leden ver der uitwerken en in maart op een nieuwe ledenvergadering bespreken, waarna het volledige actieprogram ma 2009 wordt vastgesteld. Met drie geboortes in het bestuur zit er wat dat betreft ook volop leven in Acti va. Secretaris Christina Verwijs werd herkozen, maar Frans Lindhout en Tilly Gunter stopten na vier jaar als bestuurslid. Deze vacatures werden niet vervuld. Activa gaat met 5 in plaats van 7 bestuursleden verder. Vorig jaar is gebleken, dat vele win kels om half zes in plaats van zes uur hun deuren sluiten. Wie dat nog niet deed, gaat daar nu ook toe over, zo dat er voor de consument duidelijk heid is. Alleen de supermarkt vormt een uitzondering. Maandag 12 januari haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie l.M. B. en w. geven geen medewerking aan een verzoek voor het plaatsen van een overkapping op een perceel aan de Nieuwlandseweg. Café An de Slóöve organiseert dins dag om 19 uur een bingo. Er worden acht ronden gedraaid en aansluitend is er een superronde. Wilma Hartog vertelt woensdag de plattelandsvrouwen over orthomole culaire geneeskunde. Ze legt tijdens de bijeenkomst in de Wellevaete, die om 19.30 uur begint, uit wat het is, wat het doet en welke relatie het heeft met verschillende ziektebeel den. Ook geeft ze toelichting over de voeding in de Westerse wereld en de link naar welvaartsziekten en andere aandoeningen. Ze vertelt daarnaast over vitamines en mineralen, en vraagt zich al of deze allemaal nodig zijn. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Stavenisse Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie l.M. Dinsdag is de winkel in witgoed van Dannie en Saskia Dorst aan de Kerkstraat heropend. De winkel is uitgebreid met hengelsport- en dart- sportartikelen. Om de spullen een plaats te geven in het pand is een muur uitgebroken zodat er tien vier kante meter winkelvloeroppervlakte is bijgekomen. Volgens Saskia Dorst is er behoefte aan hengelsportartike len voor mensen die als toerist naar het dorp komen om te vissen, maar (wik voor de inwoners zelf. Er wordt ook zeeaas verkocht. Om de jeugd te bedienen is een deel van de win kel ingericht met dartspullen. „We hebben nu een breder assortiment voor het hele gezin. Moeder komt voor de waterkoker, vader voor zijn hengel en de zoon voor de pijltjes." De Hervormde gemeente Rehoboth houdt 21 januari van 9.15 uur tot 11.15 uur een vrouwenochtend in de kerkzaak Het tijdstip is gekozen om vrouwen met kinderen in de school leeftijd ook de kans te geven om de ze morgen mee te maken. Er is kin deroppas voor de kleintjes. Het thema is Gods beloften voor Israël en de spreekster is Helene Esmeijer. Er zal een tafel zijn met Israël-pro- ducten. De toegang is vrij, er wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten van deze morgen. De commissie van het project 'Maartenskerk Helpt Malawikerk' organiseert 17 januari een snert tocht. De opbrengst van deze snert tocht is voor projecten in Malawi die de Maartenskerk financieel onder steunt. De snerttocht van ongeveer 1,5 uur start om 13.30 uur bij Scal- dis Naturalis aan de Kastelijnsweg en gaat door het natuurgebied De Pluimpot onder leiding van een gids. Aanmelden voor de snerttocht kan tot en met zaterdag via telefoonnum mer 662142 of door een mail te stu ren naar info@scaldisnaturalis.nl. Aan de Keethil is op kerstavond een hennepkwekerij ontmanteld. De po litie deed er 's avonds een inval. Er werden geen planten in bloei aange troffen, maar wel de toppen van de planten. De politie nam 2.5 kilo van het spul in beslag. Ook werd appara tuur gevonden om hennepplanten te kweken zoals kweekbakken, lam pen, transformatoren en koolstoffil ters. Er is niemand aangehouden. Op de zolder van de studio werd een op stelling aangetroffen die buiten wer king was. De bewoner was niet thuis. De stroom voor de apparatuur werd buiten de meter afgetapt van het elektriciteitsnet. De plannen voor de kassen aan de Langeweg 8 en 10 van Grootscholte projecten b.v. zijn aangepast. Maan dag bekeek de welstandscommissie Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Magere runderlappen of sukade 1 kg 8,50 Ribkarbonade 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 I Biefstukreepjes 250 gr. 3,95 I I I I I Rundvlees met randje 1 kg Boerenhamlappen 1 kg Varkenskluiven 1 kg Hamburgers 5 halen Gegrilde frikandeau 100 gram 1,39 Gerookt ontbijtspek 100 gram 0,99 Eigen gekookte ham 100 gram 1,39 Leverkaas 100 gram 0,99 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 7,00 5,50 <g 4,50 I 4 BETALEN! I I I I I Advertentie l.M. de plannen. De bassins zijn nu inge pland en komen voor de kassen langs de Langeweg te liggen. De commissie vroeg zich af hoe zich dat nu verhoudt tot het landschaps plan dat al eerder was vastgesteld. Twee van de drie kassen op het ge bied van 12 hectare worden langer, namelijk 280 meter lang en 136 me ter breed. Er komen geen woningen meer langs de Langeweg zoals eer der was voorzien voor drie eigena ren. Nu is er één woning in het plan opgenomen langs de Weg van Kod de. Scherpenisse Op een perceel aan de Langeweg mag een tijdelijke woonruimte ko men. B. en w. hebben hiervoor een gedoogbeschikking afgegeven. De Oosterscheldeschool aan de Wa tertorenstraat gaat uitbreiden. Het betreft een berging aan het speello kaal. De berging is vijf bij vier me ter groot. De welstandscommissie bekeek het plan maandagochtend en maakte er geen opmerkingen over. Poortvliet B. en w. hebben een extra termijn van 1 maand gegeven voor het sane ren van de bodem aan de Bram Groenewegeweg. Wandelorganisatie Poortvliet orga niseert zaterdag een snerttocht. In schrijven kan op de dag zelf. De start is bij sportpark D'en Aeker- boam (SPS) en begint voor de 7 ki lometer tussen 13 en 14 uur en voor de 15 kilometer tussen 13 en 13.30 uur. Kinderen tot en met vijf jaar mogen gratis meedoen. Aan de Hogeweg 15 a wil G. Noom een nieuwe loods bouwen tegen de bestaande. Het wordt een loods van 20 bij 12 meter in de kleur grijs. De welstandscommissie keek maan dagochtend naar het aangepaste plan. De deur in de loods was eerst wit, die wordt nu grijs. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tho len vindt het speelterrein aan de Steintjeskreek in Anna Jacobapol- der in orde. Dat is het antwoord op schriftelijke vragen van H.W. van Eenennaam van de SGP daarover. Die reageerde naar aanleiding van berichten van de omwonenden over achterstallig onderhoud en het uit blijven van verbeteringen in de speeltuin en vroeg het college of ze daarover een brief hadden ontvan gen. Het college schrijft in haar antwoord dat ze inderdaad een brief heeft ontvangen van de heer en me vrouw Van 't Hoff en van mevrouw T. van 't Hoff. Uit logboeken en het inspectieraport van Infrako advies van 23 oktober 2008 trekt het colle ge de conclusie dat er geeh sprake is van achterstallig onderhoud. Het speelterrein krijgt de kwalificatie goed. Ook wijst het college de be zwaren over het gebruik van zand van de hand. Ze antwoordt: 'Zand als ondergrond wordt in meerdere speeltuinen toegepast. Voor het ver vangen van zand door (rubberen) tegels is binnen het product speel terreinen geen budget beschikbaar. De kosten hiervan variëren van 12.000 euro voor alleen tegels rond toestellen en betontegels voor het overige terrein tot 19.000 euro voor rubberen tegels op het hele terrein. De kosten voor het plaatsen van nieuwe speeltoestellen bedragen 25.000 euro. Hierbij wordt uitge gaan van ongeveer eenzelfde aanral speeltoestellen als in de huidige si tuatie.' Aan de Zuiddijk 76a wil het water schap Zeeuwse Eilanden een hek werk plaatsen bij de zuivering. Het wordt twee meter hoog en donker groen van kleur. De welstandscom missie had geen moeite met het hekwerk. Het plaatsen valt onder de vergunningsplicht. Op oudjaarsdag heeft de brandweer het ambulancepersoneel geholpen om een gevallen schaatser van het ijs van de Rammegors te halen. De vrouw was gevallen en had een been gebroken. Volgens brandweer commandant J. de Feijter moest de vrouw op een brancard van het ijs worden gedragen. Het slachtoffer moest tegen de steile dijk van de Krabbenkreekweg worden gedragen naar de ambulance. „Dat was niet met twee man te doen. Daarom heeft de brandweer de helpende hand toegestoken." Zowel de politie als ambtenaren jeugd- en jongerenwerk van de ge meente benaderen geregeld groepen hangjongeren. Op die manier blij ven ze met de jongeren in gesprek. Van het op deze manier volgen gaat een preventieve werking uit ten aan zien van overlast. Door informatie uit te wisselen, kan per groep indien nodig een aanpak opgesteld wor den. Wanneer er sprake is van schoolverzuim, kan ook de leer plichtambtenaar ingeschakeld wor den. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de ChristenUnie. Openbaar ministerie, politie en gemeente hebben een sa menwerking afgesproken op dit ter rein. De werkafspraken richten zich niet alleen op de jongeren, ook de omgeving wordt bij de aanpak van overlast betrokken. Detachering Betho. Twaalf mede werkers van de sociale werkplaats de Betho worden gedetacheerd bij de gemeente Tholen, met name voor het onderhoud van de plant soenen. B. en w. hebben tevens be sloten tot flexibele inhuur van 2100 uur van Betho-medewerkers in de zomerperiode. Wim van Dijke uit Poortvliet tussen de 'bosjesmannenin het water bij de Oesterdam. Het was veel kouder dan vorig jaar, maar om dat er praktisch geen wind was, voelde het niet zo koud aan. Dat is de reactie van een aantal Thoolse deelnemers op de Nieuwjaarsduik bij de Oesterdam. Daar gingen om klokslag twaalf uur in de middag zo'n 55 mensen het koude water in. De meeste deelnemers kwamen uit West-Brabant. Ze moesten een vijftig meter over het slik lopen om het water te bereiken. Om zich voor te bereiden had Wim van Dijke (59) uit Poortvliet 's ochtends een koude dou che genomen. Meer niet. Hij smeerde geen vet op zijn lichaam en rende gewoon in zijn zwem broek het koude water in. Van Dijke die al voor de vijfde keer meedoet, ging dit jaar voor het eerst met een pacemaker het water in. „In het voorjaar werd toevallig ontdekt dat ik een te lage hartslag heb. Er moest voor een kijk operatie een hartfilmpje worden gemaakt. Toen bleek dat er iets niet in orde was met mijn hart. Ze begrepen niet dat ik er nooit eer der last van had gehad." Een gemiddelde hartslag ligt - in rust gemeten - tussen de 60 en 100 per minuut. Voor sporters in topcondi tie is dat tussen de 30 en 40 slagen per minuut. Van Dijke is een sportman. Maar zijn hart maakte 's nachts slechts 21 slagen per minuut. Hij kon meteen blijven voor verder onder zoek. „Ik ging wel regelmatig op controle bij mijn sportarts, maar er was nooit iets aan de hand." Van Dijke lag er 2,5 week voor in het ziekenhuis. „De beste oplossing was om een pacemaker te plaatsen. Dat is gebeurd. Het is inmiddels mijn tweede, van de eerste kreeg ik een ontsteking." De Poortvlietenaar heeft er geen erg in dat hij een pacemaker of gangma ker draagt. Het heeft hem ook niet onzeker of angstig gemaakt, zegt hij. „Ik ben natuurlijk nog wel onder controle, maar ik mag er alles mee doen. Zo lang het gaat, ga ik door. Ik loop nu drie keer per week een rondje hard van on geveer 20 kilometer." Van Dijke haalde zijn zoon Corné van Dijke uit Sint-Maartensdijk enkele jaren geleden over om mee te doen. Maar daar bleef het bij, lacht hij. „Ik heb er niet meer kunnen overtui gen. De meeste mensen die ik het vroeg, kre gen het bij voorbaat al koud." Wel had Van Dijke gezelschap van zijn 67-jarige plaatsge noot Leo Maas. Samen lopen ze regelmatig een rondje. Voor Maas is het de vierde keer dat hij in het water springt. „Het is kouder dan andere jaren. De warming up duurde wat lang en eer je bij het water bent bij laag water, is het schrikeffect groter dan w anneer je er bij hoog water inspringt als het water tegen de glooiing staat." Corné vond het wel lekker, zei hij. „Alleen heb ik wel koude voeten. Ik ben er wel even hele maal in gegaan maar er weer gelijk uit geko men. Mijn vader is wat harder." Omdat het bijna windstil is, voelde het niet zo koud aan. Ook de 16-jarige tweeling Camiel en Eduard Jas uit Tholen is van de partij. Vorig jaar de den ze voor het eerst mee. „Gewoon doen," zegt Camiel. „Je springt erin maar wil er me teen weer uit omdat het zo koud is. We zijn wel allebei kopje onder gegaan." Ze hebben ook vrienden van school zo ver gekregen mee te doen. Jack van Akkeren en zijn vrouw zijn ook van de partij. Ze zijn gekleed in de kleu ren van voetbalclub Dosko uit Bergen op Zoom. Ze gaan ook als groepje het water in. De nieuwjaarsduik trok dit jaar ongeveer 55 deelnemers, de meesten uit West-Brabant. Sommigen waren verkleed en beschilderd. Er hangt een vrolijke sfeer tijdens de opwarming. De muziek schalt uit de luidsprekers. Er staan twee grote vrachtwagens waar de deelnemers zich kunnen verkleden. Op het gras een tent waar de deelnemers na afloop een kop erwten soep krijgen. De publieke belangstelling is enorm. Wim van Dijke: „Meer dan anders. Dat is toch wel leuk." Van Dijke bleef als een van de weinigen lang in het water: „Ik heb te gen mijn moeder gezegd dat ik naar Goris- hoek zou zwemmen." Predikbeurten Zondag 11 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van 't Hof, St.-Anna- land. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens- dijk. 18 u. kand. Kater, Kruiningen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. V.d. Zee. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. De Haan. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Lemmens. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Bevelander, Alblasser- dam. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom, Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Den Haan, Zaamslag. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering, m.m.v. parochiekoor St. Ceacilia. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, H.D. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 15 u. ds. Juffer, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kornaat, Klundert. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 14/1 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. Catsburg, Stad aan 't Ha ringvliet. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 14/1 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. dr. Bos, Serooskerke. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenber gen. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. stud. Maljaars. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker, Scherpenisse. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Hauw, Maasland. VERVOLG VAN MOERLAND In 2003 werd hij benoemd tot lid van de raad van bestuur van Rabo bank Nederland, waar Piet Moer land nu promotie maakt en de hoog ste baas wordt. President-commissaris prof.dr. Len- se Koopmans noemt de nieuwe top man 'een welingevoerde bankier, bestuurder en wetenschapper die al vele jaren in diverse functies aan de coöperatieve Rabobank is verbon den'. „Met deze opvolging uit eigen gelederen wil de bank tevens voor zien in rust en continuïteit in deze economisch turbulente tijden." Piet Moerland begon bestuurlijk bij de Rabobank heel lokaal, namelijk als toezichthouder bij de Rabobank Groningen-Haren. In Sint-Annaland was hij ook met de coöperatieve bank grootgebracht en hij luisterde dan ook graag de viering van het 75- jarig bestaan van de Rabobank Sint- Annaland/Poortvliet op. Moerland werd lid van de raad van toezicht van de landelijke Rabobank, vervol gens lid van de raad van beheer en daarna van de raad van bestuur. Momenteel is Moerland verant woordelijk voor de aandachtsgebie den coöperatie en bestuur, bedrijfs voering, midden- en kleinbedrijf, landbouw en maatschappelijk on dernemen. Daarnaast is hij voorzit ter van de Nederlandse vereniging van banken, commissaris bij ener giemaatschappij Essent, bestuurslid van de nationale coöperatieve raad voor land- en tuinbouw en lid van de raad van advies van de Neder landse orde van accountants en ad ministratieconsulenten. Met Piet Moerland krijgt minis ter van financiën Wouter Bos een rustige, sobere bankier aan de top HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2). ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595? Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi. tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). KAMER VAN KOOPHANDEL Dinsdag 13 jan. 9-12 u. CWI. Hof van Tholen 2, Tholen. afspr. 0118- 673501. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 jan. donderdag 8 0.02 - 12.29 vrijdag 9 1.12-13.42 zaterdag 10 2.17-14.42 zondag 11 3.12-15.39 maandag 12 4.05 -16.29 dinsdag 13 4.52 -17.17 woensdag 14 5.37 - 18.02 donderdag 15 6.22 - 18.49 vrijdag 16 7.02 -19.35 zo 11/1 4.28 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De Lionsclub Tholen zaagt haard- hout voor de Roparun. De leden za gen, hakken en klieven elk jaar in januari voor het goede doel. De Lionsclub heeft nu voor het loope venement van Rotterdam naar Parijs gekozen naar aanleiding van de goede prestatie van het Thoolse team. Dat deed in 2008 voor de eer ste keer mee en eindigde als 28ste van de 253 deelnemende teams. De sportieve prestatie voor de Roparun wordt geleverd om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker. De Lionsclub werpt zich op als sponsor door middel van het hout hakken. Belangstellenden voor haardhout kunnen bellen naar 0166- 672373. van de Rabobank, die zonder bra- vour gedegen werk levert, weten schappelijk goed onderbouwd. Het wordt misschien wat saaier dan onder Bert Heemskerk, maar daar is de tijd ook naar met deze financiële crisis, waarbij het ver trouwen in de banken sterk onder druk is komen te staan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2