Zaalvoetbal eist veel meer techniek Na twaalf jaar weer wedstrijd op ijsbaan in Sint-Annaland Mededeling van het waterschap Thoolse selectie tegen RBC Vijfhuizen wint Gouden Oliebol Thoolse korfballers spelen gelijk Koersballen Geluk begint jaar met prijs Darttoernooi Donderdag 8 januari 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Schooltoernooi dammen en schaken Eüandelijk team vervangt Zeeuws elftal Trainers verlengen contract Verkeersbesluit jd noodzakelijk! Meulvliet Wellevaete Reserves Nog geen NK voor Fase Thoolse basisscholieren gaan vanaf woensdag mei elkaar de strijd aan bij de 32ste editie van het school toernooi dammen en schaken. Twaalf teams van zeven deelnemen de scholen strijden in twee woens dagmiddagen om afvaardiging naar het Zeeuws kampioenschap. Op 21 januari wordt duidelijk welke scha kers en dammers Tholcn gaan verte genwoordigen. Die Heenetrechtschool, Ter Tolnc, School met de Bijbel Sint-Anna- land. De Ark, De Regenboog, Eben-Haëzerschool en De Eevliet leveren dit jaar de deelnemers. De andere veertien scholen hebben zich. zij het volgens traditie, dit jaar niet ingeschreven voor hel toernooi, dat overigens ook na de ze wedstrijd afscheid moet nemen van sponsor Rabobank. De bank heeft in verband met de fusie naar Rabobank Oosterschelde. in de toekomst geen plek voor dit toer nooi opgenomen in het sponsorbe- leid. Vorig jaar waren er nog tien schaak teams en dit jaar slechts twee. Dit lage aantal schaakteams wordt vol gens organisator Andries de Meyer veroorzaakt door weinig animo van zowel kinderen. (Dammen en scha ken leeft minder bij kinderen uit groep 7 en 8. meent De Meyer) als begeleiding op diverse scholen. Hetzelfde geldt voor het dammen, daarbij waren er vorig jaar achttien teams en nu zijn het er tien. De Meyer hoopt dat dit eenmalig is en wil hoe dan ook een schaak-en een dam team afvaardigen naar het Zeeuwse kampioenschap. Er worden negen damrondes ge speeld, op de eerste middag vijf en op de tweede middag vier. Deitwee de middag zal in verband met de prijsuitreiking iets later eindigen, maar er wordt gestreefd naar 16 uur. Ingrid Vijfhuizen uit Sint-Philipsland heeft zondag de Gouden Oliebol gewonnen bij de gelijknamige wedstrijd in Zwartewaal. Ze won de wis selbeker, omdat ze is uitgeroepen als beste ruiter van de dag. Het con cours, dat wordt verreden bij de bekende vierspanrijder Koos de Ron de van Stal de Ronde te Zwartewaal. is normaal gesproken een oefenwedstrijd voor springruiters. I)e Gouden Oliebol is voor de paar denmensen een samenzijn voor een nieuwjaarsborrel en een oliebol en bestaat dit jaar 25 jaar. Dat vierden de Overmaasse Ruiters met naast het oefenparcours ook een wedstrijdconcours voor de ervaren wed strijdspringruiters. Vijfhuizen deed met haar paard Tipica mee in het oefenparcours van 8(1-90 centimeter. In het eerste parcours was ze fout loos en mocht ze naar de barrage die ze ook zonder fouten uitreed. Daarmee haalde ze een eerste prijs. In het tweede parcours tikte haar paard een balk van een hindernis. Het lid van de Eendrachtruiters deed de officiële wedstrijd mee in de klasse II met haar paard Rambling Roos. Hiermee had ze twee keer een foutloos parcours en bleef ook op nul strafpunten staan in de barrages. Dit resulteerde in twee keer een tweede prijs en vier winstpunten. Vijfhuizen schrijft haar succes toe aan de begeleiding van Ben Schaap. Als er geen Zeeuws elftal kan komen, dan maar een Thools elftal, moe ten Noad-trainer Ko Stoutjesdijk. Toon Pollemans en Henk Brinkman van voetbalclub Smerdiek gedacht hebben. Ze hebben een Thools elftal opgericht, toen de organisatie van het Zeeuws elftal het liet afweten. Er stond namelijk zaterdag een wedstrijd gepland tussen het provinciale team en RBC Roosendaal. Het Thools elftal neemt, nu er geen Zeeuws elftal is. aanstaande zaterdag die plek in tegen RBC. De wedstrijd wordt om 13 uur gespeeld op het kunstgrasveld van MOC te Bergen op Zoom. In het verleden zijn er initiatieven on- clubs maar <x>k spelers die buiten het demomen, veelal vanuit clubverband, tot het spelen van voetbalwedstrijden van verschillende eilandelijke senio ren en junioren selecties. Deze initia tieven zijn door een diversiteit van oorzaken steeds doodgebloed. Nu is het wel gelukt om een Thools elftal te formeren, met als doel een impuls te geven aan het Thoolse voetbal. Eerder lukte het ook om te starten met een eilandelijke selectie van de D-jeugd. De eerste wedstrijden zijn gespeeld en in de kerstvakantie werd er een trainingsdag georganiseerd op het sportcomplex in Sint-Maartens dijk. Hiermee is de "toon" gezet en het smaakt volgens de organisatoren naar meer. Met vereende krachten en in nauw overleg met de leiding van RBC is het Ko Stoutjesdijk. Toon Pollemans en Henk Brinkman onder regie van het bestuur van s.v. Smerdiek en de spon sorcommissie gelukt om een Thools elftal de plek van een Zeeuws elftal te laten innemen. Ko zal fungeren als trainer. Toon ak verzorger en Henk als leider. Samen vormen zij op dit moment de technische staf van het Thoolse elftal en selecteren in overleg de spelers. Selectie van de spelers vindt plaats op basis van kwaliteit. Het betreffen niet alleen spelers van de eilandelijke eiland spelen en woonachtig dan wel binding hebben met Tholen en Sint- Philipsland. Het Thools elftal bestaat uit de volgende spelers: Kees Loze- koot (Flevo Boys); Iwan Geense (No- ad '67); Willian Lisseveld (Noad '67); John van Splunter (Noad '67); Mat- thijs Bruijzeel (WHS); Perry Snoep (WHS): Picter de Graaff (WC '68); Leon van den Ouden (WC '68); Je roen Nieuwkoop (Tholense Boys); Laurens Bovenberg (Tholense Boys); Nick de Lang (Tholense Boys); Bart Vane (SPS): Hilbert van Akkeren (SPS); Illias Eljilali (Vosmeer); Dave Paul (Vosmeer). Na de wedstrijd tegen RBC zal door de technische staf geëvalueerd wor den en daar waar nodig een en ander worden bijgesteld. Bedoeling is dat het Thoolse elftal jaarlijks verschil lende wedstrijden gaat spelen tegen aansprekende tegenstanders. Na Ko Stoutjesdijk bij Noad'67 heeft ook trainer Jacco Theunisse zijn contract bij voetbalclub Tholense Boys met een jaar verlengd. De in Roosendaal woon achtige Theunisse is bezig aan zijn eer ste seizoen bij de zaterdag derdeklasser in Tholen. Rien Voshol heeft zijn con tract verlengd bij SPS, de voetbalclub in Poortvliet. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Schouwen-Duiveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Schouwen-Duiveland: Alte Kleinseweg, Bettewaardsedijk, Bettewaardse- weegje, Brabersweg, Capelleweg, Cauersweg, Daleboutsweg, Dijkweg, Groenlandseweg, Kadeweg, Karremansweg, Kieweg, Korte Blokweg, Koudekerk- seweg, Loensweg, Luchtenburgseweg, Meeldijk, Nieuweweg, Oolesweg, Oude Polderdijk, Paardeweg, Plompetorenweg, Sasdijk, Steenzwaanweg, Steurs- weg, Steurswekken, Stolpweg, Verbrandemansweg, Weg parallel aan de Rijksweg, Westboutweg, Westerseweg. Tholen/Sint Philipsland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Tholen: Anna Vosdijk, Anna Vosdijkweg, Bleekveldweg, Bosweg, Bredenvlietsedijk, Bruynzeeldreef, Derde Dijk, Eerste Bosdreef, Eerste Dijk, Engelaarsdijk, F.M. Boogaard- weg, Groeneweg (Stavenisse), Groeneweg (Sint- Annaland), Hoge Kadeweg, Huig van Mallandweg, Jan Karelsweg, Kalfdamseweg, Keenhoekseweeg, Keizersweg, Klein Landekensweg, Kleine Dijk, Koekoeksweg, Korteweg, Korte Kruisweg, Kromme- weg, Lageweg, Lange Kruisweg, Langeweg, Malland- sedijk, Mattheusweg, Meliasweg, Moggershilseweg, Molendijk, Muiterijweg, Nieuweweg, Nieuw Kampenshofstedeweg, Nieuwlandseweg, Noorddijk, Noordhoekseweg, Noormansweg, Notendaalseweg, Oud Kempershofstede, Oudelandsedijk, Oudelandse- weg, Oude Sint Annalandseweg, Randdreef, Randweg, Ruigendijk, Rijkebuurtweg, Staartweg, Steenblokweg, Stoofdijk, Stoofweg, Tolweg, Tweede Bosdreef, Tweede Dijk, Veerdijk, Veerhoeksedreef, Veerhoekseweg, Vierde Dijk, Vlietweg, Weg onder de Zeedijk, Weg van Kodde, Westweg, Withoekseweg, Winkelzeesedreef, Winkelzeeseweg, Wouthoekweg, Zoetwaterweg, Zwarte Looiseweg. Noord-Beveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Noord-Beveland: Anna Mariaweg, Bosdijk, Campvlietseweg, Erreboutsweg, Frederiksdijk, Galgendijk, Geerdijkseweg, Kaaidijkje, Kortgeenseweg, Krikweg, Kruisdwarsweg, Kruisweg, Langeweg, Noordstraat, Oudedijk, Oosthavendijk, Oostweg, Oude Kortgenedijk, Parallelweg Oudedijk, Polderweg, Prinsendijk, Prinsenweg, Schaapskooiweg, Scherpenisseweg, Sluisdijk, Soelekerkseweg, Spiering weg, Sint Felixweg, Stekedijk, 5troodorp, Stroodorpse- weg, Thoorndijk, Westbermweg, Westdijk, West polderdijk, Wilhelminaweg, Willem Adriaansweg, Willempoldersedijk, Willempolderseweg. Zuid-Beveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Zuid-Beveland: Aardebolleweg, Ambachtsteenpad, Ankerveersedijk, Ankervere, Arie van Velzenwegeling, Baalsewegje, Barendswegje, Batterijweg, Benoordenweg, Bijsterweg, Binnendijk, Binnendreef, Blauwewijk, Bokkeweg, Boomdijk, Bouwensputseweg, Broeder en Zusterpolderweg, Burgemeester Lewestraat, Coudorp, Dankerseweg, Dekkersweg, Dijkwelseweg, Driedijk, Domeinplaatweg, Donkerewegje, Dwarsweg, Eeweg, Egbert Petruspolderweg, Groeneweg, Halsweg, Heerenpolderweg, Hertenweg, Het Sas, Hoekseweg, Jachthoek, Jonker Fransweg, Kaaidijk, Kalversdijk, Kapelsemoerweg, Kasteelweg, Katseveerweg, Kelhoekseweg, Kitskinderseweg, Kortedijk, Kosters- weg, Krikkeweg, Krommeweide, Kuiterswegeling, Kwistenburg, Lageweg, Langeweg, Langedijk, Sc Leuterweg, Leuwerkeweg, Lewedijk, Maalweg, Maarten Broersweg, Meeldijk, Meerkoetweg, Meestoofweg, Molenweg, Nazareth, Nieuwe Kraaijertsedijk (ged.), Nieuwe Dreef, Nieuwe Schoor- seweg, Nieuweweg, Noord Kraaijertsedijk, Noorddijk, Noordeweg, Noordweegseweg, Noordweg, Noord wegje, Oostambachtsweg, Oostambachtswegeling, Oostketelaarweg, Oostweg, Oude Kraaijertsedijk, Oude Veerdijk, Oude Veerweg, Oude Zandweg, Oude Zeedijk, Oudelandsedijk, Oudelandseweg, Overhofweg, Paardendreef, Paardeweegje, Peijers- wegje.Perponcherpolderweg, Piertjesdijk, Pietweg, Ploegweg, Quarlespolderweg, Roodewijk, Sabbinge- dijk, 5chengeweg, Schenkeldijk, Schippersweg, Schoorse Bredeweg, Schoorse Zeedijk, Steenpad, Sluis de Piet, Sluisweg, Slurfseweg, Spaweg, Tekenburgse- weg. Ter Lucht, Toldijk, Van Strienweg, Veldzichtweg, Verlorenwegje, Vlaakse Zandweg, Vlaamseweg, Weeldijk, Weg langs de Zeedijk, Weg naar het Stommekruis, Welhoekpad, Welleweg, Werkweg Vlaketunnel, Westerlandpolderweg, Westeweg, West Kraaijertsepolderweg, Wissenkerkseweg, Witte Weelweg, Wolphaartsdijkse Veer, Zeedijk van de Jacobapolder, Zuidelandweg, Zuidhoeksebaantje, Zuidvlietpolderweg; en het instellen van een ■maximumsnelheid van 30 km per uur voor de volgende wegen in het recreatiegebied Veerse Meer: De Piet, Oranjepolderseweg, Schelphoek. Fiet regelen van de voorrang op de kruising van de Hoge Meet - Bredeweg met de Manneeweg ten gunste van het doorgaande verkeer Hoge Meet - Bredeweg in Kloetinge (Goes). Walcheren Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Walcheren: Blikkendijk, Derringmoerweg, Kanaaldijk, Kanaalweg, Kanaalweg Oostzijde, Kraaijenholseweg, Langeweg, Langerak, Nieuweweg, Oostweg, Oranjepolderseweg (ged.), Oude Kleverskerkseweg, Oude Dijk, Platteweg, Polderweg, Ruilverkavelingsweg, Steigerweg, Suzannapolderweg, Van Cittersweg, Veerseweg, Verlengde weg naar Veere, Weg naar de haven, Weg van Middelburg naar Kleverskerke, Zilveren Schorweg, Zoutketenweg. Instellen van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de Schelpweg tussen Westkapelle en Domburg. Instellen van een maximumsnelheid van 30 km per uur op de Noorderhoofdweg (Panoramaweg) in Westkapelle; voorrangsregeling kruispunten Schelp- weg-Noorderhoofdweg en fietspad-Noorderhoofd weg; aanwijzen twee gehandicaptenparkeerplaatsen. Ter inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 12 januari tot en met 23 februari 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 12 januari tot en met 23 februari 2009 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, Sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Kanaalweg 1 Postbus 1000,4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Het kerstzaalvoetbaltoernooi in Meulvliet in Tholen en de Wellevaete in Sint-Annaland kende tijdens de drie speeldagen op maandag, dinsdag en woensdag weinig uitvallers. Alleen op oudjaarsdag liet een meisjes- ploeg van WHS het afweten. Toch neemt het meisjesvoetbal een belang rijke plaats in op het toernooi. Steeds meer Thoolse voetbalclubs be schikken over meisjesploegen. Het zaalvoetbal vereist voor jongens en meisjes een andere manier van spelen dan op het veld. Er komt volgens Jan Zuidweg van Noad'67 veel meer techniek aan te pas. Hij is samen met Erik Arke- steijn van Noad in Meulvliet verant woordelijk voor de organisatie. „Dan zie je dat meisjes daar wat meer moeite mee hebben dan jon gens. Het meisjesvoetbal zit echt in de lift. Er zijn er bij die zo bij de jongens mee kunnen doen." Het toernooi wordt in een strak pro gramma afgewerkt. Het gaat er sportief aan toe. Tijdens de wed strijden wordt er regelmatig van speler gewisseld. Scoren is lastig, blijkt. De uitslagen bij de meisjes zijn over het algemeen niet hoog. Het doel is klein en de keepsters houden het goed afgeschermd. Op de tribune kijken ouders mee. soms worden de speelsters aangemoe digd. In Meulvliet komen op dins dag de junioren van de BI, B2 en C2 in het veld, in de Wellevaete bin den pupillen van de E3 de strijd aan. Op woensdag is het in de Wellevae te de beurt voor de pupillen van de El en E2, in Meulvliet van pupillen meisjes MD, MC en de jongens pu pillen Dl en junioren Cl. Bij de C2-junioren is het spannend. Er wordt steeds een partijtje van elf minuten gespeeld. Drie teams eindi gen met negen punten. Op grond van het doelsaldo wordt Noad'67 eerste, tweede Smerdiek. Op de derde plaatst eindigt WHS. Bij de B-2 junioren (10 speelminu ten) wint Smerdiek ongeslagen met dertien punten, tweede WHS en der de Tholense Boys. Bij de B1 -junioren met negen speel minuten, is Tholense Boys de sterk ste met 13 punten. Tweede is WHYS met 10 punten, derde Vos meer, ook met tien punten maar een lager doelsaldo. In de poule van de jeugdleiders van zes clubs (steeds potjes van negen minuten) is Tholense Boys de beste ploeg met 12 punten, tweede is Smerdiek, derde SPS. De hoogste scores zijn in de wedstrijd Vosmeer- WHS 0-7 en Tholense Boys-Vos meer 7-0. In de poule E4 kwamen vijf ploegen uit. Ze speelden 14 minuten. De spelers van de E3 van Noad'67 wonnen deze poule overtuigend. Ze pakten twaalf punten. Ze wonnen met grote cijfers van WHS E5 (8-1) en Vosmeer E4 (9-1Tweede werd Tholense Boys E5 met 6 punten, derde Smerdiek E3 met evenveel punten maar met een lager doelge- middelde. In poule E3 kwamen zes teams uit. Ze speelden steeds 12 minuten. Tholense Boys (E4) won met der tien punten. Tweede werd Smerdiek E2 met 9 punten, derde Tholense Boys E3 met negen punten maar een lager doelsaldo. Ook de mini-pupillen kwamen aan de bak in twee poules, Ml (II speelminuten) en M2 (negen speel minuten). In de poule M1 werd Sta venisse eerste met zeven punten, tweede werd WHS met 6 punten, derde Vosmeer met 4 punten. In poule M2 (negen speelminuten) won SPS, tweede werd Stavenisse en derde Vosmeer. Op woensdag won in poule E2 Tho lense Boys met negen punten (veer tien speelminuten). De jongens wa ren met 22 doelpunten zeer trefzeker. Tweede werd WHS E2 met 9 punten, derde WHS E3 met 6 punten. In poule El (twaalf speel minuten) eindigde Tholense Boys met dertien punten als eerste, twee de werd Noad'67 met twaalf pun ten, derde Vosmeer met 9 punten. De meisjes van Noad'67 (in lichte shirts) en vv Vosmeer binden de strijd aan op het zaalvoetbaltoernooi in de sportzaal van Meulvliet in Tholen. De korfballers van het eerste team van Emergo uit Sint-Maartensdijk hebben in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Thor 3 een punt ge pakt. Het was een zeer spannende strijd tegen de Rotterdammers en in de slotfase werd het 9-9. 7. In de tweede helft wisten de rood zwarten vanaf 8-11 een tussensprint te plaatsen en zo op 11-11 te komen. Daar na maakte toch Oranje Wit weer de kan sen beter af en kwam de beslissende mar ge van drie wederom op het bord. Voor de Tholenaren scoorden Ad Farla (5x), Maddy Muis (5x), Rick Bazen en Arie Jansen. BMI speelde een moeizame wedstrijd te gen ADO. De Tholenaren kregen de aan- steunfuncties vaak moeilijk ingevuld, zo dat de bal vaak na één aanval alweer weg was. Desondanks ging de eerste helft nog gelijk op, maar had ADO toch met 1-2 de leiding bij de rust. In de tweede helft bleef het spannend tot het eind. maar de gasten waren bij het laatste fluitsignaal de winnaars met een 3-4 zege. Yvette v. Dijk (2x) en Lotte Muis vonden de korf. CM 1 was vele maten te groot voor Vol treffers en kwam dan ook snel op voor sprong. In de eerste helft bleven de rood zwarten goed doorgaan, waardoor de rust werd bereikt met een 5-1 voorsprong. In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet; Emergo bleef de vele kansen goed afmaken, zodat met nog een paar minu ten te gaan zelfs de dubbele cijfers wer den bereikt. Uiteindelijk werd het 11-1, waarbij Amber Stoutjesdijk (4x), Nicky Leemreijze (3x), Giulia Priem (3x) en Nicole Vermaas voor de doelpunten te kenden. El kende een goede eerste helft tegen Swift. De ploeg speelde behoorlijk goed en zette de gasten in de verdediging zwaar onder druk. Er werd dan ook een 2-0 voorsprong genomen, waarmee de rust werd bereikt. In de tweede helft na men de Middelburgers het initiatief over en kwamen terug tot 2-2. Dat was ook de eindstand ondanks nog kansen voor bei de teams. Voor Emergo scoorden Suzan ne de Jong en Chelsea v. Ooijen. F1 had het lastig tegen het sterke TOGO. dat nog ongeslagen was. In de eerste helft ging het lang goed. maar uiteinde lijk namen de gasten een 0-2 voorsprong, die nog werd uitgebreid tot 0-3 voor de rust. In de tweede helft ging het een stuk beter met de rood zwarten, die de verde diging goed dichthielden en zelf wel scoorden. Dat was niet genoeg, want de eindstand was 1-3. Voor de Tholenaren was Chloe Anthonisse de doelpuntenma ker. De thuisploeg maakte in de ope ningsfase de kansen nog goed af en nam een 3-1 voorsprong, maar daar na kwamen de gasten langszij en zelfs op voorsprong. Vlak voor de rust nam Emergo weer de leiding en met 5-4 werd er gepau zeerd. In de tweede helft kwam de ploeg uit Rotterdam het beste uit de startblokken, zodat er al snel een 5-7 achterstand op het bord kwam. Daarna richtte de ploeg uit Sint- Maartensdijk zich weer op, maar de 8-9 achterstand leek ook de eind stand te worden. Toch kwam in de allerlaatste seconden nog de gelijk maker, zodat beide ploegen een punt overhielden aan de confrontatie. Marco v.d Hoek (4x), Hans Peter de Jong (3x), Jack v. Rijsbergen en Ja- co Rip waren trefzeker. Het tweede team stond met lege handen na de wedstrijd tegen Oranje Wit: 12-15. Emergo speelde een goede wedstrijd, maar in de openingsfase leek dat nog niet het geval. De gasten stonden op 0-3 voor dat de thuisploeg tot scoren kwam. Daar na ging de wedstrijd gelijk op en bij de rust was de achterstand verkleind naar 6- Voetbal programma Zaterdag 10 januari uur RBC-Thoolse selectie(terr. Moe) 13.00 WHS-Krabbendijke 14.30 Rillandia-SPS 14.30 Smerdiek da.-IJzendijke 11.00 SPS 2-Mevo 2 14.30 Dinsdag 13 januari uur WHS-Smerdiek19.30 Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid voor alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. L. Wiel aard en mevr. A. Boxce 41 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. B. Bijnagte 28 p.; 3. mevr. M. Dane en J. Bijnagte 27 p.; 4. mevr. A. Poot en mevr. W. Kloet én mevr. T. Breu- re en W. Bijl 23 p.; 5. A. Wielaard en C. Breure 17 p. Oud-Vossemeer: I. mevr. C. Ha- vermans en mevr. J. van Houte 25 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. L. van Poortvliet 24 p.; mevr. R. Nagtegaal, én mevr. M. van Poort vliet en N. Moerkerken 17 p.; 5. mevr. C. Wilsing en mevr. D. van Dijke 15 p.; 6. mevr. R. van Driel en mevr. L. Weezenaar 11 p. Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk is het nieuwe jaar met goede presta ties begonnen. De amazone werd gisteren eerste en tweede op de nieuwjaarswedstrijd in Oude Tonge. Ze reed met haar paard Onyx in de klasse M2 en kreeg voor de eerste proef 180 punten, waarmee ze een winstpunt en de eerste prijs binnen haalde. In de tweede proef kreeg ze 177 punten, wat niet genoeg was voor een winstpunt, maar wel de tweede prijs. Gemeenschapscentrum Haestinge organiseert zondag een open dart- toernooi. Inschrijven kan vanaf 12 uur en om 13 uur start de wedstrijd aan de Sportlaan 2 in Sint-Maar tensdijk. Er wordt gespeeld in de categorieën singles 501. heren en dames. De finale van de dartwed strijd Lakeside wordt live getoond op een scherm. Belangstellenden kunnen voor meer informatie te recht op www.partycentrumhaestin- ge.nl. Anouk Fase uit Sint-Annaland heeft een twaalfde plaats behaald bij de selectiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap schaatsen in Breda en Eindhoven. Hiermee heeft ze zich. net als de andere Zeeuwse allround junio ren, nog niet geplaatst voor het NK. Ze reed de 500 meter in 44,2 seconden. Op de ijsbaan in Sint-Annaland zijn zaterdagmorgen schaatswed strijden georganiseerd voor de kinderen van de basisschool. Het was twaalf jaar geleden dat een dergelijke wedstrijd voor het laatst werd gehouden. De ijsbaan werd op oudejaarsdag openge steld voor het publiek. Niet de he le baan kon toen gebruikt wor den. Er was nog een klein gedeelte waar het ijs nog niet dik genoeg was. Dat werd afge schermd met linten. Veel kinderen stonden voor het eerst op de schaatsen. Maar ook voor volwassenen was het alweer jaren geleden dat ze de ijzers onder bonden. De vereniging kreeg er in enkele dagen 140 nieuwe leden bij. „Het loopt uitstekend," zegt David Hage. „We maken een inhaalslag en lopen nu weer naar de 900 leden. Vroeger hadden we er 1200 tot 1300 maar we hebben een gezins abonnement ingevoerd. Daar wordt veel gebruik van gemaakt." De kwaliteit van het ijs is heel goed, zegt hij. De vorst blijft aanhouden. De zwakke plek is nu ook openge steld. „Maandag zijn we de hele dag gesloten geweest omdat er wa ter op de baan stond, maar dinsdag was de baan klinkerhard." Met de lampen in de lichtmasten wordt er ook 's avonds gereden. Dinsdag avond was de baan tot negen uur open. Zelf is Hage ook wel een lief hebber, maar hij heeft nog niet op de schaatsen gestaan. „Nee. dat laat ik maar zo. Ik heb ook al een vijfje in mijn leeftijd." Aan de wedstrijden kwamen 61 kin deren in actie, verdeeld over zeven categorieën. De kinderen van groep 1 en 2 namen het tegen elkaar op bij 50 meter hardrijden, voor groep 7 en 8 was de afstand 200 meter. Vlaggetje steken 60 meter was de opdracht voor groep 3 en 4, pioen wedstrijden 75 meter voor groep 5 en 6. Alle deelnemers hebben een oorkonde en een attentie gekregen. Daarnaast reikte sportwethouder Van Dis een beker uit aan de ver schillende winnaars, een standaard aan de nummers twee en een me daille aan de nummers drie. De uit slagen zijn als volgt: Groep 1 en 2: 1. Marco Kloet 14,74 sec; 2. Jasper Gunter 16.09; 3. Eva Duine 19.65 (tien deelnemers). Groep 3 en 4 meisjes: 1. Myrthe Dake 22,23 sec; 2. Emma van He- mert 23,55; 3. Marit Hellendoorn 26,46 (8 deelnemers). Jongens: 1. Ricardo Kloet 21.37 sec; 2. Steff Bals 22,29; 3. Mathias Boerman 23,65 (9 deelnemers). Groep 5 en 6 meisjes: 1. Laura Vroegop 19,6 sec; 2. Miranda Elen- baas 21,31; 3. Anne Ligtendag ,21,89 (5 deelnemers). Jongens: 1. Arne Fase 18,78 sec; 2. Merijn Poot 18.89; 3. Danny Switzar 18,99 (11 deelnemers). Groep 7 en 8 meisjes: 1. Anneloes Dekker 41,67 sec; 2. Janienke Boer man 52,26; 3. Cynthia van 't Hof 53,34 (4 deelnemers). Jongens: 1. Pim Fase 43.33 sec; 2. Nilson den Ouden 44,73; 3. Koen Fase 47.04 sec (14 deelnemers). Vanavond (donderdag) worden er bij voldoende deelname weer wed strijden gehouden. Ze beginnen om half acht. Eerst voor meisjes (12 13 jaar, 14+15 jaar, 16 jaar en ou der.) Om zeven uur starten de jongens in groepen van 12+ 13 jaar en 14+15 jaar. Om acht uur wordt een 'halve mara thon' gereden van vijftien minuten, plus één ronde. Alleen leden die lid zijn geworden voor 6 januari 2009 mogen deelnemen. Marco Kloet (rechts) wint bij de jongste deelnemers op de ijsbaan in Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13