Tholenderwijs 'We hadden kippen op zolder en in de boekenkast lagen rotte peren' 'Van mij mogen vrouwen wel 100 keer hun kind zien tijdens de zwangerschap' Vrijwillige Thuiszorg Tholen Jongerenraads- vergadering in Tholen Evenementen en collectes in januari BEKENDMAKING Interesse in Joden Petra Timmers versterkt Sifra in Tholen met 20-weken echo Tholen in bedrijf Woensdag 31 december 2008 week 1 Woensdag 31 december 2008 Namen Vlissinger vertelt over oorlogsavonturen in Thoolse villa Gizelina Suiker Vrijstellingsbewijs NSB Sifra, de verloskundigenpraktijk in Tholen, heeft er een nieuwe dienstverlening bij: de 20-weken echo. Zwange re vrouwen kunnen hiermee controleren of hun kindje geen afwijkingen vertoont en op tijd ingrijpen als dat wel het geval is. Petra Timmers uit Oud-Vossemeer is het verloskundigenduo Ingrid Verdonk en Marlien van Kem pen komen versterken en zij gaat zich toeleggen op deze vorm van echoscopisch onderzoek. Ze wil meteen één ding uit de wereld helpen: „De 20-weken echo is niet be doeld om de zwangerschap af te breken als het kindje niet in orde zou zijn." Driedimensionaal EENDKAL.il i ISUDE, DE THOOLSE COUKAN1 Heeft u geen vervoer en kunt u géén gebruik maken van de bestaande voor zieningen. Dan kunt u een beroep doen op de Vrijwillige Thuiszorg van de gemeente Tholen. De vrijwilligers brengen u tegen een kleine vergoeding naar ziekenhuis, therapie of arts. De Vrijwillige Thuiszorg zorg dat u er komt! Voor een afspraak kunt u op werkendagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur bellen naar 0166- 668200. De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegenheid geven om de openbare jongerenraadsvergaderingen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de verschillende kernen. Op deze manier hoopt de jongeren- raad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmoge lijkheid, die iedere vergadering op de agenda staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongeren- raad zich mee bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen adviseren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De jongerenraad (Joth) vergadert op donderdag 8 januari 2009 in dorps huis De Stove te Stavenisse. De vergadering begint om 19.30 uur. Agenda: 1. Opening door de voorzitter; 2. Mededelingen; 3. Ingekomen post; 4. Inspraakmogelijkheid door bezoekers; 5. Notulen vergadering 25 november 2008 6. Centrum voor Jeugd en Gezin door Mies van der Weele 7. Werkgroep Jongerenpagina 8. Werkgroep Joth 5-jaar 9. Werkgroep Burkina Faso 10. Werkgroep Website; 11. Werkgroep Jij telt ook mee! 12. Rondvraag 13. Afsluiting Onderstaand kunt de ons bekende evenementen en collectes zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afdeling Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Nieuwjaarsduik nabij de Bergse Diepsluis Donderdag 1 januari Snerttocht Organisatie Wandeltochten Poortvliet Zaterdag 10 januari Stichting Uit op Tholen: Literaire avond i.s.m. Biblioosterschelde: Kader Abdolah in de bibliotheek te Tholen Woensdag 28 januari vanaf 20.15 uur Dropping te Sint-Annaland Georganiseerd door Kon. Fanfare Accelerando Vrijdag 30 januari Midwinter Lunch voor mantelzorgers in eeterij 't Essene Bos Vrijdag 30 januari vanaf 11.00 uur Stichting Uit op Tholen: Willem Vermandere met Altijd iemands vader altijd iemands kind' met muzikale kompanen Freddy Desmedt en Pol Depoorter in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer Zaterdag 31 januari vanaf 20.15 uur Borden plaatsen en oplaten ballonnen Carnavalsvereniging De Vlooientrappers Zaterdag 31 januari Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 18 december 2008 op grond van artikel 3.1 Wro de le herziening van het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen ongewijzigd vastgesteld. Genoemde herziening heeft hoofdzakelijk tot doel de bouw van een brand weerkazerne aan de Grindweg te Tholen mogelijk te maken. Daarnaast zijn er enkele beperkte actualiseringen van genoemd bestemmingsplan opge nomen. Met ingang van 5 januari 2009 ligt het raadsbesluit, tesamen met de vast gestelde bestemmingsplanherziening, gedurende 6 weken tijdens de ope ningsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebben den beroep worden ingesteld tegen het besluit van de raad bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht. Het raadsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorzie ning, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voor ziening betrekking heeft. Het beroepsschrift moet worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. Toen de heemkundekring Stad en Lande onlangs haar jaarboek uit bracht, bestond er onder de schrijvers waarschijnlijk geen vermoeden dat er een verband was tussen het verhaal over Joden in Tholen en villa Gizelina van be lastingontvanger Noske, een per soon die eveneens in het boek wordt beschreven. De 84-jarige Freek Mijnsbergen uit Vlissingen kent wel de link, want dat is hij zelf. Hij kreeg via een kennis het boekje onder ogen. Mijnsbergen werkte in de oorlog op het inmid dels afgebroken belastingkantoor aan de Rijksstraatweg in Tholen, in zijn geboortestad Bergen op Zoom zat hij in de klas met een aantal in het boek genoemde Jo den. Hij laat zijn gedachten terug gaan naar die tijd. Het blijkt dat er zich fantastische avonturen achter de voordeur van een schijnbaar saai belastingkantoor afspeelden. Freek Mijnsbergen was 16 jaar toen hij op vrijdag 18 april 1941 in villa Gizelina een betrekking kreeg. Hij zat nog op school, de Mulo. Hij had een tien jaar oudere broer en een twaalf jaar oudere zus die bevriend waren met Thoolse mensen bij de belasting, waaronder Toon Dorst. „Het was namelijk zo. in Bergen op Zoom waren ze katholiek en wij waren van huis uit Nederlands Her vormd. Je had dan zogezegd een kruiwagen binnen je eigen geloofs- kring." Het belastingkantoor vroeg personeel en zo kon de jonge Freek op vrijdag - „Wat een rare eerste werkdag - in Tholen als schrijver beginnen. Het was midden in de Tweede We reldoorlog en goederen waren schaars. „Alles was op de bon." Dat merkte Mijnsbergen goed toen hij op een dag door zijn stoel zakte. „Hij werd gerepareerd met vooroor logs sinaasappelkistjeshout. Ik was nog niet zo groot en daarom werden er twee hele dikke registers op ge legd. Dat was mijn stoel!", roept hij uit. Overigens kreeg hij wel een nieuwe fiets van zijn moeder om naar kan toor te reizen, maar de banden wa ren slecht. „Die waren nergens te koop." Daarom moest hij twee keer op een dag zijn banden plakken: 's morgens voor de heenreis en 's mid dags voor de terugreis. Mijnsbergen herinnert zich nog een aantal namen, maar op sommige personen kan hij tijdens het ge sprek niet komen. Hij vertelt dat de bezetting in elk geval bestond uit ontvanger G.A. Kieft, kassier Dirk van Leusden, schrijver Adrie He- ijnen en Josien van Dijke uit Poort vliet bekleedde het ambt van regis tratie. Mijnsbergen weet dat juffrouw Van Dijke later, in 1945, I I I Freek Mijnsbergen, hier met zijn vrouw, werkte in de oorlog bij villa Gizelina in Tholen. lichamelijk gehandicapt werd toen een VI op een aantal huizen in Poortvliet viel. Hij weet ook nog Geertje Geluk te noemen. „Die moet op een boerderij langs de weg van Tholen naar Oud-Vossemeer wonen." Ontvanger Noske was van voor zijn tijd. De Vlissinger heeft nog heel veel documenten uit die tijd bewaard, zoals zijn arbeidscontract, maar ook belastingzegels. In oktober 1941 ging namelijk een deel van de regis tratie in Bergen op Zoom over naar Tholen. Daaronder vielen testamen ten, onroerend goed en de registratie van successie. Overal was wel een ander zegel voor. De kassier en de ontvanger probeer den wat extra luxe te vergaren door blanco aanslagbiljetten als schrijf papier te verkopen. Er stonden veel appel- en perenbomen in de tuin bij de villa en de vruchten werden op Freek Mijnsbergen is getrouwd met Riet Nieuwkerk. Haar vader kwam van Poortvliet en haar moeder was een Quist uit Sint-Maartens dijk. Beiden zijn ze geboren in Bergen op Zoom. Mijnsbergen heeft zijn hele leven bij de belastingen gewerkt. Via zijn laatste functie als refendaris is hij in Vlissingen terecht gekomen. Hij is 25 jaar geleden met de vut gegaan. Omdat hij veel Joden kent uit zijn jeugd in Bergen op Zoom, is hij altijd bijzonder geïnteresseerd in hoe het hen vergaan is. Op de gedenkplaat voor omgekomen Joden in de synagoge van Bergen op Zoom, zag hij een aantal namen van oud-klasgenoten: Johnny Sibbe en Frieda van Loon. Hij vertelde een gids dat hij nog een foto van die mensen had. Op die manier zijn ook de contacten naar de heemkundekring van Tholen gelegd. de gekste plekken verstopt voor de Duitsers. Dat heeft Mijnsbergen ge weten. „Ik moest een keer een boek op een hoge plank uit de kast pak ken. Ik was aan het aftasten en toen greep ik zo in een doos met rotte pe ren." Suiker was op de bon, en daarom gingen de mannen zelf suiker ma ken van bieten, want die groeiden er volgens Mijnsbergen genoeg op Tholen. „Ze hadden in een ency clopedie gelezen hoe dat moest. Ze leenden een molen van een boer om de bieten te hakselen. Ook had den ze een voerketel weten te orga niseren. Daaronder zat een ruimte met een rooster voor de kolen. De ketel met de pulp werd in een schuurtje gezet, op ongeveer twin tig meter afstand van kantoor. Daar moest het mengsel zo'n twee a drie weken staan koken, want de suiker moest uit de bieten gekookt wor den. Elke dag gingen ze kijken hoever het stond. De ontvanger had al jutezakken klaar gehangen voor het uitlekken van de pulp. Want de volgende dag zou het gereed zijn. Maar het ging die nacht stormen. De wind wakkerde het vuur onder de ketel aan en toen is het mengsel over de rand van de ketel gebruist. Alles zat onder de suiker. Toen de ontvanger de volgende dag kwam, bleef hij met zijn schoenen aan het pad plakken. Wij hebben er een paar dagen over gedaan om met emmers water alles in de sloot te vegen. Op de zolder van de villa werden kippen gehouden. Mijnsbergen ging regelmatig een pannetje gekookte mosselen voor hen halen bij de mosselkokerij iets verderop in de straat. Hij mocht de kleine mosselen uitzoeken voor de kippen, maar daar was hij een beetje vies van. Hij is een slagerszoon en heeft als kind iets te vaak de organen van een zo juist geslacht dier moeten aanwij zen. „Ik eet al ruim 70 jaar niets dat leeft met veren of haren", zegt hij. Mosselen konden hem ook niet be koren. Omdat het vaak voorkwam dat er nog mosselen over waren nadat ze aan de kippen waren gevoerd, kwam de ontvanger weer op een idee. Hij wilde ze drogen en er dan meel van maken. Juffrouw Van Dij ke werd overgehaald om haar ge haktmolen mee naar kantoor te brengen. Die werd vastgeschroefd op een zware eikenhouten tafel. „We probeerden het eerst met tien mosselen. Die waren taai en verzet ten zich tegen de gehaktmolen. Het werd één massa die vast kwam te zitten. Onder het draaien ging de ta fel zelfs van de grond." Volgens Mijnsbergen heeft de molen wel da gen in het water gelegen om de massa eruit te krijgen. „Die arme juffrouw Van Dijke." Op een dag liep Mijnsbergen weer naar de mosselkokerij. Toen werd hij door de bewoners van één van de woningen die hij passeerde naar binnen geroepen. Hij kwam binnen en zag daar Juultje Walg. Ze ken den elkaar, want Juultje was de kleindochter van Mijnsbergens buurman in Bergen op Zoom. Dat was de Joodse Mozes Walg, die al tijd met paard en wagen naar Tho len reisde om manufacturen rond te brengen. „Ik ben waarschijnlijk de enige die wel eens bij hem op de wagen de brug over is gereisd." Juultje zat ondergedoken bij één van de zussen Van der Jagt, die naast elkaar woonden. „Die vrou wen hadden dat werkelijk bij ieder een stilgehouden. Ik kwam later een keer bij boekhouder Van der Jagt. Hij vertelde dat hij familie vlakbij villa Gizelina had wonen. Toen hij beschreef welke woning het moest zijn, zei ik dat die onder duikers hadden. Daar wist hij hele maal niets van en hij was stomver baasd." Op een gegeven moment werd Mijnsbergen op weg naar zijn werk bij de Thoolse brug staande gehou den door de Duitsers. Heel Zeeland, dus ook Tholen, was spergebied en daarom moest Mijnsbergen een ver gunning hebben om er te kunnen komen. „Ik moest in het Duits een brief schrijven naar de commandant in Middelburg. Zou ik hem in het Oer MT/pmTrearvRfl, Pvpapi-ric nnm>»i 1«. _9 November-X924-. Bergen, op Zoom. wohrhdii in Cudelandse Poort 2G -Mast») Ongehuadj Kennlarte Mr. T.8/662330 Tholen No des Boriitaarbeilumtes bei der Firma moetchrevan me- toeitertming ven W Arbetctebu'Mu bide bmt Ugtrc te Bgiaa fciflggtt. iter.-der Dit). Belen Reg. Op Zoo:- dan .vU»:u.3'US I,» irH* rfctarftan tUTi'-T?»: r-x n Freek Mijnsbergen gaf de Oudelandse Poort 20 in Tholen op als verblijfadres, om in villa Gizelina te kunnen blijven werken, terwijl hij in Bergen op Zoom woonde. Zijn Ausweis (werkvergunning) heeft hij nog. Nederlands schrijven, dan werd hij direct in de prullenbak gegooid. La ter, toen Hoechst zich in Zeeland vestigde, heb ik die Duitsers terug gepakt. Ze vroegen of ik de belas tingvoorschriften in het Duits wilde opstellen. Dat heb ik natuurlijk niet gedaan. Ik heb gezegd dat het Ne derlandse regels waren en dat zij zich in Nederland vestigden. Toen hadden ze niets meer terug te zeg gen." Mijnsbergen kreeg een zoge heten vrijstellingsbewijs voor zijn fiets, zodat hij die kon houden voor zijn werk. Om op Tholen te mogen komen, kreeg hij de Oudelandse- poort 20 als kostadres. Daar woonde Van Leusden. Mijnsbergen heeft er nooit gelogeerd, het was puur voor de schijn. Toen ontvanger Kieft vertrok, kwam de heer Brandenburg voor hem in de plaats. „Hij kwam het schelpenpad opgereden met een radio achterop zijn fiets. Wij wisten meteen alle maal: 'dat is een goeie'. En daarmee bedoelden we destijds dat het geen NSB'er was. Zelfs de inspecteur uit Zierikzee kwam om het gesprek bij te wonen, en was zeer geanimeerd." Brandenburg werd aangenomen, maar volgens Mijnsbergen kwam er al de volgende ochtend een brief dat hij niet deugde. „Het hele kantoor was in paniek, want het was de dag van de overdracht." Brandenburg bleef. Mijnsbergen was zeer over hem te spreken. „Brandenburg was beslist de aardig ste vent die ik kende. Hij nam de postbetalingen in het weekend altijd mee naar Den Haag. waar zijn vriendin woonde. Die legde hij alle maal op volgorde, zodat wij ze op maandag alleen nog maar in de re gisters hoefden te steken." Mijns bergen vertelt dat hij en zijn colle ga's soms uren zaten te zoeken naar een cent verschil. „Dat moest in die tijd. Als alles klopte, trakteerde Brandenburg ons één keer in de veertien dagen op gebak. Toen von den wij dat geweldig. Nu zou je dat niet meer zo lusten, want het waren taartjes van witte bonen met aman delessence." Op zaterdag kwamen de boeren op het ontvangstkantoor betalen, omdat het dan beurs was in Tholen. Het geld moest Mijnsbergen storten op de rekening van de Rijksschatkist, gironummer 1, maar omdat het postkantoor altijd al om 12 uur dicht was, nam hij het geld in een aktetas mee naar huis.waar zijn moeder het in de linnenkast opborg. „Alsof er geen betere plek was." Als extra boodschap nam Mijnbergen ook al tijd de brieven voor de vriendin van Brandenburg mee naar het postkan toor. Hij kende zodoende het adres waar zij woonde. Toen hij een keer naar Den Haag ging voor een bezoek aan zijn oom en tante, kwam hij toeval lig voorbij dat adres. Het was een café en aan de ramen hingen alle maal plakkaten van de NSB. Het was een schokkende ontdekking voor Mijnsbergen. Zoveel jaren la ter weet hij het te relativeren. „De vriendin van Brandenburg was de dochter van een belangrijke NSB'er. Waarschijnlijk had zij er niets mee te maken, net zoals Mdxima niet verantwoordelijk kan worden ge houden voor de daden van haar va der." Begin 1944 wordt Mijnsbergen overgeplaatst naar Bergen op Zoom en komt er een einde aan zijn Thoolse avontuur bij villa Gizelina. Volgens Timmers denken namelijk veel mensen dat dat het geval is, maar bij Sifra doen ze de echo om een andere reden: „Je wilt een kind de beste kansen geven om te kunnen overleven. Je kunt je er bij deze echo juist op voorbereiden als je iets ziet." Petra geeft een voorbeeld waarbij ze met de echo een afwij king constateerde. „Als dat kindje thuis was geboren, was het overle den. We hebben het een overle vingskans gegeven door het geboren te laten worden in het kinderzieken huis. En het gaat supergoed met het kind." Dat is waarvoor de drie vrou wen van de verloskundigenpraktijk het doen. „Ik heb dat kind kunnen redden door die echo. Dat is fantas tisch. Ik heb een week lang jubelend rondgelopen", zegt Petra. De 20-weken echo is een vorm van controle voor de geboorte die ook te combineren is met een zogeheten nekplooimeting. „Dat is een combi natietest waarmee je de kans dat het kind het syndroom van Down heeft kan berekenen." Die test voeren de vrouwen om persoonlijke redenen niet uit in de verloskundigenprak tijk. Als vrouwen zo'n test willen, worden ze doorverwezen naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Zwangere vrouwen, of vrouwen die een kinderwens hebben, kunnen bij de verloskundigen terecht voor ad vies en informatie om zo voorbereid te zijn op de zwangerschap. Ingrid: „Er zijn veel meer dingen die be langrijk zijn bij zwanger worden. Veel mensen denken heel simpel 'we stoppen met de pil en dan komt er een baby'. We kijken naar voe ding en medicijngebruik en advise ren mensen om zo gezond mogelijk erin te gaan, omdat wetenschappe lijk bewezen is dat gezond leven een positief effect heeft op het kind." Ook voeren de verloskundigen zwan gerschapscontrole uit, zoals bloed druk meten en met de handen op de buik voelen hoe het kindje ligt. Een echo is een toevoeging op deze con trole. De verloskundigen begeleiden het hele zwangerschapstraject, want ze zijn ook bij de bevalling aanwezig en bij het kraambed. „Wij begeleiden alle zwangerschappen die goed gaan. Bij problemen gaan vrouwen naar de gynaecoloog. Als de baby is geboren kijken we of alles goed gaat, zoals de borstvoeding", vertelt Petra. Petra werkte in het verleden bij het samenwerkende verloskundigenver- band Steenbergen/Tholen, dat net als Sifra is gevestigd in De Vliethof. Ze vertrok naar Dirksland, waar ze zich heeft bijgeschoold in echosco pie. Ook volgde ze een opleiding voor structureel echoscopisch on derzoek, waarmee ze de 20-weken echo kan uitvoeren. „En nu ben ik weer terug in Tholen." Halverwege augustus is ze bij Sifra aan de slag gegaan als verloskundige en offi cieel per 1 januari gaat de echoprak tijk draaien. Echografie is een techniek waarbij gebruik wordt gemaakt van geluids golven. Die verplaatsen zich door het lichaam en reflecteren tussen harde en zachte structuren, zoals or ganen of een foetus. Een echo kan inwendig via de vagina of uitwen dig via de buik worden uitgevoerd. Bij de 20-dagen echo is het laatste van toepassing. Petra kan tweedimensionale en drie dimensionale beelden laten zien. Bij de laatste is op het scherm een vier dimensionaal beeld, want dan is het kindje ook in beweging zichtbaar. Van zowel het tweedimensionale als het driedimensionale beeld kunnen vrouwen een afdruk mee naar huis nemen. In het laatste geval is vaak het gezicht van het kindje goed zichtbaar. Petra vindt een echo maken één van de leukste dingen van het vak. „Het is zo specifiek, dat het ook meer mijn hobby is geworden." Ze heeft zich erop toegelegd, omdat het beter te plannen is dan een bevalling. Dat is voor haar handiger om te combi neren met de zorg voor haar vijf kinderen. „Voor een echo maak je een afspraak. Bevallingen zijn niet te plannen.' Marlien en Ingrid maakten ook al echo's, de zogeheten eerste termijn echo's vanaf de achtste week van de zwangerschap. „Daarmee kun je zien of het kindje goed ligt, of het hartje klopt, waar de moederkoek zit en of het één of twee kindjes zijn." Bij de 20-dagen echo is er al meer zichtbaar, zoals het geslacht. Dat vertelt de verloskundige alleen als de ouders daar behoefte aan heb ben. Daarnaast bestaat er de zoge heten pretecho. Er is geen noodzaak om de foetus te bekijken, maar de moeder vindt het prettig en gerust stellend om het kindje te zien. Dat laatste vinden de dames van Sifra het belangrijkst. „Wij willen aandacht geven. Het is belangrijk in een zwangerschap dat mensen altijd kunnen bellen en langskomen. Dat geeft rust en vertrouwen." De verze kering vergoedt tot twee echo's. Al le overige echo's moeten mensen zelf betalen, tenzij deze op verwij zing van een arts gebeurt. Voor Pe tra maakt het niet uit hoe vaak ie mand langskomt. „Van mij mogen ze wel 100 keer hun kind zien tij dens de zwangerschap." Jessica Droogers (25) uit Oud-Vossemeer is 22,5 weken zwanger en laat door Petra Timmers via een echo controleren of alles in orde is: dat is het geval. Op de achtergrond kijken Ingrid Verdonk (links) en Marlien van Kempen toe. (Advertentie l.M.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9