Jeugd treft elkaar weer op jaarlijks zaal voetbaltoernooi Middagje voetballen in de zaal brengt 10 mille op voor de Daniël Leiders en trainers Smerdiek in het nieuw j Nieuwe manier 1 insturen oplossing j i van kerstpuzzel i Free schiet hoogste punten Derde Siems zaalvoetbaltoernooi in Sint-Annaland Abonnementen Thoolse elftal tegen RBC Koersballen Betho tot 2011 reisvergoeding Snoeien en knotten kost 20 ruggen Woensdag 31 december 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bijna 60 series bij kerstwedstrijd schietclub Uitslagen: „Ik ben met stomheid geslagen!" Inge van Eekelen, af delingshoofd Bo2 in de Daniël den Hoedkliniek in Rot terdam, reageerde zaterdagavond blij verrast toen zij de cheque kreeg overhandigd van het derde Siems zaalvoet baltoernooi. Daar stond nog 9600 euro op, maar een kwartier later was de tienduizend euro al gepasseerd. Wat een middagje zaalvoetbal in de Wellevaete al niet te weeg kan brengen. De twee afgevaardigden van de Da niël en Tineke de Boer en Dineke van Dijke van het Sint- Annalandse KWF-comité waren trots op het prachtige resultaat. Krabbenkreek Zeeuwen onder elkaar PAG <spatie>1651 <spatie> oplossing Mari Flox Pump Services BV Wereldwijd specialist in "Liquid cargo" overslag Ko Stoutjesdijk verlengt contract Vervoersdienst voor ouderen en zieken Inge van Eekelen rechtsen li ram Katvis (tweede van linksvan de Daniël den Hoedkliniek namen de cheque van het derde Siems zaalvoetbaltoernooi in ontvangst. Tussen hen in de ouders van Siem Vroegop en de organisatoren André van Ast en Ad de Keizer. Vooraan v.l.n.r. Perry Snoep, Leo Vroegop en Dennis Oosdijk. M.A.J. Free heeft de hoogste sco re gehaald tijdens de kerstwed strijd van schietvereniging Prin ses Juliana. Die werd van 18 tot en met 20 december verschoten aan de Pluimpotweg in Sint- Maartensdijk. Free haalde 296 punten in de categorie karabijn liggend, klasse 1. Hij haalde er een eerste prijs mee. De 58 series kwamen zowel van deelnemers van de schietvereniging in Scher- penisse, als van de gelijknamige club in Sint-Annaland, waar Free lid van is, en Prinses Beatrix in Stavenisse. Bij de jeugd schoot R. Poot van de vereniging in Scherpenisse de hoog ste punten: 294 punten. Dat was ge lijk ook de tweede hoogste score van de verschieting. Poot deed dat met een geweer 12 meter in de klas se B. Er werd geschoten met een pistool, een karabijn en een geweer en met het eerstgenoemde wapen, kon C.P.J. v.d. Klooster het beste uit de voeten. Het Sint-Annalandse lid schoot in de klasse F, 240 punten bij elkaar. Belangstellenden kunnen vrijblij vend een keer komen schieten tij dens de verenigingsavonden op vrij dag en zaterdag. Dat kan door telefonisch een afspraak te maken met Leen Bijnagte via 0166- 662181. Pistool 10 meter: Klasse F: 1. C.P.J. v.d. Klooster. Sint-Annaland. 240 p.; 2. J.M. Neele. Scherpenisse. 235 p.; 3. J. de Graaf, Scherpenisse. 208 p.: 4. E. J. de Graaf, Scherpenisse, 204 p.; 5.M.J. Nee le, Scherpenisse, 197 p.; 6. P. Poot Jz., Scherpenisse. 172 p. Karabijn staand: Klasse A: 1. J.P. Wagemaker, Scherpe nisse, 267 p. Klasse B: 1. A.D. Zwage- maker, Sint-Annaland, 277 p.; 2. J. Poot, Scherpenisse, 252 p.; 3. D. Lindhoud, Scherpenisse, 249 p. Klasse C: 1L. Ha- ge, Stavenisse, 286 p.; 2. N. Tijssen, Scherpenisse, 271 p.; 3. PM.H. Poot Hz, Scherpenisse, 264 p.; 4. M.J. Oostdijk, Scherpenisse, 252 p. Klasse D: 1. C.P Lindhoud, Scherpenisse, 263 p.; 2. H. de Vos, Stavenisse, 262 p.; 3. L.H.M. Quist, Scherpenisse. 249 p.; 4. N. v.d. Plank. Scherpenisse, 238 p. Karabijn liggend: Klasse 1 +2: 1. M.A.J. Free, Sint-Anna land. 296 p.; 2. J. Dorst, Scherpenisse. 292 p.: 3. C. Gunter, Sint-Annaland, 290 p.; 4. L. Hage, Stavenisse, 290 p.; 5. C.J. Boot, Sint-Annaland, 288 p.; 6. W.D. Klaasse, Scherpenisse, 284 p.; I. J. Vos, Sint-Annaland, 278 p.; 2. J.P. Wagema ker, Scherpenisse, 275 p.; 3. W.A. Goe- degebuure, Sint-Annaland, 259 p.; 4. H. de Vos, Stavenisse, 258 p.; 5. E. Goede- gebuure, Sint-Annaland, 250 p.; 6. J. Goedegebuure, Sint-Annaland. 244 p. Jeugd: Klasse I: P Wesdorp. Stave nisse, 170 p.; 2. C. v.d. Doel, Sint-Anna land, 129 p. Klasse 2: I. R. Wesdorp, Stavenisse, 178 p. Klasse 3: 1. J. de Graaf, Scherpenisse, 181 p.; 2. L. Bij nagte, Scherpenisse. 157 p.; 3. M. Poot Hz, Scherpenisse. 131 p. Geweer 12 meter: Klasse A: 1. M.J. Neele, Scher penisse, 289 p.; 2. C.J. Boot, Sint-Anna land, 287 p.; 3. F.G. Wortelboer, Scher penisse, 286 p.; 4. L. Bijnagte, Scherpenisse, 281 p.; 5. M.A. Schot, Scherpenisse, 281 p.; 6. J.A. van Tigge- lc, Scherpenisse, 280 p.; 7. J. van Tigge- lc, Scherpenisse, 279 p.; 8. J. Rijstenbil, Scherpenisse, 277 p.; 9. J.W. Bijnagte Lzn, Scherpenisse, 277 p. Klasse B: 1. R. Poot, Scherpenisse. 294 p.; 2. G. Rijs tenbil, Scherpenisse, 279 p.; 3. A.C. Knuist, Scherpenisse, 277 p.; 4. J. Ver wijs, Scherpenisse, 276 p.; 5. J.P van Houdt, Scherpenisse, 275 p.; 6. A. Pot- appel, Scherpenisse, 274 p.; 7. P. Poot Jz., Scherpenisse, 268 p. Klasse C: 1. A.C. Lindhoud, Scherpenisse, 268 p.; 2. M.J. Moerland. Scherpenisse. 261 p. Klasse D: I. PJ. Goedegebuure. Sint- Annaland, 264 p.; 2. A. Goudzwaard, Scherpenisse, 251 p.; 3. H. de Vos, Scherpenisse. 243 p.; 4. J.J. Bolier sr., Scherpenisse, 230 p. Vierde klasse res.: Colijnsplaatse Boys 3-Tholense Boys 2 5-2. Tho- lense Boys 3-Vrederust 3 3-1. Jeugd: Tholense Boys Cl-SAB Cl 0-1, Rood Wit Dl-Tholense Boys Dl 1-6, MOC 17-Tholense Boys F2 2-5. De nieuwe abonnementsprijzen voor 2009 zijn als volgt samengesteld: bezorgabonnement automatische incasso 16,90 euro per half jaar 30,50 euro per paar; een jaarabonnement is dus 3,30 euro goedko per! Eigen overschrijving of acceptgirokaart 2,50 euro meer. bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en Sint- Philipsland automatische incasso 39,90 euro; eigen overschrij ving of per acceptgirokaart 2,50 euro meer. Postabonnementen automatische incasso 54,50 euro per jaar; eigen overschrijving of acceptgirokaart 2,50 euro meer. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automati sche overschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs v/ordt aangehouden. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonnementsperiode, dus voor 1 december, schriftelijk bij de Eendrachtbode gemeld te worden. De uitgever. We willen iedereen bedanken voor de geweldige ondersteuning die we gekregen hebben in allerlei vormen voor het Siems zaalvoetbaltoernooi, onze speciale dank gaat uit naar de onderstaande bedrijven die een behoorlijke donatie gedaan hebben. Het was geweldig om naast de vele donaties ook hartverwarmende reacties te zien. R&B Lijmwerken v.o.f. Van Wijk Koeriers Hemi BV. L.V. Timmer en Montagebedrijf Kachelshop Rucphen Pleune Young Style Budelpack Poortvliet Cafe Restaurant Havenzicht Metaalbewerkingsbedrijf Weggemans Bouwbedrijf R.Weggemans Woonboulevard Poortvliet Timmer en Metselbedrijf L. De Witte Montage en Onderhoudsbedrijf Rijnberg Fundashon Mariadal (Bonaire Nederlandse Antillen) Dierenvoeders H. van Vossen R&Q Bestratingen Brinkman Materialen Kraanverhuur Tholen Cafe an de Slööve HEK Bestratingen •C1000 Gunter Formido Sint-Annaland •Schilder Noom Ambulant kapster Jolanda Curtis Goedegebuure (website) Geuze transportbedrijf Catering Leo v Vossen Slagerij Slager Eendrachtbode Namens alle deelnemers aan het Siems zaalvoetbaltoernooi. Vorig jaar leverde het toernooi dat herinnert aan de ruim twee jaar overleden Siem Vroegop 4750 euro op. Toen ging de opbrengst naar het Koningin Wilhclmina Fonds voor de kankerbestrijding. Dit keer kreeg de Daniël den Hoedkliniek, gespe cialiseerd in de behandeling van kankerpatiënten, de opbrengst van de sponsoractie omdat Siem Vroeg op daar zelf geruime tijd doorbracht en vele behandelingen onderging. En van de kredietcrisis was niets te merken, want bedrijven en particu lieren steunden de zaalvoetballers royaal, waardoor de opbrengst van vorig jaar meer dan verdubbelde. ..We hebben ook meer energie ge stoken in de organisatie", vertelde André van Ast, die samen met Leo Vroegop de kar trok, maar er meer mensen bij betrok. „We zijn vroeger begonnen en bovendien hebben we onze organ isatiegroep uitgebreid met Dennis Oosdijk, Perry Snoep en Ad de Keizer. Curtis Goedege buure zorgde voor een speciale website en daarop werd als doel een bedrag van 10.262 euro genoemd. Voor ons als organisatoren was dat wel even slikken, maar het is uitein delijk toch gelukt!" Op de bankrekening kwam 5800 eu ro binnen en het stropdasschieten op een speciale pop die vlakbij de ingang van de Wellevaete stond, bracht 3605,10 euro op. Johan Vroegop onderscheidde zich daarbij door in zijn eentje 435,25 euro bij een te vergaren. In de vrieskou werd geprobeerd de stropdas te raken en daarmee brachten de voetballers heel wat geld in het laadje voor de Daniël. Het mooiste stropdasdoel- punt werd gemaakt door Ad de Kei zer. De 39 deelnemers begonnen het derde Siems zaalvoetbaltoernooi met een ontbijt. Voor de bal ging rollen, werd met een moment stilte en het lied ,Een vriend' van André Hazes de herinnering aan Siem Vroegop in ere gehouden. Met volle inzet werd er gevoetbald. Zo fana tiek zelfs, dat Robin van Dijke in één van de laatste wedstrijden op twee plaatsen zijn pols brak. De spits van WHS mag zes weken niet voetballen, maar gelukkig voor zijn team is Patrick van Schetsen na de jaarwisseling weer beschikbaar na een verblijf in het buitenland. Robin van Dijke kon zaterdagavond, na behandeling in het ziekenhuis, wel zijn prijs voor de grootste pechvo gel in ontvangst nemen. Na soms zeer verrassende uitslagen zegevier de Krabbenkreek met 40 punten voor 't Slik met 38 punten. Op de derde plaats eindigde de Witte Ton ne. 4. Dwars in de weg 5. Brabants Vaarwater 6. 't Slaak 7. 't Keeten. Die stand werd pas opgemaakt, na dat na de voetbalwedstrijden het coachspel was gehouden en daarbij kwam Curtis Goedegebuure van 't Slik als beste uit de bus. De deelne mers ontbrak het dankzij de spon soring van vele bedrijven aan niets. Na het ontbijt waren er rond de mid dag nog broodjes en 's avonds bij de prijsuitreiking in café An de Sloove was er nog een buffet. Wim Snoep. Sander Goedegebuure, Hans v.d. Ouden en Martin Moer land traden als scheidsrechter op. De zeven ploegen stonden onder lei ding van Corné van Poortvliet, Ad de Keizer, Curtis Goedegebuure, Hans Leune. Michel Mosselman, Koos van Vossen en Leonard Ket ting. De opbrengst van de sponsoractie in Sint-Annaland wordt besteed aan de aankleding van het in- en exterieur van de Daniël den Hoedkliniek, on derdeel van het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam. Afdelings hoofd Inge van Eekelen was zater dagavond vergezeld van Bram Kot- vis, oncologie-verpleegkundige en avond- en nachthoofd. Hij heeft Siem Vroegop nog verpleegd en kent zijn ouders en broers en zuster ook. „Ik kom zelf uit Zeeuws- Op zaterdag 10 januari speelt het Thoolse elftal onder leiding van No- ad-trainer Ko Stoutjesdijk op het veld van s.v. Smerdiek tegen RBC uit Roosendaal. Dat gebeurt in plaats van tegen het Zeeuws elftal dat onlangs af moest zeggen. De spelers voor het Thoolse elftal wor den louter op kwaliteit geselecteerd en niet naar afvaardiging van iedere club. Ook Tholenaren die buiten de gemeente in clubverband spelen. Vlaanderen, dus was het met Zeeu wen onder elkaar makkelijk praten. Bovendien hadden we allebei be langstelling voor de sport, maar Siem was voor Feyenoord en ik voor Ajax", lacht Kotvis. Hij heeft daarmee tevens de speciale band aan die is ontstaan met de familie Vroegop, want in de praktijk is het voor het ziekenhuispersoneel on doenbaar om met iedere (oud-)pa- tiënt of familie daarvan contacten te blijven onderhouden. „Maar ieder een in de Daniël kende Siem ook als een hele aardige, sociale man bij wie zijn familie een speciale plaats innam", vertelde Inge van Eekelen. Siem Vroegop nam destijds ook spulletjes van huis mee om zijn ka mer gezelliger te maken en daarmee kwam mevr. Van Eekelen gelijk bij de bestemming van de tien mille aan. De aankleding van de gebou wen. „Wij kunnen zelf hele goede medische zorg en begeleiding ge ven, maar onze patiënten missen soms een stuk intimiteit. Ze kijken nu tegen kale muren aan. Met dit bedrag kunnen we voor een heel waardevol extraatje zorgen. Een fra me aan de buitenkant van het pand waar elk seizoen een andere foto in kan. Onze dank is dan ook groot", aldus het afdelingshoofd van de Da niël, die symbolisch een cheque van 9600 euro in ontvangst nam. Ze nodigde de familie Vroegop en de organisatoren van het derde Sie ms zaalvoetbaltoernooi uit om de ingebruikname van het frame in Rotterdam volgend jaar mee te ma ken. Leo Vroegop blikte tevreden terug op een mooie zaterdag. „Hartelijk dank voor dit zeer geslaagde toer nooi dankzij jullie inzet." Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 19 p.; 2. mevr. L. van Poort vliet én mevr. D. van Dijke 12 p.; 4. mevr. C. Wilsing én mevr. J. van Houte 11 p.; 6. N. Moerkerken 10 p.; 7. mevr. M. van Poortvliet 9 p.; 8. mevr. R. Nagtegaal 8 p.; 9. mevr. L. Weezenaar 7 p. komen voor selectie in aanmerking. De wedstrijd begint om half twee, de toegang is gratis. Advertentie l.M. Op de foto ontbreekt een deel van de leiders en trainers vanwege andere verplichtingen. (Advertentie l.M.) Zaterdag was het ondanks de winterstop be drijvig op sportpark Haestinge te Sint- Maar tensdijk. Hoofdsponsor Mariflex Pump Servi ces BV overhandigde officieel aan de leiders en trainers van zowel de senioren als de junioren nieuwe coachjassen. In dit jaargetijde geen overbodige luxe om de kou te trotseren. Eige naar Ruud Cogels uit Sint-Maartensdijk, heeft wereldwijd drie vestigingen te Vlaardin- gen, Paseda in Texas en Singapore. Op het ge bied van pompen heeft Ruud in zijn branche de afgelopen jaren zijn sporen verdiend. Naast zijn drukke werkzaamheden is sv Smer diek zijn club. Op zaterdagmorgen is hij actief als leider van een van de jeugdelftallen en in de middag begeleidt hij het derde elftal. Als de situatie het toelaat probeert hij in het derde elftal zijn speelminuten te maken, puur recre atief. Het bestuur en de sponsorcommissie is Ruud zeer erkentelijk voor zijn totale bijdrage aan de vereniging. Hij levert een belangrijk aan deel aan de accommodatie en de outfit van de teams en hun begeleiders. Niet meer per briefkaart of per e-mail, maar via de telefoon of per sms-bericht kunt u de oplossing van de kerstpuzzel insturen. Een nieuw systeem, dat misschien even wennen is, maar de jeugd groeit ermee op en ouderen kunnen eventueel met hulp van hun (klein) kinderen vast en zeker de oplossing verzenden. Er zijn weer tien prijzen te winnen met de kerstpuzzel in de Een- drachtbode van 24 december. Geef de slagzin door voor zater- I dag 10 januari 2009. De oplossing van de prijspuzzel kunt u doorgeven via de tele- g foon. Wilt u meedoen via SMS, dan maakt u een sms-bericht, dat I als volgt is opgebouwd: I U stuurt het bericht naar 4422 en ontvangt een bevestiging. Ver- I geet niet uw naam, adres, postcode en woonplaats te vermelden. U kunt de oplossing ook doorbellen naar 0909-400.4000. U voert eerst uw telefoonnummer in, daarna het puzzelnummer I (1651), waarna u vervolgens de oplossing kunt inspreken. (Kos- ten voor deelname bedragen 60 eurocent per ontvangen bericht I 60 eurocent per gesprek.) J l cl. (24 uur) *1(0) 10-4.*44445 I «Y •51(0)10 2.W5IMI Omccró*rk»ho|i Kon. illu Ittiinaha laiir«lin»cn Internet \v«yw.n(Siriflc\.iici e-uiail iiilo in.iiilK-v.iui Kiilivrdam Port nu 65(1 I he NctberlnniK Het kerstzaalvoetbaltoernooi in Meulvliet in Tholen en de Wellevaete in Sint-Annaland heeft nog geen last van de schaatskoorts die is ontstaan nu de vorst is ingevallen en de ijsba nen een voor een open gaan. Alle teams die zich hadden aangemeld kwamen maandag naar de sportzalen om een potje te voetballen. De schaatsen bleven nog even in het vet. Maandag was de eerste dag van het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi. Gisteren en vandaag (woensdag) wordt het toernooi afgerond. Het toernooi is bestemd voor alle jeugdspelers van de Thoolse clubs. Er wordt van 's ochtends ne gen uur tot half zes 's avonds gespeeld. Ze hebben de hele zaal tot hun beschikking. Ze mogen de wanden gebruiken om te kaatsen en spelen zonder keeper. In Meulvliet speelden maandag de D-pupillen en de A-junioren, in de Wellevaete de jongste spelertjes, de F-pupillen. In Tholen werden de wedstrijden in drie poules gespeeld. De D-pupillen speelden steeds negen minuten, de A- jeugd elf. In deze laatste categorie kwa men de Al en de A2 spelers uit van Smerdiek, WHS uit Sint-Annaland en Tholense Boys. Het tweede team van Tholense Boys werd eer ste met 11 punten, tweede werd het eerste team van de Tholenaren met 9 punten. Op de derde plaats eindigden de spelers van de A2 uit Sint-Annaland. Eveneens met 9 punten, maar met een lager doelsaldo. Bij de D2-pupillen won SPS (D2), tweede ein digde Smerdiek (Dl) en derde WHS (1)2). Bij de D3-pupillen waar vijftien ploegen in een poule speelden, zegevierde Smerdiek (D3) met 10 punten, dankzij een beter doelsaldo boven Tholense Boys (D4) met 10 punten. Derde werd WHS (D3) met negen punten. In de Wellevaete deden in alle poules steeds zes teams mee. Bij de Fl-pupillen domineerde WHS. De Sint-Annalandse club bezetten de eerste (Fl) en de tweede plaats (F2). Derde werd Tholense Boys (Fl). In de poule van de F2-pupillen werd Tholense Bovs (F2) winnaar, tweede werd Smerdiek (F2) en derde Noad'67 (F2). In de derde poule won Tholense Boys (F3), tweede werd Noad'67 (F3), derde Vo smeer (F2). Sociale werkvoorziening De Betho in Goes, waarbij ook inwoners van de gemeente Tholen werken, krijgt 24.000 euro van de provincie Zeeland voor de uitvoering van het bedrijfsvervoer in 2009. Dat houdt het vervoeren van werknemers van en naar het werk in. Dit bedrag is gebaseerd op 2.400.000 reizigerskilometers eigen vervoer il tien eurocent per tien reizigerskilome ters. De provincie heeft laten weten met ingang van 2011 de subsidierege ling voor bedrijfsvervoer te laten vervallen, omdat deze bedoeld is als sti muleringsregeling. Het aantal deelnemers is al jaren constant is het argument en volgens de provincie zal het voortzetten van de regeling geen nieuwe deelnemers aantrekken. Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk verlengt zijn contract bij Noad'67 in Sint-Philipsland. Dat deelt secretaris G. Noorthoek van Noad mee. Het wordt het derde seizoen voor de oefenmeester bij de derdeklasser. Het eer ste elftal staat nu op de negende plaats in de competitie. Stoutjesdijk was eerder actief voor Noad'67 van 1982 tot 1988. De bomen en struiken op Tholen en Sint-Philipsland worden deze winter voor ruim 20.000 euro aangepakt. De provincie Zeeland heeft Van der Velde groenverzorging uit Zonnemaire opdracht gegeven om de bomen te knotten en trekt daarvoor een bedrag uit van maximaal 9450 euro. BTL in Bruinisse is voor maximaal 7175 euro aangesteld om op diverse plaatsen op Tholen snoeiwerk te verrichten en om voor maximaal 5236.91 euro inboetwerk- zaamheden. Alle bedragen zijn exclusief BTW. Vrijwillige thuiszorg van de gemeente Tholen biedt een vervoersdienst voor ouderen en inwoners met een beperking die geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer en geen gebruik kunnen maken van de regeling voor ziekenvervoer. Voor deze groep kan een bezoek aan het ziekenhuis, arts of therapie een probleem vormen. Het kan hierbij gaan om mensen die normaal zelfstandig kunnen reizen maar bijvoorbeeld bij een jaarlijkse oog controle niet zelf mogen autorijden. Voor een aantal ouderen vormt de lange afstand van huis naar de bushalte een probleem, bovendien kan het voor hen prettig zijn dat iemand ze begeleidt in het ziekenhuis. Ook mantelzorgers waarvan de partner in het ziekenhuis ligt, kunnen van dit vervoer tijdelijk gebruik maken. De vrijwilligers begeleiden de deelnemers desgewenst tij dens hun bezoek aan de polikliniek. De aanvraag voor vervoer dient uiter lijk twee dagen voor het geplande bezoek, te worden gedaan bij de vrijwilli ge thuiszorg in het gemeentehuis via het algemene telefoonnummer 0166-668200. Voor deze dienst wordt een kilometer vergoeding gevraagd die meteen na de rit met de vrijwilligers wordt afgerekend. In de Wellevaete in Sint-Annaland treffen spelers van WHS en Vosmeer elkaar op het zaalvoetbaltoernooi.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 7