Snert zonder kroten na koude wandeltocht in Oud-Vossemeer Plaatselijk nieuws Klippel 388 stemmen Zeeuwse tas 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 31 december 2008 Rommelpotfestival Verbouwingen Tuinhuis op zicht Borstvoedingsproblemen Kop-staartbotsing Kerstman vraagt om hulp Auto rijdt van dijk Herbouw aardappelschuur Hollebrandse wint gratis winkelen Vertelster bij plattelandsvrouwen Diakenen bedankt Variatie kerstzang Rondvlucht Nieuwjaar Nieuwbouw Klipper i Geslacht in eigen slagerij Controle en uitbreiding viskwekerij Woning Kerkstraat Troost in Vlissingen Joppe bedankt voor beroep Luiken Markt Schuur Lentestraat Opbrengst van Dorcas Beschaamde hoofden Bouw Langestraat Winst Zuiddijk Onderwijsvernieuwing Stichting Stad organiseert vandaag om 11 uur een rommelpotfestival op de Markt. De kinderen die op 15 de cember 27 rommelpotten maakten, kunnen daarbij hun creatie laten ho ren. Onder begeleiding van muziek kapel De Klienkers wordt gestart met het zingen van Thoolse oude- jaarsliedjes. Klein Zieltje bouwt met de aanwezigen met verschillende rommelpotten een feestje. Na het zingen wordt een ronde gelopen door de kern en wordt bij enkele winkeliers gestopt om iets lekkers bij elkaar te zingen. Na deze rond gang is er voor iedere deelnemer een oliebol en wordt er een verloting ge houden onder de rommelpotters. De kinderen geven om 15 uur een uit voering in zorgcentrum Ten Anker waar ze samen met de aanwezigen liedjes zingen. De welstandscommissie ging akkoord met het uitbreiden van de woning van L. v.d. Zande aan de Bosstraat 6, mits de dakkapel maximaal 50% van de breedte van het dakvlak inneemt. De dakkapel van A.P. Verwijs aan de Oesterstraat 34 ging via een sneltoets door de commissie. Ook met een ko zijn in de zijgevel van de expeditiehal van Holonite op bedrijventerrein Wel gelegen had de welstandscommissie geen problemen. Gezien de prominente plaats had de welstandscommissie wel vraagte kens bij het tuinhuisje van J.C.H. van Loon aan de Hofstede 1De eer ste woning van de rij .neger/oenen' ligt vlakbij het gemeentehuis en de commissie wilde geen standaard tuinhuisje zo in het zicht. „Veel te licht", oordeelde de commissie. De kleur moet meer afgestemd worden op de woning. Bovendien moet er een lessenaarskap of zadeldak met pannen komen, passend bij de kleur van het huis. Problemen als tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren worden besproken tijdens de maan delijkse informatiebijeenkomst van borstvoedingorganisatie LLL. die op 8 januari van 20 tot 22 uur wordt ge houden aan de Stoofstraat 8. Er wor den ook oplossingen geboden. De ervaring leert volgens LLL, dat de meeste problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De bijeenkomst is be doeld voor aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoeding geven, maar vaders en baby's kun nen ook komen. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bij Ria Verheul, tel. 606333. Een 77-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is zondagmiddag rond half drie op een voor hem rij dende 52-jarige automobiliste uit Ka- pelle gebotst. De vrouw reed over de Viaductweg in de richting van Kloe- tinge. Zij minderde vaart om linksaf te slaan de Abbekinderse Zandweg op. De man die achter haar reed, had er te laat erg in dat zij vaart minderde. Er volgde een aanrijding waarbij bei de auto's beschadigd raakten. De Kerstman kwam 18 december onverwacht op bezoek bij basis school De Kraal. Hij had namelijk een probleempje. Die nacht had hij een tukje gedaan op de school. Ter wijl hij lag te slapen ging Rudolf, één van zijn rendieren, aan de haal met alle kerstliedjes. Hij had er flink aan geknabbeld en ze vervolgens door de hele school verspreid, waar door de Kerstman geen kerstliedjes meer had. Hij vroeg of de kinderen wilden helpen zoeken. Dat deden ze. Die ochtend deden ze allerlei kerst- spelletjes zoals zo snel mogelijk een kerstboom versieren, stoelendans op kerstmuziek en met elkaar een kerst ster maken. Daarna gingen ze op zoek naar een stukje van een lied. Alle verfrommelde stukjes papier werden terug gevonden en daarna als een puzzel weer aan elkaar ge plakt. 's Avonds kwamen alle kinde ren en ouders terug naar school om de liedjes te zingen voor de Kerst man op het achterplein. Daarna kon er nog gezellig gekletst worden on der het genot van warme chocolade melk of een glaasje glühwein. De vuurkorfjes, kerstmuziek en kerst hapjes ontbraken niet bij deze sfeer volle kerstborrel. Oud-Vossemeer Een 20-jarige automobiliste uit de gemeente Tholen is zondagmorgen omstreeks half tien met haar auto van de Oud-Vossemeersedijk afgere den. Ze verloor vermoedelijk door de gladheid in een bocht de controle over haar voertuig. Ze reed de dijk af en kwam op het naastgelegen fietspad tot stilstand. De vrouw bleef ongedeerd, de auto werd geheel ver nield. „Een verarming in de buurt", noem de ir. Ton Jansen van de welstands commissie de sloop van de grote landbouwschuur bij de boerderij van J.L. van Gorsel aan de Molendijk. De foto's van het oude pand waren bij het herbouwplan gevoegd. De commissie betreurde het dat een ka rakteristieke schuur is verdwenen, maar het gebouw was geen monu ment. En de nieuwe, beter geïsoleer de loods zal zeker functioneel zijn, stelde de commissie vast. Ze vond de opzet van adviesbureau Ti mek op zich dan ook niet slecht. Alleen moet er geen uitgewassen grint ko men op de plinten. Sint-Annaland Mevrouw Hollebrandse uit Scherpe- nisse heeft een minuut gratis winke len bij Cl000 gewonnen. Dat is de hoofdprijs van de actie van moon- lightshopping die vorige week maandag is gehouden door de mid denstandsvereniging Activa. De 75 winnaars van de winterpakketten kunnen hun prijs afhalen bij de Groene Beer aan de Voorstraat 23. De winnende nummers staan op de toonbank van de deelnemende win keliers. Bij de sinterklaasactie heb ben de families Van Dijke, Bent- schap-Knook en Bazen elk een spelcomputer gewonnen. E. Blomhof, ofwel 'de vertelster' uit Klundert heeft enkele verhalen ver teld voor de 27 dames die de kerst viering van de plattelandsvrouwen op 15 december in de Wellevaete bijwoonden. Ze begeleidde zichzelf daarbij op een soort orgeltje. Onder het genot van een welkomstdrankje vond de ontvangst plaats. De voor zitter heette een ieder hartelijk wel kom. Het kerstevangelie werd voor gelezen door mevrouw P. Goedegebuure en er werden kerstlie deren gezongen. Daarna las me vrouw Goedegebuure een gedicht. Mevrouw T. de Boer vertelde een kerstverhaal. De leden genoten on dertussen van een warm en koud buffet. Na nog een gedicht en sa menzang werd de bijeenkomst ge sloten. J.C. Uijl en W.N. de Witte, die bei den tot diaken van de Gereformeer de Gemeente waren gekozen, heb ben voor hun benoeming bedankt. De leden hebben verder een beroep uitgebracht op ds. C. Neele. De jaarlijkse volkskerstzangavond in de hervormde kerk was woens dagavond anders van opzet met de clamaties en geen meditatie. Onder goede belangstelling begonnen alle vier koren gezamenlijk met 'Als al les duister is.' Jongerenkoor The Young Voices, begeleid door Cris Krijger op keyboard, beet de spits af o.l.v. Mario Riedijk, die in Roos van Bethlehem ook als solist optrad. Sa menzang, begeleid door organist Leen Heijboer, wisselde de koorop tredens af. Kinderkoor Soli Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost had even tijd nodig om de instrumenten te la ten stemmen. Het koor werd bege leid door Leona Heijboer en Jaco- line Molenaar op dwarsfluit, Lysanne Fase op klarinet en Hanne Troost op viool. Annie Geluk wis selde af met een declamatie. Het 64 leden tellende chr. mannenkoor DEV o.l.v. Koos v.d. Slikke voerde op een indrukwekkende manier 'Al zo lief' uit, waarna met het langere stuk 'Troost mijn volk' werd beslo ten. Het chr. gemengd zangkoor VZOS o.l.v. Cees Quist trad als laat ste koor op. De 32 vrouwen en 7 mannen zongen drie nummers, waarbij Wim Pleune als solist optrad in het bekende 'Stille nacht', zoals hij dat ook in zijn lagere schoolpe riode eens had gedaan. Het koor werd op de dwarsfluit begeleid door Herma Quist-Overbeeke. VZOS- voorzitter Lia Pleune droeg 'Ik maak alle dingen nieuw' voor in het stuk Gloria, waarmee het koor het pro gramma besloot. Ds. E. Versluis nam de opening en sluiting voor zijn rekening. Ere zij God was de geza menlijke slotzang op deze kerst avond. Patrick en Mark van Dijke zijn door de KLM uitgenodigd voor een rond vlucht op nieuwjaarsdag. Ter gele genheid van het 90-jarig bestaan van de nationale luchtvaartmaatschappij werden (oud-)patiënten van het Sop hia kinderziekenhuis in Rotterdam uitgenodigd om de speciale vlucht mee te maken. Patrick en Mark zijn bij de gelukkigen. Met hun rolstoe len gaan ze in een grote Boeing, die tijdens de vlucht wordt begeleid door F16 straaljagers van de konink lijke luchtmacht. De monsters die Selekthuis had aan geleverd waren akkoord, zodat de welstandscommissie groen licht gaf li Vrijdag en zaterdag I Hamlappen Malse bieflappen Varkensschnitzels I Nasi/bamivlees Hacheevlees I I I I I 1 kg 6,00 500 gr. 6,00 500 gr. 4,50 500 gr. 3,00 500 gr. 3,50 Gebraden gehakt 150 gram 1,25 Boterhamworst 150 gram 1,25 Gekookte worst 150 gram 1,25 Eigen leverworst 200 gram 1,25 Bamiballetjes 250 gram 2,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Maandag, dinsdag en woensdag Rundergehakt 1 kg 4,75 a Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Magere speklappen 1 kg 5,00 I Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! I I I I I Advertentie I.M. voor de nieuwbouw van een woning door P. Bazen aan de Klipper 20 in de wijk Vroonstede. Stavenisse De inrichting van groente- en vis kwekerij Cornelisse aan de Keeten- weg, is begin deze maand gecontro leerd door een toezichthouder van de provincie Zeeland. Er is geïn specteerd of het Thoolse bedrijf met de inrichting voor het onttrekken van grondwater en de watermeter voor het meten van de onttrokken hoeveelheden grondwater voldeed aan de vergunning. Er zijn daarbij geen grote strijdigheden geconsta teerd. alleen de jaaropgave van 2007 is twee weken te laat ingediend. De heer Cornelisse heeft te kennen ge geven dat hij zijn viskweek verder wil uitbreiden. Hiervoor is nog ruimte volgens de vergunning. Ook wil hij een tweede put maken als re serve voor de bestaande bron. Hier voor dient hij eerst toestemming te vragen bij de provincie. Donderdag 8 januari wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De monstens van de rode steen en de zwarte dakpan voldeden bij de wel standscommissie. J.C. Eerland mag daarom door Selekthuis aan de Kerkstraat 28a een nieuwe woning laten bouwen. Alleen komt het huis iets meer naar de straat toe dan eerst de bedoeling was. Sint-Maartensdijk Leo Troost uit Sint-Maartensdijk heeft zondag als enige Zeeuwse ar tiest opgetreden bij het winterfesti val in Vlissingen. De entertainer ziet het als een spetterende afsluiting van een succesvol jaar, waarin hij eerder in Almere optrad bij de opening van een school en een quiz presenteerde bij de woonbeurs in Amsterdam. Op zijn eigen eiland presenteerde hij het Havenfeest in Tholen. Het win terfestival bestaat uit twee weken durende optredens, een circus, een ijsbaan en een overdekte kerststal in de binnenstad van Vlissingen. Dominee J. Joppe van de Hersteld Hervormde gemeente heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving van de gemeente te Loon op Zand. Dit is het vierde beroep dat hij heeft ontvangen en afgewezen. P.C. Fase moet nadere informatie aanleveren voor de verbouwing van het pand Markt 36. De welstands commissie wil die aanvullingen eerst beoordelen voordat groen licht gegeven kan worden. De wijziging van de kozijnen met een nieuwe, nostalgische indeling, was op zich akkoord. Alleen had de commissie twijfels over de maatvoering van de luiken. Daar is een nadere detaille ring voor nodig. C.J. Verhoek kreeg na aanpassingen goedkeuring voor een overkapping bij zijn woning aan de Meliasweg 1 Bij een eerste verzoek was de mas- savorm onvoldoende kloek uitge voerd. Nu past die meer bij de be staande situatie. De dakhelling moet minimaal dertig graden worden. Scherpenisse F. Vermeer mag aan de Lentestraat 20 een schuur bouwen. De welstands commissie verbond aan de goedkeu ring wel het toepassen van een don kere. gedekte kleur als belending. Poortvliet De kerstverkoping van Dorcas voor een project in Zimbabwe heeft 195 euro opgeleverd. Voor de tweede keer heeft de werkgroep Dorcas Tholen een tafel ingericht met twee dehands kerstspulletjes bij fruit- teeltbedrijf Hoogerbrugge. Het wa ren kerstspullen die ingeleverd zijn VERVOLG VAN KLIPPEL „Persoonlijke ambities en belangen mogen nooit voorop staan. Het gaat altijd om het beginsel. Het is niet belangrijk wie er zit. Ik wil dan ook een discussie voeren zonder dal het over personen en posities gaat. Maar wanneer mijn terugtreden, sa men met dat van Klippel. een oplos sing zou bieden, dan ben ik weg", zegt de SGP-fractievoorzitter reso luut. Klippel wil daar niet op ingaan. „Feit is dat de SGP in april 2006 wilde, dat ik het lidmaatschap van de fractie zou opzeggen, maar ik was democra tisch gekozen. Voor de nieuwe ge meenteraadsverkiezingen hebben we al potentiële kandidaten in beeld." Voor het RFT-raadslid komt de op roep van ds. De Jongste dan ook niet als een verrassing. „Hij heeft er al meer opmerkingen over gemaakt. Dit is niet de eerste keer. Voor een openbare debatavond zal hij ons echter niet vinden. Dat is niet de juiste weg om tot elkaar te komen. In een persoonlijk gesprek moet je zoiets aan de orde stellen en niet via de krant." „Als de vlag uitkan, dan hoort u het, maar nu geef ik geen commentaar. We gaan in stilte verder", aldus maandagavond ds. De Jongste. In het Reformatorisch Dagblad kon digde hij echter vorige week een openbare debatavond aan waarop SGP en RFT aan het publiek kun nen uitleggen waarom ze geschei den optrekken. De predikant van de Gereformeerde Gemeente Tholen noemt de twee gescheiden reforma torische partijen een 'onchristelijk heid in de eigen gezindte.' „Ruzies moeten snel worden bijgelegd. We moeten buigen voor elkaar en voor al voor de Schrift." De predikant erkent in het RD tege lijk dat het niet gemakkelijk is om een oplossing te vinden. „Maar waarom zouden niet van beide par tijen mensen terugtreden ter wille van het algemeen belang? Is het dan zo erg om met beschaamde hoofden te komen staan? Als de Schrift heerst over onze persoonlijke ge voelens, is er plaats voor elkaar." Alk tweede kandidaat op de SGP-lijst kreeg M.J. Klippel uit Scherpenis se in maart 2006 388 stemmen. De beoogde fractievoorzitter begon ech ter in april een eigen lijst onder de naam Reformatorische Politieke Fe deratie nadat de SGP-Ieiding hem uit de fractie had gezet na onderzoek van de situatie in het gezin van Klippel. Daar kwam zelfs de landelijke SGP-voorzitter W. Kolijn aan te pas. Sindsdien profileert het RFT-raads lid zich scherp, samen met de andere oppositiepartijen ABT en CU, zo als in de kwestie rond het tekort bij de bouw van het nieuwe gemeente huis in Tholen. Klippel kreeg met Rinus Griep uit Tholen, ook een voormalige SGP-er die destijds door de leden op een onverkiesbare plaats op de kandidatenlijst werd gezet, inmiddels een assistent met wie hij samen ook aan de verkiezingen van maart 2010 wil meedoen. Stemmen van lezers In de Eendrachtbode van 24 decem ber denkt mevr. Diemei aan een Thoolse tas. Maar ik heb al jaren een Zeeuwse tas. Ik zal u zeggen hoe ik hieraan kom. Ongeveer tien jaar geleden was ik met een excur sie van de Open school in het stad huis van Middelburg. Wij kregen daar uitleg over het werk van de ambtenaren, wie wat en waar deed. Men gaf ons tijdens een rondleiding inzicht in alles wat er in het ge meentehuis aan werk wordt verzet. Na nog een genoeglijk samenzijn, kregen we bij het afscheid een ka toenen tas met opschrift 'Provincie Zeeland, per jaar 65 miljoen plastic tassen in Zeeland, dat moet minder.' Toen ik thuis die tas goed bekeek, dacht ik: zoveel? Maar ik dacht ook, als die tas twee of drie keer is ge wassen, is dat opschrift weg of to taal verbleekt. Ik heb toen de hele tekst geborduurd, zodat alles heel helder en leesbaar is. Hij gaat mee in het boodschappenmandje of hij zit in mijn handtas. En overal waar men mijn aankoop in een plastic tas wil doen, bedank ik vriendelijk en zeg dat ik mijn eigen tas bij me heb. Zo promoot ik niet alleen Tholen, maar heel de provincie Zeeland. H. Walchenbach-Bergman, Tholen. bij de werkgroep en die niet naar de projecten verstuurd mogen worden. De mensen die iets van de tafel kon den gebruiken, bedienden zichzelf door het gevraagde bedrag in de collectebus te doen. Sommigen kochten niets, maar deden spontaan een bijdrage in de bus. Maandag 5 januari hoopt de zen ding oud papier op te halen. Advertentie I.M. Aan de Langestraat 27 mag S. Schot een woning met een schuur verbou wen tot twee huizen. Bouwraadhuis had de constructie gewijzigd, maar uiterlijk waren er geen veranderin gen in het plan, waarmee de wel standscommissie akkoord ging. Sint-Philipsland De herontwikkeling van plan Zuid- dijk heeft de gemeente een over schot opgeleverd van 8912 euro. Dit bedrag wordt toegevoegd aan de re serve voor dit soort projecten. Aan de Zuiddijk zijn de opstallen van agrarisch loonbedrijf Fase gesa neerd, waarvoor woningbouw in de plaats is gekomen. In 2009 wil de gemeente projecten voor onderwijsvernieuwing uitvoe ren aan de openbare basisschool de Luijster en de christelijke Koningin Julianaschool. In de garage van Adrie Havermans aan de Corn. Frankenstraat warmen de wandelaars zich aan bij barbecue. De garage van Adrie Havermans aan de Corn. Frankenstraat is ook dit jaar weer onderdeel van de snerttocht in Oud-Vossemeer. De wandelaars komen in groepjes binnen. Veel ouders met kin deren met rode wangen van de kou. Vooral op de Vogelensangsedijk is het koud door de wind, maar in het dorp, beschut tussen de huizen, valt het mee. Het is droog en helder. Bij Havermans in de garage krijgen de kinderen van Frank Hom mel en Jan van Tiggele en worstje of een spekje die ze op de barbecue kunnen leggen. Ze vinden het prachtig en spannend. Lekker even bij war men. Er liepen precies 170 mensen mee in de tocht van wandelsportclub Vosmeer. Dat zijn er twee meer dan op grond van het aantal inschrij vingen was verwacht. Volgens Leen Plandsoen waren veel mensen ziek. „Er waren nogal wat af meldingen, maar er kwam ook een groep van vijftien personen die zich niet had ingeschreven." Die mochten tegen half zeven al vertrekken voor de tocht die enige verrassingen in petto had. Op de eerste post moesten de wandelaars raden welk ingrediënt er niet in de erwtensoep hoort. Op een tafel lagen ze uitgestald, maar de kroten (rode bieten) hoorden er niet thuis. Hier kregen de deelnemers een lichtbandje zodat ze goed zicht baar waren in het donker. Aan de Vogelsangsedijk konden de deelnemers proberen een bal in een korf te werpen. Hier werd de inwendige versterkt door middel van warme chocolademelk voor de kinderen en glühwein voor de volwassenen. In de hal bij Elon aan de Molenweg moesten de wan delaars eerst een opdracht vervullen voordat ze pannenkoeken kregen: een huisje tekenen aan de hand van een getal op een dobbelsteen. De 6 was een vierkant, de 5 een dak, de 4 een deur, de 3 een schoorsteen, de 2 een raam en de 1 een schoorsteen. Zo werden er heel wat huisjes gete kend aan de tafel bij Melissa Hommel en Erica van Aert. Melissa: „Ze moeten het doen, anders krijgen ze geen pannekoek. Vooral de kinderen vinden het geweldig. Als je vraagt of ze een pan nekoek willen of tekenen, dan wil iedereen teke nen." Melissa liep zelf de voorgaande keren wel mee, maar vindt het niet erg dat ze nu helpt bij de spel letjes. „Ik vind het niet erg om mee te lopen. Het is veel te koud. Hier is het lekker warm." Ook de 4-jarige Nikki Sluyters is met haar ouders van de partij. Haar wangen zien rood. Koud heeft ze het niet want ze is dik ingepakt en draagt een muts met oortjes. Bij terugkomst in de Vossenkuil wachtte de trac- tatie waar de tocht naar is vernoemd: snert, maar zonder kroten. Plandsoen: „De meeste mensen gaan uitbuiken bij het wandelen, maar als ze ge wandeld hebben worden ze weer dik." Oudejaarsdag woensdag 31 de cember, nieuwjaarsdag donder dag 1 januari en zondag 4 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. kand. Van 't Hof, St.-Anna- land. dü 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk, zo 9.30 en 18.30 u. ds. Kwint, Sir- jansland. HERSTELD HERV. GEMEENTE wo 17 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. de 9.30 u. leesdienst. ZQ 9.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. 14.30 u. ds. Egas, Werkendam, wo 7 jan. 19.45 u. ds. Pronk. HERV. GEM. IMMANUEL wü 19 u. mevr. Roggeband, do 10.30 u. nieuwjaarsmorgengebed met mevr. Roggeband, zo 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK wq 19 u. ds. Broere. de 10 u. ds. Broere, gez. dienst Poortvliet. zq 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK wo 19 u. ds. Den Boer. do 9.30 u. ds. Den Boer. zq 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. wq 19 u. ds. De Jongste, do 10 u. ds. De Jongste, zo 10 en 18.30 u. ds. Meeuse. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse en Fineke Jans sen uit Bolivia. R.K.-KERK do 11 u. regioviering in Lepelstraat. zq 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Elseman, Den Haag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE wo 19.30 u. ds. Scheurwater. do 10 u. ds. Scheurwater. zo 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. drs. Wienen, Katwijk aan Zcc. GEREF. KERK wo 19.30 u. dienst door kerkenraad. zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK wo 17 u. ds. Den Boer. do 10 u. leesdienst. zo 10 en 15.30 u. ds. Boiten, Slie- drecht. GEREF. GEM. IN NED. wo 19 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. ZQ 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 2 jan. 9 u. eucharistieviering. zq 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE wq 19 u. ds. Versluis. do 10 u. ds. Versluis, zo 10 en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt. HERSTELD HERV. GEMEENTE wo 19 u. kand. Kater, Kruiningen. ZQ 10 u. onbekend. 15.30 u. ds. Van Estrik. GEREF. GEM. wo 19 u. stud. Maljaars. do 9.30 u. ds. Van Dijk. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 8 jan. 19.30 u. ds. De Heer. GEREF. GEM. IN NED. wo 19 u. leesdienst. dQ 9.45 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. wo 7 jan. 19.30 u. kand. Weststrate, Barneveld. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Zeedijk, do 10 u. ds. Zeedijk, zo 10 u. ds. Zeedijk, bev. ambtsdra gers. 18 u. ds. Versluis, St.-Annaland. OUD GEREF. GEM. 10 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE wo 19 u. ds. Joppe. do 9.30 u. ds. Joppe. zq 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. ds. Blom, Nieuwleusen. HERV. GEM. REHOBOTH wq 19 u. ds. Reehorst, zo 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. Smink, Nieuwerkerk. OUD GEREF. GEM. IN NED. wo 19 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet, do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. wo 19 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Van Kooten. do 9.30 u. ds. Van Kooten. zo 9.30 u. ds. Budding, Grand Ra pids. 14.30 u. ds. Budding. GEREF. GEM. wo 19 u. ds. Bakker. dQ 9.30 u. ds. Bakker. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. wo 19 u. ds. v.d. Sleen. dQ 9.30 u. ds. v.d. Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE wo 19 u. ds. Gielen. dQ 10 u. ds. Gielen. zo 10 en 18 u. ds. Blom, Nieuwleus en. GEREF. KERK wo 19 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. do 10 u. ds. Broere. zq 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 14.30 u. da. v.d. Graaf, Poortugaal. GEREF. GEM. wo 19 u. leesdienst. dQ 10 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. den Boer. dQ 9.30 u. ds. Den Boer. zo 9.30 u. kand. Van 't Hof, St.-An- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u„ 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Woensdag 31 dec t/m vrijdag 9 janu ari. woensdag 31 5.39 - 18.05 donderdag 1 6.12-18.37 vrijdag 2 6.47 -19.15 zaterdag 3 7.22 -19.57 zondag 4 8.07 -20.45 maandag 5 8.59 -21.45 dinsdag 6 10.05 -22.52 woensdag 7 11.19- donderdag 8 0.02 - 12.29 vrijdag 9 1.12-13.42 zo 4/1 12.57 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Subsidie broemcursus. De ge meente Tholen krijgt 690 euro sub sidie voor de broemcursus. Dertig ouderen hebben deze verkeersoplei ding gevolgd. De stichting Stimular uit Rotterdam krijgt 12.852 euro van de provincie Zeeland. De stichting heeft op dracht gekregen om een cursus duurzaam ondernemen in Tholen te verzorgen voor 2008-2009. naland. 17 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. GEREF. GEM. wo 15.30 u. stud. Maljaars, Kapelle. do 9.30 u. leesdienst. zq 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. wo 19 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) wo 18 u. ds. v.d. Meer. do 10 u. ds. v.d. Meer. zo 10 en 18 u. ds. v.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK wo 19 u. mevr. Maris, Nisse. zo 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtsker- ke.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2