THOLEN r r "^Christenunie r OUD-VOSSEMEER Oud-Vossemeer's Muziekvereniging Voorspoedig 2009 [P A.V.O.-voetverzorging Adrie van Burgh THOLEN De VVD afdeling Tholen en Sint-Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar Oerlemans b.v. ^cons,nK,ie r V. V. Judovereniging O.V.J.V. '4 Wegavo wenst i iedereen een P.V. DE ZWALUW ue wenst iedereen een glanzend nieuwjaar Wij wensen iedereen een gezond en voorspoedig 2009 Vof JEROENSE WILO KLUSBEDRIJF 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 31 december 2008 Een voorspoedig 2009 toegewenst door H. v.d. Hoek Timmer- en Metselwerken v.o.f. Graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar "N Wij danken u hartelijk voor alle goede wensen die we mochten ontvangen. In deze tijden van verzakelijking in de zorg ervaren we uw wenskaarten als hartverwarmend. Wij wensen u allen een gezond en zin vol 2009. Ook het komend jaar staan we weer voor u klaar. Team Huisartsenpraktijk Vliethof Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder C/)e &$/tt net it/tf/I TVij (vemen u allen een voorspoedig 2009 Tgius, cAnne medewerkers Auto- en Autoschadebedrijf Ampèrestraat 1, 4691 RG Tholen, tel. 0166-603079 wenst vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar Het bestuur en fractie wenst de inwoners van de gemeente Tholen een gezegend 2009. DUURZAAM VOOR ELKAAR V Edisonweg 4 Tel. 0166-602754 Fax:0166-602755 delta@deltabanketbakkerijen.nl www.deltabanketbakkerijen.nl Dinteloord wenst allen een gelukkig 2009 Allen een voorspoedig 2009 toegewenst wenst u allen een voorspoedig nieuwjaar Bestuur en Leden van de wensen U een wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig nieuwjaar Klaverveld 1 Oud-Vossemeer voorspoedig 2009 wenst allen een gelukkig nieuwjaar Oud-Vossemeer Coupeuse Addy v.d. Hoven De beste wensen Slabbecoo Vissenjtuigage Slabbecoornweg 3 Wij wensen U allen een Machinefabriek 4691 RZTholen vnnrsnopdit» nieuwjaar Onderhoud tel.:0166-60 23 25 voorspoedig nieuwjaar fax: 0166-60 24 18 Reparatie www.weggemans.info/oerlemans Wals-en buigwerk. 4691 LJ Tholen Meanderlaan 26 Tel. 0166-602909 wenst bekenden en klanten een goed 2009 Hofstraat 13, tel. 0166-604090 juwelier! atelier i1 e r aienrij Ddlemsestraat 13, Tholen, Tel. 0166 602028 In Tholen werd veel gebouwd, maar ook de slopers kwamen in actie. Het gebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat ging na 27 jaar tegen de vlakte. Geen oud gebouw dus, maar wel beeldbepalend. Het stond alweer vijf jaar leeg nadat de Rehobothgemeente een nieuw godshuis in gebruik genomen had aan de Ds. G.H. Kerstenstraat omdat de gemeente sterk was gegroeid. Oud wethouder J. van der Jagt was nog betrokken geweest bij het leggen van de eerste steen van het kerkgebouw in 1971. Hij was lid van de bouwcommissie. De bouw was met horten en stoten gegaan, de sloop vlotte snel. Het gebouw bleef langer staan dan de projectontwikkelaar die het had gekocht, had gewild. Er waren plannen voor acht woningen, maar de verkoop wilde maar niet vlotten. Het plan is uiteindelijk aangepast en nu wordt de laatste hand gelegd aan vier seniorenwoningen. voor 2009 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 Eendrachtsweg 10, 4691 EK Tholen, tel. 0166-602662 Bloemdecoraties - woon- cadeauwinkel Eendrachtsweg 6, 4691 EK Tholen, tel. 0166-6063S2 BANKET Het gemeentebe stuur wilde die ver hoging over vijf jaren uitsmeren, en tegelijk de grondslag voor de subsidie aanpassen. In het rapport 'Thools voetbal binnen Thools welzijn financieel op de tocht?' keerde de Thoolse voetbalfederatie zich tegen de plannen. Er werd op ge wezen dat de meeropbrengst van het nieu we beleid voor een onevenredig groot deel ten laste van de voetbalclubs zou komen. En dat terwijl die bijzonder veel vrijwilligerswerk verricht ten: globaal stond tegenover drie sporturen één vrij- willigersuur, zo was berekend. Een ruime meerderheid van de welzijnsraad stemde in met het nieuwe beleid, dat onder meer jeugdsubsidies introduceerde. Wethouder Ver- sluijs maakte in de raad duidelijk dat het geen bezuinigings operatie betrof. De geringe belangstelling voor het waterschap die zich enkele weken bij de verkiezingen manifesteerde - tweederde van de kiezers bleef thuis - blijkt niets nieuws te zijn. Een kwart eeuw geleden moest er ook ge kozen worden, zij het dat zo'n verkiezing toen bijzonder was omdat er in de regel voor een vacature één kandidaat was. Het was toen dan ook zes jaar ge- wj leden dat er een stemming plaatsvond. Alleen in Tholen en Oud-Vossemeer - samen één district - werd er gestemd en de opkomst was met respectievelijk 18 en 16 procent bedroevend. Het zittende bestuurslid mevrouw Dijkslag-Jansen werd met een ruime meerderheid herkozen. Haar opponent vanuit de milieubeweging, Harm Vene kamp, kreeg maar zeventien procent van de kiezers achter zich. Het Regionaal Educatief Centrum (REC) nam in september het voormalige gebouw van ge meentewerken aan de Molenvlietsedijk inTholen in gebruik.Tholen had zich kort tevoren aange sloten bij deze instelling voor onderwijs aan volwassenen. Het REC kon beschikkern over een kan toor en ruimte voor leslokalen, terwijl een andere vleugel in gebruik was als peuterspeelzaal. Het cursusaanbod omvatte de open school, lees- en schrijfgroepen, activiteiten voor allochtonen en kunst zinnige vorming. Wassen - Drogen - Koelen- Vriezen - Beeld Geluid uw elektro apparaten speciaalzaak Parksingel 26, 4691 GS Tholen tel.: 0166-603537 06-51618081 MEVR. B.C. VAN GORSEL-KOOPMAN wenst familie, vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar. Ten Anker k. 230 Tholen I Bouwpartner Molenstraat 77 4698 BB ^Oud-Vossemeer 0166 - 672297 Tholen sloot zich voor volwassenenondenvijs aan bij het regionaal educatief centrum. Het REC vond een onderkomen aan de Molenvlietsedijk. Een kwart eeuw geleden al werd - net als nu - door de politiek gezocht naar mogelijkheden om alcoholmisbruik aan te pakken. Het gemeen- tebestuur vroeg de hervormde kerkenraden om hun invloed aan te wenden. Bovendien dreigde het met in trekken van drankvergunningen wanneer alcoholgebruik door de jeugd gevaar zou opleveren voor de openbare orde, veiligheid of zedelijkheid. In de gemeenteraad drongen met name de confessionele partijen aan op geregelde controles, bij de horeca, van naleving van de voorschriften. De burgemeester gaf aan dat het probleem niet alleen de jeugd betrof, maar dat volwassenen niet altijd het goede voorbeeld geven. Hij noemde als voorbeeld dames die op een feestavond van het zangkoor 'een cognacje of zes naar binnen slaan'. In een ingezonden brief wezen deThoolse horecaondernemers erop dat het probleem niet zozeer bij hen speelde, maar bij mensen thuis en in sociaal-cul turele instellingen en sportkantines. De omzet uit de verkoop van alcoholische dran ken vertoonde bij de horeca al jaren een dalende tendens, de oorzaak daarvan zochten de horecaondernemers vooral in het paracommercialisme. Eind november richtte een zware storm heel wat schade aan. Op het bedrijventerrein in Oud- Vossemeer blies de wind twee muren uit de loods van Motorhome Zeeland. Aan de Hoogstraat inTholen dreigde de vervallen Ark in te storten. En in Sint-Maartensdijk was hetzelfde aan de hand met een schuur aan de Hazenstraat. Overal waaiden pannen van daken en bezweken bomen onder de kracht van de storm. Het zeewater stond behoorlijk hoog en veroorzaakte voor ruim 25 mille schade aan de glooiing van de zeewering. Kalisbuurt 72 Wij wensen u een gelukkig nieuwjaar J. DEN OUDEN bezorger Eendrachtbode Oud-Vossemeer c wenst alle leerlingen en klanten een goed 2009 Marehoekstraat 9 Tel. 677241 Oud-Vossemeer

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14