SGP en RFT tegen opslag van vuurwerk Er komt nieuw beleid over evenementen Eenrichtingsverkeer in Schoolstraat en Raiffeisenstraat bij nieuwe school uw stijl 'Laat mij maar lekker buiten werken, je moet mij niet gevangen zetten' Waer bluuft de tied, zei Nuis Woensdag 24 december 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Amendement Klippel verworpen Onjuist WD en CU worden op wenken bediend Huisvesting vluchteling loopt achter Hij zou maar tien dagen blijven, maar inmiddels werkt Adrie Bazen al 25 jaar bij het aannemingsbedrijf van de gebroeders Moerland. De 55-jarige Sint-Annalander is nu vakman wegenbouw, terwijl hij aanvankelijk geleerd heeft om grond te cultiveren in plaats van te bestraten. Verkeer Sierbestrating De piketpaaltjes voor de bouw van de nieuwe brede school in Sint-Annaland zijn geslagen, maar het duurt nog tot fe bruari 2010 voor de kinderen er in kunnen. De eerste ople vering is volgend jaar voor de kerst, maar het buitenterrein moet eerst helemaal klaar zijn voordat de Casembroot- school en de School met de Bijbel er hun intrek in kunnen nemen. Voor de buurt betekent het een grote verandering omdat een stuk van de Schoolstraat en van de Raiffeisen- straat in Sint-Annaland eenrichtingsverkeer wordt. Die maatregel neemt de gemeente om te voorkomen dat er bij de nieuw te bouwen brede school met bibliotheek en kinderopvang Toer- deloo verkeersopstoppingen ont staan. Op de informatieavond in de Wellevaete werd onlangs het defini tieve ontwerp gepresenteerd. De verkeersmaatregelen, het gebouw zelf en de inrichting van het buiten terrein trokken de meeste aandacht. Schoolpleinen zonder hekken maar met cameratoezicht in Sint-Annaland Gekoppeld Sierperen www.interieur-paauwe.nl jg& Setallander Adrie Bazen is 25 jaar in dienst bij gebroeders Moerland Met de hand De SGP en de RFT willen geen opslag voor consumentenvuurwerk op het bedrijventerrein Slabbecoornpolder-Welgelegen in Tholen voor meer dan 10.000 kilo. In de eerste herziening van het bestemmingsplan is de bevoegdheid opgenomen voor b. en w. om meer dan 10.000 kilo vuurwerk op te slaan. M.J. Klippel (RFT) diende er een amendement over in. Hij kreeg alleen steun van de SGP. Klippel vroeg zich af of er wel be- de. ongeveer het veiligste land in de hoefte aan opslag van vuurwerk is op Tholen. En als dat het geval is, of de raad dat eigenlijk wel wil. Volgens Klippel voegt het niet veel toe aan het assortiment. B. en w. lichtten toe dat de reden om het wel op te nemen is dat het bedrij venterrein een regionale functie heeft. „Maar dat moeten we hele maal niet willen. Er kleven zeker grote veiligheidsrisico aan. Dat moeten we niet opzoeken, zei Klippel." Maar volgens J. Oudesluijs (PvdA) bevordert het opslaan van zoveel ki lo op één plaats de veiligheid juist. „Daar worden strenge regels op toe gepast." Maar Klippel kreeg wel steun van de SGP. Fractievoorzitter P.W.J. Hoek wil de opslag niet toe staan, zei hij. De VVD heeft er ech ter geen probleem mee. liet G.J. Hoek weten. „Tien ton is niet veel. Een normale vrachtwagen weegt 50 ton. Ik weet niet wat het soortelijk gewicht is van vuurwerk. Maar Ne derland is nu. na de ramp in Ensche- wereld. Bovendien komt de vergun ning voor de opslag van meer dan 10.000 kilo van de provincie. Er moet aan strenge eisen worden vol daan." Ook de CU. het CDA en ABT hadden geen bezwaren tegen de opslag. Klippel zou het liefst wil len dat als het niet anders kan, de hoeveelheid niet meer wordt dan 10.000 kilo. In de commissie ruimte was Klippel onjuist geïnformeerd over de gang van zaken, zei hij. Klippel was er de volgende dag op gewezen hoe het werkelijk zat. Dat was voor J.L. Ha- ge (CU) reden om te vragen om het voorstel uit te stellen. Maar volgens burgemeester W. Nuis kan dat niet. RFT en SGP steunden het amende ment. De overige fracties waren te gen. Het voorstel om de eerste her ziening van het bestemmingsplan werd aangenomen. Alleen RFT stemde tegen. De VVD en de CU werden donderdagavond in de gemeenteraad door burgemeester W. Nuis op hun wenken bediend. De raad krijgt de kans om een beleid op te stellen voor het houden van evenementen die opge nomen worden in de algemene plaatselijke verordening. Dat zei Nuis donderdagavond in de gemeenteraad bij het vaststellen van de gewij zigde a.p.v. De beide fracties hadden een amendement klaarliggen om her denkingsplechtigheden en een op tocht niet meer onder een vergun ningenplicht te laten vallen. Een melding zou moeten volstaan. Vol gens Nuis wordt er gewerkt aan het opstellen van een nieuwe a.p.v. „U bepaalt de kaders van deze veror dening. Wat is een groot en wat is een klein evenement, wanneer wordt iets een melding, wanneer een vergunning. Daarmee hopen we tegemoet te kunnen komen aan wat u wilt." Hommel zei dat hij op één lijn zat met de burgemeester. Het gaat er volgens hem om meer duidelijk heid te scheppen. Toch wilde hij het amendement in stemming bren gen omdat het paste binnen wat de burgemeester te berde had ge bracht. Maar P.W.J. Hoek (SGP) zei geen behoefte te hebben aan het amendement. M. Ligtendag (CDA) wilde weten of een lampionoptocht van 80 mensen, een klein evene ment is of niet. Hommel zei dat volgens de VVD en de CU onder een klein evenement verstaan wor den een straatfeest, een barbecue, herdenkingsplechtigheid en een optocht. Nuis zei dat het er niet om gaat wat wel en niet kan, maar om het vast leggen van de grote lijnen. „Ik houd rekening met wat in uw amendement staat. Straks komt er misschien iets in wat u niet wilt. We gaan het uitwerken. Later wordt het in de commissie be stuurszaken besproken." Daarop trok Hommel het amendement in. „We wachten de uitwerking af." „Waer bluuft de tied." Met die woorden opende burgemeester W. Nuis donderdagavond de laatste raadsvergadering van dit jaar. Hij deed dat in dialect, maar merkte meteen op dat de uitspraak wel licht niet helemaal goed was. Dat merkte hij aan de reacties van de raadsleden. Nuis was in een goede stemming en hoopte ook een beetje op tijd klaar te zijn: „De hapjes en drank jes zijn om half tien besteld," zei hij schertsend om half acht. Maar er stonden bij elk lid van b. en w. en de gemeenteraad drie flesjes drinken in plaats van twee op ta fel. „Dat belooft niet veel goeds." Even na half tien meldde hij dat hij de hapjes binnengebracht had zien worden. „Ze waren nog warm." Maar het zou toch kwart over elf worden voordat de verga dering klaar was. Toen waren de hapjes koud. Bij de laatste verga dering waren wethouder F.J. Goossen en raadslid H. Nieuwen- huis (PvdA) afwezig. Op de tribu ne zaten dit keer vier leerlingen van het Hoornbeekcollege in Goes en twee van het Albedacol- lege in Rotterdam. Na een uur verlieten de leerlingen van het Al- bedacollege de raadzaal en de jongeren van het Hoornbeekcolle ge na twee uur. Langer hoefde niet voor school, zei een van hen. Ze maakten nog een foto van raadslid M.J. Klippel (RFT) om dat ze daar een interview mee hadden gemaakt. De gemeente Tholen loopt achter in het huisvesten van asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) houdt de huisvesting bij en heeft geconsta teerd dat er een achterstand van 17 statushouders is. De provincie Zeeland heeft bij de gemeente er op aangedrongen om tot het uiter ste te trachten deze mensen zo spoedig mogelijk een woning aan te bieden. De huisvesting van asielzoekers die een generaal pardon hebben gekre gen, zogeheten pardonners, loopt tot heden goed. Er moeten tot 2010 van deze groep nog 14 mensen worden gehuisvest. Toch voorziet de provin cie ook hier problemen, omdat de gemeente Tholen heeft aangegeven dat alleenstaanden liever niet in Tholen willen wonen. Gezinnen willen dat wel, maar van die groep moeten er nog nauwelijks mensen worden gehuisvest. De huisvesting van pardonners en 'gewone* statushouders, dat zijn asielzoekers die via een juridische procedure een verblijfsvergunning hebben gekregen, wordt apart bijge houden door het COA. De reden hiervoor is, dat de meeste pardon ners in afwachting van een ver blijfsvergunning al in een woning gehuisvest zijn. Hierdoor zou een verkeerd beeld kunnen ontstaan over het aantal asielzoekers dat een gemeente jaarlijks huisvest. De an dere asielzoekers zitten in afwach ting van een woning in een asielzoe kerscentrum. De provincie erkent de problemen die een plattelandsgemeente tegen komt bij het huisvesten van asiel zoekers. Volgens de provincie wei geren sommige asielzoekers de aangewezen woning of ze gaan zelf op zoek naar een verblijf. Bazen wordt gehuldigd tijdens de receptie voor de jaarafsluiting in de werkplaats achter het kantoor in Sint-Annaland. Zo'n 25 collega's zijn aanwezig en Bazen zijn vrouw Liza, zoon Michael en dochter Pa tricia met partners wonen ook de feestelijkheid bij om Adrie na af loop mee uit eten te nemen. Werkgever Han Moerland vertelt hoe Bazen ooit bij hem begon. „Ik zocht mensen voor een kort project in Rotterdam. De middenberm van de Stadionweg, tegenover voetbal club Feijenoord, moest gesnoeid worden. Ik deed navraag bij het ar beidsbureau in Smerdiek. Ze had den zes mensen beschikbaar. Adrie zei meteen 'ik kan morgen mee hoor'. Moerland vertelt dat het in die tijd nog niet zo druk was met verkeer. „De weg werd niet afgesloten, zo als ze dat nu overal doen als er iets moet gebeuren." Dat het wegen bouwbedrijf ook de middenberm onderhield, hoorde destijds bij de service van het bedrijf. „Toen de den we alles, zijdelings namen we het onderhoud mee. Dat komt nu nog wel eens voor hoor." Er was na de klus in Rotterdam nog genoeg werk bij Moerland en Ba zen bleef. „Hij kwam uit de tuin bouw en heeft zich als grondwerker opgewerkt tot vakman wegen bouw", zegt Moerland respectvol. Bazen krijgt een envelop met in houd en een gouden speld met het logo van het bedrijf. Zijn vrouw krijgt een bos bloemen en als extra cadeau krijgt de jubilaris een ge reedschapskist met een 'alleszaag'. „Die komt mooi van pas, want ik wil in de kerstvakantie mijn badka mer gaan veranderen." Moerlands zoon René daagt de trouwe werknemer uit. Hij overhan digt een grote dikke spijker. „We gaan het nog een keer proberen", zegt René glimlachend. „Het is een geintje", vertelt Adrie naderhand. Hij kan de spijker met zijn blote handen buigen. „Het is een foefje. Er zijn er maar weinig die het kun nen." Adrie neemt na zijn bazen ook nog even het woord tot het gezelschap. Hij bedankt voor de waardering. „Ik ben van plan om het nog een paar jaar vol te houden." Niemand had het anders verwacht. Het is een man van weinig woorden die graag veel bezig is. Als hij niet aan het werk is, houdt hij zich wel bezig met zijn hobby's. Dat zijn vogels tuinieren en sierbestrating. ,Ik heb ongeveer een kleine 100 agaporni- den." Dat is een soort dwergpape gaai. Bazen is lid van de vogelverenging Vogelvreugd, waarbij hij ook een rol in het bestuur vervult als pen ningmeester. Met tentoonstellingen heeft hij ook succes. Hij heeft al drie keer het bondskruis gehaald, wat betekent dat zijn vogel generaal kampioen van de tentoonstelling is. „Ik heb het bondskruis een keer in Tholen binnen de vereniging ge haald, bij de speciaalclub voor par- kietachtigen in Heinkenszand, en als lid in Oosterland." De vogels zijn een tijdrovende hob by, maar als het even kan, maakt Bazen ook iets moois van een erf. „Er is niets mooiers dan sierbestra ting. Je maakt dan echt iets moois. Op het werk doen we dat eigenlijk te weinig. Daar bestraten we veel recht toe recht aan." Dat hij misschien het verkeerde vak heeft gekozen en beter bij een ho venier aan de slag had kunnen gaan, vindt hij onzin. „Ik vind eigenlijk alles mooi om te doen en ik heb het hier naar mijn zin, dus ik blijf hier zitten." Bazen heeft ook een moestuin. Een gedeelte is aan huis en het andere deel is aan het volkstuinencomplex achter de Wellevaete. „Ik verbouw van alles: aardbeien, aardappelen, boontjes, sla, andijvie, duiven, pa prika en meer. We komen zelden bij de groenteboer. Misschien in de winter voor een komkommer." Zijn vrije dagen besteedt hij ook wel eens aan het werken in de tuinderij van een neef van zijn vrouw, Leon de Witte. Voordat Adrie bij Moerland kwam, heeft hij in de plantsoenendienst bij Heidemij in Hoogvliet gewerkt. „Dat heb ik drieënhalf jaar gedaan. Daarvoor zat ik bij mijn vader in de tuinderij in Sint-Maartensijk. Hij stopte ermee en ik wilde het niet overnemen. Ik heb steeds korte klussen gedaan en voor ik werd aangenomen bij Moerland, zat ik in de ww, omdat ik tijdelijk geen werk had." Dat hij bij Moerland is gebleven, ondanks zijn tuindersachtergrond - hij heeft de tuinbouwopleiding ge volgd -is voor Bazen vrij vanzelf sprekend. „Er kwam werk bij en Opvallend zijn niet alleen de vijf verschillende kleuren die het ge bouw krijgt, maar ook de inrichting van de ruimte rond de school. Het wordt een openbaar gebied zonder hekken, maar wel met cameratoe zicht. Op de kruising Schoolstraat/Raiffei- senstraat wordt bij de hoofdtoegang van het schoolterrein de bestrating in een grote cirkel gelegd. Het is de bedoeling dat daar de kinderen wor den afgezet en opgehaald. De ge meente en de scholen willen het ha len en brengen met auto's ont moedigen. Om te voorkomen dat de drukte zich concentreert, beginnen de School met de Bijbel en de Ca- sembrootschool niet gelijkertijd. Er zit een kwartier verschil in de aan vangstijden. Dat is nu ook het geval voor het noodgebouw aan de F.M. Boogaardweg. Voor de bewoners van de Hoender- weg komt een straat tussen het schoolterrein en hun tuinen. Ze kun nen er in twee richtingen gebruik van maken. Het stukje Schoolstraat tot aan het schoolterrein blijft een tweerichtingsweg, maar vanaf het schoolterrein tot de kruising met de Raiffeisenstraat wordt één rijbaan die enkel vanuit de Hoenderweg be reden kan worden. Ook de Raiffei senstraat vanaf Crooswijk wordt tot aan de kruising met de Schoolstraat een eenrichtingsverkeerstraat. De Casembrootschool wordt met ongeveer 230 leerlingen op de bega ne grond gehuisvest. De School met de Bijbel met 190 leerlingen komt op de verdieping. De Casembroot school wordt herkenbaar aan de donkerbruine gevelstenen, de School met de Bijbel krijgt een oranjerode steen. Elk school krijgt een eigen schoolplein, die van de openbare school is met 450 vierkan te meter wat groter dan die van de School met de Bijbel die 400 vier kante meter is toebedeeld. Directeur M. Baaij van de School met de Bij bel is blij met het eindresultaat. Di recteur G. Bril van de Casembroot school is dat ook, maar hij betreurt het dat de school pas wordt opgele verd als hij met pensioen is, name lijk op 1 december 2009. De kleuters van de School met de Bijbel krijgen een speelterrein op de verdieping. Dat is nieuw voor Tho len. Baaij van de School met de Bij- De brede school aan de Schoolstraat en Raiffeisenstraat en Crooswijck in Sint-Annaland wordt twee hoog en krijgt veel groen op het buitenterrein. bel is zeer te spreken over wat er is samen met alle betrokken is bereikt. „Als alle puzzelstukjes in elkaar vallen zoals afgesproken, wordt het een mooi gebouw. Het is ook een pluspunt dat de hele omgeving erbij betrokken wordt." Baaij noemt het een speels gebouw, vooral door de kleuren van de verschillende ruim ten. „Dat heeft zeker wel wat. Het wordt er met een eigen kleurtje her kenbaar van." Het entreegebouw voor de algeme ne ruimten, krijgt rode stenen, een kleur die verwijst naar de meekrap. Behalve de kleuters moeten de leer lingen van de School met de Bijbel via een brede trap naar binnen. De kleintjes kunnen via de ingang van de openbare bibliotheek naar boven. De School met de Bijbel wilde graag een hoge kleuterklas om er een 'speelverdieping' in te kunnen zetten. „Dat is gelukt. We hebben een hoog lokaal gekregen, het is het witte vierkantje dat boven het dak uitsteekt. We zijn daar trots op." Bijzonder aan het gebouw is ook dat er vier wissellokalen zijn, twee voor de openbare en twee voor de chris telijke school. Het zijn vier lokalen voor de middenbouw die gekoppeld zijn aan een gemeenschapsruimte. Als een van de scholen groeit dan hoeft er geen noodlokaal geplaatst te worden, zoals de laatste jaren bij de oude school het geval was. Het speellokaal voor de kleuters kan er bij worden getrokken. Een vouw wand kan het lokaal afscheiden. De wissellokalen zijn wat kleiner dan de andere lokalen, maar kunnen door het verschuiven van de grote 'zweefdeuren', ook als het ware bij de gemeenschapsruimte worden ge trokken. „Het is te prijzen dat de ge meente de school op de groei bouwt." De School met de Bijbel heeft één lokaal zelf bekostigd. Bril noemt het ontwerp een mooie blikvanger. „Het was ook al een mooi punt in het dorp." Ook hij is blij met de wissellokalen. „Dan zit je niet meteen de ander in de weg. We hebben altijd goed samenge werkt en dat zal in het nieuwe ge bouw ook zo zijn." Toch betreurt Bril het dat hij er niet meer bij zal zijn als de scholen definitief in ge bruik worden genomen. „Ik ben ja ren betrokken geweest bij de nieu we school. Eerst zou het in juni volgend jaar klaar zijn, toen in okto ber. Dus ik dacht dat ik het net nog even mee zou maken, maar op 4 de cember word ik 65 jaar. Op 1 de cember stop ik, maar dan is het ook de maand dat het gebouw opgele verd wordt." Bril vindt de donker bruine kleur 'niet geweldig', „het is een modekleur, het oranjeachtige plus het gele vind ik mooier, maar in het geheel staat het wel." Een belangrijk onderdeel van de brede school is de openbare biblio theek. Vestigingsleider W. Otterman is in zijn nopjes want het is met 155 vierkante meter groter dan aanvan kelijk de bedoeling was. „Er is uit gegaan van 125 vierkante meter, maar de ruimte is geschikt gemaakt voor beide scholen die gebruik kun nen maken van het documentatie centrum. Het is de bedoeling dat de bibliotheek meer wordt dan alleen een uitleenpost. Straks kunnen hier educatieve programma's gedraaid worden." De bieb is nu drie middagen en twee avonden open. Of dat meer wordt, hangt volgens Otterman af van hoe de ruimte gebruikt zal gaan worden. De bieb moet minimaal tien uren open zijn. Het zijn er nu dertien. Ik verwacht voorlopig dat het nog zo blijft." De bieb zal zich volgens Ot terman meer gaan richten op de jeugd. Dat geldt voor de hele Oos- terschelderegio, zegt hij. Ook de bi bliotheek zit boven. „Het was na tuurlijk mooier geweest als we op de begane grond hadden gezeten. Het is een mooi gebouw, maar het is toch een drempel. Bezoekers moeten eerst de hal in en dan een trap op of met de lift. Maar door de samenwerking met de scho len kunnen we er alleen maar posi tief uitkomen. De leerlingen zijn onze klanten. Dichterbij kun je ze niet hebben." De stichting Biblioos- terschelde huurt de ruimte van de gemeente. Ze bekostigt zelf de in richting. De schoolpleinen van de beide scholen zijn gescheiden. Ook hier worden verschillende kleuren ge bruikt om ze herkenbaar te maken. Er komt geen hek, maar wel een aarden wal van ongeveer een meter hoog, dat zich voor een deel rond het gebouw slingert. Het wordt in gezaaid met siergras. Aan de bin nenzijde bij de speelpleinen wordt de wal met stenen bekleed. Ook zijn er verschillende stukken met lage heesters voorzien. Langs de fietsen rekken komen hagen Er is veel ruimte voor groen. Langs de voorzijde aan de Raiffeisenstraat komen sierperen. Omwonenden aan de Hoenderweg die bezwaar maakten tegen de hoogte en de situering van het ge bouw, hebben besloten niet naar de Raad van State te gaan. Hun bezwa ren werden eerder door de gemeente en de provincie al ongegrond ver klaard. Aannemer is Moeskops. Ontdek u/elke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: Maandag 29 december extra geopend uan 13.00 tot 17.00 uur. De opruimina start op 27 december! Vraag naar de voorwaarden Zonnemaire ligt ij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Advertentie LM. dan blijf je hangen. Het contract is steeds stilzwijgend verlengd. Ik heb het tot nu toe elke dag leuk gevon den." Hij heeft het vak al doende geleerd en deed daarnaast een avondcursus van twee jaar. „Eerst word je leerling stratenmaker en door te kijken en te doen, gaat het vanzelf goed en kun je het werk zelfstandig." Vergeleken met vroeger is er wel wat veranderd in het bestraten. „Te genwoordig gebeurt er veel machi naal. De trottoirbanden worden door een kraan gezet. Dat is wel be ter dan vroeger. Toen deden we dat met de hand met behulp van ban dentangen. Die banden wegen zo'n 80 kilo en dat wordt toch wel zwaar op den duur." Het bestraten doen de mannen nog gewoon met de hand. „Je ziet wel steeds vaker dat dat ook machinaal gaat, maar dat is bij ons nog niet." Adrie is van lieverlee in het straat werk gerold, maar in verband met zijn rug, werkt hij nu meer in het plaatsen van rioleringen. „Ik sta dan soms in een tweeënhalve meter diepe sleuf en geef aanwijzingen aan de kraanmachinist wat hij moet doen. Dat is iets minder zwaar, om dat ik dan niet zoveel hoef te buk ken." Het maakt hem niet uit wat hij doet. „Ik heb geen voorkeur." Zo lang hij maar niet naar binnen hoeft. „Laat mij maar lekker buiten. Ze moeten mij niet gevangen zet ten. In mijn werk heb je een redelij ke vorm van vrijheid. Op kantoor moet je klokken of om negen uur binnenstappen en dergelijke. Je zit tussen vier muren en daar kan ik niet tegen." Adrie begint zijn werkdagen meest al vroeg: in de zomer om zeven uur en in de winter, afhankelijk van wanneer het licht wordt, om half acht of om acht uur, zoals nu. Dat betekent vaak wel, dat hij al om even na zes uur van huis wegrijdt, want zijn projecten zijn meestal in de buurt van Goes, Middelburg en Vlissingen. Rond vijf uur, half zes is hij meestal weer thuis. Omdat hij nu onder de 55-plusregeling valt, werkt hij nu vier dagen in plaats van vijf en dat vindt Adrie wel aan genaam. De grootste klus die hij tot nu toe in zijn loopbaan heeft geklaard, is de Markt in Middelburg. „Die hebben we in 2000 bestraat. We hebben er ongeveer een half jaar over ge daan." Adrie is volgens Moerland de ne gende jubilaris van het bedrijf. „Daarvan zijn er zeven met pen sioen, en dat is maar goed ook, an ders was het een bedrijf met over wegend oude mannen. Vier van die negen waren al 40 jaar in dienst", zegt Moerland. Het betekent voor Bazen niet dat hij al die jaren een vaste ploeg van collega's heeft ge had. „Ik heb er al veel zien komen en gaan. Om verschillende redenen, maar ook door de vut." Zelf hoopt Adrie het nog vijf jaar vol te hou den bij zijn baas. „Of dat lukt. is af hankelijk van mijn rugproblemen." Adrie Bazen rechts) wordt overladen met cadeau 's bij zijn 25-jarig jubileum. Han Moerland (links) spreekt de jubilaris toe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 3