n O De Schalm haalt 150 euro op voor waterputten Burkina Faso Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 24 december 2008 Praise-avond Opbrengst collecte Kerstoratorium Literaire quiz Wolvekamp viskampioen Janey wint wedstrijd Tazelaar wint klaverjassen Kop-staartaanrijding Potappel krijgt meeste punten Kerstmusical door leerlingen Druk bezochte kerstviering Met drank op in sloot Walhout vier keer kampioen Toeval op kerstconcert Accelerando Kerstviering met 56 leden Kaartavond te*# Geslacht in eigen slagerij Leesboek na kerstviering Info windmolens Boek en fototentoonstelling Inbraak in sportcomplex Irish coffee na kerstviering Van Dijke schiet het beste Oliebollen Poot wint rollade Besteb/Bedrijfsauto's Inbraak Vergroten bouwblok Spelen in Graefnisse Opspuiten strandje De duo's Marcel en Lydia Zimmer en Reni en Elise Krijgsman geven op 17 ;anuari om 19.45 uur een optreden in Meulviiet. De echtparen zingen chris telijke muziek en treden voor het eerst samen op in Tholen. Kaarten voor de praise-avond zijn verkrijggbaar bij ba bymode Hage textiel, bij de kassa van Meulviiet of te bestellen via jha- geól zeelandnet.nl of te. 603089. De collecte tijdens het kerstconcert van Mission Music op 13 december heeft 1119 euro opgebracht. Dit geld komt ten goede aan het werk van stichting Charité. Het jong Urker man nenkoor en het jongerenkoor Jigdalja- hu traden op tijdens dit concert in de Grote Kerk. Hetzelfde concert wordt op 19 december 2009 weer gehouden met dezelfde koren en musici. Edu de Goffau, Heleen Bout en Sarien Bout-Sakko uit Tholen werken mee aan het kerstoratorium 'Als appelbloe sem in de winter'. Dat wordt op 4 ja nuari om 10.30 uur in de Sint-Marti- nuskerk in Halsteren uitgevoerd door de Sint-Martinuscantorij en een aantal g astzangers. Edu de Goffau speelt piano, Gertie van Elsacker orgel. De solo's voor vrouwenstem neemt Pe- trian van den Eijnden voor haar reke ning. voor mannenstem is dat Jo Zou tendijk. Heleen Bout en Peter Goedbloed bespelen de fluit. De tek sten worden gelezen door Martin en Muriël Vooijs. Sarien Bout-Sakko heeft de muzikale leiding. De plattelandsvrouwen zijn tijdens hun kerstviering in Meulviiet uitge daagd door een literaire quiz van Harm Venekamp. Hij las passages uit boeken en gedichten voor en daarbij was het raden naar de titel ervan en/of de schrijver. De leden scoorden lang zo slecht nog niet, want regelmatig werd het antwoord al na het voorlezen van enkele woorden gevonden. De 45 aanwezigen, waaronder een nieuw lid, kregen een koud en warm buffet ge serveerd wat ze zich goed lieten smaken. Traditiegetrouw las Jo Deur- loo-van Broekhoven een eigentijds kerstverhaal voor. Charel Wolvekamp is op de allerlaat ste visdag van het seizoen uitgeroepen tot algemeen kampioen van visclub de Pieterman. De heer Scheele mocht de trofee voor het kleinste visje (8 cm), na loting tussen hem en de heren Spa pen en Broere, mee naar huis nemen. De heer Spapen werd kampioen met de grootste platvis (schol, 41 cm) en de heer Stokkers ving de grootste rondvis (geep, 93 cm). De heren Van Dijk en Vroegop werden periodekam pioen met de meeste vis. De kampioe nen zijn op de jaarlijkse feestavond op 13 december in café The Sixties ge huldigd. De laatste wedstrijd van het seizoen, de zogeheten koppelbout- wedstrijd, was op 21 december. Tweetallen visten nabij het Goese Sas. Of het door de slechte weersomstan digheden kwam of dat de vissers de feestavond nog in de benen hadden is niet duidelijk, maar de vangsten waren mager te noemen. Er werden af en toe wat scharren van fraai formaat gevan gen en een verdwaalde wijting of steenbolk. Na de middag werd er ook weinig gevangen, zodat de meeste vis sers toch enigszins teleurgesteld huis waarts keerden voor de prijsuitreiking. Uitslag: 1. Van de Rijssen/Vroegop 318 cm.; 2. Wolvekamp/van Dijk 220 cm; 3. Verkerke/de Graaf 162 cm.; 4. Wijnen/Leijdekkers 156 cm.; 5. Ha melink/van Elsakker 141 cm. Janey van As van basisschool Ter Tol- ne heeft de kleurwedstrijd van de kli niek voor tandheelkunde gewonnen. De 8-jarige winnares kreeg woensdag uit handen van Remke van Ast van de kliniek een cadeaubon uitgereikt. De Kliniek voor Tandheelkunde Tholen verzorgde van 24 tot 28 november een poetsles voor de groepen 4 en 5 op de vier basisscholen. Eerst was er een vragenrondje over wat de kinderen zo al weten over de verzorging van het gebit. Daarna volgde er een spelletje wat wel en niet goed is voor je tanden. Ook werd verteld hoe je je tanden moet poetsen en daarna mochten de kinderen het geleerde in praktijk bren gen. De kinderen kregen een zakje mee met daarin een tandenborstel, tandpasta, een spiegeltje en een ca deautje. Bij de wekelijks wedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen heeft Marian Ta zelaar de meeste punten gehaald. Zij klaveijaste 4923 punten bijeen. Alle vijf de prijswinnaars zaten overigens tegen de 5000 punten aan. Wim Antho- nisse had 4886 punten en werd tweede, Rinus Moeliker werd derde met 4855 punten, Sonja Doelman vierde met 4809 punten en Janet van Duivendijk werd vijfde met 4788 punten. De politie is op zoek naar getuigen van een kop-staartaanrijding. Twee personenauto's botsten vrijdagavond rond tien voor half tien op de Nieuwe Postweg toen een onbekend gebleven automobilist, die uit de richting van de brug kwam. net na de afrit van de Thoolse brug remde om op de weg te keren. De achteropkomende 20-jarige automobilist uit Halsteren remde ook. maar de daarachter volgende 18-jarige automobilist uit Halsteren kon niet meer op tijd tot stilstand komen en botste op zijn voorganger. De onbe kend gebleven automobilist is na het veroorzaken van de aanrijding, door gereden en van hem of haar ontbreekt elk spoor. Getuigen kunnen zich mel den op het politiebureau of bellen met 0900-8844. iÜL I Oud-Vossemeer 1 De heer P. Potappel heeft van de le den van vogelclub De Vogelvrienden de meeste punten gehaald op de dis trictstentoonstelling in Vogelwaarde. De leden van de Vogelvrienden zon den 1500 vogels in om te strijden voor de Zeeuwse kampioenschap pen. Potappel behaalde met een ze- bravink grijs 93 punten en werd kampioen. De heer B. Jeroense werd kampioen met een kanarie satinet wit intensief (92 punten). Voor een agaat geel mozaïek kreeg hij 90 punten dat was goed voor brons. De heer I. Pot appel behaalde met een kanarie stam isabel geel intensief 368 punten en kreeg daarvoor zilver. Met een enke ling Isabel geel intensief (91 punten) scoorde hij zilver. De kinderen van de Sint Anthonius- school hebben woensdag 17 decem ber de kerstmusical 'Kerst brengt vrienden' opgevoerd. Ze deden dat die dag twee keer: 's avonds voor ou ders en andere belangstellenden in een tot de laatste stoel gevulde Vos- senkuil, en 's morgens waren de mensen van de Zonnebloem en de ANBO uitgenodigd. Alle kinderen van de school hadden een rol binnen deze musical. Dit varieerde van een spelende rol tot het zingen in groeps verband. Vooral het slot, toen alle kinderen op het podium verschenen, was indrukwekkend. De toeschouwers beloonden de kin deren dan ook met een luid applaus voor deze uitvoering. De voorstelling ging over een bejaardentehuis dat kampte met personeelstekort door een griepgolf. Schoolleerlingen scho ten te hulp. Daarmee kwam de kerst gedachte tot uiting, want een meisje raakte bevriend met een 99-jarige be woonster, vandaar de titel 'Kerst maakt vrienden'. De kinderen kregen op vrijdag een kerstontbijt op school. Pastoor Han Akkerman kwam op be zoek om met de kinderen stil te staan bij de betekenis van advent en alle kaarsjes van de adventkrans werden aangestoken. Alle groepen zongen samen nog een keer het slotlied van de musical alvorens ze met vakantie gingen. Sint-Annaland De kerstfeestviering van de Hervorm de gemeente voor ouderen en alleen staanden is door 76 personen bezocht. Ze kwamen op 16 december samen in het verenigingsgebouw het Trefpunt. Dominee E. Versluis deed het wel komstwoord. Daarna zong het gezel schap 'Komt allen tezamen' gevolgd door een gebed. Tussen de liederen, psalmen en gedichten door, vertelde Joke van 't Hof een verhaal. De bij eenkomst werd afgesloten met soep, een broodmaaltijd en een dankgebed. Een 23-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is in de nacht van vrij dag op zaterdag omstreeks tien over half twee van de Annavosdijk de sloot ingereden. Hij reed in de richting van Stavenisse en raakte door nog onbe kende oorzaak van de weg. De man kon zelf uit zijn auto komen en bleef ongedeerd. De auto raakte bescha digd. Uit ademanalyse bleek dat de man teveel had gedronken en hij kreeg een boete en een rijverbod van twee uur. De heer J.M. Walhout was de grote winnaar van de acht leden van vogel vereniging Vogelvreugd die meede den aan de districtstentoonstelling van 18 tot en met 20 december in Vo gelwaarde. De leden van Vogel vreugd zonden in totaal 94 vogels in. De heer Walhout werd vier keer kam pioen: met een stam bruinoorparkiet (372 punten), een stam rozeborst- baardparkiet (372 punten), een brui noorparkiet (93 punten) en een roze- borstbaardparkiet (93 punten). De heer M.C. Goedegebuure behaalde een kampioenschap met een grijsrug dwergpapegaai blauw, waarvoor hij 93 punten kreeg. De heer T. Winkels behaalde een kampioenschap met een prachtnon wildkleur met 92 punten. Mevrouw M. Zoon behaalde twee maal een prijs als beste van een groep met een gouldamadine. Hiernaast werden nog diverse zilveren en bron zen medailles behaald door de leden van Vogelvreugd. Door deze tentoon stelling komt er voor velen een einde aan het seizoen 2008 en wordt er vooruit gekeken naar het nieuwe sei zoen. De toppers onder de vogels kunnen in januari nog meedoen aan het Nederlands kampioenschap in Apeldoorn. Presentator Kees van Winkelen be groette zaterdagavond tijdens het eer ste kerstconcert van Accelerando in de nieuwe muziekzaal van de Welle- vaete 180 belangstellenden. In de uit verkochte zaal beet de samenspeel- groep o.l.v. Monique de Rooij de spits af met Stille nacht. Met Jingle bells besloten de jeugdige muzikan ten hun optreden. De vijftien leden tellende slagwerkgroep (van 8 tot 50) o.l.v. Johan van Vossen nam het stok je over met o.a. Mary's boy child en Can you feel the love. Ensemble Toe val was een gastoptreden van vijf le den van het Schorrekoor, die tijdens de terugkomavond van de reis naar Ierland voor het eerst optraden. Dat beviel zodanig, dat ze graag op de uitnodiging van Accelerando ingin gen. Henny Bungener op mondhar monica, Weinand Bals zang en basgi taar, Karei Hommel op bo-drum, Nico Neef zang en gitaar en zanger Arie Neef brachten verschillende Ier se nummers ten gehore. Na de pauze was de beurt aan de fanfare o.l.v. Cle mens Rosmulder. Van Let there be praise tot en met Happy new year klonk in de Wellevaete, die door Mar den Ligtendag weer prachtig was versierd met kerststukken. De diri genten werden in de bloemen gezet en voorzitter Jack Westdorp kondigde in zijn dankwoord alvast het kerst concert 2009 aan, dat evenals in 2007 in samenwerking met dameszangver eniging Kir Royal uitgevoerd zal worden. Accelerando heeft echter eerst op zaterdag 4 april nog een vooijaarsconcert op het programma staan en om geld in het laadje te krij gen zal er van vrijdag 2 op zaterdag 3 oktober weer een muziekmarathon plaatsvinden. Dominee Gielen heeft 56 leden van de contactmiddagen en de vrouwenver eniging verwelkomd op de kerstvie ring op 16 december in de Bethelkerk. Hij opende de middag met schriftle zing en gebed. Daarna was er een de clamatie en werd er een verhaal voor gelezen. Een ieder liet zich de broodmaaltijd goed smaken en de avond werd opgeluisterd met een mu zikale bijdrage. Ouderling M. den En gelsman sloot de avond waarna 'Ere zij God' werd gezongen. Kaartliefhebbers kunnen maandag meedoen aan de kaartavond om acht uur in café An de Slööve. Er wordt pe toet. jokeren en klaveijas gespeeld. Er is voor iedereen een prijs. Week 1:29-12 t/m 3-1 Maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag Hamlappen Malse bieflappen 1 kg 6,00 500 gr 6,00 500 gr 4,50 500 gr. 3,00 Varkensschnitzels Nasi/bamivlees I Runderrookvlees 100 gr. 1,65 Coburger rauwe ham 100 gr. 1,60 Gegrilde rosbief 100 gr. 1,60 I Eigen gekookte ham 100 gr. 1,35 Kerstsalade 100 gr. 1,40 I I I Jaarwisselingstip: Gourmet, fondue, steengrill, hapjes-, saladeschotels, tapas, verse olijven, bamiballetjes, satéballetjes, gevuld stokbroodje, paté, salade enz. Woensdag 31 dec. bezorgen wij uw bestelling GRATIS bij u thuis! Woendag 31 dec. oudejaarsdag geopend van 8.00 tot 16.00 uur. Bestellijsten verkrijgbaar in de winkel of op www.slagerijslager.nl 1% Wij wensen u een fijne jaarwisseling en een gezond 2009 Donderdag 1 januari zijn wij gesloten! I Vrijdag 2 januari wensen wij weer voor u klaar te staan op de normale openingstijden. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER 1 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Maandag 29 december wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De School met de Bijbel heeft donder dag kerst gevierd in de Hervormde Kerk. De avond begon met muziek, van keyboard tot dwarsfluit, van viool tot klarinet. Schooldirecteur Baaij heette iedereen welkom. De avond werd gevuld met schriftlezing, decla matie en zang. Alle kinderen kwamen aan de beurt. Er werd verteld hoe engelen telkens de blijde boodschap mochten brengen aan de moeder van Simson. aan Zacharias, aan Maria en aan de her ders. Eén van de juffen vertelde een verhaal over naastenliefde. Aan het eind van de avond bedankte meester Troost iedereen die deze avond een taak had, en voor het gebruiken van het kerkgebouw. Tenslotte zong het gezelschap 'Ere zij God'. Alle kinde ren kregen een leesboek als geschenk. Stavenisse De nieuwe plaats voor de windmo lens van Zeeuwind is nog niet defini tief. Dat zei wethouder K.A. Heijboer donderdag in de gemeenteraad. „Ze komen grofweg tussen de Poesdreef en de Derde dijk, maar een en ander hangt nog wel af van de toestemming van de grondeigenaren." Hij kondig de aan dat er op 22 januari een infor matieavond wordt gehouden. Zo was't bie ons. Dat is de titel van nog uit te geven boek over Stavenis se. De stichting actief Stavenisse (SAS) wil het boek, dat is samenge steld door jongeren, in maart uitge ven. In het boek komen foto's te staan met tekst over het voorbije le ven in het dorp. De jeugd tekende de verhalen op uit de mond van ou deren. Eerder werd dat gedaan voor het boek over de Ramp. Volgend jaar wil de SAS een fototen toonstelling houden in het dorpshuis. Het thema is Stavenissenaren in uni form en trouwfoto's van Stavenisse naren. Er is nog niet veel materaal voorhanden. SAS hoopt op de mede werking van de bevolking. Gezocht worden Stavenissenaren in het uni form van de brandweer, de politie of het leger, maar ook verpleegsters, postbodes, bus- en taxichauffeurs en muzikanten. Op de trouwfoto moet één of twee Stavenissenaaren staan. Sint-Maartensdijk Uit een sportcomplex aan de Sport- laan zijn in de nacht van zaterdag op zondag enkele kleinigheden wegge nomen. De inbrekers namen blikjes frisdrank, rookgerei en toiletreiniger mee. Scherpenisse De plattelandsvrouwen hebben woensdag in het Holland Huis hun jaarlijkse kerstviering gehouden. De leden zongen 'Komt allen tezamen', waarna het kerstevangelie werd voor gelezen. Na het zingen van 'Stille nacht' las Nelleke Verhoef een kerst verhaal voor. Daarna genoten de da mes van een kerstbuffet, wat werd verzorgd door Ria en Renate Slager. Bap Hage las ook een kerstverhaal voor en na het buffet bracht Heleen van Gelder enkele kerstliederen ten gehore. Na het zingen van 'Ere zij God' werden alle aanwezigen be dankt voor hun komst en de avond werd afgesloten met Irish coffee. Joan van Dijke heeft zaterdag de win- terverschieting van schuttersvereni ging Cloveniersgilde gewonnen. Er deden elf schutters mee en er werd geschoten op verschillende doelen, waarbij het de bedoeling was zo ver mogelijk boven het gemiddelde te schieten. De doelen waren vrij pittig in elkaar gezet, zodat dit een onmoge lijke opgave was. Een leuke bijkom stigheid was dat jongste schutter Roy Nieuwenburg (14) zijn vader, de 'su- perschutter' Frans Nieuwenburg, een lesje boogschieten heeft gegeven. Roy eindigde als derde en Frans als elfde. Uitslag: 1. Joan van Dijke - 3,67; 2. Conja van der Gouwe -4,10; 3. Roy Nieuwenburg -4,17; 4. Peter Suurland -4,36; 5. Kees Jansens - 4,63; 6. Peter van der Gouwe -4,64; 7. Dick van Gijlswijk -5,05; 8. Maurice de Guytenaerde -5,64; 9. Hans Kloet - 6,39; 10. André van Dijke -6,50; 11. Frans van Nieuwenburg -6.60. Oranjevereniging Prins Willem Alexander bakt 31 december oliebol len. Deze kunnen vanaf 8 uur worden afgehaald bij het Holland Huis. Ze kunnen ook worden bezorgd na een telefoontje naar 662341 of 06- 42352362. Poortvliet Richard Poot heeft de kerstrollade- wedstrijd van biljartvereniging 't Centrum gewonnen. Hij had een pun tentotaal van 16,67 en won daarmee een rollade. De rollades varieerden in gewicht 1 tot 1,75 kilogram. C. Na- gelkerke werd tweede en C. Goud zwaard eindigde als laatste. 4. L. Bijl; 5. A. Schot; 6. T. de Rooij; 7. A. Bur gers; 8. J. Uijl; 9. M. Hage; 10. J. Goudzwaard; 11. R. Elenbaas; 12. S. de Wit; 13. J. van Dijke; 14. M. Uijl; 15. R. Vroegop; 16. B. Vogel; 17. W. Bijl. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Inbrekers hadden het zaterdagavond voorzien op een woning in de Bur gemeester van Doornstraat. Ze for ceerden een deur en doorzochten de woning. Meer dan 100 euro, persoon lijke papieren en een sieraad met on bekende waarde werden uit de wo ning gestolen. Sint-Philipsland B. en w. willen meewerken aan het vergroten van het bouwblok voor een bedrijf aan de Langeweg. Het is nu 1,2 hectare maar de ondernemer wil naar 1,5 hectare. Het dagelijks be stuur wil wel eerst deskundigen raad plegen voordat ze een definitief be sluit neemt. i In de nieuwbouwwijk Graefnisse komt een speel- en voetbalvoorzie ning voor de jeugd. B. en w. hebben het rapport over de uitvoering inmid dels ingezien. De gemeenteraad wordt door b. en w. gevraagd om geld beschikbaar te stel len voor het opspuiten van het strand je bij het dorp. Dan kan het gecombi neerd worden met het uitbaggeren van de Krabbenkreek door rijkswater staat. Bij de kraam van de Schalm op het Van der Lek de Clercqplein verkopen leerlingen artikelen voor drinkputten in Burkina Faso. De tweede moonlight shopping in Stavenisse trok veel publiek. Het was wat meer gespreid dan vorig jaar. Volgens Saskia Dorst was het heel druk geweest en was iedereen enthou siast. „Er is ook goed verkocht. De meesten waren tevreden, alleen degene die wat achter af zat kreeg minder aanloop. Het weer was goed, niet te koud. We hebben leuke reacties gehad." Bezoekers kregen een kaart waarmee ze bij al le deelnemende winkels en standhouders een stempel konden halen om mee te dingen naar een aantal prijzen. De jeugd kon zich verma ken bij de brandweer op het Van der Lek de Clercqplein. Ze mochten spuiten en aan een raadspelletje meedoen. Jaco Eerland deed goede zaken met de verkoop van friet. Bij L. Koozemond konden bezoekers terecht om spijkers in een balk te slaan en te raden naar het gewicht van een balk. Leerlingen uit groep 7 en 8 van de openbare basisschool de Schalm verkochten spullen voor het bouwen van waterputten in Burkina Faso. Ze haalden alleen al op die avond 150 euro bijeen. In de kraam die ze in het bushok je hadden gemaakt was onder meer gel en shampoo te koop. De leerlingen haalden eer der ook al lege flessen op voor het statiegeld om het goede doel te steunen. Het is het pro ject van de jongerenraad Tholen die in het Afrikaanse land de watervoorziening wil ver beteren. De actie voor Burkina Faso paste in het afscheid van juffrouw Saskia den Otter die bij de Oosterscheldebiblio gaat werken. Bij café 't Tapperijke op de haven was een springkussen, er werd ook soep verkocht. De Voorstraat was versierd met lampjes. Ze han gen er tot na de kerst. Sfeervol. Ze zijn door de ijsclub en de voetbalvereniging ter beschik king gesteld. Rond half tien werden er prijzen uitgereikt van de stempelactie. Lia Grijs won een tuin beeld. De familie Tak en Nelleke de Rijke won nen een boodschappenmand. Bij het spekhap- pen won Erika Klippel een fles shampoo. Ze at er 45, bij de kleintjes was het Gilda Buijs, ze verschalkte vijf spekjes en won een knuffel. Bij de brandweer won Dina Dorst een knuffel en Paul Dorst een brandweerauto. Ze moesten raden naar de hoeveelheid water in een brand weerslang. Bij horlogemaker De Graaf kon den bezoekers raden naar het aantal onderde len in een horloge. Abel van Haatten won dat. Hij raadde tachtig onderdelen. In 't Win- kel'uus won Elma Wesdorp het gewicht aan boeken. Bij de kleurplaten gingen de prijzen voor kinderen onder de zeven jaar naar Nao mi Quaak, Sander de Koster en Madelief Noom, boven de 7 jaar naar Herman Vos, Niels Dorst en Daviny Moerland. Woensdag 24 december, le kerst dag donderdag 25 december, 2e kerstdag vrijdag 26 december, zon dag 28 december Voor diensten oud en nieuw zie pa gina 11. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE do 9.30 u. kand. Van Eijsden. Drie- bruggen. 18.30 u. ds. Jongkind, Brandwijk, vr 10 u. kerstfeest zondagsschool, zo 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 18.30 u. ds. Budding, Grand Rapids. HERSTELD HERV. GEMEENTE do 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens- dijk. 15.30 u. zondagsschool en club -12. vr 9 u. kand. Bouman, Poortvliet, zo 9.30 u. ds. Verheul, Woudenberg. 16 u. ds. Kleiberg. Achterberg. HERV. GEM. IMMANUEL wo 22.30 u. ds. Broere. do 10 u. da. Roggeband, zo 10 u. ds. Scholten, Bergen op Zoom. GEREF. KERK wo 22.30 u. ds. Broere. do 10 u. ds. Boer. 's Gravendeel. vr 10 u. ds. zangdienst, rn.m.v. Canti- cum. zo 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. CHR. GEREF. KERK do 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. vr 9.30 u. kinderkerstfeest, zo 10 u. ds. Den Boer. 18.30u. ds. De Haan. GEREF. GEM. do 10 en 16 u. ds. De Jongste, vr 10 u. ds. De Jongste, zo 10 en 18.30 u. ds. Van Manen. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE wo 22 u. kerstnachtviering in 't Cromwiel Steenbergen, zo. 10 u. dhr. Van den Berk. R.K.-KERK wo 17 u. kinderviering. 20 u. woord-, gebed- en communie viering. do 11 u. eucharistieviering. zo_l 1 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. do 10.30 u. mevr. Zandbergen, Poort vliet. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE do 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. v.d. Woestijne, Waarde, vr 16.30 u. kerstfeest zondagsschool, zo 10 u. ds. Den Boer, St.-Philipsland. 18.30 u. ds. Abma, Gouda. GEREF. KERK do mevr. Littel, Willemstad, zo 10 u. ds. Westemeng, 's Graven polder. CHR. GEREF. KERK do 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. vr 10 u. kinderkerstfeest. zo 10 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. 15.30 u. ds. Van Ek, Spijkenisse. GEREF. GEM. IN NED. do 10 en 14.30 u. leesdienst. vr 10 u. leesdienst. zo 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK wo 19 u. gezinsviering. 22 u. nachtmis, rn.m.v. R.K. Koor, the Next. do 9.30 u. eucharistieviering, vr 9.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE do 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Visser, Zwijndrecht. vr 10 u. kinderkerstfeest, zo 10 u. kand. Van 't Hof. 18 u. kand. De Kruyf, Oud Alblas. HERSTELD HERV. GEMEENTE do 10 u. kand. Kater, Kruiningen. 16 u. ds. Hoek, Hoevelaken, vr 10 u. kand. Kater, kerst zondags school. zo 9.30 u. ds. Joppe. 16 u. ds. Gielen. Poortvliet. GEREF. GEM. do 9.30 en 14.30 u. stud. Mulder. vr 11 u. ds. Meeuse. zo 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. do 9.45 en 14.15 u. leesdienst. vr 9.45 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 10 en 17 u. ds. Zeedijk. zo 10 u. kand. Lugthart, Dirksland. 18 u. ds. De Mots, Goedereede. OUD GEREF. GEM. do 9.30 en 14.30 u. dhr. Van Houdt. vr 9.30 u. leesdienst. zo 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE do 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. vr 9.30 u. ds. Joppe. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Tilburg, Waddinxveen. HERV. GEM. REHOBOTH wo 22 u. ds. Reehorst. do 10 u. ds. Reehorst. 19 u. leidinggevenden KND. zo 10 u. kand. Walhout, Kapelle. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. do 9.30 en 14.30 u. leesdienst. vr 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. do 9.30 en 14.30 u. leesdienst. vr 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. 19 u. kerstfeest zondagsschool. vr 9.30 u. ds. Van Kooten. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Grand Rapids. GEREF. GEM. dö 9.30 en 14 u. ds. Bakker. vr 9.30 u. ds. Bakker. zo 9.30,14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. do 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. vr 9.30 u. ds. v.d. Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE do 10 en 18 u. ds. Gielen. zo 10 en 18 u. dienst. GEREF. KERK Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 dec. t/m vrijdag 2 jan. donderdag 25 2.02 -14.22 vrijdag 26 2.47 -15.05 zaterdag 27 3.25 - 15.45 zondag 28 3.59 - 16.19 maandag 29 4.32 -16.55 dinsdag 30 5.05 -17.32 woensdag 31 5.39-18.05 donderdag 1 6.12 - 18.37 vrijdag 2 6.47 - 19.15 za 27/12 13.24 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. wo 21 u. ds. Broere. do 10 u. ds. Broere. IQ 10 u. ds. Lolkema, Roosendaal. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. GEM. do 10 en 14.30 u. leesdienst. vr 9 u. ds. Meeuse. zo 10 en 18.30u. stud. Mulder. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE da 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Meijer, Yerseke. vr 18 u. kerstfeest zondagsschool. IQ 9.30 u. ds. Jongeneel, Dussen. 17 u. ds. Molenaar, Papendrecht. GEREF. GEM. dö 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker, Scherpenisse. vr 9.30 u. stud. Mulder, Rijssen. zq 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker, Scherpenisse. OUD GEREF. GEM. IN NED. slQ 9.30,14.30 en 18.30u. leesdienst. v£ 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) do 10 en 18 u. ds. v.d. Meer. yi 10 u. ds. v.d. Meer. zq 10 en 18 u. ds. v.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK wq 19 u. ds. Klap. dö 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. Z2 10 u. ds. Ketelaar, Barendrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2