Verkoping in eigen gebouw brengt 1450 euro voor kerk op Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 december 2008 Lampionoptocht Auto over de kop Kerstconcert Afscheid voorzitter COV Speelterrein oesterputten Comfortabel fietsen Volkskerstzang Jamsessie Kerstnachtdienst Afwijken vergunning Autovrij pad Kerstviering De Ark Sinterklaas op Anthoniusschool Sint op Die Heenetrechtschool Oliebollen Bodemsanering Eerste winst de Jonge Stenen akkoord i Geslacht in eigen slagerij Verkleedfeestje Kerstconcert uitverkocht Snotterende sint Kerstzangavond Broers V.d. Graaf winnen toernooi Kerstzangavond Bus te Iaat door 60 km Koninklijk bezoek Rieburch niet naar dammen Verkoop Bloemenlaan Jeugddienst Beroepen Joppe Fietsroute versperd Sint op De Rieburch Volkskerstzang Tholen De ondernemersvereniging Tholen organiseert zaterdag een lampion- nenoptocht door het centrum. Kin deren worden om 18.45 uur met hun lampion verwacht in de Bebouwden- dam voor de speelgoedwinkel. Daar worden ook complete lampionnen te koop aangeboden. Om zeven uur is het vertrek en de route loopt door de Dalemsestraat, Verbrandestraat. Bol werk, Molenvlietsestraat, Ten An- kerweg. Wal, Bebouwdendam. Bak- straat, Brugstraat, Hoogstraat. Stoof- straat en eindigt op de Markt. Een Tholenaar is vrijdagavond met zijn auto op de A58 voor de ingang van de Vlaketunnei over de kop ge slagen. De automobilist is vermoe delijk in de berm terecht gekomen, in de slip geraakt en vervolgens via een betonplaat over de kop geslagen en via de vangrail tot stilstand geko men. De politie kreeg de melding van het ongeval, waarbij een per soon bekneld zou zitten in zijn auto. Eenmaal ter plaatse bleek de be stuurder van de auto spoorloos. On geveer 30 brandweermannen hebben toen met warmtecamera's de omge ving afgezocht om de man te vinden en ook was een ambulance ter plaat se gekomen. Later op de avond bleek de bestuurder bij een familie lid te zijn. Hij is naar de huisarts ge gaan voor controle, de auto is zwaar beschadigd. Muziekvereniging Concordia geeft zaterdag om 20 uur een kerstconcert in de katholieke kerk. Het harmonie orkest speelt onder andere muziek stukken van de bekende componis ten Haydn en Bach en er is ruimte voor samenzang. Een van de hoogte punten in het muziekrepertoire van deze avond is het Weinachts Oratori um van Johann Sebastian Bach. Het stuk Russian Christmas Music is on der andere een muziekstuk dat is ge baseerd op Russische kerstliederen en laat een zeer warme sfeer horen. Berdi Pekelsma speelt een alt hobo solo en er is een speciale solist, na melijk Anahi Oraison op viool. Zij soleert twee stukken onder begelei ding van het harmonieorkest. De toegang is gratis. De christelijke ouderen vereniging Tholen heeft op 4 december af scheid genomen van haar voorzitter, mevrouw Tichem, die deze functie 8 jaar heeft vervuld. Zij bedankte ie dereen die had meegewerkt om de vergaderingen mogelijk te maken. Mevrouw De Visser bedankte mevr. Tichem namens de vergadering voor het vele dat zij in de afgelopen tijd voor de vereniging had betekend en liet dit vergezeld gaan van een boe ket bloemen en een geschenkenbon. De COV kwam bijeen in het lokaal van de Protestantenbond en opende met gebed, lezen van een Bijbelge deelte uit Jeremia - hoofdstuk 1 vers 4 tot en met 10 - en meditatie. De heer L.E. van de Merbel hield een lezing over het Bijbelsrecht. Hij ver telde over de manier waarop het hu welijk van Izaak werd geregeld door Abraham, wat vooraf ging aan de begrafenis van Sara in de spelonk van Magpela. En over het erfrecht van de kinderen van Abraham (Izaak en Ismaël). In het boek Job staat be schreven dat hij zijn dochters ook erfdelen gaf (wat toen niet gebruike lijk was) en in het boek Ruth wordt gesproken over de losser inzake het perceel grond van Naomi. Verder kwam ook nog de manier waarop het strafrecht in Bijbelse tijden werd uitgeoefend aan de orde. Tijdens de gehele lezing werd uit de zaal regel matig gereageerd op hetgeen werd verteld wat soms een levendige dis cussie tot gevolg had. De bijeen komst werd afgesloten met dankge bed door mevr. De Visser. In de eerste helft van volgend jaar wordt het speelterrein op de voorma lige oesterputten aangepakt. Dat is tenminste het streven, laat het ge meentebestuur weten aan de CU- fractie die er vragen over heeft ge steld. De herinrichting van dit speelterrein is onderdeel van hel zo genaamde masterplan voor de bin nenstad. Burgemeester en wethou ders zijn het met de CU eens dat de van de Ten Ankerweg naar de oester putten verplaatste speeltoestellen op een weinig aantrekkelijke manier •zijn geplaatst. De Eeweg en Luchtenburgseweg, die het waterschap van een nieuw wegdek voorziet, krijgen een gladde deklaag. Het waterschap neemt deze suggestie van hoofdingeland C. Koopman, gedaan in de commissie waterkeringen en wegen, over. Koopman wees erop dat dit traject beschouwd wordt als een fietsroute en daar hoort volgens hem comfor tabel fietsen bij. Een slijtlaag rijdt volgens hem minder comfortabel en is gevaarlijk bij valpartijen. Van de route maken veel middelbare scho lieren gebruik. De hoofdingeland deed de suggestie om dicht asfaltbe ton of steenmastiekasfalt toe te pas sen. Waterschap Zeeuwse Eilanden be taalt 33.527,71 euro (inclusief b.t.w.) voor de aansluiting van de Eeweg op de Luchtenburgsewerg. Het is een onderdeel van het provin ciale bestek voor asfaltwerken in Noord-Zeeland. De eindafrekening heeft nu plaatsgevonden. Drie Thoolse kerken - de Gerefor meerde Kerk in Tholen en Oud-Vos- semeer en de Hervormde Gemeente in Tholen - organiseren woensdag avond om half acht een volkskerst- zangavond in de Heilig Hartkerk aan het Piusplein in Bergen op Zoom. Het thema is 'Want een Kind is ons geboren'. De hervormde zangver eniging Jeduthun onder leiding van Jan Wisse uit Middelharnis en enke le leden van het ensemble Ars Musi- ca met Paul Heybocr uit Tholen als dirigent verlenen hun medewerking. Als organist treedt Adriaan Hoek op. Leo Molenaar presenteert de avond en vertelt over het kind dat 'ons' ge boren is. Er worden onder andere bekende kerstliederen gezongen. Na afloop wordt voor koffie, thee en li monade met wat lekkers gezorgd en bij de uitgang ontvangt iedere be zoeker een dagboekje. De toegang is gratis. Eetcafé The Sixties organiseert zon dag om half vijf een blues en rock jamsessie. Speciale gasten zijn ge renommeerd zanger en mondharmo nicaspeler Robert Smith en ham mondorganist Willem van der Schoof. Muzikanten die mee willen doen dienen wel hun eigen instru ment mee te brengen. De toegang is gratis. De gereformeerde Ichtuskerk en de Hervomde Gemeente Immanuël houden op 24 december om 22.30 uur een kerstnachtdienst in de Ich tuskerk. De voorganger in deze dienst is dominee PA. Broere. Het zangkoor d'Accord onder leiding van Marjan Geuze verleent mede werking aan de dienst. De organist is de heer W. van Kempen en de sa menzang wordt verder opgeluisterd door trompettisten. Oud- Vossemeer De welstandscommissie adviseert de familie Hol in de Philips van Dorp straat. om een boeiboord aan te brengen op de aanbouw van de wo ning. De boeiboorden stonden wel op de door de gemeente verleende bouwvergunning, maar daar is van afgeweken. Het zou aan kwaliteit winnen wanneer de boeiboorden er op aangebracht zouden worden, zei voorzitter M. Onrust. Het college van burgemeester en wethouders heeft 10.000 euro over voor de aanleg van een autovrij pad in het Van Wissekerkehof. Het geld komt uit het investeringsbudget ste delijke vernieuwing. Basisschool De Ark viert op 18 de cember om 19 uur het kerstfeest in de Hervormde kerk Belangstellen den kunnen komen kijken hoe de kinderen in de afgelopen weken hebben stilgestaan bij advent. Ze hebben met elkaar gezongen, ge sproken. gelezen, verteld en gezien hoe het kerstevangelie door de we ken heen steeds meer vorm kreeg. Alle groepen leveren ieder op hun eigen wijze een bijdrage aan deze avond. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken. Als Sinterklaas en zijn pieten op vrijdagmorgen op bezoek komen bij de Sint Anthoniusschool, begrijpt Sinterklaas niet helemaal wat er aan de hand is. De kinderen zitten te wachten en veel papa's en mama's, opa's en oma's zijn ook van de par tij. Voor de Sint staat er weliswaar een mooi versierde stoel klaar, maar het zijn de pieten zelf die nu eens een keer hun verjaardag met de kin deren willen vieren. Zij mogen op de stoelen gaan staan, ze krijgen ie der een echte verjaardagsmuts, en er staat een verjaardagstaart klaar met niet alleen voor Sinterklaas maar ook voor iedere piet een kaarsje. De kleuters zingen allerlei verjaardags liedjes voor de pieten. De pieten mo gen één voor één een wens doen en hun kaarsje uitblazen. Niet alleen voor de kinderen en de pieten zijn er cadeaus, maar ook voor juf Fien en juf Hélène die een fraai fotoboek met een verslag het 40-jarig jubi leum van de dames kregen. Als dank zongen de juffen samen nog een liedje. 'Sinterklaas is jarig, dat vieren we elk jaar. De zwarte pieten werken, ze staan voor ieder klaar. De pieten zijn tevreden, als iedereen weer lacht. Maar als ze weer naar bed gaan dan fluisteren ze zacht: wanneer zijn wij nu jarig, wij willen ook een feest. We hoeven geen cadeautjes en ook geen suikerbeest!' Met deze eerste woorden begon een vrolijk ope ningslied voor de Sinterklaas en de zwarte pieten, die vrijdag Die Hee netrechtschool bezochten. De pieten vonden het tijd worden dat zij ook een keertje een verjaardagsfeest kre gen, kwam piet Pedro vertellen De kinderen waren het helemaal eens met Pedro. Zo werd de week voor 5 december nuttig besteed om van al les te maken waarmee je een echt feest kunt bouwen: slingers, cadeau tjes, verjaardagskronen, een lied en een dans van groep 3, een echte cho- coladedans van groep 4 en groep 1 en 2 leerden de pieten hoe er bij hun in de klas verjaardag wordt gevierd. Natuurlijk werd Sinterklaas ook niet vergeten. Terwijl de jongere kinde ren in de zaal bij de sint en zijn pie ten waren, genoten de leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van de mooie surprises en gedichtjes, 's Middags, toen de leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 vrij waren, keken de andere leerlingen naar de film 'Een luizenleven'. De zendingsclub van de Hervormde Gemeente verkoopt morgenavond oliebollen. De leden gaan vanaf half zeven langs de deur. De oliebollen zijn ook af te halen bij het vereni gingsgebouw bij de kerk. De grond aan de Kalisbuurt 49-59 van tweewielerservice Van der Zande is gesaneerd. Er was een ernstig ge val van bodemverontreiniging met polycyclische aromatische koolwa terstoffen (PAK's) aangetroffen. Met het aanbrengen van een betonvloer is de verontreiniging in september geï soleerd. Ook is 40 m3 grond afgegra ven en afgevoerd naar Jaartsveld groen en milieu in Steenbergen. Ook een perceel aan de Patrijzenweg is in maart gesaneerd. Daar is 263 ton verontreinigde grond afgevoerd naar de reinigingsinstallatie van Jaarts veld. Hier waren in maart 2006 poly cyclische aromaten en asbest aange troffen. Uit het evaluatieverslag blijkt dat er twee keer zoveel grond ontgraven is dan was voorzien in het saneringsplan. De oorzaak hiervan is dat ook de verontreinigde boven grond ten oosten van de voorste schuur ontgraven en afgevoerd is. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers behaalde nieuweling Robert de Jonge zijn eerste winst. Samen met Cees Bur gers noteerde hij de hoogste serie met 16 caramboles. Arjan Hommel speelde de kortste partij in 20 beur ten. Het hoogste gemiddelde met 2.613 werd behaald door Jos Hom mel. De uitslagen: N. Rooijakkers- P. Goossens 8.966-10; C. Burgers- S. Etienne 9.825-10; H. Rensink-J. Hommel 10-10; K. Hommel-J. de Koning 10-8,519; M. Klijnsmit-A. Hommel 6,875-10; R. de Jonge-T. de Reus 10-7,733; P. de Leeuw-H. van Daalen 4-10. De welstandscommissie ging maan dagochtend akkoord met de stenen I Donderdag, vrijdag en zaterdag ■Maanc/ag, dinsdag en woensdag I Haaskarbonade Kalkoenschnitzels 1 kg 6,50 500 gr 4,50 Cordon bleu 250 gr. 2,45 Bij 500 gr. shoarma 4 broodjes en saus GRATIS Slavinken 5 halen 4 BETALEN! Runderrollade 100 gram 1,50 Zult uit eigen keuken 150 gram 1,00 Runderbeef 100 gram 1,50 Leverkaas 100 gram 0,99 Beckers kroketten 10 stuks 3,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Magere runderlappen 1 kg 8,50 Hachee of soepvlees 500 gr. 3,75 Vetspek of spekblokjes 500 gr. 2,50 I I I I I Let op uw brievenbus voor de kerst bestellijst Advertentie i.M. en de dakpannen voor de uitbrei ding van de woning aan de Hoen- derweg 95. De bemonsterde stenen (rood genuanceerd) en de dakpan nen (oranjerood) konden de goed keuring wegdragen van de commis sie. Café An de Slööve gaat zaterdag te rug in de tijd met een 70's en 80's party. Het is de bedoeling is dat be zoekers zoveel mogelijk verkleed komen als uit die jaren. De leukste acts worden beloond. De avond be gint om 21.30 uur, en de entree is gratis. Op dinsdag is er kerstbingo met veel leuke prijzen. De ballen gaan draaien vanaf 19 uur. Het kerstconcert dat de fanfare Ac celerando op 20 december in de Wellevaete geeft, is uitverkocht. Bij dat concert brengen zowel de sa- menspeelgroep van leerlingen, de slagwerkgroep als de fanfare sfeer volle kerstmuziek. Het programma wordt aangevuld door het ensemble 'Toeval' dat bestaat uit een aantal zangers en instrumentalisten van het Schorrekoor. De kinderen van de Casembroot- school hebben vorige week een ver kouden sint verwelkomd. Omdat hij aan het snotteren was, werd beslo ten om hem overdekt naar school te laten komen, maar bij het zien van alle kinderen die hem tegemoet kwamen lopen, stapte hij toch uit de auto om een persoonlijk praatje te kunnen maken. De kinderen hadden als cadeau een minimusical ingestu deerd. Ze mochten grabbelen bij de pieten. De sint had voor de groepen 1 tot en met 4 een klassencadeau meegenomen en de kinderen van groep 5 tot en met 8 hadden voor el kaar een surprise gemaakt. Met een vrolijk 'Dag Sinterklaasje' werd het gezelschap uitgezwaaid. Een zwarte piet had eerder rode ballonnen op de school afgeleverd, maar dat was een foutje. De kinderen hielpen hem de ballonnen terugsturen. Vier plaatselijke koren werken mee aan de kerstzangavond die op 24 de cember om 19 uur wordt gehouden in de Hervormde kerk. Dominee E. Versluis heeft de leiding over de avond die 'Stille nacht' als thema heeft. Er worden kerstliederen ge zongen en er is ruimte voor samen zang. De meewerkende koren zijn VZOS onder leiding van Cees Quist, mannenkoor DEV onder lei ding van Koos van der Slikke, jon gerenkoor The Young Voices onder leiding van Mario Riedijk en kin derkoor Soli Deo Gloria onder lei ding van Heieen Troost-de Graaf. Familie V.d. Graaf heeft de derde editie van het familietoernooi van tafeltennisclub Smash '76 op haar naam geschreven. De broers Marnix en Mathijs namen zaterdag de titel over van familie V.d. Klooster die vorig jaar met de hoofdprijs aan de haal ging. In de finale wonnen de broertjes V.d. Graaf met 3-1 van fa milie V.d. Klooster/Vroegop (Me- rijn met nichtje Christel). De troostronde werd gewonnen door familie Van Dijke (Hans met zoon Joost). Aan het toernooi in de Wel levaete hebben ditmaal 30 spelers deelgenomen. Kees Vroegop reikte de prijzen uit aan de winnaars. Voor hen was er een roomboter amandel- letter. Leontine Aarnoudse ontving de percentagetrofee als beste com petitiespeler tijdens de najaarscom petitie van de NTTB. Smash '76 heeft onlangs ook een roomboter amandelletteractie gehouden ter versterking van de clubkas. De jeugdleden Bennie van Poortvliet en Martijn van 't Hof hadden de mees te letters verkocht en wonnen daar mee een mp3-speler. Oudelandsedijk (van 80 naar 60 km/u) tevoren niet overlegd met vervoersmaatschappij Connexxion. Die heeft, blijkt uit vragen van hoofdingeland C. Koopman in de commissie waterkeringen en we gen, geklaagd dat door de verande ringen (ook de versmallingen die de gemeente aan de rand van de be bouwde kom en op de Stoofdijk re aliseerde) bussen niet meer op tijd kunnen rijden. Volgens het water schap wordt bij marginaal tijdver lies geen overleg gevoerd; de snel heidsverlaging heeft tot gevolg dat de afstand van vijf kilometer één minuut meer reistijd vergt. Het schap vindt verder dat het wegpro- fiel van de Oudelandsedijk niet past bij een snelheid van 80 km/u, en dat een veilige snelheid - ook voor bus sen - nu al lager ligt. Sint-Maartensdijk De Hervormde Gemeente houdt op 19 december om half acht een kerst- zangavond, in de kerk aan het Van der Lek de Clercqplein. Er is sa menzang van bekende kerstliede ren, enkele kerstgedichten worden voorgedragen en er is een lezing van het kerstevangelie. Een gele genheids-kinderkoor zingt en speelt (blaasinstrumenten) enkele kerstlie deren. Organist deze avond is dhr. G.J. Harmsen uit Scherpenisse en zijn zoon Gerwin begeleidt met de klarinet mede de samenzang. Ook geven zij beiden een instrumentale bijdrage. Er is een liederenblad en de toegang is vrij. Het waterschap heeft over het verla gen van de maximumsnelheid op de Voor luitenant-kolonel E.J. van de Broek uit de Plevierlaan was het een bijzondere dag toen hij onlangs op De Ruyter van Steveninckkazerne in Oirschot bezoek kreeg van konin gin Beatrix. Ze bracht een werkbe zoek aan het 41 pantsergeniebatal- jon dat zich onder meer toelegt op het opruimen van berm bommen. De legerbasis levert binnenkort het leeuwendeel van de Nederlandse troepenmacht in Uruzgan. Tijdens het werkbezoek liet hare majesteit zich op de hoogte stellen van de nieuwste ontwikkelingen in de strijd tegen de bermbommen en de speciale bescherming die de militai ren daarvoor nodig hebben. De Rieburch zal volgend jaar niet uitkomen op het Thoolse kam pioenschap voor schooldammen en schoolschaken. Ondanks een op roep voor vrijwilligers die de kinde ren kunnen voorbereiden op de wedstrijden, is er niemand gevon den. Dat betekent dat de school niet mee kan doen. In de finale van het voorlezen is Jas mijn van den Hoek uit groep 8 op nieuw voorleeskampioen geworden. Vorig jaar werd Jasmijn verkozen tot Thoolse voorleeskampioene en deed ze mee aan de provinciale voorleeswedstrijd. De leegstaande hoekwoning Bloe menlaan 55 is tijdens een openbare verkoping in Goes verkocht voor 101.000 euro aan een handelaar. De eigenaar had niet aan zijn hypo theekverplichtingen voldaan, zodat het Middelburgse notariskantoor Janse de Jonge en Van Wouwe tot executieverkoop overging. De ge middelde koopsom van hoekwonin gen in de buurt was vorig jaar 158.722 euro, gebaseerd op negen objecten. Het nu verkochte woon huis met aan- en toebehoren is to taal 255 m2 groot. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zondag om 19 uur een jeugd dienst met het thema 'Boven je stand'. In deze dienst voor jongeren Arjan Breeman en Maarten Bakker dammen een potje op de verkoping van de vrouwenvereniging van de Hervormde gemeente in Sint- Philipsland. De verkoping van de Hervormde vrouwenver eniging in Sint-Philipsland heeft zaterdag 1450 euro opgebracht. Vooral voor de kerst stukjes, gemaakt door de 'dames van de crea' was veel animo. Het was de tweede verkoping dit jaar. Niet in dorpshuis de Wimpel maar in het eigen verenigingsgebouw aan de School straat. Leni Breeman: „We willen het eens op deze manier proberen. De Wimpel is toch nog al groot om die goed gevuld te krijgen. Daar moet je veel spullen voor hebben. Er zijn niet ontevreden met het resultaat. Ik korte tijd zijn er wel veel mensen geweest, maar het had wel wat drukker mogen zijn." Bij de ingang is een tent geplaatst waar - een dag na sinterklaas- alweer kerststukjes te koop worden aangeboden. Ook is er voer te koop om de vogels mee door de winter te hel pen. Er is zelfs een zogeheten vogelrestaurant gemaakt, een soort kooi van kippengaas waar vruchten, noten en vetbollen aan zijn gehan gen. Het vogel voer is ook verwerkt in een vo geltaart. Daarvoor is een puddingvorm ge bruikt, gevuld met vet en zaad, die omgekeerd is op een schaal. De kokkienen en de zelfge maakte advocaat verkochten ook goed. Kap ster Aline Bakker die 4,5 jaar geleden verhuis de naar Yerseke, is er speciaal voor teruggekomen. Ze geniet ervan omdat ze veel bekenden ziet. De gehele opbrengst van de knipbeurt is bestemd voor de kerk. Ze heeft een goede plek, zegt ze. Ze staat vlakbij het bord met de lange lijst van namen van de do minees die aan de kerk verbonden zijn ge weest. Voor de kinderen is er een grabbelton. De verkoping is volgens Breeman wat compac ter. Er worden ook nieuwe producten aange boden zoals fruit en kaas. Verder zijn er onder meer wenskaarten, sokken, schorten, sloffen, handdoeken en tafelkleden. Achterin de zaal is een koffiehoek ingericht. Arjan Breeman en Maarten Bakker hebben een klein damspel gekocht. Ze gaan samen dammen aan een van de tafels met de kleine damsteentjes waarmee het bord volstaat. Predikbeurten Zondag 14 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. 18.30 u. kand. Van 't Hof, St.-An- naland. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens- dijk. 15.30 u. ds. Koppelaar, Abben- broek HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. van Yperen. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Droogers, Werkendam. 18.30 u. ds. Scheurwater, H.D. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, m.m.v. parochiekoor Sint-Ceacilia. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Stellendam. 16 u. ds. Gielen, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H. A) en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst, St.-Maartens- dijk. 19 u ds. De Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 12/12 15 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel, huw.bev. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. stud. Krijgsman. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Estie, Heinenoord. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Bredeweg, Rijssen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. vanaf 12 jaar gaat ds. P. de Graaf uit Zevenbergen voor. De dienst is voorbereid door de jongeren van de catechese groepen van de gemeente Rehoboth en zij verlenen in de dienst op alle fronten hun medewer king. Meer informatie is verkrijg baar bij het catechese team: Marjon Atres tel. 602497, Jorien Hage tel. 603089 en Tanja Lindhout tel. 720152. Ds. J. Joppe van de Hersteld Her vormde Gemeente heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving van de gemeente van Nieuwaal i.s.m. Zuilichem. Inmiddels heeft hij een vierde beroep ontvangen. Voor 27 de cember moet de predikant beslissen of hij vertrekt naar Loon op Zand. In de commissie waterkeringen en wegen van het waterschap heeft hoofdingeland C. Koopman ge vraagd waarom de fietsroute langs de vernieuwde zeedijk op verschil lende plaatsen is versperd of opge hoogd met grond. Dit blijkt met op zet te zijn gebeurd, omdat het niet de bedoeling is dat er gefietst wordt over de betreffende onderhoudsweg die op de buitenberm van de zeedijk ligt. Het Sinterklaasfeest is vrijdag uit bundig gevierd op basisschool De Rieburch. De groepen 1 tot en met 4 liepen de goedheiligman tegemoet door de Bloemenlaan waar hij met een wagen getrokken door de paar den van de fam. Hengstmengel arri veerde. Meester Jeroen Pas heette Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 dec. donderdag 11 1.39-13.57 vrijdag 12 2.32 -14.52 zaterdag 13 3.25 - 15.45 zondag 14 4.12-16.35 maandag 15 5.02 -17.25 dinsdag 16 5.50 -18.17 woensdag 17 6.39 - 19.09 donderdag 18 7.27 -20.02 vrijdag 19 8.17 -20.52 vr 19/12 11.31 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Sinterklaas en de pieten van harte welkom en er werden liedjes gezon gen. Sint was echter een beetje ver drietig, want hij miste een piet. Die bleek op het dak te zitten, waar hij een eigen plekje tussen verhuisdo zen had gemaakt. Sint beloofde dat deze piet in het nieuwe paleis in Spanje een eigen kamertje zou krij gen en toen kwam de piet naar be neden. Na nog enkele liedjes en tot slot het Rieburch-schoollied vier den alle groepen in hun klas het feest verder. Sinterklaas bezocht daarna de kleutergroepen die vol overgave hun ingestudeerde stuk toonden. Voor elke kleuter had Sin terklaas een persoonlijk woord. En kele Pieten bleven bij Sinterklaas en de overigen speelden op het school plein met de kinderen en vulden de pepernotendoosjes. Bij de groepen 3 en 4 waren er in de grote zaal to neelstukjes, voordrachten en liedjes. De groepen 5-8 kregen ook bezoek van de Pieten en verzorgden voor elkaar leuke surprises en gedichten. Zangkoor Clarity en muziekvereni ging Euterpe houden op 20 decem ber een volkskerstzang. De bijeen komst begint om 19.30 uur in Haestinge. ZIE VERDER PAGINA 19

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2