Vosmeer voor de vierde keer gestaakt SPS vernedert Vosmeer in een dramatische slotfase: 2-6 Él Mijlpaal voor Smerdiekspeïer Erik van Haaften i Smerdiek dames onderuit in Berkel Vosmeer en Johan Nagtegaal eind dit seizoen uit elkaar Reeuwijk te sterk voor Emergo Koersballen Batho 2 steviger op eerste plaats Donderdag 11 december 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Vosmeer gaat niet verder met Johan Nagtegaal en zoekt voor het komende seizoen een nieuwe hoofdtrainer. In de visie van het bestuur wordt de nieuwe man verantwoor delijk voor zowel het zondagteam als de zaterdagtak. Nagtegaal wordt bedankt voor zijn diensten, hoewel hij graag trainer-coach van het dit jaar gestarte zaterdagelf tal was gebleven. Dilemma Peter van Poortvliet ontslagen bij Nieuwdorp Smerdiek 2 verliest terecht Heijnen is kringkampioen Veerkracht Vierde klasse Laatste minuut kost Stavenisse punten Noad 5 gaat thuis onderuit Smerdiek 3 geklopt door Seolto Tafeltennis Tafeltennistoernooi Badminton Volgens voorzitter Ad Hommel is die opzet echter voor een club als Vosmeer vanwege financiële rede nen onhaalbaar. „Vanouds zijn we een zondagvereniging en dat is voor ons nog steeds primair. Twee betaal de hoofdtrainers kunnen we ons niet permitteren, of er zouden snel enke le grote sponsors moeten opstaan. Johan wilde snel duidelijkheid en die hebben we hem gegeven." Al in de aanloop naar dit seizoen had Nagtegaal in kleine kring laten weten dat het zijn laatste jaar als hoofdtrainer van het zondagelftal zou worden. Het bestuur was op de hoogte van dit voornemen. Vosmeer wil volgens Hommel graag de hui dige situatie handhaven, met een be taalde hoofdtrainer die wordt bijge staan door goeie assistenten. Voor Johan Nagtegaal was die constructie echter niet bespreekbaar. „Mijn hart ligt bij het zaterdagvoetbal, waarbij de zondag is bestemd voor het ge zin. Ik ben vorig jaar met Vosmeer zondag begonnen omdat de club in een lastig parket zat. De huidige constructie brengt heel veel werk niet zich mee, zodat er een oplos sing moest komen. We zijn er jam mer genoeg niet samen uitgekomen. Ik wil niet natrappen en heb een fantastische tijd bij Vosmeer gehad, ook op zondag. Maar dat de deur nu zo dicht wordt gegooid doet pijn. Ik voel me er flink belabberd onder." Nagtegaal heeft weken geworsteld met het dilemma. „Eerst vond ik dat het niet ten opzichte van de zondagjongens kon maken om te kiezen voor de zaterdag. Na wat gesprekken met mensen om me heen, ben ik toch voor die oplos sing gegaan. Johan Nagtegaal is gek op dat zaterdagelftal en die jongens zijn gek op mij." Vanwege de financiën wil het bestuur van Vosmeer daar niet in mee. Nagte gaal spreekt van een teleurstelling. „Ik ben geen geldtrainer. De ver goeding zit meer op het niveau van boter, kaas en eieren. Het is echt doodzonde dat ik niet verder kan met een selectie waar nog zoveel muziek in zit." Hangende de be sprekingen heeft Nagtegaal boven dien enkele andere aanbiedingen van clubs afgeslagen. „Twee heel leuke verenigingen op Flakkee, en daarnaast nog wat losse contac ten op het eiland." Nagtegaal blijft vertrouwen houden in zijn toekomst. „De trainerscarrousel draait op volle toeren. Er komt al licht nog wel iets leuks langs. En anders ga ik de cursus TC II (trai ner/coach, - red) doen. Ik zit vol met ambitie." Nagtegaal heeft dit weekeinde beide selecties op de hoogte gesteld van zijn besluit. Hicham Ben Hammou, één van de initiatiefnemers van het zaterdagteam, betreurt de beslissing van het bestuur. „Wij hebben des tijds heel bewust voor Vosmeer én voor Johan Nagtegaal gekozen. Wij willen ook heel graag door met Jo han. Het klikt tussen ons en ook met assistent Aad van der Meeren. Het is geen goede zaak dat dit jonge elf tal elk jaar een andere trainer krijgt." Het seizoen 2008-2009 lijkt voor de zondagvoetballers van Vosmeer uit te draaien op een rampjaar. Voor de vierde keer dit seizoen haalde een wedstrijd van de oranjehemden niet het einde. Met nog twee minuten op de klok vond de arbiter het zondag tegen Moerstraten welletjes. De thuisclub keek op dat moment tegen een 1-5 achterstand aan. Vanwege de dreigende sfeer bij een vrije trap voor de Brabanders blies de arbi ter voortijdig af. was er toen Ricky de Klerck na een flinke overtreding geblesseerd naar de kant moest. Daardoor maakte Danny Driehuijs nog voor de pauze als derde invaller zijn entree. In de rust drong Nagtegaal aan om de huid zo duur mogelijk te verkopen. Na een uur spelen leek er warempel een kentering op komst. Jacco Va ders rondde voorbereidend werk van Jeffrey Kruf bekwaam af: 1-4. Na een tweede gele kaart voor Lo- wie van der Laak stond Vosmeer echter voor een onmogelijke opga ve. In de 82e minuut maakte Moer straten er 1-5 van. Zelfs bij die uit zichtloze stand lukte het Vosmeer niet om de emoties te beheersen. Toon Kouwen nam onvoldoende af stand bij een vrije trap van Moer straten en meende demonstratief de negen meter voor de scheidsrechter af te moeten tellen. De arbiter wilde de boosdoener een tweede gele kaart besparen en vroeg aanvoerder Ruud Kouwen tevergeefs om hulp. Vervolgens vond Youri den Hollan der het nodig om de bal buiten het veld te schoppen. De opeenstape ling van irritaties zorgde ervoor dat iedereen kon inrukken. Zowel Jo han Nagtegaal als grensrechter Tim van Mierlo gingen gedesillusio neerd naar huis. „Normaal laat ik mijn gezicht nog wel een tijdje zien in de kantine. Nu kon ik het even niet meer opbrengen. Uit bij Moer straten was sneeuw nog de boos doener, daar doe je niets aan. Maar drie keer staken na een incident in zo'n korte tijd, ja, daar zijn eigen lijk geen woorden voor. Het is diep triest." Trainer-coach Johan Nagtegaal was zwaar teleurgesteld. „We hebben te veel spelers met een kort lontje. Ik verwacht dat de bond ons een pas sende straf oplegt." Het was in alle opzichten een emo tionele zondag voor Vosmeer. Voor de partij deelde Nagtegaal zijn se lectie mee dat hij er aan het eind van het seizoen mee stopt. Het sportieve belang tegen Moerstraten was groot. In de tweede periode had Vosmeer nog geen steken laten vallen, zodat er uitzicht was op een prijs. Vanwe ge blessures waren vaste krachten als Michel Nelen, Jeffrey Driehuijs en Mark Mosch niet beschikbaar. Gezien de ervaringen veertien da gen geleden in het vooruitgescho ven duel bij Moerstraten was er zondag een belangrijke rol wegge legd voor de mandekkers Benjamin Suurlant en Wesley den Ouden. Zij werden belast met het bewaken van de twee levensgevaarlijke spitsen van de bezoekers. In de praktijk kwam er weinig van het tactisch plan terecht. Na een halfuur moest Nagtegaal zowel Suurlant als Den Ouden bij een 0-4 achterstand naar de kant halen. „Afspraken werden niet nagekomen, de tactiek niet uit gevoerd, dan moet je als trainer in grijpen." Met Rini Plompen en Martijn Brooijmans als invallers ging het iets beter, hoewel de bezoe kers met de riante voorsprong ook gas terugnamen. Nieuwe tegenslag Zaterdagtweedeklasser Nieuwdorp heeft de samenwerking met trainer Peter van Poortvliet met onmiddellijke ingang beëindigd. Van Poortvliet werd verantwoordelijk gehouden voor de tegenvallende resultaten van de club. De uit Sint-Annaland afkomstige oefenmeester was bezig aan zijn eerste seizoen. Piet Puijpe is inmiddels aangesteld als interim-trainer. Slap en behoudend voetbal waren de trefwoorden die correspondent Jordy Hage aan de wedstrijd van Smerdiek 2 tegen Noad '67 geeft. Het werd dan ook 2-0 voor de Fluplanders. Smerdiek begon dus veel te slap tegen een veel fellere tegenstander. Veel bal verlies leidde tot slordig voetbal, terwijl Noad de bal veel beter rond liet gaan. Zo kwam Noad dan ook een paar keer ge vaarlijk voor het doel van Rieni Moer land, maar gelukkig voor Smerdiek ging Noad slordig met de kansen om. De blauw-zwarten konden absoluut geen vuist maken en geen kans creëren, wat frustrerend voor hen was. De spelers konden de bal niet in de ploeg houden, terwijl sommige combinaties voor ha chelijke momenten zorgden. Noad kwam na 20 minuten op voor sprong via een aanval over de linkerkant. Hans Polderman ontving een inworp van zijn broer Leo. De voorzet van Hans was goed, waardoor spits Kees Vroegop tegen de bal aan kon lopen en deze achter de keeper inschoot. Willem-Jan Wage stond er bij en keek er naar, want hij reageerde veel te laat. 1 -0. Smerdiek bleef knoeien en maakte de ene fout na de andere, ter wijl Noad lekker bleef voetballen. Net voor rust kon Noad de stand verdub belen. De van rechts komende Edwin Hage sneed naar binnen toe en legde de bal opzij naar Leo Polderman, maar diens stift belandde net over het doel. De tweede helft was identiek aan de eer ste. Waar Smerdiek geen fatsoenlijke aanval kon opzetten, tikte Noad lekker rond en werd via de counter heel gevaar lijk. Toch probeerde Smerdiek wat druk te zetten op de verdediging van Noad, mede door het voetballen met drie spit sen. Er kwam een mogelijkheid via Marcel Baan die goed doorging over de linker kant, maar zijn stift ging langs de ver keerde kant van de paal. Niet veel later kreeg Harold Vermeulen nog een kansje, maar zijn schot werd geblokt in de zes tien. Doordat Smerdiek meer aanvallend ging voetballen, kreeg Noad nog meer ruimte voorin. Weer een tegenaanval over de linkerkant zorgde net voor tijd voor de 2-0. Leo Polderman werd op links diep gestuurd door Cenny Reijn- goudt. De snelle linkshalf stoomde door naar de keeper en schoot hard in, maar hij keerde het schot en Edwin Hage was er als de kippen bij om de losgelaten bal in te tikken en de bevrijdende treffer voor de Fluplanders te scoren. De 10-jarige Kaylee Heijnen uit Tholen is kringkampioen geworden in de klasse B springen voor B-pony's van kring West-Brabant. Kaylee heeft zondag twee keer de eerste plaats en de dagprijs be haald met springen. Ze mag 7 februari naar Indoor Brabant in Schijndel om met haar pony Oedice te strijden om de titel Brabants kampioen. Ze heeft daar bij concurrentie van 24 topruitertjes. De emoties liepen aan het eind van de eerste helft tussen Vosmeer en SPS even hoog op. Op weg naar de kleedkamer is Ap van de Belt in 1< <1/1 I 11 fl<n anm /I I /I f I tZI 11 I/z> PMI gestreept shirt nog in discussie met een speler van Vosmeer. SPS blijft de hoogst geklasseerde Thoolse vierdeklasser. In een recht streeks duel werd de directe concurrent Vosmeer door de formatie van Rien Voshol op zijn tekortkomingen gewezen: 2-6. De bezoekers trok ken de zege overigens pas in het laatste kwartier naar zich toe. Smer diek ontpopt zich nu als belangrijkste belager, na een overtuigende 5-0 overwinning op Kruiningen. Daardoor rukken de blauw-zwarten op naar de vierde plaats van de ranglijst. Waarde en Stavenisse deelden de punten: 2-2. pelijk de 2-2 binnen kopte. „Het kantelmoment in de wedstrijd", oordeelde pa Voshol na afloop. Ze ker toen Hilbert van Akkeren een minuut later een vrije trap van grote afstand in de kruising legde, verloor Vosmeer elke vorm van organisatie. Centrale verdediger Dave Paul schoof door naar de voorste linie en spits Ayoub Tihani kwam de gelede ren versterken, ten koste van back Rachid Alhor. Normale tactische zetten bij een achterstand, behalve dat het Vosmeerse middenveld zich bij balverlies nog bekommerde om de tegenstander. Hilbert van Akke ren zag in die fase een inzet van de lijn worden gehaald, Jörn Elenbaas schoot via doelman Ibrahim El Jilali op de paal, alvorens Ramon Voshol optimaal van de geboden ruimte ge bruik maakte: 2-4. Willem Bevelan der strooide nog meer zout in de Vosmeerse wonden. Eerst met een rake omhaal uit een half wegge werkte hoekschop (2-5) en vervol gens door met links een schuiver los te laten die in de verre hoek van El Jilali plofte: 2-6. Nagtegaal noemde in zijn analyse het voor rust uitval len van spelmaker Jaouad Allouchi cruciaal. „Daarmee verloren we on ze meest balvaste speler. Jaouad was al geblesseerd aan het duel be gonnen en kon jammer genoeg niet verder. Daardoor verloren we tel kens onnodig de bal en kwam onze „Het publiek was vandaag de grote winnaar." Dat vond Vosmeer-trainer Johan Nagtegaal na een voor zijn team dramatische slotfase. Met vijf treffers voor SPS in nauwelijks een kwartier kreeg de derby een ontkno ping met geflatteerde cijfers. Wel vond Nagtegaal de winst voor SPS meer dan verdiend. „Zowel voor als na rust waren we een kwartier de betere ploeg. Te weinig om aan spraak te maken op de punten. SPS is een stuk of wat stappen verder dan wij. Ze hebben echt een team, met Hilbert van Akkeren en Willem Bevelander als jongens die het ver schil maken. We hebben met name geprobeerd om Van Akkeren als man van de aanvoer aan banden te leggen. We hebben echter niet de discipline om dat een hele wedstrijd vol te houden." Een kwartier voor het einde viel het streekduel in zijn beslissende plooi. Eerst miste Rachid Bouhoudane vrij voor doelman Peter van der Male een open kans op 3-1, een doelpunt wat SPS naar alle waarschijnlijk heid op de knieën zou hebben ge dwongen. De tegenaanval resulteer de in een hoekschop, waaruit de vrijstaande Ramon Voshol onberis- kwetsbaarheid in de omschakeling bloot te liggen. Zeker op het laatst was er geen sprake meer van organi satie en begon iedereen maar wat door elkaar te lopen." De wintermiddag was voor Vos meer nog wel zo florissant begon nen. Bijna vanaf de aftrap profiteer de Adderahin El Fadili van tekort terugspelen door Sjaak Quist, om even later wel op de goede plaats te staan toen Allouchi vanaf de lin kerflank een voorzet op maat ver stuurde: 1-0. Gaandeweg de eerste helft nam SPS het initiatief, aan de hand genomen door de jonge Bart Vane die slim tussen de linies speelde en daardoor voortdurend aanspeelbaar was. Vane zelf zorgde voor het eerste wapenfeit met een boogbal vanaf de vleugel, nadat Brahim Tajarni een steek had laten vallen. Jörn Elenbaas rukte op over de as van het veld en vond Ramon Voshol, die de bal net niet lekker wist mee te krijgen. Alleen Mo hammed El Jilali kon met een zwabberschot uit de tweede lijn na mens Vosmeer nog gevaarlijk wor den. Vijf minuten voor de pauze won Willem Bevelander het lucht duel van keeper El Jilali en caram boleerde de bal in het doel: 1-1. Op dat moment was Allouchi bij de oranjehemden al naar de kant. Diens vervanger Mourad Tihani zorgde na de hervatting voor het eerste gevaar, met een verdekt schot dat doelman Van der Male met moeite wist te stoppen. Na een uur spelen leek topscorer Rachid Bou houdane Vosmeer de zege te bezor gen. De lepe spits zette aan de zij kant Leander Rijstenbil met het li chaam weg, draaide vervolgens naar binnen en schoot diagonaal de 2-1 in de verre hoek. Rien Voshol vond dat zijn team veerkracht had getoond door tweemaal van een achterstand terug te komen. „We startten heel slecht, maar stapten daar gelukkig gauw overheen. Na rust gebeurde eigenlijk precies het zelfde. We hebben meer rendement gehaald uit ons spel dan Vosmeer deed." Na het verlies bij Krabbendijke was het voor SPS belangrijk om een po sitief resultaat weg te zetten. Tot ge noegen van Voshol gebeurde dat. „We hebben het vandaag vooral qua organisatie gewonnen. Iedereen heeft bij ons zijn eigen vakje in het veld en voert de opdrachten stipt uit. We hebben talentvolle jongens in de groep die je op de juiste manier en op het juiste moment moet zien te gebruiken. Vandaag klopte dat bijna allemaal. Alleen bij de 2-1 ging het even mis. Leander liet zich te ge makkelijk uitspelen en de rugdek king ontbrak op dat moment, dat was een fout. Gelukkig konden we het snel rechtzetten. Vosmeer ver loor het hoofd na de gelijkmaker en daar hebben wij met onze kwalitei ten goed gebruik van gemaakt." Krabbendijke 12 30 58-17 Yerseke 12 28 41-16 SPS 12 25 33-12 Smerdiek 12 22 37-23 Mevo 12 22 35-27 Kruiningen 12 21 37-24 Vosmeer 12 20 30-26 ZPR'84 12 13 29-49 Waarde 12 10 23-43 WIK '57 12 7 14-46 Brouwershaven 12 6 26-40 Stavenisse 12 4 11-51 Met een klinkende 5-0 overwin ning op Kruiningen bevestigde Smerdiek zaterdag de huidige vorm. De ploeg van Cees Stout- jesdijk staat inmiddels vierde op de ranglijst en is al acht wedstrij den op rij ongeslagen. Alleen SPS slaagde er in om in die reeks aan een nederlaag tegen de blauw-zwarten te ontkomen. Erik van Haaften was in de cruciale partij met Kruiningen de grote man. Hij scoorde vier keer en passeerde daarmee Niels Hage op de all-time topscorerslijst van Smerdiek. De 29-jarige Van Haaften staat inmiddels op 131 competitietreffers. Zijn eerste doelpunt maakte hij op 19 okto ber 1996, uit bij ZSC. Vanwege zijn prestaties mocht Van Haaften zaterdag de wedstrijdbal mee naar huis nemen. Na een kwartier opende Van Haaften de score, uit een slimme steekpass van Hilbert Brinkman. De 1-0 viel min of meer uit de lucht. Kruiningen was fel uit de startblokken geko men en domineerde in de ope ningsfase. Halverwege de eerste helft breidde de thuisclub de voorsprong uit. Daan de Viet stond aan de basis met een snel genomen vrije trap die door Van Haaften feilloos achter de doel man werd gekopt: 2-0. In de 35e minuut demonstreerde Daan de ^JSrik^onMoctften^^^^ Viet andermaal zijn traptechniek door de vrije trap met een mooie curve op het hoofd van Van Haaf ten te leggen: 3-0. Nog voor de pauze liet Jelle Rinses twee mo gelijkheden op een hogere score onbenut. In de tweede helft pro beerde Kruiningen nog met de moed der wanhoop om de bakens te verzetten. Trainer Stoutjesdijk zag echter voldoende kansen om zijn jonge talenten te laten proe ven aan het grote werk. Martijn Lindhout kwam in de ploeg voor Leander Brinkman. Later volg den ook Duncan Weeland en Ste fan Lindhout als vervangers van respectievelijk Jelle Rinses en Remy Korthouwer, de man die bij afwezigheid van de gebles seerde Bart Stoutjesdijk naast Van Haaften was gestart in de punt van de aanval. Kruiningen bleef dreigend, zonder echt ge vaarlijk te kunnen worden in het zestienmetergebied. Smerdiek toonde zich beduidend effectie ver. Erik van Haaften tekende in de 70e minuut na een fraaie indi viduele actie voor 4-0. In de slot fase schoot ook Jan de Viet raak, een persoonlijk succes voor de jonge middenvelder die veel on zichtbaar werk opknapt. Cees Stoutjesdijk was tevreden na de 5-0 overwinning. Al te hard jui chen wil de coach nog steeds niet. „Ik weet hoe de voetballerij in elkaar zit. Daarvoor loop ik al te lang mee. Maar het is een feit dat we met een indrukwekkende serie bezig zijn. Het geeft ver trouwen voor de volgende wed strijd. Mevo is een niet te onder schatten tegenstander." Tot kort voor het eindsignaal had Stavenisse uitzicht op de tweede overwinning van het seizoen. Op de valreep kopte thuisclub Waar de echter uit een hoekschop de 2- 2 binnen. Trainer-coach Johan Smits kon de late gelijkmaker nog wel relativeren. „Als je zelf vier keer alleen voor de keeper komt en niet scoort, roep je zo'n uitkomst over je af." Al voor de wedstrijd moest Smits improvise ren. Jos van der Jagt en John Klippel bleken vanwege bles sures niet speelklaar, zodat Niels Veltman en Jacco Knuist noodge dwongen de backposities inna- 1 men. In de middenlinie waren er daardoor basisplaatsen voor de invallers Jan Kees Oosdijk en Jo- han Wielaard. De jonge Jan Kees Oosdijk was tweemaal dicht bij de openingstreffer geweest, voor- I dat Kees van Putte een vrije trap met de grote teen achter de doel man wist te prikken: 0-1. Op slag van rust ontsnapte een tegenstan- der uit de rug van Niels Veltman en kwam Waarde langszij: 1-1. In de gelijkopgaande strijd namen de bezoekers in de 55e minuut opnieuw de leiding. Het was g Kees van Putte die de keeper iets te ver voor zijn doel zag staan en met een boogballetje verschalkte: 1-2. Waarde moest wat meer ver dedigende risico's gaan nemen, wat de roodgelen alle ruimte bood voor de counter. Diverse kansen op de derde en beslissen- de treffer bleven onbenut, met in de slotminuut de fatale gevolgen: i 2-2. Johan Smits had gemengde gevoelens. „We hebben het goed gedaan als ik kijk naar de proble- men met de opstelling in het be- gin. We hebben echter nagelaten om de wedstrijd naar ons toe te trekken. Zonder een killer is het moeilijk." Smits blijft niettemin geloven in een ommekeer. „Er is duidelijk een stijgende lijn zicht baar. Uit bij Smerdiek, de eerste S helft tegen Krabbendijke, uit bij Vosmeer, vandaag tegen Waarde, we zetten kleine stapjes in de goede richting. Komende zater- dag tegen ZPR moet het dan maar gebeuren." De korfballers uit het eerste team van Emergo hadden weinig in te brengen tegen Reeuwijk. De veel scherpere gasten wonnen met 5-16. De thuisploeg kon redelijk meegaan in het spel van de gasten, maar in de afronding ontbrak de scherpte. Daardoor kon Reeuwijk in de eerste helft uitlopen naar een 2-7 rust stand. In de tweede helft ging de thuisploeg verder met het missen van kansen, terwijl de gasten bleven scoren. In de slotfase kon de ploeg uit Sint-Maartensdijk nog wat aan de score veranderen, maar de 5-16 nederlaag was onafwendbaar. Petra de Jong (2x), Gerrie Anthonisse, Liesbeth Potappel en Jaco Rip von den de korf. Het B-team deelde de punten met Vios. De Smerdiekse ploeg speelde een ijzer- sterke eerste helft en was vlijmscherp in het afmaken van kansen. Verdedigend kregen de gasten nauwelijks kansen. De ruststand was dan ook verdiend 3-1. In de tweede helft gingen de rood-zwarten onrustiger korfballen, zodat de druk op de verdediging uiteindelijk te groot werd. Yvette v. Dijk, Nicky Leemreijze en Lotte Muis zorgden voor de doelpun ten aan Thoolse zijde. Emergo C kende een prima start tegen Scheldevogels. In de derby bleef de thuisploeg lange tijd in het spoor van de sterke gasten meegaan, zodat de rust stand een magere 1-2 was. waarmee nog niks was beslist. In de tweede helft ble ven de Tholenaren tot 3-4 meedoen, maar in de slotfase liep de ploeg uit Ber gen op Zoom toch uit naar een 3-6 over winning. Desondanks een prima wed strijd voor de rood-zwarten, waarvoor Nicky Leemreijze, Giulia Priem en Am ber Stoutjesdijk de doelpunten maakten. Ventura Sport werd in de pan gehakt door de D-jeugd. Emergo boekte een 5-1 zege. De gasten werden zwaar onder druk gezet en door het hoge tempo van de thuisploeg werd er al snel een voor sprong genomen. In de tweede helft ble ven de rood-zwarten doorgaan, zodat de overwinning snel zeker was. Ilse Leemreijze (2x), Christian Stander (2x) en Dian v. Ast scoorden voor Emergo. In de thuiswedstrijd tegen Ondo had het F-team moeite om het hoofd boven wa ter te houden. Beide ploegen kregen wel kansen, maar toch waren de gasten net iets gevaarlijker. Daardoor werd er ook een voorsprong genomen door de ploeg uit Middelburg. De Tholenaren probeer den nog wel om langszij te komen in een spannende slotfase, maar uiteindelijk werd er toch met 1 -2 verloren, waardoor de rood-zwarten met lege handen achter bleven. Voor Emergo, dat de strafworpen wel met 18-16 won, scoorde Chloë An thonisse de eretreffer. Programma zaterdag: Albatros-Emer- go 1 20.50 u.; Emergo 2-Vios 12.45 u.; Terda-Emergo C1 10 u.; Keep Fit-Emer- go Dl 14 u.; TOP-Emergo El 9 u.; KVK-Emergo F1 9 u. Noad 5 is op eigen veld met 3-9 onderuit gegaan tegen de vierde keus van Wolf- aartsdijk. De thuisploeg, die nog met voorsprong de rust in ging. trok in de tweede helft aan het kortste eind. Beide ploegen gingen in de eerste helft gelijk op en creëerden enkele kansen, maar in de tiende minuut was het Edwin Braat die door een lange uittrap van de Noad-doelman de score opende. De Be- velandse ploeg kwam met het tegen offensief en kreeg een grote kans op de gelijkmaker door een vrije trap. De doel man herstelde, en redde fraai, maar zag even later toch de bal in het net verdwij nen: 1-1. Noad drong weer aan en kwam weer op voorsprong door goed storend werk in de Wolfaartsdijkse verdediging van spit- senduo Nick Stcijn cn Edwin Braat. Daarna kwamen de Bevelanders weer op gelijke hoogte en op slag van rust was het wederom Edwin Braat. die zijn derde doelpunt beheerst inschoot voor de 3-2. Wolfaartsdijk was na de rust de betere ploeg en drong Noad terug op eigen helft, zodat even later de gelijkmaker werd binnen getikt. De Noad verdedi ging kraakte aan alle kanten. Linksback Carlo van Oeveren haalde diverse keren de bal van de doellijn, maar kon de Be- velandse ploeg er niet van weerhouden verder uit te lopen naar 9-3. In de laatste minuut legde scheidrechter Iman Fase de bal op de stip voor de gas ten, maar Noad doelman Leen Kegge stopte de penalty. De doelpunten bleven tot in de zeventig ste minuut uit in de wedstrijd van Smer diek 3 tegen Seolto. Toen ze eenmaal vielen, kwamen ze voor rekening van de Zevenbergse ploeg. Smerdiek verloor met 3-0. De blauw-zwarten kregen één kans. Ha rold Vermeulen wist van ver het bijna le ge doel net niet te vinden en schoot de bal in de voeten van de keeper. Smerdiek kwam regelmatig in de verdrukking en Seolto had wel wat meer kansen in de eerste helft, maar Carlo IJzermans stond een puike partij te keepen. De spelers gingen met een 0-0 stand rusten. Bij Seolto ging het na de rust zoals in de eerste helft, maar zij scoorden dit maal wel. Na 70 minuten volhouden van Smerdiek ging het mis. Een Smer- diek-speler dacht dat een ingooi van Seolto buitenspel was, wat niet kan met een ingooi. Carlo IJzermans werd vervolgens geklopt voor de 1-0. Niet veel later maakte Seolto de 2-0. En na een verkeerde buitenspelval werd Car lo IJzermans voor de derde keer ge klopt. Tafeltennisclub Smash '76 organi seert op 20 december de Logus tafeltenniskampioenschappen in de Wellevaete in Sint-Annaland. Tholenaren of mensen die lid zijn van een Thoolse tafeltennisclub kunnen meedoen aan met het toer nooi. Er zijn verschillende klassen en de deelname is gratis. De jeugdwedstrijden beginnen om 9 uur en de finale is om 11.30 uur met aansluitend de prijsuitreiking. De senioren (vanaf 16 jaar) begin nen om 14 uur te spelen en hun speelvolgorde wordt bepaald door loting. De Finale is om 17 uur. Aanmelden kan tot aanstaande maandag bij Kees Vroegop. Oost- straat 30, tel. 652487, e-mail kees- vroegop@hetnet.nl of bij Chris Hage, Raiffeisenstraat 14, tel. 652981, e-mail chrishage@wana- doo.nl. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van de koersbalclubs: Oud-Vossemeer: 1. mevr. J. van Houte en mevr. L. van Poortvliet 20 p; 3. mevr. R. Nagtegaal 17 p; 4. mevr. C. van Mierlo, mevr. C. Ha- vermans en mevr. D. van Dijke 16 p; 7. N. Moerkerken 12 p; 8. mevr. L. Weezenaar 3 p; 9. mevr. M. van Poortvliet 1 p. Meulvliet: 1. mevr. J. Bos en W. Bijl 36 p.; 2. mevr. A. Hilgerson en mevr. N. Deurloo 32 p.; 3. mevr. J. Verbraeken en G. Bolier 30 p.; 4. J. Sprenkels en W. Deurloo 27 p.; 5. mevr. R. Bolier en mevr. L. van Ba- Ie 22 p.; 6. mevr. L. Verschoor 13 p.: 7. mevr. H. Schot en mevr. C. Sprenkels 12 p.; 8. mevr. B. Schot en mevr. D. Lindenberg 5 p. Gezelligheid voor alles/Sint-Maar tensdijk: 1mevr. T. Breure en mevr. L. Wielaard 31 p.; 2. mevr. M. Dane en C. van Gorsel. 27 p.; 3. mevr. T. Goode 22 p.; 4. mevr. A. Poot en J. Bijnagte 21 p.; 5 mevr. A. Bocxe en C. Breure, én mevr. W. Kloet en me vr. B. Bijnagte 17 p.; 7. mevr. C. van Mierlo en W. Bijl 16 p.; 8. mevr. J. Nijstad en A. Wielaard 12 p. Batho is de tweede helft van de competitie begonnen met een 6-2 nederlaag tegen BBV 2. Het twee de team van de Thoolse badmin tonclub speelde BBV 4 met 8-0 van het veld en gaat stevig aan de leiding in de vijfde klasse. De dubbelpartijen stonden als eerste op het programma in Bergen op Zoom. Joost Westerweel en Rini Lindhout maakten veel fouten en verloren dan ook in twee sets (12- 21. 15-21). Vervolgens waren Diana v.d. Berge en Saskia v.d. Sande aan hun tegenstanders gewaagd, maar moesten in drie sets tóch hun meer dere erkennen in de Bergenaren (21-17, 19-21, 18-21). Omdat Rini Lindhout wegens verplichtingen eerder weg moest, werden de ge mengd dubbels vóór de enkelpartij- en afgewerkt. Ook deze leverden de Thoolse badmintonners geen punten op. Diana en Martijn de Jonge kwa men net te kort en verloren met ver lenging in de derde set (17-21, 21- 19, 21-23). Vervolgens waren ook Saskia en Rini niet opgewassen te gen BBV (14-21, 12-21). Joost en Martijn wonnen hun enkelpartijen eenvoudig in twee sets (2x 21-15, en 21-14, 21-18), maar dat zouden de enige punten zijn voor Batho. Want ook de dames lieten het afwe ten. Saskia kwam aan het einde van elke set net te kort (18-21, 17-21). Diana won wel de eerste set (21- 11), maar kon in de tweede niet goed bijblijven en verloor ook de derde set (17-21, 12-21). Batho staat in de vierde klasse in de mid denmoot. De 0-8 van Batho 2 tegen de vierde keus van BBV was geflatteerd, want er moest wel degelijk voor de pun ten worden gestreden. In vijf van de acht partijen moest een derde set de beslissing brengen. Maar Edwin Sundermeijer, Ferry Lammers, Mo nica van Oosten, Anja Lindhout wonnen alles en staan daardoor ste viger bovenaan in hun poule. Voor de Batho-jeugd lot 19 jaar was koploper Veghel veel te sterk. De 0- 8 nederlaag was volledig terecht, al le partijen werden in twee sets be slist. Richard de Korte, Tonian v.d. Elsacker. Manon Verkamman. Ma- rielle van Zetten en Pascal de la Haye kregen een lesje badminton waarvan ze heel wat konden leren. De dames van Smerdiek hebben met 3-2 verloren van Berkel in Berkel en Rodenrijs. Het leek al voor aanvang een pechdag te worden toen de bus met de dames strandde in een file voor de Heinenoordtunnel. Met een dik uur vertraging arriveerden de dames bij Berkel. Smerdiek begon sterk en aanvallend. In de zesde minuut was Angelique Hage heel dicht bij een doelpunt, maar haar kopbal belandde op de paal. Berkel probeerde met lange bal len richting centrum gevaarlijk te zijn, maar Josca Jansen en Claudia de Frel waren niet te kloppen en stonden als een huis. Smerdiek ging door met aanvallen, maar kwam op een muur van verdedi gers van Berkel. Zo kon Berkel gelijk uit de verdediging een lange bal naar de midmid spelen, deze legde aan voor een schot wat een makkelijke prooi voor Kaylee Dieleman leek. Zij stopte de bal goed, maar liet hem los en de al buitenspel staande spits kon de bal zo binnen tikken voor de 1-0. Protesten alom, maar de scheidsrech ter keurde het punt goed. Smerdiek was even aangeslagen en juist op dat moment sloeg Berkel weer toe. De linkerspits speelde Amber Govers uit en gaf een voorzet over alles heen, Je- honne Kodee beoordeelde verkeerd en de rechtsbuiten van Berkel maakte het af 2-0. Claudia de Frel ging aanvallender spelen en daar had Berkel problemen mee. Het was bijna rust toen Wendy Metske met een fraai schot in de ui terste hoek de 2-1 stand op het score bord bracht. Smerdiek zette na de rust nog meer druk op Berkel, maar de Berkelkeep- ster was een sta in de weg voor Smer diek. De thuisclub kon in de vijftigste minuut, volgens de correspondent geheel tegen de verhoudingen in, met een counter de 3-1 binnen tikken. Aan de rechterkant werd Amber Govers uitgespeeld, de voorzet ging over Josca Jansen heen, Jehonne Ko- ree was te laat om erger te voorko men en het was 3-1. Smerdiek zat niet bij de pakken neer. Een paar minuten later was het Anne Hage die Smerdiek terug bracht met een schitterende actie 3-2. Een paar vrije trappen voor Smerdiek leverden vervolgens niets op: ze gingen alle maal over. Het was al aardig donker toen Wendy de Wilde de bal prachtig op Anne Hage gaf. De laatste dame kon nog redding brengen op de inzet van Anne. Smerdiek kon vanwege de grote inzet, maar gebrek aan geluk, met opgeheven hoofd naar de kleed kamer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17