Verantwoord gebruik open haarden en houtkachels Openbare bekendmakingen i Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 50 Donderdag 11 december 2008 gemeente Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Een open haard of houtkachel brengt sfeer in huis. De charme van een echte openhaard op hout is ongeëvenaard. Het knappende vuur en de typische reuk zijn een bijzondere belevenis. Er is een groot aanbod van openhaarden passend bij ieder interieur. Verder wordt de allesbrander vaak gebruikt als bij verwarming voor de woning. Bij het gebruik van een open haard of allesbrander hoort ook de verantwoor delijkheid voor het gebruik. Wie kiest voor een open haard of allesbrander moet wel rekening houden met een paar eisen ten aanzien van de installatie. Zo is een royaal schoorsteenka naal noodzakelijk voor een optimale trek. Door het toenemende gebruik nemen ook de klach ten met betrekking tot overlast toe. De meeste klachten gaan over stank- en rookoverlast. Hieronder wordt een aantal suggesties gegeven voor onderhoud en gebruik van een open haard of hout kachel. Moet mijn schoorsteen jaarlijks worden geveegd? Ja. Een schone schoorsteen heeft te maken met vei ligheid en gezondheid. Neem daarmee geen risico's. Niet voor uzelf, niet voor uw huisgenoten. Stookt u heel veel? Laat dan de schoorsteen meer dan een maal per jaar vegen. Wat zijn de belangrijkste milieueffecten van open haarden en houtkachels? Tijdens het stoken van hout of andere vaste brand stoffen komen veel stoffen vrij, zowel binnen- als buitenshuis. Deze stoffen kunnen schadelijk zijn voor het milieu, voor de gezondheid; ze kunnen lei den tot overlast voor omwonenden. Bij het stoken van de juiste brandstoffen onder optimale omstan digheden stoten open haarden en houtkachels voor al kooldioxide, stikstofoxide, zwaveldioxide en zwe vende deeltjes uit. Als een toestel onvolledig brandt, door bijvoorbeeld onvoldoende zuurstoftoevoer of vochtig hout, stoot een haard of houtkachel b.v. ook koolmonoxide uit. Als u vervuilde brandstoffen ver brandt, komen daar nog extra stoffen bij zoals meta len. Door goed stookgedrag kunt u de milieubelas ting sterk beperken. Stook alleen geschikte brand stoffen en zorg voor een goed verbrandingsproces. Kan ik zien of ik goed stook? Ja. Let op de kleur van de rook die uit uw schoor steen komt. Donkere rook betekent een onvolledig verbrandingsproces. Dit komt door een slecht trek kende schoorsteen, te weinig luchttoevoer of te natte of voor het toestel ongeschikte brandstof. Witte of kleurloze rook betekent dat het verbran dingsproces goed verloopt. Als het vuur goed brandt, zijn de vlammen helder geel en gelijkmatig. Een oranje, instabiel flakkerende vlam duidt op onvolledige verbranding. Wat kan ik doen om schadelijke effecten voor gezondheid tegen te gaan? Laat uw stooktoestel en schoorsteen installeren door een erkende installateur en laat uw schoorsteen minstens eens per jaar vegen. Stook alleen geschikte brandstoffen, stook niet bij mistig of windstil weer en ventileer uw woning goed tijdens het stoken. Ik heb plotseling veel last van stank-en/of rook- vorming in mijn woning. Wat moet ik doen? Plotselinge stank of rook in uw woning kan wijzen op een aantal zaken. Uw rookkanaal lekt of is ver stopt door roetaanslag of een vogelnest. Laat uw rookkanaal controleren op lekken, roetaanslag of vogelnesten. Met name bij nieuwbouwwoningen kan gelden, dat door een tekort aan verse lucht rookgas sen uit de schoorsteen de kamer worden ingetrok ken. Zet een deur of raam op een kier. Een ventilator of afzuigkap kan veel lucht aan uw woning onttrekken. Schakel deze uit tijdens het sto ken. Mijn buren hebben last van mijn open haard/houtkachel. Wat kan ik daartegen doen? Overleg met uw buren over de overlast die zij erva ren en maak samen afspraken. Mogelijke oplossin gen zijn: De uitmonding van de schoorsteen wijzigen (wanneer de rook terechtkomt bij het raam van uw buren), een ander toestel aanschaffen, andere brandstoffen gebruiken, niet stoken bij mistig of windstil weer, op bepaalde tijdstippen niet stoken en met uw buren afspreken dat zij overlast steeds mel den, zodat u hier als goede buur rekening mee kunt houden. De rook van mijn buren komt precies uit bij mijn raam. Wat kan ik daartegen doen? Het bouwbesluit stelt eisen aan de uitmonding van het rookkanaal. U kunt bij de gemeente nagaan of de schoorsteen van uw buren voldoet aan deze eisen. Als dit niet het geval is, kunt u uw gemeente vragen om op basis van het Bouwbesluit maatregelen te nemen. Als de schoorsteen van uw buren wel vol doet aan de eisen kunt u het beste proberen om in goed overleg tot een oplossing te komen. Kan ik mijn kachel laten ombouwen tot een open haard of omgekeerd? Nee. Een open haard heeft een rookkanaal met een grotere diameter nodig dan een houtkachel. Daarom dient u uw rookkanaal aan te passen aan het toestel. Raadpleeg uw installateur of schoorsteenveger. Waarop moet ik letten als ik hout wil stoken? Het hout moet schoon en gekloofd zijn. Stook van wege milieu- en gezondheidsredenen geen behan deld hout (geverfd, geteerd, gebeitst, geïmpreg neerd of spaanplaat of multiplex). Het hout moet droog zijn. Droog hout herkent u aan scheuren en loszittende schors. Als u de haard vult, vul deze dan tot ongeveer 30% en voeg regelmatig kleine hoe veelheden hout bij. Hoe moet ik het hout bewaren tijdens het drogen? Kloof het hout; bewaar het buiten onder een afdak waar de wind er goed bij kan en het beschut is tegen regen. Overdek het niet met plastic. Stapel het losjes in etages, zodat u van onderaf kunt afnemen. Stapel het hout niet vanaf de grond, omdat dit te vochtig is. Beschimmeld hout niet stoken, maar eerst laten drogen en bewaar uw hout nooit binnen; het is te vochtig en u haalt insecten in huis Kan ik een nieuwe kachel/open haard aansluiten op een bestaande schoorsteen? Nee. De schoorsteen moet worden afgestemd op uw toestel. Een oude schoorsteen kan scheuren of lek ken vertonen. Laat dit bepalen door de vakman. Hoe kan ik zorgen voor een goede trek van mijn open haard/houtkachel? Een goede trek hangt met veel aspecten samen, namelijk de diameter van het rookkanaal, de lengte van de schoorsteen, het materiaal van het rookka naal en schoorsteen en het verloop van de schoor steen. Vraag de schoorsteenveger uw schoorsteen te beoordelen, als u vermoedt dat u last heeft van een slechte schoorsteentrek. Moet ik het vuur doven of vanzelf uit laten gaan? Doof het vuur niet door de luchttoevoer af te snij den, omdat hier veel schadelijke gassen bij vrijko men. Gooi daarom het laatste uur geen nieuwe brandstof bij het vuur, zodat het vanzelf dooft. Laat een actief vuur niet onbeheerd achter, tenzij uw toe stel een elektronische verbrandingsregeling heeft. Kan ik tijdens het stoken het raam beter open of dicht doen? Het is erg belangrijk dat er tijdens het stoken vol doende verse lucht binnenkomt. Daarom wordt, zeker bij nieuwbouwwoningen, geadviseerd, tijdens het stoken een raam op een kier te zetten. Kan ik de verwarming uitzetten tijdens het stoken? Een open haard of houtkachel verwarmt in de mees te gevallen alleen het vertrek waarin gestookt wordt. Daarom kunt u de verwarming aan laten staan. Overigens zal de verwarming vanzelf afslaan, als de thermostaat in hetzelfde vertrek staat als uw open haard of houtkachel. Het is daarom aan te bevelen de thermostaat in een ander vertrek te plaatsen, als andere vertrekken op temperatuur moeten blijven. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Kerkstraat 28 A (Stavenisse): het bouwen van een woning; - Hogeweg 17 (Poortvliet): het plaatsen van twee paar- denboxen; - Burg Versluijsstr 20 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een kinderdagverblijf; - Bosstraat 30 (Tholen): het plaatsen van een hekwerk; - Oudelandseweg 2 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een mestbassin; - Garnalenstraat 6 (Tholen): het plaatsen van een dakop- bouw; - Nieuweweg 8 (Poortvliet): het bouwen van een loods. Ingekomen bouwaanvragen le fase - Onder de Molen 9 en 11 (Oud-Vossemeer): het bouwen van twee woningen en drie garages. Ingekomen sloopaanvragen - Kromme Dreef 4 (Oud-Vossemeer): het verwijderen van asbestgolfplaten. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 22 decem ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 18 en vrijdag 19 december 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Oudelandseweg 5 (Sint-Annaland): het gewijzigd uit voeren van een verleende vergunning, verz. 1 december 2008; - Blauwstraat 1 (Sint-Maartensdijk): het gedeeltelijk ver anderen van de gevels, verz. 1 december 2008; - Buurtweg 65 (Stavenisse): het plaatsen van een bijkeu ken, verz. 1 december 2008; - Meliasweg 5 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een bijgebouw, verz. 1 december 2008; - Keetenweg 4 (Stavenisse): het tijdelijk plaatsen van een bouwkeet, verz. 1 december 2008; - Stoofdijk 91 (Stavenisse): het plaatsen van twee dakka pellen, verz. 1 december 2008; - Schelde-Rijnweg 14 (Tholen): het gewijzigd uitvoeren v/e verleende vergunning, verz. 1 december 2008; - Stationsstraat 17 (Sint Philipsland): het vergroten van een woning, verz. 2 december 2008. Verleende sloopvergunningen - Oudelandsedijk 12 (Tholen): het verwijderen van asbesthoudende golfplaten, verz. 1 december 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 25 november tot en met 1 december 2008 de volgende aanvragen voor een kapver- gunning hebben ontvangen: Tholen E. Maljaars, voor het kappen van 1 den, Mossellaan 27 J. van der Vlies, voor het kappen van 1 eik, Hoogaarsstraat 40 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendma king tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. ONTWERPBESLUIT VRIJSTEL LING BESTEMMINGSPLAN Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kerkstraat 28b te Stavenisse: het bouwen van een woning met garage (2008/242); Vanaf 12 december 2008 tot en met 23 januari 2008 ligt het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de daarbij beho rende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over het/ de ontwerpbesluiten naar voren brengen. Artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Lageweg 9 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfsruimte (2008/0055); Vanaf 12 december 2008 tot en met 25 december 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nieuwlandseweg 128 te Sint-Annaland: het plaatsen van een schuur (2008/0189); Nieuwlandseweg 82, 84 en 90 te Sint-Annaland: het plaatsen van drie tuinhuisjes (2008/0203); De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 10 oktober 2008 tot en met 20 november 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 18 december 2008 besluiten op het ver zoek om vrijstelling van de geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 1 december 2008 besloten een gehandicaptenparkeer plaats te reserveren tot 1 december 2013 nabij de entree van het appartementencomplex Achtererf in Tholen ten behoeve van de heer C.P. de Nooij. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13