A-jeugd Smerdiek ongeslagen kampioen Smerdiekse D2 zegeviert in competitie 'Als de staart wat krom is, strijk ik hem glad met beetje warm water' Batho deelt de punten Tweede team Emergo verliest Koersballen /T. Donderdag 4 december 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Noad 5 onderuit in Kruiningen Nooit perfect Konijnen Rien Andriesse en Dennis Dorst generaal en jeugdkampioen Vogelvreugd Kampioenen Paardensport Kerstoefenwedstrijd Vorige week Reserve en jeugd Jeugd Het tweede team vin korf balclub Emergo heeit verlo ren van DeetosSiel/Vol- huis. De ploeg ut Sint- Maartensdijk kwam in Dor drecht niet verder dan 11 -9, maar speelde wel een be hoorlijke wedstrijd. De A-jeugd van Smerdiek is kam pioen geworden van de najaars competitie. Het elftal is ongesla gen gebleven en had al in de voorlaatste wedstrijd tegen Devo de winst binnen met een 2-2 ge lijkspel. Zaterdag speelden de derdeklassers tegen Vivoo, waar- Agenda THOLEN 4 dec Bijbelsrecht, lezing mr. v.d. Merbel voor leden COV, de Win gerd, 14.30 u. 8 dec Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 9 dec Vergadering comm. samenle ving, gemeentehuis, 19.30 u. 10 dec Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. 11 dec Borstvoeding, informatie avond, LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 13 dec Kerstconcert, harmonieor kest Concordia, katholieke kerk, 20 u. 13 dec Kerstconcert, Mission mu sic, Grote Kerk, 19.30 u. 13 dec Kerstmarkt, ondernemers vereniging, centrum. 10-17 u. 13 dec Dag van de Zeeuwse jonge- renraden, jongerenbijeenk., Jouw Zeeland, gem. huis, 9.30-17 u. 15 dec Rommelpotmakerij, stich ting Stad, Meulvliet, 19-20.30 u. 17 dec Kerstviering leden vrijzinni ge vrouwenbond Tholen, Oude- landsestr., 14 u. van ze met 8-1 hebben gewonnen. Dat betekent dat ze zich vier pun ten hebben los gespeeld van de nummer twee Dosko. Het elftal heeft twee wedstrijden gelijkge speeld en de rest gewonnen en daarmee 30 punten gehaald. Het Al-team is sinds drie jaar een combinatie-elftal met spelers van SC Stavenisse, omdat zowel die club als Smerdiek anders te krap pe teams hadden. De spelers zijn: Stefan Lindhout, Lorenzo van Haaften, Duncan Weeland, Mark Tak, Jeffrey Moerland, Quincy Moerland, Martijn Lindhout, Mi chael Poot, John van Poortvliet, Yanick Smits, Maus Uyl, Jessie Lindhout en David van de Velde. Thijs Westerhuis en Geert-Jan Fransen staan niet op de foto. De leider is Martin Lindhout en de trainers zijn Carlo Opree en Frans Ista. the world, theaterconcert, 20 u. 16 dec Infoavond over chronische pijnklachten. pijncentrum Lievens- berg, 19-21 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM' ACTUEEL: Anubis en het pad der 7 zonden - za, zo en wo 13.45 u. Bride flight - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 20.45 u., zo 16 en 20.45 u. James Bond: Quantum of solace - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Madagascar: Escape 2 Afri ca (Nederlandstalig) - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Madagascar: Escape 2 Africa (originele versie) - do, ma en di 20 u., vr 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Mamma mia! - vr en zo 21.15 u.. za 16 en 21.15 u. My best friend's girl - do 20 u, vr t/m zo 18.45 u. Rade loos - za, zo en wo 13.45 u. Sinter klaas en het geheim van het grote boek - vr 18.45 u., za en zo 13.45 u. La noche de los girasoles - ma 20.30 u. Persepolis - zo 19 u. en di 20.30 u. High school musical 3: Se nior year - wo 13.45, 16 en 20 u. 18 dec Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 20 dec Ernesto&Marcellino e.a, ca baret, Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 20 en 21 dec Kerst oefen wedstrijd, dressuur en springen, Eendrachtrui- ters, Boomdijk. OUD-VOSSEMEER 12 dec Oliebollenverkoop, 's avonds door leden Hervormde Kerk. 13 dec Kerstverkoping, Hervormde Kerk, veren.geb. Ring, 10-14 u. SINT-ANNALAND 6 dec Familietoernooi, tafeltennis- ver. Smash '76, Wellevaete. 14 u. 11 dec Remmerswaal tafeltennis toernooi, Smash '76, Wellevaete. 19-22 u. 15 dec Kerstviering, leden NBvP, Wellevaete 17 u. 20 dec Logus tafeltenniskampioen schappen Tholen, Smash '76. Wel levaete, 9-18 u. STAVENISSE 6 dec Verkoop kerstbomen, gymver. Kwiek. V.d. Lek de Clercqplein, 10- 12 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichten over de natuur, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 13 dec Kerstverkoping, Herv. Gem. Rehoboth. Wouthoekweg, 10-13 u. 13 dec Kerstzangavond, Herst. Herv. Gem.. Maartenskerk, 19.30 u. POORTVLIET 13 dec Open dag stichting Musi- calXpres, 't Ouwe Raed'uus, 9-16 u. 10 jan. Snerttocht, start sportpark d'n Aekerboam. 13 u. SINT-PHILIPSLAND 6 dec Winterverkoping, vrouwen vereniging, jeugdgebouw Hervorm de gemeente, 10-13 u. 9 dec Informatieavond dijkverster king AJP e.o., projectbureau Zeewe ringen, 't Veerhuis, 19.30-21.30 u. 13 dec Kerstmarkt, jeugdwerk de Kelder, Wimpel, 14-19 u. BERGEN OPZOOM 6 dec Lenette van Dongen: Nikè, cabaret, de Maagd, 20 u. 9 dec De vliegende Hollander, mu ziektheater, de Maagd, 20 u. 11 dec Pater Moeskroen, muziek theater. de Maagd, 20 u. 13 dec Under African skies, Zuid- Afrikaanse show, de Maagd, 20 u. 14 dec Schateiland, jeugdmusical. de Maagd, 15 u. 16 dec Mariska van Kolck: Top of De vijfde keus van Noad reisde zaterdag af naar Zuid-Beveland voor het competi tieduel tegen Kruiningen 3. De Sint-Phi- lipslanders gingen tegen het Bevelandse elftal onderuit met 8-1. Noad begon goed aan de eerste helft en deed niet onder voor de nummer twee in deze competitie. In de vijfde minuut had Noad de kans om de score te openen, maar Bram Smits verzuimde te scoren. Halverwege de eerste helft kreeg de ploeg uit Kruiningen meer grip op de wedstrijd en scoorde uit een corner de 1 -0. Kort voor rust viel de 2-0 door een eigen doelpunt van Nicky Walpot. De tweede helft ging goed tot de 55e minuut. Noad moest een tegenvaller incasseren, omdat Vincent Mol met rood het veld kon ver laten. De Bevelandse ploeg zette meer druk en drong de geel-groenen terug op eigen helft. In het laatste kwartier van de wedstrijd liepen de Kruiningers uit naar 8-0. Edwin Braat redde uiteindelijk de eer voor de Sint-Philipslanders en schoot fraai in. De D2-jeugd is zaterdag als tweede team van Smerdiek kampioen gewor den. De spelers in de derde klasse hadden bij hun laatste wedstrijd vol doende aan een gelijkspel om de competitiezege binnen te halen. „Maar dat wisten ze natuurlijk niet, want we wilden graag dat ze ook de laatste wedstrijd ervoor bleven gaan", zegt leider Bert Lindhout. Dat had suc ces, want D2 versloeg Moe '17 zaterdag met 4-1 op eigen veld. Met 21 punten werden ze voor de vierde keer kampioen. De spelers zijn Dylan Lindhout. Nick de Jong, Vito Visser, Daan Kluwen, Patrick van Houte, Rick Cuppen, Niels Lindhout, Aaron van de Hoek, Frenk van de Hoek, Jelle van de Leede, Lars Franke, Carlo Schot, Jamie-Leigh Voshol, Ju lian Stoutjesdijk en Marcel Blauth (niet op de foto). De leiders zijn Bert Lindhout, Peter Franke, Rick Zwagemaker en Jan-Kees van de Hoek. v „Elke vogel begint met 100 punten, maar dat aantal zal hij nooit ha len", vertelt Leo Quist zaterdag tijdens de tentoonstelling van vogelver eniging Vogelvreugd waar hij voorzitter van is. Het hoogst haalbare is volgens hem 93 punten en dat kreeg de vogel van Rien Andriesse uit Stavenisse tijdens het evenement in de Wellevaete in Sint-Annaland waarbij 450 vogels werden tentoongesteld. Hij werd generaal kam pioen met zijn gele halsbandparkiet lutino en mocht daarom het bonds- kruis en de wisselbeker in ontvangst nemen. Dorpsgenoot Dennis Dorst werd jeugdkampioen met een bruinoorparkiet wildkleur waarvoor de jury 91 punten gaf. Voor beide winnaars was het een verrassing. Andriesse had ook mee gedaan aan dc tentoonstelling in Oud-Vossemeer een paar weken eerder en kreeg toen drie punten minder voor zijn vogel. „Dus ik had nergens op gerekend", zegt hij. „Elke keurmeester heeft er een an dere kijk op",verklaart de Stavenis- senaar. „Ik heb wel eerder eens met dezelfde kleur gewonnen, maar ik ben voor het eerst generaal kam pioen." De 13-jarige Dorst deed voor de eerste keer mee aan de ledenten toonstelling en had gelijk de hoofdprijs bij de jeugd. Hij kweekt samen met zijn vader de bruinoor- parkieten. Samen hebben ze er 80, waarvan Dennis er 26 onder zijn hoede heeft. Overigens is zijn va der Kees Dorst bevriend met Rien Andriesse. „We gaan al 20 jaar sa men naar tentoonstellingen. We zijn beiden begonnen met graspar kieten. Die doe ik nog steeds, al leen Kees niet meer." De winnende vogel van Andriesse heeft volgens de jury een heel mooi formaat en een goede kleur en con ditie. Zijn staart is mooi gaaf en zijn poten zijn niet vies. „Beter kan eigenlijk niet", zegt Quist. Waarom hij dan geen 100 punten heeft? „Het is nooit perfect. Er gaan altijd punten af. Bij deze is de kleur bij voorbeeld niet helemaal precies goed. Ook kan het som> zijn dat de vogel mooi is maar niet te hoorde len omdat hij onrustig Ls. Dan gaan er ook punten af." Zo heeft Andriesse ook een vogel meegenomen die niet goed in zijn verendek zit en waarbij hij bij voorbaat weet dat hij daarmee niet goed gaat scoren. „Ik wist dat hij niet mooi zat, maar dit is een jonge vogel en ik wilde hem alvast laten wennen. Ik weet zeker dat als deze eenmaal goed in de rui rit er zeker klaar voor is." Op de vogel van Dorst had de jury wel wat aanmerkingen. „Er zaten wat veertjes verkeerd en hij mocht iets dieper zitten." Met dat laatste bedoeld de jeugdkampioen dat de vogel wat rechter op zijn stokje zou kunnen zitten. „Maar ze vonden mijn vogels nu al goed en ze zijn in mei pas een jaar", vertelt hij trots. De jongen is al van kleins af aan met de vogels bezig en kent de klappen van de zweep. Hij kan goed incasseren als er eens iets misgaat. Zo gaat soms een vogeltje dood. Dennis had twee rozeborst- baardparkieten gekweekt, maar die waren zo schoef dat ze tegen de ruit van de kooi zijn gevlogen en overleden. ..Dat is wel jammer, maar wat doe je eraan", zegt hij terwijl hij zijn schouders optrekt. Hij weet er over het algemeen wel goed mee om te gaan. „Het ligt er aan of hij duur was of niet." De ro- zeborstbaardparkieten waren niet zo heel kostbaar laat hij weten. De tweedejaars leerling van het Calvijncollege in Tholen heeft de vogels altijd al leuk gevonden. Daarnaast gaat hij graag vissen of voetballen in de voetbalkooi op het dorp. Zijn vader voert de vogels al tijd, maar Dennis geeft ze elke avond te drinken. „Ik voer heel af en toe en soms spuit ik ze nat, zo dat ze goed strak in de veren zit ten." Meer dan dat doen zowel Dorst als Andriesse eigenlijk niet met hun vogels. De 54-jarige Andriesse heeft net als Dorst ook iets van 80 vogels in zijn achtertuin. „Ik heb een kooi van ongeveer zeven bij viereneenhalve meter, maar ik heb daarnaast nog plek zat voor konij nen en geiten." De Stavenissenaar is ooit begonnen met een kanarie in huis. „Toen ging ik over op een klein kooitje buiten en dat werd steeds groter. Op den duur had ik steeds ruimtegebrek en zo is het telkens uitgebreid." Andriesse geeft net als Dorst ge woon parkietenvoer aan zijn vo gels, maar hij geeft daarnaast ook fruit voor de vitaminen. Voor de tentoonstelling heeft hij niets ex tra's gedaan zegt hij. „Alleen als de staart wel eens krom is, houd ik hem onder warm water en strijk hem dan een beetje glad." Hoewel hij zegt dat hij er niets spe ciaals aan doet is hij wel elke avond anderhalf uur zoet met zijn vogels. Ook 'traint' hij sommige vogels voor de keuring. „Een hals bandparkiet kun je niet mak ma ken, maar grasparkieten wel. Die kun je steeds apart in een kooitje zetten en met een stokje de show houding leren aannemen." Bij zijn Stavenissenaren Dennis Dorst links) en Rien Andriesse hadden de mooiste vogels van de tentoonstelling van Vogelvreugd in Sint-Annaland. dagelijkse ronde langs zijn kooien, maakt hij de hokken schoon, geeft hij schoon water en eten. „Alleen al met eten geven ben je zo een uur bezig. Ook bekijk ik de vogels, want er is er ook wel eens een ziek." Andriesse had een bonte boer, een kleine soort papegaai, die ziek was. „Ik ging ermee naar de dierenarts, maar het heeft niet geholpen. Hij ging dood en kort daarna nog één." De oorzaak is onbekend. „Meestal is het een virus of een bacterie." Hij heeft even gewacht met het ko pen van nieuwe vogels tot hij zeker wist dat de ziekte uit zijn kooi was verdwenen. Dat zijn tegenslagen, maar zaterdag ging het Andriesse voor de wind, want hij won ook de derby. Dat is de onderlinge weddenschap van de vereniging naast de keuring waarbij de leden vooraf schatten welke vo gel de meeste punten krijgt. Daar mocht Andriesse ook nog een beker voor in ontvangst nemen. Met an dere vogels sleepte hij ook prijzen in de wacht. Hij werd kampioen met een grijsgroen grasparkiet met 90 punten en kreeg eerste prijzen voor een pennant rosella wildkleur parkiet (92 punten) en een hals bandparkiet blauw (92 punten). Dorst kreeg kampioensbeker, de wisselbeker en de bondsmedaille voor de jeugd mee naar huis. Uitslagen Thoolse leden: Kanaries: J.C. van der Male, Tholen, geel schim mel 91 p.; B. Jeroense, Oud-Vossemeer, agaat geel intensief 91 p. en een agaat geel mozaïek stam 370 p. Tropisch: J.M. van Dijke, Tholen, Bruin pop 92 p.; T. Winkels, Oud-Vossemeer, pracht- non wildkleur 92 p. en zilverbekje wildkleur 93 p.; M. Zoon, Oud-Vosse meer, oranjekop lichtgroen witborst man 92 p.; J.J. den Engelsman, Sint- Annaland, binzenastrilde wildkleur 93 p.; A. den Engelsman, Sint-Annaland, zwartkop groenling 92 p. Parkieten: M.C. Goedegebuure, Sint-Annaland, grijsrug dwergpapegaai groen 93 p.; C.P. Dorst, Stavenisse, agapornis fi- scheri groen 90 p. en agapornis lutino 93 p.; L. Quist, Sint-Annaland. blauw- keelparkiet 93 p. en Chinese dwerg kwartel hen 90 p.; I. de Graaf, Tholen, grijze roodstaartpapegaai 93 p. Jeugd: P. Baaij Tholen, kanarie lipochroom wit recessief 89 p.; M. Scherpenisse, Tholen, grasparkiet kobalt blauw 89 p.; P Buijs, Sint-Philipsland. agapornis personata 91 p. Open klasse: C. van Dijke, Sint-Annaland, agapornis fische- ri 91 p.; P. Baaij, Tholen, kanarie geel intensief 92 p. Wisselbeker: T. Win kels, Oud-Vossemeer, zilverbekje wild kleur. 93 p. De kinderen van de Casembrootschool en de School met de Bijbel uit Sint-An naland hebben meegedaan aan een kleurwedstrijd van Vogelvreugd. Daar bij was de eerste prijs een doos met 50 kleurpotloden, de tweede prijs 30 vilt stiften en de derde prijs 10 viltstiften. Uitslag: Eerste prijs: Vivian Lörhrer, Demi Jungbeker. Kristof Szila'gyi, Vi- ta-Richelee Fase, Lysanne Fase en Lo renzo Rensink. Tweede prijs: Bart Moerland, Frederieke Tazelaar, Nadine Rijnberg, Lennart Molenaar, Chantal Hage en Leona Heijboer. Derde prijs: David Chen, Jolin Fase, Robert Heij boer. Lisa den Braber. Jacoline van Eg- mond en Melissa Stapel. W. Kloet en W. Bijl, mevr. T Breure en A. Wielaard, mevr. T. Goode en mevr. L. Wielaard 20 p.; 6. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 18 p.; 7. mevr. A. Bocxe en mevr. A. Poot. 16 P- Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Ha- vermans 32 p.; 2. mevr. C. van Mierlo 19 p.; 3. mevr. D. van Dijke 16 p.; 4. mevr. R. Nagtegaal 13 p.; 5. mevr. L. van Poortvliet 12 p.; 6. mevr. J. van Houte 11 p.; 7. mevr. L. Weezenaar 10 p.; 8. N. Moerkerken, M. van Poortvliet 8 p. De Eendrachtruiters organiseren op 20 en 21 december een kerstoe fenwedstrijd. Op zaterdag kan er een dressuur- proef worden gereden en op zon dag staat er een springparcours klaar. Beginners en gevorderden kunnen deelnemen aan deze wed strijd in de binnenmanege van Henk van de Zande aan de Boom- dijk 4 in Tholen. Belangstellenden kunnen meer in formatie vragen via eendrachtrui- ters@hetnet.nl. Manon 21-17 en 21-15, Jochem en Amber 21-16en21-6. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. G. Bolier 32 p.; 2. W. Bijl 22 p.; 3. mevr. H. Schot, J. Sprenkels én mevr. R. Bolier 20 p.; 6. mevr. C. Sprenkels 18 p. 7. me vr. J. Bos 12 p.; 8. mevr. L. Ver schoor en mevr. D. Lindenberg 9 p. Gezelligheid voor alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. B. Bijnagte en C. van Gorsel 31 p.; 2. mevr. M. Dane en J. Bijnagte 24 p.; 3. mevr. en Michael Stander waren de doel puntenmakers. Emergo F1 speelde net als vorige week een wedstrijd tegen Fortis F4 en was ook nu weer de betere ploeg met een 0-2 overwinning. De thuis ploeg bood wat meer weerstand, maar toch pakten de rood-zwarten een voorsprong. Daarna kwam er in het spelbeeld nauwelijks verande ring, zodat de Tholenaren hun twee de overwinning op rij boekten. Voor Emergo, dat de strafworpen met 12- 9 won, vonden Chloë Anthonisse en Richard v.d. Putten de korf. Programma zaterdag: Emergo 1- Reeuwijk 16.45 u.; Emergo BM1- VIOS 15.45 u.; Emergo CM1- Scheldevogels 14.45 u.; Emergo Dl-Ventura Sport 13.45 u.; Emergo El-Stormvogels 12.45 u.; Emergo Fl-ONDO 10 u. De badmintonners van het eerste team van Batho uit Tholen hebben hun punten gedeeld met tegenstan der Hoogerheide. Het werd een 4-4 gelijkspel, waarhij Diana v.d. Ber ge een puike driesetter speelde met 21-19 in de derde set Joost Westerweel en Martijn de Jon ge wonnen hun dubbelpartij in drie sets, terwijl de dames Saskia van der Sande en Diana van de Berge verlo ren in twee sets. De enkelpartijen werden allemaal in drie sets beslist. In de mix verloren Diana en Martijn, en Saskia en Joost wonnen met 15- 21,21-19en 21-11. Het tweede team overheerste duidelijk in Hoogerheide met 7-1. Een unieke score was er in de eerste set van Anja Lindhout. Zij versloeg haar tegenspeelster in het en kelspel met 21-0. wat nog nooit eerder vertoond is volgens de correspondent van Batho. De tweede set werd 21-4 en was tekenend voor het sterke spel van de Tho lenaren. Die wonnen alle partijen in twee sets. Alleen Monica van Oost moest bui gen in haarenkclpartij: 20-22 en 14-21. Edwin Sundermcijer en Eric Ruiter ver sloegen hun tegenstander met 21-16 en 24-22. De dames deden dat samen met 21-5 en 21-7. In de gemengd dubbels wonnen Eric en Anja met 21-11 en 21-7 en Monica en Edwin met 21-11 en 21-9. In de jeugd werden twee partijen ge speeld. De spelers tot 19 jaar verloren van BBV uit Bergen op Zoom met 2-6. Alleen Stefan Bout kon zijn partijen verzilveren. Mariëlle van Zetten, Manon Verkamman en Martijn Brander moesten toegeven dat de tegenstanders beter waren. De jeugd tot 13 jaar speelde zaterdag thuis tegen BC Drieschaar uit Ossendrecht. De overmacht lag bij Batho en het Thoolse team won met 7-1De dubbels eindigden in winst met voor Matthijs Mulder en Jo chem Deurloo 21 -9 en 21 -19 en bij de da mes Jenny Dieleman en Amber Lindhout in 21-12 en 21-11. In de enkels was Batho oppermachtig, alleen Matthijs moest de winst aan de tegenstander geven. Hij heeft goed gestreden, maar liet belangrijke pun ten liggen. Jochem 21-7 en 21-8, Matthijs 15-21 en 12-21, Manon Nelen 21-10 en 21-11, Jenny 21-7 en 21-6. De gemengd dubbels waren toch wel spannend in de eerste sets, maar Batho nam elke keer een eindsprint. Matthijs en Vorige week heeft het eerste team met 5-3 verloren van badmintonclub Tilburg in een wedstrijd vlakbij het Willem II sta dion in Tilburg. Het gebruikelijke lijstje werd afgewerkt, wat betekent dubbelspel, enkelspel en mix. Diana van den Berge en Saskia van de Sande verloren hun partij eenvoudig met 8-21 en 7-21Joost Westerweel en Martijn de Jonge begonnen hun partij goed. Zij wonnen hun eerste set met 21-17, maar verloren een spannende tweede set met 22-24. In de derde set maakten zij teveel fouten en verloren deze. Toen stond Batho 2-0 achter bij het begin van de enkelspe len. De beide dames verloren hun partijen in twee sets. Martijn had het moeilijk, maar won in drie sets met een verlenging in de laatste. Joost had het een stuk makkelijker en won met goed en snel spel in twee sets: 21-11,21-11. Winst zat er niet meer in voor Batho, en in het gunstigste geval werd het gelijkspel. In de mix van Diana en Martijn verloren ze ondanks een goed spel in de tweede set hun partij in twee sets. Saskia en Joost wonnen met 21-18 en 21-16, maar dat mocht niet meer baten. De Tholenaren konden, verslagen, door de sneeuw naar huis. De reservespelers van Batho deden het be ter tegen de Flying Shuttle '57 uit Bergen op Zoom. Hoewel de tegenstander, die de eerste plaats deelde met Batho, er beter voor stond qua doelsaldo, won het tweede team met 6-2 met spelers Eric Ruiter. Fer ry Lammers. Monica van Oost en Anja Lindhout. Alleen Eric en Monica leden verlies in hun enkelspel. De andere partij en werden allemaal in twee sets gewon nen. Vooral Anja en Ferry lieten hun te genspeler bijna niet aan de bak en wonnen met ruime cijfers. In de gemengd dubbel van Monica en Eric werd het 21-12 en 21- 6, wat ook een overtuigende overwinning was. Bij de jeugd was er een 6-2 verlies van U19 in Prinsenbeek. Alleen Stefan Bout zorgde voor een punt in zijn enkelspel en deed dat samen met Pascal de la Haye ook in de hercndubbel. Wel een zege was er voor de U13 in Waalwijk tegen FST. Het waren spannende partijen voor de U11 in Bergen op Zoom. maar hel werd een 7-1 verlies. Alleen Anouk Brandwijk kon haar partij in winst omzetten: 13-21,21-15,14- 21. De rood-zwarten kwamei al in de eerste helft op achterstaid en die werd voor de rust niet neer goed gemaakt. Daardoor werd de eerste helft afgesloten met 5-5. In de tweede helft bleven de Snerdieke- naren in het spoor van de thuis ploeg. Maar de marge bleef twee doelpunten, zodat de nederlaag uit eindelijk onafwendbaar vas. Ma rian Dijkshoorn scoorde Jrie keer. Jack van Rijsbergen twee keer en Ad Farla, Arie Jansen, MaJdy Muis en Jeffrey Pals maakten ieder een keer een treffer. Emergo BM1 moest tegen Vrien denschaar aantreden met één speler te weinig, zodat de wedstrijd al snel beslist leek. Ze verloren met 14-5. In de eerste helft kwam de thuis ploeg op 3-0, maar daarna kwamen de rood-zwarten verrassend genoeg door sterk spel terug en zelfs bij 3-3 langszij. Daarna was het weer de ploeg uit Hardinxveld-Giessendam die een voorsprong nam. Vrienden schaar bouwde die voor de rust uit naar 7-3. In de tweede helft bleven de Tholenaren proberen om zelf te scoren en zo het verlies nog draag lijk te maken. Emergo kon met op geheven hoofd het veld verlaten door scores van Marcella Ballemans (2x), Lotte Muis (2x) en Joyce Hoek. El speelde een uitstekende wed strijd tegen Seolto in Vlissingen, met zeven doelpunten voor de Tho lenaren. De thuisploeg werd door snelle aanvallen en prima verdedi gen zwaar onder druk gezet en het was dan ook de ploeg uit Sint-Maar tensdijk die terecht een voorsprong nam. In een eenzijdige wedstrijd liepen de rood-zwarten steeds ver der uit en zo werd de eerste over winning van het zaalseizoen gelijk een zeer ruime. Suzanne de Jong (4x), Harm v. Ast, Chelsea v. Ooijen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19