Enerverend voetbalgevecht in Flupland eindigt onbeslist'; 1-1 Vosmeer met hakken over de sloot tegen Stavenisse: 2-1 Vosmeer heeft de smaak van winnen te pakken Tholense Boys blijft geloven in ereplaatsen Smerdiek dames afgetroefd Donderdag 4 december 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 D-selectie speelt tegen RBC Formidabel spel van Noad 2 Zevenklapper voor Noad 4 Derde klasse ■Strafschop Hartstochten K.ou.de douche 'voor SPS Smerdiek overtuigend Voetbal programma Zaterdag 6 december uur Tholense Boys-Noad 14.30 DSE-WHS 14.30 Vosmcer-SPS 14.30 Smerdick-Kruiningen 14.30 Waarde-Stavenisse 14.30 Berkcl-Smerdiek da. 15.00 Oostkapclle 2-Smerdiek 2 da. 12.30 Dauwcndaele-Tholense Boys da. 14.30 Groot Ammers-Vosmeer da. 12.30 Pelikaan 3-WHS 2 15.00 Noad 2-Hr. Arendskerke 2 12.30 Noad 3-DSE 2 DVO 2-SPS 2 Noad 4-Smerdiek 2 Tholense B. 2-Colijnplaatse B. Seolto 3-Smerdick 3 Stavenisse 2-Vrederust 2 Zwaluwe 3-Tholense Boys 3 Noad 5-Wolfaartsijk 4 SPS 3-DVO 3 WHS 4-VVC 4 Tholense Boys 4-ZPR 3 SPS 4-DVO 4 Zondag 7 december Vosmeer-Moerstraten Vosmeer 3-Bergen 4 Vosmeer 4-Alliance 6 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Noad-WHS 1-1, Thol. Boys- The Gunners 3-2. Vierde kl.: Vosmeer-Stavenisse 2-1, Smerdiek-Brouwershaven 5-1, Krahbcn- dijke-SPS 3-1. Vijfde kl.: Ouwerkerk-Vosmeer 2-4. Dames: Oostkapelle-Smerdiek 4-1, Smerdiek 2-Tricht 1-6, SVD-Thol. Boys 1-6, De Zwerver-Vosmeer 6-3. Tweede kl. res.: Heeijansdam 3-WHS 2 6-2. Derde kl. res.: Noad 2-Colijnsplaatse B. 2 5-1, Merlijn 2-SPS 2 3-2, Unitas 9-No- ad 3 Noad niet opgekomen. Vierde kl. res.: SKNWK 3-Noad 4 2-7, Yerseke 3-Smerdiek 2 uitgesteld, Thol. Boys 2-Mevo 3 10-1, ZPR 2-Thol. Boys 3 5-4, Rillandia 3-Smerdiek 3 4-0. Vijfde kl. res.: Kruiningen 3-Noad 5 8- 1, SPS 3-Dauwendaele 6 0-17, Thol. Boys 4-WHS 4 1-1, SPS 4-VOV 1 4-4. Zesde kl. res.: Luctor 4-Vosmeer 2 af gelast, Vosmeer 3-Rimboe 2 10-1, Vos meer 4-Schutters 3 0-6. Jeugd: NVS-Vosmeer B 3-1, Noad D- Vosmeer D 11-1, Vosmeer D meisjes- Mevo 1-5. Vosmeer El-WHS El 2-2, Thol. Boys E3-Vosmeer E2 8-0, Vo smeer F+vosjes-Pieten Boys 3-1; Roosendaal-WHS B 3-2, Virtus-WHS C 5-7, Welberg-WHS Dl 0-5, WHS D2- SPS 0-5, WHS D meisjes-DSE 5-1, WHS E2-Smerdiek E2 7-0, WHS E3- DVO 1-8. Roosendaal-WHS F3 9-2. - Trefzeker Topscorer «IRachid Bouhoudane (Vosmeer) 14 Bart Stoutjesdijk (Smerdiek) Erik van Haaften (Smerdiek) Willem Bevelander (SPS) 9 «V Jacco Vaders (Vosmeer) In het Eendrachtbode topscorerklas sement hebben drie spelers de ach tervolging ingezet op Rachid Boud- oudane. De Vosmeer-spits, die zaterdag tegen Stavenisse pas na de rust in het veld kwam, scoorde zijn veertiende treffer en staat er vijf voor op de concurrentie. Erik van Haaften nestelde zich met twee doelpunten naast zijn ploeggenoot Bart Stoutjes dijk, terwijl ook Willem Bevelander van SPS zijn negende scoorde. Jacco Vaders van Vosmeer kwam op acht treffers, terwijl Hossain Almahmou- di bij de zondag vijfdeklasser zijn eerste competitiedoelpunt liet note ren. Toon Kouwen had met twee doelpunten voor de rust een belang rijk in de zege van de oranje-zwarten tegen Ouwerkerk. Bij Stavenisse scoorde Marco Oosdijk zijn eerste treffer in deze competitie. Vosmeer maakte zondag geen fout bij hekkensluiter Ouwerkerk en won met 2-4. De formatie van Johan Nagtegaal pakte daarmee in de tweede periode de derde zege op rij. Nagtegaal was blij met het resultaat. „We hebben er lang op moeten wachten, maar dit smaakt naar meer." Gerwin Hoek te werken. Martijn Brooijmans maakte bij het begin van de tweede helft zijn opwachting, als vervanger van Youri den Hollander. Vaste waardes als Michel Nelen en Ricky de Klerck waren vanwege blessures helemaal niet gestart. In de 53e minuut hield doelman Hoek zijn team op de been door een strafschop te stoppen, toegekend nadat Ruud Kouwen van dichtbij een bal tegen de hand kreeg geschoten. Ouwer kerk bleef geloven in zijn kansen en schoot even later voor open doel over. In de 65e minuut wisten de be zoekers het offensief te breken. Jef frey Kruf bracht met een mooie actie Hossain Almahmoudi in stelling die onderstreepte dat hij op de weg te rug is: 1-3. Kruf had ook een voetje in de vierde treffer die op naam kwam van Jacco Vaders. Nagtegaal bracht daarna Hassan Almahmoudi en Danny Driehuis in de ploeg als wissels voor Jacco Vaders en Wesley den Ouden. De zege kwam niet meer in gevaar, hoewel Hoek zich nog liet verrassen door een indraai ende hoekschop: 2-4. Vosmeer legde in het eerste halfuur misschien wel zijn beste voetbal van het seizoen op de mat. Met de gedre ven spelende Toon Kouwen als uit blinker in de rug van de spitsen werd meteen het vijandelijk doel bele gerd. Jacco Vaders zorgde voor het eerste gevaar met een kopbal. Youri den Hollander probeerde het met een schot van afstand. Na een kwar tier was het raak. De keeper van de thuisclub verkeek zich daarbij op een schot van Toon Kouwen: 0-1. De in de basis gestarte Hossain Al mahmoudi zorgde niet veel later bij een vlotte aanval voor de aanvoer, met weer Kouwen als scherpschut ter: 0-2. Vreemd genoeg zakte Vos meer na die bliksemstart volledig weg, waardoor de tegenstander terug in de wedstrijd kon komen. Na slecht uitverdedigen lukte het de thuisclub om op slag van rust de aansluitingstreffer achter doelman De Thoolse D-selectie speelt op 10 de cember tegen RBC. De wedstrijd begint om 19 uur op het sportpark van SPS in Poortvliet. De Thoolse D selectie heeft zijn derde vriendschappelijke wedstrijd tegen JVOZ D2 op het veld van Vosmeer met 0-7 ver loren. De Thoolse spelers deden het niet slecht tegen JVOZ, dat bestaat uit eerste jaars D pupillen. Vooral voor de rust deed het eilandelijke team aardig mee. De spe lers werkten goed. maar voorin kregen ze niet echt de kans om een actie of een doelkans te creëren. Met name over de flanken waren de spelers van JVOZ heel rap. Regelmatig werden de achterhoede spelers eruit gelopen waarbij JVOZ twee keer voor de rust scoorde. Na de rust ging JVOZ nog een tandje hoger spelen. De Thoolse D-selectie kreeg dat steeds moei lijker aangelopen. In de laatste wedstrijd van de eerste compctitiehelft mocht Noad 2 het te gen het laag geklasseerde Colijnsplaat- se Boys proberen. Dat pakte goed uit, want de Fluplanders wonnen met 6-1. Noad-aanvoerder Dennis Kot gaf met een prachtige individuele actie het goe de voorbeeld, speelde enkele spelers uit, tikte de bal breed op Den Engels man die alleen voor de keeper de bal opnieuw breed tikte naar Dennis Kot die de bal in een leeg doel schoot, 1-0. Het werd wat rommelig,. Colijn pro beerde alles om het spel te ontregelen en Noad speelde een tempo te laag. Aanvallen van beide kanten gingen naast. In de 37e minuut kwam Colijn op gelij ke hoogte door balverlies op het mid denveld. Noad reageerde niet alert ge noeg en met een lob over de keeper stond het 1 -1Aan het einde van de ma tige eerste helft bracht Arjan Moerland met een individuele actie de stand toch nogjn het voordeel van Noad, 2-1 Jeroen Verwijs legde vroeg in de twee de helft bal terug op Thorn Buijs die met een mooie beweging zijn tegen stander op het verkeerde been zette. Alleen voor de keeper schoof hij de bal laag in de linkerhoek, 3-1. Met een mooie passeerbeweging achter het standbeen langs passeerde Frank den Engelsman zijn directe tegenstan der. Zijn voorzet kwam terecht bij Den nis van Starkenburg die de bal bij de vrijstaande Jeroen Verwijs in de voeten schoof. Verwijs schoot opnieuw op de keeper maar de rebound was nu wel een prooi voor Jeroen Reijngoudt waardoor de stand op 4-1 kwam. Arjan van Dijke speelde op formidabe le wijze Marinus van Dijke aan, deze kon vanaf de achterlijn een uitstekende voorzet geven over de keeper heen. Achter de keeper kwam Peter van Ou denaarde ingelopen en met volley schoot hij de 5-1 binnen. Door een blessure bij Colijn kon de ploeg slechts met tien man eindigen waarbij in de laatste minuut door toe doen van Dennis van Starkenburg en Frank den Engelsman een verdediger van Colijn ook nog eens in eigen doel schoot. Noad 4 heeft in de laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie een zevenklapper gescoord tegen SKNWK 3. De Fluplanders wonnen met 2-7 in Nieuwerkerk. Noad startte goed, met name Edwin Hage kreeg op rechts gigantisch veel ruimte van SKNWK. Hij liep telkens de linksback voorbij, alleen waren zijn voorzetten niet superzuiver. Toch kon Hans Polderman vrij inschieten na een wel geslaagde voorzet, maar Polder man gleed half weg bij de tweede paal en schoot over. Ook een schot van Pol derman vanaf 16 meter haalde de net ten niet, de paal stond een doelpunt in de weg. Toch kwam Noad op een verdiende voorsprong. Door een goede ingreep van Frans Quist op het middenveld be landde de bal bij de snelle Ard Beur- kens, die de verdediging achter zich liet en de 1-0 op het scorebord zette. Een kwartier voor rust kon aanvoerder Reini Reijngoudt de bal inschieten na een voorzet van Stefan Fontijne en No ad kon gaan rusten met een 2-0 voor sprong. Na rust ging Noad goed ver der. Op rechts ging Roy van Splunter prima door en zijn voorzet belandde op het hoofd van Reini Reijngoudt, die niet zelfzuchtig was en de bal terug legde op de fitte Beurkens die de bal in de kruising schoot. SKNWK kon een treffer maken na eer, klungelige hoekschop van Noad. Rei n;i Reijngoudt kreeg de bal goed ir,ge speeld door Jaap van Oudenaarde, en de aanvoerder scoorde met een droog schot van 16 meter. Gelijk na de aftrap maakte SK.NjwK na een buitenspelvalpoging va;p, Noatj de 2-4. Na een goede kaats vaXl Rien Filius met Hans Polderman k.on de laatste de bal op het hootd vran Kees Vroegop leggen. Zijn kopb-di belandde in het net. Op rechts st uurde Antoine Quist zijn neef Kees Vroegop weg. De snelle rechtsbuiten k.apte de verdediger uit en alleen voor de doelman kon hij kiezen voor de v rijstaande Filius of zichzelf en koord voor de laatste optie. Hij scoor'je de 2-6. In de allerlaatste se- con'je werd Leo Polderman op links Weggestuurd door Roy van Splunter. Alleen voor de doelman stiftte hij de bal over de doelman en bleef hierdoor topscorer van de ploeg. Noad-speler John van Splunter schermt de bal af voor WHS-spits Robin van Dijke, die na rust de gelijkmaker aantekende in de Krabbenkreekderby. Linksachter Remi van Herk, rechts jeugdspeler Jordy Hommel. De vele toeschouwers genoten van een levendige wedstrijd. In een zeldzaam boeiende derby deelden Noad '67 en WHS zaterdag de punten: 1-1. Beide teams streden vol overgave voor de winst, om uitein delijk in een maalstroom van emoties af te sluiten met remise. Comé de Frel en Robin van Dijke tekenden voor de doelpunten. De thuisclub was het meest teleurgesteld in de afloop. Coach Ko Stoutjesdijk liet zijn gevoelens de vrije loop. „Voor rust hadden we het af moeten maken. Als je dat niet doet, roep je de rampspoed over je af. Weer hebben we een wedstrijd, na een dominerend begin en met een verdiende voorsprong, niet rustig uit kunnen spelen. We zijn gewoon niet slim genoeg." onwillige hamstring, Jeroen Oos dijk heeft een knieblessure. Dennis Oosdijk was geschorst en Andreas Vroegop zat in New York bij de al langer niet beschikbare Patrick van Schetsen. Noad '67 was vastbeslo ten om snel te profiteren van de zwakheden van een nog naar de juiste organisatie zoekende tegen stander. In linksachter Dennis Va ders werd de kwetsbare schakel ge vonden, met name door de moeiteloos passerende Wiljan Lis- Noad '67 wierp zich inderdaad als vanouds sterk in het startschot. Bin nen de eilandelijke voetbalverhou dingen was het ook op Flupland be kend dat WHS met de nodige absenties zou aantreden. Pieter Lindhoud kampt nog altijd met een seveld. In de eerste minuut al be reikte Lisseveld bijna de vrijstaande aanvalsleider Comé de Frel, om ook in het vervolg keer op keer gevaar te stichten met rushes over de rechter flank. In de 20e minuut werd Lis-, seveld na weer een actie tegen 'net gras gewerkt. Remy van Herk jegde de vrije trap op maait op het hoofd van de weer volledi g onbedekte De Frel die snoeihard inkopte: 1-0. WHS-coach Joos.t Hulshof greep kort daarop in en liet de backs Cliff Ligthart en Dennis Vaders van posi tie wisselen. Ligthart had duidelijk meer greep op de oud-SPS-er, waar door het grootste gevaar van de thuisclub werd geneutraliseerd. „Dennis heeft de laatste weken goed getraind, is terug van een bles sure en verdiende e^en kans. Maar hij kwam snelheid tekort tegen Lis seveld. rJiiff is resoluter in de duels. Na di;e aanpassing kwamen we ge ldelijk beter in de wedstrijd." V/HS moest aan de Zijpestraat noodgedwongen kiezen voor een andere aanpak. Het spel van de Setallanders is dit seizoen vooral gebaseerd op de lange pass van laat ste man Patrick Ketting, richting Lindhoud of Vroegop die met hun snelheid doorlopend voor dreiging zorgen. Door het ontbreken van bei de bliksemschichten moest de bal nu in de voeten worden gespeeld van Robin van Dijke en Armando van de Repe, geheel andere types die het liefst met de rug naar het doel spelen. De bezoekers hadden moeite met die nieuwe strategie, ook al omdat Matthijs Bruijnzeel ditmaal niet zijn stempel op het duel wist te drukken. In de 27e minuut vonden Van Dijke en Van de Repe elkaar voor het eerst in een combi natie, wat resulteerde in een goede kans voor de jonge debutant Jordy Hommel. De rechtermiddenvelder durfde het niet aan om af te druk ken, zodat die mogelijkheid verlo ren ging. Vrijwel vanuit de tegen aanval mocht Co/rné de Frel in vrije positie op doel man Anton Elenbaas af. Zoals vaker dit seizoen toonde Elenbaas zich in dit soort situaties een ware meester, door met de voet redding t.e brengen. Even later was ook de te ver voor zijn goal staande Elenbaas machteloos bij een ge plaatste kopbal van Koen van Dijke. Ditmaal hield de lat de Setallanders in de race. Ko Stoutjesdijk noemde de gemiste kansen van zijn beide spitsen cruciaal. „WHS had in die fase to'iaal geen grip op ons. Maar we verzuimden om het snel te be slissen." Na de kopbal van Van Dijke trok WHS het initiatief meer naar zich toe. Een vrije trap van Perry Snoep werd door de in de lucht onzekere doelman Jan van Duuren gemist en viel rakelings naast de kooi. Vervol gens profiteerde Jordy Hommel bij na van tekort terugspelen op de doelman en moest Van Duuren red den bij een uithaal van Snoep. In de extra tijd van de eerste helft onder scheidde Lisseveld zich nog twee maal met voorbereidende acties. Bij de eerste mogelijkheid bleek De Frel niet over een linkerbeen te be schikken en de tweede poging werd geblokt door de WHS-verdediging. Na de hervatting speelde de strijd zich meer op het middenveld af. Dennis Vaders keerde niet meer te rug voor het tweede bedrijf en werd vervangen door Arvin de Witte, zo dat WHS met drie spitsen ging ope reren. Bij Noad werd Stephan van der Peet ingewisseld voor Christian van Hekken. De voor de pauze nog uitblinkende arbiter Simonse begon steken te laten vallen en riep groen witte irritaties op door enkele vlag- signalen van assistent Wim Snoep in de wind te slaan, zodat bijvoor beeld Corné de Frel in buitenspel positie vrije doortocht kreeg. De on derlinge duels werden alsmaar feller en Simonse deelde als een gulle Sinterklaas gele kaarten uit, in een desperate poging om escalatie te voorkomen. WHS knokte zich steeds meer vooruit en kreeg een kwartier voor het einde loon naar werken. Eerst bokste Van Duuren nog een kopbal van Bruijnzeel uit de benedenhoek, maar bij de vol gende aanval stond Robin van Dijke op de goede plaats om de 1-1 aan te tekenen. Vervolgens maakte Noad zich nog een keer boos over de arbi trage toen Lisseveld in het zestien metergebied tegen het gras ging en Simonse weigerde naar de stip te wijzen. Het was een geheide straf schop, vond Lisseveld. „Ook mijn neef Patrick Ketting erkende dat WHS op dat moment goed weg kwam." Bij de gelijkmaker stond aan WHS- zijde Niels Westdorp al in het veld voor Jordy Hommel. Voor Noad maakte Patrick Kot de wedstrijd vol, als vervanger van Remy van Herk. Zoals het hoort in een echte derby sloten de spelers na afloop broeder lijk vrede op het veld. Wel kolkten de hartstochten nog geruime tijd in het rond. In ieder geval bij Ko Stoutjesdijk. „Er wordt ons op het beslissende moment een zuivere strafschop door de neus geboord. Ik probeer altijd positief te zijn over scheidsrechters, maar vandaag niet." Stoutjesdijk loofde WHS. „Petje af voor die jongens. Voetbal lend stelt het niet zoveel voor. Het is een lange haal naar voren, maar dan leveren ze ook geweldig strijd. Con ditioneel waren ze beter dan ons. We moesten steeds verder terug en dan is het wachten op het doel punt." WHS-coach Joost Hulshof kon leven met het eindresultaat. „We kijken eerst naar boven en dan is het jammer dat je twee punten laat liggen. Aan de andere kant weet je dat WHS vorig seizoen twee keer van Noad heeft verloren en dat we vandaag vier basisspelers misten. We waren niet op volle oorlogs sterkte en dan moet je met een remi se tevreden zijn. Zeker gezien ons spel in de tweede helft is dat punt meer dan verdiend." Noad '67: Jan van Duuren, Martijn Reijngoudt. Iwan Geense, John van Splunter. Stephan van der Peet (46. Christian van Hekken), Wiljan Lis seveld, Jasper van Dijke, Remy van Herk (80. Patrick Kot). Rob den En gelsman, Corné de Frel, Koen van Dijke. WHS: Anton Elenbaas, Cliff Ligt hart, Patrick Ketting, Richard van de Repe, Dennis Vaders (46. Arvin de Witte), Jordy Hommel (70. Niels Westdorp), Tim Fase, Perry Snoep, Matthijs Bruijnzeel, Robin van Dij ke, Armando van de Repe. Zwaluwe Internos WHS Klundert Beek Vooruit Tholense Boys Merlijn The Gunners Noad '67 Olympia '60 Kogelvangers DSE 11 26 24-10 11 24 30-15 11 24 22-11 10 19 24-14 11 18 21-20 11 16 22-19 11 15 29-22 11 14 18-25 11 11 18-24 11 8 13-21 10 6 14-23 11 1 7-38 Vosmeer behaalde in het streekduel met Stavenisse een benauwde 2-1 overwinning. De ploeg van coach Johan Smits verweerde zich tot het uiterste en had tot ver na rust uitzicht op een gelijkspel. SPS verloor de topper in en tegen Krabbendijke: 3-1. Het bete kende voor de formatie van trainer Rien Voshol de eerste neder laag van het seizoen. Smerdiek won met klinkende 5-1 cijfers va.rj Brouwershaven en nadert de subtop. Voor Vosmeer was winnen in de thuiswedstrijd tegen hekkenslui ter Stavenisse een absolute nood zaak om aan te blijven haken bij de achtervolgers van de kam pioenskandidaten Krabbendijke en Yerseke. Toch hield trainer Jo han Nagtegaal met Rachid Bou houdane en Jaouad Allouchi aan vankelijk zijn beste twee spelers aan de kant. Een bewuste keuze. „Die jongens hebben de afgelo pen week niet getraind. Met een groep van achttien man moet ie dereen beseffen dat het nodig i's om te trainen om in het eerste r e staan. Soms moet je daarin. a]s trainer een punt maken, onr/^acht de persoon of de tegenstander. Ook als we vandaag bendijke hadden gesj deze keuze hebbet Door de discipline waren er basispla-a^ oub Tihani in dé Spj{s on Mustafa Alhor in de mi ddcnlinie. Bij Sta venisse beho,0fde routinier Mar tin Neele ra|s voorstopper tot de meest 'opvallende gezichten. Neele Werd opgeroepen omdat MattFjé van Zielst vanwege stu die' /erplichtingen voorlopig een sf.apje terug doet. De bezoekers maakten er op sportpark de Vos- senberg een echte wedstrijd van en namen in de 25e minuut bru taal de leiding. Een vrije trap van Niels Veltman werd Onvoldoende weggewerkt en Marco Oosdijk poeierde binnen: 0-1. Luttele mi nuten kwam Vosmeer alweer langszij, met een vrije trap, die Mourad Tihani rechtstreeks in de verre hoek deponeerde: 1-1. De verkeerd opgestelde keeper Aalt de Rijke ging bij die gelijkmaker niet vrijuit. Johan Smits nam het op voor zijn doelman. „Een jon ge speler moet leren van zijn fouten. Ik weet zeker dat Aalt nooit meer zo gaat staan. Natuur lijk was het jammer dat we onze voorsprong niet langer konden vasthouden. Anders hadden we het Vosmeer nog moeilijker kun nen maken dan we nu al deden." Zijn collega was juist blij met de snelle gelijkmaker. „We waren vooraf bang dat Stavenisse de boel zou dicht timmerer,. £>at bleek dus niet het geval -(e zyn Ze sloten snel bij de sr,;itsen aan en kwamen offensiev,e.x voor <je dag dan we hadden Verwacht. We hadden dat doelpu'n*, echt nodig." Natuurlijk was Vosmeer meer in balbezit, techr,jsch vaardiger en sneller, ma?j- de door Jeremy Gierman goed georganiseerde defensie v.'an de bezoekers gaf nauwelijks kansen weg. Bij te- genstot.e n moest het wederom uit Mo A.i^ali en Dave Paul bestaan de verdedigingscentrum soms re- sofriut ingrijpen, om erger te v Oorkomen. In de rust besloot Nagtegaal alsnog om Bouhouda ne en Allouchi te brengen. Ayoub Tihani en Mo El Jilali keerden niet meer terug. Na een uur spe len stond uitblinker Adderahin Ei Fadili aan de basis van een mooie aanvat?-.waarbij Allouchi Een onverklaarbare terugval na rust leidde de 3-1 nederlaag van SPS bij Krabbendijke in. De lijst aanvoerder profiteerde optimaal met twee treffers en toonde zich uiterst effectief. Alleen uitblinker Leander Rijstenbil bleef in het tweede bedrijf overeind. Om hem heen zakten zijn teamgenoten collectief door het ijs. Aan de zij lijn keek trainer Rien Voshol machteloos toe. „Ineens was ons combinatievoetbal verdwenen. Alle persoonlijke duels werden verloren, de strijd ebde weg. Krabbendijke kreeg meer balbe zit en benutte de paar kansen die het kreeg.*' Al vroeg in de wed strijd ging het een keer mis bij de bezoekers, met doelman Peter van der Male in een negatieve hoofdrol. De minst gepasseerde keeper van de afdeling ging bij het meevoetballen in de fout, door via het centrum uit te verde digen. In de middencirkel werd de bal onderschept en vervolgens met een ^oogstrelende lob in het ^erkt: 1-0. Het voor de IFgpIegenheid in blauwwit tenue gestoken SPS pakte de draad na die tegenvaller in de 2e minuut goed op. De bezoekers namen het initiatief en het spel speelde zich tot aan de rust vooral op de vi jan delijke helft af. Na een halfuur kwam de verdiende gelijkmaker op het bord. Willem Bevelander geloofde in een diepe bal, de keeper was eerder ter plekke, vuurde tegen het geblokte j li chaam van de topscorer en ver- volgens rolde het leer over de de slotfase was de invalbeurt van lijn: 1-1. In het tweede bedrijf als aangever fungeerde voor to scorer Bouhoudaner' 21. itet verzet van Stavenisse was nierna gebroken en Vosmeer kreeg vol op kansen om de voorsprong uit te bouwen. Doelman Aalt de Rijke herstelde zijn fout uit de eerste helft en hield zijn team met goede reddingen op de been. Ilias El Jilali maakte bij de thuis club plaats voor Rachid Alhor. De moegestreden Martin Neele ging naar de kant voor de jonge Jan Kees Oosdijk, Verheugend in Marco Klippel I die na een lange blessure voorzichtig werkt aan een comeback. John Klippel ging er voor hem af. Johan Smits was trots op het verweer van zijn elf tal. „We hadden afgesproken om fel op de bal te zitten en dat heb ben de jongens perfect gedaan." Smits keek hoopvol Vooruit naar het rijtje komende tegenstanders, om te beginnen Waarde en ZPR. „We krijgen nu een serie van pakweg vijf wedstrijden tegen ploegen die binnen onze moge-1 lijkheden liggen. Daaffrt moeten gemakkelïjklr op. In de slotfase toonde SPS te weinig agressie om de partij naar zich toe tc trek ken. Na een mooie aanval van dc thuisclub werd het in de 65e mi nuut 2-1Door het inbrengen van Michel Lisseveld voor Jan Deij hoopte SPS op een ommekeer. Bij zijn eerste balcontact werd de invaller echter dusdanig aange- .4 pakt dat hij in het verdere verloop van het duel niet meer voor kwam. De om de haverklap flui tende scheidsrechter maakte het er voor beide, partijen ook niet we de punten pakken. Anders lukt het dit seizoen niet meer.'"Johan Nagtegaal was te vreden. „We liggen op koers voor de bovenste zes plaatsen. Voor een eerste seizoen is dat een reële doelstelling. Volgend jaar een periodetitel en weer een jaar later promotie, dat is wat we voor ogen hebben." maakte Krabbendijke dankbaar gebruik van de ruimte die SPS bood: 3-1. Nog was het leed niet over. Vanwege een legionella- bacterie waren de douches in dc kleedkamer verboden terrein en uit de kranen van het gymlokaal bleek geen water te komen. De koude douche had SPS toen al achter de rug. Voshol sprak van een flinke teleurstelling. „Je weet dat je een keer gaat verliezen. El ke wedstrijd komt dat moment dichterbij, zo simpel is het. Wel heb ik moeite met de manier waarop we hier vandaag de teil ingaan. Hopelijk gaan de jongens hier goed mee om en laten ze vol gende week tegen Vosmeer de voeten spreken." Voor Smerdiek breken de weken van de waarheid aan. Door de 5-1 zege op Brouwershaven heeft de formatie van Cees Stoutjesdijk aansluiting gekregen met de bre de subtop. Zeven wedstrijden op rij zijn de blauwzwarten inmid dels ongeslagen. Nu komt er ech ter een serie van duels met direc te concurrenten aan, ploegen waar in de heenwedstrijd telkens van werd verloren. „Na het rijtje Kruiningen. Mevo, Yerseke en Krabbendijke zullen we een stuk wijzer zijn", aldus Stoutjesdijk. Tegen Brouw was de thuisclub duidelijk de bovenliggende partij, al duurde het tot de 27e minuut voordat de score geopend werd. Het was Daari de Viet die een af geslagen bal van grote afstand vol op,de pantoffel nam: 1-0. Niet veel later moest Bart Stout jesdijk met een verdraaide knie vroegtijdig naar de kant. Remy Kortüouwer was zijn vervanger, mwde J fraaie Soulyman F.1 Bouazzaoui de voorsprong uit: 2-0. Diezelfde El Bouazzaoui ging na een uur spe len in de fout bij de opbouw. Brouw profiteerde meteen, met een geweldige boogbal over keeper Alex Stoutjesdijk: 2-1. In de volgende tien minuten werd de wedstrijd in horig tempo be slist. Jelle Rinses was attent toen Erik van Haaften de paal raakte en schoot in de herkansing de 3-1 binnen. Na een hoekschop van Daan de Viet bevestigde Van Haaften vervolgens zijn neusje 'voor de goal: 4-1. Na een pass van El Bouazzaoui tekende Jelle Rinses voor het slotakkoord: 5-1. In de loop van de tweede helft maakten Leander en Hilbert Brinkman plaats voor respectie velijk Gert Jan Snip en Rens de Viet. Ondanks het overtuigende spel van zijn team bleef Stoutjes dijk nuchter over de kansen van Smerdiek. „We kijken van wed strijd tot wedstrijd. Er komen nu cruciale weken aan, waarin het niet zeker is of je wel speelt of niet. Eind februari weten we meer." Kort na rus|: bouwde Erik van Haaften na een traaie pass van Tholense Boys verstevigde de positie in de middenmoot dankzij een 3- 2 overwinning op The Gunners. Kort na de hervatting leidde de thuis club al met 3-0. De Bredanaars wisten niet van opgeven en knokten zich terug in de wedstrijd, hoewel de aansluitingstreffer pas in de laat ste minuut viel. Voordien lieten de Tholenaren tal van kansen op een ruimere zege onbenut. „Een uitslag van 5-1 zou reëler zijn geweest", aldus coach Jacco Theunisse. In de openingsfase speelden beide partijen voluit op de aanval. Het lever de op de Bent aanvankelijk een boei end schouwspel op. met een grote kans voor Nick de Lang en aan de overzijde een inzet van de Bredanaars die nog juist op de doellijn werd ge keerd door de Thoolse verdediging. Op die spetterende start volgde een kwartier waarin de geelzwarten het spoor bijster waren. Theunisse was kritisch. „De tegenstander werd on voldoende onder druk gezet, ballen werden nodeloos ingeleverd en we gingen veel te ver uit elkaar voetbal len. Het was een tijdje ronduit slecht en juist in die fase scoorden we. uit het niets." Het was Ronnie de Graaft" die met een schitterend afstandsschot de ban brak: 1-0. Die treffer gaf de thuisclub vleugels. Ineens werd The Gunners aan alle kanten voorbij gelo pen, zonder dat gebruik werd ge maakt van de openingen in de Bra bantse defensie. Alleen Freddy Simons wist uit een hoekschop van Ronnie de Graaft' met een kopbal het net te vinden, alweer het vierde doel punt dit seizoen van de verdediger. Middenvelder Xander Rens maakte die sterke periode van zijn team we gens een blessure niet meer mee. Hans Willem Hopmans was zijn ver vanger. Onmiddellijk na de pauze sloeg Tijs Nijmeijer na een mooie steekpass van Erwin Doggen toe: 3-0. Tholense Boys leek de partij zonder moeite uit te spelen, maar bracht zich zelf in de laatste twintig minuten on nodig in de problemen. Na een aanval over de rechtervleugel kroop in het centrum een Bredanaar voor de ver dediging, om ook doelman Marcel Nuijten te passeren: 3-1. Een kwartier voor het einde volgde een curieus mo ment. Na een overtreding op Laurens Bovenberg wees de arbiter naar de stip, om daarna die beslissing onver wachts te herroepen. Uit de aan de be zoekers toegekende vrije trap werd vervolgens bijna de 3-2 gescoord. Rick van de Velde speelde op dat mo ment bij de Tholenaren al in de spits, als aflosser voor de moegestreden Nijmeijer. Ook de jonge Matthijs van Stee kwam nog in de ploeg voor Ron nie de Graaft'. The Gunners pakte in de slotfase het initiatief, waarbij de thuisclub ruimte kreeg voor de tegen aanval. Bijna was Rick van de Velde succesvol. Op het ultieme moment kwam de invaller juist een teenlengte tekort om voor de beslissing te zor gen. De aansluitingstreffer van The Gunners viel te laat om de Tholenaren nog in problemen te brengen. Theu nisse was blij met het maximale resul taat. „We blijven naar de vierde plaats op de ranglijst kijken. De kloof is overbrugbaar." niet goed uit en de bal werd zo in de voeten van de tegenstander geschoven w door een verdedigster van Smerdiek. Uamesvoetnal De aanvaller had er geen probleem mee en schoot zo de 2-0 binnen. Thoolse dames begonnen veel feller aan de tweede helft. Angelique Hage ging meer naar voren toe spelen en in de eerste minuut had het al raak moeten zijn voor Smerdiek. Angeli que Hage kon een voorzet van Ma rieke Goeree op vier meter afstand zo in schieten, maar de bal werd van de lijn gehaald. Smerdiek ging door met aanvallen en liep daardoor gevaar met een uitval van de tegenstander. De spits kon met een dieptebal zo doorlopen en er 3-0 van maken. Dat was een domper voor Smerdiek. dat juist meer greep op de wedstrijd kreeg. Smerdiek bleef keihard werken en kreeg ook nog kansen. Angelique Ha ge kon Anne Hage vrij voor het doel zetten, maar haar inzet werd goed ge keerd door de keepster van Oostka- pelle. Een voorzet van links van An gelique Hage werd met een omhaal goed ingeschoten door Wendy Mets- ke voor de 3-1. De vreugde was van korte duur, want Oostkapelle omzeil de de buitenspelval bij Smerdiek en het was 4-1 De dames van Smerdiek zijn za terdag afgetroefd door Oostkapel le. De Thoolse dames verloren met 4-1 op het veld van de Walcherse ploeg. Gelijk zette Oostkapelle druk op de helft van Smerdiek. Hier had Smer diek geen antwoord op en speelde zeer matig. Er zat geen pit in, vol gens de correspondent leek het wel of de dames vast zaten. Smerdiek kwam goed weg toen een bal maar net naast werd geschoten door Oostkapelle. Na acht minuten was het wel raak voor Oostkapelle. Een bal van links viel achter de verde diging van Smerdiek, rugdekking was er niet en de tegenstander kon vrij doorlopen en binnen schieten. Smerdiek was op dat moment tegen zichzelf aan het voetballen er lukte gewoon niets. Oostkapelle ging door met aanvallen en Smerdiek had geluk dat Kaylee Dieleman goed keepte zo dat de kansen van de tegenstander geen doelpunten werden. Toch kreeg Oostkapelle nog een bal tegen het net. Smerdiek verdedigde

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17