Inloopavond brede school Sint-Annaland Informatie nieuw hondenbeleid Openbare bekendmakingen Infoavond woonservicecentrum 50,- voor minima MEE Zeeland op 31 december gesloten 'll Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 49 Donderdag 4 december 2008 gemeente Tholen V ll ll Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl I I I I I I I I I I I I I De bouwvoorbereidingen voor de nieuwbouw van de Brede School aan de Schoolstraat te Sint-Annaland zijn gestart. Begin volgend jaar zal de bouwplaats worden ingericht en starten de bouwwerkzaamheden. Openbare basisschool De Casembroot, bijzondere basisschool School met de Bijbel, de bibliotheek en kin deropvang Toerdeloo krijgen hier vanaf 2010 gezamenlijk onderdak. Gemeente Tholen presenteert het definitieve ontwerp en informeert over het bouwtraject tijdens een inloopavond. I I I I i I Ook vragen over bovenstaande onderwerpen beantwoorden wij graag op deze avond. !j§5P Belangstellenden zijn welkom op woensdag 17 december in De Wellevaete aan de Hoenderweg in Sint- Annaland. Loop eens binnen tussen 19.30 en 21.00 uur voor meer informatie over: Het definitieve ontwerp door RDBM Architecten&Adviseurs De bouwactiviteiten door Moeskops' Bouwbedrijf De inrichting van de buitenruimte door de gemeente Tholen Hondenpoep vormt al tijden een grote bron van irrita tie bij veel inwoners van de gemeente. In 2007 is een onderzoek gehouden onder de inwoners van Sint- Maartensdijk naar de voorkeur van inwoners over eventuele oplossingen. De resultaten van dit onder zoek zijn gebruikt bij het ontwikkelen van een aanpak om overlast tegen te gaan. Dit heeft enkele gevolgen voor hondenbezitters. Uitkomst Uit het onderzoek is een aantal dingen naar voren gekomen. Een van de belangrijkste conclusies was dat vrijwel alle ondervraagden overlast ondervindt binnen de gehele bebouwde kom en niet slechts op de wegen en speelterreinen. Daarnaast vindt men dat er strenger moet worden gehandhaafd. Opruimplicht Het college van B&W heeft besloten om een opruim plicht voor de gehele bebouwde kom in te stellen en een hondenwachter aan te stellen. Dit betekent dat iedereen die een hond uitlaat binnen de bebouwde kom, verplicht is om de uitwerpselen van zijn hond op te ruimen. Handhaving Om naleving van deze regels te garanderen, wordt een hondenwachter ingesteld. Deze buitengewoon opspo ringsambtenaar, die tevens de naleving van de par keerregels controleert, is bevoegd om sancties op te leggen wanneer iemand de regels overtreedt. Wanneer iemand de regels overtreedt, riskeert hij een boete. In de eerste maand zal de controleur enkel waarschuwen, maar na deze maand zal hij ook gaan bekeuren. Bespreek/hamerstukken Voorstel tot vaststelling van een aangepast Treasurystatuut Voorstel conform artikel 9, vierde lid, van de"Financiële verordening van de gemeente Tholen" met betrekking tot investeringen in 2009 waarbij de raad vooraf de gelegenheid wil zijn wensen en bedenkingen kenbaar te maken Voorstel tot vaststelling de Verordening rechtsposi tie wethouders, raads-en commissieleden 2008 en de Verordening outplacement gewezen wethouders Voorstel tot verhoging van de tarieven afvalstoffen heffing, rioolheffing en onroerende-zaakbelastingen per 1 januari 2009 en vaststelling van de daartoe benodigde belastingverordeningen Voorstel tot aanpassing van een aantal gemeentelij ke heffingen per 1 januari 2009 en vaststelling van nieuwe belastingverordeningen Voorstel om het Controleprotocol 2008 vast te stel len en het Normenkader 2008 voor kennisgeving aan te nemen Voorstel tot 1. aanpassing van de kredieten ten behoeve van het Project Brede School te Sint- Annaland en 2. dienovereenkomstig de begroting aan te passen Voorstel om de begroting 2008 aan te passen door vaststelling van de slotwijziging over datzelfde jaar. Voorstel tot vaststelling van de gewijzigde Algemene plaatselijke verordening Voorstel om akkoord te gaan met de startnota herij king subsidiebeleid Voorstel tot het vaststellen van de gewijzigde veror dening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Tholen 2009 Voorstel om vanuit het budget voor kleine kernen- beleid een eenmalig bedrag van 10.000 ter beschikking te stellen voor het project buurtsparen van Castria Wonen Voorstel om een opmerking te maken over de eerste begrotingswijziging van de GGD Voorstel om/tot aanwending WMO-reserve ten behoeve van implementatie WMO-applicatie Voorstel om in te stemmen met de tweede begro tingswijziging 2009 van het Samenwerkingsverband Oosterschelderegio Voorstel tot vaststelling van de le herziening van het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen Voorstel om in te stemmen met de le begrotingswij ziging 2008 van het Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland Initiatiefvoorstel tot opstellen projectplan alcohol- matigingsbeleid en aan de raad voorleggen vóór 1 mei 2009 Initiatiefvoorstel om een overgangssubsidie in 2009 aan SMW0 te verlenen van maximaal 50.000,00 De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis in de publieke lees- ruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op wwwïfiö- len.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internet verbinding, maar toch graag de notulen wilt beluiste ren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Fasering Het komende halfjaar zullen in alle kernen speciale rode vuilnisbakken worden geplaatst die bestemd zijn voor de uitwerpselen. In alle kernen zal worden geïn ventariseerd op welke locaties de meeste overlast bestaat en daar zullen de bakken geplaatst worden. Voor Sint-Maartensdijk is dit al gebeurd. Op het moment dat de afvalbakken in elke kern geplaatst worden, gaat de hondenwachter zijn rondes lopen. In de eerste maand na het plaatsen van de afvalbakken zal hij nog waarschuwingen uitdelen, na de eerste maand zal hij ook gaan bekeuren. Gemeente Tholen, Castria Wonen, Marsaki, RDBM Architecten en Adviseurs en zorgaanbieder SVRZ werken samen aan de realisatie van een woonservicecentrum aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Veel men sen hebben tijdens de inloopavond op 13 oktober gebruik gemaakt van de gelegenheid om hun mening te geven over de indeling van de woningen en de begane grond, waar de gemeenschappelijke voorzieningen komen. Ook heeft in de tussentijd overleg plaatsgevon den met toekomstige gebruikers en omwonenden over hun wensen en eisen ten aanzien van het gebouw. RDBM Architecten en Adviseurs heeft de plattegronden voor de woningen en de openbare ruimten aangepast naar aan leiding van de bijdragen van inwoners en gebruikers. Hierdoor is het uiterlijk van het woonservicecentrum al voor een groot deel vast te stellen. Wij willen u deze ontwikkelingen graag laten zien tijdens een Informatiebijeenkomst in het Holland Huis op 16 december om 19.30 uur U bent om 19.30 welkom voor presentaties van onder andere de indeling en de eerste ontwerpfase van het woonservicecentrum. Daarnaast willen we u informeren over de invulling van de gemeenschappelijke ruimten en de planning. Na de presentaties is er gelegenheid om de tekeningen nog eens rustig te bekijken en desgewenst vragen te stellen aan alle partijen die samenwerken om het woonservicecentrum in Scherpenisse tot stand te brengen. "I uur tot 12.00 uur aanwezig op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Op woensdag 31 december a.s. is het servicepunt echter onbemand in verband met de feestdagen. Bi HM n OTM >M, Mi MN 9H MB MB MEE Zeeland is elke woensdagochtend van 9.00 Extraatje van de gemeente in december. Huishoudens in de gemeente Tholen met een inkomen van maxi maal 120 procent van het sociaal minimum en geen of slechts een klein vermogen kunnen dit jaar, in de maand december, een extraatje van 50,- krijgen van de gemeente Tholen. Om zoveel mogelijk inwoners van de gemeente die recht hebben op dit extraatje te helpen, zal de gemeente in de kernen spreekuur houden om aanvra gen in te nemen en te helpen met het invullen van formulieren. Ook is het mogelijk om op die tijdstippen aanvragen in te dienen op grond van de andere mirii- maregelingen van de gemeente zoals bijzondere bij stand, declaratiefonds, categoriale bijstand langdurig heidstoeslag, schuldhulpverlening en de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WM0). Op de volgende data zijn de medewerkers van de gemeente op locatie aanwezig: 1 december van 9.00 tot 15.00 uur in de Schutse te Sint-Annaland 4 december van 13.30 tot 16.00 uur in Elenahof te Stavenisse 8 december van 9.00 tot 15.00 uur in Maartenshof te Sint-Maartensdijk 9 december van 13.30 tot 16.00 uur in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer 11 december van 13.30 tot 16.00 uur in de Wimpel te Sint Philipsland 12 december van 9.00 tot 15.00 uur in Dalemhof/Ten Anker te Tholen BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Philips Van Dorpstraat 53 A (Oud-Vossemeer): het bou wen in afwijking van een verleende bouwvergunning; - Zuiddijk 76 A (Sint Philipsland): het bouwen van een rioolpersgemaal; - Bierensstraat 6 (Sint-Annaland): het bouwen van een wagenhuis; - Wethouder C.J. Moerlandstraat (Stavenisse): het bou wen van een woonzorgcomplex. Ingekomen sloopaanvragen - Zuiddijk 76 A (Sint Philipsland): het slopen van een rioolwater zuiveringsinstallatie; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 8 decem ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 4 en vrijdag 5 december 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Achter t Bos 32 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van een woning, verz. 24 november 2008; - Poststraat 35 (Stavenisse): het veranderen van een woning tot garage, verz. 24 november 2008; - Regentessestraat 21 (Tholen): het aanbrengen van steenstrips tegen de voorgevel, verz. 24 november 2008; - Nijverheidsweg 10 C (Sint-Maartensdijk): het aanbren gen van een verdiepingsvloer en het wijzigen van de gevelindeling, verz. 24 november 2008; - Hoenderweg 95 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning, verz. 27 november 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. APVERGUNNINGE N Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 14 tot en met 24 november 2008 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 lijsterbes ter hoogte van Burgemeester van Vrijberghestraat 28 Sint-Maartensdijk Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Berk op de oude begraafplaats Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Els in het plant soen tegenover Frank van Borselenstraat 30 Stavenisse Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 Esdoorns aan de Prins Bernhardstraat (oneven zijde) ter hoogte van huis nummer 25 t/m 35 te Stavenisse Sint-Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Lijsterbes ter hoogte van Raiffeisenstraat 11/Crooswijck Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 Abelen ter hoog te van de Dorpsweg, nabij tennisbaan Gemeente Tholen, voor het kappen van 2 Sierappels ter hoogte van Burgemeester Baasstraat 4 en 8 Sint Philipsland 0BS De Luyster, Plataanstraat 3, voor het kappen van 3 platanen Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning(en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieube heer hebben ontvangen van: De heer F.A.M. Beyaerts, Hogeweg 3 te Sint Philipsland. voor het veranderen van de inrichting gelegen aan de Hogeweg 3 te Sint Philipsland. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nadeli ge gevolgen voor het milieu dan door de milieuvergunning van 6 februari 2002, nummer 6152/IIIvmb reeds wordt toe gestaan. Deze milieuvergunning behoeft naar aanleiding van deze melding geen wijziging. De voorschriften behorende bij de vergunning blijven onverkort van toepassing. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 5 december 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toe lichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te wor den gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortij den worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving telefoon 0166-668389. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 25 november 2008 besloten de gereserveerde gehandicapten parkeerplaats voor het pand Doelweg 10 in Tholen per 1 januari 2009 te verwijderen. Belanghebbende gaat verhui zen en krijgt per 1 januari 2009 een gereserveerde gehandi captenparkeerplaats bij zijn woning in de Meidoornstraat 5 te Sint-Maartensdijk. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslis sing van de overheid" die u op verzoek door bureau voor lichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt bekend dat het bestemmingsplan Kom Stavenisse, le herziening, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van genoemde datum ter inzage in het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Tholen, 4 december 2008.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13