Zwarte sint in Oud-Vossemeer Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 november 2008 Tuinhuis Gildestraat Brandweerkazerne Gospeloptreden Jeugddienst Kerstconcert Kringloopwinkel Visser w int kaartspel Geen inzameling meer door Di-Tho Concerten voor Sint en kerst Erker Molenstraat Nieuwe opslagloods Duivenshow Tegen richting zonder rijbewijs Auto in sloot na aanrijding Auto glijdt weg door sneeuw Jeugddienst Rooijakkers nog ongeslagen Havermans blinkt uit Wagenschuur akkoord Subsidie speeltuin Grotere jachten Overbeeke stopt Bakker weer in de prijzen [ïW# Geslacht in eigen slagerij Roomboter amandelletters Speculaas en muziek Winterfair Vogeltentoonstelling Vacature de Schalm Dakhelling te flauw Bezwaren Molendijk Spijkerschrift en sprookjesboek Intrede ds. Bakker School voert actie Stagepiet logeert op school Mosselverschieting Splitsen woning Filter en sleufsilo's 6 Toverpiet in Raed'uus Bingo Tholen Aan de Gildestraat 12 wil E.P.A. van den Enden een tuinhuisje bouwen. Hij diende daarvoor een zogeheten lichte bouwaanvraag in. Maar omdat de Gildestraat in een beschermd stadsgezicht ligt. moest ook de wel standscommissie er naar kijken. Maandagochtend bekeek de com missie het plan voor een houten huisje. Het bouwplan voldoet aan de eisen die aan het plan zijn gesteld. En J. Bogert wil aan de Verbrande- straat 34 zijn woning vergroten aan de achterzijde. Ook dit bouwplan voldeed. Om de bouw van een nieuwe brand weerkazerne aan de Grindweg mo gelijk te maken, sturen b. en w. aan de gemeenteraad een eerste wijzi gingsvoorstel van bestemmingsplan bedrijventerrein Slabbecoornpolder- Welgelegen. B. en w. staan ook positief tegenover vergroting van het bouwvlak aan de Razernijweg 1. Het college heeft in gestemd met de negende wijziging van bestemmingsplan buitengebied. Gospelkoor Happiness treedt zon dagavond bij de afsluiting van de themamaand 'De wil van de Vader' van de christengemeente Tholen. Het gospelkoor van de Vrije Evan gelische Gemeente te Goes zal de musical 'Experiencing God' (God ervaren) vanaf zeven uur ten gehore brengen. Het 35 leden tellende koor voert het zangspel op onder begelei ding van keyboard, drumstel, fluit, gitaar en basgitaar o.l.v. dirigent Ru dy Gorsse Het kernthema is de wil van God. De toegang voor de avond die plaatsvindt in De Oesterschelp is gratis. Het totale programma duurt ongeveer anderhalf uur. Meer infor matie is te vinden op de website w ww.christengemeentetholen. nl De Ichtuskerk houdt 7 december om 17 uur een jeugddienst in het kerk gebouw aan de Doelweg. Het thema van deze dienst is 'Sparen voor la ter?!' en de voorganger is Robert Versteeg. Mission Music concerten organi seert op 13 december een kerstcon cert in de Grote Kerk. Daarbij treedt het jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria op onder leiding van Jaap Kramer en hel jongerenkoor Jigdaljahu onder leiding van Willem Arie den Hertog. Marco den Toom bespeelt het orgel en Lennart Moree begeleidt op de vleugel. Het concert begint om half acht en kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Oost- dijk of te bestellen via telefoonnum mer 0187-603510 of per e-mail mis- sionmusic@solcon.nl. De kringloopwinkel is zaterdag van half tien tot half vier geopend. De goederen zijn te bekijken in de hal aan de Wattstraat 1. Er kunnen ook artikelen ingeleverd worden. De or ganisatie verzoekt om voor grotere stukken of inboedels vooraf contact op te nemen via telefoonnummer 604107 of 604391. Han Visser heeft de wekelijkse wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Hij haalde 5285 punten met het kaartspel. Marian Tazelaar werd tweede met 5046 punten en Marie Verkerke derde met 5019 p. Verdere uitslag: 4. Huib Oosdijk 4906 p.; 5. Aad Volwerk 4759 p. Het comité Dinteloord-Tholen (Di- Tho), dat goederen inzamelt voor hulp aan Roemenie is sinds zaterdag haar opslag kwijt. De schuur van de familie Cornelisse. waar de goede ren werden opgeslagen is die dag door brand verwoest. Di-Tho heeft daarom besloten om per direct te stoppen met inzameling van kleding en andere artikelen. Er kunnen geen goederen meer worden ingeleverd op de volgende afgifte adressen: J. Verbruggen, Molenvlietsestraat 48; J.C. van Voorst, Rosarium 1; C.W. de Vos. Jan van Bloisstraat 15 en W. E. van Vossen. Meanderlaan 210. Het jeugdorkest van muziekvereni ging Concordia Tholen houdt zater dagmiddag om drie uur een sinter klaasconcert in de gymzaal aan de Zoekweg, waarbij Sint en zijn pie ten te gast zijn. Ook de samenspel- groepen 1 en 2 laten hun klanken horen o.l.v. dirigente Andrea van de Velde. De toegang is gratis. Het harmonieorkest geeft 13 december om acht uur een kerstconcert in de katholieke kerk. Het speelt muziek stukken van de bekende componis ten Haydn en Bach en er is ruimte voor samenzang. Een van de hoog tepunten in het muziekrepertoire van deze avond is het Weinachts Oratorium van Johann Sebastian Bach. Ook zijn er stukken die geba seerd zijn op Russische kerstliede ren. Berdi Pekelsma speelt een solo op de alt hobo en er is een speciale solo van Anahi Oraison op viool. Zij zal twee stukken soleren onder begeleiding van het harmonieor kest. Aan de Molenstraat 106 wil C. van Loenhout een erker aan de woning bouwen. Het plan is enigszins aan gepast na advies van de welstands commissie. Zo komen er twee spij len in het raam. Aan Klaverblad 30 wil F.C. Adri- aansen een opslagloods bouwen. Het gaat om een gebouw met een vloeroppervlakte van 200 vierkante meter. Er komt ook een hek. De welstandscommissie bekeek maan dagochtend het plan voor de nieuw bouw. De commissie ging akkoord met het plan maar maakte een kant tekening bij het hekwerk dat met prikkeldraad is uitgerust en ook voor de woning komt te staan. Het hekwerk was op zich geen punt. wel de stekelige puntjes. Postduivenvereniging De Zwaluw houdt morgen en zaterdag haar jaar lijkse tentoonstelling in de Vossen- kuil. Het Rad van Avontuur draait morgenavond vanaf half negen en zaterdag vanaf de opening van de tentoonstelling om vier uur. Er zijn fantastische prijzen voor jong en oud. Zaterdagavond is er vanaf half tien een bonnenverkoop van nationa le en regionale topspelers. Meer in formatie is verkrijgbaar bij P. Hom mel, tel. 672835 Een 19-jarige dorpsgenoot is don derdagmiddag rond kwart over vier aangehouden door de politie op de Pastoor de Meulemeesterstraat in Bergen op Zoom. De agenten zagen de jongen met een auto van de ver keerde kant een eenrichtingsweg in rijden en spraken hem hierop aan. Toen bleek dat hij niet in het bezit is van een geldig rijbewijs. De jongen is meegenomen naar het bureau. Hij verklaarde bezig te zijn met zijn rij lessen. Een 32-jarige automobilist en een 44-jarige automobiliste, beiden uit de gemeente Tholen. zijn donder dagmiddag rond kwart voor vier op elkaar gebotst. De mannelijke be stuurder reed over de Rijkebuurtse- weg en wilde rechtdoor de kruising oversteken richting de Roolandse- weg. Op dat moment kwam de vrouw van rechts uit de Hogeweg aanrijden. Vermoedelijk heeft de man de vrouw over het hoofd ge zien. Door de klap van de aanrij ding belandde de auto van de 32- jarige Tholenaar in de sloot langs de Roolandseweg. Toevallig pas seerde net een ambulance. Het per soneel onderzocht de betrokkenen ter plaatse. De passagiers van de 32-jarige man werden voor onder zoek meegenomen naar het zieken huis in Roosendaal, omdat zij last hadden van hun nek. De bestuur ders hadden geen letsel. De twee auto's zijn weggesleept door een takelbedrijf. Een automobilist is zondagmiddag met zijn auto tegen twee geparkeer de auto's in de Kalisbuurt aangegle den. De bestuurder reed met zijn auto door de straat, maar door de hevige sneeuwval raakte de auto de grip op de weg kwijt en ging daardoor schuiven. Over de omvang van de schade is niets bekend. De Hervormde Kerk houdt zondag avond om half zeven een jeugd dienst. Aan deze dienst werken ds. W.F. v.d. Woestijne uit Waarde en het gospelkoor Clarity uit Sint- Maartensdijk mee. Het thema is: 'Ready? Steady? Go!!!' De collecte is bestemd voor noodhulp in Congo via de stichting Red een kind. In de onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers speel de Nico Rooijakkers zijn tiende winstpartij op rij. Jos Hommel speelde het hoogste gemiddelde met 2,70 en samen met Thedo de Reus de hoogste serie met 12 car amboles. Sjaak Etienne speelde de kortste partij in 27 beurten. De uit slagen: P. de Leeuw-J. Hommel 5- 10; K. Hommel-H. van Daalen 6- 10; N. Rooijakkers-C. Burgers 10-8.421; A. Hommel-J. de Koning 9,750-10: R. de Jonge-P. Goossens 4,667-10; S. Etienne-H. Rensink 10-5,577; M. Klijnsmit-T. de Reus 10-8,800. Ad Havermans was vrijdag de uit blinker tijdens-de wekelijkse speel avond van biljartgenootschap Keu's Zat in de Vossenkuil. Havermans speelde de kortste partij in 14 beur ten met een gemiddelde van 2,875. De hoogste serie van 11 werd ge maakt door Benjamin Suurlant. De uitslagen: R. de Jonee-J. Kruf 10- 9,231: A. Havermans-J. Kruf 9,8-10; A. Havermans-R. de Jonge 5,5-10; J. Suurtlant-A. Havermans 4,286-10; P. de Leeuw-J. Suurlant 10-9,429: B. -A. Havermans 7,8-10; B. Suurlant- R. de Jonge 10-6,571; B. Suurlant-J. Kruf 7,8-10; B. Suurlant-J. Suurlant 9-10; R. de Jonee-J. Suurlant 10- 8,286; J. Suurlanï-J. Kruf 10-10; J. Kruf-P. de Leeuw 10-7,667. PP Sint-Annaland Streekmuseum de Meestoof kan een wagenschuur bouwen tussen de twee landbouwschuren op het ter rein. Maandagochtend gaven C. Rijnberg en W. Nelisse toelichting op het plan bij de welstandscommis sie. Die hadden vraagtekens bij de vorm van de schuur. Rijnberg kwam met boeken en foto's van wagen schuren die hij op Tholen her en der heeft gemaakt. De commissie ging akkoord maar vroeg een kleine wij ziging aan te brengen in de verhou ding tussen het grote en kleine dak- vlak van de asymmetrische kap. De gemeente krijgt voor verplaat sing en herinrichting van de speel tuin van Vrij en Blij via de provincie Zeeland een subsidie van 68.355,91 euro. Het geld komt uit Brussel uit het subsidieprogramma van de Eu ropese Unie. Gedeputeerde staten hebben groen licht gegeven voor uit betaling na de financiële verant woording door accountantskantoor Dcloitte. De subsidie is maximaal veertig procent van de subsidiabele kosten van 170.889,78 euro. Er was een voorschot betaald van 6840 eu ro, zodat de gemeente binnenkort nog 61.515,91 euro op de bankreke ning krijgt bijgeschreven. Het buitenste steiger in de jachtha ven wordt twee meter verplaatst. Dit om ruimte te maken voor grotere jachten. De watersportvereniging had hiervoor een verzoek ingediend en b. en w. hebben dat gehonoreerd. Intussen blijft het havenplateau nog steeds afgezet in verband met de on stabiele situatie van de kadewand. De zittingstermijnen van ouderling W.E. Overbeeke zitten er 31 decem ber op in de kerkenraad van de Her vormde Gemeente. Aangezien er niet direct kandidaten waren, blijft de vacature nog bestaan. In de com missie van bijstand zijn wel twee nieuwe leden benoemd. Op voor dracht van de kerkrentmeesters ver vult Gerard Aret de vacature die ont stond door de verkiezing van Leo Hofland tot diaken. De uitbreiding van vier naar vijf leden, zoals het be leidsplan aangaf, is gerealiseerd door de benoeming van Kees van Winkelen. Aad van 't Hof is herbe noemd voor vier jaar. Bakker Ewoud van der Maas is weer in de prijzen gevallen met zijn pro ducten. Eerder werd hij eerste met zijn roomboter amandelbanketstaaf bij een competitie van het Echte Bakkersgilde in Zuidwest Neder land. Nu is hij landelijk als vierde AA -1 riinWorlinnon Dn^ziwlaar mat rindia 1 L/r *7 AA Magere runderlappen of sucade Verse kipschnitzels Ribkarbonade I Biefstukreepjes I Rundvlees met randje 1 kg 7,00 1 kg 8,50 Boeren ham lappen 1 kg 5,50 500 gr. 4,50 Magere varkenskluif 1 kg 4,50 1 kg 6,00 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! 250 gr. 3,95 Gegrilde Frikandeau 100 gram 1,39 Rookvlees 100 gram 1,50 Rauwkostsalade 100 gram 0,99 Gekookte worst 100 gram 0,90 zie ook onze geheel vernieuwde website: www. slagerijslager, nl Sint en Piet tipl Rauwe hammetjes, vleescheque, vleesschotels, worstletters, worst varkentje, gourmet, fondue, steengrill, hapjes-, salade schotels, saucijzen broodjes, bamiballetjes, mini hartige taartjes, mini saté, enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Voorstraat 48 Sin Advertentie LM. geëindigd bij een test van botersta- ven van Echte Bakkers. Twee top- keurmeesters keurden de staven van 67 inzenders. Van der Maas kreeg 7,9 punten en had daarmee 0,3 pun ten verschil met de winnaar, bakker Gorter uit Edam. Bij de landelijke pepernotentest van het gilde eindig de de dorpsgenoot op de zesde plaats. De jury vond dat bakker Jan Meen uit Dclden de lekkerste pe pernoten bakt. Tafeltennisvereniging Smash '76 houdt een geldinzamelactie door de verkoop van roomboter amandellet ters. Dorpsgenoten krijgen op vrij dagavond (begin van de avond) 5 óf op zaterdagmorgen 6 december hun bestelling thuisbezorgd. De letters worden gebakken door bakkerij W. Slager. Bestellingen kunnen tot ui terlijk aanstaande zaterdag worden opgegeven via e-mail banketletter- actie@smash76.nl of door het be stelformulier in de brievenbus te doen bij één van de bestuursleden: C. Hage, Raiffeisenstraat 14; C.J. Vroegop. Ooststraat 30; of bij Bak kerij W. Slager, Nieuwstraat 10. Om de verenigingskas te vullen, gaat fanfare Accelerando zaterdag al musicerend speculaaspoppen te koop aanbieden. Het gezelschap maakt 's middags tussen vier en ze ven uur een drietal muzikale rond wandelingen door het dorp. Ook worden er hulppieten ingezet om een handje te helpen met de ver koop of andere voorkomende werk zaamheden. Bij slecht weer wordt de muziek tegoed gehouden voor een andere keer, de verkoop gaat wel door. Een pop reserveren kan ook door te bellen met de specu- laas-actiepiet op 06-15094435 of door te mailen naar wiezoetiskrijgt- lekkers@fanfare-accelerando.nl. De Bethelkerk houdt zaterdag een verkoping in winterse sferen ten be hoeve van het bouwfonds van de kerk. De winterfair is van 9.30 tot 13 uur te bezoeken in de zaal van de kerk. Diverse dingen worden te koop aangeboden zoals boeken, sie raden, stoffen, cd's, (kerst)kaarten, bloemstukjes, cake, erwtensoep, ambachtelijke rookworst, kaarsen en speelgoed. Kinderen kunnen op de ouderwetse manier snoep schep pen. Bezoekers kunnen bij binnen komst genieten van een kop koffie met iets lekkers. Vogelvereniging Vogelvreugd houdt vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag van tien tot acht uur haar jaarlijkse tentoonstelling in de Wellevaete. Er worden 450 vogels tentoongesteld, variërend van kana rie tot en met papegaai. Wethouder Velthuis verricht zaterdag om acht uur de prijsuitreiking en trekt de winnende loten van de verloting. De toegang is gratis. Juf Saskia den Otter vertrekt na vijf jaar op de openbare basisschool de Schalm. Zij kwam via de peuter speelzaal binnen bij de kleuters en zwaait nu af als groepsleerkracht van de hoogste groep 7/8. Ze gaat per 1 januari aan de slag bij de bi bliotheek in het Oosterscheldege- bied en in die nieuwe functie komt juf Saskia nog terug naar de Schalm voor de leesstimulering. Intussen zoekt directeur Gerrit Coldeweijer een opvolger voor drie hele dagen en de halve woensdag. Sint-Maartensdijk De dakhelling van de opslagruimte op het terrein van C.J. Verhoek aan de Meliasweg 1 is volgens de ge meente niet volgens de bouwver gunning uitgevoerd. De dakhelling is te flauw, stelde maandagochtend ook de welstandscommissie vast. Het dak moet minstens 30 procent hellen, vindt de commissie. De massavorm van het bouwwerk is nu 'onvoldoende kloek' en dient meer afgestemd te worden op de andere gebouwen. Twee bezwaarschriften tegen de bouw van een schuur aan de Molen dijk zijn door b. en w. afgewezen. Het ene bezwaar tegen het verlenen van een bouwvergunning is volgens het college niet rechtsgeldig, het an dere is ongegrond verklaard. "Van boekenwurm tot apenstaartje', dat is de naam van de lezing die Jo ke Smallegange vorige week heeft gehouden voor de plattelandsvrou wen. Mevrouw Smallegange ging van geschiedenis tot heden met haar verhaal. Ze liet daarbij wijshe den horen van vroegere wijsheren. Ook las ze verhalen en gedichten voor van Annie M.G. Schmidt en Doctorandus P. Uiteindelijk kwam ze terecht bij de hedendaagse ma nier van dingen opzoeken en lezen namelijk de computer. Hiermee kan iemand inloggen in elke biblio theekcatalogus in Nederland om te kijken wat er in voorraad is. Via een opdracht per e-mail kun je het ge wenste stuk naar je eigen biblio theek laten komen. Mevrouw Smal legange, die bibliothecaris is van stichting Emergis, zit al bijna haar hele leven in de boeken. Ze heeft door heel Nederland in bibliothe ken gewerkt. Zelf heeft ze een hele verzameling boeken waaronder sprookjesboeken. Ze ondersteunde haar lezing met het laten zien van verschillende boeken en sprookjes in een andere vorm dan het stan daard boek. Ook had ze een papy rusrol meegenomen met daarop het spijkerschrift dat heel moeilijk te ontcijferen is. Wat de tekst op de rol betekent weet men nog steeds niet. De plattelandsvrouwen von den het spannend om te bedenken wat er geschreven was: misschien een liefdesbrief, een kookrecept of een rekening. Ds. E. Bakker uit Urk hoopt woens dagavond om zeven uur intrede te doen in de Gereformeerde Gemeen te. 's Middags om half drie wordt hij bevestigd door consulent ds. A.J. Gunst uit Nieuwerkerk. De Oosterscheldeschool gaat actie voeren om meer speelvoorzieningen voor de leerlingen te kunnen reali seren. Samen met de ouders heeft de school een plan bedacht om geld in te zamelen. Ze willen sponsors gaan werven om in elk geval het hoofddoel te kunnen verwezenlij ken: een pingpongtafel op het schoolplein. De school wil die in maart plaatsen. Wethouder Velthuis van de gemeente Tholen wordt te gen die tijd uitgenodigd voor de of ficiële in gebruik name. Sinterklaas heeft vorige week via een brief gestuurd naar de Ooster scheldeschool. Hij vroeg daarin of de school een plekje had voor zijn stagepiet. Die mag namelijk nog niet komen logeren in het pieten huis. De stagepiet kon ook niet in de schuur slapen want daar liggen de pakjes. Bij Amerigo was het te koud en een hotel was te duur. Zo is de stagepiet gaan logeren in de Oosterscheldeschool. De kinderen moesten een brief terug schrijven aan Sinterklaas dat het goed was, dat de stagepiet kwam logeren. Na dat alle kinderen samen regels had den bedacht voor de stagepiet is de brief geschreven door twee kinde ren uit groep 5/6. De volgende och tend heeft de stagepiet er geslapen. Zijn tentje staat in de speelzaal met alle knuffels erin. Blijkbaar voelde de stagepiet zich een beetje bang en eenzaam. 's Middags hebben alle kinderen hun schoen gezet op school, en woensdag hebben ze allemaal een taaitaaipop gekregen. De stagepiet moet nog wel veel leren. Hij maakt zijn bed niet op, wast geen handen na het plassen en maakt de schoor steen kapot in groep 1/2 Maar na dat de kinderen een brief hebben te ruggeschreven aan de stagepiet, wast hij nu wel netjes zijn handen, maakt netjes zijn bed op en gaat voorzichtig om met de spullen op school. Maar of hij zo lief blijft, is nog maar afwachten. Joan van Dijke heeft de jaarlijkse Mosselverschieting van schutters vereniging Cloveniersgilde gewon nen. Hij verwees daarbij clubtopper Conja van der Gouwe naar de twee de plek. Elf leden deden zaterdag mee aan de clubwedstrijd. Er werd geschoten op speciale doelen en de Natuurlijk mochten de Vossemeerse kinderen hij Sinterklaas een liedje zingen. In Oud-Vossemeer verscheen zaterdagmid dag, tot verbazing van de wachtende kinderen, een zwarte Sinterklaas in een paardenkoetsje bij de Vossenkuil. F.én van de pieten had de taak van zijn baas overgenomen, maar hij had heel wat uit te leggen nadat Sinterklaas met een vrachtauto alsnog was gearriveerd. In middels was een hagelbui losgebarsten, zodat de muzikale rondgang door het dorp werd in gekort en iedereen snel de warmte opzocht van de Vossenkuil. Hier waren de tribunes in de grote zaal tot de laatste plaats bezet. Kinde ren mochten de sint een tekening geven en een liedje zingen. De goedheiligman had voor ie der van hen een vriendelijk woord. Alle kinde ren kregen een snoepzak, en de middag werd afgesloten met het traditionele toneelstukje van de zwarte pieten. Predikbeurten Zondag 30 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kleinbloesem, Gouds waard. 18.30 u. ds. van Veldhuijzen, Dintel- oord HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand, Diepeveen, Stellen dam. 18.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. v.d. Sluijs. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Glastra, Den Haag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. van de Woestijne, Waar de, Jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Ter Beek, Sibculo, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Kot, Borssele. 16.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. kand. van 't Hof, St. Annaland. OUD GEREF. GEM IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. Groen, Sliedrecht, OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. ds. Zwartbol, We- kerom. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Blok, Gorin- chem. 14 u. leesdienst. wo 3/12 14.30 u. ds. Gunst, Nieu werkerk, bevestiging ds. Bakker. 19 u. intrede ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Hartog, Keste- ren. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 2/12 19.30 u. ds. Hakvoort. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Blok, Gorinchem. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. bedoeling was om zo dicht mogelijk bij het gemiddelde te schieten. Uit slag: 1. Joan van Dijke +0,10; 2. Conja van der Gouwe -0,16; 3. Pe ter Suurland -0,33; 4. Kees Jansens -1,15; 5. Hans Kloet -1,85; 6. Frans van Nieuwenburg -2,00; 7. Peter van der Gouwe -2,25; 8. Maurice de Guytenaerde -3,00; 9. Dick van Gijlswijk -4,45; 10. Roy van Nieu wenburg -4,97; 11André van Dijke -5,37. Poortvliet Aan de Langestraat 27 wil S. Schot zijn woning met schuur verbouwen tot een woning. De welstandscom missie bekeek het plan maandag ochtend en kon er mee akkoord gaan. B. en w. verlenen in principe mede werking aan de vergroting van het bouwvlak ten behoeve van de reali sering van een biobedfilter en aan leg van sleufsilo's aan de Bitter- hoekseweg. Via de negende wijziging van be stemmingsplan buitengebied wor den er bouwvlakken vergroot aan de Kalfdamseweg 6 en de Bram Groe- newegeweg 6a. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. r^Ti Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Rcgentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen ën hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146: Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 nov. t/m vrijdag 5 dec. donderdag 27 3.07 - 15.19 vrijdag 28 3.39 -15.55 zaterdag 29 4.15 -16.32 zondag 30 4.47 -17.09 maandag 1 5.19-17.42 dinsdag 2 5.52 -18.15 woensdag 3 6.22 - 18.52 donderdag 4 6.57 - 19.32 vrijdag 5 7.42 -20.19 vr 5/12 22.26 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Varkensbedrijf Cochon aan de Priestermeetweg 7 krijgt geen me dewerking van de gemeente voor het bouwen van een mestopslag- ruimte. Volgens b. en w. is de mest- opslag niet bestemd voor de eij»êh veestapel en dat is reden voor de af wijzing. Bij het Sinterklaasfeest van aan staande zaterdag, wordt de voorstel ling 'Het avontuur van de tover niet in de gymzaal aan de Burg meet gehouden, maar in 't ouwe Ra ed'uus. De Sint komt om twee uur aan bij de gymzaal en na zijn rond gang in het dorp begint de voorstel ling. Daarna gaat Sinterklaas in hall vijf naar de Poorthove. Ten bate van de Omloop van Tt len wordt morgenavond om ad uur een bingo gehouden in 't Oui Raed'uus. Het belooft een feesi lijke avond te worden voor jong oud. Er is een geldprijs van hon derd euro en er is onder meer een stofzuiger, een dvd-speler, ejèn boormachine, een strijkijzer, ö^ji mixer, een hippe rugtas en een p&j- nenset te winnen. ZIE VERDER PAGINA 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2