Oproep vrijwilliger met interesse in duiken Vrijwillige Thuiszorg Steunpunt Mantelzorg Tholen Welkom-avond nieuwe inwoners Tholen Openbare bekendmakingen TliOLEN Evenementen en collectes in december Fv7 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 48 Donderdag 27 november 2008 Voorelkaar\ gemeente Tholen Onderstaand kunt de ons bekende evenementen en collectes zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. NAAM EVENEMENT DATUM Project Streetwise van de ANWB i.s.m. de Rehobothschool aan de Pilootweg te Stavenisse Maandag 1 december van 8.00 - 13.00 uur Verkoop van banketletters in Sint-Annaland Tafeltennisvereniging Smash'67 Woensdag 3 tot en met zaterdag 6 december Lampionnenoptocht in Oud-Vossemeer Donderdag 4 december Verkoop van kerstbomen op het Van der Lek de Clercqplein te Stavenisse Zaterdag 6 december van 10.00 - 12.00 uur Verkoping in het jeugdgebouw van de Herv. Kerk te Sint Philipsland georganiseerd door vrouwenvereniging "Rondom het Woord" Zaterdag 6 december van 9.00 - 14.30 uur Kerstmarkt Sint-Maartensdijk O.V. Smalstad Woensdag 10 december Demonstratie vuurwerk bij Fixet Sint-Maartensdijk Woensdag 10 december van 21.00 - 22.00 uur Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa- gebouw te Tholen, De Kringloopwinkel Tholen Woensdag 10 december van 9.00 - 11.30 uur Oliebollenaktie in StavenisseVrouwenvereniging Stavenisse ten bate van Ouderenzorg Stavenisse Woensdag 10 december Verkoping kerstartikelen in het verenigingsgebouw aan de Ring 7 te Oud-Vossemeer Zendingsclub Ned. Herv. Gemeente Zaterdag 13 december van 10.00 - 14.00 uur Kerstmarkt te Tholen met aansluitend een lampionnenoptocht Zaterdag 13 december vanaf 10.00 uur Winterfair aan de Hogeweg te Poortvliet Zaterdag 13 december Verkoping kringloopartikelen in voormalig Timpa- gebouw te Tholen, De Kringloopwinkel Tholen Zaterdag 20 december van 9.30 - 15.30 uur Volkskerstzang in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Georganiseerd door muziekvereniging Euterpe en Jongerenkoor Clarity Zaterdag 20 december Stichting Uit op Tholen: Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers met een try-out van hun programma 'Diepgang' in de Meulvliet te Tholen Zaterdag 20 december om 20.15 uur Snertwandeltocht in Oud-Vossemeer Zaterdag 27 december vanaf 19.00 uur Eindejaar Snerttocht vanaf het kruispunt Platteweg/ Gatweg/Schoondorpseweg te Scherpenisse Georganiseerd door Scaldis Naturalis Dinsdag 30 december van 10.30 - 15.30 uur Rommelpotfestival te Tholen Woensdag 31 december Organisatie MEE Zeeland is met spoed op zoek naar een vrijwilliger die zich als "maatje" 2 a 3 uur per week wil inzetten. Een "maatje" wordt gezocht voor een jongeman van 19 jaar met autisme. Deze beperking houdt in dat hij moeite heeft met het leggen van contacten en het zelfstandig ondernemen van activiteiten. Hij is dus op zoek naar iemand die het leuk vindt om samen met hem leuke dingen te ondernemen, maar vooral iemand die samen met hem naar een duikcursus zou willen gaan. Hij wil graag op duikles bij de Thoolse duik- en reddingsbrigade die na de winter zal starten in het openlucht zwembad in Tholen op zaterdag om 18.00 uur. Maar natuurlijk wil hij ook graag deze winter al samen met iemand leuke dingen doen! Heeft u interesse maar vooral enthousiasme, sociale vaardigheden en kunt u met hem duidelijke afspraken maken neem dan contact met: servicebureau Voor Elkaar Tel. 0166668200 of servicebureau@tholen.nl Ook kunt u ons vinden op de website: www.tholen.nl wonen en welzijn servicebureau. servicebureau^^gW Heeft u behoefte aan hulp of steun en heeft u nie mand in uw nabije omgeving waarop u een beroep kan doen? Mogelijk kunt u dan een beroep doen op één van de vrijwilligers van de Vrijwillige Thuiszorg. Zij staan belangeloos voor u klaar en bieden u het con tact, dat luisterend oor en die praktische steun waar veel mensen zo'n behoefte aan hebben. Een rustpuntje van persoonlijke aandacht. Het kan gaan om: Vervoer en begeleiding naar het ziekenhuis, therapie of arts. Samen wandelen of winkelen, boodschappen doen, kleine klusjes in en rond het huis of bijvoor beeld een gezelschapsbezoek. Het vervangen van de vaste verzorger (mantelzorger) zodat deze tijd voor zichzelf kan nemen Een maatje als je door psychische problemen eenzaam bent Heeft u behoefte aan deze hulp of steun? Dan kunt u contact opnemen met de Vrijwillige Thuiszorg Tholen/ Steunpunt Mantelzorg, telefoon: 0166-668200 de vrij willig telefonistes zijn er dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur of via E-mail mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl De Vrijwillige Thuiszorg Tholen werkt samen met het Rode Kruis, de Zonnebloem, de Nederlardse Patiënten Vereniging, de ANGO en verschillende kerkelijke hulp diensten. Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kimt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Het gemeentebestuur van de gemeente Tholen heeft alle inwoners die zich tussen begin oktober 2007 en begin oktober 2008 gevestigd hebben in onze gemeente, per brief uitgenodigd voor de Welkom-avond. Dit jaar is deze avond op dinsdag 2 december aanstaande. De ontvangst is vanaf 19.00 uur. Om 19.30 uur begint het programma. Eén keer per jaar organiseert het gemeentebestuur van Tholen in het gemeentehuis te Tholen voor de nieuwe inwoners een avond, waarop zij persoonlijk kennis kunnen maken met het gemeentebestuur en waar zij een indruk krijgen van wat de gemeente Tholen te bieden heeft. Het programma bevat onder meer de volgende onderdelen: Ontvangst; welkomstwoord door de burgemeester, presentatie over het bestuur en over Tholen zelf en een rondleiding door het gemeentehuis. Naast het officiële programma kan men zich laten informeren over vrijwilligerswerk, de bibliotheek, het VW, het JOTH en onze stedenband met de Poolse stad Itawa. Tevens zal het meldpunt gemeente Tholen aanwezig zijn voor het behandelen en/of registreren van klachten of meldingen over uw woonomgeving. Als u ook een nieuwe inwoners bent, maar u heeft geen brief ontvangen en toch aanwezig wil zijn, kunt u contact opnemen met het cluster communicatie van de gemeente Tholen via tel. 0166-668 388 of een e- mail sturen naar voorlichting@tholen.nl. V Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Plataanstraat 3 (Sint Philipsland): het vergroten van een school; - Langestraat 27 (Poortvliet): het verbouwen van een woning met schuur tot 2 woningen; - Hogeweg 3 (Sint Philipsland): het vernieuwen van een stal en maken overkapping; - Klaverveld 30 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een erfafscheiding; - Stoofdijk 91 (Stavenisse): het plaatsen van twee dakka pellen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 8 decem ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 4 en vrijdag 5 december 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Jonkheer Van Vredenburchlaan 53 (Tholen): het plaat sen van een aanbouw aan de woning, verz. 18 novem ber 2008; - Wilhelminastraat 1 A (Sint Philipsland): het plaatsen van serre en een dakkapel, verz. 18 november 2008; - Oranjerie 42 (Tholen): het plaatsen van een dakkapel op voordakvlak, verz. 18 november 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van: Het Besluit mestbassins milieubeheer van: J. Vissers, Razernijweg 1 te Tholen. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 28 novem ber 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat bij de gemeente Tholen drie aanvragen om een bouwver gunning zijn ingediend afkomstig van: 1.1. Maatschap A.W. Lindhout, Kalfdamseweg 6 te Poortvliet, voor het perceel kadastraal bekend gemeente Poortvliet, sectie M, nummer 1052; 1.2. Roosagro Roosendaal B.V., Pater Visserlaan 12 te Mariaheide (voorheen Van Balkom B.V.), voor het perceel Bram Groenewegeweg 6a te Poortvliet; 1.3. Maatschap J. Vissers, Razernijweg 1 te Tholen voor de vergroting van een agrarisch bouwvlak aan de Razernijweg 1 te Tholen. Burgemeester en wethouders hebben aangegeven in prin cipe medewerking te willen verlenen aan deze verschillen de plannen. Hiervoor is vergroting van de respectievelijke bouwblokken naar elk 1,5 ha noodzakelijk, waarvoor wij zigingsprocedures van het bestemmingsplan "Buitengebied" overeenkomstig artikel 11 WRO (oud), juncto artikel 45 van de bestemmingsplanvoorschriften dienen te worden gevolgd. Na het doorlopen van de wijzi gingsprocedures zijn burgemeester en wethouders voorne mens van gegeven bevoegdheid gebruik te maken. Daartoe ligt een ontwerp van het benodigde wijzigingsbe- sluit alsmede de bovengenoemde aanvragen met ingang van 28 november 2008 gedurende een periode van vier weken ter inzage tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het plan in te zien via www.tholen.nl onder bekendmakingen. Gedurende de genoemde termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders. Hof van Tholen 2 te 4691 DZ THOLEN. Als u een mondelinge zienswijze wilt indienen, kunt u contact opnemen met de heer M. de Koeijer, tel. 0166-668560. Bekendmaking De gemeente Tholen heeft ten behoeve van de herstructu rering/kwaliteitsverbetering van camping Stavenisse een nieuw bestemmingsplan (bestemmingsplan Camping Stavenisse) opgesteld. Het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan ligt met ingang van 28 november 2008 voor een ieder tijdens de openingsuren gedurende vier weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van TTiolen 2 te Tholen. Tevens kan het voorontwerp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, sub rubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben kunnen, indien zij daartoe aanleiding zien, schriftelijk inspraakreacties indienen omtrent deze bestemmingsplanherziening. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzageleg- ging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, gestuurd worden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 12 - 2008. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 11 november 2008 tot vaststelling van het Mandaatbesluit 2008 van de gemeente Tholen. MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13