Vosmeer slechts één kwartier bij de les SPS heeft periodetitel op zak 'Ik heb vier weken geen loon gehad, dag en nacht heb ik me voorbereid' Smash '76 blijft onderaan Koersballen Weer mini- Roparun Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer tweede op WK bootvissen Donderdag 6 november 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Heren 2 knokken Eenvoudige winst voor Noad 2 Gelijkspel aanvallend Smerdiek 3 Jeugd Batho lijdt 6-2 verlies Paardensport Les Piet Raaijmakers jr. Succesvol debuut Laura Geluk Dammen Tholcn/DSVF wint van Middelburg Stavenisse mist aansluiting Bijna alles lukt bij Smerdiek Piepjong WHS 2 verliest thuis Vosmeer laat op gang Schippers Dunne lijnen Smash '76 sleepte er zaterdag een 5-5 gelijkspel uit tegen Kruiskamp '78 1, maar schoot daar niets mee op, bleek achteraf. Rode lantaarn drager Renata 3 uit Eindhoven speelde verrassend ook gelijk tegen het sterke ODT. De Setallandse tafeltennissers hadden gehoopt om zater dag verder afstand te nemen van Renata in de laatste thuiswedstrijd van deze najaarscompetitie. Herwaarden gaat met 51 punten uit zeven wedstrijden aan de leiding. Tafeltennis Routinier Christian van 't Hof moest diep gaan om er tweemaal winst uit te halen, plus winst in het dubbelspel met Anné van Dijke. Van Dijke won evenals invaller Harm Westdorp eenmaal. Opvallend was dat Van Dijke, net als tegen ODT, weer van de sterkste speler won en zijn andere twee partijen verloor. Indien ook deze wedstrijden door hem een keer winnend worden afge sloten kan Smash '76 groeien naar een volwaardig hoofdklasseteam. Westdorp deed prima zijn best en snoepte een belangrijk puntje mee voor zijn club. De nacompetitie gaat dit weekend van start. Smash staat voor drie fi nalewedstrijden om zich te hand haven op het hoogste niveau van Zeeland en Brabant. Smash begint morgenavond tegen Bclcrum in Breda en gaat vervolgens naar Kruiskamp en Renata. In de tus senstand van de hoofdklasse staat Smash met 24 punten één na laat ste. Het team heeft twee punten voorsprong op Renata. Veghel/ Heren 2 knokt tegen degradatie uit de eerste klasse. Vrijdag speelde de ploeg in Steenbergen de derby tegen koploper TCS I. Gabriël Gunter verving basisspeler Rem- co Vroegop. De Brabanders wonnen met 8-2. Merijn v.d. Klooster en Peter Bazen wonnen elk eenmaal. Gunter moest het nog stellen zonder overwinning. In de vierde klasse speelde het derde he renteam gelijk (5-5). Tegenstander was de nummer twee, Witac 2 uit Willem stad. Mathijs v.d. Graaf werd matchwin naar en behoedde zijn ploeg voor een ne derlaag. Hij bleef ongeslagen. Bij de jeugd was er een fraaie uitslag van het eerste jeugdteam. Dat versloeg koplo per Tanaka 5 in Etten-Leur verrassend met 6-4. Het tweede team verloor met 7-3 van TCO 1 uit Ossendrecht. Het derde jeugd team deed het ook prima. De laagst ge plaatsten op de ranglijst wonnen van de nummer voorlaatst. Het Markiezaat 2 uit Bergen op Zoom, met 6-4. Het vierde jeugdteam, de beginners, namen het als koploper in Middelburg op tegen de num mer twee Middelburg 8. Het werd in de Zeeuwse hoofdstad een gelijkspel (5-5). Programma zaterdag: Middelburg- Smash 2 (7/11); Smash 2-TCO '78 (7/11); Smash 3-TCO '78 (7/11); Smash jeugd 1-Westcrzicht; Hotak '68-Smash jeugd 2; Effect '71-Smash jeugd 4. Noad '67 2 had een vrij eenvoudige mid dag in 's-Gravenpolder. Het werd 1-4 te gen Apollo dat sterk aan de wedstrijd be gon met hoge diepe ballen op de snelle spits. Noad liet zich in eerste instantie eigenlijk een beetje de kaas van het brood eten. maar een kleine aanpassing in de opstelling zorgde voor een betere balans. Geleidelijk aan kwam Noad be ter in de wedstrijd. Uit een counter, waarbij Dennis Kot met een prachtige lange pass Jeroen Verwijs bereikte, was het Verwijs die zijn directe tegenstander passeerde en met een dwar- relschot de keeper het nakijken gaf, 0 -1 Noad speelde de bal goed rond en liet Apollo achter de bal aan jagen zonder re sultaat. Na twintig minuten was het Frank den Engelsman die op de achterlijn twee tegenstanders passeerde en de bal op maat teruggaf aan Jeroen Verwijs. Verwijs in de zestienmeter op deze manier aan spelen is dit seizoen bijna een garantie voor een doelpunt en deze dus ook. Met een prima schot passeerde hij de keeper en bracht de 0-2 op het scorebord. Apollo probeerde met fysiek spel en ste vige slidings hel ritme bij Noad te ver storen, maar de veel te rappe aanvallers en middenvelders waren hen te snel af. Toch raakte bij een dergelijke actie Sven Buijs behoorlijk geblesseerd doordat hij verkeerd terecht kwam. De op links ac terende Buijs speelde tot dan toe een uit stekende wedstrijd maar moest het to neel met een dikke enkel verlaten, in zijn plaats kwam zijn jongere broer Remco. Vijf minuten na rust liet Remco Buijs zijn specialiteit weer eens gelden. Door dat Frank den Engelsman goed het gat trok, kon Buijs ongehinderd doorstoten tot aan twintig meter en droog uithalen, 0-3. Uit een corner van Remco Buijs knikte Ro van de Velde uitstekend binnen en gooide de wedstrijd op slot. 0-4. Na die vierde treffer verviel Noad weer in de zelfde fout door te graag te willen scoren en de ballen te gaan brengen in plaats van rond te spelen. Hierdoor ging de wedstrijd uit als een nachtkaars en kreeg Apollo nog een eretreffer. Vanaf de 16 meter schoot de stevige spits van Apollo de bal door een kluwen van spelers raak, 1-4. De wedstrijd van Smerdiek 3 tegen ZPR '84 begon zoals het altijd is: een beetje aftasten, elkaar proberen te vinden en de bal lekker rond laten gaan. Het werd een fantastische wedstrijd met een 4-4 ge lijkspel als resultaat. De eerste vrije trap werd door Harold Vermeulen te hard ingespeeld op Jordy Hage, wat meteen een gevaarlijk mo ment opleverde. ZPR deed daar, geluk kig voor Smerdiek, niets mee. De Bergse voetballers scoorden na een kwartier spelen wel de 0-1 door een goed lopende aanval. Via een corner van Wim Vroegop viel de gelijkmaker die via Bram v.d. Male in het doel werd gewerkt. Jaap Bosman kreeg na 35 minuten de bal achter de keeper. Even leek Smerdiek met voorsprong te gaan rusten, maar ZPR loste nog een schot. Theo Rijnberg jr. liet de bal over zijn handschoen het doel in gaan wat de ruststand van 2-2 op leverde. Bosman scoorde tien minuten na de thee de 3-2, toen hij de bal van Niels Hage meekreeg. Na weer een uitval van ZPR werd het 3-3. De tegenstanders mochten na verloop van tijd weer aanvallen met 3-4 als resultaat. Met nog tien minuten op de klok ging Smerdiek vol in de aan val. Jaap Bosman en Niels Hage stoor den zo goed, dat de laatste man terug ging spelen naar de keeper. Dat had hij beter niet kunnen doen, want Harold Vermeulen had het door en kreeg de bal op een presenteerblaadje. Hij faalde niet. Dat deed hij wel in de laatste seconde van de wedstrijd, toen hij de bal kreeg aangespeeld van Niels Hage en het voor het uitzoeken had. Hij schoot echter naast. Daarna floot Cor Weeland gelijk voor het einde van de wedstrijd. Hij moest wel nog twee rode kaarten uitdelen aan ZPR- spelers voor commentaar op de leiding. De jeugd van Batho U13 heeft afgelopen zondag gespeeld tegen het jeugdteam van Flying Shuttle uit Bergen op Zoom. De Thoolse badmintonners hebben goed gestreden, maar uiteindelijk met 6-2 ver loren. Het begon heel spannend, want de eerste partij meisjesdubbel van Manon Neelen en Amber Lindhout was gelijk een drie setter. Deze kon nog in het voordeel van Batho genoteerd worden. De jongens- dubbel van Jochem Deurloo en Matthijs Mulder was snel gespeeld, de jongens van de tegenpartij waren gewoon te sterk. Manon Neelen en Jochem Deurloo be gonnen met de enkelspelen. Jochem kon in het begin nog meekomen, maar moest de winst uiteindelijk uit handen geven. Manon maakte er een spannende partij van en won haar enkelspel. Matthijs Mulder en Amber Lindhout hadden het moeilijker tegen twee krachtige spelers. Ze hebben tactisch goed gespeeld, maar de tegenpartij was te sterk. De mix van Amber en Matthijs was een spannende driesetter. Alleen pakten ze de winst niet. Internationaal springruiter Piet Raaijma- kers junior, zoon van de gelijknamige oud-olympiër, geeft 15 november een gastles aan leden van de Eendrachtrui- ters. De springles is van één tot vijf uur in de binnenmanege van Henk v.d. Zan- de aan de Boomdijk 4 in Tholen. De rui ters en amazones kunnen aangeven aan welke problemen ze willen werken met hun paard. Er wordt gereden in groepjes van vier deelnemers die een klein par cours springen. Er wordt gesprongen in verschillende klassen, van ponyruiters tot het hogere springwerk tot 1,20 meter. De lessen zijn gratis te aanschouwen. Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk heeft haar debuut in de klasse M2-dressuur bekroond gezien met twee winstpunten en twee prijzen. Ze deed met haar paard Onyx mee aan de wedstrijd van de Gre- velingenruiters in Oude-Tonge. In de eerste proef haalde zij 184 punten en een derde prijs. Voor haar tweede proef kreeg ze een punt minder, maar deze score was wel goed voor een tweede plaats. Meulvliet: 1. mevr. N. Deurloo en W.L. Bijl 46 p.; 2. mevr. D. Linden- berg en mevr. J. Bos 36 p.; 3. mevr. H. Schot en W. Deurloo 23 p.; 4. mevr. C. Sprenkels en J. Sprenkels 21 p.; 5. mevr. L. Verschoor en J. Verbraeken 18 p.; 6. mevr. A. Hil- gerson en mevr. L. van Bale 9 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. L. Wielaard en mevr. W. Kloet 32 p.; 2. C. Breure en C. van Gorsel. 28 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en J. Bijnagte 26 p.; 4. mevr. M. Dane en A. Wiel aard 22 p.; 5. mevr. A. Poot en mevr. T. Breure, én mevr. A. Bocxe en mevr. B. Bijnagte 21 p.; 7. mevr. J. Nijstad en W. Bijl 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Havermans 34 p.; 2. N. Moerkerken en mevr. J. van Houle 27 p.; 3. mevr. M. van Poort vliet en mevr. L. Weezenaar 25 p.; 4. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagtegaal 16 p.; 5. mevr. L. van Poortvliet en mevr. D. van Dijke 13 punten. De dammers van de combinatie Tholen/DSVF hebben in de tweede ronde van de clubcompetitie ge wonnen van Middelburg. Het werd thuis 9-7. Uitslagen: J. v.d Wcte- ringh-J. de Jonge 1-1; A. Kousema ker-J. Grim 2-0; J.A. van Akkeren- D. Wattel 1-1; A. Slager-J.Moens 2-0; J. v.d. Velde-D. Davidse 0-2; G. v.d. Velde-M. Appel 0-2; W. van Dijke-R. van Eenenaam 1-1; C. Droogers-P. Walraven 2-0. Het Running Team Tholen is nu al volop bezig met voorbereidingen voor de Roparun 2009, de non-stop estafetteloop van Parijs naar Rotter dam. Het team wil volgend jaar, in maart of april, ook weer een mini- roparun voor scholen organiseren. Hierbij laten basisscholieren zich sponsoren door buren, kennissen, vrienden en familie per rondje dat zij hardlopen. Het team zoekt nog sponsors voor de activiteiten die als doel hebben zoveel mogelijk geld te verzamelen om het leven van kan kerpatiënten te veraangenamen. SPS mag tot mei dromen van pro motie. De formatie van coach Rien Voshol pakte dankzij een nipte 1-0 overwinning op de directe concur rent Kruiningen de eerste perio detitel. Hilbert van Akkeren nam de belangrijke winnende treffer voor zijn rekening. De geluksgo din leek SPS de prijs te gunnen. Kruiningen raakte diverse malen lat en paal, zelfs in de laatste mi nuut nog. Smerdiek won voor de vierde keer in successie. Met een overtuigende 1-8 zege bij WIK solliciteerde het team uit de smal- stad naar het linkerrijtje. Vos meer won met 2-5 bij staartploeg Waarde. Stavenisse moest zijn meerdere erkennen in Mevo: 2-6. Vierde klasse Drie seizoenen lang moest SPS het doen zonder een aansprekend succes. Met de 1-0 winst op Kruiningen werd de periodetitel een feit en is de competitie voor de rood-witten ei genlijk al geslaagd. Natuurlijk werd er zaterdag op sportpark D'n Aeker- boam even hardop gedroomd van de derde klasse. Temidden van alle emoties probeerde coach en clubman Rien Voshol, de architect van het succes, nuchter te blijven. „Ons stre ven was het halen van een periodeti tel en het is natuurlijk fantastisch dat het meteen al is gelukt. Ik hoop dat de druk op de schouders van de jon gens nu wat minder wordt. We weten in ieder geval dat we op het eind van de competitie op pad kunnen." De overwinning op Kruiningen kwam met veel bloed, zweet en tranen tot stand. In het cruciale duel met de lijstaanvoerder kon de thuisclub geen beroep doen op de geschorste top schutter Willem Bevelander. In over leg met de groep had Voshol besloten om zijn team zoveel mogelijk intact te laten en alleskunner Michel Lis- seveld in de spits te zetten. Voorin werd derhalve gerekend op de kracht van Lisseveld, het bijsluiten van de snelle Jom Elenbaas en de momen ten van de geslepen Hilbert van Ak keren. In het eerste kwartier kwamen de spitsen van de thuis club echter nauwelijks in beeld. Hoewel Kruiningen genoeg had aan een remise werd door de bezoekers vol op de aanval gespeeld. Doelman Pe ter van der Male klaarde enkele ge vaarlijke situaties en had eenmaal hulp van de paal nodig. SPS kreeg aanvankelijk geen greep op de tegen stander. Met name de diep vanuit het middenveld penetrerende derde aan valler van de Bevelandse ploeg wist zich keer op keer tussen de linies te manifesteren. Ab van de Belt en Bart Vane hadden er hun handen vol aan, totdat besloten werd dat de jonge Va ne moest worden opgeofferd als pure mandekker. In de 22e minuut nam de thuisclub uit het niets de leiding. Lis seveld geloofde als enige in een voor het oog onhaalbare bal, om vervol gens vanaf de achterlijn de inkomen de Van Akkeren te vinden: 1-0. De treffer van Hilbert van Akkeren (rechts) was voldoende voor de winst én de periodetitel van SPS. Kruiningen deed er nog een schepje bovenop, zonder dat het open kansen wist te creëren. Wel leverden de tal rijke scrimmages soms benauwde ontsnappingen op voor SPS. Voshol bleef rustig aan de kant. „Positioneel stond het goed. Alleen onze eigen te genaanval kwam er lang onvoldoen de uit." In de tweede helft opende Kruiningen opnieuw sterk. Dankzij uitblinker Bart Vane werd de angel uit het aanvalsspel van de bezoekers getrokken. Voshol noemde zijn de fensieve middenvelder man van de match. „Bart hield hun gevaarlijkste man uit de wedstrijd. Kruiningen moest het noodgedwongen zoeken in de lange bal op de spitsen. Ze hadden niet het geduld om te blijven voetbal len en dat was onze redding." Hal verwege de tweede helft moest Lis groot deel eigen verdienste. Maar we hadden vandaag ook een engeltje op de lat zitten dat ons er op moeilijke momenten doorheen heeft gesleept." Stavenisse kon het niet bolwerken te gen Mevo. De ploeg uit Zierikzee won aan de Pilootweg afgetekend met 2-6. De thuisclub moest achterin improviseren vanwege het ontbreken van diverse basiskrachten. Jos van der Jagt zakte terug naar de links backpositie en op de andere vleugel werd gerekend op de ervaring van Martin Neele. Verkeerd uitverdedi gen leverde de bezoekers een vroege 0-1 voorsprong op. Een uitgespeelde heid van de zaterdag nog afwezige John Klippel. Niels Veldman en Edu- ward de Rijke. Wie halverwege de middag teletekst raadpleegde voor de ruststanden kon zijn ogen niet geloven. Smerdiek leidde bij WIK in de rust met 0-5, een score die in het tweede bedrijf werd uitgebouwd tot een 1-8 eind stand. De formatie van coach Cees Stoutjesdijk moest het in Kerkwerve doen zonder de inbreng van de we gens droeve familieomstandigheden verhinderde Leander en Hilbert Brinkman. Jeffrey Oudesluijs moest werken en was evenmin inzetbaar. Vijfde klasse Vosmeer stelde ernstig teleur door de thuiswedstrijd tegen Kwaden- damme met de alles zeggende 0-5 cijfers te verliezen. Het team van coach Johan Nagtegaal kwam nog wel goed uit de startblokken en kreeg in het eerste kwartier zelfs kansen op de openingstreffer. Na een benutte strafschop voor de bezoekers (0-1) was het echter over en uit bij Vosmeer. Nagtegaal was duidelijk in zijn praatje na de partij. „Zo lang ik bij Vosmeer trainer ben. hebben we niet zo'n slechte wedstrijd gespeeld." De eerste wapenfeiten kwamen nog op naam van Vosmeer. De in de rug van spits Jacco Vaders geposteerde Mark Mosch stootte gevaarlijk door, om vervolgens op de doelman te stranden. Vaders onderschepte een terugspeelbal, wat een goede moge lijkheid opleverde, en probeerde het nog een keer van afstand. Ook Youri den Hollander was eenmaal drei gend uit de tweede lijn. In de 14e minuut volgde de kentering. Lowie van der Laak had een overtreding nodig om zijn directe tegenstander af te stoppen, met een penalty en 0- 1 als resultaat. „En toen was het in eens compleet over", aldus Nagte gaal. De coach van Vosmeer stond voor een raadsel. „Ik weet niet wat er in de koppies van de jongens om ging. We hadden goed getraind en waren gebrand op de overwinning." Vosmeer werd van de mat gespeeld en het was louter aan doelman Ger- win Hoek te danken dat de score voor de pauze niet hoger opliep dan 0-2. Die tweede treffer kwam er in de 40e minuut, na een harde vrije trap vanaf de zijkant die door ieder een werd gemist. Ook Gerwin Hoek was verrast. Nagtegaal: „Zo zie je ze er tegenwoordig vaak in vallen." Na de hervatting maakte Benjamin Suurlant zijn opwachting, in plaats van Wesley den Ouden. Ook de voor de afwezige Kees Jan Verstrate gestarte Martijn Brooijmans werd naar de kant gehaald. Hossain Al- mahmoudi kwam binnen de lijnen en ging naast Vaders in de spits spe len. Veel maakte het niet uit, ook al omdat Kwadendamme juist daar vóór uit weer een penalty naar 0-3 was uitgelopen. Positief was dat Ricky de Klerck na zijn blessure het laatste halfuur volmaakte, als ver vanger van Youri den Hollander. In de 68e minuut maakten de bezoe kers er 0-4 van, om in de slotfase nog meer zout in de Vosmeerse wonden te strooien: 0-5. Een ander lichtpuntje: bij de reserves maakte John Vroegop na lang blessureleed een voorzichtige rentree. Viet pikte ook een graantje mee door uit de rug van Erik van Haaften op te stomen en 0-7 aan te tekenen. Een kwartier voor het einde maakte Bart Stoutjesdijk er 0-8 van. Pas kort voor het laatste fluitsignaal wist WIK te gen te scoren: 1-8. Smerdiek raakte in de partij ook nog drie keer het alu minium, zodat dubbele cijfers tot de mogelijkheden hadden behoord. Het was de vierde overwinning op rij seveld met kramp naar de kant. SPS bleef het uitgangspunt trouw en zette invaller Mark Smits op de voor hem ongewone positie in de punt van de aanval. Leo Vroegop en Corné van der Male kwamen ook nog in het veld, als vervangers van respectieve lijk Leander Rijstenbil en Jorn Elen baas. Bij een van de schaarse uitval len was Hilbert van Akkeren dicht bij de bevrijdende tweede treffer. Op het tandvlees haalde SPS zonder averij het einde. In de slotminuut leek het jubelscenario alsnog in duigen te val len. Via de binnenkant van de paal stuitte de bal terug het veld in en kon het feest van de rood-witten begin nen. Voshol bleef realistisch. „Na tuurlijk is deze periodetitel voor een Een piepjong WHS 2 heeft verloren van een fysiek sterker Kogelvangers. Zowel WHS als Kogelvangers kregen voor rust geen kansen, maar daarna vielen de doelpunten overwegend aan de kant van de tegenstander. Het werd 1-3. WHS was behoorlijk jong met drie spe lers van 16 jaar en vier spelers van 18 jaar oud, die na de rust in het veld ston den. Alleen WHS-aanvoerder Vincent de Jonge is boven de 30 jaar en dan is er nog een speler van 26 jaar oud. De rest van het elftal is 20 jaar of jonger. Het tweede werkte hard, maar de scheidsrechter verziekte volgens de cor respondent de wedstrijd door voor elk kleinigheidje te fluiten. WHS kreeg na de rust de wind in de rug en ging aanval lender spelen. Het was Ronald van de Repe die van 25 meter de bal in de krui sing joeg. Daarna waren de krachten bij het jonge WHS weggevloeid en kon Ko gelvangers nog driemaal scoren. aanval van het technisch vaardige Mevo betekende 0-2. In de 35e mi nuut liet het team van coach Johan Smits zien dat het zich niet van de mat wilde laten tikken. Na een snelle combinatie over de linkerkant bracht Marco Klippel II de thuisclub terug in de wedstrijd: 1-2. Nog voor de pauze stopte doelman Aalt de Rijke een dubieuze penalty. Kort na de her vatting ging de bal andermaal op de stip. ditmaal na hands van de vallen de Jos van der Jagt. Johan Smits had het over arbitrale dwalingen. „Je kunt je armen toch niet inslikken." Weer keerde De Rijke de strafschop, om zich in de herkansing alsnog ge wonnen te geven: 1-3. Kort daarop leidde een foutje van Van der Jagt de 1-4 voor de bezoekers in. Uit een hoekschop zorgde Kees van Putte voor de 2-4. Stavenisse zocht volop de aanval, om zich in de slotfase tweemaal te verslikken in de coun ters van Mevo. Smits wilde die laat ste twee doelpunten niet meetellen. „Je gaat voor de aansluiting en dan loop je dat risico. Ik ben tevreden over onze eerste helft. Daarop moe ten we zien voort te borduren." Voor het komende streekduel met Smer diek rekent Smits op de beschikbaar- Het noopte Stoutjesdijk tot aanpas singen in de opstelling, met een ba sisplaats voor de jonge Remy Kort- houwer naast Bart Stoutjesdijk in de spits. Erik van Haaften werd in dit concept weer de schaduwaanvaller, met de diepgaande Jelle Rinses en Daan de Viet als extra wapens op de vleugels. WIK had geen antwoord op het strijdplan van de bezoekers en keek na tien minuten al tegen een achterstand aan. Het was Bart Stout jesdijk die op aangeven van Erik van Haaften stijf onder de lat schoot: 0-1. Niet veel later maakte Korthouwer zijn basisplaats waar met een mooie individuele actie: 0-2. Smerdiek nam geen gas terug en vond na twintig minuten alweer het net, na een scher pe voorzet van Jelle Rinses die bij de eerste paal Bart Stoutjesdijk op maat bediende: 0-3. Uit een vrije trap van Jan de Viet kopte Erik van Haaften de 0-4 binnen. Op slag van rust was Bart Stoutjesdijk de aangever, met ditmaal Erik van Haaften als eindsta tion: 0-5. Na de hervatting perste WIK er even een wanhoopsoffensief uit dat in de kiem werd gesmoord door de 0-6 van Jelle Rinses, na een aanval waarin Daan de Viet de be langrijkste vormgever was. Jan de voor de blauw-zwarten, die daarmee vol zelfvertrouwen aan de tweede periode beginnen. Cees Stoutjesdijk wilde er niet over horen. „Ik ga er niet over praten, hoewel vandaag bij na alles lukte. We krijgen eerst twee derby's met hun eigen wetten en daarna een reeks zware tegenstan ders. We hebben er echt nog niet de ploeg voor om een periodetitel te pakken." Twee gemiste strafschoppen van Ra- chid Bouhoudane stonden een ruime 2-5 zege van Vosmeer bij Waarde niet in de weg. Mohammed El Jilali nam de rol van topschutter met drie doel punten zonder moeite over. Vosmeer begon sterk bij de staartploeg en had al de nodige kansen om zeep gehol pen toen Dave Paul na een kwartier de score opende. De stoere voorstop per torende boven iedereen uit bij een hoekschop en kopte keihard de 0-1 binnen. Een zorgvuldig opgezette aanval met Jaouad Allouchi als regis seur werd afgerond door Mohammed El Jilali: 0-2. Waarde moest het heb ben van uitvallen en werd enkele ma len dreigend, ook al omdat laatste man Mo Allali tegen de zwakke op ponent te ver vooruit speelde. Knullig balverlies bij Vosmeer zorgde ervoor dat de thuisclub warempel kon gelo ven in een ommekeer: 1-2. Nog voor de pauze miste Bouhoudane zijn eer ste strafschop (paal), om in de tweede helft een herkansing te krijgen na een overtreding op de vaak ongrijpbare Adderahin El Fadili. Tot ontsteltenis van zichzelf en heel Vosmeer produ ceerde de normaliter zo trefzekere aanvalsleider een slap balletje, recht in de handen van de keeper. De wegens een blessure aaukde kant gebleven Hi- chajti Ben Hammou hield vertrouwen in de topscorer. „Volgende week neemt hij de straf schop weer." Het leken niettemin du re missers te worden toen ook Waar de in de 65e minuut een penalty kreeg na een te late tackle van Dave Paul: 2-2. In de resterende tijd drukte Vosmeer het klassenverschil alsnog in de score uit. Meteen na de gelijk maker frommelde Mohammed El Ji lali de 2-3 achter de Bevelandse doel man. Een kwartier voor het einde schoot uit de punt van het zestienme tergebied loeihard in de korte hoek: 2-4. De voor El Fadili ingevallen Ay- oub Tihani legde, door de benen van de keeper, de 2-5 eindstand vast. Ben Hammou vond dat Vosmeer het zich zelf nodeloos moeilijk had gemaakt. „Voor rust hadden we al ruim afstand moeten nemen." SPS 8 20 23-4 Kruiningen 8 18 32-11 Yerseke 8 16 25-13 Krabbendijke 7 15 29-14 Mevo 8 15 25-17 Vosmeer 8 14 21-15 Smerdiek 8 12 24-20 ZPR'84 7 7 16-31 WIK'57 8 7 11-28 Brouwershaven 8 6 22-25 Waarde 8 3 15-36 Stavenisse 8 3 7-36 Hij was de enige Zeeuw op het toernooi in Colijnsplaat waaraan 15 landen meededen. „De burge meester (Henny van Kooten, - red.) vond het prachtig en is elke dag wezen kijken", zegt de num mer twee van de wereld in boot- vissen, Arjan Rijnberg uit Oud- Vossemeer. De sportvisser won vorige week met zijn team, dat verder bestaat uit twee Zuid-Hol landers en twee Brabanders, het wereldkampioenschap en indivi dueel de tweede plaats. Ook gede puteerde Toine Poppelaars, die donderdag bij de prijsuitreiking in Goes aanwezig was, noemde Rijnberg in zijn toespraak en zei trots te zijn op de goede prestatie van de provincievertegenwoordi ger. Het toernooi dat gewonnen werd door de Italiaan Paolo Volpini, duurde drie dagen, maar voor Rijn berg was het al een maand eerder begonnen. „Ik heb voor dit WK dag en nacht geoefend. Ik ben vier we ken bezig geweest met trainen en spullen klaarmaken. Dat betekent ook dat ik vier weken geen loon heb gehad. Ik heb namelijk een ei gen zaak, een bouwbedrijf." De 36-jarige Rijnberg is sowieso veel met zijn hobby bezig. „Ik steek per week tien tot twintig uur in mijn sport." Voor het toernooi is hij. hoewel het vlakbij was, een he le week van huis geweest. Alle deelnemers logeerden in motel Goes, waar ze al op vrijdag werden ontvangen. De sportbond had na melijk een heel programma be dacht. 's Zaterdags was er een para de van alle deelnemers en op zondag de trainingswedstrijd. Na de laatste wedstrijd op woensdag waren er op donderdag excursies naar onder meer een bierproeverij. Op donderdagavond volgde na de prijsuitreiking een galadiner met al le 75 deelnemers, hun familie en andere genodigden. Rijnberg was helemaal op. Hij wist voor de prijs uitreiking nog niet wat hij zou krij gen: „lk hoop op een beker. En een medaille." Hij kreeg van allebei twee, hoewel zijn coach Wil Fran- ken de teambeker in ontvangst nam. Het waren gunstige weersomstan digheden voor de wedstrijd. Rijn berg was even bang dat ze op de Oosterschelde moesten blijven, maar ze gingen gewoon de Noord zee op. „Anders had ik het wel ge weten: in de Oosterschelde zit bijna niets." Ook de verdeling over de boten was spannend. „We hadden vijf Nederlandse schippers, de rest waren Belgen. Die weten weg noch steg. De Nederlanders kennen het gebied en dan hoef je niet te helpen zoeken. De Belgen vragen: waar gaan we liggen." Ondanks dat Rijn berg de eerste dag met een Belgi sche schipper voer, werd hij toch eerste op zijn boot. De andere da gen had hij Nederlandse schippers en die werd hij tweede en uiteinde lijk weer eerste van de acht man op de boot. „We hadden geluk, want alle drie de dagen lagen we goed." Rijnberg had ingezet op het vissen van wijting. „Dat is een wintervis en komt nu opzetten. Ze zwemmen in scholen, dus er zitten er veel en ze zijn zwaar." Hij vertelt dat er een bepaalde geluksfactor meespeelt. „Je hebt ondermaats en boven maats. Die bovenmaatse moet je hebben. Het is een kwestie van mazzel hebben." Dat had hij op woensdag. „Toen moesten we op snelheid vissen. Ik had 36 goede vissen in vier vijf uur. Je kunt ook pech hebben, want er waren ook vissers bij die er veel meer hadden, maar die waren allemaal onder maats, dus die tellen niet mee." Hij ving overigens de eerste dag 4,72 kilo (22 vissen), de tweede dag 4,29 kilo (23 vissen) en op woensdag 7,23 kilo vis. De vis teruggooien zit er niet in. „Ten eerste gaat het om het gewicht, dus je moet ze mee naar de kant ne men. En wijting, zwemt op diepte, Arjan Rijnberg kreeg na het WK bootvissen twee medailles omgehangen. Hij won zowel een beker voor zijn individuele prestatie als voor zijn team, dal kampioen werd. zodra hij bovenkomt is hij meteen dood. Als je die teruggooit, krijg je allerlei natuurliefhebbers op je dak." De mannen deelden na de wedstrijd de door hen gevangen vis uit aan ie dereen die ze hebben wilde. Rijnberg weet zo goed wat hij kan vangen door bepaalde onderlijnen- methodes te gebruiken. Dan weet hij van tevoren al welke is hij aan de haak krijgt. „In de loop der jaren leer je steeds meer, maar je moet het allemaal zelf ontdekken. Die Italia nen zijn bijvoorbeeld heel goed, maar die geven hun techniek niet prijs. Soms zie ik mensen met be paalde systemen bezig en dan denk ik: waarom ben ik daar niet eerder opgekomen?" Rijnberg heeft veel geleerd van de titelwinnaar van v;>- rig jaar, zijn teamgenoot Eric Goos- sens uit Bergen op Zoom. Die werd nu individueel vierde, ploeggenoten Geerd de Bruijn. Piet de Kramer en Marcel Waldschmit haalden respec tievelijk een achtste, twintigste en vijfentwintigste plaats. Maar wat ook belangrijk is volgens Rijnberg, is het materiaal. „Dat moet in orde zijn. We hebben ie mand die de onderdelen van de on derlijnen voor ons maakt. Die maakt hij met de hand. Er zijn ont zettend veel onderlijnenmethoden. De meeste zijn van staal. En je hebt zoveel verschillende soorten staal draad!" Daarnaast is er nog het verschil tus sen bootvissen en kantvissen. Het eerste onderscheid is duidelijk: het eerste doe je vanaf een boot en het tweede vanaf de kust, dus vanaf land. Maar ook in vistechniek is er verschil. Het tweede is moeilijker, vindt Rijnberg. „Voor kantvissen, zeg maar op het strand, moet je nog beter je materiaal in orde hebben. En je moet meer meenemen. Je hebt zowel dikke als dunne lijnen nodig. Die dunne zijn om verder weg te kunnen vangen." Welke ma nier van vissen hij leuker vindt, kan hij niet zeggen. „Ik zou geen keuze kunnen maken." Rijnberg is geen onbekende in de vissport. Hij won eerder dit jaar al het Nederlands kampioenschap bootvissen en met zijn team werd hij in Nederland kampioen kustvis- sen. Het vissen zit hem in het bloed. Want zijn vader Theo, moe der Truus en zus Clarinda zijn ook fanatieke sportvissers. „Arjan ging als klein jongetje al mee met zijn vader. Hij was toen een jaar of drie oud en ging dan mee in het roei bootje. Het was altijd een heel druk kind, maar met de boot kon hij de hele dag mee en dan hoorde je hem niet. Met een lijntje in de hand hing hij over de rand van de boot en haalde zo de visjes uit het water", vertelt zijn moeder. Ze vertelt tus sen neus en lippen door dat hij nu nog wel druk is en af en toe heel driftig. Het vijtjarige zoontje van Clarinda, Sven, begint volgens Truus ook al over vissen. „Hij doet het nog niet, maar is er wel al over bezig", zegt ze glunderend. Zelf vist Truus sinds enige tijd niet meer, omdat ze kampt met haar gezondheid. Vader Theo deed onlangs nog mee aan het NK. Met hem is de vishobby van de fa milie begonnen. Hij werd jaren gele den lid van hengelsportvereniging de Zeebaars in Scherpenisse. Truus ging altijd naar turnen, maar toen ze zo hard viel dat ze dat niet meer kon, ging ze met haar man mee vissen. „Alleen kustvissen", op zo'n boot vindt ze maar niks. Bij Arjan is het er met de paplepel ingegoten, meent ze. Hij werd aanvankelijk ook lid van de Zeebaars, maar nu is de fami lie lid van het Scharretje op het dorp. „Hij deed nu ook uit naam van die vereniging mee", zegt Truus. Ook Arjans vrouw Ilonka is al met het visvirus besmet. Of zij mee is geweest op de boot? Arjan lacht: „Ilonka gaat de boot niet op. Die gaat schommelen en dan wordt ze zeeziek." Dat Rijnberg de individuele wereld titel aan zijn neus voorbij heeft zien gaan. neemt hij nuchter op. „Dit is mijn zevende of achtste WK boot vissen, maar ik heb nog nooit zo goed gestaan in het klassement." Verliezen van de Italiaan vindt hij geen schande. „Hij heeft drie keer gewonnen op zijn boot, dus hij ver dient het. En hij werd al vier keer eerder kampioen. Het is een profes sional, hij krijgt er een bak met geld mee in Italië." Rijnberg vertelt dat hij en zijn team een goede sponsor hebben voor de materialen, maar dal de sportvissers in Nederland verder niet betaald worden. „Alleen in Engeland en Italië heb je professionals. Daar hebben ze grote sponsors die veel betalen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19