li Plan nieuw deel van Stadszieht akkoord 'Eindelijk, de baene leit 'r' C 1.489,- WWW.WOO Meer dan 200 deelnemers AED-cursus EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 november 2008 Opgeknapte tennisbaan Sint-Annaland is altijd bespeelbaar voortaan weersomstandigheden een balletje slaan. De gereno veerde kunstgrasbaan op 't Spookhuisje is voorzien van een helderrode kunststof toplaag. Vrijdagavond is de baan officieel in gebruik genomen door wethouder Marianne Velthuis. „Ein delijk, de baene leit 'r. Drie jaar geleden inmiddels is ze door het bestuur beloofd", zei voorzitter Robert van 't Hof. Provincie niet eens met bezwaren bewoners Op tijd Afsluiten Goothoogte Boomgaard 18 De voorzitter gaf aan dat de financiering niet eenvoudig was. ,.De kredietcrisis zagen wij enkele maanden geleden al aankomen. De banken vroegen een bela chelijk hoge rente voor de geldlening die we wilde afsluiten. Gelukkig vonden we twee particulieren bereid ons het bedrag tegen een lager percentage te lenen." De vereniging leende 17.500 euro, de ge meente gaf een bijdrage voor de basis voorziening gravel en de rest legde de club zelf op tafel. Van 't Hof bedankte een aantal mensen en bedrijven die een bijdrage leverden aan de aanleg van de baan. Ook was hij blij met de belangstel ling van de zusterverenigingen uit Oud- Vossemeer en Sint-Maartensdijk (Sint- Philipsland was verhinderd). ..Ik wens alle leden veel tennisplezier toe en hope lijk wordt dc nieuwe baan veel ge bruikt." De twee jongste leden. Yaya Blom en Tijn Meijnderts, mochten de baan in ge bruik nemen samen met de wethouder. Zij sloegen de eerste ballen op het rode terrein. „Ik ben dan wel geen wethouder van sportzaken, maar dit is de tweede keer dat ik een tennisbaan in gebruik stel. Eerder deed ik dat in Sint-Maar tensdijk", vertelde mevrouw Velthuis, die de aanwezigen kort iets vertelde over het ontstaan van het tennis. Het renoveren van dc Sint-Annalandse baan had Hink wat voeten in de aarde. De vereniging wilde een duurdere uit voering dan de gemeente wilde betalen. Er is veel gecommuniceerd en ingespro ken bij commissievergaderingen. „Ge zamenlijk zijn we tot dit mooie resultaat gekomen", aldus Van 't Hof die over de kwestie niet veel meer wilde zeggen, maar liever vooruit keek. Wethouder Velthuis - die haar verhinderde collega Van Dis van sportzaken verving - ging er ook op in. „Er is een lange geschiede nis van regelmatig overleg aan vooraf gegaan, waarbij het er soms hard aan toe ging tussen beide partijen." Maar nu ligt er een bijdetijdse baan waarop onder alle weersomstandigheden gespeeld kan worden. De wethouder noemde de peiling onder de leden van de club, waaruit bleek dat zij graag op gravel spelen. Maar nog lie ver op een materiaal dat niet zo gevoelig is voor weersomstandigheden. Gekozen is voor TennisRood, eetif toplaag van rood kunstgras ingestrooid met roodge kleurd kwartszand. Dat materiaal is goed waterdoorlatend, kent geen vorst- probleem en vergt weinig onderhoud. „Het heeft dezelfde eigenschappen als gravel, maar is het hele jaar door be speelbaar", aldus Van 't Hof. Mei onafhankelijke verstelling van rug en voetenbank d m v. 2 motoren Uit voorraad leverbaar. Van 1.299,- voor 799,-. Eiken dressoir. 200 85 51 cm Van 99»,- voor 739,-. 220 cm breed. Van 950,- voor 849, Leverbaar in diverse kleuren. Set kompleet: 2 x boxspring inclusief luxe potenset 2 x pocketmalras hoofdbord matrastopper. 140 x 200 cm Compleet van 1.695,- voor 995,-. 160 x 200 cm. Compleet van 1.795,- voor 1.095,-. 180 x 200 cm Compleet van 1.895,- voor 1.195,-. Van «1.899,- voor 1.489,-. In diverse opstellingen, stoffen en kleuren leverbaar. Matras Oreamer 80 x 200 cm Nu voor 375,-. 8este Koop Consumentengids: matras Oreamer. 90 x 200 cm Nu voor 408,-. Ook in andere maten leverbaar. Ledikant 90 x 200 cm. voor149,-. (Meerprijs 210 cm. 20,-.) Nachtkastje voor96,-. Buro 219,-. Linnenkast 2-deurs voor 279,-. Kommode voor 134,-. Boekenkast met 2 deuren voor 246,-. ROUTE Vanuit Tholen: Bij aankomst In Poortvliet, ie rotonde rechts en de weg volgen Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit andere richtingen: Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingen'Bedrijventerrein'. Dinsdag t/m donderdag van 10.00 uur tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 uur tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. Zondag gesloten. De bezwaren van J.C.M. Geuze (hier aan de koffie op de publieke tribune in de raadzaalen van P. Moerland (links) worden door de provincie afgewezen. De Luehtenburgseweg in Tholen is een goede ontsluiting voor de nieuwbouwwijk Stadszieht II. Dat concluderen gedeputeerde staten van Zeeland. Ze keuren het be stemmingsplan goed. In het nieuwe gedeelte moeten 289 woningen komen. g.s. stelt vast dat de gemeente het plan voor het overgrote deel op afdoende wijze heeft aange past. De drie bedenkingen die tegen het bestemmingsplan zijn ingediend worden on gegrond verklaard. Die gingen voornamelijk over het ontsluiten van de nieuwe wijk via de Luehtenburgseweg. Volgens de bezwaarmakers is die niet ge schikt, maar de provincie legt de bezwaren naast zich neer. Dat is gebeurd op advies van de subcommissie voor de gemeentelij ke plannen. Planologisch en verkeerskun dig is er sprake van een goede onderbou wing van de gemeente voor de ontsluiting van de wijk, aldus de provincie. De drie be denkingen kwamen van zeven bewoners van de Hofstede, één van de Windsingel en twee bewoners aan de Luehtenburgseweg. De bezwaren van de familie De Viet, Van Wijk, Dekkers-van Dorst, Heeffer, Ver biest, Rijk en de Korte, allen uit Hofstede tegen het vastgestelde bestemmingsplan worden niet in behandeling genomen. De inwoners hadden geen bezwaar gemaakt bij de gemeenteraad. Ze waren te laat. Ze heb ben ook niet aangetoond dat ze niet in staat waren geweest om hun zienswijze bij de gemeente kenbaar te maken of bij gedepu teerde staten. Het wordt nu verder door de provincie buiten beschouwing gelaten. J.C.M. Geuze van de Windsingel diende zijn bezwaar wel op tijd in. Hij maakte be zwaar tegen de ontsluiting van de nieuwe wijk via de Luehtenburgseweg. Geuze stel de een andere weg voor richting de Post weg en pleitte ervoor dat de Luehtenburg seweg zijn recreatieve functie voor fietsers en voetgangers moet behouden. Er zou met de gemeente overeen zijn gekomen dat de weg afgesloten werd voor motorvoertuigen. De provincie is het niet eens met Geuze en geeft de gemeenteraad gelijk die er op wijst dat een deel van de Luehtenburgseweg in het bestemmingsplan Stadszieht ligt en al een onherroepelijke verkeersbestemming heeft. Een groot deel van de weg is bestemd voor ontsluiting van de woningen die daar aan liggen, en voor fietsers en voetgangers. Doorgaand verkeer kan hier niet terecht om dat de Luehtenburgseweg ter hoogte van de oprijlaan naar Luehtenburgseweg 1 is afge sloten van doorgaand verkeer. Dit deel van de weg blijft voor fietsers, voetgangers en bestemmingsverkeer en dat is precies vol gens de provincie wat de bezwaarmaker eist. Een nieuw aan te leggen weg richting Postweg is niet aan de orde en ook niet no dig omdat er een goede ontsluiting kan wor den gemaakt in de richting van de bestaande rotonde aan de Postweg. Kortom de Lueh tenburgseweg is, na herinrichting, goed ge schikt om de wijk Stadszieht II te ontslui ten, aldus de provincie. Over het feit dat Geuze er op wijst dat er een overeenkomst ligt over het afsluiten van de weg voor motorvoertuigen, stelt de pro vincie dat er gedoeld wordt op een verslag over een bijeenkomst tussen bewoners over de aanleg van de rotonde Luchtenburgse- weg/Postweg waarin een aantal jaren gele den gemaakte afspraken»wordt verwoord. Maar aan een bestaande situatie kunnen volgens de provincie geen blijvende rechten worden ontleend ten aanzien van de toe komstige situatie. 'Nieuwe ontwikkelingen kunnen altijd aanleiding zijn voor nieuwe ruimtelijke keuzes. De gemeente heeft daar in een grote mate van beleidsvrijheid.' De provincie wijst er ook op dat in het be stemmingsplan Stadszieht I al aangegeven is dat de Luehtenburgseweg voor de ont sluiting zou zorgen voor de verdere uitbrei ding. Wel heeft de provincie begrip voor de bedenkingen van Geuze als het gaat om de brief van de gemeente die hij heeft ontvan gen. Maar alle belangen afwegende stelt de provincie dat er geen beleidsmatige grond is om goedkeuring te onthouden aan de wijze van ontsluiting van de nieuwe woon wijk. Ook maakte hij bezwaar tegen het bouwen van woningen met de voorkant naar de Luehtenburgseweg. Geuze vindt dat een slechte overgang naar het buitengebied. Bovendien veroorzaakt het ook parkeerpro blemen op de weg. Ook is Geuze tegen het dempen van de sloot en het aantasten van de groenstrook langs de Luehtenburgse weg. Volgens de provincie wordt er een goede overgang gepland door aan beide zij den van de weg groenstroken aan te leggen. Om te voorkomen dat de indruk wordt ge wekt dat er een brede ontsluitingsweg komt, is de verkeersbestemming in al ver smald. Ook is de goothoogte van de te bou wen woningen aangepast van 6 meter naar 4 meter. De te bouwen huizen komen met de voorzijde langs de weg. Volgens de pro vincie is dat ruimtelijk geen probleem. In de voortuinen mag bovendien niet worden gebouwd. Door de woningen met de voor zijde aan de Luehtenburgseweg te bouwen, is een kleinschalige traditionele woning bouw te realiseren. En dat geeft een betere bijdrage aan de kwaliteit van de omgeving dan door de achtertuinen naar het landelijk gebied te situeren. Bij de woningen wordt uitgegaan van twee parkeerplaatsen. De provincie geeft toe dat er af en toe wel eens auto's op de weg zullen staan, maar dat hoeft geen probleem te zijn. G.s. verklaren de bezwaren ongegrond. Ook J.G. Smit en P. Moerland van de Lueh tenburgseweg dienden bezwaren in. Twee kwamen overeen met de bezwaren van Geuze over de ontsluiting en de landschap pelijke inpassing. Maar ze maakten ook be zwaar tegen de noodzaak om de wijk aan te leggen. Volgens hen is er in Stadszieht I een leegstand van ongeveer 15 procent. Dat wordt versterkt door de prognose in het ontwerpplan voor de nieuwe wijk die vol gens hen niet overeenkomt met de werkelij ke woningbehoefte omdat de natuurlijke groei binnen Tholen beperkt is. Door de nieuwe wijk wordt het buitengebied vol gens Smit en Moerland onherstelbare scha de aangedaan. Ook hebben ze kritiek over het gebrek aan inspraak van de bevolking. Vooral over de inrichting van de Luehten burgseweg is volgens hen op geen enkel ni veau burgerparticipatie toegepast. De provincie is het echter eens met de ge meente om Tholen uit te breiden zodat in de woningbehoefte kan worden voorzien. Tot 2012 verwacht de gemeente een toena me van ongeveer 1300 personen, een groei van 5 procent. Daarboven zijn er nog eens 1185 huizen nodig. Per jaar zal de bevol king gemiddeld groeien met 35 huishou dens. Daarvoor zijn ongeveer 350 wonin gen nodig. Volgens de provincie valt het binnen de plannen die vastgesteld zijn bin nen het omgevingsplan. Tholen is aange wezen als dragende kern. Stadszieht II draagt bij aan het woningbouwprogramma waar de provincie al toestemming voor heeft gekregen. Verder vinden g.s. dat de gemeente pro beert met bewoners samen te werken. Maar dat dit niet wil zeggen dat er voor enkele inwoners een uitzondering wordt gemaakt. De provincie wijst er op dat voor Stads zieht II in april 2007 een inloopavond is ge houden in Meulvliet waar Smit en Moer land bij aanwezig waren. Daarna zijn er nog diverse contacten geweest tussen de gemeente en de bezwaarmakers. Ook de bezwaren van Smit en Moerland worden ongegrond verklaard. Wel vroeg de provinciale subcommissie eerder aandacht voor twee boomgaarden. Met het oog op risico's voor de volksge zondheid is er ten minste een afstand van 50 meter nodig tussen de woongebieden en de boomgaarden. De gemeente heeft deze afstand in het plan opgenomen. Dat gold echter niet voor de boomgaard ten noord westen van het plangebied, schrijft de pro vincie in de toelichting. Na overleg is nu een spuitvrije zone afgesproken. Deze zone zal bij de notaris worden vastgelegd. Daar mee is de strijdigheid met het provinciaal beleid opgelost en kon er goedkeuring wor den verleend aan het plan. De aanmeldingen van inwoners die een reanimatie- en AED-training willen volgen, stro men binnen bij het servicebureau van de gemeente Tholen. De teller staat inmiddels op on geveer 250 deelnemers die als volgt over de kernen zijn verdeeld: 35 in Sint-Annaland, 30 in Sint-Philipsland, 75 in de combinatie Sint-Maartensdijk/Scherpenisse/Poortvliet, 75 in Tholen/Oud-Vossemeer en 10 in Stavenisse. Deze trainingen worden gratis aangeboden met als doel in elke kern voldoende AED-hulpverleners te realiseren. Die moeten na de cursus de AED-apparaten die in elke woonplaats zijn opgehangen kunnen bedienen. Alle inwoners van de gemeente zijn in september via een brief geïnformeerd over de trainingen. Voorwaarde voor deelname aan de cursus is dat de gegevens van de vrijwilliger worden geregistreerd en dat een AED-hulpverlener een bordje aan de gevel krijgt. Hierdoor weten mensen in hun omgeving dat zij zijn of haar hulp kunnen inroepen bij een eventuele AED inzet. Ook dienen AED-hulpverleners jaarlijks voor eigen rekening een herhalingsles te volgen bij de plaatselijke EHBO-vereniging. Ttjn Meijnderts (links) en Yaya Blom assisteerden, als jongsten van de 45 jeugdleden, wethouder Marianne Velthuis bij het openen van de vernieuwde tennisbaan in Sint-Annaland. Leverbaar in Slky-stof. Van 699,- voor 499,-. Ook als fauteuil, 2,5-titsbank en 3-zitsbank leverbaar. Boxspring Strada nu inclusief S-zone pocketveermatrassen. Leverbaar in diverse maten en kleuren. Compleet met 1 matras Nu van 1.899,- voor1.399,-. 160 x 200 cm, compleet mei 2 matrassen. Nu van 2.099,- voor 1.599,-. 180 x 200 cm, compleet met 2 matrassen Nu van 2.199,- voor 1.699,-. 2.5b 2-z Ijscombinatie m leer. van 1.899,- voor1.599,-. Uitgevoerd in leder, stoelen in diverse lederkleuren leverbaar. Ook in Silky-stof leverbaar voor79,-. Van 169,- voor 99,-. verlengtafel Caressa 180 x 100 cm 2 x 45 cm. Tafel ook vast leverbaar. Van 699,- voor 599,-. SUPERAANBIEDING 181 cm breed en 198 cm hoog. In diverse kleuren en maten leverbaar. Van 469,- voor 299,-. t.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 18