Oefening Droge voeten? Donderdag 6 november 2008 vervolg Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 45 Il Tholenderwijs De gemeente heeft een aantal voorzieningen om men sen met een inkomen op of rond het minimum die geen of weinig vermogen hebben, waar mogelijk, financieel te ondersteunen. Bijzondere bijstand De normale maandelijkse bijstandsuitkering (WWB) is bedoeld voor de algemene bestaanskosten die ieder een in een normale situatie heeft. Het gaat dan bij voorbeeld om de kosten van voeding, kleding, per soonlijke verzorging en huisvesting. Het kan voorko men dat u extra kosten moet maken. Dat is bijvoor beeld het geval wanneer medische voorzieningen of duurzame gebruiksgoederen noodzakelijk zijn. Als een andere instantie deze kosten niet of niet volledig kan vergoeden, kunt u een beroep doen op de bijzondere bijstand. Dit dient in principe vooraf te worden aange vraagd. Wilt u meer weten over de mogelijkheden van bijzondere bijstand, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Werk en Inkomen. Declaratiefonds Iedere inwoner van de gemeente Tholen heeft recht op deelname aan sociale, culturele, sportieve en educatieve activiteiten. Dit zijn bijvoor beeld het lidmaatschap van een sportvereniging of van de openbare bibliotheek, muziekles bij de muziek school of zwemles. Inwoners die deze activiteiten zelf niet kunnen betalen, kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage vanuit het Declaratiefonds. Er kan per persoon per jaar een bedrag worden toegekend uit het Declaratiefonds, indien het besteedbaar inkomen tot 110% van de van toepassing zijnde bijstandsnorm bedraagt. Het is mogelijk om voor meerdere activitei ten een aanvraag in te dienen. Bijkomende kosten, zoals de aanschaf van een muziekinstrument, kunnen- niet worden vergoed. Voor een vergoeding uit het Declaratiefonds geldt een aantal voorwaarden: u moet inwoner zijn van de gemeente Tholen. U kunt wel een bijdrage aanvragen voor een activiteit die zich afspeelt buiten de gemeente Tholen; uw inkomen is lager dan de inkomensgrens voor het Declaratiefonds. Deze grens is een maximaal inko men op bijstandsniveau (en een eventuele toeslag), vermeerderd met 10%; uw vermogen mag niet hoger zijn dan de vermo gensgrens van de Wet werk en bijstand (momenteel 5.325,- voor een alleenstaande en 10.650,- voor een alleenstaande ouder of echtpaar). Een aanvraag voor het declaratiefonds moet uiterlijk 31 december van het jaar waarin de kosten worden of zijn gemaakt worden ingediend. U kunt hiervoor een aanvraagformulier krijgen bij de afdeling Werk en Inkomen. Daar kunt u ook terecht wanneer u meer wilt weten over deze regeling. Collectieve ziektekostenverzekering Met ingang van 1 juni 2006 heeft de gemeente Tholen een contract afgesloten met ziektekostenverzekeraar VGZ. Hierdoor kunnen de inwoners van de gemeente Tholen met een laag inkomen (tot 110% van de bij standsnorm) en vermogen (zie voor de grenzen het onderdeel declaratiefonds) gebruik maken van een goedkope verzekering met een uitgebreide aanvullende dekking. De gemeente betaalt een deel van de aanvul lende premie. Daarnaast krijgt u korting op de basis premie. Als u tijdens het lopende jaar wilt deelnemen, kan dat alleen maar als u al bij VGZ verzekerd bent. Is dat niet het geval dan kunt u per 1 januari van het vol gende jaar uw huidige verzekering opzeggen en mee doen aan de collectieve verzekering van de gemeente. Categoriale bijstand voor ouderen, gehandicapten en chronisch zieken De gemeente Tholen geeft een bijdrage aan mensen die chronisch ziek, gehandicapt of 65-plus zijn. Dit doen we via de regeling categoriale bijzondere bij stand en bestaat uit een eenmalige uitkering per kalenderjaar. Indien u tot de doelgroep behoort, krijgt u 250,- uitgekeerd. De regeling is van toepassing vanaf 1 januari 2005. Wie komen in aanmerking? WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluiten. Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Caravan Recycling Zeeland, Nijverheidsweg 14b te Sint- Maartensdijk, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een caravan recycling bedrijf, gelegen aan de Nijverheidsweg 14b te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer(s) 1469 (ged), die zij hebben ontvangen op 3 september 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtin gen milieubeheer; Bouman Potter Beheer B.V., Paasdijkweg 33 te Poortvliet, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het veranderen/uitbreiden van de bestaande inrichting, gelegen aan de Paasdijkweg 17, 19 en 33 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummer(s) 946, 967, 1089 en 1232, die zij hebben ontvangen op 18 juli 2008 gun stig te beschikken onder oplegging van de nodige voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voor komen, danwel zoveel mogelijk te beperken. De ontwerp besluiten, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 7 november 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-.sluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunningen ter inzage zijn gelegd, kan een ieder ziens wijzen tegen de ontwerp-beschikkingen op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 5 december 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking De behandelend ambtenaar van de afdeling Openbare wer ken heeft namens het college van burgemeester en wet houders van Tholen op 28 oktober 2008 besloten de gehandicaptenparkeerplaats nabij het pand Kerkpad 1 in Scherpenisse ten behoeve van mevrouw Y. Tanzer-Weller opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 27 oktober 2008 besloten een gehandicaptenparkeer plaats te reserveren tot 1 november 2013 nabij de ingang van het appartementencomplex Het Lint in Tholen ten behoeve van de heer J.J. de Wilde. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking De behandelend ambtenaar heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 29 oktober 2008 besloten 1. de gehandicaptenparkeerplaats in de William Boothstraat ter hoogte van pandnummer 20 te Sint- Maartensdijk te verwijderen in verband met de verhui zing van mevrouw D.J. van Pieterson-van Esschoten 2. de gehandicaptenparkeerplaats in de Zuidstraat ter hoogte van pandnummer 23 te Sint-Annaland te verwij deren in verband met het overlijden van de heer G.J. Jansen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. Algemeen: u staat tenminste 1 jaar ingeschreven in de gemeen te en u bent 65 jaar of ouder of chronisch ziek of gehandicapt; f uw inkomsten zijn niet hoger dan 110% van het relevant sociale minimum. uw vermogen is niet hoger dan 5.325,- (norm 2008) wanneer u alleenstaand bent of 10.650,- (norm 2008) wanneer u alleenstaande ouder bent, gehuwd bent of samenwoont. Chronisch zieken en gehandicapten: u bent in 2005/2006 tussen de 18 en 65 jaar; u maakt 12 maanden of langer gebruik van thuis zorg (huishoudelijke hulp) of ontvangt een per soonsgebonden budget, of u heeft een rolstoel of vervoersvoorziening in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG), of u heeft een WA0-WAJ0NG/WAZ uitkering voor 80- 100%, of u heeft een WWB uitkering en bent volledig arbeids ongeschikt. Langdurigheidstoeslag De langdurigheidstoeslag is bedoeld voor mensen die gedurende lange tijd op bijstandsniveau leven (ook niet bijstandsgerechtigden). U komt ervoor in aanmer king als: u tussen de 23 en 65 jaar bent; uw inkomen vijfjaar of langer op of rond het bij standsniveau; u de laatste vijfjaar geen of slechts marginaal een inkomen uit of in verband met arbeid heeft gehad; u de laatste twaalf maanden geen langdurigheids toeslag heeft ontvangen. Indien u de laatste vijfjaar een afstemming in verband met niet voldoen aan de arbeidsverplichtingen heeft gehad kunnen wij besluiten af te zien van een langdu righeidstoeslag. Ook mensen met een WAO-, Waz- of Wajong-uitkering die voor minimaal 80% arbeidsongeschikt zijn komen in aanmerking voor de langdurigheidtoeslag, maar dan moeten de bovenstaande voorwaarden ook gelden. De hoogte van de langdurigheidstoeslag bedraagt 486,- voor gehuwden, 436,- voor een alleenstaande ouder en 341,- voor een alleenstaande (bedragen 2008). Bij het vaststellen van het recht op langdurigheidstoe slag wordt gekeken naar uw inkomen en uw vermogen. De langdurigheidstoeslag kunt u één keer per jaar, uiterlijk op 31 december aanvragen. Een aanvraagfor mulier hiervoor kunt u opvragen bij de afdeling Werk en Inkomen. Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen en heffingen Als u van mening bent dat u de gemeentelijke belas tingen niet kunt betalen, kunt u om kwijtschelding van betaling van de aanslag gemeentelijke belastingen vragen. Het kan hierbij gaan om afvalstoffenheffing, gebruikersbelasting onroerende zaakbelastingen, gebruikersbelasting rioolrechten, hondenbelasting (voor wat betreft de eerste hond). De beoordeling of u in aanmerking komt voor kwijtschelding vindt plaats Tabel 1: leeftijd tussen 23 en 65 Gezinssituatie Bijstandsnorm 120% Vermogensgrens Alleenstaande 891,36 1.069,63 5.325,00 Alleenstaande ouder 1.146,03 1.375,24 10.650,00 Gehuwden 1.273,37 1.528,04 10.650,00 Bedragen inclusief 4,6% vakantietoeslag MINDER VAAK VOORKOMENDE BIJSTANDSNORMEN PER 1 JULI 2008 Tabel 2: leeftijd 65 Gezinssituatie Bijstandsnorm 120% Vermogensgrens Alleenstaande 975,01 1.170,01 5.325,00 Alleenstaande ouder 1.202,53 1.443,04 10.650,00 Gehuwden 1.337,72 1.605,26 10.650,00 Bedragen inclusief 4,6% vakantietoeslag Tabel 3: leeftijd tussen 18 en 21 jaar Gezinssituatie Bijstandsnorm 120% Vermogensgrens Alleenstaande 220,01 264,01 5.325,00 Alleenstaande ouder 440,02 528,02 10.650,00 Gehuwden 856,70 1.028,04 10.650,00 Bedragen inclusief 4,6% vakantietoeslag Tabel 4: leeftijd 21 jaar Gezinssituatie Bijstandsnorm 120% Vermogensgrens Alleenstaande 245,48 294,58 5.325,00 Alleenstaande ouder 465,49 558,59 10.650,00 Gehuwden 856,70 1.028,04 10.650,00 Bedragen inclusief 4,6% vakantietoeslag Tabel 5: leeftijd 22 jaar Gezinssituatie Bijstandsnorm 120% Vermogensgrens Alleenstaande 334,61 401,53 5.325,00 Alleenstaande ouder 554,62 665,54 10.650,00 Gehuwden 856,70 1.028,04 10.650,00 Bedragen inclusief 4,6% vakantietoeslag Verlagingen van de normen komen voor in specifieke situaties a.g.v. lagere woonlasten of als men schoolverlater is. aan de hand van de door u te overleggen gegevens. Als u in de laatste twee voorafgaande jaren kwijtschel ding heeft gekregen, komt u hiervoor automatisch in aanmerking als uw situatie niet gewijzigd is. Anders kunt u binnen 3 maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet gemeentelijke belastingen een aanvraag formulier opvragen en indienen bij de gemeente Tholen, afdeling Financiën en Belastingen. Contact Bezoekadres Afdeling Werk en Inkomen Gemeente Tholen Hof van Tholen 2, Tholen Loket Maandag t/m vrijdag 9.00 uur -12.00 Telefoon Per telefoon is de afdeling Sociale Zaken, 5 dagen per week bereikbaar onder telefoonnummer: 0166 - 668217. Indien u uw casemanager rechtstreeks wilt spreken kunt u het beste tussen 9.00 en 10.00 uur of na 15:00 uur bellen. Digitaal gemeente@tholen.nl. Meer informatie over gemeentelijke regelingen is ook beschikbaar op onze website: www.tholen.nl. Beleidsteam in een van haar zittingen. Landelijk is deze week de oefening "Waterproef van start gegaan. Het doel van deze landelijke oefening is om na te gaan in hoeverre Nederland is voorbereid op hoogwa ter en overstromingen. Afgelopen maandag was volgens de weerberichten "zogenaamd" duidelijk dat de Nederlandse kust op vrijdag 5 november zou worden getroffen door een orkaan met gevaarlijk hoogwater. Veilig gebied Hoewel de gemeente Tholen door de aanwe zigheid van de stormvloedkering te boek staat als veilig gebied, heeft het college van de gelegenheid gebruik gemaakt om de gemeentelijke rampenbestrijdingsorganisatie afgelopen maandag in een eigen oefening zich te laten voorbereiden op de komst van de orkaan. Door het cluster Rampenbestrijding is een oefening "Droge voeten" samengesteld, die de gemeentelijke rampenbestrijdingsorganisatie ertoe aanzette vooruit te denken over waarmee de gemeente Tholen in de ergst denkbare situatie te maken zou kunnen krijgen. Tevreden De eerste indruk is dat de oefening naar tevredenheid is verlopen. Belangrijk in deze oefening was dat alle ambtenaren die bij de rampenbestrijding een taak hebben, voor het eerst konden oefenen in een voor hen nieuwe situatie in het nieuwe gemeentehuis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14