THOLEN Dienstverlening Bid- en Dankdag Speciaal voor inwoners van Tholen-stad Vrijwilligersavond Tholen 2008 Raadsbesluiten vergadering 23 oktober Oproep vrijwilligsters voor Technika 10 Openbare bekendmakingen Het thema van de vrijwilligersavond 2008 is "Terugblik naar de Toekomst" Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 45 Donderdag 6 november 2008 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p 3 april 2008 heeft de gemeenteraad besloten dat de gemeente Tholen haar dienstverlening gaat verzorgen, zoals op andere werkdagen. Dit houdt in dat vanaf komende Dankdag, 19 november 2008: Het gemeentehuis geopend is. Het Gemeentebedrijf onderhoudswerkzaamheden verricht. Particuliere bedrijven voor de gemeente werkzaam heden mogen verrichten. Huisvuil Dit laatste punt houdt onder andere in dat de ZRD op 19 november het huisvuil inzamelt en niet meer op de zaterdag erna, in tegenstelling tot wat op de afvalkalender staat aangegeven. Ook de milieustraat is op 19 november geopend van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Woensdag 12 november aanstaande heeft u het voor het zeggen. Letterlijk! De gemeenteraad nodigt u op die dag uit om uw ideeën, opmerkingen en wensen te geven over uw woonkern. Onder het genot van een kopje koffie of thee willlen wij graag met u praten. Is het prettig wonen in Tholen? Wat kan er beter? Hoe ziet de toekomst van Tholen er volgens u uit? Laat het ons weten op 12 november aanstaande. Wij, de gemeenteraad, vinden de dorpen binnen onze gemeente belangrijk als leefgemeenschappen. Wij wil len weten wat daar leeft. Daarom bezoeken we de kernen om te luisteren naar de inwoners. We zijn in 2005 begonnen in Poortvliet. Na Stavenisse en Oud- Vossemeer volgden Anna Jacobapolder en Scherpenisse en nu is Tholen aan de beurt: Het kernbezoek vindt plaats op woensdag 12 november om 19.30 uur in het atrium van het gemeentehuis. Noteert u deze datum alvast in uw agenda en de gemeenteraad ziet u graag verschijnen. De jaarlijkse vrijwilligersavond wordt dit jaar op 28 november in de hal van het nieuwe gemeentehuis in Tholen georganiseerd. Vanaf 19.30 uur zijn alle vrijwilligers van harte welkom. We willen door het aanbieden van deze avond alle vrijwilligers uit onze gemeente bedanken voor het vele werk dat zij belangeloos doen voor de Thoolse samenleving. De titel van het thema doet al vermoeden dat het weer een avond vol verassingen zal worden. Deze avond zal de presentatie verzorgd worden door Kees Slager en hij zal ondere andere vertellen over zijn eigen werk. Verder zit de vrijwilligersavond vol met zang, dans en muziek. Dit wordt verzorgd door muziekvereniging Accelerando uit Sint Annaland, Stichting MusicalXpres uit Poortvliet, Harpensemble van de Zeeuwse Muziekschool,Cloveniersgilde uit Scherpenisse. Zoals u ziet zal het weer een afwisse lende avond worden. Wij hopen dan ook dat veel vrijwilligers uit onze gemeente deze avond bij willen wonen. Als u deze avond bij wilt wonen, kunt u zich opgeven via onderstaande contactgegevens. Hebt u uw kandidaat al aangemeld? Dit kunt u doen tot en met 10 november 2008 Op de vrijwilligersavond 2008 zullen de Vrijwilliger van het jaar 2008 en De Vrijwilliger van de Toekomst 2008 bekend worden gemaakt. Ook is het mogelijk een groep vrijwilligers voor te dragen die een opmerkelijke presta tie hebben geleverd of op een andere manier onlosmakelijk verbonden zijn met het vrijwilligerswerk binnen onze gemeente. Deze titels worden toegekend door de gemeente Tholen om het belang van vrijwilligerswerk te onder strepen. Daarnaast worden symbolisch op deze manier alle vrijwilligers bedankt voor hun inzet. Als u iemand weet, die u voor deze benoeming in aanmerking wilt laten komen kunt u deze persoon opgeven voor de slui tingsdatum van 10 november 2008. Dit in tegenstelling tot de berichtgeving van vorige week, waar over 4 november gesproken werd. De selectie uit de ingezonden kandidaten gebeurt door het Erecomite en het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie over al deze onderwerpen kunt u bellen of mailen met Servicebureau Voor Elkaar op telefoonnummer 0166-668200, mailen naar servicebureau@tholen.nl of kijk op www.tholen.nl waar u ook de for- De raad heeft in zijn vergadering van 23 oktober een viertal besluiten genomen. U vindt hier een overzicht van deze besluiten: Begroting 2009: - De raad heeft besloten tot het vaststellen van een sluitende gemeentebegroting van baten en lasten voor het jaar 2009 van de gemeente Tholen op een bedrag van 57.078.494, en om in te stemmen met de meerjarenraming 2010 - 2012 op een totaalbedrag van zowel baten als lasten van respectievelijk 55.822.000, 55.820.000, en 56.264.000. - De raad heeft besloten tot het vaststellen van de le wijziging van de programmabegroting voor het jaar 2009 waarbij het herziene begrotingssaldo ad 989.729 in zijn geheel wordt toegevoegd aan de algemene reserve, vrij besteedbaar en in te stemmen met de gewijzigde meerjarenraming 2010 - 2012 waarbij sprake is van een positief saldo van 307.000 voor 2010, 442.000 voor 2011 en 696.000 voor 2012. Duurzaam financieel beleid: - De raad heeft besloten tot het vaststellen van het Plan van Aanpak duurzaam financieel beleid waarbij de vol gende uitgangspunten worden gehanteerd: - Structurele lasten worden slechts aangegaan als daar ook structureel ruimte voor is; - Voor welzijnsvoorzieningen, sportaccommodaties, cultuurhistorische gebouwen, dorpshuizen en onderwijs huisvesting wordt een 10-jarige investeringsplanning opgesteld. Deze planning kan gezien worden als een ver fijning en concretisering van Bestemming Tholen. Het doel van de planning is het in beeld brengen van het toekomstig lastenniveau met de mogelijkheid om hier geleidelijk naar toe te groeien. Hierbij behoort een beleid waarbij voorzichtig wordt omgegaan met ontstane financiële ruimte. Deze ruimte wordt slechts structu reel benut wanneer de 10-jarige investeringsplanning dit ook structureel toelaat. Zolang het uiteindelijke las tenniveau niet volledig is gedekt kunnen er geen nieuwe structurele lasten worden opgevoerd. De financiële ruimte die ontstaat, kan echter in de tussenliggende jaren wel worden gebruikt voor het dekken van eenmali ge uitgaven. Bij het op termijn ontbreken van voldoende financiële ruimte betekent het ook dat het inkom stenniveau geleidelijk wordt opgevoerd (10% per jaar van de op termijn benodigde middelen); - Jaarlijks actualiseren van investeringsplanning; De begroting wordt opgesteld op basis van constante prijzen. Daarbij wordt het éérste van de vier begrotingsjaren als basis genomen. Deze methodiek houdt in dat de inves tering splanning na het basisjaar jaarlijks moet worden aangepast voor prijsstijging. - Bij het ontwikkelen van nieuw beleid in het algemeen en het opstellen van beleidsnota's in het bijzonder dient de financiële dekking gewaarborgd te zijn. Aan beleidsnota's gaat een startnotitie vooraf met als voorwaarde dat de beleidsnota pas wordt opgesteld als de financiële dekking gewaarborgd is. - Samenwerking met andere overheden en private sector in projecten wordt nadrukkelijker gezocht. - Inzet van reserves ter dekking van structurele lasten wordt zoveel mogelijk beperkt. In de huidige situatie wordt circa 1,5% van het begrotingstotaal gedekt door inzet van bestemmingsreserves. Uitbreiding van dek king van structurele lasten door de inzet van bestemmingsreserves wordt alleen toegestaan wanneer de raad daar expliciet toe besluit. - Om de sterke wisseling in de algemene uitkering op te vangen en de mogelijkheid te hebben het beleid over langere tijd aan te passen verdient het aanbeveling een egalisatiereserve te vormen van ca 2,5% 500.000) van de algemene uitkering. Accommodaties: De raad heeft besloten om - de tarievenverordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2008-2 in te trekken en de tarieven- verordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2009 vast te stellen. - de tarievenverordening voor het gebruik van de gemeentelijke zwembaden 2008 in te trekken en de tarieven- verordening voor het gebruik van de gemeentelijke zwembaden 2009 conform concept vast te stellen - hierbij kennisnemen van de niet doorgevoerde wijziging van de leeftijdsgebonden toegangskaartjes tot een eenheidstarief. En instemmen met het nieuw opgenomen tarief zijnde artikel 2 lid 3a wegens de invoering van een tarief voor groepen met een wisselende samenstelling. Technika 10, de club voor meisjes die interesse hebben in techniek, is op zoek naar vrijwillig sters. Op woensdagavond van 18.30 - 20.00 uur komen zij bij elkaar in Sport-en gemeenschaps centrum Meulvliet in Tholen. Gereedschap is aan wezig en onkosten worden vergoed. Heeft u inte resse en wilt u op technisch gebied de meiden graag iets leren neem dan contact op met service bureau Voor Elkaar. Tel. 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl voor klachton of moldi BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Stevinweg (Tholen): het bouwen van een bedrijfsgebouw; - Postweg 4 (Tholen): het verbouwen van café tot kinder dagverblijf; - Noordstraat 25 (Poortvliet): het plaatsen van een schut ting; - Prins Bernhardstraat 13 (Stavenisse): het uitbreiden van een woning; - Voorstraat 44 (Sint Philipsland): het veranderen van de gevels van de garage/schuur; - Langeweg 49 (Sint Philipsland): het bouwen van een ber ging; - Roolandsedijk 2 (Tholen): het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte; - Boswei 67 (Stavenisse): het uitbreiden van een woning. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 10 novem ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 6 en vrijdag 7 november 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Parksingel 46 (Tholen): het vergroten van de dakkapel achter geveldakvlak, verz. 28 oktober 2008; - Zuiddijk 70 (Sint Philipsland): het plaatsen van 4 contai- ners/portacabins, verz. 28 oktober 2008; - Zuidsingel 1 (Sint-Maartensdijk): het gedeeltelijk veran deren van een woning, verz. 28 oktober 2008; - Paulinastraat 8 (Tholen): het installeren van zonnepane len, verz. 28 oktober 2008; - Oesterstraat 17 (Tholen): het uitbreiden van de woning, verz. 29 oktober 2008; - Langeweg 27 (Scherpenisse): het bouwen van een gara ge, verz. 29 oktober 2008; - Garnalenstraat 88 (Tholen): het plaatsen van een dakka pel, verz. 29 oktober 2008; - Poststraat 44 (Stavenisse): het uitbreiden van een woning, verz. 29 oktober 2008; - Hogeweg 2 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een schuur, verz. 30 oktober 2008; - Nieuwlandseweg 104 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een recreatiewoning, verz. 30 oktober 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemees ter en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 17 tot en met 28 oktober 2008 de vol gende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvan gen: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 lijsterbes ter hoogte van Burgemeester van Vrijberghestraat 28 Sint Philipsland 0BS De Luyster, Plataanstraat 3, voor het kappen van 3 pla tanen De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekend making tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegeno men worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergun ning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 23 tot en met 28 oktober 2008 de vol gende kapvergunning(en) hebben verleend: Sint Philipsland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 haagbeuk en 1 peer aan de Oostdijk ter hoogte van het tunneltje Sint Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 els ter hoogte van Bierensstraat 20 Gemeente Tholen, voor het kappen van 3 iepen ter hoogte van Bierensstraat 61 Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 watercipres ter hoogte van Huygensstraat 87 Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. ONTWERPBESLUI VRIJSTELLING BESTEMMINGSPL A N Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor het navolgende verzoek vrijstelling willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Gemaalweg ongenummerd te Sint-Maartensdijk: het realiseren van een foliebassin voor dierlijke meststoffen annex zoetwater (2008/397); Vanaf 7 november 2008 tot en met 18 december 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbe sluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kalisbuurt 49-59 te Oud-Vossemeer: het bouwen van een opslagloods met carport (2008/160); De ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 12 september 2008 tot en met 23 oktober 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 20 november 2008 besluiten op het verzoeken om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13