Ploeg uit Sint-Annaland valt in bij brandweerwedstrijd op eigen terrein 'Eerst fenomeen krakers oplossen' 'We hebben een enorme groei meegemaakt en gekozen voor een nog ruimere opzet' 'Mijn zoon gooit gewoon zijn kont tegen de krib' Castria haalt kranen en verwarming en wc weg Bijstand blusgroepen Stavenisse en Flupland Vijftig vrijwilligers en beroepskrachten en 35 juryleden in touw Enquête horeca Gemeente moet lokaal bankieren Autobedrijf Eskes verhuist van Bergen op Zoom naar Halsteren Hoe wordt mijn tuin een spons Aandacht CDA voor waterschap Alleen voor uitrukken overdag Donderdag 30 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Kraker Sylvester woont weer bij moeder „Er is de indruk gewekt dat ik mijn zoon aan zijn lot over laat, maar dat is helemaal niet waar", zegt Patricia van der Neut uit Oud-Vossemeer. Zij is de moeder van Sylvester Copier (19) die met een vriend het voormalige bunkersta tion aan de Schelderijnweg in Tholen heeft gekraakt. Het was zaterdag een drukke dag voor de brandweer uit Sint-Annaland. De blusgroep die paraat stond om uit te rukken als er op Tholen een brandje zou uitbreken, werd ingezet bij de wedstrijden vaardigheidstoets omdat twee van de 31 ploegen hadden afgezegd. De ploeg met zes man van postcommandant Leo Mosselman werd maar liefst drie keer als tweede voertuig ingezet bij een brand in de veiling waarbij ook nog eens een brandweerman vermist was. Het was een pittige maar leerzame dag voor de ploeg die buiten mededinging meedeed. Anti-kraak Corn. Frankenstraat Dekking Stoppen Wethouder over overdracht Deehoeve Er zit geen haast achter de overdracht van de Deehoeve aan de Nieuwe Postweg in Tholen. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandagavond in de commissie ruimte op een vraag van ABT. Die wilde weten wat er met het pand gebeurt nu het gekraakt is. Volgens J. Boulogne van ABT zou een en ander eind dit jaar zijn afgerond. Eén kraker in lege woning Oud-Vossemeer Castria Wonen haalt alle kranen, leidingen, radiatoren en sanitair weg in huizen die gesloopt moeten worden. Niet zozeer om kraken tegen te gaan, maar er voor te zorgen dat er niets meer te stelen valt. De woningstichting heeft één keer te maken gehad met een kraker toen de huizen in de Schoolstraat in Oud-Vossemeer leeg stonden voor dat ze gesloopt werden in verband met de nieuwbouw van de Vossenkuil. Al als klein jongetje van tien, droomde Andy Eskes er- niet weten hoe ik dat heb proberen binnenstaan in Halsteren, van om automonteur te worden. Die droom werd uitge- tegen te houden. Maar ze wilden het Eskes wil graag nog verder groeien breid met zoveel ambitie dat inmiddels vader Eskes met se"ior Daar°ra [!,nn™ het "ie7" pa"d en daaTT uit zijn jasje gegroeid en daarom is gezocht naar een an- drijf van Van Sprundel in Bergen op ook werkgelegenheid, want naast de dere locatie. Die werd gevonden in Halsteren op indus- Zoom ovcr: Hij had dat in eerste m- twee zoons, zoekt hij nog een mon- trieterrein Oude Molen. Daarmee verhuist het bedrijf van veei ambitie", verklaart hij. die te vinden." Ook is er een recep- ongeveer 2000 naar 4500 m- grond. Ruimte genoeg voor De oudste zoon bleef in Tholen. Ar- tioniste aangenomen en de verkoper een grotere showroom, een receptie, meer parkeerplaats Jan werkt daar samen met monteur is meeverhuisd vanuit Bergen op en vijf bruggen in plaats van twee. Eskes gaat vanaf za- land Hij wil Tholen graag aanhou. Aa&)C die ook hier en daar een terdag aan de slag in het nieuwe pand aan de Steenspil. den vanwege de trouwe klanten- handje meehelpt, werken er in totaal Gebiedscommissie waterschap bijeen Maurits Verwijs van de blusgroep Sint-Philipsland rijdt de slachtofferpop na de wedstrijd over het terrein van de veiling in Sint-Annaland. Sylvester vertelde de verslaggever van deze krant dat zijn moeder bij haar vriend was ingetrokken en dat hij in het huurhuis van zijn moeder is achtergebleven, omdat hij geen zin had om mee te gaan. Hij vond het naar eigen zeggen te duur wor den om op zichzelf te wonen, en zocht een goedkoper alternatief. Dat was kraken. „Onzin", zegt zijn moeder. „Ik woon helemaal niet bij mijn vriend, maar gewoon nog in Oud-Vossemeer. Het enige wat Syl vester bij mij moet betalen, is zijn eigen eten. Ik betaal de huur, gas, water, licht: echt alles." Van der Neut vertelt dat ze het wel met haar zoon erover heeft gehad dat hij op zichzelf zou gaan wonen. Hij had zich ingeschreven bij de woningbouwvereniging, maar het ging ineens bij hem kriebelen en kon volgens haar niet meer wach ten. „Hij gooit gewoon zijn kont te gen de krib. Hij wil niet zo burger lijk wonen als ik, heeft hij gezegd." Sylvester had zijn moeder verteld van zijn plannen om een pand te De wethouder antwoordde dat het pand nu met de bewoners niet van de hand kan worden gedaan. Hij zei wel om de aan- en verkopen van gronden in de buurt, af te kunnen ronden. De gemeente is daarover in onderhande ling met het waterschap en de pro vincie die ten noorden van de Post weg een langzaam verkeersweg willen aanleggen. De Deehoeve en de ruiling van grond spelen daarin een rol. Volgens Heijboer zijn de on derhandelingen met de verschillende eigenaren vlot verlopen. „Bij alle mensen was het akkoord. Er was ook overeenstemming met de provincie. Het is ook aan gedeputeerde staten voorgelegd. Maar het uitblijven van een beslissing is me tegengevallen. Hoe de uitkomst is, weet ik niet." Boulogne wilde weten of de krakers voor vertraging zorgen. Heijboer Ko Droogendijk van Castria Wo nen: „De kraker heeft er maar een paar dagen ingezeten en is zelf weer weg gegaan. Er waren geen voorzieningen meer aanwezig. Als we weten dat de woningen ge sloopt gaan worden, dan ontman telen we heel het huis. Dan doen we om te voorkomen dat er inge broken wordt. Dat gebeurt regel matig. Koperen buizen en radiato ren, maar ook cv-ketels werden gestolen. Nu geven we ze geen kans." De huizen worden onbe woonbaar gemaakt. Als er krakers in een pand van de woningstichting zitten, dan is het vooral zaak om een plan klaar te hebben voor de plek waar de wo ningen staan, zegt Droogendijk. „Dan hebben krakers geen schijn van kans. Met een kort geding kunnen ze er zo uitgezet worden. Maar als je geen plan hebt, dan heb je een probleem." Droogendijk begrijpt niet waarom er huizen op Tholen worden ge kraakt als mensen een woonruimte zoeken. „Kraken is ontstaan in de grote steden toen er woningnood De gemeente Tholen heeft een en quête verspreid onder 1800 inwo ners van de diverse kernen. Hiermee kunnen burgers hun mening geven over onderwerpen die te maken hebben met horeca in hun kern. De uitkomsten wil de gemeente gebrui ken bij het opstellen van het horeca- vestigingsbeleid, dat een onderdeel is van de nota horecabeleid. De vragenlijst is huis-aan-huis be zorgd in de centrumgebieden van de verschillende kernen. Daaronder worden de straten verstaan waar al horeca is gevestigd of waar dat een voudig zou kunnen komen en de straten die nabij horeca gelegen zijn. Daarnaast is per kern willekeu rig een even groot aantal enquêtes verspreid als in het centrumgebied. Eerder is aan de gemeenteraad ge vraagd een aantal uitgangspunten te kraken. „Ik ben daar niet blij mee, heb ik tegen hem gezegd. Hij heeft het toch gedaan. Ik snap het wel, het is stoer en hij kan lekker feesten. Hij ging al naar teknofeesten en kwam al in kraakpanden." Dat Sylvester als argument geeft dat het leven in een kraakpand voor hem goedkoper is, kan zijn moeder niet verklaren. „Ik heb hem ge vraagd wat er nu voor hem goedko per is aan daar leven. Dat wist hij zelf eigenlijk ook niet. Het enige wat hij hier betaalt, is kostgeld. En dat gebeurt ook niet altijd." Van der Neut betreurt het dat haar zoon dwars ligt. „Maar hij is nu 19 en ik kan het hem niet verbieden. Hij gaat zijn eigen gang. Hij had zelfs de kat meegenomen, maar die heb ik snel weer teruggehaald. Dat arme dier is tien en zat daar in een la." Inmiddels woont Sylvester weer bij zijn moeder. Zaterdag kwam hij thuis na ruzie met zijn huisgenoten in Tholen. „Hij gaat werk zoeken. Ik hoop dat hij weer op het rechte pad terecht komt." kon dat niet zeggen. „Er zit geen tijdsdwang achter. We moeten eerst het fenomeen krakers oplossen. We moeten nog verschillende wegen bewandelen." Raadslid H. Nieuwenhuis (PvdA) wees op de mogelijkheid om lege panden te laten bewonen door men sen die via een anti-kraakbureau worden bemiddeld. De wethouder zei dat de gemeente daar al gebruik van maakt. „We hebben een woning aangekocht in Kruittoren. Daar wo nen mensen die via de anti-kraak zijn aangetrokken. Bij de Deehoeve is dat niet mogelijk. Daar was al zo vaak ingebroken en dingen kapot gemaakt, dat we er geen mensen via de anti-kraak in konden zetten." was en er leegstand van panden van projectontwikkelaars was. Dat is hier niet het geval. Iemand die geen schulden heeft, kan zich ge woon bij ons inschrijven voor een huurwoning. Daarom slaat dat kraken hier nergens op." Momenteel sloopt Castria Wonen in de Cornelis Frankenstraat vier bejaarden woningen. Ze werden in 1964 gebouwd. Volgens Droogen dijk zijn ze verouderd. „Er is geen vraag meer naar. Ze zijn totaal on geschikt voor ouderen. Bouwkun dig voldoen ze niet meer. De hui zen zijn gewoon op. Renoveren voor de komende 25 jaar heeft geen zin. De plattegrond, de inde ling van de woning heeft voor de toekomst geen waarde." Wat er voor terugkomt, is nog on bekend. Er zijn volgens Droogen dijk geen harde plannen. De ko mende vijf jaar komt er niks. We hebben woningen bij de Vossen- kuil gebouwd. We willen de markt niet overvoeren." geven voor het opstellen van de nota horecabeleid. De mening van de in woners is volgens de gemeente van zwaarwegende invloed op het hore- cavestigingsbeleid. In de nota hore cabeleid, die halverwege 2009 ge pland staat, wordt duidelijk welke consequenties dit heeft voor bij voorbeeld het plaatsen van terrassen of de concentratie van horecagele genheden in de verschillende ker nen. De ingevulde enquête kan tot 14 november worden ingeleverd bij de gemeente Tholen. Van de Hoef weg. Bert van de Hoef uit Gapinge stopt eind dit jaar als bestuurder bij het waterschap Zeeuwse Eilanden. Hij maakt al veertien jaar deel uit van het dage lijks bestuur, heeft de portefeuille wegen en is vervanger van de dijk graaf. Voor de provinciale wedstrijd waren maar liefst 50 vrijwilligers en be roepskrachten, plus 35 juryleden nodig om alles in goede banen te leiden. Van de vijftig leverde de blusgroep Sint-Annaland het leeu wendeel, maar ook van de andere Thoolse korpsen waren er tien vrij willigers aanwezig. Zo was post commandant Peter Verwijs van Sint-Philipsland aangesteld als vei- Andy Eskes (61) komt oorspronke lijk uit het Utrechtse Maartensdijk. De liefde voor auto's werd hem niet met de paplepel ingegoten. „Het zat helemaal niet in de familie. Ik ben eigenlijk een buitenbeentje, want ik kom uit een onderwijsfamilie." Hij werkte vanaf zijn zestiende voor di verse bazen als automonteur, tot hij het idee kreeg om voor zichzelf te beginnen. Hij ging rondkijken naar mogelijke autobedrijven ter overna me en kwam uiteindelijk via via in ligheidsfunctionaris en moest Mau rits Verwijs van hetzelfde korps on der meer zorgen dat de knetterkast met vlammen en de rookgenerator op tijd werd aangezet als er weer een nieuwe ploeg arriveerde. Hij bracht ook steeds de pop die als slachtoffer vanonder een heftruck moest worden gehaald, terug in zijn benarde positie. Verwijs laadde 'Sjaak de pop' in een kruiwagen en Tholen terecht. „Kennissen in Maartensdijk kwa men oorspronkelijk uit Dirksland. Via een advertentie in het eilandelij- ke krantje hadden zij gezien dat het garagebedrijf van Mol in Tholen te koop stond." Eskes nam in 1971 het bedrijf in Tholen over. Hij was toen 24 jaar oud. Eskes heeft vijf zoons. Twee - Bert en Jan - zijn een vishandel in Tho len begonnen. De andere drie - Ar jan. Hermen en Marco - zijn in het reed ermee na elke oefening over het terrein achter de grote veiling hal. De pop maakt deel uit van een ge compliceerde inzet, vertelt oefen coördinator Patrick de Klerck, beroepskracht van de Thoolse brandweer. Hij speelt zelf de rol als bevelvoerder van de eerste tankau tospuitwagen die is uitgerukt voor een brand in de veiling. „Er zijn twee brandweerlieden vermist. Dat is een actueel scenario. Bovendien is een werknemer, een heftruck chauffeur, gewond geraakt. Hij was in paniek weggerend en achter de vuurhaard gekomen." De ploeg moest een beknelling oplossen, een slachtoffer redden en proberen de uitbreiding van de brand te voorko men. Omdat er twee brandweerlie den worden vermist (waarvan één slachtoffer bij de beknelling en de ander die bij zijn collega was ach tergebleven) was de blusgroep met autovak terechtgekomen. „Je wil niet weten hoe ik dat heb proberen tegen te houden. Maar ze wilden het graag", zegt Eskes senior. Daarom nam hij in 2000 met het oog op de toekomst van zijn zoons het autobe drijf van Van Sprundel in Bergen op Zoom over. Hij had dat in eerste in stantie nooit gedacht. „Ik had vrese lijk veel ambitie", verklaart hij. De oudste zoon bleef in Tholen. Ar jan werkt daar samen met monteur Corné Polderman uit Sint-Anna land. „Hij wil Tholen graag aanhou den vanwege de trouwe klanten kring." Eskes vertelt dat de groei op die locatie weliswaar beperkt is, maar dat het hem niet verstandig lijkt om dat bedrijf af te stoten. Bo vendien concurreren de twee bedrij ven volgens hem niet met elkaar. Ook in Bergen op Zoom gingen de zaken goed. „We hebben een enor me groei meegemaakt en besloten voor een nog ruimere opzet te kie zen." De locatie in Bergen op Zoom is van de hand gedaan en in nog geen anderhalve week tijd is de hele inboedel verhuisd naar het nieuwe vier man incompleet en moest er een tweede worden opgeroepen. Dat was de blusgroep van Sint-Anna land. Toen de heftruckchauffeur was gevonden, bleek hij brandwonden te hebben op beide onderarmen. Jacob Moerland speelde ambulancemede werker. Hij bracht het slachtoffer naar de brandweerwagen waar zijn armen met water werden natgehou- den. De 35-jarige De Klerck is nog vrijwilliger in zijn woonplaats Nieuw-Vossemeer, maar is van plan met zijn vrouw en twee kinderen naar Tholen te verhuizen. Zijn vrouw werkt in Ten Anker. Hij was één van de veertien kandidaten die naar de functie bij de veiligheidsre gio deden. De Klerck was vesti gingsleider bij Leijs, een groothan del in ijzerwaren in Steenbergen. „Van de commercie naar de ambte narij. Een hele stap, maar de brand weer is een hele dynamische organi satie." Zijn zoontjes Jochem (4) en pand. De occasions kunnen zelfs binnenstaan in Halsteren. Eskes wil graag nog verder groeien binnen het nieuwe pand en daarom heeft de werkplaats meer mogelijk heden met vijf bruggen. Dat schept ook werkgelegenheid, want naast de twee zoons, zoekt hij nog een mon teur. „Maar het is een probleem om die te vinden." Ook is er een recep tioniste aangenomen en de verkoper is meeverhuisd vanuit Bergen op Zoom. Naast Eskes en zijn vrouw Aagje, die ook hier en daar een handje meehelpt, werken er in totaal vier mensen in de nieuwe behui zing. Eskes senior sleutelt al een poosje niet aan de auto's, maar verricht zo als hij het zelf noemt nog hand- en spandiensten. Zijn hoofdtaak is het papierwerk. „Ik verzorg de totale administratie van de twee bedrij ven." Hij is van plan om een stapje terug te doen, maar van stoppen wil hij niet weten. „Ik hoop op mijn tachtigste hier nog rond te lopen." Zie ook pagina 8 en 9. Jelco (1) zijn komen kijken. Jochem die brandweerautootjes spaart, mag in de pauze even de grote helm van zijn vader opzetten. De vacature van Leon Havermans die naar de brand weer in Bergen op Zoom vertrok is opgevuld door André Maranus. Hij is bij het korps Tholen beleidsmede werker van de veiligheidsregio en fungeert als jurylid. Van de 65 Zeeuwse ploegen hadden zich er 31 aangemeld uit alle delen van de provincie. Een van de drie korpsen van het stadsgewest Middel- burg/Vlissingen en de brandweer uit Koewacht meldden zich af. Brand weercommandant J. de Feijter: „We moesten voor de dekking zorgen. Omdat we het in blokken hadden in gedeeld van vier blusgroepen in twee uur konden we niet gaan schuiven van de ene naar het andere blok. Daarom is de parate groep van Sint- Annaland ingezet als figurant maar verder niet beoordeeld. De officier van dienst moest een tweede ploeg inzetten. Bekeken is of de communi catie tussen hem en de bevelvoerder van het tweede team goed is verlo pen. Het was een complexe situatie." De veilinghal was in tweeën ver deeld. Aan de voorzijde was een an dere baan ingericht. In een van de ruimtes beneden was brand uitge broken. Het vuur moest worden be streden met water, de tweede ploeg moest gaan uitzoeken of er slacht offers in de ruimte daarachter wa ren. Bovendien was het vuur door geslagen naar boven via het plafond van de kantoorruimte. Die ruimte was echter alleen bereikbaar via een trap in de loods (boven de mijnzaal) waar ook een slachtoffer lag. De trap was voor de veiligheid afge schermd met een wand kuubkisten. Oplettende brandweerlieden hadden beneden al kunnen constateren dat er sprake van een illegale activiteit was. Er lag een stroomkabel en er Volgens brandweercommandant J. de Feijter is het een landelijk pro bleem. „Daarom wordt er nu aan ge werkt om op de meldkamer een ver schil te maken tussen een dag- en een nachtsituatie, 's Nachts zijn er voldoende mensen beschikbaar, overdag niet altijd." Op deze manier kan de brandweer tijd winnen door alvast uit te rukken, is het idee daar achter. „Via een rekenprogramma met postcodes en afstanden kan dan bepaald worden welke blusgroep als tweede uitrukt. Als er bijvoorbeeld bij de vis, het watersnoodmonu ment, wat is gebeurd, zal de blus groep van Sint-Maartensdijk er naar toe gaan, gebeurt er iets op de Oude- landsedijk dan zal Sint-Annaland er heen gaan." De wervingsactie van de brandweer voor nieuwe vrijwilligers heeft tot nu toe 22 reacties opgeleverd. Elf daar van worden uitgenodigd om op ge sprek te komen. In Tholen werd op de braderie aandacht gevraagd voor de duikploeg, in Sint-Maartensdijk en Stavenisse, werd huis-aan-huis een folder verspreid om nieuwe men sen aan te trekken. De animo valt De De Thoolse VVD vindt dat gemeente en provincie lokaal moeten bankie ren. „Blijkbaar is een beetje extra ren te ook voor de overheid heel belang rijk, nu er diverse gemeenten en provincies hun geld bij een IJslandse bank hebben gestald. Hoe dit te rij men is met de lokale binding die een gemeente en provincie toch moet hebben, is niet iedereen duidelijk. Ge lukkig bleek dat de gemeente Tholen niet op het lijstje staat.' De liberalen gaan hier echter voorbij aan het feit dat b. en w. de gemeenteraad hebben ingelicht over 4Ö0.0(X) euro die de ge meenschappelijke regeling SaBeWa bij de IJslandse bank Landsbanki heeft ondergebracht. SaBeWa is het samenwerkingsverband van de ge meenten Tholen, Goes, Borsele en Kapelle die zorgt voor de inning van stond een kist met plantjes. Er was een heuse hennepkwekerij in aan bouw. Behalve de veiling was ook het ter rein van de CZAV in gebruik voor de wedstrijd. Aan de voorzijde moest hulp geboden worden aan een slachtoffer die een ongeval had ge had met een trekker en kar. Daarbij was een man met zijn arm onder de klep van de wagen gekomen. De arm was afgekneld waarbij hij te vens een slagaderlijke bloeding had opgelopen. De beknelling was zelfs zo erg het slachtoffer zijn hand ver loor. Het was zaak snel de ambulan ce in te schakelen. Achter de loods ging het om het ontsmetten van collega's die bij een kleine lekkage een chemisch goedje over hun speciale pakken hadden gekregen. Dat wordt met water van het pak gespoten. Dit keer werd ge controleerd of dat goed was ge beurd. In een donkere container werd de man in zijn schone pak met uv-licht beschenen. Daarmee wor den de spetters van het spul op het pak nog zichtbaar. Behalve het dich ten van de lekkage was dit dus ook een van de aandachtspunten van de jury. De Feijter: „Normaal gespro ken wordt zoiets nooit zichtbaar ge maakt. Nu vielen er een aantal ploe gen door de mand." Het was een drukte van belang in en bij de brandweerkazerne aan de Vei- lingweg. Niet eerder waren er zo veel brandweerwagens geparkeerd. Het terrein en de kazerne was om gedoopt tot Toaverkot, gemeente Sint-Annaland. Alle ploegen deden dezelfde oefe ning. Er waren vier winnaars 1 stadsgewest Torenweg op de banen 1 en 5 met 1396 punten. Yerseke op de banen 2 en 5 met eveneens 1396 punten, Zierikzee op de banen 3 en 6 met 1390 punten en Dreischor op de banen 4 en 6 met 1442 punten. Bij de officieren van dienst er de den er acht mee) won Jeroen Brusse van de veiligheidsregio Zeeland. Feijter niet tegen. „Een aardig aan tal." Onder de aanmelders is één vrouw. De belangstellenden komen uit Tholen, Sint-Maartensdijk en Sta venisse. Ook voor Sint-Philipsland zijn er aanmeldingen, terwijl er voor deze blusgroep niet is geworven, zegt De Feijter. Die worden echter op een lijst gezet. De commandant hoopt dit jaar de gesprekken met de kandidaten afgerond te hebben omdat er in janu ari de brandwachtopleidingen begin nen. „We hebben voor vijf groepen 80 mensen nodig maar we mogen er 90 aannemen. Het is goed om er al tien voor te sorteren." De Feijter wijst er op dat er de ko mende jaren een aantal vrijwilligers vanwege hun leeftijd zullen stop pen. Het gaat dan om spuitgasten die hun dienstverband na hun 55ste steeds met een jaar hebben ver lengd, zoals Adrie van de Reest en Bram van Iwaarden van de blus groep Sint-Annaland en Addy Gil- jam van de blusgroep Sint-Maar tensdijk. de lokale belastingen en heffingen. De gemeente Tholen zit daarbij voor 100.000 euro in het schip. VVD-sta- tenlid Carla de Paepe voelt niets voor de suggestie van minister Bos van fi nanciën dat gemeenten en provincies hun spaargeld bij de staat moeten on derbrengen. „Dat is in stri jd met de provinciale en gemeentelijke autono mie." De Paepe heeft van gedeputeer de Poppelaars begrepen, dat het pro vinciaal bestuur er na overleg met de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) op vertrouwt, dat de 5 miljoen euro die op advies van de BNG bij de failliete Amerikaanse bank Lehman Brothers was ondergebracht, terug komt. „De jurist van de provincie is hard aan het werk. Mogelijk komt daar na het volgende overleg met de BNG nog een externe jurist bij." De provincie was er overigens van uitge gaan, dat de in 2002 ingelegde 5 mil joen zou aangroeien tot 9,5 miljoen euro. maar die hoop lijkt ijdel. Eskes senior en zijn wee zoons Hermen en Marco beginnen zaterdag op hun nieuwe locatie in Halsteren. Arjan (rechts) blijft het autobedrijf in Tholen runnen. autovak terechtgekomen. „Je wil pand. De occasions kunnen zelfs .j-- r- j nam hij in 2000 met het oog op de heeft de werkplaats meer mogehjk- Zljn due zoons twee autobedrijven runt. Een daarvan IS toekomst van zijn zoons het autobe- heden met vijf bruggen. Dat schept A F. stantie nooit gedacht. „Ik had vrese- teur. „Maar het is een probleem om ..fl_ T- i r Corné Polderman uit Sint-Anna- Zoom. Naast Eskes en zijn vrouw In het kader van de waterschapsverkiezingen roept de PvdA de inwoners van Zeeland op om een oplossing te bedenken voor het steeds droger wor den van de bodem. Het beste idee wordt beloond met een cadeaucheque van 250 euro. Onder het motto 'Hoe wordt mijn tuin een spons?' schakelt de PvdA de Zeeuwse bevolking in om een slimme oplossing te vinden. Ideeën kunnen tot 25 november gemaild worden naar de lijsttrekker voor de waterschapsverkiezingen, Wilma Brouwer: wc.brouwer@zeelandnet.nl. De gebiedscommissie Tholen/Sint Philipsland van het waterschap Zeeuwse Eilanden vergadert maandagavond in Meulvliet in Tholen. Op de agenda staat onder meer: de betekenis van de waterschapswet voor de burger. Ver der wordt informatie verstrekt over de werkzaamheden van het waterschap in dit gebied. Aan het begin van de vergadering, die om half acht begint, kan er worden ingesproken over onderwerpen die men onder de aandacht van het waterschapsbestuur wil brengen. De openbare algemene ledenvergadering van het CDA Tholen staat maan dag 10 november in het teken van water. Weliswaar geeft wethouder Kees van Dis een inkijkje in enkele actuele politieke beslissingen, maar centraal staat vooral de inleiding van Jacob Mol uit Sint-Maartensdijk. Deze dage lijks bestuurder van het waterschap Zeeuwse Eilanden is lijsttrekker voor het CDA bij de waterschapsverkiezingen, voor de categorie ingezetenen, in november. De categorie vertegenwoordigt het algemene belang van het wo nen, werken en recreëren in Zeeland boven de Westerschelde. Iedereen is welkom op deze bijeenkomst, die wordt gehouden in Meulvliet in Tholen en begint om half acht. De blusgroepen van Sint-Philipsland en Stavenisse kunnen volgend jaar overdag rekenen op bijstand van de blusgroepen van Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk. Het is een maatregel om sneller uit te rukken. Voor een uitruk zijn zes mensen nodig. Als er voor de bezetting overdag van de blusgroepen in Stavenisse en Sint-Philipsland niet voldoende mensen zijn, dan kan de bevelvoerder een andere blusgroep oproepen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 7