I' Tholenderwijs w Woensdag 12 november kernbezoek Tholen Brandpreventieweek N286 Tholen-Halsteren 7-10 november afgesloten Test uw rookmelder elke maand! Aanmelden Vrijwilliger van het Jaar Donderdag 30 oktober 2008 www.rookmelders.NU (^BRANDWEER Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 44 gemeente Tholen i U heeft rookmelders...da's mooi! mar weet u wel zeker dat ze het doen? Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl De gemeente organiseert, in samenwerking met de GGD zeeland een nieuwe cursus, 'Opvoeden zo'. Dit is een cursus voor ouders van kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Kinderen kunnen heel lief zijn, maar soms ook knap lastig! In deze cursus worden al uw vragen beantwoord. U krijgt praktische tips, informatie en kunt ervaringen uitwisselen rondom de opvoeding van uw kind. De cursus bestaat uit 6 bijeenkomsten. Op dit moment is de laatste cursus in een serie van 5 cursussen in 2008, nog niet vol. Voor deze cursus zijn nog 10 plaatsen beschikbaar. Als u belangstelling heeft voor deze cursus nodigen we u van harte uit om deel te nemen. Hier staat meer informatie: Woensdag 12 november aanstaande heeft u het voor het zeggen. Letterlijk! De gemeenteraad nodigt u op die dag uit om uw ideeën, opmerkingen en wensen te geven over uw woonkern. Onder het genot van een kopje koffie of thee willlen wij graag met u praten. Is het prettig wonen in Tholen? Wat kan er beter? Hoe ziet de toekomst van Tholen er volgens u uit? Laat het ons weten op 12 november aanstaande. Wij, de gemeenteraad, vinden de dorpen binnen onze gemeente belangrijk als leefgemeenschappen. Wij willen weten wat daar leeft. Daarom bezoeken we de kernen om te luisteren naar de inwoners. We zijn in 2005 begonnen in Poortvliet. Na Stavenisse en Oud-Vossemeer volgden Anna Jacobapolder en Scherpenisse en nu is Tholen aan de beurt: Het kernbezoek vindt plaats op woensdag 12 november om 19.30 uur in het atrium van het gemeente huis. Noteert u deze datum alvast in uw agenda en de gemeenteraad ziet u graag verschijnen. Plaats Datum Tijd Trainers Kosten Aanmelding Tholen Zoekweg 8 4691HT Tholen 5, 12, 19, 26 november en 3, 10 december 19.30-21.30 uur Pieter Mulders en Martin van der Hoek gratis secretariaat jeugdgezondheidszorg GGD Zeeland 0113 249406 op werkdagen 8.30-17.00 uur of via email adres secretariaat-jgz@ggdzeeland.nl Uiterste inschrijfdatum t/m maandag 3 november 2008 Meer informatie kunt u vinden op: www.ggdzeeland.nl/jeugdgezondheidszorg U kunt telefonisch informatie opvragen via 0113-249406 via contactpersoon Martin van der Hoek, jeugdverpleeg- kundige of Truus van Oostenbrugge regio coördinator van de jeugdgezondheidszorg GGD Zeeland. De provinciale weg N286 tussen Tholen en Halsteren is in het weekend van 7 tot en met 10 november geheel afgesloten. Het asfalt wordt dan vervangen. Het betreft het gedeelte vanaf de brug over het Schelde-Rijnkanaal tot aan het viaduct over de Noorderkreekweg. De werkzaamhe den beginnen op vrijdag 7 november 20.00 uur en zijn uiterlijk gereed maandagmorgen 10 november om 06.00 uur of zoveel eerder als mogelijk. Doorgaand verkeer van Tholen naar Halsteren wordt omgeleid via Oud Vossenmeer, Nieuw Vossenmeer en Steenbergen. Vanuit Halsteren komt een omleiding via Steenbergen, Oud Vossenmeer, Nieuw Vossenmeer naar Tholen. Hulpdiensten als brandweer, ambulance en politie maar ook lokaal verkeer kunnen van de parallelweg gebruik maken. Voor de verkeersveiligheid wordt het verkeer op de brug geregeld met verkeerslichten. Indien de weersomstandigheden het niet toelaten, worden de werkzaamheden opnieuw ingepland. De maand oktober is de maand van de brandpreventie. Ieder jaar geeft de brandweer in samenwerking met de brandwondenstichting in oktober extra aandacht aan dit onderwerp. Dit jaar is het thema voor het derde achter eenvolgende jaar de rookmelder. Waarschijnlijk komt het vreemd over dat dit thema nu voor de derde keer terug komt. Toch is het nodig, omdat nog steeds ongeveer 30% van de bevolking geen rookmelder heeft. De veiligheidsregio zeeland organiseerde dit jaar samen met de gemeentelijke brandweer een actie voor de scho len. Alle kinderen van groep 7 en 8 hebben een enquêteformulier gehad om thuis in te vullen samen met hun ouder(s) of verzorger(s). Onder de inzenders wordt per school een blusdeken verloot, ook de school met de meest ingeleverde formulieren (procentsgewijs) krijgt een blusdeken. Kijk voor meer informatie op www.brand- weertholen.nl onder het kopje nieuws. U kunt zelf hier ook de enquête invullen en zien hoe veilig het bij u thuis is. Mocht u meer informatie willen over bandveiligheid dan kunt u contact opnemen met de afdeling preventie via het nummer 0166-668200 of via brandpreventie@tholen.nl De jaarlijkse vrijwilligersavond wordt dit jaar op 28 november in de hal van het nieuwe gemeen tehuis in Tholen georganiseerd. Vanaf 19.30 uur zijn alle vrijwilligers van harte welkom. We willen door het aanbieden van deze avond alle vrijwilligers uit onze gemeente bedanken voor het vele werk dat zij belangeloos doen voor de Thoolse samenleving. Vrijwilligerswerk is heel veelzijdig en wordt door veel mensen gedaan. Deze avond wordt speciaal voor de vrijwilligers georganiseerd om u te kunnen bedanken voor uw inzet. Zet 28 november daarom alvast in u agenda. De ontvangst is vanaf 19.30 uur en de avond zal beginnen om 20.00. Vrijwilliger van het Jaar Op deze avond wordt de Vrijwilliger van het Jaar en de Vrijwilliger van de toekomst bekend gemaakt. Ook zal er een speciale vermelding zijn voor een groep vrijwilligers. Zij staan symbool voor alle vrijwilligers. U kunt via de website van de gemeente Tholen vrijwilligers opgeven, waar van u vindt dat ze Vrijwilliger van het Jaar of Vrijwilliger van de toekomst zijn. Let op dat de aan meldingen uiterlijk volgende week dinsdag 4 november binnen moeten zijn. Voor informatie kunt u contact opnemen met servicebureau Voor Elkaar door te bellen naar 0166- 668200 of door een mail te sturen naar servicebureau@tholen.nl. Formulieren zijn ook te down loaden via www.tholen.nl, wonen en welzijn, Servicebureau, Nieuws BOUWEN - Kerkstraat 69 (Stavenisse): het plaatsen van een dak- opbouw; - Jonkheer v. Vredenburchlaan 53 (Tholen): het plaatsen van een aanbouw aan de woning; - Ambachtsweg 16 t/m 44 (Tholen): het oprichten van een bedrijfsverzamelgebouw; - Gildenstraat 12 (Tholen): het plaatsen van een tuinhuis; - Bosdreef 11 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van een woning; - Wilhelminastraat 1 A (Sint Philipsland): het plaatsen van serre en een dakkapel; - Blauwstraat 1 t/m 31 (Sint-Maartensdijk): het gedeel telijk veranderen van de gevels; - Ceciliaweg 11 (Sint-Annaland): het plaatsen van een dakkapel; - Oudelandseweg 5 (Sint-Annaland): het gewijzigd uit voeren van een verleende vergunning; - Bierensstraat 78 en 80 (Sint-Annaland): het bouwen van 2 woningen met berging; - Hoenderweg 8 (Sint-Annaland): het verbouwen van de woning; - Oranjerie 42 (Tholen): het plaatsen van een dakkapel op voordakvlak; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 10 november 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 6 en vrijdag 7 november 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Industrieweg 6 (Sint Philipsland): het plaatsen van een afdak voor een machineberging, verz. 20 oktober 2008; - Ceresweg 1 (Tholen) het vergroten van een woning, verz. 22 oktober 2008; - Zoekweg 4 (Tholen): het plaatsen van een tent con tainer, verz. 22 oktober 2008; - Oudelandsedijk 1 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 22 oktober 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 17 tot en met 21 oktober 2008 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Els in het plant soen tegenover Frank van Borselenstraat 30 St. Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 2 Sierappels ter hoogte van Burgemeester Baasstraat 4 en 8 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. N ONTWERPBESLUIT VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLA Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende verzoek vrijstelling willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Sportlaan ongenummerd te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een sport- en gemeenschapscentrum (2008/250); Vanaf 31 oktober 2008 tot en met 11 december 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbe sluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hogeweg 2 te Öud-Vossemeer: het plaatsen van een schuur (2008/0240). Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 3 oktober 2008 tot en met 16 oktober 2008 ter inzage gelegen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Oude Werf 2 te Tholen: het uitbreiden van 2 steigers en het plaatsen van een kozijn in de rechterzijgevel van een woning (2007/444); Abraham Beeckmanlaan ong. te Tholen: het plaatsen van 2 ballenvangers op een trapveld/trainingsveld (2008/162); Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Geertruidaweg ongenummerd (Z040) te Scherpenisse: het plaatsen van een tuinhuis (2008/272); De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 5 september 2008 tot en met 16 oktober 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 13 novem ber 2008 besluiten op de verzoeken om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvragen om bouwvergunning. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluiten. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 20 oktober 2008 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieu beheer naar aanleiding van de aanvraag van de heer J. van Leijsen, Pelleweg 1 te Poortvliet in verband met het veranderen van het loon- en mestdistributiebedrijf annex landbouwbedrijf, gelegen aan de Pelleweg 1 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13