Bewoners Waterfront Tholen hebben voortaan een eigen vlag 'AEX met de helft naar beneden, de collecte maar 27 euro minder' Geen vergunning voor extra ambulancedienst Geslaagd weerzien na periode van 63 jaar Weer verzet tegen vergunning varkensstal Huur 530 euro per maand WV-directeur Ausems: Eigen vlag is een eigen gezicht Keurmerk SMWO Thoolse collectanten Nierstichting in het zonnetje gezet Donderdag 16 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Alarmering Bios Ambulancezorg te Rotterdam, onder meer werk zaam op Goeree-Overflakkee, krijgt van de provincie geen vergunning voor het exploiteren van een ambulan cedienst in Zeeland. De aanvraag was ingegeven door berichten dat er problemen zouden zijn met betrekking tot de continuïteit van de ambulancezorg in het Zeeuwse. Extra geld voor achterstand kind Universele sleutel Eersteklassers ulo uit 1945 treffen elkaar „We zaten naast elkaar op de achterste bank. Dat hebben we vandaag weer maar gedaan. Maar we pasten er min der goed in dan 63 jaar geleden." Adrie Punt-Hanse en Nel Slager-den Engelsman uit Oud-Vossemeer genieten van het weerzien met hun klasgenoten van de ulo. De eerste klas van 1945 trof elkaar in streekmuseum De Meestoof. Vele tientallen inwoners zetten zich jaarlijks in om te collecteren. Bijvoorbeeld voor de Nierstichting. In Tho- len-stad gingen daarvoor vorige maand 49 mensen op pad. Hen bood de organisatie een avond aan met gezel ligheid, informatie en dankbaarheid. Negen collectanten werden in het zonnetje gezet, waaronder de bijna negen tigjarige Nel Bijl. Negende collecte Bloemdijken niet serieus genomen Oude tegenstanders van de vestiging van megavarkens- houderij Britt in Oud-Vossemeer hebben zich weer ge meld bij de Raad van State. Maandag eisten ze daar ver nietiging van de nieuwe milieuvergunning die een uitbreiding regelt met ruim 3700 varkens. Omwonenden E. Geluk, M. de Wit, de familie Schrauwen en de stich ting Varkens Nee vinden dat de provincie Zeeland zijn huiswerk slecht heeft overgedaan. Bewoners van het Water front in Tholen met een ei gen boot zijn voortaan voor iedereen herkenbaar: zater dagmiddag is een eigen Wa- terfrontvlag en -vaan gepre senteerd. Voorzitter Rinus de Korte van de vereniging van eigenaren Eendrachts- weg en mevrouw Ausems van de VVV Zuid-Beveland en Tholen ontrolden de vlag aan de mast die op de stei ger bij de woningen staat. „Een eigen vlag is een eigen gezicht, iets wat u gemeen schappelijk heeft", zei me vrouw Ausems. Saamhorigheid Platte pret VERVOLG VAN WOZOCO Volgens Kloet is het noodzakelijk om een combinatie te zoeken met andere functies. Zoals het onder brengen van de huisarts (Brussen zit nu in een huurwoning aan het Clo- veniersplein), de fysiotherapeut, de SVRZ en bijvoorbeeld de gymzaal en het dorpshuis. „Als je dat niet doet, dan wordt het erg lastig." Dat het voor de inwoners veel te lang duurt, daar was Kloet het helemaal mee eens. Wesdorp wilde weten waar dat nu aan ligt. Volgens de di recteur is er 7 tot 8 jaar nodig om 'zulk soort gebouwen' te kunnen re aliseren. „Maar dat kun je de men sen bijna niet vertellen. Het is in het bebouwde gebied, een combinatie met zorginstellingen is niet makke lijk, je hebt te maken met onderzoek naar plantjes en diertjes." Als het centrum er over 2,5 jaar staat, dan is dat een jaar later dan het gemeentebestuur in augustus 2007 aangaf. RDBM architecten en adviseurs uit Terneuzen was toen al bezig met het maken van een plan voor de indeling van de ruimte en de plaats van het gebouw. Op 10 april 2007 werd dat voorgelegd aan de bewoners. De appartementen gaan per maand 531,31 euro kosten. De kale huur bedraagt 460 euro. Daarbovenop zijn kosten voor de verlichting van de openbare ruimten van 4,50 euro, voor het schoonmaken van deze ruimten 12 euro, voor kapitaals- en onderhoudslasten van de gemeen schappelijke ruimten 4,50 euro en voor de huismeester 9 euro. Dan zijn er nog zogenaamde subsidiabe le kosten voor onder meer het schoonmaken van dakgoten, ont stoppen riolering, verzekering, on derhoud gemeenschappelijke tuin, alarminstallatie, zonneschermen en administratiekosten. Op de eerste en tweede verdieping is plaats voor elke zeven apparte menten, op de derde is plaats voor vier koopappartementen. De wonin gen op de eerste verdieping worden 98 vierkante meter groot, die op de tweede verdieping 102 vierkante meter. Mocht het niet lukken er een dorpswinkel in onder te brengen. En mochten ook de huisarts en de fysi otherapeut afhaken, dan kunnen er op de begane grond nog drie wonin gen worden gemaakt. Óp de begane grond kan ook een gezamenlijke woonkamer worden ingericht. Die zou vergroot kunnen worden met een zaaltje voor een biljarttafel. Die ruimte zou weer verbonden kunnen worden met de gymzaal/dorpshuis, licht Kloet toe. „Óp die manier ont staat er wat meer levendigheid. Volgens Kloet is het de vraag of de huurwoningen aan de overkant van het woonservicecentrum er over 15 of 20 jaar nog zullen staan. „Als wo ning hebben ze eigenlijk geen toe komst. We hebben de mensen wel de garantie gegeven dat ze er de ko mende tien jaar nog kunnen blijven wonen als ze dat willen. Over 15 tot 20 jaar zal dat toch anders zijn. Dan worden de kavels groter en creëer je daarmee meer ruimte" In het woonservicecentrum komt ook de SVRZ die (huishoudelijke) zorg gaat leveren en ook voor de alarmering gaat zorgen. Zorgleid- ster Corrie van Popering heeft al de nodige ervaring in de andere tehui zen van de SVRZ. „Er zijn hier van avond ook kinderen geweest die zich kwamen oriënteren voor hun ouders. Voor sommigen is het al een gepasseerd station. Voor hen is het al te laat. Het duurt gewoon te lang." Bij de panelen met de tekeningen van het gebied, hebben Edwin Lind- hout en Sara Kooyman van RDBM over het algemeen positieve reacties gehad. „Maar ze spreken wel de wens uit dat het snel gerealiseerd wordt," zegt Lindhout. „Het is ook nog wel vaag, omdat er nog niks vast ligt." Chiel Bijl uit de Maria van Nassau- straat is ook komen kijken, samen met zijn zoon en schoondochter. Hij heeft zich nog niet ingeschreven. „Het plan lijkt me wel wat, maar ik zou liever naar Maartenshof gaan. Ik woon al bijna dertig jaar in Scherpenisse, maar ik kom van Smurdiek." Provincie ziet geen noodzaak, ondanks problemen RAVZ Bios verzocht ook formeel om in aanmerking te komen voor vrijko mende en nieuw te verlenen vergun ningen, betreffende zowel spoedritten als besteld vervoer. De provincie ontkent niet dat er bij de RAVZ, werkzaam boven de Wester- schelde, financiële problemen zijn waarbij een faillissement niet is uit te sluiten. Maar ze vindt het niet voor de hand liggen om daarop vooruit te lo pen. De wet voorziet er bovendien in dat wanneer er minder ambulances voorhanden zijn dan in de vergun ning is voorgeschreven, de gemeente besturen dat moeten oplossen. Kwali teit en continuïteit zijn, wat de provincie betreft, op dit moment evenmin in het geding. Middelburg ziet, gezien de schaal van Zeeland, geen ruimte voor een extra vergun ning en juicht een aanbieder van bui ten de regio niet toe. Bios krijgt daar om een afwijzing, en dat geldt ook voor een tweede zorgaanbieder die belangstelling heeft getoond om de bestaande vergunningen over te ne men. Op dit moment loopt, op initiatief van de GGD, een onderzoek naar het vormen van een samenwerkingsver band tussen RAVZ, GGD en GHOR. De gemeente Tholen krijgt voor het komend schooljaar 211.000 euro voor het wegwerken van achterstan den bij schoolkinderen. Vorig jaar was dat bedrag lager, namelijk 145.000 euro. Dit geld wordt be schikbaar gesteld door het rijk en komt voort uit de wet Lokale Educa tieve agenda die tot en met 2010 is vastgesteld. De nadruk wordt hierin gelegd op de voorschoolse periode van kinderen in de leeftijd van nul tot vier jaar. Er wordt extra aandacht gegeven aan kinderen op de peuterspeelzaal en de kleuterschool, zodat deze zonder ach terstand naar groep 1 van de basis school kunnen doorstromen. Een an der aandachtspunt dat voorgeschre- Daamaast zijn er ontwikkelingen gaande die ten aanzien van ambulan cezorg meer een relatie leggen met ziekenhuizen. Ook dat zijn voor de provincie redenen om het verzoek van Bios niet te honoreren. Hoewel momenteel gedeputeerde staten nog beslissen over het afgeven van een dergelijke vergunning, ligt een wetswijziging bij de Eerste Ka mer die beoogt dat te veranderen. Bij de bespreking van het kwaliteits jaarverslag 2007 is in de cliëntenraad RAVZ, waarvan Chr. Koopman uit Sint-Maartensdijk deel uitmaakt, meegedeeld dat over het verplaatsen van de post Tholen nog geen duide lijkheid bestaat. Koopman heeft, naar aanleiding van een voorval aan de Zuiddijk in Sint Philipsland, het uitrusten van ambu lances met een universele sleutel aan gekaart om te voorkomen dat men voor een gesloten poort of slagboom komt te staan. Het blijkt dat het am bulancepersoneel al over sleutels be schikt van slagbomen van campings en dergelijke, maar niet van objecten die in beheer zijn bij het waterschap. ven wordt door het rijk is het voorko men van zwarte scholen. Gemeente Tholen kent dit probleem niet. Het beleid is geschreven voor stedelijke gemeenten, terwijl Tholen een platte landsgemeente is. Daarom wordt er lokaal een andere invulling aan dit punt gegeven. In Tholen wordt met het bestaande anti-pestproject ingezet op begrip tussen leerlingen van ver schillende religieuze overtuigingen. Voor de overige 15 procent van het te besteden bedrag mag de gemeente zelf kiezen aan welke achterstand aandacht wordt besteed. Scholen krijgen zelf ook geld voor het weg werken van achterstanden. De ge meente heeft daarom samen met de scholen de aanpak voor komend jaar besproken. Het college van burge meester en wethouders kreeg het plan in de vergadering van dinsdag voorgelegd. inrichtingsplan met mogelijke leerlingen werden in klas 3 ge plaatst, de rest ging naar klas 2. Zo doende deden ze niet allemaal gelijk examen. En ook is het de reden dat een deel van de aanwezigen elkaar vorig jaar ook al trof, maar een an der deel niet. Piet den Engelsman uit Amersfoort (opgegroeid in de Kerk straat in Tholen) bijvoorbeeld is al 58 jaar van het eiland weg en vindt het prachtig om te horen wat er van zijn klasgenoten van weleer is ge worden. Adrie Punt en Nel Slager woonden allebei in de Hikkepolder (Adrie woont er nóg) en fietsten dagelijks samen naar school. „Het is ontzet tend leuk om iedereen weer eens te zien", zegt Adrie. „Je kreeg tevoren een lijst met namen toegestuurd. Dan denk je: wie is dat ook al weer? Je probeert er gezichten bij te ver zinnen. En als je ze dan hier ziet, is de herkenning er tóch." De reünisten halen gezellig herinneringen op, en vertellen elkaar hoe hun leven is ver lopen. Ruim zestig jaar zijn er verlo pen sinds ze op de ulo zaten. Een ge deelte van de groep geniet als afsluiting in de koffiekamer van het museum van een koud buffet. In Tholen coördineert Siem Baaij de collecte voor de Nierstichting sinds 2004. Hij wordt bijgestaan door de wijkhoofden Jolinda Bout, Riet Roggeband en Diana Schone- veld. Zij sturen een groep van 49 mensen aan, die jaarlijks voor dit goede doel op pad gaan. In de aula van het Calvijn college vertelde Baaij hen donderdag wat er in Tho len allemaal in de collecteweek in het najaar voorafgaat. Dat begint in februari/maart met het nalopen van de collectantenlijsten. Hij meldde de opbrengsten van de afgelopen jaren. In 2004 was dat 1731 euro. „Dat vond ik vrij stevig. Tholena- ren zijn best vrijgevig." Het liep op naar 2005 euro in het volgende jaar, 2153 euro in 2006 en 2404 euro vo rig jaar. „Dit jaar was het ietsje minder. Hoe dat komt, weet ik niet." Er werd 2377 euro ingeza meld. „Het valt dus mee. De AEX ging de afgelopen weken met de helft naar beneden, de collecte was maar 27 euro minder." Baaij heeft wel een doel, zei hij: „Met dit aantal collectanten zou ik de 2500 euro willen overschrij den." Hij voegde er meteen aan toe dat voor een plaats als Tholen ei genlijk 70 collectanten nodig zijn. „Maar hoe krijg je er mensen bij? En hoe lang houden ze het vol? U collecteert drie tot vier uren. Wan neer u nu eens net zoveel tijd zou steken in het werven van een col lectant. Zelf heb ik bijvoorbeeld dit voorjaar dertig adressen gebeld." Eén van de aanwezigen merkte op dat mogelijk ook mannen gevraagd zou kunnen worden om met de col lectebus rond te gaan. Nu zijn het allemaal vrouwen die het doen. „De mannen laten het kennelijk aan de vrouwen over. Maar het is een aandachtspunt", zei Baaij. Hij be dankte de school voor het beschik baar stellen van de ruimte en de da mes Linda en Ellis Deurloo voor het verzorgen van de koffie, drank jes en hapjes. Een aantal trouwe collectanten werd in het zonnetje gezet. Van de meeste was niet precies bekend hoe vaak ze op pad zijn geweest. „Dat is in het verleden niet zo goed bij gehouden." Acht dames kregen een hangertje, penning of collectebusje. Mevrouw Nel Bijl had dat allemaal al, zodat haar een envelop werd overhandigd. Twee collectantes wa ren afwezig en krijgen, verzekerde Baaij, hun attentie thuisbezorgd. Tien jaar collectant is T.J. Aarnoud- se; minstens twintig jaar L.S. van Duivendijk, 1. van Gorsel. M. Po- tappel, J. Rijsdijk, M. Leunis, C.M. Kwist en C.J. v.d. Velde. Mevrouw Bijl gaat al meer dan der tig jaar voor de Nierstichting op pad. Ook nu nog, hoewel ze deze week 90 jaar hoopt te worden. Echt bijzonder vindt ze het zelf niet. „Gelukkig kan ik het nog. Maar de kracht er voor krijg ik van boven." De Thoolse collecteert al vele jaren in zorgcentrum Ten Anker, en de laatste paar jaar in Dalemhof waar ze woont. „Ik hoef er niet voor naar buiten. Anders zou het niet meer gaan." Ze doet meer collectes. „De ze week de Brandwondenstichting. Dat is de negende van dit jaar." Hoe ze voor de Nierstichting is be gonnen, weet mevrouw Bijl niet meer. Maar wel waarom ze het al die jaren heeft volgehouden. „Een zus van me heeft twaalf jaar lange gedialyseerd, en een nichtje dertien jaar." Regiocoördinator voor Zuidwest Nederland Ine Everse vertelde de aanwezigen over het werk van de Nierstichting en liet een korte, in drukwekkende film daarover zien. Vorig jaar vernietigde de Raad van State namelijk een eerder aan Britt verleende vergunning voor uitbrei ding met een nieuwe stal aan de Groene- of Hokseweg. De Raad vond toen dat de provincie te weinig rekening had gehouden met kwets bare natuur in de omgeving van de varkenshouderij. Aan de Oud Vosse- meersedijk komen belangrijke plan- Het idee voor de vlag kwam van de activiteitencommissie, gevormd door Henk van Maaren en Udo van Steede. Alle 98 woningen rond de voormalige Eendracht kregen vorig najaar een brief in de bus, met een uitnodiging aan de bewoners om een ontwerp te maken. Het idee sloeg aan, liefst 29 ontwerpen werden ingediend. Die werden, anoniem, op een website ge plaatst waarna de bewoners konden stemmen op de vlag die hun voorkeur had. Zes ontwerpen kregen stemmen, met overgrote meerderheid werd het idee van Van Maaren gekozen. Hij plaatste op de witte en blauwe gol vende banen van de Zeeuwse vlag het gestileerde vignet dat projectontwik kelaar Ligteringen destijds gebruikte om de Thoolse woonwijk te promo ten. Het toont de gesloten gevel van het appartementencomplex aan de Oude Werf met de boog van de brug over het Schelde-Rijnkanaal. „Je moet maar op het idee komen", prees De Korte initiatiefnemer Van Maaren. „En als Henk een plan heeft, dan gaat hij er helemaal voor en maakt hij mensen enthousiast. Beste Henk, jij organiseert bijeenkomsten waardoor het sociale contact wordt bevorderd. Mensen zoals jij, en je vrouw Janny als stille kracht op de achtergrond, vervullen een belangrij ke rol in onze samenleving. Jullie be trokkenheid bij het wel en wee van de bewoners en mensen in het alge meen, is groot. Jullie stralen daarbij warmte en genegenheid uit, dat dwingt respect af. Bedankt!" Theo van Werkhoven van de steigercom missie onderstreepte de dank met een attentie voor Van Maaren. De Korte betrok in zijn dankwoord iedereen die een steentje aan het maken van de vlag én de presentatie ervan had bij gedragen. De voorzitter was blij met de ruim De Waterfrontvlag wappert voortaan op de steiger in het water waar omheen de woningen zijn gebouwd. vijftig Waterfrontbewoners die za terdagmiddag naar de steiger bij het appartementengebouw waren geko men om de presentatie van de vlag te vieren. „Ook in turbulente tijden, zoals nu met de financiële crisis, kan het leven af en toe een feestje zijn. Maar dan dienen we wel zelf de slin gers op te hangen. En uw belangstel ling is mede bepalend voor het ge voel van saamhorigheid in onze leefomgeving." Dankzij een sponsor kon iedereen op champagne getrak teerd worden. En begeleid door een accordeoniste zongen de aanwezi gen uit volle borst het Waterfront lied. op de wijs van Ketelbinkie. Waar hengsten, hoogaarzen laveer den, Gevuld met oesters, mossels, sprot. Daar vaart men nu voor re creatie. /Ja dat werd toekomst, Tho- lens lot. Voor de tekst tekende Frans Zoeteweij en het lied is voor het eerst gezongen op het havenfeest in Tholen. Met een stralend zonnetje erbij was het reuze gezellig op de steiger. De Korte werd haast lyrisch toen hij be schreef hoe goed het wonen en leven in het Waterfront is. „Het uitzicht is elke dag weer anders. En we blijven hier jong, want er is altijd wat te doen." Het is genieten van de Oos- terschelde, de recreërende mensen, de dynamiek op het Schelde-Rijnka naal en het bourgondische Bergen op Zoom. Helaas zijn er ook scha duwkanten, want Van Werkhoven weet te melden dat enkele weken ge leden nog benzine is gestolen uit de tanks van bij het appartementen complex geparkeerde auto's. De activiteitencommissie richt zich normaliter op de bewoners van het complex, hoewel steeds meer men sen uit de andere woningen aanslui ting zoeken. „We organiseren een nieuwjaarsreceptie, een avondje bow len en een etentje", vertelt Van Maar en. „Of we gaan met een paar boten bijvoorbeeld een weekend naar Ant werpen." De vereniging van huisei genaren blijft de activiteitencommis sie steunen, aldus De Korte. „Want er moet nog een jeu de boulesbaan aan gelegd worden." Wethouder Goossen kon wegens een ziekenhuisopname de Waterfront- vlag niet komen onthullen, maar hij had een waardige vervanger in di recteur Ausems van de streek-VVV. Zij prees Tholen aan als een gebied dat de toerist heel wat te bieden heeft. Rust, ruimte en allerhande water om en op het eiland. „Qua kwaliteit is het aanbod bijzonder. We willen daar als VVV op een goede manier mensen mee trekken. En dan gaan we niet voor de platte pret van de kust." Mevrouw Ausems vond dat de gemeente op een goede ma nier bezig is in Tholen. „Men zoekt bijvoorbeeld naar mogelijkheden om de haven en het oude centrum méér met elkaar te verbinden. En sa men met de wethouder bekijkt onze organisatie of er, naast Sint-Maar tensdijk, een tweede VVV-kantoor kan komen in Tholen." De Waterfrontbewoners promoten Tholen eveneens, stelde mevrouw Ausems. „En hoe kan dat beter dan met een eigen vlag. Ik ben zelf een fervent watersporter en hoop uw vlag in de toekomst vaak op het wa ter te zien." Ausems kan daar zelf haar steentje aan bijdragen, want Van Maarens kleinzoon Colin van 't Hof bood haar een exemplaar aan. tensoorten voor die volgens de te genstanders moeten worden be schermd tegen de uitstoot van am moniak op de varkenshouderij. De bezwaarmakers zeggen dat de zo genoemde bloemdijken nog steeds niet door de provincie serieus zijn genomen. De nieuwe vergunning zou daarom weer moeten worden vernietigd. Hun woordvoerder wees de Raad ook op de zogenoemde richtlijn Veehouderij en stankhinder. Die regeling is hier door de provincie toegepast bij het vergunnen van de uitbreiding. Maar volgens de bezwaarmakers is die regeling intussen achterhaald. Hij onderschat de mate van stank op en rond de varkenshouderij. Nieuwe inzichten maken volgens hen ook duidelijk dat de Raad van State moet bekijken of de uitbreiding vol gens andere milieuregels nog wel kan. De provincie wimpelt de kritiek af. Zo voldoet de varkenshouderij aan de beste technische eisen die er worden gesteld, aldus een woord voerder. Hij zegt ook dat de waarde volle bloemdijk op ongeveer 900 meter verwijderd is van de varkens houderij. De invloed van ammoniak van de varkenshouderij is daar zo laag dat die onder de normen blijft. Een reden om de gevraagde vergun ning te weigeren is er dus niet, aldus de provincie. De advocaat van Britt vroeg de Raad van State om de stichting Var kens Nee buiten deze rechtszaak te houden. Hij wees daarbij naar een uitspraak die de Raad onlangs deed over de belangen van kleine milieu clubs die eigenlijk niets anders doen dan procederen. Zulke milieuver enigingen lopen grote kans om voortaan door de Raad als niet-be- langhebbend opzij te worden ge schoven. De Raad verwacht name lijk dat milieuverenigingen ook andersoortige activiteiten verrich ten. Als de Raad dit verzoek van de ad vocaat honoreert, dan maakt dat weinig uit voor deze rechtszaak. De belangen van de andere bezwaarma kers staan namelijk niet ter discus sie. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn (SMWO) heeft het HKZ- certificaat binnengehaald voor de afdeling algemeen maatschappelijk werk. SMWO claimt daarmee de eerste welzijnsinstelling te zijn die voldoet aan de eisen die nodig zijn voor dit keurmerk. De stichting ont ving tevens een compliment van de beoordelaars. Die vonden dat ze zelden een organisatie tegenkomen waar het werk met en voor de klant zo betrokken, zorgvuldig en met vakmanschap wordt uitgevoerd. Het maatschappelijk werk van SMWO heeft naast Goes en Zierikzee een vestiging in Sint-Maartensdijk. SM WO gaat het komende jaar werken aan het behalen van de certificaten voor de overige afdelingen zoals de sector welzijn. Negen trouwe collectanten voor de Nierstichting werden gehuldigd door coördinator Siem Baaij (rechtsachter) en de drie wijkhoofden. Vorig jaar zochten leerlingen uit de examenklas van 1948 elkaar op. Daar was op zijn eigen verzoek ook Leen de Wilde uit Muiden bij, die met deze mensen in de eerste klas van de Thoolse ulo had gezeten. Hij gaf de aanzet voor een reünie van die eerste klas, waarvoor - net als vorig jaar - Kees Rijnberg uit Sint- Maartensdijk en Frans de Leeuw uit Breda de organisatie op zich namen. Het lukte niet om iedereen op te spo ren. „Van vier hebben we niet kun nen achterhalen waar ze gebleven zijn. Verder zijn ook al tien klasge noten overleden", vertelt Rijnberg. Uiteindelijk meldt een zeventiental oud-leerlingen zich aan voor het treffen. Ze komen naar het streek museum, waar ze een leuke middag beleven. Cock Stoutjesdijk leidt het gezelschap, waaronder haar man Bram als reünist, rond en ze krijgt volop aandacht. „Er was veel her kenbaars bij voor hen." De Leeuw is onder de indruk van de collectie van De Meestoof. „Een prachtig muse um!" In het oude schoollokaal pro beren ze de bankjes uit. De ulo-klas werd aan het einde van het schooljaar gesplitst: de betere

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 3