Wil en Nel zijn nu een stel Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 oktober 2008 Magnum groter Nieuwbouw loods Uitbreiden bakkerij Zonnepanelen De Kraal krijgt lokaal de Regenboog Vogel vreugd heeft kampioenen Kon wint klaverjassen Oefenconcert fanfare Hervormd blijft vacant Studiedag jeugdorkest Brand in tuinhuisje Hanser is geslaagd Nieuw lied Anita en Ed Auto en bromfiets botsen Diapresentatie Emma Garage omgekeerd Nieuwe voorzitter voetbalclub Vosmeer Stalling loempiawagen Jubileumstichting zoekt mensen Ketting is kampioen Lustrumconcert 'fe# Geslacht in eigen slagerij Kortste partij Nico Rooijakkers Val van paard Oliebollenactie Ds. Meeuse bij schooldienst Bedankt voor beroep Juf is getrouwd Kleuters doen boodschappen Huis wordt garage Uitbouw akkoord Brandwonden Tholen Aan de Slabbecoornweg 41 a wil het bedrijf Magnum uitbreiden. Het gaat om het vergroten van het kantoor. Er komt een verdieping op een deel van het gebouw. Er was al een stukje op bouw op de loods van het bedrijf. Dat wordt nu doorgetrokken. De welstandscommissie ging er maan dagochtend mee akkoord. Steigerbouw C.W.M. Plompen wil aan de Schelderijnweg 14 een nieu we loods bouwen. De bouwaanvraag was al goedgekeurd, maar Plompen paste het plan aan. Het betreft een kleine wijziging. Plompen wil er nu een plint metselen. De commissie vond het een verbetering. Het ge bouw wordt 9 bij 20 meter groot en krijgt een damwandprofiel in grijze kleuren. Bakkerij Gladdines aan de Energie weg 23 wil uitbreiden. Het betreft bijna een verdubbeling van de be drijfsruimte. Gladdines gaat van 785 vierkante meter naar 1310 vierkante meter. Het gebouw wordt voor het kantoor en aan de zijkant van de loods vergroot. De welstandscom missie bekeek maandagochtend het plan en kon zich daar in vinden. Voor het aanbrengen van zonne panelen is geen bouwvergunning no dig, maar wel als het pand in een be schermd stads- of dorpsgezicht ligt. Dit is het geval voor het huis van A. Lammers-Cromwijk aan de Pauli- nastraat 8. In het originele plan wa ren de panelen los van elkaar ge plaatst. De commissie wil de panelen concentreren, dat wil zeg gen op een rij zetten of in een blok van vier en zoveel mogelijk tegen het dak aan. Montessorischool de Kraal krijgt een noodlokaal dat bij de prot.chr. basisschool de Regenboog overbo dig is geworden. De laatste school aan de Molenvlietsedijk heeft een aantal jaren een piek met leerlingen gehad, zodat er 2 noodlokalen wer den geplaatst. Momenteel is het leer lingental afgenomen en gestabili seerd. De verwachting is, dat het ook volgend jaar ongeveer gelijk blijft. Bij de Kraal daarentegen wordt in 2009 wel groei verwacht, zodat er ruimtegebrek komt. In over leg met de directies van de verschil lende basisscholen hebben b. en w. besloten om het noodlokaal te ver plaatsen naar de Zoekweg. De Kraal krijgt voor de eerste inrichting van de zesde groep de normvergoeding van 12.500 euro. De Eben Haëzerschool aan de Mo lenvlietsedijk is nog altijd de groot ste basisschool met 13 groepen, ter wijl de gebouwen capaciteit bieden voor 14 groepen. Openbare basis school Ter Tolne heeft evenveel groepen als er capaciteit is: 11. De Regenboog telt 10 groepen, maar heeft nu ruimte voor 12 groepen. De Kraal heeft net zoveel ruimte als er groepen zijn: 6. Twee leden van vogelvereniging Vo gelvreugd zijn kampioen geworden met hun vogel bij de internationale tentoonstelling die van vrijdag tot zondag plaatsvond in Steenbergen. De heer A. W. de Vlieger behaalde die prijs met een kanarie agaat geel mozaïek en kreeg daarvoor 91 pun ten. Hij werd tevens winnaar van een bondsmedaille door een kampioen schap met een kanarie gloster corona waarvoor hij 93 punten kreeg. Me vrouw M. J. G. Jakobsen werd kam pioen met een valkparkiet wildkleur met 91 punten. Tijdens de jeugddag in Krabbendijke op zaterdag haalden vijf jonge leden van Vogel vreugd al lemaal een prijs. Het unieke is dat zij zowel bij het inbrengen tot en met het halen van de vogels betrokken zijn geweest. Zij konden tijdens de keuring hun vragen stellen aan de aanwezige keurmeesters en gingen met heel veel informatie aan het ein de van de dag met een tevreden ge voel weer naar huis. Joan Kon is eerste geworden bij de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Hij haalde hierbij 5009 pun ten. 2. Huib Oosdijk 4987 p.; 3. Henk Snepvangers 4852 p.; 4. Her man Oldenburg 4823 p.; 5. Leen Ha- ge 4677 p. Fanfare Accelerando houdt op 25 ok tober om 20 uur een oefenconcert in de Katholieke kerk. De muzikanten bereiden zich hiermee voor op het mu ziekconcours dat 1 november in het Scheldetheater in Temeuzen wordt ge houden. Muziekvereniging Ouden bosch is uitgenodigd voor het oefen concert dat gratis toegankelijk is. Ds. J. Geene uit Katwijk aan Zee heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde gemeente op hem had uitgebracht. Inmiddels is de ge meente al een jaar vacant. In deze periode zijn vier beroepen uitge bracht. maar steeds ontving de ge meente een teleurstellend bericht. De jeugd van Concordia zet zich op 25 oktober van elf tot vier uur op een leuke manier in op het studeren van de muziekstukken. Er wordt in het lokaal aan de Zoekweg gerepe teerd onder leiding van de vaste diri gent Andrea, maar er is ook tijd voor ontspanning en plezier. Geïnteres seerden in het bespelen van een ins trument kunnen op vrijdagavonden een kijkje komen nemen. Meer in formatie is te vinden op de website www.concordia-tholen.nl. ln een tuinhuisje op een volkstui nencomplex aan de Koningin Julia- nastraat is tussen donderdagavond 18 uur en vrijdagmorgen 9 uur brand ontstaan. De brand is door de brand weer geblust die het vuur snel mees ter was. De eigenaar kwam pas maandagochtend bij zijn tuinhuisje en zag toen dat het in brand had ge staan. Er was schade aan de voorzij de en ook het dak was door de brand beschadigd. De eigenaar heeft aan gifte gedaan van brandstichting. Waldie Hanser uit Tholen is ge slaagd. Hij is in Tilburg afgestudeerd in de klinische gezondheidspsycholo gie. Het Thoolse zangduo Anita en Ed heeft een nieuwe single uitgebracht die gisteren is gelanceerd. Het lied heet 'Tanken tanken' en is door hen zelf geschreven op een reggae ritme. Ze hebben de hoge prijs van de brandstof, waar lange tijd sprake van was, aangegrepen als aanleiding. Het duo viert 2 november haar jubi leum. Dan is het 30 jaar geleden dat Anita en Ed elkaar muzikaal troffen tijdens een optreden van Ed met zijn orkestje De Edger Boys in Paviljoen Rozenoord te Bergen op Zoom. Dit willen zij vieren met een feestmid dag vanaf twee uur in dezelfde zaal. Er komen artiesten zoals Nick Mac kenzie, Mieke, Janneke de Roo en Roy Raymonds. Andres (Sandra en Andres) gaat zingen met Anita. De eerste Mirella (Frank en Mirella) gaat met Ed zingen. Tevens zal er dan een album uitkomen getiteld: 30 jaar Anita en Ed Belangstellenden kunnen een kaartje bestellen via e- mail info@anitaened.nl. Een auto en een bromfiets zijn don derdagmiddag rond 17.30 uur op el kaar gebotst op de kruising Post- weg/Kettingdijk. De 24-jarige auto mobiliste uit de gemeente Tholen reed in een rijtje auto's achter een langzaam rijdende graafmachine die over de Postweg reed. Op een gege ven moment sloeg zij linksaf de Ket- tingdijk op terwijl een 18-jarige bromfietsster richting Poortvliet kwam aanrijden over het fietspad naast de Postweg. De automobiliste zag de bromfietsster uit de gemeente Tholen net te laat. Zij remde nog wel krachtig maar kon een botsing niet meer voorkomen. De 18-jarige vrouw werd ter plaatse door ambu lancepersoneel onderzocht maar zij bleek geen letsel te hebben opgelo pen. Ook de schade aan de auto en de bromfiets viel mee. Mevrouw Boxhoorn geeft 12 no vember een diapresentatie over Ko ningin Emma voor de leden van de vrijzinnige vrouwenbond Tholen. Dit jaar is het 150 jaar geleden dat zij werd geboren op 2 augustus. De bijeenkomst is om 14 uur in het kerkgebouw aan de Oudelands- estraat. M Oud- Vossemeer Aan de Hollawereweg 11 gaat A. van der Harst een garage met veran da bouwen. Hij paste het plan aan op advies van de welstandscommissie. De veranda komt nu aan de andere kant van de garage. In feit wordt de stalling omgekeerd. Volgens de commissie is dat een betere oplos sing. Het bestuur van voetbalclub Vosmeer is weer compleet. De afgelopen an derhalf jaar bestierden Gab Haver- mans, Frans van Treijen, Brenda Vroegop en Cees de Hond de vereni ging. Vrijdag kozen de leden daar vijf nieuwe mensen bij. Drie van hen waren al eerder bestuurslid: Ad Hommel, Jack Mosch en Rien Wes- sels. Daarnaast traden Ad Goedege- buure en oud-trainer Sjaak Istha toe. Het vijftal liep al vanaf eind vorig seizoen mee en had de taken dan ook a verdeeld. Hommel wordt voorzit ter, een taak die Havermans waar nam, en Mosch neemt het secretari aat over van Van Treijen die dit tijdelijk deed. Het wedstrijdsecretari aat is in handen van Istha. De nieuwe voorzitter maakte duide lijk dat het bestuur als een belangrij ke taak ziet om nieuwe, jongere op volgers te vinden voor over enkele jaren. Daarnaast komt er veel op de club af vanuit de gemeente, met een sportnota en een nieuw subsidiebe leid in het verschiet. Vosmeer telde aan het begin van het seizoen 250 le den, inmiddels zijn dat er mede dankzij de komst van een elftal in de zaterdagcompetitie ruim 270. Twee leden werden gehuldigd wegens een langdurig lidmaatschap: Kees He- ijboer 40 jaar en Jan Geuze 50 jaar. Penningmeester Vroegop presenteer de de gunstigste financiële cijfers in jaren, een contributieverhoging bleef dan ook achterwege. Een loempiaverkoopster mag haar wagen tijdelijk stallen in de voorma lige peuterspeelzaal aan de Bou Kooijmanstraat. De gemeente ver huurt het pand totdat het in het voor jaar van 2009 gesloopt wordt. De vrouw, die een eenmanszaakje heeft, had moeite om een gepaste ruimte te vinden voor haar loempiawagen. Omdat ze wist dat de voormalige peuterspeelzaal leeg stond, benader de ze de gemeente. De cv-ketel doet het echter niet meer. maar de ge meente wil tot de sloop geen onder houd meer plegen. Wethouder Goos- sen zal met de onderneemster overleg voeren over de voorwaarden tot inge- bruikgeving. Na de sloop wordt de vrijkomende grond groen of parkeer plaats. Voor de stalling van de loem piawagen moet nu nog wel een pro cedure voor de wijziging van het bestemmingsplan worden gevoerd. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar gaat vrijwilligers werven. Zij doet dit nog deze maand tijdens de verkoop van wijn met het Vossemeer 600 eti ket, waaronder de nieuwe Roosévelt rosé. Zodra er iemand voor de wijn actie aan de deur komt, kunnen be langstellenden zich opgeven om mee te helpen bij activiteiten voor het ju bileumjaar van het dorp in 2010. Maar dat kan ook via het contactfor mulier op www.vosmeer600jaar.nl. De stichting heeft als doelstelling om zoveel mogelijk inwoners het dorp bij het 600-jarig bestaan te betrekken. De opbrengst van de wijnverkoop is bestemd voor de jubileumactiviteiten die de stichting Vosmeer 600 jaar in 2010 organiseert. A. Ketting is nationaal kampioen ge worden tijdens de vogeltentoonstel ling in Steenbergen. Het lid van De Vogelvrienden kreeg 91 punten voor zijn witborst grijze man. De andere leden van de vogelclub vielen net naast de prijzen. De Vogelvrienden organiseert op 7 en 8 november haar Bijzondere tentoonstelling in de Vos- senkuil. Deelnemers kunnen zich tot zondag inschrijven bij I. Potappel in de Marehoekstraat 23. Gospelkoor Polyhymnia bestaat 35 jaar en viert dit 25 oktober met een concert in de Vossenkuil. Een gast spreker leidt het publiek daarbij door de geschiedenis van het koor. Poly hymnia wil op deze manier laten zien dat het toen en nog steeds een modern en levendig gospelkoor is. Vooral om dat zij vindt dat het woord van God vandaag de dag nog springlevend is, willen het koor dit steeds opnieuw door liederen ten gehore brengen. Sa men met de diligente van het allereer ste uur Hannie Droogers wil Poly hymnia laten zien en horen dat ze het feest vindt als het om God en Zijn woord gaat. Het jubilerende koor zal ook samen met kinderkoor Matthanja een aantal liederen zingen. Belang- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Magere runderlappen of sukade 1 kg 8,50 Ribkarbonade 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 Biefstukreepjes 250 gr. 3,95 Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 Varkenskluiven 1 kg 4,50 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! Varkenspoten 1 kg 0,95 Gegrilde frikando 100 gram 1,39 Beenham 100 gram 1,39 Gekookte worst 150 gram 1,25 Beenhamsalade 100 gram 1,25 Beckers frikandellen 10 stuks 3,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. stellenden kunnen voor kaarten te recht bij de leden of mailen naar jens- jantine@zeelandnet.nl. De avond be gint om half acht. In de eerste ronde van de bekercom petitie van biljartvereniging De Treffers speelde Nico Rooijakkers de kortste partij in 21 beurten. Het hoogste gemiddelde werd gespeeld door Jos Hommel met 2,793 en de hoogste serie met 14 caramboles door Sjaak Etienne. De winnaars van de partijen gaan door naar de volgen de ronde. De uitslagen: P. de Leeuw- N. Rooijakkkers 2-10; R. de Jonge- K. Hommel 6,222-10; A. Deurloo-H. Rensink 7,937-10; J. Hommel-P. Goossens 10-8,710; A. Hommel-H. van Daalen 10-7,143; C. Burgers-M. Klijnsmit 8,5%-10; S. Etienne-J. de Koning 10-9,444. Een 12-jarig meisje uit de gemeente Tholen is dinsdagmiddag op de Nieuweweg van haar paard gegle den. Ze viel op de grond en had daar door last van haar nek en haar bo venbeen. De ambulance werd gealarmeerd. Het meisje is ter con trole overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg. Sint-Annaland Leden van tafeltennisclub Smash '76 komen zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur met oliebollen van bak ker Slager aan de deur. De club houdt de oliebollenactie voor een financieel steuntje in de rug. Ds. C.J. Meeuse heeft de preek ver zorgd bij de jaarlijkse kerkdienst van de School met de Bijbel. De dominee deed dat uit het nieuwe testament: Markus 5. In dit Bijbelgedeelte is het twaalfjarige dochtertje van Jairus, een overste van de synagoge, erg ziek. Jairus gaat om hulp vragen bij Jezus, Die in die dagen in de buurt was. De dominee wees erop dat onze aanwezige kinderen misschien wel li chamelijk gezond zijn, maar geeste lijk ziek door de kwaal van de zonde. Dat is niet alleen de toestand van de kinderen, maar van iedereen. Ouders werd aangeraden om, net als Jairus, te rade te gaan bij de Heere. Die graag helpt maar er ook om gebeden wil worden. Het dochtertje van Jairus was inmiddels gestorven toen Jezus kwam. Toch kwam hij niet tevergeefs want op Zijn bevel "Dochtertje, sta op!" werd ze weer tot leven gewekt. Zo wil volgens de dominee God ook ons en onze kinderen behouden in dit leven, maar bovenal in het geestelijk en eeuwig leven. Het was een mooie, leerzame kerkdienst voor de kinde ren, de ouders, hei team van de school en alle andere aanwezigen. De voorzitter van het bestuur, de heer Van Dijke bedankte de dominee na de dienst. Dominee G.J. van Aalst komt niet naar de Gereformeerde Gemeente. Hij heeft bedankt voor het beroep dat de gemeente op hem heeft uitge bracht. f Juf Janneke Zwemer van de School met de Bijbel is vrijdag getrouwd met installateur Giljan van Noorden. De kinderen van groep 4 gingen naar Kruiningen en zagen een stralend bruidspaar. De kinderen gingen ach ter de juf aan het gemeentehuis bin nen. Daar gingen ze lekker op de grond zitten om te kijken hoe de juf zou trouwen. Dat was eigenlijk zo gebeurd; een hand en een 'ja' en het was klaar. De ambtenaar waarschuw de Giljan ervoor dat de juf geen pro grammeerbare computer is die altijd doet wat hij wilt en andersom. „Gil jan is geen leergierige leerling die al tijd met open mond aan je lippen hangt." Na het gemeentehuis ging het gezel schap naar de kerk waar ds. Hooger- land de dienst leidde. De dominee wenste het bruidspaar toe dat God hun leven leidt. Na de dienst zongen de leerlingen het bruidspaar toe uit psalm 122. In het dorpshuis speelden de kinde ren het boodschappenspel met hun juf, zodat het bruidspaar een aardige voorraad aan levensmiddelen kreeg. Daarnaast gaven de kinderen een kruiwagen cadeau. Omdat Giljan er het meest gebruik van gaat maken, moest hij maar eens laten zier! of hij er handig mee is. En dat is hij: de juf ging erin en de bruidegom manoeu vreerde behendig tussen alle tafeltjes door. Het paar woont sinds vrijdag in Krabbendijke. Als afsluiting van het project 'kleur en vorm' gingen de kleuters van groep 1 en 2 van de Casembroot- school donderdagmiddag boodschap pen doen in het dorp. Het project had als thema de markt en de supermarkt. Groep 1 ging naar de supermarkt. De kleuters werden rondgeleid door de winkel en mochten achter de scher men kijken hoe alles werkt. Zeer in teressant vonden ze de lege Hessen- machine en natuurlijk de kassa. Groep 2 ging een kijkje nemen op de versmarkt aan het Havenplein. Alle kraampjes werden goed bekeken en waar het kon werd iets geproefd. Vooral de kibbeling en het fruit smaakte goed. Deze kleuters zullen zeker vaker terugkomen. Daarna wandelden de kinderen in het zonne tje naar de speeltuin waar ze nog even konden spelen. AÊÊ Agenda THOLEN 22 okt NPB themabijeenkomst over geloven, thema christendom en mys tiek, Oudelandsestraat. 19.30 u. 23 okt Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 24 okt Diaklankbeeld over de Velu- we voor Woord en Daad, Meulvliet, 19.30 u. 25 okt Try-out concert Accelerando, i.s.m. muzikale gasten uit Ouden bosch, Katholieke kerk, 20 u. 25 okt Studiedag jeugdorkest Con cordia, repetitielokaal Zoekweg, 11- 16 u. 6 nov Sterrenwacht uit Middelburg, dhr. Tj. Westerterp spreekt voor de Chr. ouderen vereniging Tholen, De Wingerd, 14.30 u. 10 nov Politiek café voor 50 jaar VVD. met spreker Charlie Aptroot, café Hart van Tholen, 20 u. OUD-VOSSEMEER t/m 16 okt Vakantie Bijbelweek van Hervormde Kerk, De Ark, 9.45-12 u. 25 okt Concert 35-jarig bestaan Po lyhymnia, gospelkoor, De Vossen kuil. 19.30 u. 15 nov Quatro ventos met Fado Ret- rato, Portugees-Nederlandse fadog- roep. Uit op Tholen, De Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religieus erfgoed en de normaalschool, streek museum De Meestoof, Bierensstraat, di t/m za 14-17 u. t/m 16 okt Vakantie Bijbelweek, Hervormde Gemeente, het Trefpunt, 9.30-12.15 u. 17 okt Museumna!8, stichting edu catief centrum Zeeland, De Meestoof, 20-00.01 u. 18 okt Oliebollenactie, Smash '76, 9-12 u. 18 okt Natte laarzentocht, kreken Sint-Annaland, start eind Sluispol- derweg, 12 u. 29 okt Woonkoopavond voor starters huizenmarkt, informatieavond Rabo bank Oosterschelde, De Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichten over de natuur, Scaldis Naturalis, za 11- 16 u. 16 okt Vogelhuisjes maken en brei les, Smerdiek leeft!, Scaldis Natura lis, 14-16 u. 18 okt Zangavond t.b.v. Malawikerk, Maartenskerk, 19.30 u. 22 okt Gezamenlijke avond NBvP, Hastinge, 20 u. 23 okt Kamermuziekconcert, Wendy Rijken en Bauwien van der Meer, Maartenshof, 19.30 u. POORTVLIET I nov Najaarsmarkt, Gereformeerde Gemeente, voorm. Budelpack, 10-16 u. SINT-PHILIPSLAND 24 okt Bi^goavond, werkgroep AJP, dorpshuis Anna Jacoba polder, 20 u. 11 nov Open jeugdwerk, avond voor jeugd v.a. 15 jr., ver.geb. Hervormde Gemeente, 19.45 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Anubis en het pad der 7 zonden - do t/m zo 13.45, 16 en 20 u, wo 13.45 en 16 u. Bride flight - do t/m za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 20 u., ma t/m wo 20 u. De brief voor de koning - do t/m za en wo 16 u. La graine et le mulet - di 20.30 u. Mamma mia! - do t/m zo 21.15 u, ma t/m wo 20 u. My best friend's girl - do t/m zo 18.45 en 21.15 u, ma t/m wo 20 u. Rade loos - do t/m za 13.45, 16 en 18.45 u, zo en wo 13.45 en 16 u. Sinter klaas en het geheim van het grote boek - do t/m zo en wo 13.45 en 16 u. Sweeney Todd: The demon bar ber of Fleet street - zo 19 u en ma 20.30 u. Wall-e (Nederlandstalig) - do t/m zo en wo 13.45 u. Wanted - do t/m zo en wo 21.15 u. Predikbeurten Iedereen die vrijdagmiddag in de buurt van Scherpenisse en Poortvliet even in de lucht keek, heeft het niet kunnen missen. Nelleke Kleppe en William Bijnagte uit Scherpenisse zijn vrijdag getrouwd en dat liet oom Jörg van der Vlies via een spandoek achter zijn paraglider, een schermvliegtoestel, weten. 'Wil en Nel zijn een stel', was daarop te lezen. In eerste instantie was het de bedoeling dat Van der Vlies vanuit Scherpenisse tot aan het gemeentehuis in Tholen de trouwstoet in de lucht zou volgen, maar vanwege de harde wind, moest hij in Poortvliet de vlucht sta ken. De bruid werkt bij Bouman-Potter in Poort vliet en de bruidegom is internationaal chauffeur hij Meeus transport in Bergen op Zoom. Daarom kwam het kersverse paar in de vrachtauto naar het gemeentehuis. Tante Jolanda Bijnagte voltrok het huwelijk voor de wet. In de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse zegende dominee Gunst het hu welijk in. De 28-jarige Kleppe en de 21-jarige Bijnagte gaan in datzelfde dorp wonen. Zondag 19 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vos, Wijk en Aalburg. 18.30 u. ds. Emaus, Lekkerkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 14.30 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. 18.30 u. kand. Kater, Kruiningen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Popering, Aalsmeer. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Stehouwer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.A. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 21/10 19.30 u. ds. Geuze. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, afsluiting VBW. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Meuleman, Ouddorp. 15.30 u. kand. Diepeveen, Stellen dam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samsom, Harderwijk. 18 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. do 16-10 14.30 u. ds. Brugge, Dor drecht, huwelijksdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. mevr. v.d. Wel, Berkel en Ro denrijs. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 22/10 19.30 u. ds. De Heer. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Breure, Bruchem-Kerk- wijk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt, Oud-Beijerland. Aan de Poststraat 25 kan M.P. van Haaften het huisje naast zijn wo ning verbouwen tot garage. Hij pas te op advies van de welstandscom missie het plan aan. De goothoogte van de garage^ loopt nu gelijk aan goothoogte van de woning. Ook het raam dat in de gevel komt, loopt nu gelijk met het raam van de woning. Bovendien is de hoogte van de gara gedeur verlaagd. Van Haaften plaatst ook nog eens klossen onder de goot van de woning en de gara ge. De welstandscommissie kon zich nu helemaal vinden in de aan pak. Het bezoek aan de welstandscom missie was kort en krachtig. Het echtpaar Lindhout van de Prins Bernhardstraat 13 kwam om het plan voor uitbreiden van de woning toe te lichten. Ze wilden op de be staande garage een kamer bouwen, maar de commissie vond dat het te fors werd ten opzichte van het huis (het hoofdgebouw). „Dan is het geen aanbouw meer," zei voorzitter M. Onrust. Hij stelde voor om de goot van het bijgebouw te verlagen maar dan zou de nieuwe kamer niet goed bereikbaar zijn vanuit de wo ning. Naar voren uitbouwen was niet mogelijk omdat het bestem mingsplan dat niet toestaat. Naar achteren uitbreiden kan wel. Als op lossing werd voorgesteld het dak van de verdieping te verhogen en eventueel achter een dakkapel aan te brengen. Volgens Onrust wordt het Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, zal 1-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 okt. donderdag 16 5.02 -17.17 vrijdag 17 5.42 -17.57 zaterdag 18 6.25 - 18.39 zondag 19 7.07 -19.25 maandag 20 7.55 -20.17 dinsdag 21 8.49-21.17 woensdag 22 9.52 -22.32 donderdag 23 11.17 - vrijdag 24 0.12 -12.42 di 21/10 13.57 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. daarmee wel een grof blok, maar is het welstandshalve aanvaarbaar. „Het belangrijkste is dat de goot van de aanbouw lager is dan de goot van het huis." Het echtpaar kon met de oplossing leven. Wel werd Lindhout gevraagd de aanbouw (dat in hout- skeletbouw) wordt uitgevoerd don kergroen te schilderen. ZIE VERDER PAGINA I I De collecte voor de Brandwonden stichting heeft in Sint-Annaland 889,662 euro opgebracht. Ook in Oud-Vossemeer gingen de collec tanten langs de deuren tijdens de nationale collecteweek die tot en met zaterdag plaatsvond. Daar werd een bedrag van 742,72 euro opge haald en dat is ruim vijf euro hoger dan vorig jaar. In Poortvliet hebben de collectanten 341,97 euro opge haald. De Brandwondenstichting voert strijd tegen de littekens van brand. Dit doet zij op drie fronten: het voorkomen van brandwonden; het verbeteren van de behandeling door onderzoek; en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begelei ding. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2