Ongeslagen SPS blijft verbazen Noad-jeugd oefent het koppend scoren Parkeren probleem in Garnalenstraat Bestuurlijk overleg kiest voor verzilting Zoommeer Thools Trompetten Choir blijkt aanwinst te zijn Vosmeer zonder beleving, Stavenisse verliest met 9 man Zeeuwen op tv Donderdag 16 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Eilanden cup in herhaling Batho wint met 8-0 Van T\irnhout is zesde Kantine Gorishoek SPS blijft in de race om de prijzen, na een knappe 0-3 ze ge bij de directe concurrent Yerseke. Vosmeer verloor ter rein door met 2-3 van het sterke Krabbendijke te verlie zen. Smerdiek boekte de tweede overwinning op rij. Bij Waarde werd een benauwde 1-2 winst behaald. Stavenis se is hekkensluiter door een 1-5 verlies tegen Brouwers haven, tot zaterdag nog de ploeg met de minste punten. Tegenslagen Stavenisse stapelen zich op SPS countert naar zege Smerdiek met tien man op winst Onder voorwaarde van oplossing zoet water Verzilting, in combinatie met een beperkt getij, is de eni ge manier om het probleem met de blauwalg in het Vol kerak-Zoommeer op te lossen. Dat gaat het bestuurlijk overleg Volkerak-Zoommeer de minister adviseren. Wél met de voorwaarde dat eerst het tekort aan zoet water op gelost dient te worden. Info-avond kanker baarmoederhals ABT vraagt b. en w. om oplossing Bewoners van de Garnalenstraat in Tholen hebben pro blemen met het parkeren in hun straat. Ze hebben daar over in juli 2006 een brief geschreven aan de gemeente, maar volgens ABT is daar niets mee gebeurd. De fractie vraagt nu om opheldering. Langenhuizen geeft les op Mollerlyceum Nieuwe directeur voor Budelpack Tennis De finale van tie GoedWare eilandencup voor teams gaat net als vorig jaar weer tussen de Ruucstoppelen uit Sint-Phi- lipsland en TOV uit Oud-Vossemeer. TOV speelde in de laatste wedstrijd 8-8 gelijk tegen Jacoba van Beieren en dat was genoeg om de tweede plaats veilig te stellen. De finale is 26 oktober op het sportpark van Eegedima in Tholen. Die zelfde dag zullen ook de nummers drie, vier en vijf van de competitie, respectie velijk Eegedima. Jacoba van Beieren en Sint-Annaland tegenover elkaar staan in een minicompetitie om te strijden voor de derde prijs. In de wedstrijd van Jacoba van Beieren tegen TOV wonnen Ben Schot en Jan Oudesluijs met 8-7 de hcrendubbel van Arco de Rooij en Jeroen Havermans. De tweede damesdubbel ging tussen Mi reille Dorst met Marieke de Rooij tegen Emy Hommel en Yvonne Havermans. Emy en Yvonne waren duidelijk de bes ten en wonnen met 3-12. Na de eerste twee partijen stond het gelijk 2-2. De eerste damesdubbel van Ilse Baan met Diane van Bloppoel tegen Anje de Jonge met Sandra Hommel eindigde in het voordeel van de Fluplanders. Ilse en Diane wonnen na een spannende strijd met 8-6. Antal Joppe met Jacky op den Brouw speelden tegen Frank Schep met Peter van Dijk. Antal en Jacky hadden geen schijn van kans en verloren met 2-11. Na de heren- en damesdubbels was de tussenstand weer gelijk: 4-4. Ilse Baan en Antal Joppe wonnen bij de gemengd dubbels eenvoudig van Anje de Jonge en Jeroen Havermans. Het werd 14-2. Ben Schot en Diane van Bloppoel zaten er vanaf het begin goed op tegen Emy Hommel en Peter van Dijk. Ze wonnen de partij met 9-4. Jacoba pakte met deze overwinningen een 8-4 voorsprong. Daarna sloeg TOV terug. Peter van Dijk en Sandra Hommel trokken aan het langste eind en wonnen met 4-9 van Jacky op den Brouw en Mireille Dorst. Yvonne Ha vermans en Arco de Rooij zijn een in gespeeld duo. De Oud-Vossemeerders speelden sterk tegen Marieke de Rooij en Jan Oudesluijs en boekten een 3-10 overwinning. Tussenstand: 1. Ruuc stoppelen 8-19; 2. T.O.V. 8-16; 3. Ee gedima 8-14; 4. Jacoba van Beieren 8- 5; 5. TC Sint-Annaland 8-3. Badminton Batho 1 heeft zondag in Lage Zwaluwe met 8-0 gewonnen van het derde team van Hirundo. De badmintonners speelden in een kleine hal met vier banen die met nog twee andere wedstrijden moesten worden gedeeld, zodat er niet continue over twee banen be schikking was. Hierdoor duurde de wedstrijd langer dan gebruike lijk. De wedstrijd werd volgens het lijst je gespeeld, wat wil zeggen dat er werd begonnen met dubbelspelen, dan de enkelspelen en als laatste de gemengd dubbelspelen werden ge speeld. Joost Westerweel en Martijn de Jonge hadden het ondanks de fouten het makkelijkst in hun partij en wonnen in twee sets. Diana van den Berge en Saskia van de Sande hadden het moeilijker. Na de winst in de eerste set verloren ze de twee de. Dus een derde set moest de be slissing gaan brengen. De dames wonnen uiteindelijk in een zenuw slopende verlenging met 21-15, 12- 21 en 27-25. Joost en Diana wonnen ieder hun enkelspel in drie sets. Vooral bij Joost ging het niet van een leien dakje. De emoties liepen mede door fouten hoog bij hem op en hij gaf naderhand toe dat hij zich had ver keken op zijn tegenstander. Saskia en Martijn hadden het in hun enkel spelen een stuk makkelijker en wonnen ieder in twee sets. In de gemengd dubbel van Saskia en Joost gingen de eerste twee sets gelijk op, maar in de derde set wa ren ze sterker en wonnen: 21-19, 19-21 en 21-10. Diana en Martijn wonnen hun partij ook in drie sets die tot het laatst toe gelijk op gingen. Het tweede team van Batho heeft met 6- 2 gewonnen en ook Batho UI 1 versloeg zijn tegenstander met 7-1. Gelijkspel was er voor Batho U13, dat met 4-4 ein digde. Paardensport Caroline van Turnhout is zesde gewor den bij de dressuurwedstrijd in Oud- Gastel. De amazone van de Eendracht- ruiters reed voor de eerste keer in de klasse LI met haar paard Lotte. Ze heeft voor de eerste proef 191 punten gekre gen en was daarmee zesde. In de tweede proef had ze 177 punten. Voor de percelen Gorishoeksedijk 33a, Havenweg 3 en Gorishoeksedijk 25 in Scherpenisse zijn er bouwplan nen ingediend, waarvoor het bestem mingsplan aangepast moet worden. Op het eerste perceel wordt de kanti ne uitgebreid. Bij camping de Hoeve wordt een berging/carport gebouwd en op camping Gorishoek wordt een deel van het campinggebouw ver bouwd. Omdat het bestemmingsplan ouder is dan 10 jaar dient de gemeen teraad een voorbereidingsbesluit vast te stellen om vrijstelling te verlenen. Spelers van SPS gaan het veld op met de pupil van de week. Vierde klasse Achteraf gezien vergooide Vosmeer zijn kansen in de eerste helft tegen Krabbendijke. De formatie van coach Johan Nagtegaal leek de ne derlaag bij Smerdiek nog niet te hebben verwerkt en legde een flau we vertoning op de mat. „Geen strijd en beleving, tegen een ploeg die ons het vuur aan de schenen legde en vol overtuiging de duels inging", oordeelde de Vosmeer- trainer. Na een kwartier namen de bezoekers met een rake kopbal de leiding: 0-1. Even later gingen laat ste man Hicham Ben Hammou en keeper Ibrahim El Jilali eendrachtig in de fout: 0-2. De inbreng van de geschorste verdediger Ilias El Jilali werd node gemist. Uiteraard ont brak ook de vorige week gebles seerd geraakte Mourad Tihani. Tot aan de pauze wist Vosmeer geen potten te breken. Na de hervatting keerde back Rachid Alhor niet meer terug en maakte Mustafa Alhor zijn opwachting, een wissel die leidde tot de nodige omzettingen bij de thuisclub. In de nieuwe opstelling ging het een stuk beter, ook al om dat er nu wel volop strijd werd ge leverd. Bovendien dook ook voor stopper Dave Paul herhaaldelijk in de voorste linie op, een tactische zet waar de ploeg van oud-Tholense Boys trainer Gaby Niemantsver- driet geen antwoord op had. In de 63e minuut werd Paul bij een door braak onderuit gehaald, wat de thuisclub een strafschop opleverde. Rachid Bouhoudane bracht de spanning in de partij terug: 1-2. De stoere Paul moest na de overtreding geblesseerd naar de kant, waardoor Ayoub Tihani zijn entree maakte. De wissel pakte goed uit, want de jonge Tihani zorgde voor nog meer dreiging in de voorste lijn. Tien mi nuten voor het einde vond de uit blinkende Adderahin El Fadili het hoofd van Rachid Bouhoudane: 2- 2. In de spannende slotfase speel den beide teams voluit voor de winst, met de bezoekers als meest gelukkige. Kort voor het einde was het bij een snelle uitval raak: 2-3. Nagtegaal baalde. „Misschien had den we na de de 2-2 achterdeur op slot moeten doen. We zaten echter zo goed in de wedstrijd. De hele ploeg wilde er overheen denderen en dat is verkeerd uitgepakt. Zo zit voetbal soms in elkaar." Tegen Brouwershaven moest het gebeuren, zo had coach Johan Smits van Stavenisse het zichzelf voorgesteld. De wens van de nieuw aangetreden man leek in vervulling te gaan toen Kees van Putte al vroeg in de wedstrijd voor de 1-0 zorgde. Van Putte controleerde de bal na een afgeslagen hoekschop keurig op de borst en vond de vrije hoek, een opsteker voor de geplaag de club die elftalleider Adrie Knuist onlangs zag afhaken. Knuist kon niet overweg met de tussentijds aangestelde Smits en botste op tac tisch vlak met de interim-coach. „En dan loop je het gevaar dat je zoiets over de rug van de spelers gaat uitvechten en dat is niet de be doeling", aldus de opgestapte Knuist. Tegen Brouwershaven viel Stavenisse na een sterk eerste kwar tier terug. De nog puntloze bezoe kers kwamen in de 25e minuut uit een scrimmage langszij: 1-1. Tien minuten voor de pauze controleerde Van Putte opnieuw perfect, maar nu in het eigen zestienmetergebied. Brouwershaven profiteerde meteen van het buitenkansje: 1-2. Twee mi nuten later leidde dom balverlies bij de thuisclub een messcherpe uitval in, resulterend in een door doelman Aalt de Rijke veroorzaakte penalty: 1-3. Tijdens de pauze probeerde Stavenisse de meubels te redden. Kees van Putte en Marco Oosdijk wisselden van positie, waarbij voorin werd gehoopt op de schot kracht van laatstgenoemde. Brou wershaven liet zich echter niet van de wijs brengen en counterde be heerst naar 1-4 en 1-5. Op het eind stond Stavenisse nog met slechts negen spelers op het veld. Jos van der Jagt (2x geel) en Marco Oos dijk, rood wegens natrappen, haal den het laatste fluitsignaal niet. Coach Smits was teleurgesteld. „We missen bluf, zelfvertrouwen en slimheid. Het zijn dingen die ik er ook in vier weken niet in kan slij pen. We durven in balbezit gewoon niet te voetballen en zoeken dan nog onze tegenstander op. We ko men er wel, maar het heeft tijd no dig." SPS blijft zichzelf en de volgers van de club verbazen. Ook bij het sterke Yerseke pakte de ploeg van coach Rien Voshol de volle buit. Met een overtuigende 0-3 overwin ning verwezen de roodwitten een directe concurrent voor de eerste periode naar de wachtkamer. Het duurde even voordat de bezoekers in het mosseldorp de organisatie op orde hadden. Yerseke speelde met drie spitsen, waardoor ook Ap van de Belt in de mandekking terecht kwam en de opbouw niet naar wens verliep. Vanaf de zijlijn bracht Vos hol nieuwe accenten aan. „Bijna el ke club in de vierde klasse speelt met twee spitsen, zodat we Ap kun nen vrijhouden voor het meer op bouwende werk. Nu ging dat niet, waardoor we even zoekende waren. Gelukkig pakte Bart Vane het goed op, door zich iets terug te laten zak ken en juist voor de verdediging aanspeelbaar te zijn." Na ruim een kwartier kreeg SPS ook de ruggen steun van de vroege voorsprong, met de jonge Ramon Voshol als eindstation van een doeltreffende counter: 0-1. Willem Bevelander liet een goede kans op een ruimere marge onbenut. Yerseke roerde zich vooral bij stilstaande situaties. Bij een hoekschop wisten de bezoekers op de doellijn ternauwernood red ding te brengen. Vlak voor rust werd het 0-2, een tik die werd uit gedeeld door Hilbert van Akkeren. In de tweede helft keerde Leander Rijstenbil niet meer terug wegens een blessure. Met al zijn routine maakte Michel Lisseveld een moei teloze entree. In de 55e minuut toonde Van Akkeren zich bij weer een vlijmscherpe uitval een ware sluipschutter: 0-3. Jan Deij en Mark Smits kregen speeltijd ten koste van Jasper Slooten en Sjaak Quist. Yer seke had toen al lang het hoofd ver loren en mocht niet klagen dat SPS bij uitvallen genade toonde. SPS hoeft qua verliespunten alleen Kruiningen nog boven zich te dul den. Komende zaterdag wordt het gestaakte duel met ZPR uitge speeld. De partij tegen de Bergena- ren wordt hervat met een 2-0 voor sprong. waarbij de tegenstander slechts tien man mag opstellen. SPS is nog altijd ongeslagen en Pe ter van der Male is met drie tegen doelpunten de minst gepasseerde doelman in de vierde klasse. Na het succes tegen Vosmeer zag Cees Stoutjesdijk geen reden om zijn formatie te wijzigen. Het ver trouwen van de coach werd niet be schaamd: in dezelfde samenstelling werd ook Waarde verslagen, 1-2. De opening was niettemin voor de Be- velandse ploeg, met een vroege 1-0 voorsprong als resultaat. Op het moment van de treffer bevond Jan de Viet zich geblesseerd buiten de lijnen, zodat de organisatie even was verdwenen. Smerdiek liet zich niet van de wijs brengen en ging voortvarend op zoek naar de gelijk maker. Het duurde tot de 27e mi nuut. voordat de vrijstaande Daan de Viet het gaatje vond: 1-1. In de pauze bleek dat Jan de Viet niet ver der kon. Ad Pipping kwam voor hem in de ploeg. Onmiddellijk na de hervatting raakte Jelle Rinses de buitenkant van de paal. Niet veel la ter beproefde Rinses de kwaliteit van de lat. De pech leek voort te du ren toen invaller Pipping zich rond de 70e minuut vergat bij een arbi trale beslissing die hem eerst geel en vervolgens direct rood oplever de. Jeffrey Oudesluijs en Remy Korthouwer waren toen al binnen de lijnen gekomen voor Rens de Viet en Leander Brinkman, tacti sche zetten die moesten leiden tot nog meer aanvalskracht. Ook met een mannetje minder wilde Smer diek de partij uit het vuur slepen. In het laatste kwartier kwam de be geerde treffer tot stand, met invaller Korthouwer als aangever en Bart Stoutjesdijk in de rol van afmaker: 1-2. Coach Stoutjesdijk was tevre den met de tweede overwinning op rij. „De zege is zwaar bevochten maar wel verdiend. Dit geeft de burger moed." Het Volkerak-Zoommeer, sinds 1987 zoet, kampt sinds de jaren ne gentig met overdadige blauwalgen- groei. Oorzaak was de geleidelijke verhoging van de concentratie voe dingsstoffen in het water. Blauwal- gen zijn giftig, veroorzaken stank overlast en hoofdpijn, frustreren de natuurdoelstellingen, maken het wa ter ongeschikt voor de landbouw en verminderen de aantrekkelijkheid voor de recreatie. In opdracht van het bestuurlijk overleg Volkerak- Zoommeer (vertegenwoordigers van provincies, waterschappen, gemeen ten en ministeries) is de afgelopen jaren onderzocht op welke manier het probleem van de blauwalgen kan worden bestreden. Daarbij zijn twee opties bekeken. De eerste was door stroming van het meer met zoet ri vierwater, de tweede verzilting. Vo rig jaar werd de conclusie getrokken dat doorspoelen niet effectief is. Ver zilting is dat wel, maar heeft het na deel dat er zout water uit het Volke rak naar het Hollandsch Diep stroomt. Dat was niet voorzien, daarom is extra onderzoek gedaan en dat is inmiddels afgerond. Samengevat luiden de conclusies dat het probleem van de blauwalgen al leen oplosbaar is door het meer te verzilten en een getij van minstens 30 centimeter toe te staan. Zoet hou den blijkt geen alternatief. Positief effect is dat verzilting kansen biedt voor recreatie, schelpdierteelt en an dere economische activiteiten. Daar staat tegenover dat onder invloed van de verzilting de zoetwatersitu atie in de streek wijzigt, waardoor verschillende gebruiksfuncties - met name voor de landbouw - beperkt dreigen te worden. Het bestuurlijk overleg heeft het voornemen om de minister te advi seren het Volkerak-Zoommeer te verzilten, op voorwaarde dat dit pas gebeurt als er een oplossing is uitge werkt voor de zoetwaterproblema- tiek. Een oplossing voor het Volke rak-Zoommeer moet, vindt het bestuur, niet leiden tot problemen in het stroomgebied Hollands Diep/ Haringvliet. Voorzien in zoetwater voor de landbouwgebieden in Zee land en West-Brabant kost zo'n 50 miljoen euro. Beperken van de toe voer van zout op het Hollandsch Diep én regelen van zoetwater voor het Benedenrivierengebied vergt een investering van 400 miljoen. Daar komt bij dat niet verzilten een lasti ge situatie opleven met de kader richtlijn water, gezien de vereiste re- ductieopgave voor stikstof die 500 miljoen kost. De onderzoeksresultaten worden op donderdag 23 oktober toegelicht op een openbare bijeenkomst in restau rant De Grevelingen te Bruinisse. Half november moet het advies van het bestuurlijk overleg een definitief karakter krijgen. Vervolgens kan de staatssecretaris op grond daarvan een perspectief beschrijven voor in het nationaal waterplan. Vrouwen tot 26 jaar worden aan geraden zich in te enten tegen baarmoederhalskanker. Het Lie- vensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom houdt dinsdag een informa tieavond over deze vaccinatie voor jonge vrouwen. Gynaecoloog. M. J. Noordam gaat tijdens de bijeenkomst in op de vraag of baarmoederhalskanker met injecties is te voorkomen. Aansluitend vertelt een huisarts over de ervaringen met preventie ve vaccinatie in de huisartsenprak tijk. Vervolgens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De infor matieavond begint om zeven uur in de aula van het ziekenhuis. Tholenaren kunnen nogmaals de Zeeuwse delegatie op Prinsjesdag be kijken door op 25 oktober hun televi sie aan te zetten. Dan zendt de EO het programma Blauw Bloed uit, waarin de commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, de heer Franssen, wordt gevolgd. Daarbij is aandacht voor de ontvangst van de bijna 200 Zeeuwen in streekdracht op het pro vinciehuis in Den Haag. Zij vormden tijdens de derde dinsdag van septem ber de burgererewacht langs het par cours van de gouden koets. De Thole naren Bram en Cock Stoutjesdijk, hun dochter Kitty en Jan Clijsters wa ren daarbij aanwezig. De Zeeuwen komen in totaal 25 seconden in beeld, laat redactrice Simone Lamain weten. Het programma is om 19.35 uur op Nederland 2. Koppend scoren was één van de spelonderdelen uit de Voetbaltruuk bij de voetbalschool van Noad '67. In Sint-Philipsland hebben 56 jongelui drie prachtige dagen be leefd op het sportpark aan de Zij pestraat. Voor de vierde keer or ganiseerde Noad '67 een voetbalschool voor de jeugdspe lers van 6 t/m 14 jaar, dus de F'jes tot en met de C. Gisteren was de afsluiting, met een training door Vitessetrainer en oud-internation- al Edward Sturing en een open middag met als thema 'sport, jeugd, techniek'. Het programma werd 's middags twee uren onder broken in verband met een begra fenis. Bij de afsluiting kregen alle deelnemers een certificaat. Dinsdagochtend was jeugdtrainer Arjan van der Laan, zelf oud profvoetballer, in Sint-Philips- land. Hij legde in zijn training de nadruk op het aanvallende spel. Na het verorberen van een pizza konden de Sint-Philipslandse voetbaltalenten zich uitleven bij het spelcircuit uit de Voetbaltruuk van de KNVB. Vijftien verschil lende onderdelen waren uitgezet op het hoofdveld, en natuurlijk hadden die allemaal met voetbal te maken. Zoals partijvormen, de bal door poortjes spelen, doel- schieten en koppen. Ook was er een onderdeel waarbij met een voetbalkanon een bal voor het doel werd gebracht, die dan van uit de lucht ingeschoten moest worden. Op het veld heerste een vrolijke en ontspannen sfeer, maar tegelijkertijd werden de oe feningen fanatiek gedaan. Alle deelnemers werden door Iman Fase op de foto gezet met het Ne derlands elftal. Dit stond afge beeld op een zeildoek met een gat erin, waar iedereen zijn hoofd doorheen kon steken. Meer dan twintig vrijwilligers waren in touw, waarbij een flink aantal ju nioren van de club. Bij elk onder deel waren punten te verdienen, het team van Niels van Oeveren won het spellencircuit. Maandag beet hoofdtrainer Ko Stoutjesdijk de spits af. Hij begon met afwerken op de goal. Daarna gingen de eigen jeugdtrainers van de club met de jongelui aan de slag. Het werd een intensieve trai ningsdag, niet in het minst door de zomerse temperaturen. Ook dinsdag was het prima weer, maar gisteren was het regenach tig- De acht trompettisten van de koninklijke muziekvereniging Concordia uit Tholen zijn een aanwinst op elk programma. De muzikanten, waar van de meesten trompetles kregen van Pierre van Broekhoven uit Sint- Annaland, spelen al enige tijd samen onder de naam Trompetten Choir, een muzikale act op zich. Arnold van Bavel, Jos Loos, Wim en Freek Geuze, Jaco van Dis, Niek Hage, Jacoh Pekelsma en Lars Geluk vor men de muzikale acht. Een verrassing was ook de fraaie zangstem van Osiveo-dirigent Ad van Bavel. Hij zong met accordeon begeleiding 'Diep in mijn hart, kan ik niet boos zijn op jou'. Leider van de trompetgroep is zijn zoon Ar nold van Bavel. Een armzwaai van hem betekent inzetten en met enig gestamp met zijn voet, geeft hij de maat aan. Het ensemble speelt op een geweldige manier samen. Waar je in de koormuziek spreekt van 'close harmony' of van de populaire evenknie 'barbershop singing', staat hier een trompetachttal dat klinkt als een harmonische klok. Hebben barbershopsingers ook ex pressie en lichaamstaal nodig bij hun uitvoeringen, het Trompetten Choir weet daar eveneens opval lend mee om te gaan. Dat merkten de bezoekers van het jubileumcon cert (55 jaar) van de accordeonver eniging Osiveo in sporthal 't Crom- wiel te Steenbergen. Dit respec tabele gezelschap had een geva rieerd programma samengesteld met onder meer marsen, muziek van James Last en werken van Ab ba. Ondersteund door zuiver bas- werk en uitstekend slagwerk, liet het orkest horen dat het, ondanks een wat hogere gemiddelde leeftijd, nog lang niet aan het eind van het Latijn is. Zodat de frisse accor deonklanken minstens tot 2013 zul len doorklinken. Zeker als je zo'n trompettersclub uitnodigt als het gezelschap uit Tholen en het waagt een nummer van Guus Meeuwis te spelen. Het accordeonorkest had nog geen drie maten gespeeld of de trompettisten zorgden voor een polonaise door de zaal daarbij toehoorders uit de stoe len plukkend om vervolgens als een lange slang op de maat tussen de ta feltjes door te marcheren. Het Trompetten Choir was een uit stekende keus van Osiveo en een aanrader voor andere verenigingen die nog een uitvoering gaan geven. De bewoners hebben tijdelijke op lossingen voorgesteld maar weten nog steeds niet wat daarmee gaat gebeuren, stelt ABT. De fractie wil weten of burgemeester en wethou ders alsnog bereid zijn om samen met de bewoners naar een oplos sing te zoeken. Ze wijst er verder op dat er ook in andere woonplaat sen problemen zijn met parkeren. Ook daar zou een oplossing voor moeten komen. Er was een ge meentelijk verkeer- en vervoersplan in de maak, maar ABT vraagt zich af waarom dat nog niet aan de raad is aangeboden. Volgens bewoners van de Garnalen straat zijn er te veel auto's en is er te weinig parkeerruimte. Daardoor ontstaan problemen met de vuilop haaldienst, de bereikbaarheid voor de brandweer en de ambulance. Voor het verkeerd parkeren (op de stoep) worden bekeuringen uitge schreven. In de brief die de bewo ners ruim twee jaar geleden hebben geschreven worden volgens ABT een aantal simpele oplossingen aan gedragen. B. en w. hebben daar op 12 september op geantwoord met de mededeling dat er eerst gekeken moet worden naar de financiële ge volgen. Dat is gebeurd. Op 27 maart kregen bewoners per brief te horen dat er geen geld voor was om 'direct alle problemen aan te pak ken'. Bij het opstellen van de ka dernota 2008 zou dan afgewogen worden hoeveel geld er voor uitge trokken kan worden. Die vergade ring vond plaats op 1 november 2007. Daarna zouden de bewoners worden ingelicht over de termijn van uitvoering. Maar op 4 septem ber krijgen de bewoners al een brief dat de kadernota 2008 in juni is vastgesteld en er geen geld is gere serveerd voor het maken van extra parkeervakken. Volgens ABT heeft het college ver zuimd de raad in te lichten over de parkeerproblemen in de Garnalen straat. Aan de bewoners wordt be kend gemaakt dat de gemeente wel bezig is om een gemeentelijk ver keer- en vervoersplan op te stellen. Daarin komt ook de parkeerproble- matiek in andere woonkernen aan de orde. B. en w. spreken de hoop uit het plan in het eerste kwartaal door de gemeenteraad te laten vast stellen. Dat is nog niet gebeurd. Esther Langenhuizen uit Poortvliet gaat een musicalklas leiden op het Mollerlyceum in Bergen op Zoom. De toneellerares gaat de leerlingen kennis laten maken met alle aspec ten van een musical, waaronder dans, zang, drama, decor en grime. De musicalklas is nieuw en kinde ren moeten auditie doen om erin te komen. De musicalklas maakt deel uit van het onlangs gepresenteerde theater programma van de school. Brug klassers en tweedeklassers van vm- bo-t tot en met vwo kunnen hiermee op speelse wijze kennis maken met verschillende cultuur vormen. Ook hebben de eerste en tweedejaars een CKV-cultuurabon- nement ontvangen waarmee ze kunnen luisteren en kijken naar to neel, cabaret en muziek. Er zijn twee verplichte voorstellingen en daarnaast kunnen leerlingen vier keuzevoorstellingen in hun abonne ment opnemen. Het volgende schooljaar wordt het aanbod uitge breid naar het derde leerjaar. Budelpack heeft mr. Ivo Mönnink (46) benoemd tot algemeen direc teur als opvolger van Chris Moer kerken. Samen met Peter lngelse en Jan Bakker vormt hij de directie van het verpakkingsbedrijf, dat het hoofdkantoor in Bergen op Zoom heeft en sinds kort een productie vestiging in Roosendaal na vertrek uit Poortvliet. Mönnink studeerde bedrijfseconomie aan de Erasmus universiteit in Rotterdam en werkte bij verschillende Europese bedrij ven als Nike en Unilever, veelal in de verkoop en bedrijfsleiding. Mo menteel is hij directeur van Pregis Hexacomb, het vroegere Besin in ternational in Ermelo, marktleider in honingraatkarton, dat pallets, be- tonbekisting en promotieverpakkin gen maakt. Zeeuwse streekdrachten. De dag van de Zeeuwse streekdrachten op 18 oktober krijgt een stimuleringssubsi die van 500 euro van de provincie Zeeland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19