^1 Loon naar werken voor Vosmeer Tholense Boys te iaat wakker in de topper tegen Zwaluwe Winst voor Smerdiek dames Geen gat geslagen voor Smash WHS 13 wedstrijden ongeslagen, Noad maakt zich zorgen Boeiend Mooie tijden voor WHS WHS maakte geen fout bij staartploeg Kogelvangers en won in Willemstad met overtuigende 2-4 cijfers. De for matie van Joost Hulshof voert samen met Zwaluwe de ranglijst aan. Zowel in punten als in doelsaldo houden beide teams elkaar volmaakt in evenwicht. Zwaluwe won in een enerverend duel met 1-2 van Tholense Boys dat daardoor terugzakt in de middenmoot. NOAD'67 werd in Breda afgerekend op het missen van kansen. The Gunners sprong effectiever om met de mogelijkheden (3-2) en duwde de Fluplanders dieper in het moeras. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Kruiningen te sterk voor Noad 2 Noad 4 bepaalt het spel Blunders nekken WHS 2 Hoge plek Van Os bij kustloop Koersballen Fluwelen pass Kansenfestival Noad met droeve afloop Donderdag 16 oktober 2008 Rood Lisseveld Emergo 2 wint van ADO Voetbal Uitslagen Derde kl.: Tholense Boys-Zwaluwe 1- 2, The Gunners-Noad 3-2, Kogelvan- gers-WHS 2-4. Vierde kl.: Stavenisse-Brouwershaven 1-5, Vosmeer-Krabbendijke 2-3. Waar- de-Smerdiek 1 -2, Yerseke-SPS 0-3. Vijfde kl.: Vosmeer-Renesse 0-0. Danies: Smerdiek-RCL 2 2-1. ZSC- Tholense Boys 7-0. Pelikaan-Vosmeer 0-3. Tweede kl. res.: WHS 2-VVGZ 3 2-4. Derde kl. res.: Kruiningen 2-Noad 2 2- I. Vierde kl. res.: DFS 2-Tholense Boys 2 8-3. Smerdiek 2-ZSC 2 0-0. Noad 4- Bruse Boys 4 5-1. Rillandia 3-Stavenis- se 2 afgelast. Smerdiek 3-Vrederust 2 afgelast. Halsteren 3-Tholense Boys 3 3- 3. Vijfde kl. res.: SPS 3-Bergen 5 1-8. WHS 4-ZPR 3 8-1. Tholense Boys 4-DVO 3 1-11. SPS 4- V VC 5 2-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-WVV 4 6-0, Gastel 5-Vosmeer 3 2-4, Vosmeer 4- NSV 5 1-2. Jeugd: Rillandia-SPS B 3-2, Dintel- oord-SPS E 5-4, SPS F-Dinteloord 0-1; BSC-Noad C 3-4; Vosmeer B-Tholense Boys BI 7-2. Vosmeer D-WHS D2 7-0 (beker). Vosmeer D meisjes-DSE 3-0, Vosmeer E2-NVS 0-7; Roosendaal- Voetbal programma Zaterdag 18 oktober uur Kwadendamme-Thol. Boystbeken 16.15 DVO-Vosmeer za.(beker) 14.30 WHS-Kapelle(vr.) 14.30 Smerdiek-Halsteren(vr.) 14.30 's-Hr. Arendskerke-SPS(vr) 14.30 Smerdiek da.-Reuver(beker) 14.30 Smerdiek 2 da.-Patrijzen(beker) 12.30 Thol. Boys da.-Dauwendaele 2 14.30 Kapelle 2-WHS 2(vr.) 14.30 Noad 2-Kogelvangers 2(beker) 13.00 Unitas 9-SPS 2 14.30 DVO 3-Tholense Boys 2(beker) 14.30 SKNWK 3-Smerdiek 2 14.30 Stavenisse 2-VVC 3 14.30 FSV 2-Smerdiek 3 14.30 WHS 4-Dauwendaele 6 14.30 SPS 3-ChrisIandia 2 14.00 SPS 4-Seolto 6 14.30 Zondag 19 oktober uur Vosmeer-Lepelstr. Boys 14.30 Vosmeer 3-Nw. Borgvliet 3 11.00 Derde klasse Persoonlijke fouten en slordig ver dedigen braken Tholense Boys op in de topper tegen Zwaluwe. Aan beide treffers van de bezoekers gingen Thoolse Haters vooraf. Pas in het laatste kwartier schrok de ploeg van Jacco Theunisse wak ker. te laat om de partij nog te la ten kantelen. Na de 1-2 nederlaag staat Tholense Boys weer met bei de voeten op de grond. Al drie wedstrijden op rij is er niet ge wonnen. Voor Theunisse geen re den om in paniek te raken. „We zijn nooit gaan zweven. De stand op de ranglijst van een paar weken geleden gaf geen reëel beeld. We hebben met Internos en Zwaluwe twee kampioenskandidaten achter elkaar gehad en weten nu waar we thuis horen. Al hadden we er van daag op het laatst nog bijna een gelijkspel uitgesleept." Tholense Boys begon onzeker aan het cruciale duel met de Brabantse lijstaanvoerder. Pas in de 21e mi nuut wist de thuisclub de eerste mogelijkheid af te dwingen. Op aangeven van Nick de Lang schoot de jonge Laurens Bovenberg naast. Op dat moment had Zwalu we al de leiding genomen, na zwak ingrijpen van de Tholenaren op het middenveld. De geelzwar ten waren onrustig in balbezit, waardoor mooie combinaties lan ge tijd ontbraken. Ook de acties van de afwezige Reinier de Groen werden gemist, hoewel diens ver vanger Jan Groenewegen nog al tijd de nodige dreiging richting goal aan de dag legde. Op slag van rust was Zwaluwe dicht bij een tweede treffer. Eerst bracht doel man Marcel Nuijten redding en bij de volgende mogelijkheid was de tot aanvoerder gepromoveerde Je roen Nieuwkoop attent. Ook na de pauze bleven de bezoekers de ge vaarlijkste ploeg. In de 55e minuut haalde de koploper het optimale rendement uit slordig uitverdedi gen van de Tholenaren: 0-2. Vrij wel vanaf de aftrap miste Boven berg de ideale kans om de spanning terug in de wedstrijd te brengen. Halverwege het tweede bedrijf bracht coach Theunisse met Tijs Nijmeijer en Ronnie de Graaf extra aanvallers in het veld. Marien en Hans Willem Hopmans maakten plaats. Bovenberg liet an dermaal een mooie gelegenheid onbenut, na een combinatie met invaller Nijmeijer. Pas in de 77e minuut kwam de thuisclub dich terbij. Jeroen Nieuwkoop stond aan de basis van de aansluitings- treffer. met Groenewegen als aan gever van de ditmaal wel trefzeke re Bovenberg: 1-2. Het publiek ging achter de ploeg staan, waardoor de slotfase onge meen boeiend werd. Beide teams kregen kansen in het plots opge leefde duel. Nijmeijer kopte juist naast, bij een scrimmage voor het Brabantse doel werd de bal tever geefs tot drie maal toe ingezet en Groenewegen kwam nog een keer oog in oog met de keeper. Aan de overzijde was Zwaluwe met uitval len dicht het beslissende derde doelpunt. De laatste mogelijkheid was voor Nijmeijer. Zijn schot ging naast, waarmee de 1-2 nederlaag een voldongen feit werd. Theunisse noemde het verlies terecht. „Als je de hele partij overziet verdiende Zwaluwe de punten. Pas op het laatst kregen we de wedstrijd in handen, maar voor de goal waren we toen net niet scherp genoeg. Jammer dat we pas zo laat lieten zien. waartoe we in staat zijn." WHS verloor voor het laatst een competitieduel op 16 februari van dit jaar. De Setallanders moesten toen in NOAD'67 hun meerdere erkennen: 1-0. Sindsdien zijn de groenwitten dertien wedstrijden op rij ongeslagen. Ook bij Kogelvan gers liet WHS geen steken vallen. Met Robin van Dijke in de basis voor de geblesseerde Armando van de Repe kwam het team van Joost Hulshof goed uit de startblokken. Met een mooie pass zette Van Dij ke meteen al Andreas Vroegop voor de keeper. Het duurde echter tot de 14e minuut, voordat de be zoekers konden juichen. Het was de jonge Van Dijke die met een Noad'67 2 heeft de vijfde competitie wedstrijd van een sterk Kruiningen verloren. Opnieuw moest Noad uit naar één van de sterkere ploegen in de com petitie. Aangezien het derde elftal was afgelast kon met een complete selectie worden vertrokken naar Kruiningen. Daar trof het een op en top gemoti veerd Kruiningen die vanaf de eerste minuut tot de laatste minuut voor elke meter wilde vechten. Het werd 2-1. Noad begon te slap aan de wedstrijd waardoor het niet echt aan voetballen toekwam. Kruiningen had met twee snelle spitsen, een gevaarlijke voorhoe de. Deze prikten een aantal keren ge vaarlijk door de verdediging heen. Sven Buijs had de bal voor het binnen schieten maar met een uitstekende red ding van de keeper van Kruiningen bleeft het 0-0. Uit de tegenaanval werd de linkerspits aangespeeld, passeerde zijn tegenstander en passeerde ook Pie- ter de Wachter en zo stond het 1 -0 ach ter. Na een half uur was het Noad dat op nieuw in de problemen kwam bij om schakelen van aanval naar verdedigen maar gelukkig ketste de bal via de bin nenkant van de paal weer uit het doel. Noad zette nog een keer aan kwam via Ronald den Braber opnieuw in de gele genheid te scoren maar Den Braber kwam een teenlengte tekort om de bal binnen te werken. Vlak daarna was er een uitstekende pass op Sven Buijs die van 20 meter de bal subliem over de keeper stiftte. Hierdoor gingen beide ploegen met 1-1 de rust in. In de rust werd de geblesseerde Thom Buijs ver vangen door Frank den Engelsman en Jeroen Verwijs kwam in het veld voor Ronald den Braber. Noad dacht met de twee snelle spitsen wat ruimte te krijgen in de tweede helft maar voor deze goed en wel begonnen was stond het al 2-1 voor Kruiningen. Uit een prima genomen vrije trap langs de linkerkant van de muur via de binnen kant van de paal was het de routenier van Kruiningen die er voor zorgde dat Noad opnieuw achter de feiten aan moest. Bruse Boys is al jaren een moeilijke te genstander om tegen te spelen, omdat deze club net als Noad '67 met veel in zet speelt. Al vroeg in de wedstrijd was het duidelijk dat het vierde team van No ad het spel bepaalde. De Fluplanders wonnen met 5-1. Het eerste punt kwam van een penalty. Remi van Herk werd weggestuurd door Leo Polderman en zijn haarscherpe voorzet belandde bij Ard Beurkens. Die wilde de bal op twee meter voor de doel lijn inkoppen, maar door een flinke duw in zijn rug kon hij de bal geen richting geven. Hiema legde scheidsrechter Wim v.d. Ree de bal op de stip. Vaste penalty nemer Leo Polderman plaatste zich ach ter de bal en schoot zuiver in. Na bijna een half uurtje gespeeld te heb ben viel uit een corner de bal op de arm van Cenny Reijngoudt die door de zon verblind werd. V.d. Ree was duidelijk en gaf Bru een penalty, 1-1. Vooral Frans Quist hield de bal laag en passte zijn me despelers goed in. wat ten goede kwam van het spel van Noad. Zo kon op slag van rust Kees Vroegop alleen doorlopen na een pass van Ard Beurkens. de killer bleef rustig en scoorde de 2-1 Leo Polderman kwam weer naar voren en scoorde de 3-1 uit een penalty. Op rechts had Remi van Herk zich met het spel bemoeid en schoot de bal mooi over de verdediging van Bru. Johan Reijn goudt kon vrij doorlopen op de doelman en stifte de bal over hem heen voor de 4- 1. Beurkens scoorde de 5-1 uit een pass van Reini Reijngoudt. Het tweede team van WHS heeft met 2-4 verloren van VVGZ. WHS 2 kon einde lijk weer eens elf spelers opstellen die bij de selectie horen, maar aanvoerder en aanjager Vincent de Jong was afwezig. Dat was volgens de correspondent, zeker voor rust, goed te zien. WHS speelde niet scherp genoeg en dat is tegen een goede ploeg als VVGZ do delijk. De Setallanders werden overklast en kwamen door twee individuele fouten op een 0-2 achterstand. Eerst gaf Len- nert van de Reest volkomen onnodig een strafschop weg en daarna was een blun der van de keeper de oorzaak van een 0- 2 achterstand. In de rust werd het elftal aangepast en speelde WHS met vier aan vallers. Bovendien werd er afgesproken om gelijk druk te zetten. Het was na tien minuten Leon de Witte die de 1-2 scoorde. Het werd zelfs 2-2 door André Wessels met een mooi af stand schot. Helaas scoorde VVGZ daar na met een mooie treffer de 2-3 WHS bleef aanvallen maar VVGZ scoorde ^sondankïdiaar^ierd^junt^^^^^^ Ton van Os is de hoogst geëindigde Tholenaar bij de kustmarathon die op 4 en 5 okto ber tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande werd gehouden. De Poortvlietenaar liep de 42 kilometer en 195 meter in drie uur. 18 minuten en 47 seconden en die tijd was goed voor een 44ste plaats tussen de ruim 1300 deelnemers. Kees Lindhoud uit Sint-Anna- land staat genoteerd op de 90ste plaatst met een tijd van 3.31.08. In de categorie man nen 50 eindigde hij hiermee als zevende. De derde en laatste Thoolse deelnemer is Ro bert Metske uit Tholen. Hij werd nummer 482 in de ranglijst met een tijd van 4.18.05. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van de verenigingen: Oud-Vossemeer: Imevr. C. Wilsing en mevr. J. van Houte 34 p; 2. mevr. C. van Mierlo en N. Moerkerken 22 p; 3. mevr. C. Havermans en mevr. L. Weezenaar 19 p; 4. mevr. D. van Dijke en mevr. L. van Poortvliet, én mevr. M. van Poortvliet en mevr. R. van Driel 15 p. Meulvliet: 1. mevr. L. Verschoor en W. Deurloo 32 p.; 2. mevr. J. Bos en J. Sprenkels 29 p.; 3. mevr. C. Sprenkels en H. Schot 22 p.; 4. mevr. R. Bolier en mevr. N. Deurloo 21 p.; 4. mevr. D. Lin- denberg en W. Bijl 21 p. Sint-Maartensdijk: 1. J. Bijnagte en C. van Gorsel 36 p.; 2. mevr. L. Wielaard en mevr. C. van Mierlo 27 p.; 3. C. Breu- re 26 p.; 4. mevr. B. Bijnagte en W. Bijl 23 p.; 5. mevr. M. Dane en A. Wielaard 18 p.; 6. mevr. J. Nijstad en mevr. A. Bocxe 15 p.; 7. mevr. T. Breure en mevr. W. Kloet 7 p. Vosmeerspeler Jeffrey Kruf (links) zoekt zijn positie op, rechts komt Mark Mosch aangelopen. Vijfde klasse Vosmeer heeft het eerste punt van het seizoen binnen. Thuis tegen Renesse was en bleef het 0-0. Coach Johan Nagtegaal was blij met het resultaat. „We wilden ein delijk eens een keer achterin de zaak dicht houden en dat is ge lukt, al was het soms met kunst en vliegwerk. Hopelijk is dit het begin van een ommekeer." In het tactisch plaatje van Vos meer was een belangrijke rol weg gelegd voor Lowie van der Laak, de mandekker die de meest ge vaarlijke aanvaller van de bezoe kers moest uitschakelen. Deze in de ogen van Nagtegaal beste spe ler van de vijfde klasse kwam er tegen de geroutineerde Van der Laak niet aan te pas. 'Dissen de palen groeide ook doelman Ger- win Hoek naar grote hoogten. Op het middenveld leverden de con troleurs Youri den Hollander en Michel Neelen eveneens nuttig werk. Ondanks het goede tegen spel van de thuisclub waren de beste kansen voor Renesse. Paal en lat stonden voor de pauze een Schouwse voorsprong in de weg. Na de hervatting kwam Benjamin Suurlant in de ploeg voor back Wesley den Ouden. Vosmeer bleef hopen op die ene bevlieging van diepe spits Jacco Vaders. De con ditiebeesten Mark Mosch en Jef frey Kruf liepen de longen uit het lijf om de linies bij elkaar te hou den en Vaders voorin te bevoorra den. Moegestreden werden beiden voortijdig naar de kant gehaald. Toon Kouwen kwam in de ploeg voor Mosch, niet veel later ge volgd door Kevin de Jager als af losser voor Kruf. Kort voor het einde leken alle inspanningen te vergeefs. Met een katachtige re flex redde Hoek op een gevaarlij ke vrije trap, waardoor de 0-0 overeind bleef. Een opsteker, vond Nagtegaal. „We straalden de hele wedstrijd uit dat we ons niet wil den laten kloppen en kregen loon naar werken." Met de remise compenseerde Vosmeer het punt dat de hond in mindering bracht wegens het staken van de partij tegen Hansweert. Komende zon dag vervolgen de oranjehemden de competitie met een duel tegen Lepelstraatse Boys. Nagtegaal was optimistisch. „Misschien is dat een wedstrijd waarin voor ons ook wat te rapen valt." Hansweertse Boys 6 16 16-9 ZPR '84 6 14 25-5 NVS 6 13 15-11 Val Aan 6 12 18-15 Kwadendamme 6 9 17-13 Volharding 6 9 21-19 Lewedorpse Boys 4 7 10-9 WW '67 6 7 11-18 Lepelstraatse Boys 5 6 8-16 Moerstraten 6 6 13-15 Renesse 5 5 6-7 Dreischor 6 4 10-16 Ouwerkerk 5 3 10-19 Vosmeer 5 0 7-15 -lev Aanvoerder Jeroen Nieuwkoop omspeelt een gevallen tegenstander en gaat richting het doel. Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 7 Jacco Vaders (Vosmeer) Bart Stoutjesdijk (Smerdiek) 4 Met twee treffers, waaronder één uit een strafschop, heeft Vosmeerspeler Rachid Bouhoudane zijn voorsprong in het top scorerklassement vergroot. Bart Stoutjes dijk van Smerdiek maakte zijn vierde treffer en nestelde zich daarmee naast Jacco Vaders op de tweede plaats. Zes voetballers hebben drie doelpunten ach ter hun naam staan. Kees van Putte (Sta venisse) en Daan de Viet (Smerdiek) scoorden zaterdag voor het eerst in deze competitie. Smerdiek A 0-9. Smerdiek D-VCK 0-9: Zwaluwe-Thol. Boys A 4-7. Thol. Boys B2-Apollo 11-0, Thol. Boys C2-Halste- ren 4-2, NVS-Thol. Boys D2 0-4. Bruse Boys-Thol. Boys D3 2-5. Thol. Boys El-Victoria 2-6, Thol. Boys E2-Thol. Boys E3 9-3, Thol. Boys Fl-WVV 6-0. Thol. Boys F2-Victoria 0-5; DSE-WHS A 3-4, Intemos-WHS B 6-1, WHS C- Alliance 1-6. Odio-WHS D meisjes 2-1, Mevo-WHS El 4-1. WHS E3-Mevo4-2, Meto-WHS F1 4-2, WHS F2-Noad F2 0-13, NSV-WHS F3 14-0. Mandy Roels gaf even later de bal op maat aan de inkomende Marieke Goeree. Marieke schoot keihard de bal tegen de touwen en het eerste punt voor de Thoolse dames was daarmee binnen. Het was bijna rust toen Mandy Roels de kans kreeg om te scoren, maar ze miste. Smerdiek kwam zeer sterk terug na de thee. De dames zetten RCL terug op eigen helft. Aanvoerster Lenny Stoutjesdijk trof met een prachtig hard schot de lat. Mandy Roels deed met een mooie actie hetzelfde. De aanvallen van Smerdiek gingen door richting het doel van RCL, al leen konden de Thoolse voetbalsters de juiste opening voor een doelpunt niet vinden. Met nog zes minuten op de klok liet de scheidsrechter een vrije trap nemen die in eerste instantie be stemd was voor RCL. Later beslis te de man dat de vrije trap voor Smerdiek was. Met een prachtig genomen trap kon Angelique Hage voor haar tegenstander komen en de bal binnen schieten. Met nog een paar minuten te gaan. gaf Smerdiek deze voorsprong niet meer uit handen. Damesvoetbal Al in het begin van de wedstrijd van de dames van Smerdiek I te gen RCL 2 was het duidelijk dat de tegenstander alles uit de kast zou halen om niet te verliezen. De eerste aanvallen waren voor RCL en het eerste punt ook. Maar dat was gelijk ook het laatste, want de Thoolse dames wonnen met 2-1. Het eerste gevaar van Smerdiek kwam na acht minuten spelen. Man dy Roels gaf voor aan Suus Hopsta ken die net iets te kort kwam om de bal in te schieten. Een paar minuten later schoot Suus Hopstaken de bal net over de lat bij een vrije trap. Toch was het RCL die met een snel le counter over de rechterkant Esra Bicer de hakken liet zien en voor kon geven. De geheel vrij in komen de spits schoot gelijk de bal binnen voor de 0-1Smerdiek was dicht bij een treffer toen Marieke Goeree met een schitterende actie de bal bij An gelique Hage deponeerde, maar An gelique schoot net naast. schitterende omhaal voor de 0-1 zorgde. Kogelvangers nam hierna het heft in handen, waarbij de mandekkers Cliff Ligthart en Den nis Oosdijk veel moeite hadden met de snelle aanvallers van de thuisclub. Zowel Ligthart als Oos dijk verloren meerdere malen hun greep op de tegenstander, in de 28e minuut met fatale gevolgen. Oos dijk moest binnen de beruchte lij nen aan de noodrem trekken en vanaf de stip werd het 1-1. WHS moest opnieuw beginnen, met in de 36e minuut een goede kans voor Van Dijke. De spits nam de voorzet van Vroegop goed aan, maar mikte juist naast. In de 43e minuut kwam de 1-2 alsnog op het bord. na een rake kopbal in eigen doel van Kogelvangers. Die for tuinlijk verkregen voorsprong werd nog voor het rustsignaal ge neutraliseerd. De thuisclub ont snapte op de rand van buitenspel en doelman Anton Elenbaas had het nakijken: 2-2. Joost Hulshof was achteraf niet eens rouwig om die gelijkmaker. „Het bood ons ge legenheid om de puntjes op de i te zetten. Het liep niet echt lekker en het was nodig om uit een ander vaatje te tappen, als we tenminste bovenin mee wilden blijven doen. Met name Dennis en Cliff speel den niet hun beste wedstrijd van het seizoen." De hernieuwde afspraken hadden volgens Hulshof meteen effect. „Na rust kwam Kogelvangers er niet meer aan te pas. We gaven achterin niets meer weg en lieten na om de score hoger op te voeren dan de uiteindelijke 2-4." In het tweede bedrijf kreeg de juist van vakantie teruggekeerde Pieter Lindhoud voorin speeltijd, als ver vanger van de weer met zijn eind- pass tobbende Andreas Vroegop. De ervaren Patrick Ketting nam het voortouw met een fluwelen pass op Matthijs Bruijnzeel die in de 53e minuut beheerst de 2-3 liet aantekenen. Zeven minuten later werd ook de 2-4 (kopbal Perry Snoep) ingeleid door laatste man Ketting. Een kwartier voor het einde was de routinier zelf dicht bij een doelpunt. De Brabantse keeper wist de inzet nog juist uit de kruising te werken. Daarvoor was ook Lindhoud al bijna succes vol geweest, na een misverstand in de defensie van de thuisclub. In het laatste kwartier maakten Ro nald van de Repe en de tijdelijk beschikbare Patrick van Schetsen hun opwachting, als invallers voor respectievelijk Jeroen Oosdijk en Robin van Dijke. Joost Hulshof bleef nuchter over de perspectie ven voor WHS. „Eerst moeten we drie punten zien te pakken van Olympia. onze volgende tegen stander. Dan de apotheose tegen Zwaluwe, de wedstrijd waarin over de eerste periode wordt be slist. Het zijn mooie tijden voor WHS." Coach Ko Stoutjesdijk won er na het drama in Breda geen doekjes om. „Nog nooit in mijn levensda gen heb ik een ploeg zoveel kan sen zien missen. Zoveel kansen als NOAD vandaag liet liggen, het stemt tot nadenken." In de eerste^ minuten verschenen de spitsen Lars Steijn en Koen van Dijke al vrij voor de Bredase doelman. In de achtste minuut was het raak. Wiljan Lisseveld leidde in. Koen van Dijke fungeerde als aanspeel punt en Lars Steijn rondde af: 0-1. De vreugde was* van korte duur. Een geheel vrijstaande aanvaller van The Gunners mocht uit een hoekschop de 1-1 inkoppen. De Fluplanders bleven na die tegen slag domineren, met de ongrijpba re Lisseveld vaak in de hoofdrol. Eerst hield de lat de voormalige SPS-er van scoren af en vervol gens werd hij bij weer een kans in de beruchte zone tegen het gras gewerkt. Op dat moment wreekte zich de afwezigheid van de ge blesseerde Iwan Geense en de op de bank gestarte Corné de Frel, de Fluplandse specialisten vanaf elf meter. John van Splunter voelde zich niet geroepen, waardoor de verantwoording bij Jasper van Dij ke kwam te liggen. De Bredase keeper redde op de eerste inzet om vervolgens in tweede termijn voor Van Dijke te buigen. De treffer werd echter door arbiter Van der Linden geannuleerd, wegens een fout bij het inlopen door NOAD. Ko Stoutjesdijk was woedend. „Zo'n beslissing heb ik nog nooit meegemaakt. Maar ik reken hef ook mezelf aan. We hadden geen duidelijke afspraken over de straf-? schoppen gemaakt." Koen van Dijke kwam nog een keer oog in oog met de doelman, na weer een' mooie combinatie. De op de lin-l kerkant sterk spelende Wesley Kievit was eveneens dicht bij de voorsprong met een geplaatst schot. In de rust nam Stoutjesdijk maatregelen. Met Rob den Engels man en Corné de Frel in de ploeg als vervangers voor Koen van Dij ke en Lars Steijn hoopte NOAD op meer rendement voorin. NOAD speelde voluit op de aanval en een kopbal van de getergde De Frel leek doel te gaan treffen, tot Patrick Kot ongewild The Gunners* te hulp schoot. Niet veel later kon De Frel wel juichen, na voorberei dend werk van Kievit: 1-2. Lis seveld vergat hierna de partij in het slot te gooien bij de zoveelste kans. In de slotfase viel onver wacht het doek voor NOAD. Twee counters, ingeleid door fouten bij de bezoekers, bezorgden The Gun ners op de valreep de 3-2 overwin ning. Wiljan Lisseveld haalde het eindsignaal niet. Bij het claimen van een strafschop kreeg de snelle middenvelder een tweede gele kaart voor de neus gehouden, wat hem op rood kwam te staan. Coach Stoutjesdijk was verbij sterd. „Een administratieve fout, de eerste kaart was aan Koen van Dijke gegeven." In alle emoties bleef de NOAD-trainer wel realis tisch. „We verliezen hier door ei gen toedoen, niet door de scheids rechter. Telkens zijn het mis vattingen in de verdediging die ons, in combinatie met onvoldoen de scherpte voor de goal, de das omdoen." Tot overmaat van ramp is Jeroen Reijngoudt wegens eeri chronische blessure niet langer be schikbaar. Stoutjesdijk: „Ik begin me oprecht zorgen te maken." Smash '76 had gedurende de gehe le wedstrijd tegen mededegradatie kandidaat Renata 3 uit Eindhoven een licht overwicht. De Setallandse tafeltennissers behielden zaterdag tot aan het eind steeds een kleine voorsprong, maar de winst kwam er niet. Het werd met 5-5 gelijk spel. Het Ls Smash niet gelukt om een gat te slaan tussen de met twee punten verschil op de laatste plaats genoteerde Renata. Invaller Merijn v.d. Klooster speelde een prima wedstrijd en boekte twee zeges. Teleurstellend was het optre den van de basisspelers Van 't Hof en Van Dijke die beiden in het enkelspel slechts eenmaal wonnen. Beiden wonnen wel verdiend het dubbelspel. De thuisploeg was dan ook niet te vreden met het resultaat.. Renata, met twee spelers in de gelederen van 61 en 64 jaar (weliswaar spelers die vroeger hoog gespeeld hebben op landelijk niveau) was nog het meest gelukkig. In de stand veranderd niets, dus Smash'76 blijft in de de- gradatiezorgen en wacht nog steeds op de eerste zege van deze competi tie. Heren 2 speelde vrijdagavond al een de gradatieduel in de eerste klasse tegen Back Hands. Helaas moest het team zon der derde man afreizen naar Sint- Willi- brord. zodat er werd gestart met een 3-0 achterstand. Toch deden Merijn v.d. Klooster en Remco Vroegop niet slecht. Beiden wonnen tweemaal, waardoor er met 6-4 werd verloren. Heren 2 is nu wel laatste, maar staat slechts één punt achter op Back Hands. In de vierde klasse won het derde heren team met ruime cijfers van TCS 3 uit Steenbergen dat voorlaatste staat. Het werd in de nieuwe zaal van De Wellevaete maar liefst 8-2. Mathijs v.d. Graaf bleef iedereen de baas en won dus driemaal. Zijn broer Marnix en Kees van Poortvliet wonnen elk tweemaal, maar beiden won nen ook het dubbelspel. Een kleine 6-4 nederlaag was er vrijdag voor het vierde seniorenteam. TCS 4 was iets te sterk voor Chris en Ellen Hage en Cindy v.d. Klooster. Wedstrijdsecretaris Chris Hage. kon dit weekend bij de jeugd fraaie uitslagen no teren. Jeugdteam 1 en 2 wonnen beider) met maximale cijfers: 10-0. Jongens 1 deed dat in Roosendaal tegen ODT 2. Jon gens 2 maakte thuis gehakt van rode-lan taarndrager Witac-1 uit Willemstad. Hel derde jeugdteam verloor met 9-1 van TCS. Het was Paola Ketting die de eer redde. Programma zaterdag: Middelburg- Smash 1 (24/10); Smash 2-Sar '72 (24/10); Tanaka-Smash 3 (24/10); Vice Versa '51-Smash 4 (24/10); Smash jeugd 1-Tanaka; Vice Versa '51- Smash jeugd 2: TCO '78-Smash jeugd 3; Smash jeugd 4- Yerseke 5. Het tweede seniorenteam van Emergo heeft de voorlaatste veldwedstrijd tegen ADO gewonnen; het werd 9-6. De Thoolse korfballers openden redelijk tegen een zwak ADO. Er werd in een te hoog tempo gespeeld voor de ploeg uit 's- Gravendeel, zodat er al snel een voor sprong op het bord kwam. Tot 1-1 ging het nog gelijk op, maar daarna liepen de rood-zwarten uit naar een 3-6 voorsprong bij de rust. In de tweede helft liet de ploeg uit Sint-Maartensdijk na om de genade klap uit te delen, zodat de thuisploeg nog terug kon komen tot 6-7. De Tholenaren hadden het laatste woord en haalden de overwinning binnen. Voor Emergo. dat bovenin blijft meedraaien, scoorden Jef frey Pals (3x), Ad Farla (2x), Marian Dijkshoorn. Maddy Muis. Jack v. Rijs- bergen en Jaco Rip. De jeugdteams hadden minder succes met nederlagen tegen DVS. Ventura Sport en Korbatjo. De BM1 speelden geen bes te eerste helft in Hendrik-Ido-Ambacht. De gasten verdedigden wel behoorlijk goed. maar aanvallend werd er veel te ge; makkelijk belverlies geleden, zodat te gendoelpunten een kwestie van tijd wa ren. De ruststand was dan ook 3-0. In de tweede helft begonnen de rood-zwarten veel beter en werd de marge verkleind naar twee, maar daarna scoorde de thuis ploeg toch knap tweemaal uit een paar kleine kansjes en boekte zo een 5-1 over winning. Lotte Muis scoorde de ere- treffer. Het C1 -team had een zeer moeilijke och tend tegen een sterk spelend Ventura Sport. De gasten waren over het algemeen net wat scherper en sneller, zodat de thuis ploeg weinig kansen kreeg. Er kwam dan ook een voorsprong voor de ploeg uit St- rijen. die gestaag verder werd uitgebreid. Uiteindelijk werd het 1-6 voor Ventura Sport, waarbij Robin v. Tilborg de enige treffer maakte voor de Tholenaren. De rood-zwarten van het D2-team waren net als vorige week een maatje te klein voor Korbatjo. Ze verloren met 8-1. Mi chelle v.d Werf vond als enige de korf.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 18