Van Beek Constructie krijgt goede reacties op vormgeving nieuwbouw Zaterdag open huis II Zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur leverden en plaatsten de wanden en de systeemplafonds AT drukkerii ■■I telecommunicatie nederland Veel succes Bakker Kraanverhuur Tholen Potter Keukens Derde stek in 96-jarige geschiedenis van Sint-Annalands familiebedrijf M Stl H familie van Beek Het bedrijfspand van Van Beek Constructie B.V. is een blikvanger voor wie Sint-Annaland vanuit het oosten na dert. De sierlijke gebogen en schuine lijnen springen in het oog. In augustus verhuisde het familiebedrijf van de Havenweg naar de Spastraat. Burgemeester Nuis opent de nieuwbouw morgenmiddag officieel. Lijnen kort Hoefijzers Taken afgebakend Smederij Van Beek Constructie B.V. zet zaterdagmiddag van één uur tot vier uur de deuren open voor het publiek. Belangstellenden zijn welkom op Spastraat 15 in Sint-Annaland om het gebouw van binnen en van buiten te bekijken. Er zijn diverse activiteiten, zoals demonstraties op diverse metaalbewerkingsmachines, en een tentoonstelling over de geschiedenis van het bedrijf. Kinderen kunnen zich vermaken op een springkussen. Sanitair Installatie "SUUP L.A. Kastanjelaan 183 Wij wensen jullie heel veel succes mef het De specialist in: telecommunicatie r camerabeveiliging datacommunicatie geluidstechniek Hierbij feliciteren wij Van Beek Constructie BV met de opening van uw nieuwe bedrijfspand. Aanleg gassen leiding distributiesystemen, voor industriële gassen. Onderhoud gassen leidingsystemen. Valkenierstaat 35 2984 AZ Ridderkerk Tel: 0180-413447 Fax:0180-463447 Spastraat 5 4697 RZ Sint-Annaland Tel. 06-53727976 LAS-en GASTECHNIEK fiïïijuï ïiïïïS^rn lil Donderdag 16 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 f M 1L Directeur Marijn van Beek (midden), zijn vader Rien en broer Jeroen zijn tevreden over de nieuwe stek van het constructiebedrijf. „Ik wilde geen vierkante doos", zegt directeur Marijn van Beek. Het ontwerp van het Rotterdamse Buro MA.AN is wat hem betreft een blik vanger op het bedrijventerrein aan de rand van het dorp geworden. „We zijn er blij mee." „En we krijgen veel positieve reacties op de vorm geving". vult zijn vader Rien van Beek aan. Voor senior, veertig jaar bij de onderneming werkzaam, is de verhuizing nog wennen. Hij maakte aan de Havenweg twee uitbreidingen mee. kende er ieder plekje en laat er veel herinneringen achter. Maar de gemeente liet haar oog op dat ge bied vallen voor de vestiging van woningbouw en detailhandel. De onderhandelingen over de verkoop verliepen niet eenvoudig. Uitgangs punt voor Van Beek was, dat de bc- drijfsvcrplaatsing het uurtarief voor zijn klanten niet nadelig mocht beïn vloeden. In verband met de concur rentiepositie. De besprekingen verg den vier jaren. Ondertussen mocht Van Beek van de gemeente wél een opslagloods bijbouwen. Van belang voor de continuïteit van het bedrijf, dat anders onvoldoende ruimte had om werk van een belangrijke klant aan te kunnen nemen. Uiteindelijk werden de partijen het eens. „Op een gegeven moment moet je er ge noegen mee nemen. Is het maximale resultaat behaald", aldus Rien van Beek. Wat betreft de indeling van het nieuwe pand is er veel geschoven, gedacht en gepraat. Van Beeks twee de zoon Jeroen, die inmiddels chef werkplaats is, stak veel uren in de indeling van de bedrijfshal: het zo optimaal mogelijk plaatsen van de machines. „Het was een opdracht voor zijn hbo-studie, net als het ma ken van een draaiboek voor de ver plaatsing. Tot op dit moment loopt het goed zoals het is opgesteld." Het complete machinepark is verhuisd naar de Spastraat, en uitgebreid met een nieuwe boorzaagstraat. Een aan tal hijskranen vergemakkelijken het werken voor de vijftien personeels leden. Veel aandacht is geschonken aan het kantoorgedeelte. Het zit beneden, links naast de voordeur van het be drijf. In de scheidingswand met de werkplaats zitten ruiten. Rien van Beek: „Het was mijn idee. Op deze manier zitten wc dicht bij de werk vloer en zijn de lijnen kort. Ook is er, van weerskanten, visueel contact. Ik miste dat, want vroeger - vóór de uitbreiding - had ik dat aan de Havenweg ook." Het gevolg is dat de kantine voor het personeel bo ven is gekomen. „Volgens mij niet verkeerd. De mensen kunnen tijdens de pauzes een heel eind kijken, hun blik verruimen." De werkplaats is veel groter dan de oude, waardoor alles niet zo op elkaar staat. En de luchtverversing zorgt voor een goed werkklimaat. De kleed- en douche ruimte is ten opzichte van de oude situatie ook een hele verbetering. Naar de logistiek is heel goed ge keken. „Aan de Havenweg zaten we goed, wat betreft de aan- en af voer van materialen met opleggers. Nu is het zó gemaakt, dat transport vanaf de Bronsgeestweg direct naar binnen kan, en weg via de andere kant. Bij het ontwerp is goed naar de draaicirkels gekeken. De chauffeurs die hier komen, zijn er blij mee zoals het is uitgevoerd." De loods aan de Spastraat is 80 meter lang en 25 meter breed, met aan de noordkant zowel vóór als achter een uitbouw van 7,5 meter. De bouw er van verliep niet gladjes. Eind maart vorig jaar werd begonnen met heien, en eind november was de verhuizing gepland. In plaats daarvan werd al in mei de bouw stilgelegd omdat er twijfel bestond over de constructie. Daarover loopt nog steeds een zaak met de constructeur. Eind november is de bouw weer hervat, met een half jaar vertraging. Het heeft de familie Van Beek de nodige hoofdbrekens en slapeloze nachten gekost. Maar het resultaat stemt tot tevredenheid bij zowel ondernemers als perso neel. Marijn van Beek kreeg in 1997 de leiding over het bedrijf, na een fail lissement wat in feite een herstruc turering was. „Er gingen moeilijke jaren aan vooraf. Het is ingrijpend geweest, heeft mijn leven veran derd", zegt zijn vader. De steunbe tuigingen die hij destijds kreeg van de klanten, deden hem goed. „En het voordeel was dat het vanaf de eer ste dag na de doorstart liep als een trein." De onderneming ging door met bijna de helft minder personeel. Marijn werkte toen vijf jaar bij het constructiebedrijf en twijfelde niet om het over te nemen. „Wanneer er iemand anders in het pand aan de slag zou zijn gegaan, had ik dat niet kunnen verkroppen. Bovendien was het een bedrijf met potentie." Hij kreeg de smaak te pakken door zijn opa, die hem al leerde smeden toen hij nog op de basisschool zat. „Op zaterdagmorgen maakten we dan hoefijzers. Van jongs af werkte ik in de vakanties mee in het bedrijf en mijn schoolopleiding was afge stemd op een toekomst daar." Zowel hij als zijn vader zeggen, plezier te beleven aan hun loopbaan in de staalconstructie. Van Beek Constructie heeft zich ge specialiseerd in het maken van hek werken, leuningen, bordessen, trap pen en kooi ladders. Werk dat door grotere bedrijven wordt uitbesteed. Zo komen de vluchttrappen langs de hoge snelheidslijn uit Sint-Anna land. Sinds een aantal jaren is Van Beek één van de bedrijven die pro ductiewerk doet voor landbouwma- chinefabriek Lely. „Dat is de basis, naast specialistisch werk." Rien van Beek noemt het maken van onder delen voor landbouwmachines 'een andere tak van sport'. „Maar we hebben jaren voor A mac en Vicon gewerkt, dus de kennis hadden we in huis." Sinds de doorstart is Marijn van Beek verantwoordelijk voor de in- en verkoop. Vader Rien van Beek houdt zich bezig met de boekhouding, de loonadministratie, de verzekerings portefeuille en de opleiding van per soneel. De taken zijn afgebakend en dat werkt prima. „Wc voelen elkaar bovendien goed aan. Denken vrijwel hetzelfde over zaken aangaande het bedrijf", zegt Marijn. „Ik probeer mijn jarenlange kennis en ervaring ten dienste te maken aan het bedrijf van de jongens", aldus Rien. Naast het bedrijf is hij ook maat schappelijk actief geweest. Bestuur lijk bij de Metaalunie en de Pactt. de vereniging voor praktijkopleiders in de techniek. Verder in het openbaar bestuur als gemeenteraadslid voor het CDA en lid van het algemeen bestuur van het waterschap. „Ik heb er veel van geleerd. Bijvoorbeeld hoe je mensen kunt motiveren, hen in beweging kunt krijgen en dingen gedaan kunt krijgen. Als je weet hóe je mensen moet benaderen, gaan er deuren voor je open." Van Beek heeft ervaren dat je er de vruchten van plukt, wanneer je eerlijk en op recht door het leven gaat, zegt hij. Eind dit jaar komt er een einde aan zijn bestuurstaak bij het waterschap. De Sint-Annalander vindt dat ener zijds erg jammer, maar kan de vrij komende tijd goed gebruiken voor het bedrijf. Opleiding van personeel heeft altijd veel aandacht gehad bij Van Beek Constructie, dat een erkend leerbe drijf is. Als praktijkopleider heeft Rien van Beek gewerkt aan het op timaliseren van de personele bezet ting. Makkelijk is dat niet, de aan dacht voor een beroep in de techniek loopt al geruime tijd terug en krapte dreigt. „Gezien de aandacht die we er aan geven, is het rendement laag", erkent Van Beek. Sinds kort is ook zoon Jeroen praktijkopleider. Marijns overgrootvader M. van Beek stichtte het familiebedrijf bijna een eeuw geleden, in 1912. Hij had een smederij aan de Ring in Sint-Annaland. Vervaardigen en repareren van handgereedschap voor de landbouw, repareren en on derhouden van fietsen en kachels, verzorgen van ambachtelijk zink- en loodwerk. Daarmee verdiende de smid zijn kost. In 1947 nam zoon Cor Rijnberg is liet al gewend op de nieuwe werkplek. •••••••••••••••A M.J. van Beek de zaak over. Hij zette de bestaande activi teiten voort en specialiseerde zich daarnaast in praktisch hoefbeslag. In de naoorlogse jaren volgde specialisatie als toeleveringsbedrijf voor een machinefabriek voor aardap pelrooiers. Aan de Ring was uitbreiding niet mogelijk, en het bedrijf werd dan ook ver plaatst naar het havengebied, dat was ontstaan na het dem pen van de haven eind jaren vijftig. Hier nam enkele jaren later Rien van Beek het roer over. Hij bouwde de onderne ming uit tot een volwaardig toeleveringsbedrijf, dat zowel onderdelen als componenten leverde voor fabricage, eind montage en (prefab) toepas singen in industriële branches. Met Marijn van Beek trad de vierde generatie aan. Hij leidt een bedrijf met een goede or derportefeuille en ziet de toe komst met vertrouwen tege moet. „Hoewel de financiële crisis van dit moment natuur lijk veel onzeker maakt", zegt de directeur van het Sint-An- nalandse familiebedrijf. Voor het laswerk is een hoek bij het raam in de ruime hal ingericht. MMMM 4621 HL Bergen op Zoom Tel. 0164-254931 Wanden en Plafonds.. 06-51507970 reclame en drukwerk v.o.f. Kettingsfraat 24 461 1 PZ Bergen op Zoom T 0164-25 78 38 F 0164-26 56 49 E b.de_groot@planet.nl Watertoren 11 3247 CL Dirksland Tol: 0187 609 525 info@telecommunicatiencdertand.nl Fax: 0187 609 526 www.telecommunicatienedertand.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17