Tholenderwijs Vijf aannemers in de race voor nieuwbouw van Haestinge Kop van molen heeft nieuwe voegen Ruim zes miljoen voor herontwikkelen Noord Werkzaamheden Stoofstraat Zuidplantsoen Poortvliet Dag van de mantelzorg op 10 november Start landelijke rookmeldercampagne en Zeeuwse acties Vrijwilligers gezocht Dura Vermeer geeft de voorkeur aan Roosendaal Aparte zalen voor sport, feesten, muziek en jeugd 'iWÊF ik ben mantelzorger Donderdag 16 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT week 42 Donderdag 16 oktober 2008 Voorelkaar De gemeente heeft vijf aannemers gevraagd om een plan in te dienen voor de bouw van het nieuwe Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Begin volgende maand zal de inschrijving plaatsvinden. De bouw van het nieuwe dorpshuis aan de Sportlaan begint vol gend jaar september. Het gebouw wordt ruim 1900 meter groot en is onder deel van de impuls voor Sint-Maartensdijk. Terras K- Vossemeer verliest aannemingsbedrijf Dura Vermeer ondergrondse infra vertrekt uit Oud-Vos- semeer. Het bedrijf met tachtig werknemers heeft een nieuwe stek gevonden op het Roosendaalse industrieter rein Borchwerf. Een woordvoerder kon nog niet zeggen wanneer de verhuizing plaatsvindt. Hommel Akkoord gemeente, provincie, Castria en Bouwfonds De gemeente, de provincie, Bouwfonds en Castria Wo nen pompen gezamenlijk ruim 6 miljoen euro in plan Noord in Tholen. Er komt een gemeenschappelijke ex ploitatie maatschappij (g.e.m.) voor het plan Noord en de Molenvlietsedijk in Tholen. Dat heeft de gemeente met Castria Wonen en Bouwfonds afgesproken. Via deze constructie wordt geprobeerd de kosten voor de heront wikkeling van het plan Noord te dekken. Voorkeursrecht Op 20 oktober start de renovatie van de Stoofstraat en een deel van het Zuidplantsoen in Poortvliet. Tijdens deze werkzaamheden zal het doorgaand verkeer gestremd zijn en zullen omleidingroutes worden aan gegeven. Het werk zal in fases worden uitgevoerd en de aannemer zal de bewoners informeren wanneer er Maandag 10 november staat in het teken van de Mantelzorg. Ook in de gemeente Tholen worden op deze dag de mantelzorgers in het zonnetje gezet. Wij willen hen dit jaar een attentie aanbieden, deze heeft alles te maken met topsport. Elke mantelzorger ver dient deze verrassing. Kent u een mantelzorger in uw omgeving? Bijvoorbeeld uw vriendin die de zorg heeft voor haar gehandicapte zoon; De buurvrouw die aan huis gekluisterd is omdat ze haar dementerende echt genoot niet alleen kan laten; uw tante die elke morgen de buurman helpt de dag weer op te starten. Of bent u werkzaamheden voor hun woning zullen plaatsvinden. De gemeente en aannemer streven ernaar om eventue le overlast tot een minimum te beperken. Voor zover nodig vragen wij uw medewerking en begrip. Voor informatie kunt u contact opnemen met onze toezicht houder, de heer Polderman op telefoonnummer 0166- 668256. i<7 zelf die mantelzorger? Bel dan naar het steunpunt wij zijn dagelijks bereikbaar op telefoonnummer 0166- 668315, mailen kan ook: mantelzorgvrijwilligers@tho- len.nl Zaterdag 4 oktober 2008 is de Stichting Brandpreventieweek haar jaarlijkse campagne gestart om het aantal rookmelders in woningen te stimuleren. De campagne bereikt haar hoogtepunt op 25 oktober, de Nationale Rookmelderdag. Naast alle landelijke activiteiten die worden georgani seerd, organiseert de brandweer in Zeeland diverse regionale en lokale acties om het belang van rookmel ders onder de aandacht te brengen. De regionale actie waaraan alle Zeeuwse brandweer korpsen meewerken is er op gericht de rookmelder dichtheid in Zeeland in kaart te brengen. Om dit te bereiken wordt na de herfstvakantie de medewerking van de scholieren van de groepen 7 en 8 van alle Zeeuwse basisscholen gevraagd. Voor de scholieren is een checklist gemaakt, die zij samen met hun ouder(s)/verzorger(s) thuis in kunnen vullen. Diegene die de checklist invult, maakt kans op een blusdeken. Alle scholieren die een checklist ontvangen, krijgen tevens een presentje van de brandweer. Op www.rookmelders.nu is een filmpje te zien over het belang van rookmelders en kunnen mensen hun huis testen op brandveiligheid. Ook de radiospots zijn hier te beluisteren. Op www.woonikbrandveilig.nl kunnen mensen een spel spelen om de gevaren voor brand in de eigen woning te leren kennen. Buurtbusvereniging Anna Jacobapolder is op zoek naar één of meerdere vrijwilligers die willen meehelpen om de busverbinding tussen Anna Jacobapolder via Sint- Philipsland naar Steenbergen in stand te houden. Zij zijn op zoek naar personen die een 8-persoons bus kunnen besturen en hiervoor ongeveer 5 uur per week beschikbaar zijn. In overleg kan besloten worden op welke dagen u beschikbaar bent. Onkosten worden vergoed, u bent tijdens de werkzaamheden WA verze kerd en indien nodig is er interne begeleiding moge lijk. Is uw interesse gewekt, neemt u dan contact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl servicebureau Het nieuwe gebouw komt op het speel- en oefenterrein van de korf balvereniging Emergo en grenst aan het bedrijfsterrein van de firma Weggemans. De gebouwen van korfbalvereniging Emergo en de duivenvereniging de Zwaluw moe ten er voor wijken. Het bestaande Haestinge blijft tijdens de bouw van het nieuwe gewoon staan zodat gebruikers niet dakloos worden. Het project heeft enige vertraging opgelopen. Dat heeft te maken met de aanleg van een nieuwe woon wijk in de Geertruidapolder (achter het industriegebied). De toegangs weg naar deze uitbreiding van het dorp zou dan langs Haestinge ko men te liggen. Daar zouden over vijf tot tien jaar zo'n 200 huizen moeten verrijzen. Momenteel wordt gewerkt aan de nieuwbouw Onder de Linden en aan de verbouw van het oude gemeentehuis waar 15 ap partementen komen. Wethouder C.L. van Dis spreekt over het ver wezenlijken van hoogwaardige wo ningbouw in de Geertruidapolder. Het afgelopen jaar zijn gebruikers betrokken geweest bij het opstellen van een kwaliteitsplan voor de nieuwbouw van het sport- en ge meenschapscentrum. Volgens de gemeente hebben veel gebruikers hun wensen en eisen kenbaar ge maakt voor het gebruik van het nieuwe gebouw. In mei en juni was de laatste inspraakronde. Daarop heeft de architect het voorlopig ont werp aangepast. Dat heeft er onder meer toe geleid dat de keuken en de bar ene centrale plek hebben gekre gen ten opzichte van de grote zaal, muziekruimte en de sportzaal. De De hoofdingang van Haestinge is gericht naar het centrum van Sint-Maartensdijk. grote zaal, de muziekruimte en de vergader/lesruimte krijgen een hou ten vloer. De ingang van het complex kijkt uit naar het centrum van het dorp. Rechts van de entree is de grote zaal met drie grote raampartijen. De zaal wordt 10 bij 15 meter groot. In hetzelfde blok is ook de keuken en de berging voor de keu ken, plus de ruimte voor de beheer der. De muziekruimte wordt als het ware ingebouwd in het hele com plex. De vloer wordt 180 vierkante meter groot. Er komt ook een to neel/gecombineerd met berging van 40 vierkante meter, plus een techni sche ruimte. Die grenst aan de foy er en ligt verder aan drie zijden aan een gang. De muzikanten hebben een eigen ingang een de noordkant van het gebouw. Naast de ingang is ook een oefenruimte voor het slag werk gepland van 40 vierkante me ter. Plus twee ruimtes voor de op slag van muziekinstrumenten, tafels en stoelen. Een van de vertrekken kan ook gebruikt worden als verga derruimte. Aan dezelfde kant ligt ook een vergader- en lesruimte van 34 vierkante meter. De sportzaal is met 470 vierkante meter de grootste ruimte in Haestin ge. Hij meet 16 bij 29,5 meter. Aan de sportzaal komt een berging voor toestellen, een aparte vertrek voor docenten en de EHBO. Ook is er voorzien in een berghok voor toe stellen die buiten gebruikt kunnen worden. Verder zijn er zes kleed ruimtes waarvan er twee met toilet en douches. Tussen de kleedruimtes en de docentenkamer is een gang met een deur aan de achterzijde van het gebouw waar de kinderen van de scholen naar binnen kunnen. Voor de jeugd is er een aparte ruim te in de hoek van het gebouw. De jongeren krijgen een zaaltje van 60 vierkante meter, plus een berging voor spullen van 20 vierkante me ter. In de foyer komt een bar die vanuit de keuken bereikbaar is. De bar be slaat 12 vierkante meter. De hele foyer, inclusief garderobe, wordt ongeveer 186 vierkante meter groot. Tussen de sportzaal en de grote zaal is een terras gepland. De daken van de grote zaal, de mu ziekruimte en de jeugdruimte wordt schuin, het dak van de sportzaal wordt plat. Ook de rest van het dak dat de verschillende ruimten ver bindt, wordt plat. Hij zit nog volledig in de stei gers, maar wie goed kijkt, ziet de vorderingen aan molen De Verwachting in Tholen. Res taurateur Eros de Vink uit Leiderdorp maakt de muren van molen de Verwachting weer gaaf. Hoog in de lucht, boven de gebouwen uit, prijkt de kop van de molen trots met haar nieuw gevoegde gevel. Bovenop de muur is een rand van in driehoek geplaatste stenen gemetseld. Daarboven ligt een krans van een rode stenen. Die constructie moet straks het gewicht van de kap kunnen dragen. „Er komt 15 ton gewicht op", vertelt eige naar Jan van Gorsel. Dat is inclusief het draaiwerk. Hij gaat draaien met een Engelse rollenwagen. Die heeft een metalen rails, waarop de kap wordt gekruid. Ab de Laater, die is komen kijken naar de werkzaamheden, weet er alles van. Hij is molenaar op De twee vrienden in Borgvliet. Jan van Gorsel leert van hem de technieken van het mole naarsvak, zodat hij straks zijn eigen molen kan laten draaien. Dat staat in 2009 ge pland, wanneer de ruim zes ton kostende restauratie af is. - 1. ,i MZi j t.M - - "L „Op de huidige plek hebben we on ze grenzen bereikt. Er zijn geen mo gelijkheden om de vestiging verder te optimaliseren", aldus voorlichter Glenn Metselaar van de Dura Ver meer Groep. De afgelopen tijd is in een straal van 20 tot 25 kilometer rond Tholen naar een alternatief ge zocht. Dura wilde een huurpand mét een flink buitenterrein. Er is onder meer in Steenbergen en Roosendaal gekeken. In het dorp zelf was de loods van Barenbrug op bedrijven terrein Klaverveld nog even in beeld, maar daar vormde het ontbre ken van kantoorruimte een pro bleem. Het personeel, voor het overgrote deel Tholenaren, is onlangs van de verhuizing op de hoogte gesteld. „Het overgrote deel van de mede werkers is actief op bouwplaatsen in West-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. Voor hen verandert er nau welijks iets", aldus Metselaar. An- Roeland en IPO. Provinciale staten hebben uit hun midden G.D. Roe land (SGP) uit Sint-Annaland aan gewezen als plaatsvervangend lid van de Zeeuwse vertegenwoordi ging in de algemene vergadering van het Interprovinciaal Overleg (IPO). Als lid is D.P. Visser (CU), ooit werkzaam bij de Thoolse poli tie, benoemd. ders is dat voor de mensen die in Oud-Vossemeer op kantoor en in de garage werken. Hen is gevraagd om mee te verhuizen. Dura Vermeer streek in 2002 neer in Oud-Vossemeer. Het sinds eind jaren vijftig aan de Coentjesweg gevestigde aannemingsbedrijf Hommel werd gekocht door het landelijk opererende bouwconcern. Bij Hommel, gespecialiseerd in het leggen van kabels en leidingen, werkten op dat moment 120 men sen. Het bedrijf werd onderdeel van Vermeer Leidingen en maakt sinds 2004 onderdeel uit van Dura Ver meer ondergrondse infra, distributie zuid. Dura nam destijds niet de gebou wen en terreinen van Hommel over, maar huurde die voor een periode van vijf jaar met een optie op nog eens zo'n periode. De tweede vijf jaar wordt echter niet vol gemaakt. „Ondanks ons vertrek blijven we in het Zeeuwse actief", zegt Metse laar. Niettemin raakt Tholen door de verplaatsing een flink aantal ar beidsplaatsen kwijt. Wat er met het terrein en de gebouwen, gelegen aan de oostkant van het dorp tegen een woonwijk, gebeurt, is niet be kend. De vlag van Dura Vermeer wappert sinds 2002 aan de Coentjesweg, maar daar komt verandering in. Daarnaast hebben de gemeente, de provincie, Castria Wonen en Bouw fonds een principe-overeenkomst bereikt over plan Noord. Dat moet eind 2008 in een samenwerkings overeenkomst zijn omgezet. Dat wordt dan weer voorgelegd aan de bevoegde instanties van de verschil lende betrokken partijen. Als ieder een dan instemt, dan kan het omvor men van het bedrijventerrein tot een woon/werkgebied doorgang vinden. Nu is met Castria Wonen en Bouw fonds overeengekomen dat de ge meente dc gronden aan de Molen vlietsedijk in eigendom overneemt. De rentelasten zullen voor gezamen lijke rekening en risico komen voor Castria. Bouwfonds en de gemeente. De gronden Buitenzorg IV houdt Bouwfonds in eigendom en zal deze zelf ontwikkelen. Met Castria zullen afspraken worden gemaakt over af name van woningen. Voor Noord en de Molenvlietsedijk zal een gemeen schappelijke exploitatie maatschap pij worden opgericht, waar Castria, Bouwfonds en de gemeente ieder voor een derde in deelnemen. Bouw fonds kan op deze manier 3.150.000 euro bijdragen aan de exploitatie van het plan Noord. Daarbij wordt uitge gaan van de aantallen te bouwen wo ningen en de exploitatie-opbrengsten voor de Molenvlietsedijk en Buiten zorg IV. De bijdrage en deelname aan de g.e.m. is echter nog onder voorbehoud. De hoofddirectie van Bouwfonds moet er nog mee instem men. De provincie heeft 2,4 miljoen euro toegezegd, gezien de grote waarde die zij aan de herontwikke ling van het bedrijventerrein hecht. Castria gaat een bijdrage leveren van 1 miljoen in het tekort van het plan Noord. Daarnaast brengt de wo ningstichting de boekwaarde in van de woningen aan de Grindweg 38- 68. De raad van commissarissen van Castria heeft hier onlangs groen licht voor gegeven. Om het exploitatietekort te dichten, is een totale gemeentelijke bijdrage nodig van 3 miljoen euro. De raad heeft in 2004 al aangegeven om in 2006 er één miljoen voor uit te trek ken om de negatieve exploitatie te dekken. Eind 2007 is besloten om 500.000 euro te halen uit de pot voor stedelijke vernieuwing. De raad wordt in de gemeenteraad van 6 no vember gevraagd de resterende bij drage van anderhalf miljoen te vote ren voor het dekken van het tekort. In mei is afgesproken dat er een haalbaarheidsonderzoek zou wor den gehouden. Daarvoor is door be trokken partijen een stedenbouw kundig model ontwikkeld. Dat dient nu al uitgangspunt voor het heront- wikkelen van het bedrijventerrein. Het gaat om het gebied vanaf het Slachtveld tot aan de Wattstraat, in clusief de Timpa. Het noordelijkste deel van het bedrijventerrein valt er buiten. In het plan zouden ongeveer 185 woningen moeten komen en bedrij ven/kantoren met een oppervlakte van 2300 vierkante meter. Bekeken wordt of dit kan worden uitgebreid tot 3000 vierkante meter omdat er door het bedrijfsleven is om ge vraagd. De eigenaren, bewoners en gebrui kers van de panden in het gebied zijn via een brief op de hoogte ge bracht van de stand van zaken. In 2004 vestigde de gemeente een voorkeursrecht. Inmiddels heeft de gemeente overeenstemming bereikt met de aankoop van De Waal Ban ket. Zeevishandel Van de Velde, metselbedrijf Van de Velde en enke le particuliere eigendommen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15