Kap- en snoeiplannen 2008/2009 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 42 Donderdag 16 oktober 2008 gemeente Tholen li Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl In het komende winterseizoen zal zoals gebruikelijk op diverse plaatsen regulier groot onderhoud worden gepleegd aan openbare beplantingen. Daarnaast zullen bomen die voor overlast zorgen of die gevaarlijk situa ties voorzaken worden gekapt. Indien mogelijk, zullen nieuwe bomen terug geplant worden. In de onder staande lijst is per kern aangegeven waar de gemeente deze werkzaamheden wil uitvoeren. Het is mogelijk dat (wegens weersomstandigheden) niet alle locaties aangepakt kunnen worden. Toelichting: Dunnen: Het selectief wegnemen van dik hout uit de beplan ting. Tot ca. 30% van de bestaande beplanting zal wor den verwijderd. Hierdoor ontstaat voor de overblijven de beplanting meer ruimte om uit te groeien. Kortzetten: Hierbij wordt alle beplanting tot enkele centimeters boven de grond afgezaagd. Deze onderhoudsmaatregel is bedoeld om een verjonging van de beplanting te bewerkstelligen. Na de werkzaamheden zal de beplan ting weer opnieuw uitlopen, zodat een jonge groen strook ontstaat. Wanneer u meer wilt weten over deze werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer J. Krijger van de afdeling Openbare Werken tel. 0166-668582. U kunt ook een mailtje sturen naar jkr@tholen.nl Tholen Meanderlaan: aan achterzijde (langs boomgaard); bosplantsoen dunnen. Kuipersdreef: bosplantsoen onder Essen kortzetten, bij speeltuin 2 rijen Liguster kortzetten en achter garages en woningen bosplantsoen dunnen. Touwslagersdreef: bosplantsoen dunnen bij achter en tussenpaden. Groot Verréhof: ter hoogte van huisnummer 19; 1ste rij bosplantsoen (langs gazon) kortzetten en overig bosplantsoen dunnen. Jonkheer van Vredenburchlaan: bosplantsoen dun nen nabij Rooms Katholieke begraafplaats en nabij trapveld. v* Begraafplaats: Essen opkronen. Bosplantsoen langs op-/afrit Nieuwe Postweg; 1ste rij kortzetten en overig dunnen. In middenstrook 1ste rij bosplant soen kortzetten en overig dunnen. Prins Bernhardstraat: langs voetpad; 1ste rij bos plantsoen kortzetten en overig licht dunnen. Bos Dalempolder: langs Nieuwe Postweg overhan gende takken wegzagen. Molenvlietsedijk: bosplantsoen dunnen vanaf Oesterstraat t/m Hoogaarsstraat. Zwembad: rechts van de entree ongewenste boom vormers in bosplantsoen kortzetten. Tussen scholen 'Eben Haëzer' en 'De Regenboog' het bosplantsoen dunnen. Langs gazon achter 'De Regenboog' bosplantsoen knippen en licht dunnen. Maria van Vlaanderenstraat: bosplantsoen langs woning kortzetten, gedeelte bij brug laten staan. Jan van Beaumontstraat: aan de achterzijde de helft van het bosplantsoen kortzetten. Burgemeester Wagthoplein: 1ste rij bosplantsoen langs gazon kortzetten, overig dunnen. Bosstraat: langs wandelpad over de dijk laag han gende takken wegsnoeien. Schelde-Rijnweg: ter hoogte van nr. 4 langs afraste ring 1ste rij bosplantsoen kortzetten en langs sloot lste rij kortzetten en/of overhangende takken ver wijderen. Welgelegen: ter hoogte van kwekerij overhangende takken verwijderen en ongewenste boomvormers kortzetten. Sportvelden: langs de hoofdvelden de ballenvangers en reclame borden vrijzetten door lste rij kort te zetten en ove rig bosplantsoen licht dunnen. Aan achterzijde lste rij bosplantsoen en ongewenste boomvormers kappen. Ter hoogte van de inrit naar de kantine het bos plantsoen dunnen. Langs de Zoekweg ongewenste boomvormers in bos plantsoen kortzetten. Langs afrastering tennisveld: lste rij kappen en plaatselijk knippen rond de velden. Ongewenste boomvormers in bosplantsoen kortzet ten. Maria van Nassaustraat: snoeien plantsoen kopgevels. Sint-Maartensdijk Parallelweg - Radda Barnenstraat: bosplantsoen aan straatzijde kortzetten. Dokter Tazelaarstraat - Oostsingel: bosplantsoen dunnen tot aan brandweerkazerne. Bloemenlaan: beplantingsstrook tussen seniorenwo ningen snoeien. Albert Schweitzerstraat - Bloemenlaan: bosplant soen naast huisnummer 51 kortzetten. Cornelis Vermuydenstraat: Vuurdoorn snoeien kortzetten. Gladiolenstraat: achterste rij Laurierkers kortzetten. Poortvliet Philips de Goedestraat: rozen snoeien Burgemeester van Doornstraat: rozen snoeien Julianastraat: bosplantsoen dunnen Burgemeet: bosplantsoen omvormen naar gras (bomen handhaven) tegenover gymzaal Schoolstraat: bosplantsoen dunnen Achterstraat: Laurierkers en Forsythia naast huis nummer 22 kortzetten Begraafplaats: bosplantsoen dunnen Dorpsbos: het bosplantsoen middenin dunnen Sportvelden: bosplantsoen dunnen Scherpe nis se Ijsbaan: rondom de lste rij van het bosplantsoen aan de binnenzijde kortzetten en ter hoogte van de Westkerkseweg aan onderzijde dijk de buitenste rijen kortzetten. Watertorenstraat: wilgen knotten. Nieuw gedeelte begraafplaats: ongewenste boomvor mers kortzetten. Willem Alexanderplein: wilgen knotten langs wadi's en kortzetten bosplantsoenvak achter huisnummer 22 t/m 30 en tussen huisnummer 4 en 5. Bakkersdijk: snoeien heesters. Spuidamstraat: bosplantsoen achter bushalte dunnen. Westvest: bosplantsoen dunnen en strook kortzet ten. Sportvelden: bosplantsoen plaatselijk dunnen. verwijderen Populieren achter trainingsveld. Stavenisse Prins Bernhardstraat: vanaf hoek Pilootweg tot aan begraafplaats Esdoorns rooien aan oneven zijde. Begraafplaats: Wilgen knotten en in beplanting de ongewenste boomvormers kortzetten. Boswei: Wilgen knotte" 'angs ijsbaan. Bos: achter huisnummc" s5 bosplantsoen 1 rij kort zetten. Schoolstraat: bij gymzaal heesters kortzetten en bij school bosplantsoen kortzetten. Sportvelden: bosplantsoen plaatselijk dunnen Sint-Annaland Koelhuisweg: dunnen bosplantsoenstrook. Spuistraat: bosplantsoen dunnen. Hoenderweg: rozen naast huisnummer 8 kortzetten. Annewas: bosplantsoen dunnen. Stoofweg: bottelrozen tegen woningen kortzetten. Huijgensstraat: overhangers van bosplantsoen snoeien en bosplantsoen naast speeltuin kortzetten. De Casembrootstraat: bosplantsoen naast huisnum mer 18 kortzetten. Anna van Bourgondiëstraat: bosplantsoen naast huisnummer 4 dunnen en klimop uit boom verwij deren. F.M. Boogaardweg: bosplantsoen rond put dunnen en bosplantsoen rondom begraafplaats dunnen. Burgemeester Baasstraat: kortzetten heesterbeplan ting (Elaeagnus ebbingei). Sportvelden: vrijzetten van de ballenvangers op voetbalveld. dunnen van het bosplantsoen. langs Stoofweg ter hoogte van sportvelden bosplant soen kortzetten, langs voetbalveld een strook van 5 meter breed laten staan. langs tennisveld ter hoogte van de Stoofweg bos plantsoen kortzetten. Oud-Vossemeer Patrijzenweg: langs speelveld bosplantsoen knippen en ongewenste boomvormers kortzetten. Wilgen langs sloot kappen. Willem van Beierenstraat: langs Dorpsweg plaatselijk Hazelaar en Krentenboom kortzetten. Secretaris Rijstenbilstraat: achter seniorenwoningen plaatselijk een grote struik kortzetten. Prins Mauritsstraat: naast seniorenwoningen bos plantsoen dunnen. Begraafplaats: achter berging bosplantsoen dunnen. Bij entrée Laurierkers toppen. Molenweg: ter hoogte van Klaverveld het bosplant soen de lste rij tegen het gebouw kortzetten. Plaatselijk een grote struik kortzetten en waterlot van Populieren verwijderen. Sportvelden: links van de entrée Els en Populier kappen. Langs lste hoofdveld vanaf kantine, langs afraste ring en langs de scholen het bosplantsoen dunnen. Langs de schouwstrook bosplantsoen dunnen en ongewenste boomvormers kortzetten. Aan achterzijde ongewenste boomvormers kortzet ten met name aan binnenzijde en ballenvanger vrij zetten. Ter hoogte van 2de hoofdveld langs gazon onder Elzen de lste rij bosplantsoen kortzetten. Aan achterzijde ongewenste boomvormers in bos plantsoen kortzetten. Langs trainingsveld ter hoogte van de volkstuinen lste rij bosplantsoen gedeeltelijk kortzetten en de beukenhagen knippen. Rondom tennisveld: ongewenste boomvormers in bosplantsoen kortzetten. Aan achterzijde tennisveld langs gazon lste rij bos plantsoen kortzetten. Sint Philipsland Industrieweg/Handelsweg: Platanen opkronen. Eendrachtstraat: plantsoen voor de Wimpel kortzet ten. 's Slaak: bosplantsoen dunnen (wilgen eruit) en rondom knippen. Zijpestraat: bosplantsoen voor begraafplaats dunnen en bosplantsoen naast ingang sportveld dunnen. Begraafplaats: bosplantsoen dunnen. Sportvelden: bosplantsoen dunnen. Anna Jacobapolder Begraafplaats: bosplantsoen dunnen. Trapveld: bosplantsoen dunnen en tegen tuinen kortzetten. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Achter 't Bos 32 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van een woning; - Hoenderweg 88 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning; - Noordpoort 4 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een carport; - Zuidsingel 1 (Sint-Maartensdijk): het gedeeltelijk ver anderen van een woning; - Bloemenlaan 167 (Sint-Maartensdijk): het wijzigen van de gevelindeling; - Het Lint 74 (Tholen): het bouwen van een vrijstaande woning met garage; - Garnalenstraat 88 (Tholen): het plaatsen van een dakkapel; - Noormansweg 5 (Poortvliet): het plaatsen van een mestzak; - Geertruidaweg 0 Z23 (Scherpenisse): het plaatsen van een tuinberging; - Annavosdijk 10 (Sint-Annaland): het plaatsen van een opslagruimte; - Kerkring 1 (Sint Philipsland): het verbouwen van een kantoor tot kerkruimte en pastorie; - Zoekweg 1 A (Tholen): het tijdelijk plaatsen van een noodlokaal. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 27 oktober 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 23 en vrijdag 24 oktober 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ont- werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet open baar. Verleende bouwvergunningen - Dokter Zoetemanstraat 1 en 3 (Stavenisse): het bou wen van 2 woningen, verz. 7 oktober 2008; - Oesterdam 6 (Tholen): het plaatsen van een wind- meetmast (Bergsediepsluis), verz. 7 oktober 2008; - Hofstraat 26 (Oud-Vossemeer): het vernieuwen van een garage/berging, verz. 7 oktober 2008; - De Heul 8 (Sint-Annaland): het gewijzigd uitvoeren v/e verleende vergunning, verz. 7 oktober 2008; - Lageweg 1 (Sint Philipsland): het bouwen van een vrijstaande woning, verz. 7 oktober 2008; - Jonkheer V Vredenburchln 51 (Tholen): het plaatsen van een serre en een berging, verz. 7 oktober 2008; - Philips De Goedestraat 6 (Poortvliet): het plaatsen van een dakkapel, verz. 7 oktober 2008; - Oostdijk 37 (Sint Philipsland): het vernieuwen en ver groten van een achteruitbouw, verz. 7 oktober 2008; - Huygensstraat 90 (Sint-Annaland): het vernieuwen van een tuinhuis met voliere, verz. 9 oktober 2008; - Stoofdijk 25 (Stavenisse): het verbouwen van de keu ken en vervangen kozijnen, verz. 9 oktober 2008; - Louisestraat 10 (Tholen): het uitbreiden van een woning, verz. 9 oktober 2008; - Zuidplantsoen 9 (Poortvliet): het plaatsen van een raam in de zijgevel, verz. 9 oktober 2008; - Jan Van Bloisstraat 2 (Tholen) het plaatsen van een aanbouw garage/berging en erfafscheiding, verz. 9 oktober 2008; - Ceresweg 4 (Tholen): het bouwen van een bedrijfswo ning met kantoor, verz. 9 oktober 2008; - Oesterstraat 25 (Tholen): het bouwen van een ber ging, verz. 9 oktober 2008; - Prinses Christinastraat 13 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 9 oktober 2008; - Westkerkseweg 41 (Scherpenisse): het restaureren en rechtzetten van een molen, verz. 9 oktober 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 25 september tot en met 8 oktober 2008 de volgende aanvragen voor een kapver- gunning hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Berk op de oude begraafplaats Stavenisse Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 Esdoorns aan de Prins Bernhardstraat (oneven zijde) ter hoogte van huisnummer 25 t/m 35 te Stavenisse St. Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Lijsterbes ter hoogte van Raiffeisenstraat 11/Crooswijck Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 Abelen ter hoogte van de Dorpsweg, nabij tennisbaan De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij het college van burgemeester en wet houders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Profile Tyrecenter Rinus Roon, Nijverheidsweg 8 te Sint-Maartensdijk; De heer J.G.P. Franken, Randweg 3 te Poortvliet. Burgemeester en wethouders van Tholen maken tevens bekend dat zij meldingen ingevolge artikel 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van: Het Besluit landbouw milieubeheer van: De heer P. Heijboer, Weihoekweg 3 te Poortvliet; Gebr. Guiljam, le Bosdreef 2 te Sint-Annaland. Het Besluit glastuinbouw milieubeheer van: De heer J.G.P. Franken, Randweg 3 te Poortvliet. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 17 oktober 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daar voor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. ONTWERPBESLUIT VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvraag om bouwver gunning vrijstelling willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 95 te Sint-Annaland: het vergroten van de woning (2006/0330); Vanaf 17 oktober 2008 tot en met 30 oktober 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stuk ken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunnin-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13