5,2 Keuzedeposito Film Storm niet bij alle inwoners Stavenisse gevoelig EMHA Service OPEN DAGEN SNS-7$ "g'° Roselina Industrie, visverwerking en horeca OPGELET: Officieel gecertificeerd vetinzamelaar en -vervoerder "Stallenverkoop 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 oktober 2008 Kar la Peijs vroeg gemeente om medewerking Duidelijk Boodschap De Nederlandse Perzen Vereniging organiseert op zondag 19 oktober haar 64e Internationale kattenshow in 't Veerhuis, Veerkensweg 22, Oud Gastel V Camera - inspectie V Rioolstank identificatie V Lediging en levering van vetputten, olie- en benzineafscheiders Klaverveld 5, 4698 PS Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 67 21 30, Telefax (0166) 67 21 52 Bezoek ook onze website: www.boersriooltechniek.nl Administratieve dienstverlener voor ZZP en MKB Meer weten? Neem contact op voor een vrijblijvend gesprek 't Laag 4 4614 PA Bergen op Zoom 0164-683800 of b.g.g. 06-51920640 info(a)emha-service.nl www.emha-service.nl DE BARRAGE 10% Korting - f- Laatste dag - Finale dag 18 oktober hoge EXTRA korting op het resterende assortiment ST U wilt natuurlijk ook een goede rente voor uw spaargeld. Bij SNS Regïo Bank krijgt u nu maar liefst 5,2%* rente als u uw geld een jaar vastzet. Kom snel langs! Rentewijzigingen voorbehouden. io Bank Wilt u op een leuke manier wijzer worden? De gemeente is door de commissaris van de koningin Karla Peijs gevraagd om mee te werken aan de filmopnamen voor De Storm. Dat antwoorden b. en w. op vragen van RFT en SGP over de opnamen die in Stavenisse tot de nodige commotie hebben geleid en die uiteindelijk werden afgeblazen. RFT en SGP wilden weten waarom b. en w. me dewerking hebben verleend aan het opnemen van de speelfilm gezien de gevoeligheid bij een gedeelte van de bevolking van Stavenisse. B. en w. gaan uitvoerig in op de kwestie. Maar tekenen ook aan dat er naast geluiden over principiële bezwaren tegen de film, ook 'tal van geluiden' waren van Stavenissenaars die vonden dat de opnamen doorgang hadden moeten vinden. 'De suggestie mag niet wor den gewekt dat vrijwel alle inwoners be zwaar zouden hebben.' Volgens b. en w. hadden gedeputeerde staten al hun steun aan de producent toegezegd, 'aangezien g.s. de film belangrijk en interes sant voor Zeeland vinden.' 'Met deze film - aldus g.s.- komt een nieuwe en andere vorm beschikbaar om aandacht te besteden aan de Watersnoodramp, waarmee dan een belangrijk hoofdstuk uit de vader landse geschiedenis kan worden overgedra gen aan vooral de jongere generatie. Er was dus sprake van een verzoek van de commis saris van de koningin. Het verzoek is door burgemeester Nuis be sproken met het college. En er is besloten dat er geen bezwaar tegen de opnamen was. Wel is toen aan de orde gekomen dat dit bij een groep inwoners van Stavenisse wellicht be paalde gevoelens op zou roepen. Volgens b. en w. was het geen zaak van het college om toestemming te verlenen om te filmen maar veeleer 'uit het beoordelen van de verzoeken die de producent heeft gedaan om de voor waarden te scheppen om te kunnen filmen, zoals het tijdelijk afsluiten van wegen. Der gelijke verzoeken worden beoordeeld aan de publiekrechterlijke normen als verkeersvei ligheid, die daarop van toepassing zijn.' Volgens b. en w. is de afspraak gemaakt om een gesprek te voeren met de locatiemanager. Daarin zou de gevoeligheid bij sommige mensen in Stavenisse aan de orde worden ge steld. In dat gesprek tussen de burgemeester en de producent bleek dat de locatiemanager van de film zelf al in Stavenisse gesprekken had gevoerd waar een en ander hem al duide lijk was geworden. Hij zegde alle medewer king toe om de overlast te beperken en al te controversiële zaken eventueel naar een an dere locatie te verplaatsen. 'Er was dus spra ke van goed en constructief overleg.' Volgens b. en w. eindigde de bevoegdheid van de gemeente bij de private sfeer. Het is de filmproducent die een overeenkomst ge sloten heeft met de eigenaar van een woning. De gemeente staat buiten deze afspraak. RFT en SGP vroegen ook waarom er vooraf geen overleg is gewees met de bewoners van Stavenisse. Dat is er wel degelijk geweest, antwoordt het college. Met een vertegen woordiger van het overlegorgaan van kerken die de Gereformeerde gezindte vertegen woordigt. 'Het leek het college gepast dit or gaan in kennis te stellen van de achtergron den van de positieve opstelling van het college met betrekking tot de film. Dit was een goed en constructief gesprek. Daarnaast is een gesprek gevoerd met een aantal inwo ners van Stavenisse dat goed op de hoogte is van de gevoelens die over dit onderwerp le ven bij de inwoners van Stavenisse. Ook dat is een goed en constructief gesprek geweest.' B. en w. lieten ook een brief huis-aan-huis bezorgen hoewel de opnamen relatief van korte duur waren en het zich beperkte tot twee straten. RFT vroeg het college of ze zich bewust is van de gevoeligheid van het 'fenomeen speelfilm in relatie tot de ramp bij een aanzienlijk deel van de bevolking dat conflicteert met hun godsdienstige beleving bij dit onderwerp'. Het college zegt begrip te hebben voor dit standpunt.'Maar toch is in de hedendaagse maatschappij de speelfilm een in brede kring geaccepteerde en gewaardeerde wijze om een boodschap over te brengen. Het gaat hierbij niet enkel om het beeldmateriaal, maar ook om het overbrengen van informatie op een be paalde wijze.' Marco Noorn (midden) tijdens de opnamen van De Storm in Scherpenisse. Openingstijden 10.00 - 18.00 uur entree 3,50 voor 65+ en kinderen tot 12 jaar 1,50. Alle erkende kattenrassen zijn te zien op deze show o.a. Perzen, Maine Coon, Noorse Boskat, Heilige Birmaan, Ragdoll, Turkse Van en ook de huiskat is aanwezig. Veel standhouders zijn aanwezig o.a. kattensieraden, katten- klimpalen, kattenspeeltjes en er is ook een loterij waarvan een laptop de hoofdprijs is. Voor inlichtingen Ton van Galen 010 4826098 of www.npv.org DEZE WEEK EXTRA Uw riool - Onze zorg V Rioolontstopping V Riool inventarisatie U bent ondernemer maar geen boekhouder? Wij nemen de administratieve last van U over. U kunt zich dan volledig richten op het opbouwen van Uw bedrijf. Doe waar je goed in bent en wij doen de rest. Openingstijden open dagen: Do 16 okt. 10.00 - 20.00 uur Vr 17 okt. 10.00 - 20.00 uur Za 18 okt 10.00 - 17.00 uur Ruitersportspeciaalzaak Erasmusweg 7, 4664 PA Lepelstraat tel. 0164 684137 fax 0164-686604 E-mall: lnto@debarrage.coin website: www@debarrage.com donderdag 16 oktober vrijdag 17 oktober zaterdag 18 oktober Traditiegetrouw ook dit jaar weer onze Ruitersportartikelen, kleding, dekens etc. met SUPER kortingen. In de winkel tijdens deze dagen op het gehele assortiment! Dit geldt ook voor de NIEUWE wintercollectie 2008 (uitgezonderd aanbiedingen en zadels) Een hapje en een drankje staan voor u klaar! llp®^ Vraag naar de voorwaarden. -a ige Financieel Adviseurs vof Botermarkt 5 Tholen T 0166-606407 Voorstraat 14 Sint Philipsland T 0167 - 57 21 21 M.P. van Dijke Schoolstraat 29 Sint Annaland T 0166 - 65 24 38 Overbeeke Van Dijke Assurantiën Burgemeet25 Poortvliet T 0166 - 61 25 09 Coaching Officemanagement Energieweg 11B 4691 5E TKOLEfl Telefoon: 0166-603036 G5M: 06-20626810 E-mall: ro5ellna.langlus@tl5call.nl Internet www.roselina.nl Bij ons Kunnen bedrjjven en particulieren terecht voor erkende opleidingen, trainingen en workshops die leuk en leerzaam zijn om te volgen o.a.: Kantooropleidingen, dag- en avondopl. (groepsgrootte 8 personen) B Financieel Adm. Medewerk(st)er, start op 8 januari 2009 Administratief Medewerk(st)er, start op 10 november V (Medisch) Secretaresse, start op 12 en op 25 november i Medisch Registratie Assistent(e), start op 25 en op 27 nov. Managementopleidingen (groepsgrootte 8 personen) Middle management, start op 7 januari 2009 B Management Assistente), start op 10 november Trainingen Workshops (ook incompany) Communicatie üw Zorg, start op 21 oktober Medische Terminologie, start op 25 november 1 Medische Administratie, start op 2 december B Anatomie, Fysiologie en Pathologie, start op 27 november Individuele coaching Work-out op de werkplek Coachen aan de lopende band K Zelfmanagement Wij zijn erkend opleider voor 1550, Memas en de Associatie. Wij sturen u graag informatie toe, ook is een (kosteloos) intakegespek mogelijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12