Belang in failliete bank Lehman kost de provincie 9,5 miljoen Akkerbouwer bekneld tussen machine bij vullen van schuur Tholen spaart 10 miljoen voor 5% Waterschap steekt geld in projecten VVD en CU stellen vragen Steenbergen ontspringt dans Negatief saldo van drie ton Uitstel geen afstel huisarts Donderdag 16 oktober 2008 EENDKACH1BODE, DE THOOLSE COURANT Gezamenlijke avond Kamermuziek Bestel-/Bedrijfsauto's Vrouwen reanimeren Uitbreiden woning Uitbreiding kantine Molenstraat 13 verkocht Reclame moet weg Weststraat 4 verkocht Zeven kilo vis Opknapbeurt trapveld Ook de provincie Zeeland is getroffen door de kre dietcrisis. Een risicovolle belegging bij de inmiddels failliete Amerikaanse bank Lehman Brothers kost de provincie vermoedelijk 9,5 miljoen euro. Dat bedrag zou in 2013 nodig zijn voor het fonds nazorg voormalige stortplaatsen. De provincie heeft nog ruim 4 jaar de tijd om zo veel mogelijk van de 9,5 miljoen euro te redden. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs en gede puteerde Toine Poppelaars hebben overleg gevoerd met een lid van de raad van commissarissen van de BNG. Dit om de gevolgen van de kredietcrisis voor de provincie Zeeland zo veel mogelijk te beperken of de garantstelling van de BNG zo sterk mogelijk te laten zijn. Rabo 65 miljoen Drie beroepen Bouman Verbouw tot kerk Bingoavond Organist Verwijs jubileert Poppelaars:maar 5 miljoen op totale beleggingen van 190 miljoen euro' Niet overhaast Twee deposito's bij bank A-rating De gemeente Tholen heeft 10 miljoen euro aan deposi to's uitstaan. Geld dat niet direct nodig is voor bijvoor beeld de vertraagde bouw van de nieuwe basisscholen in Sint-Annaland of het nieuwe Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Het geld is voor korte of langere tijd vastgezet. 'Zo weinig mogelijk op de bank' Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft geen geld in IJsland of Amerika staan, zoals sommige Zeeuwse gemeenten en de provincie Zeeland. „We gebruiken onze overschot ten voor eigen projecten", zegt Jaap Hoekman, die in het dagelijks bestuur van het waterschap al 12 jaar de finan ciën beheert. „We hebben zo weinig mogelijk geld op de bank." [VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS m Sint-Maartensdijk De plattelandsvrouwen houden 22 oktober voor alle afdelingen van hel eiland een gezamenlijke avond in Ha- estinge. Daarbij komt het smartlap penkoor In vuur en vlam en conferen cier Den Teun de avond opluisteren. Het ensemble Wendy Rijken en Bauwien van der Meer geven op 23 oktober om 19.30 uur een klassiek kamermuziekconcert in Maartenshof. Rijken speelt op de harp en Van der Meer is sopraan. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen. Vrouwen van Nu, hebben van verpleegkundigen Jan en Anneke Best instructies gekregen hoe te handelen bij een hartstilstand. Dertig leden kwamen daarvoor on langs bijeen in Haestinge. Ze werden geïnformeerd over cursusmogelijkhe den voor reanimeren en de lokaties van de AED's in Sint-Maartens- dijk. De vrouwen mochten zelf ook reani meren en de werking van de AED toe passen op de aanwezige poppen. De welstandscommissie ging maan dagochtend akkoord met de uitbrei ding van de woning van G. van Stee nis aan Achter 't Bos 32. Het ging echter niet van harte. De eigenaar wil er een uitbouw maken dwars op de bestaande woning. Daar had de com missie geen moeite mee. Voorzitter M. Onrust vond de ramen en de deur niet passend. De hoofdvorm was ak koord en ook met de pannen kon de commissie instemmen. Dat was al een verbetering ten opzichte van het eerste plan toen er sprake was van een zinken dakbedekking. Pindabakkerij Katjang Pedis gaat een verdiepingsvloer maken in bedrijfsge bouw aan de Nijverheidsweg 10. Bo ven de bestaande kantine komen kleedkamers en douches voor het per soneel. Het plan kwam maandagoch tend ter sprake bij de welstandscom missie hoewel het om een interne verbouwing gaat. Tower vastgoed uit Dirksland is voor 71.000 euro eigenaar geworden van het pand Molenstraat 13, groot 83 centiare. De executieverkoop tijdens een regioveiling van onroerend goed, donderdagavond in hotel Goes, werd geleid door het Thoolse notariskan toor Knook en Schot. Dit gebeurde in samenwerking met het Rotterdamse notariskantoor Van Heeswijk. Een reclamedoek dat zonder vergun ning op het pand Haven 11 is aange bracht, moet verwijderd worden. Als het bedrijf, dat onlangs van Sint-Phi- lipsland naar het voormalige CWI-ge- bouw verhuisde, dat binnenkort niet doet, moet een boete betaald worden, zo hebben b. en w. besloten. Scherpenisse Het woonhuis Weststraat 4, groot 1 are en 14 centiare, is voor 71.000 euro verkocht. Dat gebeurde donderdag avond tijdens een regioveiling van on roerend goed in Goes. Het Thoolse notariskantoor Knook en Schot no teerde I.A. Koole uit Baarland als hoogste bieder. De leden van De Zeebaars hebben za terdag bijna zeven kilo vis gevangen. Aan de bekerwedstrijd deden 38 vis sers mee. M. Westdorp werd eerste met 1170 punten. 2. K.J. de Graaf 695 p.; 3. C. Westerlaken 650 p.; 4. W. van Popering 560 p.; 5. L. Poot 545 p.; 6 L. Bijl 506 p.; 7. T. Vroon 500 p.; 8. M. Mosselman 455 p.; 9. B. Polder man 325 p.; 10. L. Koppenhol 275 p.; 11. D. Westdorp 220 p.; 12. Jeroen den Engelsman en J. Priem 150 p. Het trapveld van het dorp wordt onder handen genomen door de gemeente. De gaten in het veld zijn opgevuld en een deel van het veld is opnieuw inge zaaid en geëgaliseerd. Ook wordt ex tra drainage aangebracht. De doelen op het veld zijn vermaakt, zodat ze makkelijker opzij kunnen worden ge zet voor het herstellen van kale plek ken. De zaaiwerkzaamheden zijn de ze week klaar. De doelen worden volgende week teruggezet. Poortvliet „Met de kennis van nu is het gemak kelijk praten, maar we zijn binnen de mogelijkheden van de wet gebleven", zegt gedeputeerde van financiën Toi ne Poppeiaars Via de Bank Neder landse Gemeenten (BNG) belegde de provincie in 2002 een bedrag van 5 miljoen euro in een zogenaamd 'ga rantieproduct' van Lehman. Via rente en koersclicks zou dit product begin 2013 gegroeid moeten zijn naar 9,5 miljoen euro. Volgens curator Schimmelpenninck is al het geld dat Nederlandse instel lingen bij Lehman hebben belegd, doorgeleend aan de Amerikaanse moedermaatschappij. „Ik heb alleen nog vorderingen op Amerika", al dus de curator, die bij de Nederland se vestiging van Lehman alleen een lege kas aantrof. Rabo-econoom Boonstra noemde het dinsdag in het televisiepro gramma ,De avond van het grote geld' onverantwoord dat gemeen ten en provincies zulke risicovolle beleggingen hebben afgesloten in IJsland en Amerika. „Onbegrijpe lijk, zo moet je niet met gemeen schapsgeld omgaan." Volgens Poppelaars waren het des tijds echter 'goudgarante' beleg gingen bij banken met een ,single A-rating' waarvoor de BNG posi tieve adviezen had gegeven. Minister Bos van financiën wil provincies en gemeenten beperken in hun mogelijkheden om spaar geld onder te brengen bij instellin gen als Landsbanki, Icesave en Lehman. „Ze moeten voortaan maar niet meer voor een heel of een half procent de hele wereld af schuimen. We willen zulke risico's niet meer met geld van de gemeen ten en provincies." Gedeputeerde Poppelaars wees op het beperkte risicovolle aandeel in het geheel. „De provincie Zeeland langs afstudeerde aan het Hersteld Hervormd Seminarium aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, heeft drie beroepen ontvangen. Naast het beroep dat de gemeente van Nijkerk op hem had uitgebracht ontving hij ook nog een beroep van Sirjansland en de gemeente van Andelst-Zetten in combinatie met Ederveen. Voor het einde van deze maand moet Bou- man een beslissing nemen. Sint-Philipsland Kandidaat B.D. Bouman, die on- De welstandscommissie reageerde maandagochtend enthousiast op het plan van de Oud-Gereformeerde Ge meente in Nederland om het voor malige gemeentehuis om te bouwen tot kerk en pastorie. Het betreft in dit geval het aanbrengen van een gang aan de voorzijde van het gebouw, bo ven de kerkzaak Via deze gang kan de dominee de kamers op de verdie ping bereiken. Volgens architect T. Jansen kan deze verbouwing als voorbeeld dienen voor het herge bruik van gemeentehuizen. Werkgroep AJP houdt 24 oktober om acht uur een bingoavond in het dorpshuis Anna Jacobapolder. Deze avond is de bar geopend. Belangstel lenden kunnen zich tot en met vrij dag opgeven bij Sjaan Kaashoek 572843 of Jolanda van Alphen 572450. Bij te weinig opgaven gaat de avond niet door. Oud-Fluplander Tom Verwijs jubi leert op 19 februari als organist. Hij bespeelt al 50 jaar het orgel en viert dat op 21 februari met een concert in de Ontmoetingskerk in Middenmeer. In die kerk is hij sinds 36 jaar orga nist. Hij is begonnen als derde orga nist in de Gereformeerde Kerk in Wieringerwerf. Verwijs is in 1948 geboren in de Achterstraat. Zijn va der is Johannes Verwijs en zijn moe der wijlen Marie Kempeneers. Be langstellenden kunnen kaarten be stellen via www.tomverwijs.nl of te lefonisch via 0227-501475. Het christelijk mannenkoor uit Lelystad en sopraan Annemet Lems uit Kam pen verlenen hun medewerking aan het jubileumconcert. heeft 190 miljoen euro uitstaan, waarvan 5 miljoen bij Lehman." Statenleden van de PvdA en CU maken zich ondertussen wel zorgen over de situatie en hebben schrifte lijke vragen gesteld aan het dage lijks bestuur van de provincie, die daarop uitvoerige informatie heb ben verstrekt. Er staan niet meer le ningen uit met het risico dat deze oninbaar afgeboekt moeten wor den. Gedeputeerde staten proberen via overleg met de BNG en externe adviezen een zo groot mogelijk ge deelte van de 9,5 miljoen euro als nog te ontvangen. Verder is de pro vincie afhankelijk van externe ontwikkelingen zoals de mogelijke aankoop van (onderdelen van) de Lehmanbank door een andere bank en de verkoopmogelijkheden van het garantieproduct. De provincie Zeeland heeft de 9.842.180 euro van het fonds na zorg stortplaatsen als volgt belegd: 5 miljoen Lehman, 3.542.180 euro aandelenfonds ASN (de ASN Bank is onderdeel van SNS Reaal) en twee deposito's van 900.000 en 400.000 euro bij .triple A-banken' zoals de BNG en haar dochter BCM en de Rabobank. Deze 1,3 miljoen euro wordt binnenkort om gezet in een obligatiefonds. Naast het fonds nazorg stortplaat sen heeft de provincie Zeeland haar liquide middelen als volgt uit gezet: 65 miljoen euro bij de Ra bobank, 60 miljoen euro bij de Frieslandbank, 36 miljoen bij SNS Reaal en een langlopend deposito bij Fortis Nederland van 27 mil joen euro. De vrij te besteden ruimte in de al gemene reserves van de provincie bedraagt 20 miljoen euro. De pro vincie komt al zoveel geld door de afkoopsom van het rijk voor wacht gelden van de Provinciale Stoom boot Diensten, nu nog 112 miljoen euro. Verder is in 2006 een afkoop som ontvangen voor onderhoud van het Kanaal door Walcheren. Daarnaast zijn er nog reserves voor de Westerschelde Oever Verbinding en de Kanaalkruising Sluiskil. Gedeputeerde staten zijn het met de statenfracties eens, dat een con servatief beleid ten aanzien van beleggingen voor een overheid noodzakelijk is. „Een beleggings beleid met weinig financiële risi co's", zo omschrijven g.s. Het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland hoorde voor het eerst op 16 september dat er 5 mil joen bij Lehman belegd was, hoe wel dat in 2002 al gebeurd was. De komende tijd bekijken g.s. op wel ke wijze een (mogelijk) dekkings probleem bij het fonds nazorg stortplaatsen opgelost moet wor den. „Dit heeft op de korte termijn geen directe gevolgen voor provin ciale projecten. De internationale kredietcrisis heeft wel gevolgen voor de wereldeconomie en daar mee ook indirect gevolgen voor de provincie Zeeland." Op dit moment wordt gewerkt aan het beperken van het probleem. Wanneer de omvang van het ver lies bekend is, zullen g.s. een voor stel doen aan provinciale staten voor een oplossing. Aangezien pas in 2013 uitgaven voor de nazorg stortplaatsen verwacht worden, hoeft een oplossing volgens g.s. niet op korte termijn voorgelegd te worden. De provincie Zeeland zegt dat nu alle acties genomen zijn en worden om voor de deposito's die eind ok tober en eind november aflopen, de terugbetaling zeker te stellen. Overigens was men destijds over tuigd van de goede kwaliteit van de belegging bij Lehman, want de ze vierde zakenbank van Amerika had een ,A-rating.' De rente voor de 5 miljoen euro was 4% en daar naast was er een zogenaamde clickconstructie, gekoppeld aan de Euro Stocxx 50 index. Het was een hoofdsomgarantieproduct. Toen in de week van 8 tot 14 september geruchten op gang kwamen rond de val van Lehman, nam de pro vincie contact op met extern advi seur Montesquieu, die aanraadde om geen overhaaste beslissingen te nemen. Verwacht werd, dat Leh man zou worden overgenomen door de Bank of America of dat de Amerikaanse overheid zou ingrij pen. Maandag 15 september werd echter uitstel van betaling aange vraagd voor Lehman. De komende tijd moet blijken, hoeveel de ga rantie waard blijkt te zijn. Waarde papieren van Lehman werden in september voor 20% van de nomi nale waarde op de beurs verhan deld. Voorlopig is de provincie niet van plan een verlies te accepteren, zeker gelet op het feit dat de eerste uitgaven voor de daadwerkelijke nazorg voormalige stortplaatsen pas rond 2013 worden verwacht. Het is dus niet noodzakelijk om het garantieproduct op korte ter mijn te verkopen. Barclays Bank heeft inmiddels diverse onderdelen van Lehman overgenomen, maar de gevolgen voor de provincie Zeeland zijn daarvan nog onbe kend. Op hoeve Reijgerburgh in Sint-Maartensdijk raakte Iz. Hage bekneld bij het vullen van de schuur met aardappelen. Dinsdagmiddag raakte akkerbouwer 1. Hage gewond na een ongeval op zijn boerderij Reijgerburgh in Sint- Maartensdijk. De 43-jarige Hage was bezig met het verzetten van een machine, een zogeheten boxen- of hallenvuller, om de aardappelen in de schuur op te slaan. Bij het zwen ken van de machine die op wielen staat, viel hij om en kwam op Hage terecht. De vuiler is het verlengstuk van de transportbank. Hage raakte bekneld tussen de machine en de muur maar wist zich uiteindelijk zelf ervan tussen te werken. Zijn zoon en zijn schoonvader waren in de buurt toen het gebeurde en sloegen alarm. Hages echtgenote belde 112 waarop de brandweer van Sint-Maartensdijk om tien over vijf uitrukte, even later (om 16 minuten over vijf), gevolgd door de ambulance. Het slachtoffer werd rond tien voor zes naar het zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. Hoewel zijn borst kas bekneld zat heeft hij bij het on geval geen inwendige letsel opgelo pen, wel een zware kneuzing. Hage raakte ook aan zijn enkel gewond en zal daar aan moeten worden geope reerd. De akkerbouwer was bezig met het opslaan van de laatste drie vrachten gerooide aardappelen toen het onge val gebeurde. Toen de brandweer uit Sint-Maartensdijk arriveerde had Hage zich al losgemaakt. De vrij willigers verleenden vervolgens as sistentie aan het ambulanceperso neel uit Sint-Maartensdijk. Ook de ambulance uit Bergen op Zoom kwam ter plaatse. Brandweercommandat J. de Feijter en de politie die uit de richting Tho- len kwamen na de melding ongeval met beknelling aan de Provinciale- weg, de N286, dachten eerst dat het om een ongeval ging tussen Scher penisse en Sint-Maartensdijk, ter hoogte van Dijkzicht. De Feijter: „Er was gelijktijdig een ongeval ge beurd op het fietspad met moeder en een kind op de fiets. Het kind. een meisje van een jaar of zes was met haar voet tussen de spaken geraakt. Dat was ook een beknelling. Er stonden auto's stil en mensen in de berm. Wij zijn daar ook eerst ge stopt want het is daar ook Provin- cialeweg, de N286. Het bleek mij pas even later dat de oproep voor Reijgerburgh bedoeld was. De blus- groep zelf was dat wel bekend om dat die al meer informatie had ge kregen van de alarmcentrale." Een werknemer van het installatie bedrijf van Bevelander knipte de spaken door. Ook Reinier van Dis uit Poortvliet hielp mee het kind te bevrijden. Een ambulancemedewer ker die vanuit Sint-Maartensdijk op weg naar huis was, was ook gestopt. Hij adviseerde de moeder van het kind die in Scherpenisse wonen, om naar de huisartsenpost in Bergen op Zoom te gaan. Op 29 september zijn twee deposi to's afgesloten, op 1 oktober even eens twee. De laatste twee lopen slechts 1 en 2 maanden en zijn bij een bank met een zogenaamde triple A-rating ondergebracht. Voor zover bekend is de Rabobank de enige met die hoge kwalificatie, maar de gemeente weigert daarover infor matie te geven. Twee andere deposi to's die 29 september zijn afgeslo ten, zijn bij een bankinstelling met slechts 1 A-rating ondergebracht. Eén deposito van 2 miljoen euro is voor slechts 1 maand tot 4 novem ber vastgezet voor een rente van 5,016%. Een tweede deposito van 3 miljoen euro is voor 2 maanden vastgezet tot 2 december tegen 5,089% rente. Gedurende drie maanden staat 2,5 miljoen euro vast tot 30 december tegen 5,4% rente. De vierde deposito is de langste met een looptijd van 6 maanden tot 30 maart voor 5,55% rente. Niet gek dus gezien de enorme risico's die Goes en Veere nu met 12 en 3 mil joen euro lopen bij de IJslandse bank, ondanks de iets hogere rente (5,85%) die ze op papier ontvingen. De VVD en de CU in de gemeente raad van Tholen zijn bezorgd over de gevolgen van de kredietcrisis. „Met welke financiële instellingen is de ge meente Tholen een overeenkomst aangegaan?", vraagt Frank Hommel. „Loopt de gemeente Tholen (extra) risico door de mondiale kredietcri sis?" De VVD wil bij de begrotings behandeling 2009 van b. en w. verne men of er nadelige financiële gevolgen zijn voor Tholen. De libera len stellen vast, dat diverse gemeen ten gemeenschapsgeld kwijt zijn. De CU verwijst naar mededelingen van het ministerie van financiën, die niet garant staat voor het spaargeld van lagere overheden. Wat betekent dat voor de 400.000 euro die SaBe- Wa, het samenwerkingsverband voor de inning van de gemeentelijke belastingen, bij de IJslandse bank Landsbanki heeft ondergebracht, wil Jaap Hage weten. Hij stelde eer der al schriftelijke vragen aan b. en w. over de kredietcrisis. „Heeft een risico als de 4 ton van SaBeWa in vloed op de tariefstelling van de ge meentelijke belastingen", wil het CU-raadslid weten. Behalve Tholen zijn ook Goes (dat is met 12 miljoen euro spaargeld bij Landsbanki al zwaar getroffen), Kapelle en Borse- le bij SaBeWa aangesloten. Op dit moment is er één uitzonde ring. „Van het rijk hebben we heel veel geld gekregen voor de kustver- sterkingswerken en daarom staat er nu 10 miljoen euro tot eind oktober op deposito bij de Nederlandse Wa- terschapsbank. Dat is tijdelijk, want binnenkort hebben we dat weer no dig. Er wordt wel gekeken naar een zo hoog mogelijke rente, maar we gaan met boerenverstand, nuchter en zakelijk met de centen van de bur gers om. Volledig risicoloos." Hoekman loopt niet voor een half procent meer naar een buitenlandse bank. „We zijn aandeelhouder van de Waterschapsbank en daar krijgen we elk jaar ook dividend van." Wat nu bij gemeenten en de provin cie is gebeurd, zou volgens Hoek man echter in theorie ook bij het wa terschap gebeurd kunnen zijn. „Dit had immers niemand verwacht. Ik zeg dus ook niet dat anderen het stom hebben gedaan. Het zou ons ook kunnen gebeuren." Gedurende de 12 jaar dat Hoekman bij waterschap Zeeuwse Eilanden op de financiën let, heeft hij echter al tijd een voorzichtig beheer gevoerd. „We gebruiken de overschotten voor de financiering van onze projecten, zodat we zo weinig mogelijk geld op de bank hebben. Daar hebben we zelfs schuld in rekening-courant en als de waterschapsbelastingen bin nen komen, wordt dat weer minder. Ons uitgangspunt is, dat we het geld van de burger zo goed mogelijk be heren, dus dan moet je weinig risico nemen." Als de kredietcrisis de economie aantast, kan dat volgens economie wel gevolgen hebben voor het wa terschap. „Als de olieprijs daalt en de grondstoffen goedkoper worden, kunnen bijvoorbeeld aanbestedingen voordeliger gaan uitpakken. Dat is dan weer gunstig voor de water schapstarieven, maar voor de econo mie als geheel is het verhaal natuur lijk anders", aldus de gezworene financiën van waterschap Zeeuwse Eilanden, Jaap Hoekman. Een aantal West-Brabantse gemeen ten, waarmee de gemeente Tholen een samenwerkingsverband heeft, is ook bij de kredietcrisis betrokken. Zundert zit voor 2,5 miljoen euro bij een IJslandse bank voor een rente van 5,85%. Steenbergen ontsprong de dans, want de 400.000 euro die bij Landsbanki was gestald, kwam net op tijd bij de gemeente terug voordat de tegoeden werden bevro ren en de bank door de IJslandse overheid onder staatstoezicht werd gesteld. De gemeente Woensdrecht brengt de overschotten veilig bij de Bank Nederlandse Gemeenten on der. Daarmee wordt genoegen geno men met een lagere rente dan Zun dert, maar er wordt ook geen risico gelopen. Zo werd 2 september een bedrag van 8,5 miljoen euro door de gemeente Woensdrecht voor 4,772% vastgezet bij BNG tot 4 november, nadat dat bedrag eerder twee maan den voor 4,743% had vastgestaan. Daarnaast had Woensdrecht nog een overschot van 6.5 miljoen euro voor 4,765% vaststaan tot 2 oktober. De provincie Zeeland heeft aan het nazorgfonds stortplaatsen terugbe taling van de hoofdsom gegaran deerd plus een minimaal rendement van 5%. Per 31 december 2007 was de totale waarde van de belegde na zorgmiddelen 12.243.168,11 euro. De wet financiering decentrale overheden (Fido) biedt volgens de provincie de mogelijkheid om 58% van de nazorgmiddelen te beleggen in aandelen. Er is echter gekozen voor maximaal 40%; bij aanvang was het 35%, momenteel 37%. De hoeveelheid vastrentende waarden stelde de provincie op minimaal 60%. Vorig jaar is 1 miljoen euro in een obligatiefonds verkocht en herbe- legd in het geldmarktselectiefonds van BCM, een dochteronderneming van NBG. Dit jaar zijn de participa ties in 4 aandelenfondsen verkocht in verband met een kostenbespa ring. Daarvoor werd 3.5 miljoen aangekocht in het ASN-aandelen- fonds. Per l oktober is de belegging in het geldmarktselectiefonds beëin digd. De vrijkomende 1,3 miljoen euro werd belegd in twee deposito's bij de Rabobank. Per ultimo 2009 raamt de provincie een negatief sal do van de reserve netto vermogens beheer van 328.392 euro door de gedaalde beurskoersen in 2008. Met de gevolgen van Lehman is echter nog geen rekening gehouden. Het uitstellen van de uitbreiding van Poorthove in Poortvliet zal geen gevolgen hebben voor het huisvesten van de huisarts in het woonservicecentrum. Dat ant woorden b. en w. op een vraag van de VVD. De fractie had zich dat afgevraagd nadat bekend was ge worden dat de bouw is verlaat. Maar volgens b. en w. wordt er nog steeds van uitgegaan dat er in de Kerncentrale heeft geld in IJs land. De producent van de kerncen trale in het Zeeuwse Borssele, EPZ, blijkt met 25 miljoen euro spaargeld op een IJslandse bank te zitten, wat de nodige risico's oplevert. uitbreiding van Poorthove reke ning gehouden wordt met een ruimte voor de huisarts. Tot die tijd blijft de huisarts in 't Ouwe Raed'uus waar hij ruimte huurt. Over de voortgang vindt regelma tig overleg plaats met de huisarts, aldus de toelichting. Gedeputeerde Poppelaars zwaait met de Zeeuwse vlag bij de opening van de passeerstroken bij Poortvliet. Goed besteed geld voor de verkeersveiligheid, maar de 5 miljoen euro die de provincie bij de failliete Amerikaanse bank Lehman heeft belegd (in 2013 zou dat tot 9,5 miljoen euro aangegroeid zijn), lijkt verloren te zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11