Gelukwens meester Floris via vissen m Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 oktober 2008 Wij en onze kinderen Geen planschade Verontreiniging Ceresweg Grondwater Ambachtsweg Jeugddienst over zonde Nieuwe jamsessies Visser wint klaverjassen Avond lezingen NPB Bij bel week met toneel Van Dijk door kat Week vol rijmen 6000 euro schade Verhuur peuterzaal Hoogste serie van De Reus Lichtmast Gankelweg Dichter op school Diakenen bedankt M.r. voor chr. school Legaat Ger. Gem. M.C. Goedegebuure is parkietenkampioen Opbrengst Bethelkerk Techniekcoach I Geslacht in eigen slagerij J Marsepein was vroeger een soort belasting Tuinhuis Oudelandsedijk Lions bij Prinses Beatrix Verkoping in Schuilplaats Succesvolle optocht Samenzangavond Met hart en stem Intrede ds. Bakker Inloopavond woonservicecentrum Auto in de sloot Beroepen Rennen met Herbalife Boeken najaarsmarkt gezocht <4 Dijkversterkingen Koekverkoop Nieuwe dammers DSVF Drukke creamiddag Open jeugd werk Tholen De vrouwenverenigingen van de Ge reformeerde Gemeenten houden vanavond, donderdag, een regiobij eenkomst in de Rehobothkerk. Dhr. J.A. Kardux uit Dirksland spreekt over het thema .Wij en onze kinde ren.' Ds. C. de Jongste verzorgt de opening en sluiting van de regionale bijeenkomst. Opnieuw hebben b. en w. een ver zoek tot planschade rond de nieuwe Ten Ankerllat afgewezen. Het gaat nu om een bewoner van de Koningin Julianastraat die nul op rekest heeft gekregen. Volgens de adviseurs van de gemeente, de stichting Adviesbu reau Onroerende Zaken uit Rotter dam. is er geen sprake van planscha de zoals artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening dat aangeeft. De bodem van het perceel Ceresweg 4 is verontreinigd. B. en w. stellen sanering als voorwaarde voor het verlenen van een bouwvergunning. Naar aanleiding van een milieu-inci dent aan de Ambachtsweg 2 op be drijventerrein Welgelegen gaat de gemeente daar twee jaar het grond water elk half jaar controleren. Na die twee jaar zal worden bekeken of eventuele vervolgacties noodzake lijk zijn. Mei dit jaar is aan de Ambachtsweg 2 een leiding van een machine ge knapt. waardoor koelolie is wegge stroomd. Een groot deel hiervan is wel meteen teruggewonnen, maar er is toch een deel in de bodem terecht gekomen. Uit milieuonderzoek bleek dat de omvang van de aangetroffen verontreiniging in de grond en het grondwater klein was. Volgens de gemeente was er ook niet direct een verband met het incident. Waar schijnlijk is de olie geabsorbeerd door de betonnen vloer. De kans is nog wel aanwezig dat de olie uit de betonvloer in de bodem trekt. Om de situatie te controleren, is dus beslo ten om twee jaar het grondwater in de gaten te houden. De jeugdgroep van de Christenge meente houdt zaterdag een jeugd dienst over 'De zonde en Jezus Christus'. Jan den Ouden uit Sint- Philipsland spreekt over het pro bleem van zonde en schuld tegen over God. De vraag is: „Hoe wordt ik verzoend met God?" De avond wordt verder opgeluisterd door de gospelband Pro-Pulsion. Deze band maakt eigen nummers en speelt be kende covers en opwekkingsnum mers in een stevig jasje. Zij zullen naast hun optreden ook samenzang en praise begeleiden. De jeugddienst wordt om 20 uur gehouden in De Oesterschelp aan de Simon Lind- houtstraat la. Eetcafé The Sixties opent zondag om half vijf het negende seizoen voor de jamsessies. Daarbij kan elke muzi kant die dat wil plaatsnemen op het podium voor deelname aan de jam sessie. De organisatie zorgt voor gi taarversterkers, basversterker, slag werk en alles wat nodig is om het pu bliek te kunnen laten meeluisteren. Het geluid zal worden verzorgd door zeer ervaren mensen. Deelnemende muzikanten dienen hun eigen instru ment mee te brengen. De profmuzi kant (gitaar/zang) Walter Lavent opent het sessie-seizoen. De sessie leiding is in handen van Stikkie Djoo ofwel Jos Rijnkels. Belangstel lenden kunnen voor meer informatie terecht op www.eetcafethesixties.nl. Han Visser heeft vrijdag de wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Hij haalde hierbij 5183 punten. 180 punten meer dan Moni que Kijzers die de tweede plaats in nam. 3. Martin van Deursen 4894 p.; 4. Leen Hage 4792 p.; 5. Wim An- thonisse4781 p. De NPB verzorgt deze winter vijf avondlezingen die het thema chris tendom en mystiek hebben. De eer ste lezing is 22 oktober om half acht. Theoloog Tjeu van den Berk spreekt dan over de mystieke geaardheid van het christendom. Van den Berk heeft in zijn boek Mystagogie de thematiek uitgewerkt. Alle kinderen van de basisschool kunnen maandag en dinsdag zin gen, knutselen en toneelstukjes op voeren bij de vakantie Bijbelclub van de Christengemeente. Dit jaar is het thema FF anders. Daarbij worden Bijbelverhalen verteld en op dinsdagmiddag krijgen de kin deren een lunch waarna poppen theater Arcanta een voorstelling geeft. De club wordt gehouden in De Oesterschelp en is maandag van tien tot twaalf uur en dinsdag van tien uur tot half drie. Meer informa tie is verkrijgbaar bij Erna Schot 603431. Een 28-jarige man uit de gemeente Tholen is donderdagavond rond kwart voor twaalf met zijn auto de Oud-Vossemeersedijk afgereden. De man vertelde de politie dat hij plot seling moest uitwijken voor een overstekende kat, waardoor hij de berm inreed. Vervolgens verloor hij de macht over het stuur en reed met zijn auto de dijk af waaronder hij tot stilstand kwam. Onderweg schampte hij een grote boom waardoor zijn auto behoorlijke schade opliep. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De kat was nergens meer te vinden. De Kraal heeft via een gedicht de deelname aan de kinderboekenweek van vorige week samengevat: De kinderboekenweek is vorige week weer van start gegaan! Wat zou er dit jaar op het programma staan? Rij men staat dit jaar centraal. En daar doen wij graag aan mee op De Kraal! Op woensdag was het gelijk al raak. in alle klassen maakten we rijmsoep, die viel wel in de smaak! Voor het recept moet u bij juf Suzan ne zijn. Het gecreëerde brouwsel staat in ieder geval altijd garant voor veel plezier en gein! Op maandag was er een heuse dichter in de klas! 'BranieBrouwer' Frank Vester is al dichtend het meest in zijn sas. De kinderboekenweek werd gisteren af gesloten met een voorleesfestijn. De kinderen kozen zelf bij welke juf of meneer zij een verhaal wilden horen, dat was fijn! Na deze week vol rij men en dichten, sluiten we de deu ren en doven we de lichten. De herfstvakantie gaat morgen al begin nen! Dus...allemaal een fijne vakan tie vol met boswandelingen, padde stoelen en... spinnen! Oud-Vossemeer Een bewoner van de Bonenblok- straat heeft 6000 euro planschade van de gemeente ontvangen wegens de bouw van de nieuwe Vossenkuil. Hier komt de wettelijke rente nog bij. De betrokkene is benadeeld door de hogere nieuwbouw van het com plex, die een wijziging betekende ten opzichte van de bestaande situ atie. Volgens artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening had de bewoner recht op planschade, zo ad viseerde de stichting Adviesbureau Onroerende Zaken uit Rotterdam ook aan b. en w. De voormalige peuterspeelzaal aan de Bou Kooijmanstraat wordt door de gemeente verhuurd voor 'lichte bedrijfsmatige activiteiten', zoals b. en w. het noemen. Het pand wordt waarschijnlijk in het voorjaar van 2009 gesloopt. Tot die tijd wordt er geen onderhoud meer aan gepleegd. Toch moet er voor de tijdelijke ver huur nog een planologische proce dure gevoerd worden, want bedrijfs matige activiteiten is totaal wat anders dan een peuterspeelzaal. Thedo de Reus heeft met 20 caram boles de hoogste serie op zijn naam geschreven bij de wedstrijd van bil jartvereniging De Treffers. De kort ste partij was van Johan de Koning in 26 beurten. Jos Hommel had het hoogste gemiddelde met 3,000. Uit slagen: M. Klijnsmit-N. Rooijakkers 9,688-10; A. Hommel-H. Rensink 10-5,769; K. Hommel-P. de Leeuw 10-5,333; S. Etienne-R. de Jonge 10-8.889; J. de Koning-C. Burgers 10-6,667; T. de Reus-J. Hommel 8.8-10. De provincie heeft opdracht gegeven aan Delta lichttechniek om nog dit najaar een lichtmast te plaatsen aan de kruising van de Gankelweg met de Oud-Vossemeersedijk. De plaat sing kost 2831,35 euro exclusief btw en verkeersmaatregelen. Die Heenetrechtschool is vorige week de kinderboekenweek gestart met het bezoek van dichter Frank Vester uit Dinteloord. Die kwam de kinderen voorlezen uit zijn gedich tenbundel Rijmelarij. Ook vertelde hij over zijn werk als schrijver. Het andere deel van de ochtend werd door alle groepen gebruikt om ge dichten te schrijven. De ene groep maakte een stapelgedicht, de andere een naamgedicht en zo heeft elke groep een ander soort gedicht ge schreven. Met de gedichten zijn posters gemaakt die nu in de gan gen van de school hangen. Na schooltijd zijn de posters bewon derd door de vaders en moeders en konden er boeken, met handteke ning, gekocht worden bij de schrij ver. Sint-Annaland W.D. Hcijboer en D. Dekker hebben allebei bedankt voor hun verkiezing tot diaken van de Gereformeerde Gemeente, zodat de vacature blijft bestaan. De leden brachten verder een beroep uit op ds. G.J. van Aalst. Dinsdag 28 oktober organiseert de Ger. Gem. een voorlichtingsbijeen komst over het intcmetprogramma hyves. De School met de Bijbel krijgt voor het eerst een medezeggenschaps raad. Voorheen was er ontheffing mogelijk om geen mr te hebben, maar dat kan nu niet meer. Overi gens had de chr. school wel een ou deradviesraad die de schoolleiding adviseerde. De eerste mr bestaat uit Ellouise IJzerman-Geuze en Theo den Engelsman namens de ouders. Carla v.d. Steen en Piet den Ouden namens het personeel. Hans Snoei en Maarten de Vos namens het be stuur. alsmede directeur Theo Baaij en adjunct-directeur Troost. De Gereformeerde Gemeente heeft een legaat van 500 euro ontvangen van de erven M.C. den Engelsman. Maandag 13 oktober haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De heer M.C. Goedegebuure is al gemeen kampioen geworden op de tentoonstelling van de parkieten speciaal club Midden Zeeland die dit weekend werd gehouden. De Setallander won met een grijsrug dwergpapegaai groen en kreeg daar mee 93 punten. Het lid van vogel vereniging Vogclvreugd werd te vens winnaar van aen bondsmedaille. De heer J. Walhout werd kampioen met 93 punten voor een bruinoorparkiet en 92 punten voor een geel flankparkiet. Een an der lid van de Thoolse vogelclub, mevrouw M. Jakobsen, behaalde een kampioenschap met een ayma- raparkiet. Deze vogel kreeg 92 pun ten en werd ook kampioen minder voorkomende kleurslag. Jakobsen behaalde met haar parkiet een bondsmedaille. Hiernaast werden nog enkele eerste en tweede prijzen in de wacht gesleept door de leden van Vogelvreugd. Na de eerste ten toonstelling blijkt dat sommige vo gels al een topconditie hebben maar dat anderen nog wat tijd nodig heb ben om in conditie te komen. Op de komende tentoonstellingen zal be kend worden of de vogels deze vorm gaan bereiken en niet onbe langrijk of ze deze vorm kunnen houden. De verkoping van de Bethelkerk heeft 2070 euro opgebracht. De vrouwenvereniging had de verko ping zaterdag samen met de activi teitencommissie georganiseerd. Het was al gauw gezellig en druk in de zaal van de kerk. waar van alles te koop was, waaronder groente, ca deauartikelen en kaarten. De olie bollen waren al snel op. Pastoraal medewerker Kater opende de verko ping met schriftlezing en gebed en ouderling Den Ouden deed datzelfde bij de sluiting. De School met de Bijbel heeft dit jaar voor het eerst een eigen tech niekcoach. Het is de bedoeling dat het vak techniek een vaste plaats krijgt in het schoolrooster. Het ont- dekkasteel, waar indertijd voor ge spaard is, wordt dalirbij optimaal in gezet. Alle groepen gaan er dit schooljaar minimaal vijf middagen mee aan de slag. Ook vanuit het be drijfsleven wordt techniek op school gestimuleerd. Aan goed geschoold vakpersoneel is tegenwoordig een groot tekort. Vandaar dat er vanuit de Hogeschool Zeeland het initiatief is gekomen om scholen uit te nodigen voor bedrijfsbezoek. In de loop van het schooljaar zullen de groepen 5 t/m 8 een bezoek brengen aan een be drijf. Dat kan een bouwbedrijf zijn, maar ook een scheepswerf of een drukkerij. Voor deze bezoeken kan de basisschool de technickbus reserve ren die gratis voor komt rijden. Donderdag, vrijdag en zaterdag WÊMaandag, dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 4,25 Rundgehakt 1 kg 4,75 I Spare ribs 1 kg 4,95 Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Varkensfilet500 gr. 4,25 Magere speklappen i*»»* 1 kg 5,- Kip-gezond of kipblokjes 500 gr. 4,25 Blinde-vinken 5 halen 4 BETALEN! Eigen gekookte ham 100 gram 1,39 Eigen gebraden gehakt 100 gram 0,99 Boterhamworst 150 gram 1,30 Tonijnsalade 100 gram 1,20 Vergeer jonge kaas 500 gram 3,35 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 43 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De Vrouwen van Nu hebben dins dag een lezing van de heer Speel man bijgewoond over het verwer ken van marsepein. Van de afdeling Sint-Annaland kwamen 17 leden naar chaletpark De Krabbenkreek om naar de docent van het ROC Albeda in Rotterdam te luisteren. Die vertelde dat het maken van die ren van marsepein vroeger in de wintermaanden een vorm van huis vlijt was. In 1400 werd deze tijd, de 'joeltijd' genoemd. Men maakte dan figuren van dieren. Het werd beschouwd als een offer aan de Goden voor al het goede wat het land had gegeven. Een Arabische vorst, genaamd Matha-wan (Hij die gezeten is), kreeg de eerste marsepeinfiguren, welke be schouwd werden als een zegel of wel een verkapte belasting. Italië is de bakermat van marsepein. Het le vert de beste amandelen. De aman delen werden in vroeger tijden ge malen tussen twee granieten walsen. Nu gebruikt men amandel molens. Vroeger werd de marse pein gemaakt van amandelen met honing. Tegenwoordig zijn fijn ge malen amandelen met poedersuiker de ingrediënten. Hierbij worden natuurlijke kleurstoffen gebruikt. Door alle verschillende culturen wordt er tegenwoordig veel minder marsepein geconsumeerd dan vroe ger. De leden gingen ook zelf on der leiding van de spreker aan de slag met het maken van een paar dierfiguurtjes. B. en w. hebben een bezwaar tegen een tuinhuis aan de Oudelandsedijk ongegrond verklaard. Een derde wilde dat het college handhavend zou optreden, maar b. en w. zijn dat niet van plan. De bezwaarmaker stuurde een bezwaarschrift, maar b. en w. hebben dat ongegrond ver klaard. Dertien leden van de Lionsclub waren vorige week te gast bij schietvereniging Prinses Beatrix. In het clubgebouw aan de Piloot- weg vertelde voorzitter Leen Ha- ge. over het ontstaan en de ontwik keling van de vereniging die zestig jaar bestaat. Twee jaar geleden stapten de leden over op lucht druk- in plaats van vuurwapens, omdat ze de verscherpte regelge ving en daarmee samenhangende papieren rompslomp niet zagen zitten. Na een uitleg over de wa pens die gebruikt werden, gingen de Lions er zelf mee aan de slag. Ze schoten op twee banen met zo wel geweer als pistool, waarbij een competitie was opgezet en de win naars met een Hes wijn naar huis gingen. Na afloop werd er nage praat onder het genot van een drankje en een hapje. Het schieten viel de Lions tegen, maar het eve nement op zich niet. „Misschien wordt het wel een jaarlijkse tradi tie", zegt secretaris Hubert v.d. Graaf van Prinses Beatrix. De ver eniging schiet wekelijks op maan dagavond tussen acht uur en half elf. Belangstellenden zijn daar welkom. De Hervormde vrouwenvereniging Niet in eigen kracht houdt woens dag van half drie tot half zes haar jaarlijkse verkoping in De Schuil plaats. Er worden onder meer koek jes te koop aangeboden en sinaasap pels, plantjes, tuindecoratie, kaarten en boeken. Ook is er een cadeauta fel. zijn er activiteiten voor jong en oud en^er wordt een verloting ge houden. Om zeven uur wordt de uit slag bekend gemaakt. De door stichting Actief Stavenisse georganiseerde lampionnenoptocht is succesvol verlopen. Vijfenvijftig kinderen in de leeftijd van 2 tot en met 12 jaar hebben vrijdag in dorps huis De Stove allereerst zelf een lampion versierd. Hiervoor hadden ze zelf een plastic fles meegeno men. Voor de knutselspullen was gezorgd, in samenwerking met ba sisschool De Schalm. Nadat de lam pion versierd was kreeg elk kind een lampje dat bevestigd werd aan de fles en wat voor een leuk effect zorgde later tijdens de rondtocht door het dorp. Na het knutselen wa ren er voor elk kind pannenkoeken en iets te drinken. Nadat de buikjes waren gevuld, was fanfarekorps Eu terpe gearriveerd. Onder hun muzi kale begeleiding is er een rondtocht door het dorp gedaan. Het was droog waardoor de kinderen bijna het hele dorp hun mooie lampion nen hebben kunnen tonen. De vro lijke avond is afgesloten met een kinderdisco. Sint-Maartensdijk De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zaterdag om half acht een koor-'en samenzangavond in' Haes- tinge. Het Strijens christelijk ge mengd koor o.l.v. Adri Poortvliet en heTjongëFéfilcoor The Young Voices uit Sint Annaland o.l.v. Mario Rie- dijk werken mee. De organisten zijn Maddie Hage-van de Velde en Adri Poortvliet. Kris Krijger speelt op keyboard.Er wordt een collecte ge houden voor de partnergemeente Székelykal. Er is veel samenzang uit zes verschillende zangbundels. Zangvereniging Met hart en stem werkt 18 oktober mee aan de zang avond van de Maartenskerk voor de Malawikerk die om half acht begint. Jacobine Quist leidt het koor en Pie- ter Quist bespeelt het orgel. Ook kinderkoor Jedid-Jah uit 's-Graven- polder doet onder de leiding van Quist mee. Daarbij is Bennie Kriek- aard de organist. Juf Jolanda vertelt een zendingsverhaal. Scherpenisse Ds. E. Bakker uit Urk hoopt woens dag 3 december intrede te doen in de Gereformeerde Gemeente. De bevestiging gebeurt door consulent ds. A.J. Gunst. Na de diverse uit breidingen is er ruimte genoeg in het eigen kerkgebouw, zodat niet naar elders uitgeweken hoeft te worden. De beroepen predikant maakte eind september met zijn vrouw al kennis met zijn nieuwe ge meente. In de gymzaal aan de Laban Deur- loostraat is maandag van 7 tot 9 uur een inloopavond over het woonser vicecentrum. Castria Wonen, de ge meente Tholen, Marsaki. architect RDBM en zorgaanbieder SVRZ zijn aanwezig met een informatie- hoek, waar bezoekers zich op de hoogte kunnen stellen over de stand van zaken. De voorbereidingen voor het woonservicecentrum zijn al ge ruime tijd aan de gang. Het complex gaat bestaan uit woningen voor ou deren en een 'dorpshuis nieuwe stijl' met verschillende voorzienin gen. Een 19-jarige vrouw uit de gemeen te Tholen is zaterdagochtend rond kwart over acht met haar auto in de sloot beland. Ze kwam aangereden over de provinciale weg vanuit de richting Poortvliet en raakte ter hoogte van de school in de rechter- berm. De automobiliste verloor de macht over het stuur en belandde uiteindelijk aan de linkerzijde on deraan de dijk in de sloot. Haar auto raakte daarbij beschadigd. De vrouw had wat schrammen opgelo pen en zou zelf nog naar de huisart senpost gaan. Poortvliet Kandidaat B.D. Bouman heeft een beroep ontvangen van de Hersteld Hervormde Gemeente Nijkerk- Zwartebroek/Terschuur. Agnes en Karei Saris hebben zich, met zo'n 200 anderen, aangemeld voor een serie trainingslopen van Herbalife. Agnes is distributeur voor de organisatie die mensen met een uitgebreid assortiment aan voe dingsproducten helpt bij het naleven van een uitgebalanceerd voedings plan. Herbalife wil het vitaalste be drijf van Nederland worden en biedt zijn mensen daarom de gelegenheid om samen, onder deskundige bege leiding, aan hun conditie te werken. Negen trainingslopen staan ge pland, de eerste is zaterdagmorgen bij het hoofdkantoor van de organi satie in Utrecht. Het uiteindelijke \jui de h :iün ue in april. doel win, de hardloopsessies is deel- nameGe marathon van Utrecht De Gereformeerde Gemeente zoekt boeken om te verkopen op de na jaarsmarkt van 1 november. De op brengst is bestemd voor de zending. Ook andere spullen kunnen worden ingeleverd voor de rommelmarkt. Voor grotere stukken kan contact worden opgenomen met leden van de zendingscommissie: A. Dekker 612993, J. Noom 617431, J. Schot 612754 en C. van 't Hof 612770. De najaarsmarkt wordt van 10 tot 16 uur gehouden in een voormalige hal van Budelpack aan de Paasdijkweg. De netto opbrengst is bestemd voor onderwijs aan verstandelijk gehan dicapten in Nigeria. Er komen on geveer 40 kramen met een rommel markt en tweedehands boeken. De vrouwenvereniging is ook aanwezig met een kraam en zorgt voor de kof fiehoek. De bedrijfshulpverlening geeft verschillende demonstraties en de Bond tegen vloeken, het Re formatorisch Dagblad en Terdege zijn eveneens present. Domus or gels verleent medewerking en orga nist Bart Burger laat zijn orgelspel horen. Er is een frietkraam met hamburgers, saté, slaatjes en brood jes vis. De kinderen kunnen grabbe len, een auto kleuren, knutselen en meedoen aan de skelterrace. Met tweeëntwintig letters op even veel visjes hebben de leerlingen van groep 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartens dijk hun meester FlorLs geluk ge wenst. Meester Floris Visser is namelijk vrijdag op Schouwen-Duiveland getrouwd met zijn geliefde Petra van den Broek. De bruid is ook juf, maar dan van groep 5 en 6 van de Joos van Larenschool in Arnemui- den. De leerlingen van de bruide gom waren aanwezig bij de kinder receptie in restaurant Grevelingen. Daar wachtten ze hun uit Apel doorn afkomstige meester en zijn bruid op met de visjes aan een hen gel. De letters op de vissen vormden samen hartelijk gefeliciteerd. Het bruidspaar gaf elkaar het ja woord in het oude stadhuis van Zierikzee en daarna werd het hu welijk kerkelijk ingezegend in de Gereformeerde Gemeente in Nieu- werkerk. Het 23-jarige stel gaat ook in de laatstgenoemde plaats wonen. (Foto Peter Kieviet) Predikbeurten Zondag 12 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Liefting, Delft. 18.30 u. kand. Dc Wilde, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Estrik. Goedereede. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Schep, Zuidland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Benthem, Genemuidcn. 18.30 u. ds. den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. Woord-, gebed- en com munieviering. O UI - V O S S F M F. F. R HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Janse. Middelburg. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Van Benthem, Gene- muiden. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. Woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Capelle a/d IJssel. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 16 u. ds. Gielen. Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born, Rouveen. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MA\RTENSDIJk HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Donselaar. Oosterland. 14.30 u. kand. Bouman. Poortvliet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 10/10 14 u. ds. Van Kooten (huw. bevest.). zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 15/10 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. vr 10/10 14.30 u. ds. Gunst, Nieu- werkerk (huw. bevest.). 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 16/10 14.30 u. ds. Brugge, Dor drecht huw. bevest.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Vogelaar, Dordrecht. 14.30 u. dr. Den Hartogh, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Kralingen, Rid derkerk. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst 14 u. ds. Van Krimpen, Yerseke. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers. Sint-Philipsland De provincie Zeeland heeft de be- slissingstermijn over een vergun ning voor de dijkversterkingen ver lengd. Het gaat om het traject Anna Jacobapolder, veerhaven en Willem polder, dat waterschap Zeeuwse Ei landen uitvoert. De provincie be schikt nog niet over alle benodigde informatie die nodig zijn om ont heffing te verlenen van de Natuur beschermingswet. Leerlingen van de scholengemeen schap Prins Maurits in Middelhar- nis komen volgende week donder dag aan de deur met boterkoek en speculaas. Jaarlijks wordt een koek- verkoopactie gehouden om geld te verzamelen voor de financiële adop tie van 28 kinderen in diverse ont wikkelingslanden. De zevenduizend euro die hiervoor nodig zijn maken hei mogelijk deze kinderen te voor zien van voedsel, medische zorg, kleding en onderwijs. Damvereniging DSVF heeft er twee nieuwe leden bij, namelijk Janny van de Weteringh en Jaap v.d. Reest. Ook nieuw zijn twee digitale klokken die geschonken zijn door lid Adriaan Vijfhuijzen. Na vier speelronden is de stand als volgt: 1J. v.d. Weteringh 4-7; 2. A. Slager 4-7; 3. J. Noorthoek 3-4; 4. G. v.d. Velde 3-3; 5. J. v.d Vel de 3-3; 6. A. v.d. Weteringh 1-2; 7. N. Flikweert 3-2; 8. Janny v.d. Wete- Weekenddiensten enj HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2). ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146: Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform. 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij onaewenste zwangerschap. 06-0730 of 0TO6-692861. BLUF VAN M'NLUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u„ 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 14/10, C.W.I., Hof van Tholen 1, Tholen, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 oktober, donderdag 9 10.47 - vrijdag 10 0.12-12.42 zaterdag 11 1.29-13.52 zondag 12 2.22 -14.42 maandag 13 3.09 -15.22 dinsdag 14 3.49 -16.02 woensdag 15 4.25 - 16.39 donderdag 16 5.02 -17.17 vrijdag 17 5.42 - 17.57 di 14/10 22.04 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. ringh 3-2; 9. W. Drenth 1-0; 10. J. v.d Reest 2-0; 11. A. Vijfhuijzen 3-0; 12. J. Roggeveen 0-0. De creamiddag van de Gerefor meerde Kerk in Anna-Jacobapolder is door 32 kinderen bezocht. Het verhaal van Noach werd verteld, omdat de middag in het teken van de Ark van Noach stond. De kinde ren hebben een lied geleerd wat ze zondag in de kerk hebben laten ho ren. Ook hebben ze een mok be schilderd en bootjes gevouwen en beplakt met dieren. Van alle kinder handjes zijn afdrukken gemaakt op gekleurd papier en hiermee werd een regenboog gemaakt. Ook werd het spel De Ark gespeeld en is er een puzzel gemaakt. Het was daar naast druk met bezoekers die tijdens de middag een kopje koffie dron ken. De gemaakte creaties mochten de kinderen mee naar huis nemen. Open jeugd werk houdt op 11 no vember een avond voor de jeugd van af 15 jaar. Deze vindt om kwart voor acht plaats in het verenigingsgebouw van de Hervormde Gemeente.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2