Kleinste korfballers Emergo kampioen Vossemeerse jeugd kan trots zijn op basketbalveld Patrijzenweg Pas op voor het E-team uit Sint-Maartensdijk Smash wacht op eerste zege Geen subsidie project Noad Extraatje voor voetbalschool Acht klassen voor Juliana Brandweer deed niet aan planmatig onderhoud Gelijkspel Batho 1 en Robad Korfballers missen titelkans Donderdag 9 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Andere teams Joth wijst aanvraag stimuleringsregeling af Voetbalclub Noad '67 is nog op zoek naar extra geld schieters voor het project sport-jeugd techniek, waarvan de pilot tijdens de laatste middag van de voetbalschool, op 15 oktober, wordt uitgevoerd. Daarom heeft clublid Theo Gorissen een subsidieverzoek ingediend bij Joth, om aanspraak te maken op het maximale bedrag van 750 euro van de stimuleringsregeling. De jongerenraadsleden hebben in hun openbare vergadering van 2 oktober het verzoek afgewezen. B. en w. stellen beleidsplan 2008-2012 op Het leek allemaal heel overzichtelijk: vijf brandweer ploegen met bijbehorende voer- en soms ook vaartui gen, alsmede persoonlijke uitrusting van de vrijwilligers. Toch deed de gemeente Tholen wegens het ontbreken van een totaaloverzicht niet aan planmatig onderhoud en vervanging. „En dat is voor een parate noodhulpdienst niet goed", zeggen b. en w. nu. „Het risico van falen of gebreken op een moment dat het materiaal wordt inge zet, was daardoor te groot." Evenwichtig Geen uniforme prijs dagkaart zwembad Tweede snel klaar Koersballen Zwemkaarten voor wisselende groepen Samenspel Even schrikken Bemoeienis Vosmeer 600jaar om blijvende zaken te realiseren De regen deerde de jeugd nauwelijks, vrijdagmiddag in Oud-Vossemeer. Op het nieuwe basketbalveld aan de Pa trijzenweg vermaakten zo'n 25 jongelui zich prima tij dens een clinic die enkele mensen van Fun4all/Giants gaven. Scoren in de basket, dribbelen en bommen met de bal, het was allemaal even leuk. En wat te denken van het laten draaien van een basketbal op je vinger? De tafeltennissers van Smash '76 wachten nog steeds op hun eerste zege van deze competitie na de wedstrijd tegen ODT 1. Thuis in Sint-Anna- land werd zaterdag met 7-3 verloren van de subtopper uit Roosendaal. Tafeltennis Harm Westdorp uit het tweede viel in bij het eerste herenteam dat pun ten aan het sprokkelen is voor be houd in de hoofdklasse. Anné van Dijke was nog het dichtst bij twee zeges, temeer hij tegen verdediger Frie Nouwens een 2-0 voorsprong uit handen gaf. Van Dijke sloeg ech ter wel in een prima partij kopman Joost Schoenmakers van tafel en dat betekende de eerste nederlaag van Schoenmakers in deze competitie! Van 't Hof won alleen van Nouwens en verloor zijn andere twee partijen evenals Westdorp kansloos met 3-0. Van 't Hof en Van Dijke speelden ook een prima dubbelspel en won nen dit. Smash '76 blijft voorlaatste, maar heeft nu alle bovenste tegen standers gehad. Ook het tweede heren team ging ten on der tegen een sterke tegenstander. De eersteklassers verloren vrijdag met 8-2 in Noordhoek van de nummer twee, Smash '70. Alleen Merijn v.d. Klooster kwam goed voor de dag. Hij won tweemaal en ver loor zijn derde partij conditioneel. Rem- co Vroegop stelde teleur en kwam even als Peter Bazen niet tot scoren. In de vierde klasse won heren 3 thuis met 6-4 van Hotak. Mathijs en Mamix v.d. Graaf wonnen elk tweemaal en Ja cob Elenbaas eenmaal. Omdat de broer tjes V.d. Graaf ook het dubbelspel won nen bleef de zege op Sint-Annaland. Een magere winst was er voor het vierde seniorenteam met een 6-4 zege tegen Witac, de rode lantaarndrager uit Wil lemstad. Cindy v.d. Klooster en Esther Bruijnzeel wonnen elk tweemaal, Anky Vroegop eenmaal. Ook het dubbelspel werd gewonnen. V.d. Klooster speelde dit samen met 'vierde vrouw' Ellen Ha- ge- Bij de jeugd waren er goede uitslagen dit weekend. Alleen het derde jeugdteam leed een nederlaag. Alle andere jeugd- teams wonnen hun duel met 6-4. Programma zaterdag: Smash 1-Rena- te; The Back Hands-Smash 2 (10/10); Smash 3-TCS (10/10); Smash 4-TCS (10/10); ODT-Smash jeugd 1; Smash jeugd 2-Witac '89; Smash jeugd 3-TCS. De aanvraag voldeed in hun ogen niet aan een aantal criteria. Er was niet uit op te maken dat het project door jongeren bedacht is, hoewel Gorissen beweerde dat dit wel het geval was. Ook wordt het project niet uitgevoerd door jongeren. Go rissen vertelde dat een deel van de begeleiding zal bestaan uit middel bare scholieren in de techniek. Er is medewerking toegezegd door de technische school in Middelharnis en het Westerpoortcollege in Tho- len. Die sturen derde en vierde klassers naar het project. De leden van de Joth, waren on danks de afwijzing, zeer enthou siast over het project. Daarom gaan ze zich inzetten om andere moge lijkheden aan te dragen om aan geld te komen. Een tip was aan kloppen bij de provincie om daar een subsidieverzoek in te dienen. Mies van der Weele van de ge meente Tholen, die bij de vergade ring aanwezig was voor toelichting op het concept-plan voor de lokale educatieve agenda, stelde voor om het idee op te nemen in haar voor stel naar het college van burge meester en wethouders. Het plan van Noad met het project houdt in dat jongeren in contact komen met techniek en ze zo te stimuleren te kiezen voor een opleiding in de techniek. De combinatie met sport is gemaakt, omdat de organisatie ten eerste techniek topsport vindt en ten tweede om uitgerangeerde sporters kans te bieden op een car rière in de technische sector. De voetbalclub werkt voor het project samen met aannemer Van Gelder en het kenniscentrum voor beroepson derwijs in onder meer de bouw Fundeon. De begrote kosten zijn 3000 euro. Een derde daarvan wordt gefinancierd door de aanne mer en het overige bedrag wil Noad bijeenkrijgen vanuit sponsoring. De Joth-leden vonden het bedrag erg hoog en vroegen toelichting hier over. De meeste kosten worden vol gend Gorissen gemaakt voor de huur van materialen, zoals bijvoor beeld een lasermeter om te kijken of een door de kinderen gebouwde brug recht is en het betalen van de trainers die op die dag voor de be geleiding zorgen. Alle deelnemers van de voetbal school van Noad '67 hebben kaartjes gekregen voor de kwalifi catiewedstrijd Nederland-IJsland die zaterdag plaatsvindt. Dit is een toevoeging aan het program ma van de voetbalschool die van maandag begint en tot en met woensdag duurt. De voetbalschool is opgezet door de Fluplandse voetbalclub met het doel om jeugdspelers van 6 tot en met 14 jaar drie dagen te laten trai nen als professionals. Er wordt 's ochtends en 's middags getraind en gezamenlijk geluncht onder bege leiding van vrijwilligers, trainers en bekende professionals. Er wordt gewerkt aan teambuilding, tech niek en het vergroten van het ple zier in het voetbalspel. Ko Stoutjesdijk, hoofdtrainer van Noad '67 en trainer van de eilan- delijk D-pupillen selectie, geeft op maandag een gasttraining. De jeugdtrainer van Sparta-Rotter- dam. Arjan van der Laan is de dag daarop te gast. Dinsdagmiddag komt de KNVB-truuk met spelle tjes voor de jeugd. De deelnemers kunnen er een heus voetbalpas poort mee behalen. De dinsdag wordt de langste trainingsdag voor de deelnemers. Op maandag en woensdag zijn de trainingen om 16 uur klaar, maar de truuk vertrekt dinsdag een uur later. Assistent-trainer van Vitesse, Ed ward Sturing, is de tijdens de laat ste dag van de voetbalschool de gasttrainer. 's Middags staat de ac tiviteit sport-jeugd-techniek op het programma waaraan ook deelne mers van buiten de voetbalschool aan kunnen meedoen. Het is een initiatief van Noad, aannemers- maatschappij van Gelder en ken niscentrum voor de bouw, Fun deon, om te laten kennismaken met techniek. Edward Sturing geeft om 13 uur de aftrap. Wethou der Cees van Dis reikt om 16 uur ter afsluiting de certificaten uit aan alle deelnemers van de voetbal school. De leden van schietclub Prinses Juliana hebben bijna de helft van de prijzen bij de open schietwedstrijd van de vereni ging in Scherpenisse gehouden. Van de 17 klassen werden er acht gewonnen door leden van de Thoolse club. J. Dorst schreef met 570 punten de A- klasse van de karabijn staand op zijn naam. Overigens bestonden plaats twee en drie in die klasse ook uit Tholenaren. Van de naamgenoot uit Sint-Annaland was A.D. Zwagemaker present en hij be zette met 562 punten de tweede plek in deze klasse. J.P. Wagemaker hield met 529 punten de derde prijs in Scherpenis se. In de andere A-klassen ging de overwin ning naar deelnemers van buiten het ei land. Bij de rubriek pistool 10 meter was er geen enkele Thoolse prijswinnaar in de hoogste klasse. Bij de klasse E in die rubriek zorgen L. de Jonge. L.A. Antho nisse en J.A.M. Koese wel voor aanvul ling van de prijzenkast met de eerste, tweede en derde prijs. Uitslag: Pistool 10 m E: 1. L. de Jonge 349 p.; 2. L.A. Anthonisse 323 p.; 3. J.A.M. Koese 320 p. F: 3. J.N. Neele 297 p. Karabijn staand A: 1. J. Dorst 570 p.; 2. A.D. Zwagemaker (St. A'land) 562 p.; 3. J.P. Wagemaker 529 p. B: 2. J. Poot 534 p. C: 1L.J. Reijngoudt 559 p.; 2. A.M. Reijngoudt 533 p.; 3. D. Lind- houd 523 p. D: 1. C.P. Lindhoud 543 p.; 2. N. van Plank 413 p. Karabijn lig gend 1: 3. J. Dorst 576 p. Karabijn 3H A: 4. M.J. Neele 508 p. Jeugd 1: 1. N. de Jonge 363 p.; 2. A.D. Kosten 325 p. Jeugd 2: 1. M. Heijboer 255 p. Jeugd 3: L. Bijnagte 335 p. Geweer 12m A: 3. F.G. Wortelboer 568 p. B: 1. R. Poot 579 p. C: 2. A.C. Lindhoud 490 p. D: 2. A. Goudzwaard 506 p.; 3. J.J. Bolier sr. 459 p. De Thoolse brandweer is de laatste jaren flink opgetuigd. Mede door de aanstelling van diverse beroeps mensen en aanschaf van nieuw ma terieel zijn de kosten inmiddels verdubbeld. Toch bleek nog niet al les goed geregeld. Daarom heeft het college het beleidsplan brand- weermaterieel 2008-2012 vastge steld. Er komt een totaaloverzicht van alle materieelstukken, inclusief vervangingstermijnen en de kosten die gemaakt moeten worden voor een complete vervangingscyclus. B. en w. vinden dat de bij de brand weer aanwezige middelen ten allen tijde goed moeten functioneren. Ze mogen ook geen gebreken verto nen waardoor het functioneren wordt gemoeilijkt. Verder kan en mag de brandweer niet beschikken over brandweermiddelen die onvei lige. gezondheidsschadelijke en/of milieuonvriendelijke situaties in houden of tot gevolg hebben. Een planmatige aanpak is nodig om op effectieve wijze invulling te kun nen geven aan de veelheid van ver eisten die deze taak met zich mee brengt. Het college noemt het materieelbe- leidsplan 2008-2012 richtingge vend voor de samenstelling en ka derstellend voor de aankoop, het onderhoud en de vervanging van brandweermaterieel in die periode. Dit op basis van het risicoprofiel van de gemeente Tholen. B. en w. willen voldoen aan de actuele wet en regelgeving, maar aan de andere kant ook de kosten beheersen. „We willen een evenwichtig en aan vaardbaar financieel beleid voor een zo gunstig en economisch mo gelijke exploitatie van de brand weermiddelen", aldus het college. Waar mogelijk wil men de kosten egaliseren, dus zoveel mogelijk ge lijk verdelen om de exploitatiekos ten in de hand te houden. Resultaat van het materieelbeleids- plan moet zijn, dat de brandweer met voldoende en te allen tijde be trouwbare middelen adequate hulp kan verlenen. De onderhouds- en vervangingslasten moeten jaarlijks zoveel mogelijk gelijk zijn. is het uitgangspunt van b. en w. van Tho len. De Thoolse badmintonners hebben met 4-4- gelijkgespeeld tegen Ro bad 8. Het eerste team van Batho speelde thuis in de sporthal van Meulvliet. Deze wedstrijd werd begonnen met de dubbels. De dames verloren vrij eenvoudig in twee sets: 16-21, 14- 21. Bij de heren ging het er iets an ders aan toe. Na de eerste set verlo ren te hebben wonnen ze de tweede met dezelfde stand. De derde ging gelijk op tot het eind. Daar mistten Joost Westerweel en Rini Lindhoud de scherpte en verloren: 13-21, 21- 13, 17-21. Diana v.d. Berge speelt in haar tweede competitieseizoen een klas se hoger dan het vorige seizoen en kon in de eerste set redelijk mee ko men, maar werd in de tweede over klast en verloor in twee sets de da mesenkel met 12-21 en 6-21. Saskia v.d. Sande haalde met haar enkelspel het eerste punt binnen voor Batho. Na een gelijk opgaande eerste set, die ze won (21-19), trok ze in de tweede (21-10) door en won haar partij. De heren ondervonden weinig weerstand in hun partijen en won nen beiden in twee sets. Joost deed dat met 21-11 en 21-8, Martijn met 21-8 en 21-6. De stand was onder tussen 3-3 en de gemengd dubbels moesten de doorslag geven. Saskia en Rini verloren in twee sets met 15-21 en 19-21. Diana en Martijn de Jonge wonnen hun eerste set vrij De toegangskaartjes en abonnemen ten voor de Thoolse zwembaden worden volgend jaar drie procent duurder. Daarnaast komt er een nieuw abonnement, bedoeld voor groepen met een wisselende samen stelling. Dan moet gedacht worden aan kinderdagverblijven, buiten schoolse opvang en peuterspeelza len. Het gemeentebestuur reageert daarmee positief op een verzoek van de PvdA-fractie. De kosten voor dit nieuwe abonne ment zijn afhankelijk van de groepsgrootte: tot 5 personen 150 euro voor een seizoen, 5 tot 10 per sonen 200 euro, 10 tot 15 personen 250 euro en vanaf 15 personen 300 euro. De PvdA had tevens gevraagd om te bezien of het kaartje voor één be zoek een uniforme prijs kan krijgen. Tot nu toe betalen kinderen onder de 13 jaar en volwassenen boven de 65 een gereduceerd tarief. En dat blijft zo, als het aan burgemeester en wethouders ligt. De sociaalde mocraten bleken in een overleg niet te voelen voor één tarief dat een kwartje hoger zou zijn dan het gel dende gereduceerde tarief, met het oog op de kinderen. Maar de prijs van het volwassenenkaartje verla gen naar die van een kinderkaartje, betekent volgens het gemeentebe stuur minder inkomsten. De com missiebestuurszaken praat woens dag over het voorstel. makkelijk, maar verloren een span nende tweede. De derde set ging ge lijk op en in de laatste fase trokken de Tholenaren de winst naar zich toe en werd het 4-4 21-13, 19-21, 21-18). Het tweede team ging samen met de U- jeugd op bezoek bij de Roosendaalse club Robad. Batho 2 maakte bij vijf par tijen gehakt van de tegenstanders. Zo wonnen Edwin Sundermeijer en Ferry Lammers met 8-21 en 10-21 de heren- dubbel. Ferry was in zijn enkel helemaal snel klaar met 2-21 en 5-1. Monica van Oost en Edwin gaven in hun enkelspel de punten aan de tegenstander, maar An- ja Lindhout hield met twee vingers in de neus de winst aan Thoolse zijde. De jeugdspelers hadden minder succes. Jo- chem Deurlo, Mathijs Mulder, Amber Lindhout en Manon Nelen verloren al hun partijen. Toch zorgen de dames in de dubbel en Manon in het enkelspel voor driesetters. Het mocht niet baten en het bleef bij 0-8. Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van de koersbalverenigingen: Meulvliet: 1. mevr. J. Verbraken en G. Bolier 32 p.; 2. mevr. L. Ver schoor en W. Deurloo 29 p.; 3. me vr. A. Hilgerson en mevr. J. Bos 26 p.; 4. mevr. D. Lindenberg en W. Bijl 18 p.; 5. mevr. H. Schot en me vr. C. Sprenkels 16 p.; 6. J. Spren kels 10 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. C. v. Mierlo en A. Wielaard 41 p.; 2. me vr. L. Wielaard en C. v. Gorsel 38 p.; 3. mevr. W. Kloet en C. Breure. 33 p.; 4. mevr. M. Dane en mevr. B. Bijnagte 25 p.; 5. mevr. A. Boxce 24 p.; 6. mevr. T. Breure en J. Bij nagte 23 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. R. Nag- tegaal en mevr. C. Havermans 23 p.; 2. mevr. L. v. Poortvliet 22 p.; 3. mevr. C. v. Mierlo en N. Moerker ken 21 p.; 4. mevr. M. v. Poortvliet en mevr. C. Wilsing 20 p.; 5. mevr. R. v. Driel en mevr. J. v. Houte 13 p.; 6. mevr. D. v. Dijke en mevr. L. Weezenaar 12 p. Er komt een nieuw tarief voor de zwembaden. Hiermee willen b. en w. tegemoet komen aan groepen met wisselende samenstelling, zoals kinderdagverblijven, buitenschoolse opvang, peuterspeelzalen, enz. De tariefsverordening zwembaden zal hiervoor per 1 januari 2009 aange past worden. Groepen minder dan 5 mensen gaan 150 euro betalen om een heel seizoen in de twee ge meentelijke openluchtbaden de Spetter en Haestinge te kunnen zwemmen. Groepen van 5-10 men sen betalen 200 euro, van 10-15 personen 250 euro en groepen van meer dan 15 mensen 300 euro. Spelers v.l.n.r.Didi Franke, Suzanne de Jong, Dylan de Bruyn, Michael Stander, Mischa van Daalen, Chloe Anthonisse. Begeleiders Hans Peter de Jong en Marijke van Keulen, Rick Bazen is afwezig. Pas op voor het E-team van de korfbalvereniging uit Sint-Maartens dijk. Dat maakte zaterdag het viertal Keep Fit uit Roosendaal met 5-3 in. Niet dat het jeugdteam met die eindstand kampioen werd, want dat waren de spelertjes al. „Alleen realiseerden ze zich dat nog niet", lacht trainer Hans Peter de Jong. Hij heeft dat voorafgaand aan de wed strijd ook niet meegedeeld. „Door te zeggen dat ze vandaag kampioen kon den worden, houd je ze gemotiveerd. Want motivatie en concentratie zijn eigenlijk sleutelwoorden om kam pioen te worden. Je moet de kinderen prikkelen om ze bij de les te houden. Niet alleen tijdens wedstrijden, maar ook tijdens trainingen. Dan moet je niet een uur lang hetzelfde doen, maar de training afwisselen met diverse spelvormen." Dat betekent niet dat Emergo alles uit de kast haalt om koste wat kost kam pioenen te kweken. „We zijn een rela tief kleine vereniging. Met ongeveer negentig leden. Er zijn korfbalvereni gingen met 400 leden. Bij Emergo staat het plezier in het korfballen voorop en komt prestatie op de twee de plaats." Op het verkleinde veld van Emergo staan twee korven. Normaal zijn de palen 3,5 meter hoog, deze zijn een stuk lager. Ook is het vak niet ver deeld in een aanvals- en verdedi gingsvak. De Jong: „Die vakverde ling kan alleen als je met achttallen speelt. Bij de E-tjes hebben we er geen acht. Dat betekent dat we met vier tegen vier spelen." De andere spelregels gelden wel. Niet lopen met de bal. Geen gedrib- bel en je mag elkaar ook niet aanra ken. Dat betekent dat de spelers op elkaar zijn aangewezen om de bal richting korf te krijgen. Samenspel blijkt onontbeerlijk om tot een goed resultaat te komen. De kleintjes van Emergo verstaan die kunst. De gezichten versomberen echter als de tegenstander een doel punt maakt en de thuisspelende ploeg met 2-3 achter komt. De nerveusiteit slaat toe. De Jong is tevens scheids rechter en moet om de haverklap de fluit hanteren. Van enige partijdigheid is echter niets te merken. Integendeel. Met regelmaat complimenteert hij de kinderen van Keep Fit om hun knap pe verdedigingsspel. „Goed gedaan, joh. Prima", klinkt het dan. Ook langs de kant heeft de achters tand bij sommige ouders voor wat sombere gezichten gezorgd. Er wordt geroepen dat er beter moet worden gekeken naar een vrijstaande mede speler. Met name Chloe Anthonisse van Emergo, een van de kleinsten van het stel, wordt stelselmatig over het hoofd gezien. Dylan de Bruyn en Su zanne de Jong zijn niettemin in top vorm. Met nog een minuut of vijf te spelen moet er een achterstand wor den weggewerkt. Gejuich dus, als de stand gelijk wordt getrokken. Nog meer plezier als het 4-3 wordt en de dag kan bij een stand van 5-3 hele maal niet meer stuk. Drie van Dylan, een van Suzanne de Jong en een van Didi Franke. Even leek het voor een spelertje van Keep Fit verkeerd af te lopen. De har de korfbal komt op het laatste mo ment tegen de plastic korfpaal en stuitert tegen de neus van een van de meisjes. De moeder is snel ter plaat se. Dochterlief krijgt een kus op het voorhoofd en wordt de wei weer in gestuurd. De Jong: „Dat is dan even schrikken voor het meisje, maar het was snel weer over. Je kunt ze het beste gelijk weer mee laten doen aan het spelletje." Topscorer van het E-team is Suzanne de Jong. „Dat is inderdaad mijn dochter", zegt de trainer. „Maar het is een echte teamsport. Zonder elkaar doe je bij korfbal niets. Dat heeft de coach van dit team, Rick Bazen, de kinderen uitstekend bijgebracht. Dat kun je zien aan de stand. Ze moeten in totaal zes wedstrijden spelen om kampioen te worden. Zaterdag was de vijfde. Ze hebben al 28 doelpunten gemaakt. Dat is erg veel voor een E- team. Ze zijn nog ongeslagen." Naast coach Rick Bazen en begeleid ster Marijke van Keulen, vindt De Jong ook de medewerking van de ou ders van groot belang. „De aanwe zigheid van de ouders stimuleert de kinderen. Je merkt ook, dat wanneer het team achter staat, de ouders langs de lijn zich fanatieker opstellen. Dat merken de kinderen en vaak levert dat ook resultaten op." Met het resultaat van zaterdag kan ook Emergo-voorzitter Jasper van der Linden tevreden zijn. Hij glimt van trots als hij alle leden van het winnen de team een kampioensbeker mag overhandigen. De baskethalles slaat aan bij de Vossemeerse jeugd. Het basketbalveld, een tegelverhar ding met twee baskets erop, achter op het trapveld naast de skatebaan is een paar weken geleden aangelegd door mensen van de stichting Vos meer 600 jaar. Ze werden geholpen door een groep vrijwilligers uit het dorp, waaronder een aantal jonge ren. De materialen zijn door de ge meente beschikbaar gesteld. De wens voor een basketbalveld in het dorp kwam van de jongeren zelf. „Een aantal van jullie kon de afge lopen weken al niet wachten om het te gebruiken. Ik zou zeggen: geniet ervan en speel er veel op. Laat zien dat Oud-Vossemeer een sportief dorp is. En wie weet zien we in de toekomst sommigen van jullie terug bij basketbalclub de Giants in Ber gen op Zoom", zei voorzitter Frank Hommel van Vosmeer 600 jaar. Hij legde uit dat de stichting niet alleen de 600ste verjaardag van het dorp in 2010 wil vieren, maar al vóór die tijd een aantal zaken wil realiseren die blijvend zijn. „Vorig jaar hebben we geprobeerd om in het Schelde- Rijnkanaal, bij de Haven, een klein steiger te krijgen. Voor bijvoorbeeld de aankomst van Sinterklaas. Maar dat stonden de instanties niet toe." Hommel bedankte de gemeente voor de medewerking en noemde daarbij ook de jongerenraad. Wethouder Marianne Velthuis vond het heel goed dat het veld er door samenwerking was gekomen. Het sprak haar ook aan dat het idee van de jeugd zelf kwam. „Dan is er be trokkenheid en wordt er ook beter voor zo'n voorziening gezorgd." Velthuis vond dat de kinderen - de bovenbouw van de basisscholen was voor de opening uitgenodigd - trots mochten zijn op het basketbal veld. „Een applausje voor jezelf." Blazend op fluitjes kwamen de kin deren vanaf de scholen naar de Pa trijzenweg, voorafgegaan door Sjoerd Bleijerveld van Vosmeer 600 jaar en jongerenwerkster Ingrid Bras die gestoken waren in 18de eeuws kostuum. Door een bal in een van de baskets te gooien, werd het veld officieel geopend. Hommel vond dat Remco Weterings dat maar moest proberen, aangezien die op de zaterdag van de aanleg de hele dag flink in touw was geweest. On danks diverse pogingen lukte het Remco niet om te scoren. Ook me vrouw Velthuis miste met haar worp de basket, maar Hommel gooide de bal er vervolgens wél in. Hierna mochten de kinderen om de beurt proberen de bal in de basket te gooien, kregen ze iets te drinken en een zakje chips. Voor wie toen nog zin had, verzorgden twee leden van de West-Brabant Giants, de Bergse basketbalclub die uitkomt in de ere divisie. een aantal oefeningen. Zo'n 25 jongelui gingen enthousiast aan de slag. Dat het ondertussen was gaan regenen, deerde hen niet. Tegenstander Voltreffers heeft in de wedstrijd tegen de Thoolse korf balclub Emergo zijn naam eer aangedaan. Het werd 16-9 voor de thuis ploeg, zodat de Tholenaren geen kans meer hebben op het kampioen schap. Emergo opende behoorlijk tegen het sterke Voltreffers. In de eerste helft bleef de score gelijk opgaan, zodat de rust bereikt werd met maar één doelpunt verschil; 6-5 voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk. In de tweede helft werd de thuisploeg sterker en konden de rood-zwarten het tempo in de score niet meer bijbenen. Via een 11-7 tussenstand werd het uit eindelijk 16-9 voor Voltreffers. Die bal ging door de vijandelijke korf door worpen van Harmen v. Heems kerk (3x), Marco v.d Hoek (3x), Mariska Hage, Maddy Muis en Jaco Rip. Het BM-team verloor met 2-4 van Vios. Emergo had in de eerste helft veel moei te met het balgerichte spel van de sterke ploeg uit Willemstad. De gasten konden door onrustig spel van de thuisploeg in de aanval veel druk op de verdediging krijgen. Zo brachten ze een 0-3 ruststand op het bord. In de tweede helft speelde de ploeg uit Sint-Maartensdijk veel beter en creëerde ruimte om wat gevaarlijker te worden. Het leek spannend te worden bij 2-3, maar Vios had toch het laatste woord en pakte de overwinning. Yvette v. Dijk en Lotte Muis maakten de punten voor de Thoolse ploeg. Tim Franke redde de eer in de wedstrijd tussen de C-ploegen van Emergo en Vios. De rood-zwarten gingen met een 4-1 nederlaag naar huis. Korbatjo dic teerde de wedstrijd tegen Emergo D2 en won met 0-7. De Smerdiekenaren had den veel moeite om het tempo en de fel heid van de gasten te beantwoorden. Daardoor nam de ploeg uit Oud-Beijer- land al snel een voorsprong. Die werd gedurende de wedstrijd steeds verder uitgebouwd. Programma zaterdag: ADO-Emergo 2 14 u.; DVS '69-Emergo BM 9 u.; Emer go C-Ventura Sport 9.30 u.; Terda-Emer- go Dl 10 u.; Korbatjo-Emergo D2 10.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17