Controle hondenbelasting i,i Haestinge krijgt vorm v: Aanvraag rijbewijs na het behalen van een examen De gemeenteraad vergadert Gemeente Tholen Hartsafe Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 41 Donderdag 9 oktober 2008 gemeente Tholen Tholenderwijs Vanaf oktober 2008 wordt er in opdracht van ons belastingkantoor SaBeWa een begin gemaakt met de controle op het houden van honden binnen de gemeente Tholen. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl De plannen voor het nieuwe Haestinge worden steeds zichtbaarder. De indeling, omvang en vorm van het gebouw is vastgesteld in het voorlopig ontwerp. De komende tijd staat in het teken van de uitwer king van het definitief ontwerp, het bestek en voorbereiding van de bouw. Gepland is dat de bouwwerk zaamheden beginnen in oktober 2009. Haestinge wordt ruim 1.900 m2 groot en beschikt over een sportzaal, grote (feest)zaal, foyer, keuken, muziekruimten, jeugdruimte, kleedruimten en sanitair, ver gaderzaal/lesruimte en een keuken. Wat gebeurt er met het oude Haestinge? Het "oude" Haestinge blijft volledig in gebruik tot het nieuwe gebouw klaar is. Na oplevering van het nieuwe gebouw, blijft een deel van het oude gebouw tijdelijk toegankelijk voor een aantal gebruikers. De korfbalvereniging zal een deel van het oude Haestinge blijven gebruiken als club- en kleedruimte. De dameselftallen van de voetbalvereniging blijven voorlopig ook gebruik maken van de kleedkamers. Omdat de technische installaties en de kleedruimten van het zwembad zich in Haestinge bevinden, blijft dit deel van het gebouw in gebruik. Dit is veel goedkoper dan nieuwe installaties en kleedruimten realiseren op een andere plaats. Ook de sportvelden blijven de komende jaren in gebruik. Inwoners van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse ontvingen afgelopen week een nieuwsbrief over boven genoemde ontwikkelingen. Deze nieuwsbrief en afbeeldingen van het voorlopig ontwerp zijn terug te vinden op www.tholen.nl onder de knop actueel - projecten. In de praktijk komt het regelmatig voor dat een per soon die net geslaagd is voor het behalen van zijn rij bewijs, zich aan de balie meldt om een aanvraag voor een nieuw rijbewijs in te dienen en dat deze aanvraag nog niet in behandeling kan worden genomen. De reden hiervoor is meestal dat de gegevens van het behaalde rijbewijs nog niet geregistreerd zijn bij de RDW. Tussen het moment van slagen en het aanvragen van het rijbewijs is het verstandig om minimaal 3 uur wachttijd aan te houden, omdat over het alge meen pas 3 uur na het slagen voor het examen de gegevens van de geslaagde zijn geregistreerd bij de RDW. Dit voorkomt teleurstelling aan de balie. Indien u 's ochtends rijexamen heeft gedaan, en hiervoor bent geslaagd, adviseren wij u om een afspraak te maken om 's middags uw rijbewijs aan te vragen of om op de volgende werkdag een aanvraag in te dienen. De controle vindt huis - aan - huis plaats. De controle wordt verricht door medewerkers van het bureau Legitiem B.V. uit Velp. Indien een hond wordt aange troffen waarvoor geen hondenbelasting wordt betaald, zullen de controleurs u verzoeken een aangiftebiljet in te vullen en te ondertekenen. Ook stellen zij enkele vragen over het al dan niet heb ben van één of meerdere honden. Indien niemand thuis is, is het mogelijk dat de contro leur op een ander moment nogmaals langskomt, of de controleur laat via een brief weten dat hij aan de deur is geweest. De controleurs zijn in het bezit van een legitimatiebewijs. Waarom bestaat er hondenbelasting? Prettig wonen in de gemeente Tholen is niet vanzelf sprekend. Dagelijks werkt de gemeente aan het onder houd en schoonmaak van straten en plantsoenen. Dat kost geld. De hondenbelasting is één van de middelen om onderhoud en schoonmaak te betalen. Ook honden dragen immers bij aan de vervuiling. Wie betaalt er hondenbelasting? De indruk bestaat dat niet voor alle binnen de gemeente Tholen aanwezige honden ook daadwerkelijk hondenbelasting wordt betaald. Echter iedereen die één of meer honden houdt moet daarvoor belasting betalen. Of de hond nu van uzelf is of van een huisge noot, het "hoofd" van het gezin is verplicht de hond aan te melden. Dit moet gebeuren binnen 14 dagen na aanschaf. Heeft u dit in het verleden niet gedaan of heeft u sinds kort een hond, dan kunt u deze week alsnog aangifte doen. Door het zelf doen van aangifte voorkomt u onnodige boetes die kunnen worden opge legd bij het niet doen van aangifte. Een aangiftefor mulier is verkrijgbaar bij SaBeWa te Goes (telefoon nummer 0113 - 225623 of aan de balie van het gemeentehuis. U kunt ook het formulier downloaden van internet op www.sabewa.nl). Controle Er komt bij u aan de deur een controleur om te infor meren of u een hond heeft. Als dat inderdaad het geval is en u heeft geen aangifte gedaan van een hond, dan is de mogelijkheid aanwezig dat aan u een boete wordt opgelegd. Tarieven hondenbelasting De gemeente Tholen hanteert een progressief tarief. Dit betekent dat voor elke hond meer van dezelfde houder, per hond het belastingbedrag hoger wordt. In het belastingjaar 2008 gelden de volgende tarieven: Aantal honden eerste hond tweede hond derde hond Tarief desbetreffende hond 64,50 107,50 150.50 Totaal De tarieven voor een vierde, en meer honden, worden u desgevraagd graag verstrekt. Wijzigingen Een hond kan weglopen, overlijden of in andere han den overgaan. Ook is het mogelijk dat u zelf naar een andere gemeente verhuist. In al deze gevallen kunt u deze wijzigingen bij SaBeWa melden, zodat de aanslag hondenbelasting gecorrigeerd wordt. Dit kunt u doen via het formulier beëindiging hondenbelasting. Een beëindigingformulier is verkrijgbaar bij SaBeWa. U kunt ook het formulier downloaden van internet op www.sabewa.nl. Meer informatie Als u nog vragen heeft over het aangeven van een hond of over de hondenbelasting kunt u contact opne men met SaBeWa, telefoon (0113) 22 56 23. Binnenkort ontvangt u informatie over de 6-minutenzone in de gemeente Tholen. In week 42, van 13 tot 18 oktober ontvangt u in uw brievenbus een envelop van de gemeente Tholen. Hierin zit belangrijke informatie over de 6 minuten zone en de locaties van een AED apparaat bij u in de buurt. U kunt zich opgeven voor een gratis cursus reanimatie - AED door online het formulier in te vullen via www.tholen.nl. Ook kunt u bellen naar 0166-668200 om een aanmeldingsformulier aan te vragen. Bent u al in het bezit van het certificaat AED Bediener/ Hulpverlener dan kunt u zich melden om als vrijwilliger opgenomen te worden in het bestand en zo de 6 minuten zone in de gemeente Tholen daadwerkelijk in werking stellen. Hiervoor kunt u de gemeente bellen 0166-668200 of een mail sturen naar servicebureau@tholen.nl Op donderdag 23 oktober om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot het vaststellen van de Programma begroting 2009 en de meerjarenraming 2010-2012 Voorstel tot het vaststellen van tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke accommodaties en zwembaden. Hierbij een prijsverhoging toepassen op de huren/entreebewijzen conform het gestelde in de kadernota 2009 Voorstel om het Plan van Aanpak duurzaam finan cieel beleid, inclusief de daarin opgenomen uit gangspunten, vast te stellen De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een inter netverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezon den door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Schelde-Rijnweg 14 (Tholen): het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning; - Regentessestraat 21 (Tholen): het aanbrengen van steenstrips tegen de voorgevel; - Parksingel 46 (Tholen): het vergroten van de dakka pel achter geveldakvlak; - Paulinastraat 8 (Tholen): het installeren van zonne panelen; - Poststraat 35 (Stavenisse: het veranderen van een woning tot garage. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 13 okto ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 9 en vrijdag 10 oktober 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Langeweg 19 (Sint-Annaland): het bouwen van een opslagloods, verz. 26 september 2008; - Molenvlietsedijk 8 (Tholen): het plaatsen van een erkerkozijn, verz. 26 september 2008; - Onder De Linden 2 t/m 12 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van 6 woningen (gewijzigd uitvoeren), verz. 26 september 2008; - Ceciliaweg 2 (Sint-Annaland): het plaatsen van een energy ball, verz. 26 september 2008; - Langestraat 8 (Poortvliet): het plaatsen van een erf- afscheiding, verz. 26 september 2008; - Het Lint 76 (Tholen): het bouwen van een woning, verz. 29 september 2008; - Ohmstraat 2 (Tholen): het vernieuwen van de gevel kozijnen en gevelbeplat, verz. 29 september 2008; - Noordpoort 6 (Sint-Maartensdijk): het vernieuwen van een woning, verz. 29 september 2008; - Koningin Julianastraat 53 (Tholen): het plaatsen van een erker, verz. 29 september 2008; - Hoenderweg 63 (Sint-Annaland): het veranderen van de voorgevel, verz. 29 september 2008; - Kalisbuurt 11 (Oud-Vossemeer): het veranderen van de kapconstructie en het plaatsen van twee dakkapel len, verz. 30 september 2008; - Prins Frisohof 22 T/M 32 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van 6 twee-onder-één kapwoningen, verz. 30 september 2008; - Schoolstraat 34 t/m 40 (Sint-Annaland): het bouwen van een brede school, verz. 2 oktober 2008. Verleende sloopvergunningen - Molendijk 9 (Oud-Vossemeer): het slopen van een landbouwschuur en asbest verwijderen, verz. 30 sep tember 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. ONTWERPBESLUITEN VRIJSTELLINGEN BESTEMMINGSPLANNE N Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrijstelling willen verlenen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nieuwlandseweg 128 te Sint-Annaland: het plaat sen van een schuur (2008/0189); Nieuwlandseweg 82, 84 en 90 te Sint-Annaland: het plaatsen van drie tuinhuisjes (2008/0203); Vanaf 10 oktober 2008 tot en met 20 november 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbesluiten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunnin gen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - inge volge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betref fende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Ceresweg 4 te Tholen: het bouwen van een bedrijfs woning met kantoor (2007/497); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 12 september 2008 tot en met 25 septem ber 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethou ders zullen uiterlijk 23 oktober 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van de geldende bestemmings plan en op de aanvraag om bouwvergunning. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens om de aanvraag van Nestaan Holland B.V., Postbus 32 te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het verande ren van de bestaande inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 31 en 33 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 123, 125, 203 en 390, die zij hebben ontvangen op 15 augustus 2007 voor wat betreft de opslag van 400 vaten MDI in de overloop opslag, gelegen op de laad/losplaats voor Pentaan (vol gens tekening aangegeven als P3) te weigeren. Voor de overige onderdelen van de aanvraag zijn zij voorne mens gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beper ken. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 10 oktober 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668336). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde be-.sluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder ziens wijzen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 7 november 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afde ling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11