Licht in de duisternis plan Noord Tholen 'Gemeente stelt zeer teleur met trage besluitvorming' Vier Thoolse ridders van de weg Ni r. TOF-voorzitter laakt gebrek initiatief raad r Agenda fliv l-SM XT Vogelkijkdag Museumnacht in jarige Meestoof Subsidie geurhinder Woonavond in De Wellevaete f Star Travel Reisburo Donderdag 2 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Brede trap van haven Tholen naar de Kaay Een jaar eerder dan de bedoeling was, komt er een brede trap van het parkeerterrein aan de haven in Tholen naar de Kaay. Daardoor wordt het stadscentrum beter bereik baar voor automobilisten die hun voertuig op het par keerterrein onder de Wal zetten. „Het kost nogal wat, maar het wordt een erg mooie trap", zegt wethouder F.J. Goossen. Onduidelijk Begin overwinning Zeer teleurstellend noemt voorzitter Wim Brevet van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) het lang uitblij ven van een duidelijk antwoord van de gemeente op het detailhandelsonderzoek Tholen Samen Eén. „De poli tiek, het gemeentebestuur, stelt zeer teleur met trage be sluitvorming. Er wordt te weinig initiatief getoond." Eén vereniging Dertig actiepunten Cursus li i j i Nieuwe bestuurders Thoolse ondernemers Mosselkwekers en horeca vrezen schade van dijkwerken AJP Kinderboekenweek Ook zit er wat betreft plan Noord Tholen volgens hem ,wat licht in de duisternis.' „Binnenkort stellen b. en w. de financiële dekking vast voor de eerste fase van de heront wikkeling van dit gebied." Het Slachtveld en de Edisonweg, waar o.a. banketfabriek De Waal en vis handel de Eendracht vertrekken naar Welgelegen II, krijgt een nieu we invulling met woningbouw, kan toren en supermarkten. „Zorg voor trekkers, zoals de braderie en het havenfeest dat in Tholen zijn", zei Goossen. Aankleding van de win kelruimte met bankjes zit ook in het vat en wat de nieuwe supermarkt betreft, wilde hij wel naar een ver band streven met de overige winkels in het stadscentrum. De wethouder had echter geen goed woord over voor de reactie van de Agrimarkt op de afwijzing van verzoeken tot ves tiging van een supermarkt in Tho len. „Dat was een bedenkelijke re actie, want de afgelopen vijf jaar heeft de Agrimarkt geen contact met onze gemeente gehad." Supermarkt-ondernemer Jurgen Stroot, die al een poos wacht op ant woord over het wel of niet perma nent blijven aan de Postweg, zei dat ondernemers die wat willen in Tho len, afbaken door een onduidelijke opstelling van de gemeente. Zo vond voorzitter Toine Klaassen van de ondernemersvereniging het vreemd, dat de gemeente afwijzend zou hebben gereageerd op initiatie ven voor vestiging van een horeca bedrijf in de zaak van Foto Tholen aan de Eendrachtsweg en een kle dingwinkel in de voormalige boek handel van Dieleman in de Hoog straat. Wethouder Goossen en zijn naaste medewerker Hendrik Kieviet wisten er niet direct een antwoord op, al zei de laatste dat nieuwvesti- ging van een horecabedrijf meer procedures vergt dan een kleding zaak die veel gemakkelijker in het kemwinkelgebied kan komen. Goossen gaf hoog op over de sa menwerking met West-Brabantse gemeenten, die voor een .miljoe neninjectie' zorgen. „Een deel van onze werkgelegenheid ligt daar en als het in West-Brabant goed gaat, werkt dat door op Tholen, waar we een ambitieus woningbouwpro gramma hebben. Als gemeentebe stuur zijn we voorstander van het samen optrekken, ook binnen de n.v. Economische Impuls Zeeland." De inschakeling van de Brabantse wervingsorganisatie Rewin werkt volgens de Thoolse wethouder gun stig. „Dankzij de Rewin krijgen we meer aanvragen van bedrijven die zich hier oriënteren. ,We zouden niet aan Tholen gedacht hebben', hoorde je eerder. Het begin van de overwinning is, dat men nu wel aan ons denkt! Voor Welgelegen II is er belangstelling vanuit hoeken van het land waar je het niet zou ver wachten." Jan Niemantsverdriet merkte op, dat Poortvliet er toch bitter weinig van merkt. Noch voor bedrijven, noch voor woningbouw biedt de gemeen te in dat dorp mogelijkheden. De uitbreiding van Poorthove is recent nog uitgesteld. Hendrik Kieviet liet weten, dat de provincie bedrijven terreinen bij dorpen sterk beperkt. Alleen Tholen krijgt de ruimte. Wat de woningbouw betreft, zei de wet houder zich gelukkig te prijzen dat de gemeente als één van de weinige gemeenten in Zeeland elk jaar nog groeit. THOLEN 2 okt Borstvoedingcafé, Sifra ver loskundigenpraktijk, 10-11.30 u. 2 okt Koningin Emma, vertelling mevr. A. Boxhoorn, chr. ouderen vereniging, De Wingerd, 14.30 u. 2 okt Immanuël thema: protestante gemeente in gasthuis of kapel, 19.30 u. 4 okt Jubileumzangavond mannen koor Rehoboth, i.v.m. 35-jarig be staan, Rehobothkerk, 19.30 u. 7 okt Ichthuskerk thema over gere formeerd geloof, 19.30 u. 7 okt. Ondernemersavond, hal ge meentehuis, v.a. 19.30 u. 9 okt Borstvoeding, informatiebij eenkomst LLL, Stoofstr 8, 20-22 u. 9 okt Tim en de boot naar Timboek- toe, voorstelling kinderboekenweek v. kinderen 2 t/m 5 jr, bibliotheek, 16 u. 15 okt Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. 21 okt NPB themabijeenkomst over geloven, Oudelandsestraat, 19.30 u. 23 okt Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 24 okt Diaklankbeeld over de Velu- we voor Woord en Daad, Meulvliet, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 4 okt Taptoe, shows diverse muziek verenigingen, Oud-Vossemeer's Muziekvereniging, Raadhuisstraat, 19.30 u. 11 okt Verkoping tweedehands kle ding en stoffen, Hervormde Kerk, 9- 12.30 u. 11 okt Verkoping, De Schutse, 10- 16 u. 14 t/m 16 okt Vakantie Bijbelweek van Hervormde Kerk, De Ark, 9.45- 12 u. 25 okt Jubileumconcert 35-jarig be staan Polyhymnia, gospelkoor, De Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religi eus erfgoed en de normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u. 4 okt Verkoping, vrouwenveren, en activ. comm., Bethelkerk, 10-16 u. 4 okt Try-out concert Accelerando, i.s.m. Lekkerkerk, De Wellevaete, 19.30 u. 6 okt Ontmoetingsmiddag demente renden, Wellevaete, 14-16 u. 7 okt Knutselen met marsepein, workshop Vrouwen van Nu/Nbvp, chaletpark de Krabbenkreek, 19.30 u. 11 okt Circle Percussion met Drums of the World 4, slagwerkgroep, Uit op Tholen, De Wellevaete, 20.15 u. 14 t/m 16 okt Vakantie Bijbelweek, Hervormde Gemeente, het Trefpunt, 9.30-12.15 u. 17 okt Museumna!8, stichting edu catief centrum Zeeland, De Meestoof, 20-00.01 u. 18 okt Natte laarzentocht, kreken Sint-Annaland, start eind Sluispol- derweg, 12 u. 29 okt Woonkoopavond voor star ters huizenmarkt, informatieavond Rabobank Oosterschclde, De Welle vaete, 19.30 u. STAVENISSE 3 okt Lampionnenoptocht, voor kin deren 2 t/m 12 jaar, stichting Actief Stavenisse en Euterpe, De Stove, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichten over de natuur, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 9 okt Vrouwenochtend, Hervormde Gemeente Rehoboth, 9 u. 11 okt Koor- en samenzangavond, Hervormde Gemeente Rehoboth, Haestinge 19.30 u. 16 okt Vogelhuisjes maken en brei les, Smerdiek leeft!, Scaldis Natura lis. 14-16 u. SCHERPENISSE 11 okt Turegluren, wandeling Scherpenissepolder o.l.v. gids, VVV Tholen, start kruispunt Platteweg/ Gatweg/Schoondorpseweg, 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 3 okt Lampionnenoptocht, Concor dia, De Wimpel, 19.30 u. 4 okt Creamiddag voor kinderen 4- 12 jaar. Gereformeerde Kerk Anna- Jacobapolder, 14-16.30 u. 4 okt Verkoping, vrouwenvereni ging Tabitha, Voorstraat 36,9-13 u. BERGEN OP ZOOM t./m 11 okt Kinderboekenweek, the ma poëzie, Markiezaatsbilbliothe- ken. 2 okt Knielen op een bed violen, to neel met hoofdrol v. Cees Geel, De Maagd, 20 u. 3 en 4 okt Tineke Schouten: Posi Tien, one woman show. De Maagd, 20 u. 4 okt Back to the 80's, met o.a. Mai Tai, VOF De Kunst en George Ba ker, Jonge Bergse Ondernemers, De Stoelemat. 4 okt KNNV Jubileumexcursie Zoomland, excursie onder leiding van deskundige mycoloog door na tuurgebied Zoomland, start parkeer terrein Holleweg, 13-15 u. 4 okt Voorstelling Mees Kees en de rekenmap, bibliotheek Het Markie- zaat. Hofstraat14.30-16 u. 5 okt Optreden shantykoor De Ka naken, zeemansliederen, zaal D'- Honneur, 15 u. 5 okt. Meekers Murph!, familie voorstelling v.a. 4 jr, de Maagd, 14.30 u. 5 okt Boekenmarkt, logegebouw van de Vrijmetselarij, Engelsestraat 30, 13.30-16.30 u. 8 okt Voorleesmiddag met Ingrid Dieter Schubert, schrijvers van o.a. Woeste Willem en Platvoetje, bibli otheek Het Markiezaat, Hofstraat, 14.30-16 u. 9 okt Lezing Erik Vlaminck, boek handel Quist, Fortuinstraat, 20.15 u. 9 okt Jeans 18: Jeans never can say goodbye, zing en dansvoorstelling, de Maagd, 20 u. 10 okt Bob Marley's reggae night, theaterconcert, de Maagd, 20 u. 5 nov Whiplash informatieochtend, Whiplashinfocentr. Europa, Lie- vensberg, 10-12 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Anubis en het pad der 7 zonden - wo 13.45, 16 en 20 u. Bangkok dangerous - do en ma t/m wo 20 u, vr t/m zo 21.15 u. De brief voor de koning - za, zo en wo 16 u. Dialogue avec mon jardinier - ma 20.30 u. Empties - zo 19 u, di 20.30 u. Get smart -vr t/m zo 2115 u. Kung Fu Panda (Nederlandstalig) - za en zo 13.45 u. Mamma mia! - do, ma en di 20 u, vr 18.45 en 21.15 u, za en zo 16, 18.45 en 21.15 u, wo 16 en 20 u. Radeloos - do 20 u, vr 18.45 u, za en zo 13.45, 16 en 18.45 u, wo 13.45 en 16 u. Star Wars: The Clone wars (Ne derlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Superhero movie -vr t/m zo 18.45 u. Wall-e (Nederlandstalig) - za en zo 13.45 en 16 u, wo 13.45 u. Wanted - do en ma t/m wo 20 u, vr en za 18.45 en21.15u.zo21.15u. Wethouder F.J. Goossen was het met de voorzitter eens, dat er snel wat moet gebeuren. „De concurrentie voor de Thoolse detailhandel is im mers moordend. De folderberg neemt toe. Er is sprake van proble men bij bedrijfsopvolging, branche vervreemding en koopkrachtafvloei ing. Ook uit Tholen zie ik auto's bij het nieuwe winkelcentrum Rosada bij Roosendaal staan. We moeten koopkracht zien te behouden en daarvoor schept de gemeente ook mogelijkheden in plan Noord Tholen en het havenplan Sint-Annaland, maar het kost ongelofelijk veel tijd en ook heel veel geld. Daarom is het belangrijk om meer samen te wer ken. Wat is er echter in 1,5 jaar met de aanbevelingen uit het Thoolse detailhandelsonderzoek gedaan?", vroeg de wethouder zich af. Volgens TOF-voorzitter Brevet heb ben Castria Wonen en de Rabobank laten weten, dat ze de aanstelling van een medewerker die de middenstand stimuleert, mede willen financieren, maar het is nog steeds wachten op de gemeente. „In ons duale stelsel moet de raad het college van b. en w. op drachten geven, maar dit systeem blijkt in ons geval nog niet succesvol te zijn." Afgezien van de raad, wilde C1000- ondememer Bram Gunter uit Sint- Annaland wel eens weten, hoe de wethouder nu zelf tegen het detail handelsonderzoek aankijkt. Goossen ging daar niet op in en legde de bal bij de raad. „De gemeenteraad was opdrachtgever van het rapport Tho len Samen Eén. De raadscommissie ruimte debatteert er in oktober over en dan moet TOF zich laten horen. Voor de werkgroep die het detailhan delsonderzoek heeft begeleid, voor TOF en voor individuele onderne mers ligt er een voortrekkersrol. Col lectief optreden is gewenst. Hebt u hulp nodig met bijvoorbeeld een communicatieplan, we werken graag samen met u aan een kemenover- schrijdend plan. Eén middenstands vereniging voor de gehele gemeente zou zeker winst zijn." De wethouder noemde in dit verband Bergen op Zoom, waar 70% van de onderne mers meedoet aan een nieuwe opzet van de ondernemersvereniging in sa menwerking met de gemeente. „Het loopt daar als een tierelier", zei Goossen. Bart Pouwer van de Kamer van Koophandel hield hem echter voor, dat de gemeente Bergen op Zoom daarvoor speciaal een ambtenaar heeft vrijgemaakt. „Ook de gemeen te Tholen zou meer uren voor de middenstand dienen in te zetten", zei Pouwer. „TOF zou die suggestie in de raadscommissie kunnen geven", was de reactie van de wethouder. Goossen noemde het detailhandels onderzoek 'wankel' omdat slechts 64 van de 230 gevraagde detaillisten aan enquête heeft meegewerkt. „Ge lukkig is er een redelijk actieve on dernemersvereniging, maar slechts de helft van de winkeliers is lid. Zorg dat u bij de raadscommissie bent, zoig voor aantrekkingskracht van uw winkels, herinvesteer!" De TOF-voorzitter vond dat allemaal prima, maar hij meende dat de ge meente ook volop in de benen moet met een actuele visie op het midden- standsbeleid. „Stel een rapport op naar voorbeeld van de nota recreatie en toerisme. Noem 30 acties, zaken die moeten gebeuren richting de on dernemer, gemeente, consument. Ac tiepunten met een tijdsaanduiding en urgentie. Ga vervolgens met deze lijst met betrokkenen praten: mid denstand, Castria, Rabobank, ge meente en consument. Maak de lijst definitief en ga aan het werk, want we worden dagelijks met onze neus op de feiten gedrukt. Winkels moe ten sluiten, omzetten stagneren en er komen te weinig nieuwe vestigingen. Maar ook de consument laat zich re gelmatig horen en klaagt over sfeer in het winkelgebied, de uitstraling van de winkels en de samenwerking van de ondernemers. Positief is dat de middenstander hard werkt, veel uren maakt en zijn best doet om een goed product te leveren. Jan de Kos ter uit Stavenisse en Jurgen Stroot uit Tholen zijn hiermee respectievelijk nationaal en provinciaal in de prijzen gevallen." Via een project van MKB Zeeland en de Kamer van Koophandel, onder steund door de Rabobank, proberen Sabine Verburg (MKB) en Bart Pou wer (KvK) de slagkracht van TOF te verbeteren. In alle Zeeuwse gemeen ten komt zo'n project. „Samen sterk", hield Bart Pouwer de TOF- leden in Anna Jacobapolder voor, maar slechts 20 van de 100 waren in 't Veerhuis present. Volgens de Kvk- medewerker is een betere communi catie het toverwoord voor verster king van de organisatie, met name om richting de gemeente actie te kunnen ondernemen. Samen met Sa bine Verburg heeft hij de afgelopen maanden bestuursleden van de drie middenstandsverenigingen in Tho len, Sint-Maartensdijk en Sint-Anna land gesproken. De lijnen met TOF moeten kort zijn en daarvoor is een goede structuur nodig met een taak afbakening. Sabine Verburg, projectleider ker nenprogramma MKB Zeeland, zei dat de leefbaarheid in een gemeente als Tholen samenhangt met activitei ten van ondernemers. „We proberen dus het midden- en kleinbedrijf ster ker te maken, want bedrijven van 1 t/m 9 werknemers vormen de helft van de Thoolse economie. Ze vor men dus een belangrijk onderdeel. Een ondernemersvereniging zoals TOF heeft een meerwaarde voor de ondernemer. De macht van het getal werkt in de contacten met de ge meente. Die contacten moet TOF scherp houden met kracht van argu menten." Mevr. Verburg pleitte voor een betere krachtenbundeling. Ook het Sociaal Economisch Platform Tholen (SEPT) dient volgens haar versterkt te worden. „Er is hier een krachtig sociaal-economisch beleid nodig." Om TOF te versterken, geeft het MKB met de KVK en de Rabo bank een cursus voor (toekomstige) bestuurders, waarvoor zij 28 oktober of 11 november als data noemde. TM"* 2k**».#».1 Jan van Eenennaam rijdt al tien jaar schadevrij bij Darvi in Bergen op Zoom. Jaap Doorn uit Sint-Philipsland is ook bekroond tot gouden ridder. Vier Thoolse chauffeurs zijn zaterdag benoemd tot ridder van de weg. Zaterdag reikte minister Eurlings van verkeer en waterstaat in Nijkerk de onderscheidingen uit aan de chauffeurs in het beroepsgoederenver- voer. Het gaat om vier chauffeurs die de gouden speld ontvingen omdat ze tien jaar achtereen schadevrij hebben gereden: Philip Hartog (40) uit Sint-Maartensdijk die bij Geuze Transport in Sint-Annaland werkt, Jan van Eenennaam (44) uit Scherpenisse, Bert Pul (45) uit Tholen en Jaap Doorn (40) uit Sint-Philipsland die alledrie bij Darvi in Bergen op Zoom werken. De uitreiking van de onderscheidingen vindt jaarlijks plaats nadat in 1966 er een veiligheidsplan voor het beroepsgoederenvervoer over de weg is ingesteld. Dat is bedoeld om schade te voorkomen, maar ook om een positieve bijdrage te leveren aan de verkeersveiligheid in het alge meen. Er is een aantal onderscheidingen: goud met diamant voor 20 jaar aan eengesloten schuldvrij rijden, goud voor 10 jaar aaneengesloten schuld- vrij rijden, zilver voor vijf jaar schuldvrij rijden en brons voor drie jaar zonder schuld te hebben gereden. De vier Thoolse chauffeurs kre gen de gouden speld. Ze waren in hun categorie met nog eens 78 andere chauffeurs die door Eurlings in het zonnetje werden gezet. Ze gingen ook allemaal samen met hun echtgenote en de minister op de foto. Har tog: Het is een vriendelijke kerel." Behalve een speld en een certifi caat, kregen de chauffeurs ook een schildje voor op de auto. Hartog zit inmiddels op kantoor. Hij reed twintig jaar op de vrachtwagen, met goederen naar het buitenland. Jaarlijks 150.000 kilometer. Sinds twee jaar zit hij op kantoor in Sint-Annaland maar rijdt nog wel op zaterda gen. „Je moet minimaal 100.000 kilometer per jaar rijden. Ik viel nog net binnen de regeling." Er waren bij Geuze nog twee ridders. De twee de gouden ridder was Wim Hage uit Kruiningen. Guus Dunki Jacobs uit Sint-Annaland kreeg een zilveren speld. yj Chauffeur Bert Pul uit Tholen is de derde ridder van Darvi. Flip Hartog is chauffeur bij Geuze in Sint-Annaland. De vogelwerkgroep Tholen gaat za terdag van 9 tot 16 uur op stap om vogels te kijken en te tellen. Zij doen dit in het kader van de internationale vogelkijkdag van BirdLife interna tional, waarbij over de hele wereld dit weekend naar vogels gekeken wordt. Zo doen dit jaar alleen al in Europa bijna 30 landen mee aan dit evenement. In ons land doen meer dan 100 vogelwerkgroepen mee. In totaal tellen zij op ongeveer 150 ver schillende plaatsen zoveel mogelijk vogels. Op alle plaatsen waar vogels voorko men, maar speciaal daar waar vogel trek zich manifesteert, tellen de vo gelaars alle verschillende soorten en hun aantallen. De vogelwerkgroep Tholen doet dat op de Oesterdam, bij De Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) heeft maandagavond tijdens de ledenvergadering in 't Veerhuis te Anna Jacobapolder nieuwe bestuurs leden benoemd. Aijan van Ommen uit Sint-Maartensdijk kwam in het dagelijks bestuur, waar Erik van Houte na vijf jaar afscheid nam. De laatste was penningmeester en die taak kreeg nu Toine Klaassen, die de Thoolse zetel in het dagelijks bestuur overnam van Jurgen Stroot. In het al gemeen bestuur werd Jan Niemants verdriet voor Poortvliet de nieuwe vertegenwoordiger in plaats van Ma- rus Schot. Voor Sint-Maartensdijk maakte Arnold Veijaal plaats voor Claudia Muller. In het dagelijks be stuur werd secretaris Wim Heijboer uit Sint-Annaland herkozen. TOF-voorzitter Wim Brevet bedank te de vertrekkende penningmeester Erik van Houte voor zijn visie en creatieve oplossingen. Bovendien stelde hij zijn bedrijf altijd beschik baar als vergaderruimte voor het da gelijks- en algemeen bestuur. „We weten dat je een moeilijke tijd achter de rug hebt", zo verwees de voorzit ter naar het faillissement van Van Houte Wonen. „Je hebt inmiddels een enthousiaste herstart gemaakt en daarbij wensen we je veel energie en succes toe." De voorzitter onder streepte zijn woorden met het aan bieden van een wijncadeau. De Meestoof in Sint-Annaland doet 17 oktober mee aan de 'Museum- na!8' ofwel museumnacht van de stichting educatief centrum Zee land. Daarmee is het streekmuseum één van de 20 musea in Zeeland die meedoen aan het programma van 20 tot 00.01 uur. Het is de tweede keer dat de Museumna!8 wordt gehou den en vorig jaar deed De Meestoof ook mee. De nacht staat in het teken van verhalen vertellen en het 35-ja- rig bestaan van het Sint-Annalandse museum. Er is vanaf 20 uur een spe ciaal jeugdprogramma in de huiska mer van de Noorse woning, waar schrijver Kees Slager een verhaal zal vertellen over de water snoodramp. Tussen 21 en 23 uur zal er in elke expositieruimte een boei end en interessant verhaal worden verteld. In de koffieruimte wordt een kleine expositie gehouden over 35 jaar museum De Meestoof. Het museum doet een speciale oproep aan alle mensen die in 1973 gebo ren zijn. Zij krijgen deze avond een presentje aangeboden vanwege het jubileum. De toegang is deze avond gratis. Het uitgebreide programma is te vinden op www.demeestoof.nl. De provincie geeft de gemeente Tho len 9860 euro subsidie voor het proefproject aanpak geurhinder in tensieve varkenshouderijen. Het gaat om 40% van de subsidiabele kosten, die zijn vastgesteld op 24.650 euro. Varkenshouder Toon van Genugten zou eerst aan de proef meedoen met zijn bedrijf aan de Noormansweg, onder de rook van Scherpenisse. Hij verkocht zijn varkenshouderij echter, maar de nieuwe eigenaar wilde ook meedoen. Landelijk leek er een kink in de kabel te komen, maar wethou der Van Dis zag toch weer lichtpun ten om de proef alsnog door te laten gaan. De provincie heeft 986 euro voorschot gegeven, zodat er nog 8874 euro achteraan komt. het eerste bankje na de sluis. In Ne derland staat de vogelkijkdag in het teken van duin- en kustvogels. Aan het einde van de middag verzamelt Vogelbescherming Nederland de vo- gelgegevens uit eigen land. Woensdag 29 oktober om half acht organiseert de Rabobank in de Wel levaete te Sint-Annaland een woon koopavond. Deze informatiebijeen komst is met name gericht op startende kopers op de huizenmarkt. In Goes trok een dergelijke avond 44 belangstellenden. In Renesse is er een soortgelijke bijeenkomst als in Sint-Annaland. De Rabobank be trekt een makelaar, notaris en de ge meente bij de diverse presentaties. Directeur Anta Suijkerbuijk vindt het belangrijk dat geïnteresseerden een volledig advies krijgen over hy potheken en verzekeringen. „De aankoop van een huis is tenslotte een belangrijke stap in iemands le ven." Naast de algemene informatie is aansluitend de mogelijkheid voor een persoonlijk gesprek, woensdag 29 oktober in de Wellevaete. Uitbater E. Moerland van het res taurant en hotel aan het Zijpe, als mede de mosselbedrijven Fa. de Keijser en W.D. van den Berg, heb ben bezwaar gemaakt tegen het plan voor versterking van de zeewering bij Anna Jacobapolder. Ze vrezen dat de tijdsplanning negatief uitpakt voor hun bedrijfsvoering. Het pro jectbureau zeeweringen denkt gro tendeels aan de bezwaren tegemoet te komen door met de planning te schuiven. Moerland verwacht omzetverlies tijdens de uitvoering, en op de lan gere termijn inkomstenderving door imagoschade. De mosselkwekers zijn bang voor een opeenhoping van - giftige - stoffen in hun mossels (hangcultuur in de voormalige veer haven), door het asfalt dat op de glooiing wordt aangebracht. Het idee is inmiddels om het werk aan de glooiing in de haven in maart uit te voeren, en dat in de omgeving né de bouwvakvakantie, wat de belan gen van beide bedrijfstakken het meest zou ontzien. Ten aanzien van giftige stoffen in mossels, geven er varingen elders in het Zeeuwse geen aanleiding om die te verwachten. Mocht er tóch schade aan de mos sels ontstaan, dan wordt die volgens de gebruikelijke regels vergoed. En wanneer Moerland meent dat hij tóch schade ondervindt, kan hij wat het waterschap betreft een claim in dienen. Zowel de bibliotheken als de scho len in Tholen besteden aandacht aan de Kinderboekenweek die gisteren is begonnen en tot en met 11 okto ber duurt. Basisschool Ter Toine speelt in op het thema poezië om een gedichtenbundel te maken met alle groepen. Elke groep besteed in deze week twee dagdelen voor de eigen groepsbundel. Daarvoor zijn mensen van de taaldrukwerkplaats op de school aanwezig. In elke groep worden gedichten voorgele zen en de kinderen maken zelf ge dichten en knutselen aan de hand van het thema. Dichter Frank Vester was gisteren op Die Heenetrecht- school in Oud-Vossemeer en be zoekt nog De Kraal in Tholen. Hij leest voor uit eigen werk en beant woord diverse vragen. Voor de vijf bibliotheken in Tholen is op 9 okto ber de voorstelling 'Tim en de boot naar Timboektoe' georganiseerd. De voorstelling begint om 16 uur in de bibliotheek Tholen en is bedoeld voor peuters en kleuters van 2 t/m 5 jaar. SlarTravel tarTravé T JOS C0NTAN1 Volgens voorzitter W. Brevet sluiten er winkels en stagneren de omzetten. Star Travel in Tholen sloot onlangs de deuren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9