Punt voor Smerdiek tegen een beter CSW Nieuw tenue voor ongeslagen Smerdiek 2 Vosmeer staakt voor de tweede keer Van de Velde en Rijnberg pakken brons w.k. vissen Monsternederlagen voor Smerdiek en Stavenisse Smash '76 haalt stunt uit Emergo lijdt eerste nederlaag Geen goede start voor Batho Donderdag 2 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Gevaarlijk tot eind Noad 2 verslaat titelkandidaat Herenteam niet verder dan achtste plaats WHS 2 is totaal weggespeeld SPS doet zichzelf tekort Gordijntjes dicht bij Smerdiek Rode kaart breekt verzet Stavenisse Preek Tumult Heren 2 winnen Verlies voor één jeugdteam Jeugd wel succes Smerdiek 3 in de pan gehakt Geluk overheerst in Oude-Tonge De dames van Smerdiek hebben op eigen veld gelijkgespeeld tegen CSW. Het werd onder zeer zonni ge omstandigheden 1-1. CSW liet vanaf het begin zien dat het voor de winst naar Smerdiek was gekomen. Het speelde beter dan de thuisclub en zette die vast op haar helft. Gelukkig voor Smerdiek konden de dames van CSW geen opening vinden om te scoren. Smerdiek werkte wel, maar kwam voetballend te kort om echt gevaar te stichten bij CSW. Beide ploegen waren in de eerste helft niet gevaar lijk voor het doel. Het enige gevaar kwam van de corners van CSW. Smerdiek kon deze goed weerstaan en wegwerken, zodat het ging rus ten met een brilstand (0-0). Smerdiek drong in de tweede helft meer aan en had wat meer mogelijk heden. Zo kon Marieke Goeree de bal meegeven aan Angelique Hage, die met een mooie voorzet Suus Hopstaken vrij voor het doel zette. Helaas schoot Suus de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant moest keepster Kay- lee Dieleman een paar keer redding brengen op de schoten van CSW. Kaylee keepte een voortreffelijke wedstrijd, maar Smerdiek kon geen vuist op het middenveld maken: de ruimtes tussen de linies waren veel te groot. De 1-0 was het resultaat van een schitterende aanval van Smerdiek. Angelique Hage kopte de bal panklaar door op Marieke Goe ree en deze knalde hard raak. Met nog veertien minuten te spelen leek Smerdiek op rozen te zitten. CSW liet het er niet bij zitten. Met nog tien minuten op de klok scoorde de ploeg uit Wilnis met een schot hoog over Kaylee Dieleman: 1-1. Daarna zette men alles in om nóg een doelpunt te forceren, en probeerde met lange ballen achter de Smerdiek achterhoede een gaatje te vinden. Mandy Roels, die veel gevaarlijke ballen onschadelijk maakte, was de grote uitblinker bij de thuisploeg. Beide ploegen konden het net niet meer vinden en eindigden met een gelijke stand op het scorebord. De dames van het tweede elftal van Smerdiek hebben met 1-2 gewonnen van Zierikzee. Smerdiek was van begin tot eind aanvallend, maar de wedstrijd bleef spannend tot de laatste minuut. Het eerste doelgevaar van de Smerdiek- se kant kwam van Anne Hage, die uit een hoekschop van Cynthia Kramer de bal op haar hak nam en deze vervolgens langs de verkeerde kant van de paal zag verdwijnen. Zierikzee was zeer snel in de omschake ling en was al een paar keer gevaarlijk geweest, maar goed keeperswerk van Sanne Pijnenburg voorkwam een tegen treffer. Toch kon ook zij niet voorkomen dat Zierikzee in de 22e minuut op voor sprong kwam. De spits ging alleen op Sanne af en passeerde haar met een ge plaatste bal in de hoek. Na een vrije trap en een aanval die niets opleverden was het Zierikzee dat de mo gelijkheid kreeg voor de 2-0. De aanval was een kopie van het eerste doelpunt, maar ditmaal stopte Sanne de inzet en kwam Smerdiek met de schrik vrij. Twee minuten later was Josca Jansen dicht bij de gelijkmaker maar haar inzet ging naast. De scheidsrechter liet zo'n vijf minuten langer doorspelen, terwijl er geen bles surebehandelingen of ander oponthoud was geweest. Gelukkig voor Smerdiek floot hij de eerste helft wel op het juiste moment af, want in het fluitsignaal scoorde Zierikzee uit een scrimmage de 2-0. Het doelpunt werd niet toegekend, zodat met een minder ongunstige stand het kleedlokaal kon worden opgezocht. Smerdiek speelde de tweede helft feller en maakte het spel. De Thoolse dames legden Zierikzee meer hun wil op en dat resulteerde in de 60e minuut tot de ge lijkmaker. Uit een ingooi van Cynthia kwam de bal bij Ilse Polderman die weg draaide van haar tegenstandster en vanaf circa 20 meter uithaalde. De keepster werd verrast door dit schot en dook te laat naar de korte hoek, waar de bal on der haar door in het doel verdween. Zierikzee was hierdoor opgeschrikt en kreeg weer wat grip op de wedstrijd. In de 64e minuut waren zij dicht bij hun tweede doelpunt. Uit een hoekschop werd de bal vanaf de vijf meterlijn hard ingeschoten, maar het was Sanne die met een geweldige reflex de inzet met haar voet keerde. In de 78e minuut kwa men de Thoolse dames op een 1 -2 voor sprong. Met een steekpass zette Josca Jansen Ilse Polderman alleen voor de keepster, die hier vrij kalm onder bleef door de bal over de uitkomende keepster te plaatsen. Door de achterstand nam Zierikzee het heft in handen en ging met man en macht op zoek naar de gelijkma ker. Het waren zeer angstige laatste mi nuten, waarbij Zierikzee dicht bij de ge lijkmaker was, maar het schot verdween in het zijnet. In de allerlaatste minuut was er nog een solo van Petra Klippel tot in het strafschopgebied, waar zij op het doel schoot. De keepster stopte haar in zet waarna de scheidsrechter floot voor het eindsignaal. Het tweede team van Noad'67 heeft za terdag met 0-3 titelkandidaat Duiveland verslagen. Duiveland heeft een ervaren ploeg, die teruggezakt is uit de tweede klasse en nu, aangevuld met enkele spe lers uit het eerste team, een uitstekend geheel vormen. De Fluplanders waren dan ook gewaarschuwd en begonnen scherp. De verdediging stond goed met Aijan van Dijke en Remco Buijs op de backpo sities. De snelle linkerspits van Duive land kwam enkele malen goed door maar steeds werd dit, door de opvallend rustig spelende Pim van der Est, in de kiem ge smoord. Ook Peter van Oudenaarde voel de zich lekker op voorstopperpositie en schoof regelmatig mee op het midden veld. Het was in de openingsfase duide lijk te zien dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren waarbij Duiveland het meer van de duels moest hebben en Noad vaker de voetballende oplossing zocht. Dennis Kot was weer terug op het mid denveld met Aijan Moerland. Zij ver deelden samen het spel. Vooral via de linkerkant was Noad gevaarlijk met de snelle Wesley Kievit, die, na een kwar tier spelen, goed doorging maar zijn voorzet werd goed verdedigd. Geleide lijk kwam er wat meer ruimte en Jeroen Verwijs en Frank den Engelsman wer den dan ook steeds meer gevonden. Toch was het na slordig balverlies op het mid denveld, Duiveland wat een grote kans kreeg, de bal kwam echter via de bin nenkant van de paal weer terug in de handen van Pieter de Wachter. Het was in de 37e minuut toen Frank den Engelsman door storend werk van Dennis van Starkenburg en Peter van Oudenaarde in balbezit kwam. Over de rechterkant zocht hij de achterlijn op en had z'n medespelers voor het uitkiezen, werd het Jeroen of de inkomende Aijan Moerland? Een heel bekeken voorzetje achter de verdediging langs eindigde bij Wesley Kievit die de bal snoeihard in de touwen werkte. Duiveland probeerde di rect een tegenoffensief maar Pieter de Wachter stond z'n mannetje en plukte de bal uit de lucht. Vlak voor rust was het Jeroen Verwijs die, op het randje van buitenspel, aan de linkerkant goed doorging en de inko mende Aijan Moerland aanspeelde. Moerland passeerde zijn tegenstander in de 16 meter en legde bal terug op Dennis van Starkenburg. Die haalde vol uit en uit de kluts kwam de bal weer terug bij Moerland die toen het vonnis zelf vol trok, 0-2. Na rust deelde Noad direct de genade klap uit. Na een uitstekende dieptepass van Remco Buijs, binnendoor op Wesley Kievit, werd de voorzet gegeven op Je roen Verwijs. Verwijs schoot de op rand zestien meter droog langs de keeper en de wedstrijd was zo goed als gespeeld. Met name door het zeer gretig invallen van Michel Noorthoek, kwam de Duive- landse aanval niet echt uit de verf en speelde Noad de wedstrijd uit. Ronald den Braber liet nog even wat hoogstand jes zien met een hakje de bal op de paal bij de Duiveland en een heerlijke omhaal die gepakt werd door de keeper. Linda van de Velde uit Scherpenisse en Ilonka Rijnberg uit Oud-Vossemeer hebben met het Nederlandse dames team brons gewonnen bij het wereld kampioenschap kustvissen in Frank rijk. Bij de heren kwam Nederland - met Arjan Rijnberg uit Oud-Vosse- meer en oud-Tholenaar Ernest Ripson in de gelederen - niet verder dan de achtste plaats. In de Golf van Biskaje aan de zuid westkust van Frankrijk, bij Capbreton- Hossegor-Seignosse, waren de vang sten op de wedstrijddagen niet best. Met vijf vissen, twee dorades en drie baarsjes, in de eerste wedstrijd was Linda v.d. Velde de beste van het team. Ilonka Rijnberg verschalkte die dag slechts één visje. Nederland stond aan het einde van de wedstrijd vijfde en zou alleen maar stijgen in het klasse ment. De tweede dag waren de rollen omgekeerd: Linda sloeg in het laatste uur van de wedstrijd haar enige vis aan de haak, terwijl Ilonka vier baarsjes en een weaver ving. Het resultaat in de derde wedstrijd was dusdanig dat Ne derland steeg naar de vierde plek. Op de slotdag slaagde het team erin om het brons te veroveren. Binnen dertig seconden haalde Linda een sarago van 23 cm op de kant en ook de rest ving goed. Naast het brons voor de ploeg was er individueel dezelfde medaille voor de Nederlandse Miranda Willem- se. Linda v.d. Velde werd veertiende, Ilonka Rijnberg achttiende. Het goud ging naar Portugal, het zilver naar Frankrijk. Er deden elf landen mee. Voor de heren verliep het kampioen schap desastreus. Dat begon al met een voorlaatste klassering op de eerste dag. Een half uur voor het einde van de wedstrijd had nog geen enkele Ne derlander een punt gescoord. Aijan Rijnberg ving in de resterende tijd één sarago. Ook de tweede dag moest de Vossemeerder het met één visje doen. De rest van het team had meer succes, waardoor Nederland naar de negende plek klom van de veertien deelnemers. In de derde wedstrijd bleef Atjan hele maal zonder vis, op de slotdag werd hij met drie sarago's derde in zijn vak. Individueel kwam de Vossemeerder niet verder dan de 59ste plek, oud- Tholenaar Emest Ripson eindigde als 38ste. Het goud was voor Spanje, het zilver voor België en het brons voor Portugal. WHS 2 heeft met 1-3 verloren van een beter Zwaluwe 2. Het tweede elftal van WHS had grote problemen met de be schikbare spelers. Van de dertien selec tiespelers waren er zeven afwezig. Dit werd opgevangen met derde elftal spe lers en A-jeugd speler William van Tig- gelen. De leider koos voor een behouden tac tiek en gokte op de twee spitsen Arvin de Witte en Robin van Dijke. Een tegen valler was dat Rob van de Klooster al na 20 minuten geblesseerd uitviel. Toch gaf WHS weinig weg en kreeg enkele kan sen via Arvin de Witte. Het was derde elftal speler Peter Saarloos die een vrije trap van Martin Moerland keurig inkopte en WHS op een voor sprong bracht. In de rust viel Arvin de Witte geblesseerd uit en kwam Mitch Ligthart voor hem in het veld. WHS is to taal weggespeeld na de rust en mocht blij zijn dat het verlies beperkt is gebleven. Remmerswaal Accountants uit Sint-Maar tensdijk heeft zaterdag een nieuw tenue ge schonken aan het tweede herenteam van sportvereniging Smerdiek. Volgens Jankees van den Hoek van het accountantskantoor neemt daardoor de naamsbekendheid toe en geeft de onderneming daarmee tevens zijn maatschappelijke betrokkenheid aan. Van den Hoek is tevens bestuurslid van Smerdiek en speelt ook nog in het derde team. Het tweede team speelt in de vierde klasse re serve en staat volgens woordvoerder Rens de Viet na drie wedstrijden ongeslagen boven aan. Het elftal bestaat voornamelijk uit oud- eerste elftalspelers. De coaching is in handen van Jan van Haaften en Ruud Cogels. Op de foto staande v.Ln.r.: Jankees van den Hoek, Jordy Hage, Richard Baaiemans, Jef- fry Stoutjesdijk, Ed Mastbergen, Carlo IJ- zermans en Niels Hage. Zittend v.l.n.r.: Rick Zwagemaker, Ludwin Troster, Gert-Jan van Ham, Rinie Moerland en Rens de Viet. (Advertentie I.M.) In de vierde klasse wisten de Thoolse clubs geen winstpartijen bij te schrijven. Vosmeer bleef thuis tegen MEVO steken op 1-1 en het in ge miste kansen grossierende SPS lukte het niet om WIK'57 aan de kant te schuiven: 0-0. Erwin Feijtel miste in de slotfase een strafschop. Smerdiek en Stavenisse noteerden monsternederlagen. De ploeg van Cees Stoutjesdijk verloor met 6-1 bij het sterke Krabbendijke en Sta venisse had niets in te brengen bij lijstaanvoerder Yerseke: 6-0. mende streekduel met Smerdiek gaat de selectie zaterdag gezamen lijk lunchen, om zich voor te berei den en het eind van de ramadan te vieren. „Voor het eerst dit seizoen zijn die jongens dan op kracht." „Dit was de wedstrijd van de gemis te kansen", vond SPS-trainer Rien Voshol in Kerkwerve na de 0-0 te gen WIK. „Onvoorstelbaar dat we hier niet met de drie punten weg gaan." Aan het opsommen van alle scoringsmogelijkheden wilde Vos hol zich liever niet wagen. Willem Bevelander kwam in de eerste helft al tot driemaal toe alleen voor de uitblinkende doelman van de thuis club, Jorn Elenbaas was bij een po ging uit de tweede lijn dicht bij de treffer en een inzet van Hilbert van Akkeren eindigde via de keeper op de lat. Voshol gaf complimenten aan de goalie van de thuisclub. „Die jongen hield er soms onvoorstelbare ballen uit. Maar ook miste ik bij ons de echte overtuigingskracht voor het doel." In de tweede helft duurde het eenrichtingsverkeer voort en schroefden de bezoekers het tempo nog een beetje op. Bij de mogelijk heden die zich aandienden stond het vizier echter wederom niet op scherp. Michel Lisseveld loste na een uur de jonge Jasper Slooten af. In het laatste kwartier kwam ook Jan Deij nog in de ploeg als vervan ger van Jorn Elenbaas. Het hoger geklasseerde WIK kwam er niet aan te pas, ook al omdat de mandekkers Sjaak Quist en Leander Rijstenbil zich in hun directe tegenstander vastbeten. Op de valreep leek het al lemaal nog in orde te komen. Na een overtreding op Bart Vane ging de bal op de stip. De ervaren Feijtel nam de verantwoording op zich. Met nog twee minuten op de klok vuurde de centrumverdediger op de paal, zodat ook die droomkans on benut bleef. Voshol zocht de positie ve insteek. „Ik vond het knap zoals we steeds de voetballende oplossing bleven zoeken, ook met die kleine ruimtes die de tegenstander ons bood. Lekker opbouwen, de vleu- Johan Nagtegaal heeft bij het zater dagteam van Vosmeer de luxe van een rijk arsenaal aan spitsen. Om ie dereen voldoende aan bod te laten komen was ditmaal voor Tariq Za- kriti een positie als meest aanvallen de pion op het middenveld gereser veerd. Mo Allali zakte hierdoor een linie en startte als rechtsachter. In de vijfde minuut verscheen topscorer Rachid Bouhoudane al oog in oog met de Zierikzeese doelman, zonder resultaat. Mo El Jilali mikte vervol gens na een hoekschop juist naast. MEVO toonde zich een tactisch sterke ploeg, met doorschuivende verdedigers waar de thuisclub het moeilijk mee had. Met gevaarlijke afstandschoten lieten de bezoekers zich niet onbetuigd. Ilias El Jilali vuurde na een mooie actie aan de overzijde snoeihard naast. Na een halfuur moest aanvoerder Jaouad Allouchi met een knieblessure naar de kant. Invaller Rachid Alhor ging rechtsachter spelen, waardoor Allali zijn vertrouwde plek op het mid denveld weer kon innemen. Enkele minuten later stond Allali op de goede plaats om voorbereidend werk van Mourad Tihani af te ma ken: 1-0. In de tweede helft toonde MEVO zich de betere ploeg. Vos meer had het defensief moeilijk, ook al omdat de centrumverdedi gers Hicham Ben Hammou en Dave Paul beiden niet fit waren. Ook de gevolgen van de ramadan lieten zich op de warme zaterdagmiddag gelden. Uit een snelle aanval maak te MEVO na een uur spelen ver diend gelijk: 1-1. Brahim Tajarni kwam nog binnen de lijnen voor de aangeslagen Ilias El Jilali. Hoewel beide teams dicht bij de winnende treffer waren, kwam in de stand geen verandering meer. „Een te rechte uitslag", oordeelde Nagte gaal. De Vosmeer-trainer bleef opti mistisch over de kansen voor zijn ploeg. „Vier wedstrijden op rij on geslagen, in een voor deze jongens moeilijke periode. Dat biedt per spectief." In de aanloop naar het ko gels benutten en niet die lange bal naar voren, dat deden we goed. Bij zoveel kansen geeft deze 0-0 na tuurlijk een rotgevoel. Aan de ande re kant: nog maar een jaar geleden zouden we blij zijn geweest met een gelijkspel bij WIK. Het verwach tingspatroon is anders geworden. Maar het duurt even, voordat we het volgende stapje kunnen zetten en ook dit soort partijen weten te win nen." Na een 6-1 nederlaag is het volgens coach Cees Stoutjesdijk te gemak kelijk om de verdediging de achil leshiel van Smerdiek te noemen. „We moeten in elke linie voor elke bal willen vechten. Die instelling mis ik over de gehele breedte van het elftal. We zijn te lief voor onze tegenstanders. In de vierde klasse redt je het dan niet. Op geen enkel niveau trouwens." Het openings doelpunt van Krabbendijke was een schoolvoorbeeld van wat Stoutjes dijk bedoelde. Op de rechterflank van de defensie werd niet ingegre pen en na nauwelijks twee minuten lag de 1-0 in het net. Niet veel later ging het mis met de buitenspel val en kon de thuisclub eenvoudig uitlo pen naar 2-0. Stoutjesdijk: „Op dat moment valt heel je voorbereiding op de wedstrijd en de gekozen tac tiek in duigen. En moetje verder te gen een ploeg die heel gemakkelijk scoort." Na het eerste kwartier werd de strijd evenwichtiger en Bart Stoutjesdijk bracht Smerdiek terug in de partij. De doelman van Krab bendijke liet een vrije trap van Daan de Viet glippen en de jonge Stout jesdijk was er als de kippen bij: 2-1. Smerdiek drong aan, op zoek naar de gelijkmaker. Nog voor de pauze volgde echter een derde teleurstel ling. Een verre uittrap van de Beve- landse goalie zorgde in de 43e mi nuut voor zoveel verwarring dat Leander Brinkman over zijn eigen doelman Alex Stoutjesdijk kopte: 3- 1. Alle goede voornemens op her stel konden tussen de 55e en 57e minuut de prullenbak in. Eerst loste doelman Stoutjesdijk een houdbare bal (4-1en daarna keken Leander Brinkman en Jeffrey Oudesluijs te vergeefs naar elkaar bij weer een doorbraak: 5-1. „Tegen zoveel per soonlijke fouten valt niet te voetbal len.", vond Cees Stoutjesdijk. „Na die twee doelpunten gingen in de dug-out natuurlijk de gordijntjes dicht." Krabbendijke prikte er nog een doelpuntje bij en vierde de eer ste thuiszege in competitieverband sinds 31 maart 2007. Misschien was het zonder de rode kaart voor Marco Klippel II voor Stavenisse anders gelopen. Na een halfuur maakte de jonge Klippel op het middenveld een domme overtre ding, wat hem op een veldverwijde- ring kwam te staan. Koploper Yerse ke leidde op dat moment met 1-0. Met een numerieke meerderheid was het voor de thuisploeg vervol gens een koud kunstje om het doel saldo op te vijzelen. De wedstrijd in het mosseldorp was nochtans veel belovend begonnen voor de bezoe kers. Eduward de Rijke zette in de openingsfase Jan Kees Oosdijk vrij voor de keeper. De gehoopte vroege voorsprong voor het zonder Jeremy Gierman (blessure) en Marco Oos dijk (afwezig) gestarte Stavenisse kwam er echter niet. Het was Yerse ke dat in de 6e minuut de leiding nam. Na een botsing moest doel man Aalt de Rijke het veld ruimen. Op dat moment was er nauwelijks een kwartier gespeeld. Robbert Lindhout nam zijn plaats tussen de palen in. Bij de 2-0 ruststand was er Stavenisse alles aan gelegen om de schade te beperken. Jos van der Jagt maakte na een blessure weer zijn opwachting, als vervanger van de met een pijnlijke lies afgehaakte Eduward de Rijke. Met een man minder en zonder de altijd handen- bindende De Rijke kwam de veder lichte Jan Kees Oosdijk op een ei land in de spits te staan. Al snel werd het 3-0. Pas in de slotfase gin gen de bezoekers definitief door de knieën. Het vele loopwerk eiste zijn tol, met nog drie doelpunten als ge volg. Yerseke 4 10 17-4 Krabbendijke 4 9 17-9 Kruiningen 4 9 14-8 Vosmeer 4 8 10-6 WIK '57 4 7 9-9 ZPR'84 3 6 11-7 SPS 3 5 5-3 Mevo 4 5 8-10 Waarde 4 3 10-17 Stavenisse 4 3 3-14 Brouwershaven 4 0 12-20 Smerdiek 4 0 7-16 Kort na rust kwam er een onver wacht en voortijdig eind aan het duel tussen Lewedorpse Boys en Vosmeer. Na een afkoelingsperio de voelde de arbiter zich bedreigd door Vosmeer-trainer Johan Nag tegaal en besloot hij in te rukken. De thuisclub leidde op dat mo ment met 4-1. Op de eerste com petitiedag haalde de wedstrijd van Vosmeer bij Hansweertse Boys ook al niet het einde. Nagte gaal incasseerde zondag twee gele kaarten vanwege commentaar op de leiding en kreeg rood. De coach zit met het voorval in zijn maag. „Als trainer heb je een voorbeeld functie en zeker bij een jonge ploeg als Vosmeer. Die kaarten waren terecht. Maar dat hij staakte is absolute onzin. Ik heb die goede man op geen enkele ma nier bedreigd." Voor de pauze was er in Lewedorp niets aan de hand. Toon Kouwen be zorgde de bezoekers een bliksem- start met een treffer in de derde mi nuut. De jonge Kouwen kreeg de bal plots in de voeten na mistasten van de verdediging en liet zich het buitenkansje niet ontgaan: 0-1Kort daarop kwam Lebo langszij 1 -1en meteen probeerde de Bevelandse ploeg door te drukken. Ondanks het veldoverwicht leek de rust met een gelijke stand aan te breken, totdat Lowie van der Laak in de 43e mi nuut in de fout ging en de bal par does in de voeten van een tegenstan der speelde. Met een fraaie lob werd doelman Gerwin Hoek vervolgens gepasseerd: 2-1. Nagtegaal: „Een Trainer Johan Nagtegaal. doelpunt op een rotmoment en dat terwijl we al zo'n moeilijk seizoen meemaken." De stemming in de Vosmeerse kleedkamer werd er in de pauze niet beter op toen de arbiter zich meld de. Nagtegaal: „We kregen een on voorstelbare preek over ons heen. We zouden schoppen en de drie Afrikaanse jongens van Lebo discri minerende opmerkingen hebben toegevoegd. Terwijl het een rustig wedstrijdje was, zonder grove over tredingen. Ook van vervelende din gen richting die donkere jongens heb ik niets gemerkt." De scheids rechter verklaarde na een vraag van Vosmeer-zijde ook in de andere kleedkamer aangedrongen te heb ben op meer sportiviteit, waarop de tweede helft werd hervat. Daarna ging het snel mis. In de 48e minuut maakte Lebo 3-1, na een situatie waarin Vosmeer hands constateerde. Assistent-scheidsrechter Tim van Mierlo vlagde maar werd door de arbiter niet geconsulteerd. Nagte gaal protesteerde wat hem een gele kaart opleverde. Bij de volgende aanval werd het 4-1, volgens Nagte gaal en heel Vosmeer opnieuw op onreglementaire wijze. „Twee spe lers stonden tenminste tien meter buitenspel en weer liet de arbiter onze vlaggende grensrechter voor Piet Snot staan. Toen ben ik inder daad gigantisch uit mijn stekker ge vlogen. In twee minuten zie ik die wedstrijd uit onze handen glippen door arbitrale dwalingen. Ik had er mee kunnen leven als hij even naar zijn assistent gaat, diens verhaal aanhoort en dan zijn definitieve be slissing neemt." Vanwege alle tumult werd besloten tot een afkoelingsperiode. Uit een gesprekje met zijn collega begreep Nagtegaal toen dat de arbiter zich onder de thee in het geheel niet in de kleedkamer van Lebo had ge meld. Bij het hervatten van de wed strijd sprak hij de leidsman daarop aan. Opnieuw raakten de gemoede ren verhit, waarop de referee het welletjes vond. Het meegereisde be stuurslid Cees de Hond onder schrijft de versie van Nagtegaal. „Misschien gebruikte Johan al te stevige bewoordingen om de scheidsrechter te wijzen op zijn fou ten bij de 3-1 en 4-1. Het is ook nogal arrogant om een assistent- grensrechter tot tweemaal toe te la ten staan, zonder overleg te plegen. Zo ga je niet met mensen om, vind ik. Op zo'n moment wek je als scheidsrechter de indruk dat je je zelf belangrijker vindt dan de wed strijd. Voor rust was er niks aan de hand. Van ruw spel was geen spra ke. Door het autoritaire gedrag van de arbiter is het misgegaan. De man had volstrekt geen begrip voor emo ties die ook bij voetbal horen." Niettemin betreurt De Hond de gang van zaken. Maandagavond al werd de technische staf door het be stuur op het matje geroepen. De Hond: „Als vereniging zijn we hier niet blij mee. Voor de tweede maal dit seizoen wordt de naam van Vos meer in verband gebracht met een gestaakte wedstrijd, hoewel we aan het gebeuren in Hansweert part noch deel hadden." Voorzitter Gab Havermans was wegens vakantie niet bij het beraad op maandag avond aanwezig. Volgens bestuurs lid Jack Mosch bezint het bestuur zich op de ontstane situatie. „We hebben het verhaal van de staf aan gehoord en kijken nu hoe we hier verder mee omgaan." Smash '76 dat gehavend de tafel- tenniscompetitie moet uitspelen zorgde vrijdag voor een stuntje door met slechts twee spelers sub topper Never Despair 3 op een ge lijkspel te houden. Het werd met Anné van Dijke en Christian van 't Hof 5-5 in Den Bosch. Het eerste herenteam heeft de op stelling voor de rest van de competi tie aangepast. Door het wegvallen van basisspeler Johan Snoep heeft Smash besloten op zijn sterkst te gaan aantreden met de spelers Me- rijn v.d. Klooster, Remco Vroegop en Harm Westdorp. Tweemaal treed Smash '76 met slechts twee spelers aan, waardoor er meteen al een 3-0 achterstand op het scorebord komt te staan. Anné van Dijke en Christian van 't Hof waren daar vrijdag niet door van slag. Met name Van 't Hof speelde fantastisch en bleef in alle drie zijn enkelpartijen ongeslagen. Ook het dubbelspel won hij samen met Van Dijke. Van Dijke sleepte ook een belangrijk puntje in de wacht. Blije gezichten bij Smash, maar nadat de uitslagen van de con currentie bekend waren werd de vreugde enigszins getemperd. Smash heeft geen kloof kunnen slaan, waardoor het team voorlaat ste blijft met negen punten uit drie duels. De Sint-Annalanders spelen zaterdag thuis met invaller Harm Wéstdorp in de basis. Er staat dan weer een sterke tegenstander; de nummer twee ODT 1 uit Roosen daal. Het tweede herenteam boekte voor eigen publiek de eerste zege van deze competi tie. Middelburg 5, dat stevig in de mid denmoot staat van de eerste klasse, was het slachtoffer. Het werd 6-4 in sportzaal De Wellevaete door vier maal winst van Remco Vroegop en eenmaal winst van Peter Bazen. Het dubbelspel bracht het winnende punt. Heren 2 staat nu voor laatste met elf punten uit drie wedstrij den. De heren gaan morgen op bezoek bij de nummer twee: Smash '70-1 in Noordhoek. Heren 3 won in Ossendrecht met 8-2 van TCO 3. een duel in de vierde klasse. Marnix v.d Graaf bleef ongeslagen. Zijn broer Mathijs won evenals Kees van Poortvliet tweemaal. Ook de dubbel werd gewonnen. Ook het vierde seniorenteam speelde in Ossendrecht. De senioren speelden te gen TCO in de vijfde klasse. Hier waren de Brabanders wel te sterk voor de Stal- landers. TCO won met 6-4. Esther Bruijnzeel won tweemaal, Anky Vroeg op en Cindy v.d. Klooster wonnen elk eenmaal. Bij de jeugd verloor slechts één team. De andere drie teams wonnen. Jongens 1 kwam met een 6-4 zege thuis van Wes- terzicht in Vlissingen. Het dubbelspel be zorgde Smash '76 de zege. Het tweede jeugdteam haalde thuis flink uit tegen Hotak 2. Het werd 8-2, maar dit was ver tekend omdat Hotak met slechts twee spelers naar Sint-Annaland kwam. De winst telt wel en daardoor stijgt jeugd 2 momenteel naar een fraaie tweede plaats. Tanaka-6 was in Etten-Leur met 7-3 te sterk voor het derde jeugdteam. Alleen Paola Ketting kwam goed voor de dag en bleef ongeslagen. Smash '76 blijft troosteloos onderaan in de vijfde klasse junioren met slechts vijf punten. Met de nieuwelingen van Smash'76 gaat het uitstekend. Zaterdag werd thuis de derde zege op rij geboekt. Tegenstander Effect 2 uit Terneuzen moest er met 8-2 aan geloven. Smash '76 staat hier riant aan kop met maar liefst 13 punten voor sprong op de nummer twee. Programma zaterdag: Smash 1-ODT; Smash '70-Smash 2 (3/10); Smash 3- Hotak '68 (3/10); Smash 4-Witac '68 (3/10); Smash jeugd 1-Het Markiezaat; Breda-Smash jeugd 2; Smash jeugd 3- The Back Hands: Amemuiden-Smash jeugd 4. Het eerste en tweede senioren- team van Emergo kenden geen goed weekeinde; want zij verloren allebei hun wedstrijd. De korfbal lers van het eerste team verloren met 13-11 van ADO 4. Het tweede redde met twee doelpunten de eer bij Oranje Zwart 4: 14-2. Emergo 1, dat koploper was, had het heel moeilijk tegen ADO. In de openingsfase zette de thuis ploeg al gelijk de toon voor de rest van de wedstrijd, want er werd constant een voorsprong geno men. De rood-zwarten bleven bij tot 4-4, maar daarna nam de ploeg uit 's-Gravendee! een 9-5 voor sprong bij de rust. In de tweede helft bleef de marge constant rond de vier doelpunten hangen, maar in de slotfase kwamen de Tholena- ren nog dichtbij. Uiteindelijk ging de wedstrijd toch met 13-11 verlo ren, zodat Emergo de eerste neder laag leed. Voor de ploeg uit Sint- Maartensdijk scoorden Gerrie Anthonisse (4x), Hans Peter de Jong (3x), Harmen v. Heemskerk (2x), Mariska Hage en Jack v. Rijsbergen. Het tweede team speelde een vervelen de, zware wedstrijd tegen de medekop loper. De scheidsrechter drukte een zwa re stempel op de wedstrijd, terwijl de rood-zwarten ook in de afronding pech hadden. Omdat bij de thuisploeg de sco re wel vlot op gang kwam, was de marge al snel onoverbrugbaar. In de tweede helft ging de wedstrijd uit als een nacht kaars; Oranje Zwart had het vizier min der op scherp staan en Emergo kon niet veel meer uitrichten. Uiteindelijk werd het 14-2 door doelpunten aan Thoolse zijde van Arie Jansen en Hans Peter de Jong. De jeugdteams hadden meer succes, want de B-, C-, D2- en E-jeugd wonnen allemaal. De BM wonnen met 2-8 dik verdiend van ADO. Daarbij vonden Marcella Ballemans (2x), Annet Bent- schap-Knook (2x), Lotte Muis (2x), Yvette v. Dijk en Renske de Rooij de korf. Emergo C versloeg met 0-1 Terda. Am ber Stoutjesdijk zorgde voor het winnen de punt.Tegen Scheldevogels in Bergen op Zoom was er een week eerder een 3-4 zege van hetzelfde team. Voor de Thole- naren scoorden Giulia Priem (3x) en Tim Franke. De D2-pIoeg hield het tot einde toe spannend tegen Good Luck De rood zwarten bleven aan de goede kant van de score, zodat de derde opeenvolgende overwinning werd geboekt: 2-3. Tim Franke. Sanne Jansen en Christian Stan der maakten alledrie een punt. Een uitstekende wedstrijd was er voor de E-jeugd in Hoogerheide. De ploeg uit Sint-Maartensdijk zorgde met een hoog baltempo en gevarieerd spel voor veel gevaar, zodat de score al snel op gang kwam. Het werd 1-9 tegen Hoogerop door Suzanne de Jong (6x) en Michael Stander (3x). Programma zaterdag: Voltreffers- Emergo 1 14.30 u.; Emergo BM-VIOS BM 10.30 u.; VIOS-Emergo Cl 11 u.; Juliana-Emergo Dl 10 u.; Emergo D2- Korbatjo 9.30 u.; Emergo El-Keep Fit 9.30 u. Vooraf was bekend dat de derde keus van Smerdiek een zware middag tege moet zou gaan tegen Vrederust. De te genstander bestaat uit veel oud eerste elftal spelers en had de voorgaande par tijen in deze competitie betere resultaten behaald dan de blauw-zwarten. Dat bleek ook bij deze wedstrijd. Smerdiek werd met 11-1 in de pan gehakt. Op de schitterende herfstmiddag werd richting Bergen op Zoom vertrokken met een elftal waarvan de gemiddelde leeftijd de veertig jaar had overschreden. Jan van Haaften viel in als keeper. Voor de aftrap werden onderling afspraken gemaakt om de schade op deze middag te beperken. Dit laatste is niet gelukt omdat Vrederust duidelijk een maatje te groot was voor de oudjes van Smerdiek. De start verliep slecht. Binnen een kwar tier stond Smerdiek met 3-0 achter. ^HiernjHo-egenjk^ tijd enige grip op het spel. Hieruit volg den enkele kleine kansjes, waaronder één voor Jaap Bosman. Vrederust nam daarna het initiatief over en liep uit naar 6-0. Uit een goede aanval van Henk Brinkman en Wim Vroegop scoorde Jaap Bosman de 6-1. De tegenpartij scoorde voor de rust nog eenmaal. Na de rust ging het spel het eerste kwar tier gelijk op en Smerdiek voetbalde lek ker mee. De Tholenaren hielden de bal beter in de ploeg en Jan van Haaften ver richtte enkele goede reddingen. Door het veroorzaken van een penalty van Peter Teeuw dacht Smerdiek dat de score op dat moment hoger uit zou vallen. Vrede rust was mild door de penalty bewust naast te schieten omdat er een scheids rechterlijke dwaling aan vooraf ging. Ondanks dit gegeven liep de tegenstan der uit naar 10-1 vooreer Jaap Bosman op de paal schoot en Ruud Cogels uit een voorzet van Wim Vroegop net naast kopte. Uiteindelijk liepen de Brabanders nog een punt uit. Batho 1 is na een week uitstel door blessureleed aan de badminton- competitie begonnen. Het eerste team van Batho begon met de in valsters Jennifer van de Velde en Pascalle van der Sande hun eerste competitiewedstrijd tegen BBV 2. De Thoolse badmintonners verlo ren met 7-1. De wedstrijd startte in overleg eerst met de herenenkels. Martijn de Jonge ondervond geen moeilijkheden in zijn partij en won in twee sets met 21-17 en 21-18. Joost Westerweel had het in zijn partij een stuk zwaarder. Hij had in de voorgaande dagen nog ziek op bed gelegen en was net hersteld. Na de eerste set verloren te hebben won hij de tweede en sleepte er zo nog een derde set uit maar moest toen toch zijn meerdere erkennen in zijn tegen stander: 13-21,21-16,16-21. Toen waren de dames aan de beurt. Pascalle van der Sande verloor een voudig in twee sets (5-21, 10-21) met name door veel fouten en het ontbre ken aan slagvastheid. Jennifers optre den was verrassend. Ze verloor dan wel in twee sets van een ervaren te genstandster. maar wist deze toch een paar keer op het verkeerde been te zetten met een gevarieerde service: 17-21,11-21. De herendubbel van Joost Westerweel en Martijn de Jonge werd relatief makkelijk verloren door te veel fouten op belangrijke momenten: 17-21 en 18-21. De dames verloren hun eerste set vrij gemakkelijk, maar sleepten er in de tweede set een verlenging uit. Daarin kwamen zij wel tekort en verloren met 20-22. In de gemengde dubbels konden Jennifer en Martijn lang mee ko men, maar kwamen net te kort tegen het ervarener spel van hun tegen standers. Pascalle en Joost speelden niet hun beste badminton en verlo ren in twee sets. Dit was geen goede start voor Batho 1maar wel een opsteker voor Jennif er van de Velde, die na twee jaar geen competitie gespeeld te hebben vanuit de jeugd een goede invalbeurt deed bij de senioren. Laura Geluk overheerste zondag in alle twee de proeven tijdens de dres- suurwedstrijd in Oude-Tonge. De Sint-Maartensdijkse reed met haar paard Onyx mee in de klasse Ml. De eerste proef werd beloond met 192 punten en in de tweede proef haalde de combinatie 188 punten. De andere deelnemers kwamen hier qua punten niet overheen en daarom waren beide eerste prijzen voor Ge luk. Ze nam door deze score tevens twee winstpunten mee naar huis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 21