nu leuke verrassing! SNS «8 !e3'° Van Houte wonen EXCLUSIEVE DESIGN WOON- EN INTERIEURINRICHTING Rehoboth presenteert een nieuwe cd Ruucstoppelen herovert koppositie B spaarweek van 13 t/m 17 oktober Plaatselijk nieuws Viswedstrijd watersporters Koersballen Ca. 2.500 stuks meubelen en accessoires etc. Veel klassieke meubelen Moderne kasten Bureaus Kantoorwandkasten Dekbedden Hoofdkussens Grote partij matrassen Donderdag 2 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Volleybal Volleyballers openen met winst Stort uw spaargeld of open een spaarrekening van SNS Regio Bank. Dan krijgt u van ons een leuke verrassing cadeau! Bank In opdracht van de pandhouder in het faillissement van Van Houte Wonen. Stevinweg 1 4691 SM tholen Industrieterrein Welgelegen w.o. exclusieve merken als: Leolux Antidiva, Auping, Bert Plantagie, De Sede, Gealux, Heidense, Molinari, De Toekomst en vele andere merken. Mannenkoor uit Smalstad herleeft Omleiding fietsers rotondes Rijksweg Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth presenteert zaterdag zijn nieuwe cd 'Voor elk, die in het duister dwaalt'. De cd wordt gepresenteerd tijdens de zang- en muziekavond in de Rehoboth- kerk van de Gereformeerde Gemeente in Tholen. Deze avond staat in het teken van het 35-jarig bestaan van het mannenkoor. Gelijkspel Uitbreiding woning Koorzangavond van Rehoboth V rou wenochtend Nieuwe ambtsdragers Meeste vis is voor Aarden Drie kilo vis voor Zeebaars Schrijfster vertelt over Iran Bouman is beroepbaar Subsidie molen komt vooraf Verkeerde naam Jan Verwijs vangt meeste vis Het Kompas doet smaaktest Lampionoptocht Hoogwerker in sloot Van Dijke Bestel-/Bedrijfsauto's Verkoop geschiedt o.l.v. Bouman-Potter BV Het tweede herenteam van volleybalver eniging AVC '87 uit Tholen heeft vrij dag met 3-1 zijn eerste wedstrijd gewon nen. Het team, dat is samengesteld uit leden van voormalig jongens A, heren 2 en heren 1, begon goed en geconcen treerd aan de wedstrijd. De tegenstander, Morres Hulst, gaf het nieuw gemixte team van AVC genoeg de gelegenheid om aan elkaar te wennen. Het team speelde voor het eerst met Nick Wolvekamp en Alex Snijder als sct-uppers, wat prima werkte. De eerste drie sets werden met ruime cijfers ge wonnen (25-20, 25-19, 25-15). In de laatste set werd er minder geconcen treerd en rommelig gespeeld. De set werd dan ook net verloren met 24-26. De volgende dag was SARTO in Tilburg de tegenstander van AVC. Dat is de ver eniging waar AVC-aanvaller Mark Draaijer door de week traint. Al snel ble ken deze heren een totaal ander team te zijn dan de jongens uit Hulst. Ook de af wezigheid van Arjen Zandijk en Anton Timmermans was niet in het voordeel van AVC. Door de goede verdediging van AVC hadden de aanvallers van SAR TO toch moeite om te scoren. Met het blok en de felheid waarmee AVC verdedigde werden heel wat pun ten gehaald. Dit in tegenstelling tot het wat statische SARTO, dat uiteindelijk wel de wedstrijd won met 4-0. Dit kwam voornamelijk doordat zij aanvallend sterker waren. Na deze twee wedstrijden met twee totaal verschillende tegenstan ders is het nog afwachten wat het niveau in de tweede klasse F van de regio Zuid- West zal zijn. Zaterdag vindt de viswedstrijd plaats tussen leden van de watersportverenigingen van Sint-Annaland en Stavenisse. Beide vereni gingen hebben afgesproken regelmatig sa men activiteiten te houden. Voor de viswed strijden is een periode van vijf jaar afgesproken. Er wordt gevist tussen Stavenisse en Sint- Annaland, tussen half elfen half vijf. Stave nisse stelt een wisselbeker ter beschikking. Per boot mogen twee personen vissen met in totaal vier hengels. Vanaf vijf uur worden de deelnemers terugverwacht in het clubhuis in Sint-Annaland. Om zes uur wordt de win naar bekend gemaakt. Vrijdag om 12 uur wordt bekend gemaakt of de wedstrijd door kan gaan. ïg Financieel Adviseurs vof Botermarkt 5 Tholen T 0166-606407 Voorstraat 14 Sint Philipsland T 0167 - 57 21 21 M.P. van Dijke Schoolstraat 29 Sint Annaland T 0166 - 65 24 38 Overbeeke Van Dijke Assurantiën Burgemeet25 Poortvliet T 0166-612509 V FAILLISSEMENTSVERKOOP Uitslagen van de gespeelde koersbalwed- strijden van: Meulvliet: 1. mevr. H. Schot 38 p.; 2. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Bos 32 p.; 3. mevr. R. Bolier en mevr. A. Hilgerson 24 p.; 4. W. Deurloo en W. Bijl 21 p.; 5. mevr. J. Verbraeken en mevr. D. Linden- berg 17 p.; 6. mevr. N. Deurloo en dhr. J. Sprenkels 12 p. Sint-Maartensdijk: 1A. Wielaard en J. Bijnagte 42 p.; 2. mevr T. Breure en me vr. C. v. Mierlo 22 p.; 3. mevr. J. Nijstad en W. Bijl 21 p.; 4. mevr. W. Kloet en mevr. L. Wielaard 20 p.; 5. mevr. B. Bij nagte en C. v. Gorsel 17 p.; 6. mevr. M. Dane en C. Breure 13 p.; 7. mevr. A. Bocxe 10. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Havermans en mevr. C. v. Mierlo 37 p.; 2. mevr. C. Wilsing en mevr. R. v. Driel 30 p.; 3. N. Moerkerken en mevr. F. Schellinger 24 p.; 4. mevr. L. Weezenaar en mevr. R. Nagtegaal 14 p.; 5. mevr. M. v. Poortvliet en mevr. D. v. Dijke 7 punten. Het bij velen nog bekende Smalstads Mannenkoor uit Sint-Maartensdijk is tij delijk als een phoenix uit zijn as herre zen. Het koor zingt zaterdag in het Film museum te Amsterdam om de première van de animatiefilm The Phantom of the Cinema luister bij te zetten. Deze film is getekend door Erik van Schaaik en de muziek werd verzorgd door de uit Tholen afkomstige Martin Fondse. Op zijn verzoek zingt het koor enkele liederen van The Comedian Har monists, muziek die past bij de sfeer van de film. Ook heeft Fondse twee liedjes uit de film voor het mannenkoor gearran geerd: Am Sonntag en Rotes Licht. De mannen repeteren al enkele weken met groot plezier. Sinds hun 'einde' op 6 ok tober 2006 is dit hun eerste openbare op treden. Of er een vervolg op komt is niet bekend. Op de Rijksweg bij Sint Philipsland is de aanleg begonnen van twee rotondes. Ze komen op de T-kruisingen met de Krabbenkreekweg en de Philipsdam. Het tussenliggende stuk weg wordt ge asfalteerd. Gedurende het werk, dat tot 23 november duurt, wordt het verkeer omgeleid. Voor het autoverkeer zal vanuit alle richtingen steeds één rijstrook beschik baar blijven, de doorstroming wordt ter plekke met verkeerslichten geregeld. Op de Philipsdam zijn, tussen de Rijks weg en de Campweg. de parallelwegen tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer. Landbouwverkeer mag hier tijdelijk van de hoofdrijbaan gebruik maken. Fietsers die vanuit Sint-Philipsland of van de Krabbenkreekweg richting Phi lipsdam of Nieuw-Vosssemeer willen, worden omgeleid over de Korte Kruis weg en de Campweg. Fietsers die van de Philipsdam richting Brabant willen, worden via de Campweg gestuurd. Voorzitter Jan van Voorst rechts) presenteerde zaterdag de nieuwe cd aan het mannenkoor Rehoboth. Rehoboth werd op 22 september 1973 opgericht. Er werd begonnen met een groep van 20 mannen en die is uitge groeid tot een koor dat rond de 90 leden telt. Hoewel het koor uitgaat van de Ge reformeerde Gemeente Tholen weten ook mannen uit de wijde omgeving, zelfs vanuit Zuid-Beveland, iedere zaterdag de weg naar Tholen te vinden om een uurtje te komen repeteren. Het koor zingt voor goede doelen waar onder Woord Daad. Wereld Wijde Zending, Helpende Handen, Ditho, evan gelisatie en Vluchtheuvel. Bij elke nieu we cd wordt een doel gekozen voor de netto opbrengst. Het repertoire bestaat al vanaf de oprichting uit een mix van Psal men en gezangen die bewerkt zijn voor mannenkoor. Aan de nieuwe cd met een behoorlijk aantal nieuwe kerstmuziekstukken werk ten de koorsolist van het mannenkoor Leen Deurloo mee, het jeugdkoor Sja- loom met dirigent Martijn Bakker en or ganist René Polderman. Verder is naast de orgelbegeleiding van Bram Bout en René Polderman gekozen voor muzikale omlijsting van de vleugel bespeeld door Harm Hoeve en de dwarsfluitiste Daniel le van Laar. De netto opbrengst van de cd en de collecte van deze avond worden bestemd voor de evangelisatie en de af lossing van de kerkbouw. De cd is afgelopen zaterdag door de voorzitter Jan van Voorst aan de koorle den gepresenteerd, waarbij symbolisch een cd overhandigd werd aan de dirigent Kees v.d. Steenhoven, de organist Bram Bout en de solist Leen Deurloo. Op de zangavond zingt het mannenkoor onder leiding van Kees v.d. Steenhoven en wordt op het orgel begeleid door Bram Bout. Ook zingt de baritonsolist Leen Deurloo enkele stukken met het koor. Het jeugdkoor Sjaloom verleent ook haar medewerking. Omdat Danielle van Laar niet in de gele genheid was om op deze avond aanwezig te zijn, is de dwarsfluittweeling Mathilde van Oort-Molhoek en Linda Timmers- Molhoek bereid gevonden invulling aan de avond te geven, die om half acht be gint. Met een duidelijke 16-0 uitoverwinning op directe concurrent TOV uit Oud-Vossemeer heeft De Ruucstoppelen uit Sint-Philips land de koppositie in de GoedWare eilan den cup voor teams heroverd. Ondanks de flinke nederlaag blijft TOV wel tweede en in bezit van een finaleplaats doordat Eege- dima niet verder kwam dan een 8-8 gelijk spel tegen Jacoba van Beieren. Met nog maar één wedstrijd te gaan voor Eegedima en twee voor TOV en De Ruucstoppelen lijkt het tennistoernooi op een herhaling van de finale uit 2007 af te stevenen. Toen was de Ruucstoppelen met 10-6 te sterk voor de Vossemeerders. TOV speelde thuis tegen de altijd lastige te genstander De Ruucstoppelen. De middag werd gestart met een dames en een herendub- bel. De eerste damesdubbel ging tussen Jac queline Hommel en Sandra Hommel van TOV tegen Lydie Kot en Angelique Goudzwaard. De dames uit Sint-Philipsland wonnen deze wedstrijd met 12-2. Op de tweede baan speel de Arco de Rooij samen met Bart Hertog te gen Michiel de Jager en Frank den Engels man. Michiel en Frank wonnen de wedstrijd met 9-4. Emy Hommel en Yvonne Havermans van de thuisploeg speelden tegen Lieke Ligtenberg en Bianca v.d. Peet. De dames van TOV verlo ren de partij nipt met 7-8. Bij de heren speelde Frans Hommel met Jeroen Havermans tegen Jan Kot en Dion Kik van De Ruucstoppelen. Deze wedstrijd ging redelijk eenvoudig naar de Sint-Phiiiplanders met 12-2. Op de helft van de middag was de stand 0-8 in het voor deel van De Ruucstoppelen. Jeroen Havermans en Sandra Hommel verlo ren hun mixpartij tegen Lydie Kot en Dion Kik met 5-8. Ook op de tweede baan lukte het TOV niet om punten te pakken. Bart Hertog en Emy Hommel konden niet winnen van Frank den Engelsman en Angelique Goud zwaard en de stand was 3-9. De overige twee mixpartijen werden ook weer gewonnen door de bezoekende ploeg. Arco de Rooij en Yvon ne Havermans verloren nipt met 5-6 van Mi chiel de Jager en Lieke Ligtenberg. En Frans Hommel en Jacqueline Hommel verloren met 4-9 van Jan Kot en Bianca v.d. Peet. Jacoba van Beieren en Eegedima hebben met een 8-8 uitslag de punten gedeeld. Hierdoor zakte de ploeg uit Tholen uit een finalepositie richting plaats drie. De Smerdiekenaren klom- den over de tennissers van Sint-Annaland heen en laten de rode lantaarn weer achter zich. De volgende en voor na laatste speelronde is zondag. Dan ontvangt De Ruucstoppelen de dames en heren van TC Sint-Annaland en gaat Jacoba van Beieren op bezoek bij TOV Eege dima is dan vrij. Tussenstand: 1. Ruucstoppelen 6-13, 56-40; 2. TOV 6-12, 45-51; 3. Eegedima 7-11, 70-42; 4. Jacoba van Beieren 5-4. 39-41; 5. TC Sint-Annaland 6-3,30-66. Vervolg van pagina 2 Aan de Westvest 11 wil J.C. Koopman zijn woning uitbreiden. Maandagoch tend lichtte hij het plan toe bij de wel standscommissie. Het huis wordt te klein, vertelde hij, nu er pas een twee ling is geboren en het aantal kinderen op negen is gekomen. „Toen ik zestien jaar geleden dit huis heb getekend en gebouwd kon ik niet weten dat we ne gen kinderen mochten krijgen. Als ik dat had geweten, had ik het wel groter getekend. Als ze straks ook met een vriendin of vriend thuiskomen, dan wordt het helemaal te klein." Het was al passen en meten, maar nu wordt het te krap in de vrijstaande wo ning van het gezin Koopman. Het was echter moeilijk om een passende uit breiding te maken. Hij had een aantal voorstellen om aan de zijkant en de ach terkant een stuk aan te bouwen. Gemak kelijk was het niet, omdat het perceel schuin loopt. Na enig gepuzzel bleek het mogelijk om aan de zijkant onge veer drie meter uit te bouwen (als een soort serre) en aan de achterkant 3 tot 4 meter. Volgens voorzitter M. Onrust van de commissie krijgt het gezin dan de be schikking over een balzaal. Koopman zag de speelmogelijkheden voor de kin deren achter zijn huis wel ingeperkt worden, maar ging er mee aan de slag. Van het bestemmingsplan mag hij 40 procent van het perceel bebouwen. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt 11 oktober een koor- en samen- zangavond. Twee koren verlenen hun medewerking: Het Strijens christelijk gemengd koor onder leiding van Adri Poortvliet, waar ook dominee Reehorst en zijn vrouw lid van zijn, en jongeren koor The Young Voices uit Sint-Anna land onder leiding van Mario Riedijk. Jan Willem de Graaf is lid van dit koor en onlangs is ook één van de Hongaarse vrouwen die de kerkdiensten bijwonen lid geworden. De collecte is bestemd voor de partnergemeente Székelykél in Roemenië. De avond vindt plaats in Ha- estinge en begint om 19.30 uur. De Hervormde Gemeente Rehoboth start weer met vrouwenochtenden. De eerste van de in totaal drie ochtenden is op 9 oktober. De volgende zijn op 21 ja nuari en 28 april. Alle ochtenden zijn van 9.15 uur tot 11.15 uur in de kerk. Er is een kinderoppas aanwezig voor de kleintjes. Het thema is 'over de grens' en bij de eerste bijeenkomst is het sub thema 'van moslim tot Christen'. De spreker is een tot het christelijk geloof bekeerde moslim uit het Koerdische volk. Hij woont al een tijd in Nederland en spreekt onze taal. Hij en zijn Neder landse vrouw doen veel werk onder de Koerden in Nederland en het buiten land. De belangrijkste reden voor hem om dit werk te doen, is het feit dat hij zijn ei gen volk wil bereiken met het evangelie van Jezus. Hij vertelt over zijn leven als moslim in zijn land, zijn vluchtgeschie- denis, asielperiode, bekering tot chris ten en zijn werk nu. Met twee nieuwe diakenen is de kerken raad van de Hervormde Gemeente Re hoboth weer op sterkte. Zondagmorgen 12 oktober worden Nelleke Slikker-Mes en Leo Holleman bevestigd. A. Aarden heeft de negende wedstrijd van de Oosterscheldevissers gewonnen. Hij ving de meeste vis. A. Hoogen- doorm werd tweede en F. Boom derde. 4. J. v.d. Rhee; 5. R. Lindhout; 6. mevr. Ch. Vermaas; 7. mevr. J. o.d. Brouw; 8. B. Boo-gaard; 9. J. Boogaard; 10. H. de Vos. de islamitische revolutie van Khomeini en de dramatische gevolgen daarvan voor het gezin. De schrijfster las enkele fragmenten voor uit haar roman, wat aan de hand van foto's een duidelijk beeld gaf. De leden van visclub De Zeebaars heb ben de achtste bekerwedstrijd van het seizoen gevist aan Moggershil. Met 41 deelnemers werd bijna 3 kilo visgevan- gen. Jan Kodde ving de meeste vis en verdiende daarmee 570 punten. 2. W. van As 485 p.; 3. H. van Popering 450 p.; 4. M. Mosselman 425 p.; 5. Corné Westerlaken 310 p.; 6. L. Poot 255 p.; 7. B. Gunter 240 p.; 8. K. Polderman 150 p.; 9. C. de Graaf 50 p.; W. van Pope- ring 50 p. Scherpenisse Schrijfster Corine Naranji heeft de plat telandsvrouwen verteld over Iran tijdens de eerste bijeenkomst na de zomerstop in het Holland Huis. Naranji kent het land goed. Ze was jaren met een Iraniër getrouwd en woonde van 1974 tot 1981 in Teheran waar ze de islamitische revo lutie meemaakte. Ze vertelde over het leven in Iran voor. tijdens en na de revo lutie van 1978, die alles ingrijpend ver anderde. Dit vertelde ze aan de hand van haar roman Bittere Thee. Dit is een grotendeels autobiografisch verhaal van Dorien, een Nederlands meisje dat in de jaren zestig in Delft trouwt met een Per zische student, Hamed. De roman ver haalt over het leven van het gezin in Te heran ten tijde van de laatste sjah, over Kandidaat en dorpsgenoot B.D. Bou man is beroepbaar gesteld tot de evan geliebediening. De commissie toelating van de Hersteld Hervormde kerk heeft hem hiertoe geschikt bevonden. Zodra hij een aanstelling krijgt bij een kerkge nootschap mag hij zich dominee noe men. De heer en mevrouw Christiaanse krij gen een voorschot van 100 procent op de toegekende subsidie voor restauratie van molen De Korenaar. Ze ontvangen hiervoor een bedrag van 16.376 euro van de provincie Zeeland. Onder de foto op de specialistenpagina van vorige week over installatiebureau Visser stond een verkeerde naam. Nele- ward op den Brouw moet zijn Nelewart Poot. Jan Verwijs heeft zaterdag bij de wed strijd van zeehengelclub De makreel 108 centimeter vis gevangen. Hij was hiermee de winnaar bij de senioren van deze viswedstrijd. Junior Lennard Noorthoek ving 60 cm vis. De totale vangst van de dag was 3,92 meter. Uit slag senioren: 2. Piet Kleppe 71 cm; 3. Bram Noorthoek 29 cm; 4. Coen Noor thoek 28 cm; 5. Hans v.d. Ree 26 cm; 6. Nico v.d. Plank 24 cm; 7. Leo van Sas 24 cm; 8. Patrick van Sas 22 cm. Het Kompas heeft vrijdag meegedaan aan de landelijke smaaktest. Deze test had tot doel de kinderen bewust te ma ken van gezonde voeding en de smaak- beleving te prikkelen. De kinderen kon den voelen en ruiken aan allerlei soorten fruit en groente. Soms zat er in eens iets anders tussen. Ook mochten ze geblinddoekt proeven en raden wat ze nu eigenlijk in hun mond hadden. De dag werd afgesloten met een knutsel- middag. Met hulp van een aantal moe ders hebben de kinderen prachtige lam pionnen gemaakt. De lampion kunnen ze gebruiken tijdens de optocht van Concordia die morgen wordt gehouden. Muziekvereniging Concordia vindt het begin van de herfst een goed moment om de lampionnen uit de kast te halen voor een optocht. De lichtparade ver trekt op vrijdag om 19.30 uur vanaf dorpshuis De Wimpel en eindigt daar ook. Vanaf 19 uur is er de mogelijkheid om een lampion te kopen. Er kan geko zen worden voor twee modellen: een ouderwetse lampion met een kaarsje of een lampion die op batterijen werkt. Voor degenen die al een elektrische lampionstok hebben, zijn er losse lam pionnen te koop. Een hoogwerker van Hanse Staalbouw uit Nieuwerkerk is bij werkzaamheden aan de nieuwe loods van Van Dijke Constructies onlangs in de sloot gegle den. Bestuurder Robert van Donk wilde het voertuig via rails over de sloot aan de voet van de watertoren krijgen. Het was glad op de rails en daardoor gleed de hoogwerker eraf en belandde vooro ver in de sloot. „Het is allemaal heel zachtjes gebeurd en er is niemand bij gewond geraakt", zegt Van Donk. Hij wilde het voertuig gebruiken om platen tegen het nieuwe pand van Van Dijke te bevestigen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17