Samenwerking gebruikers mediplein Vliethof krijgt steeds meer vorm FYSIOTHERAPIE JF Vragenlijst over werk in combinatie met zorg Wij zijn verhuisd! Si f ra'V Vandaag borstvoeding geven Open huis bij verloskundigenfysiotherapeuten en oefentherapie Plexus en F.i.T. gaan samen verder als fit-jofib Bel voor info: 602363, 692475 of kijk op www.jofib.nl Direct naar de oefentherapeut mensendieck www.oefentherapeut.nl P II Van Donderdag 2 oktober 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Het medi-plein in Vliethof in Tholen is vol. Naast de huisartsen, de apotheek, de prikpost en de psycholoog hebben nu verloskundigen, fysiotherapeuten en de oe fentherapeute Mensendiek er hun intrek genomen. De lijnen zijn er kort, de ge bruikers kunnen van el- kaars deskundigheid en apparaten gebruik maken. Zaterdag openen drie prak tijken hun deuren voor het publiek, 's Middags tussen twee en vijf uur kunnen bezoekers een kijkje ne men bij de verloskundigen van Sifra, de fysiothera peuten van Fit-Jofib en de oefentherapeute Mensen dieck. Kans op prijs12 uur schoonmaakster Tholenaren die een vragenlijst invullen van Scoop Zee land over hoe ze werk en zorg combineren, maken kans op een gratis schoonmaakbeurt van hun huis. De win naar krijgt vier dagdelen van drie uur schoonmaak ca deau. De burgerraadpleging is onderdeel van de opdracht die Scoop voor de provincie deze weken uitvoert. Parkinson Acupunctuur Vanaf 1 juli 2008 kunt u rechtstreeks, dus zonder tussenkomst van de huisarts, naar de oefentherapeut Mensendieck/Cesar. Oefentherapeuten zijn bewegingsspecialisten bij uitstek. Zij kijken naar het verband tussen klacht, lichaamshouding, werkhou ding en andere bewegingsgewoontes en stellen voor elke patiënt een individueel behandelprogramma samen. Rugklachten Nek/schouderklachten Hoofdpijn Gewrichtsklachten Ademklachten Stressgebonden klachten Bekken/zwangerschaps klachten Incontinentie Arbeidsgerelateerde klachten Kans (RSI) Houdingsafwijkingen Ziekte van Parkinson Wij zijn verheugd u te mogen ontvangen in onze nieuwe praktijkruimte. PaulVanAlphenAcupunctuur, Vliethof 4-5,4691 HA Tholen Contact: 0166-612330,06-13014342 www.paulvanalphenacupunctuur.nl Lilian Hopmans Praktijk in: Ze zijn er al een paar maanden ac tief. Hun ervaringen over de onder linge samenwerking zijn positief. Fysiotherapeut Paul van Alphen: „We willen het mediaplein zoveel mogelijk benutten. Zo zit oefenthe rapeute Lilian Hopmans bij ons in huis. Patiënten kunnen zonder tus senkomst van een arts verwezen worden. De verloskundigen kun nen ons raadplegen bij zwanger schapstherapie of bij bekkenklach ten. Andersom kunnen we het apparaat voor echografie van Sifra gebruiken om een diagnose te stel len." Van Alphen werkt samen met zijn collega's Edward Donkers en Jur gen van Oefelen. Donkers is de man die het apparaat kan bedienen. De fysiotherapeuten hebben een ruimte van 160 vierkante meter in het gebouw. Ze beschikken nu over een groot oefenvertrek met fitness- apparaten. Op 8 juli verhuisde de praktijk van de Markt in Tholen (bij Henk Nieuwenhuis) naar de Vliethof. Dat was ook het moment om de naam te veranderen. De praktijk heet nu Fit-Jofib fysiothe rapie. In feite gaan er twee praktij ken in op. Fit die actief was in Tholen, Oud-Vössemeer en Sint- Maartensdijk en Plexis die actief was in Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse. Ze blijven al deze plaatsen bedienen. Het vertrek voor de (medische) fit ness is ruim. Er staan allerlei appa raten, er kan gefietst worden, er staat een roeimachine, een lang- laufbank, maar ook toestellen voor krachttraining. Van Oefelen: „Mensen kunnen in groepjes wer ken, maar hebben wel een indivi dueel programma. Het gebeurt al lemaal onder begeleiding van een fysiotherapeut." De fitness ruimte wordt gebruikt voor mensen die in therapie zijn, maar ook door mensen die herha ling van klachten willen voorko men. Van Oefelen noemt als voor beeld gewrichtsproblemen. „Ze kunnen er een of twee uurtjes per Grote bedrijven wordt gevraagd wat ze doen om werknemers in staat te stellen arbeid en zorg voor de kin deren bijvoorbeeld te regelen. „We gaan op naar een 7 tot 7 samenle ving," zegt Marleen Vermeer van Scoop. „We willen weten hoe werk en privé gecombineerd worden. Steeds meer vrouwen met kinderen gaan werken. Hoe regelen ze de op vang, wanneer doen ze boodschap pen en wanneer koken ze?" Het is volgens Scoop een probleem waar steeds meer mensen tegenaan lopen. Het aantal neemt toe omdat de overheid vraagt om langer en meer te werken. „Het rijk wil ook dat meer vrouwen gaan werken." Om de combinatie van arbeid en zorg met minder stress te laten ver lopen is het project 7 tot 7 in het le ven geroepen. Zeeland is volgens Scoop een van de koplopers in Ne derland die werkt aan nieuwe initia tieven en maatregelen om de combi natie werk en zorg te vergemakkelijken. Vermeer: „Het gaat om creatieve mogelijkheden te bedenken die voorkomen dat men sen instorten door de situatie." Het gaat volgens haar niet perse om bij voorbeeld alleenstaande moeders, maar ook om mensen die werken en de zorg hebben voor hun vader of moeder, de mantelzorgers. Tholena ren kunnen een lijst invullen op www.scoopzld.nl Dat duurt onge veer 10 minuten. Onder de deelne mers wordt een prijs verloot. De winnaar maakt kans op een gratis schoonmaakbeurt, aangeboden door stichting Domestica, leerwerkbe- drijf voor gemaksdiensten voor par ticulieren en bedrijven. Scoop zoekt ook uit hoe de gemeen te Tholen hier aan werkt. Dat ge beurt aan de hand van de zogeheten fleximeter. Ook bedrijven krijgen een vragenlijst. Dat geldt alleen voor bedrijven met meer dan vijftig werknemers. De uitkomsten van het onderzoek worden later dit jaar aan minister Plasterk aangeboden. Er is dan vol gens Vermeer een Zeeuwse nulme ting. Op grond daarvan kunnen ge meenten en provincie een beleid maken voor de toekomst. Zaterdag houden ze open huis, v.l.n.r. Marleen van Kempen (Sifra), fysiotherapeuten Edward Donkers, Paul van Alphen (vooraan), Jurgen van Oefelen, Ingrid Verdonk (Sifra) en oefentherapeute Lilian Hopmans. Het is wereld borstvoeding week. En daarom wordt deze ochtend om 10 uur een borstvoedingscafé geor ganiseerd in Tholen met het thema tijd voor elkaar. De bijeenkomst heeft als doel voedende moeders met elkaar in contact te brengen. Verder is er gelegenheid vragen te stellen aan een deskundige. De in formatie wordt gehouden in de wachtruimte van Sifra Verloskundi genpraktijk in de Vliethof in Tho len. De toegang is gratis. Het café is open tot ongeveer 11.30 uur. week komen trainen. Dat is dan goedkoper dan een behandeling bij de fysiotherapeut." De praktijk heeft verder twee kleed kamers en douches en twee behan delkamers. Eén van de kamers is voor Lilian Hopmans die oefenthera peute Mensendieck is. Ze was al ac tief in Sint-Maartensdijk en gedeelte lijk in Tholen maar is nu samen met Fit Jofib verhuisd naar het medi plein in de Vliethof. Bij deze vorm van therapie gaat het om het ophef fen en voorkomen van lichamelijke klachten door houding en beweging te verbeteren. Ze heeft zich ook ge specialiseerd in bedrijfsoefenlhera- pie en therapie voor mensen met de ziekte van Parkinson. Omdat verbe teren van de houding een belangrijk onderdeel is van de therapie heeft de ruimte een grote spiegelwand. Ze was al langer actief in Bergen op Zoom, sinds drie jaar op Tholen. „Hier heb ik de meeste mogelijkhe den en kunnen we van eikaars dien sten gebruik maken. Mensen hoeven sinds 1 juli ook niet meer door de huisarts verwezen te worden.". Voor Sifra verloskundige praktijk is de Vliethof in Tholen de hoofdvesti ging. Het was al langer een wens van Marleen van Kempen en Ingrid Verdonk om in het appartementen complex hun praktijk onder te bren gen. „Maar we konden er niet eerder overeenkomen. Daarom hebben we anderhalf jaar in Dalemhof gezeten. Als alternatief hadden we naar het nieuwe Dalemhof gekund, de nieu we flat van Ten Anker, maar toen kwam hier het aanbod om een ruim te te huren. Nu zit hier alles lekker bij elkaar." Ze is positief over de opzet. „We kunnen bijvoorbeeld een zwangere vrouw naar de overkant sturen voor een bloedprik, voor medicijnen ge ven we een briefje mee voor de apo theek of we faxen het even. Het werkt prima." Sifra trok half juni in het gebouw. De praktijk heeft een grote wacht kamer en twee spreek- en behandel kamers. Anders dan bij de oefen ruimte bij de fysiotherapeuten zijn de ruimtes hier wat besloten. „Niet alle aanstaande moeders willen met een aan anderen laten weten dat ze zwanger zijn. We hebben ook ruime spreekuren zodat die geborgenheid gewaarborgd is." De wachtkamer kan ook gebruikt worden voor bijeenkomsten. Zo is er vandaag een zogeheten borstvoe dingscafé. Voedende moeders kun nen er terecht om met elkaar contact te leggen en vragen te stellen aan een deskundige. Ook houdt Sifra een kinderwensspreekuur. Bedoeld voor vrouwen die een kind willen, maar die niet zwanger worden. „We kunnen dan een cyclus opstellen." Van Alphen doet ook aan acupunc tuur. Bij zwangerschapsbraken geeft dat goede resultaten, zegt hij. „Ik heb een mobiele acupunctuurpraktijk. maar wil er hier meer aandacht aan besteden. Het is een mooie aanvulling op de reguliere geneeskunde." Tijdens het open huis zijn er allerlei activiteiten. Voor kinderen is er een springkussen. Kinderen kunnen ook geschminkt worden. Ze krijgen bal lonnen. Voor de volwassenen zijn er verschillende demonstraties. Zoals de demonstratie van de 'spinal mouse', een apparaatje met een wieltje waar mee de instabiliteit van de wervelko lom kan worden gemeten. Het kan ef fectief ingezet worden bij de fysiotherapie. Bij Sifra wordt de echografie uitgelegd. De bewoners van het complex hebben volgens Van Alphen positief gere ageerd op hun komst. „Ze vinden het fijn dat deze hele hoek bezet is. Het heeft tenslotte een hele tijd leeg ge staan. Bovendien houden ze ook een oogje in het zeil als we er niet zijn." OPEN DAG VliethofTholen imto Een nieuwe praktijkruimte, een nieuwe naam, een nieuw logo, met dezelfde kwaliteit en aandacht voor uw gezondheid. fit FYSIOTHERAPIE MANUELE THERAPIE MEDISCHE FITNESS ACUPUNCTUUR OEFENTHERAPIE MENSENDIECK Fit-jofib heeft vestigingen in Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Maartensdijk en Stavenisse. Geen verwijzing van arts nodig! Vanaf heden is het ook mogelijk om onder deskundige begeleiding te komen sporten. Na een intake wordt een persoonlijk trainingsprogramma gemaakt, dat precies aansluit op uw wensen, doelen of beperkingen. In kleine groepen traint u dan een uur onder begeleiding van een fysiotherapeut. fit-jofib fysiotherapie, Vliethof 4-5, 4691 HA THOLEN, 0166-602363, 0166-692475 Sifra heeft de afgelopen twee jaar heel wat baby's mogen helpen brengen. Bij veel gezinnen hebben we met genoegen bijgedragen aan een voorspoedige gezinsuitbreiding. Ondertussen bleek ons eigen nest niet langer toereikend voor de dienstverlening die we in de afgelopen tijd hebben opgebouwd. Het was dus tijd om de vleugels uit te slaan en een nieuw onderkomen te vinden. Op 1 juli betrokken wij onze nieuwe stek: Vliethof 7, het gezondheidsplein van Tholen. Daar zijn wij nog beter in staat om de aanstaande moeders van Tholen en omstreken te begeleiden tot na de geboorte van de baby. Want u weet het: bij Sifra staat de zorg voor moeder en kind centraal zowel voor, als tijdens en na de bevalling. Professionaliteit en persoon lijke betrokkenheid gaan bij ons hand in hand. De voordelen van Sifra op een rijtje: een klein team met twee verloskundigen en één vaste waarnemei speciaal kinderwensspreek uur voor preconceptioneel advies avondspreekuren en spreekuren in diverse kernen op het eiland professionele zorg ti|dens de zwangerschap, bevalling en het kraambed gegarandeerde 24/7 bereikbaarheid ti|dens hele zwangerschap persoonlijke benadering: betrokken, vertrouwelijk, betrouwbaar onderdeel van uitstekend netwerk van specialisten en therapeuten NIET ALLEEN DE JUISTE MIDDELEN, MAAR OOK EEN LUISTEREND OOR Verloskundige Praktijk Tholen Sifra Verloskundige Praktijk Tholen. Marlien van Kempen en Ingrid Verdonk. Vliethof 7, 4691 HA Tholen, Tel: 0)66-604664, Mob" 06-51690191. E-mail: info@svpt.nl, www.svpt.nl Miiitin»i««* N I M k N O 11 C N NIMtfNDItCK miFNO - I PaulVanAlphenAcupunctuur is al bijna 7 jaar gevestigd op het eiland Tholen. Vanaf nu hebben we een mooie, nieuwe ruimte. Acupunctuur is een veilig alternatief voor o.a.: Artritis, fibromyalgie, rugpijn, carpaaltunnel, allergieën, hooikoorts, astma en andere ademhalingsproblemen, allerhande pijnklachten, darmklachten, gynaecologische problemen zoals onvruchtbaarheid en PMS, depressie, angstgevoelens, slapeloosheid, stress en vele andere fysieke, emotionele en neurologische aandoeningen. Behandelingen worden geheel of gedeeltelijk vergoed door uw aanvullende verzekering. Verwijzing van een arts is niet nodig. PaulVanAlphen Acupunctuur is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging voor Acupunctuur, NVA. Vliethof 4 4691 HA Tholen 0164-25 63 73 06-50504713 Maartenshof 57. 4695 HW Sint Maartensdijk, 0164-25 63 73 06-50504713

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11