Speeltuin Vrij en Blij groeit naar 850 leden 'ledereen vindt het geweldig, we krijgen veel complimenten' opening cygeeiTumvereniGing urn en Tchilder/ Wij leverden en plaatsten het BETAFENCE Hekwerk. Engelsman ERKEND TOTAAL INSTALLATEUR Uw partner in Techniek Bouwbedrijf Rijnberg BV Markt 25-27 4693 CA Poortvliet Tel. 0166-61 2417 Sierbestrating OPEN DAG HERFSTKORTING Zaterdag heropening vernieuwde speeltuin in Sint-Annaland in Sint-Annaland van 11.00 tot 17.00 uur NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD RENOVATIE Wij verzorgden de bestrating van de speeltuin www.dekrombestratingen.nl 6 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 september 2008 De vernieuwing van de speeltuin van Vrij en Blij in Sint-An naland heeft de vereniging een impuls gegeven. „We heb ben er 60 nieuwe leden bijgekregen, zodat we inmiddels op 850 leden zitten. Daarnaast hebben we ook al 758 be talende bezoekers ontvangen", zegt een trotse voorzitter Bert van 't Hof. Zaterdag a.s. is de officiële opening met de Zeeuwse gedeputeerde G.R.J. van Heukelom en wet houder mevr. M.A.E. Velthuis. Vanaf half twaalf kan de jeugd volop spelen in de speeltuin en de extra attracties daarbuiten. 20 toestellen Vijfde verhuizing Openingstijden ^eeltuin vereniging "Vrij en nijj ^int-^nnolond Minheere Installatie Techniek B.V. Wij verzorgden de: Electra installatie Verlichting Sanitair Waterinstallatie Loodgieterswerkzaamheden IS E I Oesterstraat 3 4691 KV Tholen Tel. 0166-60 51 42 Fax 0166 - 60 69 31 Bouwbedrijf Rijnberg B.V. Bronsgeestweg 3, 4697 RT Sint-Annaland Tel. 0166-653261, fax 0166-653104 e-mail rijnbergbouwbedrijf@hetnet.nl www.bouwbedrijfrijnberg.nl Bouwend Nederland glas-, schilder- en behangersbedrijf (fyeCiciteencL m veel ducceéf Graaf Hendrikstraat 2 4651 TB Steenbergen Tel. 0167-56 38 50 Fax 0167-564931 E-mail: steenbergen@pontmeyer.nl Veilingweg 9 4697 RB Sint-Annaland Tel. 0166-65 31 90 www.denengelsmansierbestrating.nl info@ denengelsmansierbestrating.nl Bezoek zaterdag 27 september onze op onze voorraad tuinmeubelen, sierbestratingsmaterialen en bloempotten. Nog enkele plaatsen vrij voor tuin en schetsadvies van Visio Vireo D® Krom B®strat5ng®n*4 Nijverheidsweg 128G 4879 ZA Etten Leur Tel. 076-50 16 226 Fax. 076 - 50 23 561 Alle omwonenden zijn uitgenodigd voor de festiviteiten, waarvoor het kruispunt Schoolstraat/Klooster straat wordt afgesloten. Er komt een tent voor de gasten en de kin deren kunnen zich buiten de speel tuin extra vermaken op een spring kussen, in een luchtkasteel of de draaimolen. Met het paard van J. de Boer kunnen er rondritjes gemaakt worden. In verband met de voorbereidin gen voor het openingsfeest, is de speeltuin vrijdag (morgen) geslo ten. Het heeft heel wat uren vergade ren en ploeteren gekost, maar het eindresultaat doet dat allemaal vergeten, „ledereen vindt het ge weldig", zeggen voorzitter Bert van 't Hof, secretaris Annie Saarloos en penningmeester Anton Geluk. „Men stond aanvankelijk kritisch tegenover de verhuizing. Zo maak te men zich zorgen over het druk ke kruispunt School-/Klooster- straat en de hele verkeerssituatie, maar dat is allemaal bijgetrokken. We krijgen alleen maar compli menten. ledereen vindt het buiten gewoon!." De oude speeltuin, verder op aan de Schoolstraat, tussen de Hoen- derweg en Crooswijck, moest wij ken voor de nieuwbouw van de twee basisscholen. Op de plaats van de voormalige christelijke kleuterschool is midden in het centrum van het dorp de nieuwe speeltuin verrezen. Met 20 toestellen voorziet deze speelvoorziening in een duidelijke behoefte. Vanaf het kleinste toestel, het toetertje, tot en met de grote glijtoren is er volop keuze voor de jeugd. De zeven schommels, de kruiswaag, de wip en de draaimolen trekken veel kinderen na schooltijd, op de vrije woensdagmiddag en op zaterdag. Voor vaders en moeders is het ook comfortabeler gewor den, want er staan drie banken en ook nog eens picknicktafels. Ze kunnen samen praten of een boek of een krant lezen in het zonnetje. In het winkeltje is koffie en thee te krijgen en voor de kinderen is er snoep en ijs. Op de nieuwe stek is de racket aan het ijsassortiment toegevoegd. Ook de dubbellikkers zijn een groot succes. Bij toerbeurt zorgen de toezichthouders Jannie Keur, Marja Kodde, Dinie de jonge, Bert van 't Hof.Anita Schot en Rein Saarloos dat de speeltuin van maan dag tot en met zaterdag open is. De familie Schot, die vlak naast de speeltuin woont, houdt extra toe zicht zoals voorheen San van Poort vliet dat bij de oude accommodatie deed. „Ze maakt echter nog steeds de snoepzakken", vertelt Annie Saarloos. Voorzitter Bert van 't Hof heeft bergen werk ver zet met zijn mede-be stuursleden, de toe zichthouders en andere vrijwilli gers. „Zolang de verschillende aannemers hier bezig waren, ben ik elke dag hier geweest", ver- telt de voorzit- ter. „En elke woensdagmor gen om zeven uur kom ik alle paden aanvegen." De toegankelijk j van de nieuwe I speeltuin is door de tegelpaden aan- V merkelijk verbeterd, ook voor ouders met kinderwagens. Het ge bouw met winkeltje en toi letvoorziening is ook een dui delijke vooruitgang. De verplaatste en vernieuwde speeltuin van Vrij en Blij op de hoek van de School- en Kloosterstraat in Sint-Annaland wordt zaterdag officieel geopend. Sinds juni is de nieuwe accommodatie al in ge bruik bij de jeugd, maar de officiële opening werd geregeld uitge steld. Zaterdag om I 1.00 uur is het dan zover. Na het welkomst woord van Vrij en Blij houdt gedeputeerde G.R.J. van Heukelom een toespraak. Tien minuten later volgt de Thoolse wethouder mevr. M.A.E.Velthuis. Beiden knippen vervolgens een lint door in de deur opening van het toegangsgebouw en onder de muzikale klanken van de samenspeelgroep van Accelerando neemt de jeugd bezit van de speeltuin. Vanaf I 1.30 uur kunnen de kinderen ook in de extra at tracties die op het kruispunt zijn opgesteld. Tot 17.00 uur kan de jeugd zich vermaken in en rond de speeltuin. In verband met het openingsfeest is vrijdag de speeltuin gesloten. Het bestuur van Vrij en Blij in de nieuwe speeltuin in het centrum van Sint-Annaland, v.l.n.r. Sanne van Poortvliet, secretaris Annie Saarloos, Ellis Hoek, penningmeester Anton Geluk, Marco de Jonge en rechts vooraan voorzitter Bert van 't Hof. Bestuurslid Irmina de Rooij ontbrak bij het maken van deze foto. Het bestuur hoopt dat deze vijfde verhuizing van de speeltuin de laat ste zal zijn, want verhuizen kost al tijd bedstro. Sinds de oprichting van Vrij en Blij op 24 augustus I960 hebben de verschillende verplaats ingen al heel veel geld en uren van vrijwilligers gekost. Telkens wist het bestuur van Vrij en Blij met steun van het ge- y' meentebestuur en di verse sponsors het karwei te klaren. Zaterdag wordt teruggekeken op een enerverende periode, maar het hele bestuur is met de leden en de jeugd voldaan met het prachtige resultaat. De speeltuin in Sint-Annaland is van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur geopend. Zater dag kan men er van 9.00 tot 17.00 uur terecht.Tot en met de herfstva kantie is er nog toezicht en daarna zal dat afhankelijk van de weers- omstandigheden nog op woensdag middag en zaterdag het geval zijn. Een gezinslidmaatschap kost 7,50 euro. Donateurs en leden zonder kinderen betalen 3.75 euro. Niet-leden betalen 50 eurocent per dagdeel. Inmiddels is daar al door 758 bezoekers gebruik van gemaakt in de nieuwe speeltuin, ook door di verse basisscholen van het eiland en uit Halsteren. Ter gelegenheid van de heropening van de speeltuin in Sint-Anna- land tracteert de gemeente V zaterdag tussen twaalf en drie uur op gratis ijs. Hiervoor heeft het gemeentebestuur een nostalgische ijs cokar aangetrok ken, die zaterdag morgen naar Sint- Annaland komt. Ambtenaar Wies van der Weele, die de ver nieuwing van de speel tuin namens de gemeente heeft begeleid, is onder de in druk van het vele werk dat het bestuur en vele vrijwilligrs van Vrij en Blij heeft verzet. „Petje af voor dit bestuur!" zegt de sponsors hartelijk dank voor hun bijdrage atn de verplaatsing, herinrichting en officiële opening vand prachtig vernieuwde speeltuin aan de Schoolstraat Dankzij onderstaande instellingen en bedrijven is dit allemaal mogelijk geworden. De Europese Unie Provincie Zeeland Gemeente Tholen Stichting De Wezen Armen Rabobank Oosterschelde Den Engelsman sierbestrating Kinderdagverblijf Toerdeloo Medisch centrum de Smisse Kurepro Veilingweg Cl000 voordeelmarkt Gunter Pleune mode young style Slagerij Slager Voorstraat Bakkerij Wim Slager Slijterij de Gouden Leeuw Formido Sint-Annaland Fa. A.J. Boogaard Veilingweg Sturris schoenen en podologie Autobedrijf Dekker BCON energy systems Bouwbedrijf Weggemans umto vm E-mail: info@minheeremit.nl www.minheeremit.nl de vereniging van bouw- en Infrabedrijven GARANT w W MJ* «f"\

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 6