êE 1 11 l^lll PIMJII I K 'Boer op een modern bedrijf staat niet vroeg op om onder koe te hangen' Plaatselijk nieuws L i\ 11 Basisschoolleerlingen De Ark nemen kijkje in melkveehouderij OOLLlü'im 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 september 2008 Ds. Geene bezoekt gemeente Te veel alcohol Zangavond lustrum mannenkoor Clubmiddag Ger. Gem. gehandicaptenzorg Twee vissen happen op één haak Volwerk opent seizoen met winst Zendingswerker gaat zondag voor Jubileumconcert Polyhymnia Schrijfwaren voor Afghanistan Bromfietser botst met vrachtauto Verkoping Bethelkerk Akkoord Kaljouw Afdelingsavond met dialect Try-out concert Accelerando Dubbele pech automobilist Geslacht in eigen slagerij Najaarsverkoping Jeugddienst op Israël-zondag Garage Molenstraat Lichtmasten Sportlaan Kleuters naar filmfestival Bouwsels Gat weg Berging de Hoeve Oliebollen aan de deur Poorthove Nieuw project voetbalschool f- K 1 Wi I Molen veel duurder CDA kijkt naar parkeerproblemen ieatrixfonds Kankerbestrijding Nierstichting Tholen De Hervormde gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Geene uit Katwijk aan Zee. De 52-jarige predikant leidt zondagmorgen de kerkdienst en brengt op donderdag 2 oktober een kennismakingsbezoek aan de gemeente. Na het vertrek van ds. P. Vernooij is de Hervormde ge meente nu 1 jaar vacant. Een 42-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is zaterdagavond om 22.38 uur op de Krabbenkreekweg aangehouden voor rijden onder in vloed. De man blies drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol. Zijn rijbewijs is ingenomen. Het mannenkoor Rehoboth houdt 4 oktober een zang- en orgelavond ter gelegenheid van het 35-jarig be staan. Het mannenkoor en de koorsolist Leen Deurlo staan deze avond onder leiding van dirigent Kees v.d. Steenhoven en organist Bram Bout. Het jeugdkoor Sjaloom is te gast onder leiding van Marlijn Bakker en René Polderman. De dwarsfluitlweeling Malhilde van Oort-Molhoek en Linda Timmers- Molhoek werken ook mee. De avond wordt gehouden in de Reho- bothkerk en begint om 19.30 uur. Dominee De Jongste spreekt het openingswoord uit. De eerste kerst cd van het mannenkoor wordt even eens op de mannenavond gepresen teerd. De opbrengst is bestemd voor de evangelisatie en aflossing van de kerk. De gehandicaptenzorg van de Ger. Gem. houdt 11 oktober haar jaarver gadering en clubmiddag in de Reho- bothkerk. De vergadering begint om 14.45 uur. Er wordt een bijbelse vertelling ge houden, degenen die jarig zijn ge weest krijgen een cadeautje en er wordt teruggekeken op het clubsei zoen. Aansluitend is er een koud en warm buffet tot 18.30 uur. Voor de maaltijd kunnen belangstellenden zich telefonisch opgeven bij Selina Rijstenbil 664025. Mevrouw Spapen slaagde er bij de eerste wedstrijd na het zomerreces van hengelsportclub De Pieterman in om twee vissen op één haak te vangen. De totale visvangst van zon dag was ca. 135 meter. De leden wa ren weer de Oosterschelde opgetrok ken met de Salamander 2 van schipper Henk Kikkert. De dag begon met een heerlijk zon netje en een rustige Oosterschelde. Bij de Dortsmanplaat waren de eer ste onderlijnen nog maar net te wa ter of de eerste aanbeten volgden al. Direct werden verschillende steen- bolkjes van een klein formaat gevan gen en dit ging met grote regelmaat door. De controleurs hadden het erg druk met het meten van de vis. Hier en daar kwam ook een kleine schar boven, maar het grootste deel van de vangst bestond uit steenbolkjes. Na ongeveer anderhalf uur werd het wat rustiger en werden er alleen nog kleine platvissen, schol en schar, ge vangen. Na naar een andere stek te zijn gevaren, werden er volop plat- visjes gevangen. Gedurende de wed strijd bleef dit zo en dat leverde ge regeld volle onderlijnen met twee of drie vissen op. Uitslag: 1. dhr. Stokkers 1083 cm; 2. dhr. Kikkert 1065 cm; 3. dhr.Vroegop 1007 cm; 4. dhr. Van Dijk 839 cm; 5. dhr. T. Broeren 835 cm: 6. dhr. Wolvekamp 821 cm; 7. Mw. Spapen 806 cm; 8. dhr. V.d. Rijssen 779 cm; 9. dhr. Leijdekkers 765 cm; 10. dhr. De Graaf 719 cm. Aad Volwerk heeft de eerste compe titieavond van het nieuwe seizoen van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen. Hij liet met 5128 punten de andere spelers achter zich. Marian Tazelaar werd tweede met 4977 pun ten. Uitslag: 3. Henk Snepvangers 4860 p.: 4. Martin van Deursen 4786 p.; 5. Julian Poot 4708 p. Zendingswerker Aad van der Maas gaat zondag voor in de dienst van de Gereformeerde Kerk aan de Hof straat. Van der Maas is in dienst van de hulporganisatie van de Protes tantse Kerk in Nederland, Kerk in Actie. Hij werd enkele jaren gele den, samen met zijn vrouw Dineke namens de classis Zierikzee uitge zonden, om als docent te gaan wer ken aan het trainingscentrum van de Presbyteriaanse Kerk in Tamale, Noord-Ghana. Tijdens zijn verlof gaat hij onder meer voor in verschillende kerken op Schouwen-Duiveland en Tholen. Na de dienst is er gelegenheid per soonlijk kennis te maken met het echtpaar Van der Maas en hun kin deren. Ook vertellen zij het een en ander van hun werk in Tamale. De dienst begint om 10 uur. Gospelkoor Polyhymnia bestaat 35 jaar en dit wordt zaterdag 25 oktober gevierd met een jubileumconcert in de Vosscnkuil. De gastspreker van deze avond zal het publiek door de geschiedenis van het koor leiden. Polyhymnia wil op deze manier la ten zien dat het toen en nu na 35 jaar nog steeds een modern en levendig gospelkoor is. Het koor wil het woord van God door liederen ten ge hore brengen. Samen met de diri- gente van het allereerste uur Hannie Droogers laat het koor zien en horen dat ze het een feest vindt als het om God en zijn woord gaat. Het jubile rende koor zal samen met kinder koor Matthanja ook nog een aantal liederen ten gehore brengen. Be langstellenden kunnen voor kaarten terecht bij de leden of mailen naar jensjantine@zeelandnet.nl. De avond begint om 19.30 uur. De kinderen van de Sint Anthonius- school hebben samen 49 schoenen dozen gevuld voor Afghaanse schoolkinderen. De school in Kan dahar was zwaar beschadigd door de oorlog en daarom is er een nieuw gebouw gebouwd dat binnenkort wordt geopend. De aalmoezenier van Kandahar is een schoenendoos actie gestart om de kinderen van de Said pa du Shah highschool te hel pen. De vader van Alicia en Kevin Kloosterziel (uit groep 7 en 8) heeft de school benaderd voor deelname aan het schoolproject in Afghani stan. Hij is op uitzending in Afgha nistan en is werkzaam op het vlieg veld van Kandahar. Het streven is om alle kinderen, met de opening van de nieuwe school, een pakketje afkomstig van een kind uit Nederland te geven. De inhoud van de pakketjes bestaat per kind uit drie schriften, drie pennen, twee pot loden, een puntenslijper en een etui. Alle leerlingen hebben een tekening gemaakt en deze ook in de doos ge daan. Gezellig voor hel nieuwe klas lokaal. De leerlingen hebben hun naam. groep en de naam van de school op de achterkant van de teke ning gezet. De Afghaanse schoolkin deren kunnen daarmee een persoon lijke reactie terug geven. De pakketjes zijn overhandigd aan de eerste korporaal van de vliegbasis Woensdrecht. T. Kommers. De leer lingen van groep 7 en 8 hebben sa men met meneer Piet en juffrouw Fien geholpen alle 49 gevulde schoenendozen in te laden. Een 20-jarige bromfietser uit Sint- Annaland is donderdag rond 11.30 uur gewond geraakt bij een ver keersongeval. De man wilde op de Van Konijnenburgweg in Halsteren een vrachtwagen inhalen, terwijl de chauffeur linksaf wilde slaan. Daar bij werd de bromfietser gelanceerd. Hij liep vermoedelijk een bekken fractuur op. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis overgebracht. De bromfietser beschikt niet over een rijbewijs. De politie stelt een onder zoek in. De vrouwenvereniging houdt in sa menwerking met de activiteitencom missie een verkoping op zaterdag 4 oktober. De vindt van 10 uur tot 16 uur plaats in de zaal van de Bethel kerk. Er is een koffietafel. Verder worden er diverse artikelen te koop aangeboden zoals textiel, beenmode, kaas, eieren, (foto)kaarten, kalebas sen. plantjes, cadeauartikelen, twee dehands knuffels en boekjes. Er zijn ook nieuwe kerst- en nieuwjaars kaarten (met en zonder envelop) voor een aantrekkelijke prijs. De op brengst is bestemd voor het bouw fonds. Glastuinder Kaljouw mag zijn kas sen aan de Oudelandseweg uitbrei den. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar verleend. Het bouwplan voldoet niet aan het geldende bestemmingsplan, maar b. en w. hebben voor een goede ruimtelijke onderbouwing gezorgd, aangevuld op het onderdeel vereve ning. Het bestemmingsplan biedt bestaande glastuinbouwbedrijven ruimte te groeien tot 4 ha. Daarnaast is er ruimte voor nieuwvestiging. Van de oorspronkelijke 20 ha res teerden nog 2,7 ha die nu door kom kommerkweker Kaljouw worden be nut. Hij zorgt voor een goede landschappelijke inpassing en een investering in de omgevingskwali teit. De beperkte overschrijding van de begrenzing van hel glastuinbouw- concentratiegebied stuit niet op planologische bezwaren. De provin cie heeft de inspectie van het minis terie van Vrom gehoord over dit plan, waarvoor nu groen licht gege ven is. Jan en Jopie Minnaard hebben de plattelandsvrouwen voor de derde keer vermaakt met zelfgeschreven verhalen in Zuid-Bevelands dialect tijdens de afdclingsavond met 22 le den. Jopie begon met een monoloog waarin een vrouw vertelt over haar man die door Alzheimer in een ver zorgingstehuis terechtkomt. Hierna vertelde ze enkele grappige verha len. Tussendoor begon Jan over zijn belevenissen in de bakkerij van zijn vader en hoe het er vroeger aan toe ging op de zondagschool. Hij vertel de dat voor het onderhoud van het kerkje van Ellewoutsdijk Bijbel boekjes verkocht worden die ver taald zijn in het Zeeuws. De aquarel len in de boekjes zijn door Jopie gemaakt. Ze heeft vorige week de culturele prijs van Borssele gewon nen. In voorbereiding op het muziekcon cours van 1 november ontvangt de fanfare Accelerando op zaterdag 4 oktober gastvereniging Lekkerkerk voor een try-out concert. Het concert van beide gezelschappen is gratis toegankelijk. De muziekzaal van ge meenschapscentrum De Wellevaete gaat open om 19.15 uur en het con cert vangt aan om 19.30 uur. In aan loop naar het concoursbezoek van de overkoepelende nationale mu- ziekbond de KNFM door Acceleran do staan twee try-out concerten op het programma. De volgende vindt plaats op zaterdag 25 oktober. Acce lerando ontvangt dan muzikale gas ten uit het Brabantse Oudenbosch. Als concertlocatie is gekozen voor de Katholieke kerk aan de Markt te Tholen. aanvang acht uur. Maandag 29 september wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Beroep op Van Aalst De Gereformeerde gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. G.J. van Aalst. Deze dominee komt uit Klaaswaal. Een 37-jarige bestuurder is woens dagmiddag op de Vierde Dijk tussen Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland met zijn auto in de sloot beland. De man uit Den Haag reed in de rich ting van Sint-Annaland. Volgens de politie zat hij aan de radio te prutsen en lette daardoor niet goed op. Ter hoogte van de noordelijk afrit naar de boerderij van de familie Nelisse raakte hij van de weg. Hij reed daar bij een bermpaaltje omver en raakte Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag I Malse rosbieflapjes 500 gr. 6,25 Varkenshaas of spies 250gr. 3,75 Verse varkenslever 500 gr. 1,90 Kip siam reepjes 500 gr. 4,25 I I I I I I N I I I 6,40 Hamlappen 1 kg Nasi of bami 500 gr. 2,25 Babi pangang 400 gr. 2,98 Kip cordon bleu of kipschnitzels 5 halen 4 BETALEN! Casselerib 100 gram 1,39 Zeeuws spek 100 gram 0,99 Kaasgehakt 100 gram 0,99 Jonge kaas 100 gram 0,99 Pizza Hawaï of ham/champignon 2,95 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. twee bomen. Door de botsing met de tweede boom draaide de auto 180 graden en kwam in de sloot on der aan de dijk terecht. De man bleef ongedeerd en belde zelf de po litie. De auto was vernield. Maar de man bleek ook voor meer dan dui zend euro aan boetes te betalen. Stavenisse Stichting Adullam houdt zaterdag van 10 tot 15 uur een najaarsverko ping in de hal van de Rehoboth- school aan de Pilootweg 2. Op deze verkoping worden stoffen, hoeden en kleding, (foto)kaarten en onder goed aangeboden. Nieuw op de ver koping zijn allerlei soorten bak- mixen. Ook biedt de werkgroep gebak van Waardheim te koop aan. Sint-Maartensdijk De Hervormde Gemeente Reho both houdt 5 oktober om 19 uur een jeugddienst. Het is deze dag Israël-zondag en vandaar dat deze dienst in het teken zal staan van Israël. Er wordt stilgestaan bij hoe het ooit begon met Abraham en waar het Joodse volk nu staat. Ro bert Versteeg komt vertellen over zijn passie voor Israël. Daarbij laat hij foto's en beelden zien die hij heeft gemaakt tijdens één van zijn vakanties in het land van de belofte. De muziek wordt ver zorgd door Maarten van der Kooij en Anne Joke Vega Sanchez op piano en viool. Zij begeleiden niet alleen de samenzang maar laten ook muziek met Israëlische klan ken horen. De dienst wordt geleid door ds. J. Reehorst met medewerking van de jeugd. Bezoekers die thuis souve nirs of gebruiksvoorwerpen uit Is raël hebben worden verzocht deze mee te brengen naar de kerk en een korte beschrijving te geven van wat het is, hoe eraan is geko men en welke betekenis het voor de bezitter heeft. Belangstellen den kunnen reageren met vragen of opmerkingen via e-mail: jha- ge61@zeelandnet.nl Geen goedkeuring geven b. en w. voor het bouwen van een garage met bovenwoning op het perceel Molenstraat 9. De initiatiefnemer wilde een ontheffing voor een deur hoogte van 2100 mm in plaats van 2300 mm, maar het college wil daaraan geen medewerking verle nen. Ook de bewoner van de Reigerlaan 6 krijgt geen goedkeuring voor zijn bouwplan. Hij had een bezwaar schrift ingediend tegen de weige ring van b. en w. om zijn huis uit te breiden. Het college heeft dit be zwaar ongegrond verklaard. Aan de Sportlaan worden nieuwe lichtmasten geplaatst. Daarnaast zullen een aantal bestaande lan taarns verplaatst worden. Formeel moet hiervoor een bouwvergun ning worden gegeven, maar aan gezien het plan in strijd is met het geldende bestemmingsplan, moet dat aangepast worden. B. en w. bereiden een vrijstellingsprocedu- re voor via artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. De groepen 1 en 2 van basisschool de Rieburch zijn vorige week naar de bioscoop in Vlissingen geweest. Het festival Film by the Sea had ook een leuke kinderfilm in het aanbod: ^otta van Uitvindersdorp. Het werd een super leuk uitje. Eerst eten op school en daarna stond de bus al klaar om naar Vlissingen te gaan. Over de ro de loper naar binnen, een hele bele venis. De zaal was bijna alleen voor de kleuters van Smerdiek. wat heel gezellig was. De kleuters genoten van het leuke verhaal, de prachtige stemmetjes en de muziek. Na de film kregen ze limonade en koek en toen weer terug naar school, waar de ou ders al stonden te wachten. Met alle maal een leuk aandenken van de sponsor gingen de kleuters zeer ver moeid naar huis. Een paar kinderen waren al in de bus in slaap gevallen. Scherpenisse De eigenaar van de bouwwerken aan de Gatweg. die zonder vergun ning waren gebouwd, heeft alles verwijderd. B. en w. hebben daarom de inschrijving van de last onder dwangsom in het gemeentelijke be- perkingenregister beëindigd. Camping de Hoeve mag aan de Ha venweg een berging/carport bouwen. B. en w. willen planologische mede werking verlenen via een vrijstel lingsprocedure volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. De vrouwenvereniging Waakt en bidt bakt dinsdag oliebollen. Ze gaan hiermee vanaf 9 uur langs de deur. Belangstellenden kunnen de oliebol len ook zelf afhalen aan de achter kant van de kerk in de Noordstraat. Poortvliet De VVD-fractie in de gemeenteraad heeft aan burgemeester en wethou ders een vraag gesteld over de uit breiding van woonzorgcentrum De Poorthove. Die zou, berichtte een dagblad, uitgesteld zijn. De VVD wil weten wat hiervan de consequenties zijn voor de praktijk van de huisarts. Sint-Philipsland De voetbalschool van Noad '67 heeft er een nieuw project bij: sport- jeugd-techniek. Het project is een idee van Aannemer Van Gelder B.V.. NOAD '67 en Fundeon. Deze samenwerking is een start om kin deren geïnteresseerd te maken voor de grond, weg- en waterbouwkun de. Het project beoogt een eerste stap te zetten in het op jeugdige leeftijd stimuleren van een maat schappelijke carrière binnen de technische sector. Volgens de initia tiefnemers van het project is de re latie met de sport vanuit beide in valshoeken heel duidelijk. Ze noemen het werken in de techniek (top)sport. Er worden hoge eisen gesteld aan mensen die een carrière kiezen in de techniek. En omge keerd kan een carrière in de sport snel afgelopen zijn. Om te voorko men dat de sporter in een zwart gat terechtkomt, kan een opleiding in de techniek een goede kans zijn op maatschappelijk succes. Sport-jcugd-techniek vindt plaats -Am «m» M V7 - UI' të- «v, i7•- De leerlingen van De Ark beginnen hun bedrijfsbezoek bij de kalfjes en komen uiteindelijk bij de grote melkkoeien uit van Anthony Vos en Mechy Hectors in Oud-Vossemeer. Johan Schot uit groep 7 heeft wel eens een melkrohot gezien. Maar de andere elf leerlingen van groep 6, 7 en 8 van basisschool De Ark uit Oud-Vossemeer hebben nog nooit gezien hoe een koe automa tisch wordt gemolken. Eén van de jongens kent het van televisie, maar daar blijft het hij. Daarom heeft de ZLTO een bedrijfsbezoek voor de kinderen georganiseerd. De belangenorganisatie voor boeren wil mensen kennis laten maken met het platteland. Elk jaar verzinnen ze een nieuw uitje. Vorig jaar was dat een boerenontbijt met mensen in Dalemhof in Tholen. Nu hebben Francis Smits Deurvorst, Karin de Jong en Mieke Bierens van de ZLTO de kinderen van De Ark uitgenodigd om een kijkje te nemen bij de melk veehouderij van Anthony Vos en Mechy Hectors aan de Broeksedijk in Oud-Vossemeer. Juf Carina arriveert dinsdagmiddag met twaalf kinderen op de boerderij van het van oorsprong Brabantse stel. Anthony Vos neemt de groep, waaronder de eerdergenoemde da mes van de ZLTO mee in de stal voor uitleg en een rondleiding. In ongeveer anderhalf uur leren de kin deren hoe de koeien opgroeien, wat ze te eten krijgen, hoe ze leven in de stal en hoe ze gemolken worden. De melkrobot melkt 24 uur per dag. Als een koe een volle uier heeft, loopt ze zelf naar de machine toe. Om haar hals heeft ze een band met daaraan een kastje met een chip. De robot herkent daaraan de koe. De computer onthoudt van elke koe waar de spenen zitten, zodat deze wat makkelijker worden gevonden door de robot. Tijdens het melken krijgt de koe krachtvoer. „Daarmee worden ze naar de machine gelokt", vertelt Vos. Bij aankomst bij de ma chine komt automatisch de juiste hoeveelheid voer in de voerbak. Als de kinderen bij de robot staan, komt er een koe in het hokje van de machine staan. Uitgebreid maken de kinderen foto's. Ze vinden het ont zettend spannend om te zien. Onder tussen blijf Vos uitleg geven over wat er gebeurt. Vos en Hectors vinden het belang rijk dat de kinderen een modern be drijf zien en dat er wordt afgestapt van het geijkte beeld dat een boer vroeg moet opstaan om onder een koe te gaan hangen. Het werken met de melkrobot verlicht het werk enorm. Vos kan het in de computer zien als er zich problemen voordoen. Als een koe te weinig melk geeft, is dat zichtbaar in de cijfers en als een koe uierontsteking heeft, is dat af te lezen uit de waardes van de melk. Omdat hij niet meer zelf melkt, moet hij elke dag een extra ronde door de stallen doen om de koeien te inspecteren. Er staan ongeveer 75 melkkoeien en 45 stuks jongvee. Vos en Hectors streven ernaar om alle koeien uit eigen fok te verkrijgen. De vaarskalfjes houden ze daarom aan. Na ongeveer twee jaar kunnen deze zelf melk geven als ze hun eer ste jong hebben gehad. Vos: „Een goede koe geeft ongeveer 50 liter melk per dag en op jaarbasis 9500 li ter." Predikbeurten Zondag 28 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk, Ede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, Sint-Maartens dijk. 16 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. HF.RV. GEM. IMMANUEL 10 u. dr. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 U. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Tanis. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Berk. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 18.30 u. ds. Beider, Schelluinen. GEREF. KERK 10 u. dhr. v.d. Maas, Ghana. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Tanis, Werkendam. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Donselaar, Oosterland. 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Bruggen, Streefkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Sint- Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. v.d. Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. v.d. Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kleinbloe- sem, Nieuw-Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Van Bel- zen, Veenendaal. do 2/10 19.30 u. ds. Van Belzen, Veenendaal. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Ploeg, Bruinisse. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Wilde. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 1/10 19.30 u. ds. Meeuse, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers-Huigen, Lage Zwaluwe. op 15 oktober van 13 uur tot 16 uur. Tussen de diverse voetbaltoernooi- tjes door, worden in de vorm van een spelactiviteit de leuke kanten van het werken in de techniek be licht. Daarbij moet een sportpresta tie geleverd worden, waaraan prij zen verbonden zijn. De restauratie van molen de Hoop valt maar liefst 17.096,55 euro ho ger uit. Dit komt door de prijsstij ging van materialen en arbeid. Het geld komt uit de pot voor molenres tauraties. B. en "w. willen daar in Tholenderwijs nog uitleg over ge ven voor de inwoners, maar de op dracht is al verstrekt aan molenma ker Verbij. Voorjaar 2009 moet de restauratie afgerond zijn. ZIE VERDER PAGINA 17 De CDA fractie van de gemeente Tholen gaat de plaatsen bezoeken waar bewoners kampen met par keerproblemen. Dit doet zij in het kader van het gemeentelijk verkeer- en vervoerplan wat in ontwikkeling is. Parkeren is een onderdeel van dit plan. De fractie van het CDA wil zich door de bewoners laten informeren om een goed inzicht te krijgen in de parkeerproblematiek zoals de bewo ners die ervaren. Het CDA vindt de situatie ter plaatse analyseren de beste manier om te zien wat er speelt De CDA-fractie wil een helder beeld van de knelpunten krijgen, ook met het oog op de verkeersveiligheid en onder meer de invalidenparkeer plaatsen. voordat de discussie over dit plan gevoerd wordt. De bewo ners van de te bezoeken plaatsen krijgen vooraf een berichtje wanneer dit bezoek gaat plaatsvinden. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS.za 11-12 u. DIERENARTS VV. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingcnlijn tel. 0113-224022(24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOG WATERSTA N DEN Donderdag 25 t/m vrijdag 3 okt.. donderdag 25 0.17 -13.02 vrijdag 26 1.47 -14.19 zaterdag 27 2.52 -15.17 zondag 28 3.42 -16.02 maandag 29 4.22 -16.35 dinsdag 30 4.57 - 17.09 woensdag 1 5.32 - 17.42 donderdag 2 6.05 - 18.15 vrijdag 3 6.37 -18.47 ma 29/9 10.13 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN t/m 27 sept Fototentoonstelling In Beeld, visies van Zeeuwse amateur fotografen op cultuur, wereldbeeld en religie. Grote Kerk, ma t/m za 13.30-17 u. 25 sept RK kerk thema: Hoezo, rooms katholiek? 19.30 u. 27 sept Winterkleding en speel goedbeurs, hal van voorm. Timpa, 9.30-13.30 u. 2 okt Koningin Emma, vertelling mevr. A. Boxhoorn. Chr. ouderen vereniging, De Wingerd. 14.30 u. 2 okt Immanuël thema: protestante gemeente in gasthuis of kapel, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 25 okt Jubileumconcert 35-jarig be staan Polyhymnia, gospelkoor. De Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religi eus erfgoed en de normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u. 29 sept Verkoping kleding, Bethel kerk. 19-22.30 u. 4 okt Verkoping, vrouwenveren, en activ. comm. Bethelkerk, 10-16 u. 4 okt Try-out concert Accelerando, i.s.m. Lekkerkerk, De Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 27 sept Verkoping, stichting Adul lam, hal Rehobothschool,10-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 25 sept Optreden smartlappenkoor in Maartenshof, 19.30u. SINT-PHILIPSLAND 27 sept Muziekfestival 105-jarig be staan Concordia, m.m.v. Acceleran do en Euterpe, rondgangen door dorp vanaf de Wimpel, 15.30 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Batman: The dark knight - do 20 u, vr t/m zö 20.45 u. De brief voor de koning - za en zo 16 u. Get smart - do, ma en wo 20 u, vr en za 18.45 en 2115 u, zo 21.15 u. Hoe overleef ik...me zelf -za en zo 13.45 u. Kung Fu Panda (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Lou Reed's Berlin - zo 19 u, di 20.30 u. Mamma mia! - do, ma en di 20 u. vr 18.45 en 2115 u, za en zo 16, 18.45 en 21.15 u, wo 16 en 20 u. Naissance des pieuvres - ma 20.30 u. Radeloos - wo 13.45, 16 en 20 u. Star Wars: The Clone wars (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Superhero movie -vr t/m zo 18.45 u, di 20 u, wo 16 u. Wall-e (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Wanted - do en ma t/m wo 20 u, vr 18.45 en 21.15 u, za en zo 16, 18.45 en 2115 u. De collecte van het Prinses Beatrix- fonds heeft in Poortvliet 422,61 eu ro opgeleverd. Het Prinses Beatrix- fonds bestrijdt spierziekten en bewegingsstoornissen door het fi nancieren van wetenschappelijk on derzoek en zet zich in om de kwali teit van leven van patiënten en hun familie te verbeteren. De collecte voor KWF Kankerbe strijding heeft in Oud-Vossemeer 1611,29 euro opgebracht. KWF Kankerbestrijding zet zich in op het gebied van wetenschappelijk onder zoek, voorlichting, patiëntenonder steuning en fondsenwerving voor de bestrijding van kanker. De collecte voor de Nierstichting heeft in Stavenisse 583,27 euro op gebracht. De Nierstichting zet zich in voor een toekomst met zo min mogelijk nierziekten én een betere toekomst voor nierpatiënten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2