Tholenderwijs Tentoonstelling Thoolse Brug Weegschaal bij gezondheidstest geeft drie kilo minder aan dan thuis Officiële opening speeltuin Vrij en Blij te Sint-Annaland Andere locatie jongerenraadsvergadering Evenementen en collectes in oktober 'Een trimclubje kan voor de afwisseling hier heen fietsen voor een kop koffie' vervolg Openbare bekendmakingen Tholen in bedrijf 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 september 2008 Werknemers van Woonboulevard Poortvliet onder de loep Ongunstig Ons Dorpshuis staat open voor meer activiteiten Ons Dorpshuis in Anna-Jacobapolder is de huiskamer van het dorp te noemen. Er maken verschillende vereni gingen gebruik van. Maar ook de buurtbarbecue wordt er gehouden, ontmoetingsmiddagen van de kerk, Koningin nedag, kinderspelen, kinderbingo en de plattelandsjon geren gebruiken het als oefenruimte voor een toneelstuk. week 39 Donderdag 25 september 2008 Geïnspireerd door het thema 'Sporen uit het verleden' heeft de werkgroep fotografie van de heemkundekring Halchtert een tentoonstelling ingericht de Thoolse brug van 1928. De tentoonstelling over de brug was tijdens de Monumentendag van 13 september en tijdens de lokale braderie in Halsteren te zien in het oude raadshuis. Nu is deze tentoonstelling gedu rende drie weken te bezichtigen in de hal van het nieuwe gemeentehuis van Tholen. De Thoolse brug heeft een turbulent verleden. Na vele jaren van plannen maken is uiteindelijk in 1928 de brug geopend. Eerder werd door middel van een pontveer de verbinding in stand gehouden tussen het eiland Tholen en de Brabantse kant. In mei 1940 werd de brug opgeblazen door het Nederlandse leger en lag hij - met de breuk in het midden - in twee stukken. Daarna is de brug hersteld, echter legde de brug in 1944 weer het loodje. In oktober van dat jaar werd hij opgeblazen door de Duitse weer macht. Langs de brug werd een houten voetbrug gemaakt, zodat de verbin ding enigszins was hersteld. Het pontveer deed weer dienst voor het overig verkeer. In 1947 zijn de drie stukken op twee stellages, één aan de Thoolse en één aan de Halsterse kant, weer in orde gemaakt en uiteindelijk weer aan elkaar gezet. Europa's grootste drijvende bok de AJAX, met een hefver mogen van 250 ton, kwam er aan te pas om de hijswerkzaamheden te ver richten. Niemand die over de Thoolse brug gaat, zal er misschien bij stilge staan hebben. Maar de brug is niet gebleven. Met de kanalisering van de Eendracht moest er in 1971 een nieuwe brug gelegd worden: De brug die tegenwoordig nog dienst doet. De oude brug werd afgevoerd naar de sloop. Aan de hand van heel veel beeldmateriaal heeft de werkgroep Fotografie dit verhaal - zoveel mogelijk in al zijn details - in beeld gebracht. Donderdag 2 oktober is er wederom een jongerenraadsvergadering. Oorspronkelijk stond de vergadering gepland in Poortvliet, maar deze wordt verplaatst naar dorpshuis De Wimpel te Sint Philipsland. De ver gadering begint om 19.30. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen en collectes zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4690 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. NAAM EVENEMENT DATUM Taptoe Oud-Vossemeerse Muziekvereniging Zaterdag 4 oktober Optreden in het Atrium in Maartenshof te Sint-Maartensdijk door muziekvereniging Euterpe Zaterdag 4 oktober om 16.00 uur Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Maandag 6 t/m zaterdag 11 oktober Stichting Uit op Tholen: Circle Percussion met 'Drums of the World 4' in de Wellevaete te Sint-Annaland Zaterdag 11 oktober om 20.15 uur Verkoping t.b.v. D.A.C. de Schutse Oud-Vossemeer aan de Veerdijkseweg 6 te Scherpenisse Zaterdag 11 oktober van 10.00-16.00 uur Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 11 oktober van 19.30 - 21.30 uur Koekverkoopactie in Sint Philipsland, Anna-Jacobapolder, Sluis, Tholen en Oud-Vossemeer C.S.G. Prins Maurits te Middelharnis Donderdag 16 oktober Open dag bij contructiebedrijf Van Beek aan de Spastraat 15 te Sint-Annaland Zaterdag 18 oktober van 13.00 - 16.00 uur Verkoping ten behoeve van de kerkbouw Georganiseerd door vrouwenvereniging Waakt en Bidt Woensdag 22 oktober Tweedehands boekenmarkt in clubgebouw "Ons Huis" te Scherpenisse Stichting Ontspanning Gehandicapten Zaterdag 25 oktober van 13.30 - 16.30 uur Combinatieconcert gespeeld door muziekvereniging Euterpe en de Oud-Vossemeer's Muziekvereniging in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Zaterdag 25 oktober vanaf 19.30 uur Collecte Diabetes Fonds Nederland Maandag 27 oktober t/m zaterdag 1 november Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp-vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerp beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 24 oktober 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTWERPBESLUITEN VRIJSTEL LINGEN BESTEMMINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navol gende aanvragen om bouwvergunning vrijstellingen willen verle nen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Keetenweg 4 te Stavenisse: het plaatsen van een bouwkeet (2008/122); Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Sportlaan ongenummerd te Sint-Maartensdijk: het plaatsen en verplaatsen van lichtmasten (2008/223); Havenweg 3 te Scherpenisse: het bouwen van een berging/carport (2008/50); Artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Buurtweg 65 te Stavenisse: het plaatsen van een bijkeuken (2008/191); Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Stationsstraat 17 te Sint Philipsland: het vergroten van de verdieping van een woning (2008/095); Schelde-Rijnweg 62 te Tholen: het vergroten van de woning (2007/401); Vanaf 26 september 2008 tot en met 6 november 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afde ling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevolge arti kel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend over het ontwerpbesluit: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Derde Dijk 1 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfswoning (2008/84). Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 29 augustus 2008 tot en met 11 september ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 9 oktober 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag bouwvergunning. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking: Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuurs recht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat er op het gedeelte van de Paasdijkweg, gelegen tussen de twee wegversmallingen, een doorgetrokken dubbele asstreep wordt aangelegd. De totale leng te bedraagt circa 250 meter. Indien een doorgetrokken streep zich bevindt tussen rijstroken dan wel op paden met verkeer in beide richtingen (asstreep), mogen bestuurders de streep niet naar links overschrijden en zich niet links van de streep bevinden. In feite is inhalen verboden wanneer de bestuurder links van hem een doorgetrokken asstreep ziet. Het besluit ligt vanaf 26 september 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare lees- ruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toe gezonden Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 19 sep tember 2008 besloten een gehandicaptenparkeerplaats te reser veren tot 1 september 2013 voor het pand Gareelmakersdreef 38 te Tholen ten behoeve van de heer P.J. Wilders. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 26 sep tember 2008 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ontwerp-bestemmingsplan Bedrijfsgebied Slabbecoornpolder- Welgelegen, le herziening, gedurende zes weken tijdens de ope ningsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen, ter inzage ligt. De herziening betreft met name het mogelijk maken van de bouw van een nieuwe brandweerkazerne aan de Grindweg te Tholen (naast toerit naar de N286). Verder worden in deze herziening enkele actualiseringen doorgevoerd. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schrif telijk of mondeling zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantoor uren bellen naar de de heer mr. G. Vos van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668327. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wet houders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 18 september 2008 op grond van artikel 3.1 Wro de le herziening van het bestemmingsplan Kom Stavenisse vastgesteld. Genoemde herzie ning heeft tot doel de bouw van een ouderenzorgcomplexje aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat in het uitbreidingsgebied Poststraat-Zuid en een vergroting van het winkeloppervlak van de supermarkt aan de Voorstraat binnen de bestaande bebouwing mogelijk te maken. Verder wordt in deze herziening een door Gedeputeerde Staten bij de goedkeuring van het bestemmings plan Kom Stavenisse gemaakte opmerking verwerkt en wordt een foutieve verwijzing in de voorschriften hersteld. Met ingang van 26 september 2008 ligt het raadsbesluit, tesamen met de vastgestelde bestemmingsplanherziening, gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare lees ruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld tegen het besluit van de raad bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Het raadsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroeps termijn een verzoek om voorlopige voorziening, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorziening betrekking heeft. Het beroepsschrift moet worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. Erik-Jan Wesdorp uit Scherpenisse wordt gemeten in de bus op het terrein bij Bouman Potter in Poort\'liet. De meeste werknemers van Woonboulevard Poortvliet hadden vrijdag dezelfde ervaring. Tijdens de gezondheidstest in de bus, bleken ze een paar kilo lichter dan wanneer ze thuis op de weegschaal staan. Iedere weegschaal is anders, verzekert gastvrouw Anna Wolsheimer. Ze ont vangt de werknemers in de bus op het parkeerterrein naast het bedrijf. Er staan er ongeveer zeventig op de lijst voor het testen van de bloed druk. cholesterol en de zogeheten body mass index (voor verhouding ge wicht tot lichaamslengte) In de bus van zorgverzekeraar VGZ en margarineproducent Becel van de 'hou van je harttest' is een balie waar het personeel zich moet mel den. Er zijn drie spreekkamertjes waar onder meer de bloedruk wordt gemeten. Het is druk met de wach tenden want twee van de vier ver pleegkundigen zijn niet aanwezig. Ze moesten vanwege gezondheids redenen verstek laten gaan. Er is om half twaalf nog maar één ver pleegkundige (uit Arnhem) terwijl het onderzoek al om tien uur van start is gegaan. Een tweede ver pleegster is onderweg. Winkelme dewerkster Leonie van Loon is op getrommeld om plaats te nemen achter de balie in de bus om de mensen op te vangen en af te krui sen op de lijst. De meesten komen op tijd. Sommigen lukt dat niet maar iedereen moet wachten. Het personeel is verrast als ze Leonie daar "in functie' aantreffen. De wachtruimte is snel vol. Het lijkt wel de wachtkamer bij de huisarts, maar de stemming is veel vrolijker. Er worden grapjes gemaakt. Ze zijn gevraagd mee te doen aan de test. Bij binnenkomst krijgen de medewerkers een boekje met vra gen. Over roken, gewicht en bloed druk maar ook over de manier van leven, zoals eetgedrag en het beoe fenen van sport. En of de kandidaat een stressvol bestaan leidt. Ze mogen eerst op de weegschaal plaatsnemen. Iedereen moet zijn schoenen uitdoen. Voor de kleren wordt een kilo gerekend. Dat wordt van het gewicht afgetrokken. Daar na wordt ieders lengte gemeten. En gaan ze tenslotte naar verpleegkun dige Brigitte Stevers. Servicemede werker Erik-Jan Wesdorp uit Scher penisse werkt op het logistiek centrum in Sint-Maartensdijk en is wel benieuwd naar de uitkomsten van de test. ,.Ik wil wel weten hoe ik er voor sta. Het is al weer een paar jaar geleden dat het gemeten is. Dat was toen ik bloed heb gege ven." Wesdorp heeft verder geen klachten, zegt hij. De 29-jarige Wesdorp doet wel minder aan sport omdat er pas een kleine is geboren. Het cholesterol wordt gemeenten via het bloed. Met een klein prikje in de vinger wordt het afgenomen. Daarna wordt de bloeddruk geme ten en de body mass index. Dat is de index van gewicht in verhouding tot lichaamslengte. Het geeft een schatting van het gezondheidsrisico van het lichaamsgewicht. Bij Wes dorp blijkt zijn bmi wat aan te hoge kant. Het mag een waarde hebben tussen de 19 en 25. De zuster meet 24,8. Het is dus binnen de waardes. maar Wesdorp vindt het wel wat te hoog. Hij zoekt naar een verklaring. „Het sporten staat op een laag pitje. Ik deed aan krachtraining. Het is nu te merken dat ik dat niet doe." Werknemers die een te hoog cho lesterolgehalte noteren (vanaf 6,5 mmol/1) terwijl de streefwaarde 5 is, worden aangeraden contact op te nemen met de huisarts. Om twaalf uur gaf de verpleegkundige één werknemer dat advies gegeven. De factoren die ongunstig zijn voor de gezondheid van het hart worden in de brochure opgesomd. Zoals ro ken, stress en weinig bewegen, een hoog gewicht, een hoge bloeddruk en een verhoogd cholesterolgehal te. De brochure bevat ook tips voor een gezonde leefstijl. Bovenaan de lijst staat stoppen met roken. Twee de is het beperken van ongezonde verzadigde vetten in de voeding (vet vlees, vette vleeswaren, volle melkproducten, volvette kaas, koek, chocolade, gebak en roombo ter). Twee keer per week vis eten, zalm, haring, makreel en heilbot. De vetzuren in de vis zijn gezond voor het hart. En elke dag minstens twee stuk fruit. Ook het eten van groeten wordt aanbevolen. Dage lijks minimaal 200 gram per per soon. Ook bewegen is van groot be lang. Minstens een half uur per dag. Traplopen, fietsen, het is goed voor de gezondheid. Ook het vermijden van stress is belangrijk. Aangeraden wordt om tijd te nemen om te ont spannen (een warm bad nemen, een wandeling maken, een boek lezen). Wil van Iwaarden (links) en Nel Kortekaas van Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder. Ook zit er een biljartclub in het pand en houdt het technicateam er een technische cursus voor meisjes tot 12 jaar. Ze leren bijvoorbeeld fietsen te repareren. Jeugd- en jongerenwerk en vrijwilligers zorgen daarbij voor be geleiding. Beheerder Charel Wolvekamp wil meer activiteiten in het dorpshuis or ganiseren samen met het dorpsco mité. Zo wil hij een snertwandeltocht aan het lijstje toevoegen. Ook wil hij tie locatie op de kaan zetten voor mensen van buitenaf. „Voor een trim- clubje bijvoorbeeld. Die kunnen met zijn allen hier naartoe komen fietsen voor een kopje koffie. Dat is weer eens wat anders voor zo'n club." Toen Esther van der Recst anderhalf jaar geleden stopte met het beheren van het dorpshuis, was Wolvekamp nog nooit in Anna-Jacobapolder ge weest. Maar daar kwam al snel ver andering in. De gemeente zag een voordeel in het bundelen van de be heers- en horeca-activiteiten naar een aanspreekpunt. „We zijn zo makkelij ker aanspreekbaar", aldus Wolve kamp. Hij wil dat het dorpshuis meer ge bruikt wordt en dat mensen door middel van activiteiten hun band met het dorpshuis versterken. Wil van Iwaarden draait nu zelfstandig het dorpshuis. Dat doet ze samen met Nel Kortekaas. Van Iwaarden werd na het vertrek van Van der Reesl di rect naar voren geschoven. Wolve kamp heeft dankbaar gebruikt ge maakt van dit gebaar. De vraag vanuit het dorp is om het dorpshuis vaker open te hebben. Om aan die vraag te kunnen voldoen, wil Wolvekamp de mogelijkheden van Ons Dorpshuis onder de aandacht brengen. „We hebben achter het dorpshuis een heerlijk plaatsje buiten. Dat is ideaal voor veijaardagsfeest- jes." Net als bij de andere dorpshuizen, is er in Ons Dorpshuis catering aanwe zig. „Wc hebben hier ook de facilitei ten om maaltijden te kunnen berei den. Wel wil ik deze meer centraal gaan voorbereiden, bijvoorbeeld van uit Meulvliet. Gewoon vanuit prak tisch oogpunt." De dorpshuizen Meulvliet, De Wellevaete en Ons Dorpshuis zijn ei gendom van de gemeente Tholen. Charel Wolvekamp uit Oud-Vosse meer beheert de gebouwen en is horeca-exploitant met zijn bedrijf Wolvekamp-du Pont. Voor Meulvliet doet hij dat al 18 jaar, sinds drie jaar zit daar De Wellevaete bij. Het dorpshuis in Anna-Jacobapolder valt sinds anderhalf jaar onder zijn beheer. Omdat Wolvekamp zich meer wil gaan richten op het coördineren van de activiteiten in de dorpshuizen, zijn er vaste beheerders aangesteld voor De Wellevaete en Ons Dorpshuis. In drie verhalen komt elk dorpshuis aan bod. van de Schoolstraat 34a in Sint-Annaland naar de Schoolstraat 17 in Sint-Annaland. De speel tuin is mede tot stand gekomen door subsidie van het Europese programma LEADER+. Vanaf 10.30 is iedereen van harte welkom bij de fees telijke opening van Speeltuin Vrij en Blij. Na de openingshandeling kan tot 17.00 uur gespeeld worden in de speeltuin en gebruik worden gemaakt van diverse attracties die in de omlig gende straten zijn geplaatst. Op zaterdag 27 september wordt de speeltuin Vrij en Blij te Sint-Annaland officieel geopend. De openingshandeling zal, na toespraken van gedeputeerde G.R.J van Heukelom en wethouder M.A.E. Velthuis, verricht worden door kinderen uit Sint-Annaland met muzikale ondersteuning van de Koninklijke Fanfare Accelerando uit Sint- Annaland Door de nieuwbouw van de Brede School in Sint- Annaland is de speeltuin Vrij en Blij verplaatst

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14