Restauratiewerk molen Sint Philipsland hervat Ondernemersavond 2008 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 39 Donderdag 25 september 2008 gemeente Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Het restauratiewerk aan de molen van Sint Philipsland wordt hervat. In de werkplaats van molenmaker Verbij te Hoogmade wordt gewerkt aan het herstel van de kap en van diverse andere onderdelen. In het voorjaar van 2009 worden de herstelde en nieuw gemaakte onderdelen naar Sint Philipsland vervoerd en wordt de molen op locatie weer in elkaar gezet. Lange tijd heeft de molen zonder wieken (met een noodkap) op de dijk gestaan. Dit bood een wat mis troostige aanblik. Het riep bij sommigen ook de vraag op of Sint Philipsland ooit nog wel een complete molen terug zou krijgen. Het moet gezegd dat de gemeente sinds het begin van de restauratie met de nodige tegenvallers is geconfronteerd. Daarbij komt nog dat molenrestauraties onder streng toezicht staan van de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuur en Wetenschap (RACM). Het RACM moet voor alle onderdelen van de restaura tie vooraf goedkeuring verlenen, wat de snelheid niet altijd ten goede komt. Anderzijds verleent het rijk ook veel subsidie, dus is het logisch dat men veel zeggenschap wil hebben over de uitvoering. Hieronder ziet u een chronologisch overzicht van de werkzaamheden die hebben plaatsgevonden: Op 1 maart 2007 beginnen de werkzaamheden. De kap wordt van de molen getakeld. De kap en het bovenste deel van de romp blijken in veel slechtere staat te verkeren dan bij de eerste inspecties zichtbaar was. (Bij intacte molens wordt veel aan het zicht onttrokken. Van veel onderdelen is de werkelijke toestand pas te zien na gedeeltelijke demontage). Op 21 maart 2007 wordt de kap, die naar de werkplaats van de molenmaker in Hoogmade is vervoerd, gedemonteerd en geïnspecteerd. Het blijkt dat de kap, die door vocht en insecten is aangetast, een veel ingrijpender herstel moet ondergaan dan in het bestek is opgenomen. Op 29 maart 2007 vindt een tweede inspectie plaats waarbij ook het RACM aanwezig is. Op 25 mei 2007 ontvangt de gemeente van de molenmaker een offerte voor het meerwerk. De adviseur van de gemeente beoordeelt deze. Daarna vinden 2 gesprekken plaats met de molenmaker: het eerste op 4 juli 2007, het tweede pas op 29 augustus 2008 vanwege de drukte en vakantieperiode van de molenmaker. Uitkomst van de besprekingen is dat de offerte op een aantal punten wordt aangepast en verlaagd. Op 2 oktober 2007 dient de molenmaker de aangepaste offerte in, welke weer wordt beoordeeld. Op 6 november 2007 vraagt de gemeente schriftelijk aan het RACM om goedkeuring voor de aangepas te werkzaamheden/het meerwerk. Op 4 december 2008 besluit het college van B&W de molenmaker opdracht te geven voor het meer werk, zodra het RACM goedkeuring verleent. Een redelijke termijn wordt afgewacht maar het antwoord van RACM blijft uit. De gemeente rappelleert hierover herhaaldelijk. Pas op 6 maart 2008 komt een fax binnen van het RACM. Hoewel in deze fax nog zaken staan die vra gen oproepen, besluit de gemeente dat de zaak niet langer uitstel kan velen en bericht schriftelijk aan het RACM dat opdracht zal worden gegeven het werk te hervatten. De restauratie heeft dan een jaar stilgelegen. Op 18 april 2008 verleent de gemeente opdracht voor het meerwerk aan de molenmaker. In juni ontvangt de gemeente echter een brief van de molenmaker. Hierin is aangegeven dat de prij zen van materialen en arbeid sterk zijn gestegen en dat het bestek door het lange stilliggen buiten de schuld van beide partijen om niet meer voor de destijds overeengekomen prijs kan worden uitgevoerd. Na overleg wordt een prijsstijging vastgesteld en krijgt de molenmaker deze maand opdracht de werk zaamheden uit te voeren. De voorlopige opleveringstermijn is voorjaar 2009. Het werk zal grotendeels in de werkplaats van de molenmaker plaatsvinden, zodat op locatie voorlopig nog niets gebeurt. Pas in het voorjaar wordt op locatie de molen weer in elkaar gezet. In het voorjaar van 2009 staat molen "De Hoop" dus hopelijk weer in volle glorie op de dijk. De gemeente is ondertussen ook bezig met de voorbereiding van de derde grote molenrestauratie, na Sint-Annaland en Sint Philipsland: die van molen "De Korenbloem" te Scherpenisse. Dit is tevens de meest complexe restauratie van de drie, onder andere omdat de molen is verzakt en moet worden rechtgezet, opgevijzeld en op palen gefundeerd. Verblijfsrecreatieterreinen De raad heeft besloten om de kadernotitie verblijfsre creatieterreinen vast te stellen. Planschade De raad heeft besloten tot vaststelling van de Procedureverordening voor advisering tegemoetkoming in planschade gemeente Tholen. Ruimtelijke Ordening De raad heeft besloten kennis te nemen van de hoofd zaken met betrekking tot de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) en over te gaan tot vaststelling van de 2e wijziging van de Legesverordening 2008 in verband met deze nieuwe wet. De raad heeft besloten om de bevoegdheid tot het vaststellen van een projectbesluit, alsmede de bevoegdheid tot het afwijzen van een aanvraag tot het vaststellen van een projectbesluit, te delegeren aan het college van burgemeester en wethouders. Bestemmingsplan Kom Stavenisse De raad heeft besloten de le herziening van het bestemmingsplan Kom Stavenisse ongewijzigd vast te stellen. Legestarief rijbewijs De raad heeft besloten Voorstel tot verlaging van het legestarief bij de behandeling van een spoedaanvraag om een rijbewijs. Het zogenoemde spoedtarief van 40,00 wordt per 1 augustus 2008 verlaagd naar 30,00. Nevenwerkzaamheden griffier De raad heeft besloten om de functie van griffier aan te wijzen als functie waarvoor openbaarmaking van nevenwerkzaamheden in verband met integriteit nood zakelijk is. Woonplaatsbesluit De raad heeft besloten tot indeling van de gemeente Tholen in de volgende woonplaatsen: Tholen Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Stavenisse Sint-Annaland Oud-Vossemeer Sint Philipsland met ingang van 1 oktober 2008 de grenzen van de woonplaatsen te bepalen overeenkomstig de bij dit besluit behorende situatietekening met kenmerk A80- 890-175. GGD De raad heeft besloten de gecombineerde jaarreke ning/jaarverslag 2007 van GGD Zeeland voor kennisge ving aan te nemen. De raad heeft besloten een kanttekening te maken bij het onderdeel JGZ van de GGD begroting 2009. Met name het feit dat de gevolgen van de problematiek rondom RSU Brede Doeluitkering voor de JGZ-taak van de GGD eerst opgelost dienen te worden. De con ceptbegroting 2009 van GGD Zeeland wordt voor het overige voor kennisgeving aangenomen. Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio De raad heeft besloten om geen zienswijzen in te die nen over de ontwerp begroting 2009 en het concept eerste wijziging van de begroting 2009 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio. Centrale Post Ambulance De raad heeft besloten geen bezwaar te maken tegen de jaarrekeningen 2006 en 2007 van de Centrale Post Ambulancevervoer Zeeland. 0p 7 oktober 2008 zal de jaarlijkse Ondernemersavond worden gehouden in het Atrium van het gemeen tehuis te Tholen. De ontvangst is om 19.30 uur. Spreker op deze avond, die georganiseerd wordt door de ABN-AMR0 bank en de gemeente Tholen, is de heer Han de Jong. Hij zal op een levendige en kundige manier de veranderende wereldeconomie behandelen. Vaak komt hij daarbij tot verrassende inzichten. Ook zal op deze avond het Werkgeversservicepunt (WSP) Tholen officieel worden geopend. Om u als werk gever beter van dienst te kunnen zijn hebben de gemeente Tholen, het CWI en het UWV samen hun krach ten gebundeld in het WSP Tholen. Heeft u bijvoorbeeld vragen over het zoeken en vinden van geschikt personeel, dan kunt u van het werkgeversservicepunt gebruik maken. Kortom, de ingrediënten voor een interessante avond zijn in ieder geval aanwezig. Komt u ook? In verband met de beschikbare ruimte zijn niet alle bedrijven uitgenodigd. Indien u een uitnodingskaart hebt gehad, nodigen we u nogmaals uit om u via het antwoordkaartje aan te melden. Heeft u geen uitno digingskaart gehad en toch interesse, dan kunt u mailen naar: Kieviet.h@tholen.nl. Wij laten u zo snel mogelijk weten of er nog plaatsen vrij zijn. Ingekomen bouwaanvragen - Langestraat 8 (Poortvliet): het plaatsen van een erfaf- scheiding. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 29 sep tember 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.00 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 25 en 26 vrijdag september 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Hoenderweg 35 (Sint-Annaland): het bouwen van een woning, verz. 15 september 2008; - Ooststraat 25 (Sint-Annaland): het vernieuwen van de aanbouw, verz. 16 september 2008; - Prins Clauslaan 1 (Tholen): het veranderen van de inde ling, verz. 16 september 2008; - Kerkring 1 (Sint Philipsland): het veranderen van de draagconstructie, verz. 16 september 2008; - Karreveld 1 (Sint Philipsland): het bouwen van een houten berging, verz. 16 september 2008; - Ring 66 (Sint-Annaland): het vernieuwen van de gevel bekleding, verz. 18 september 2008; - Molenstraat 30 (Poortvliet): het vergroten van een woning, verz. 18 september 2008; - Doelweg 60 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 18 september 2008. Verleende sloopvergunningen - Cornelis Frankenstraat 21 t/m 27 (Oud-Vossemeer): het slopen van 4 woningen, verz. 18 september 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Maatschap Van der Jagt, Weihoekweg 6 te Poortvliet, voor een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een akkerbouw- en veeteeltbedrijf, gelegen aan de Weihoekweg 6 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, num- mer(s) 608 en 609, die zij hebben ontvangen op 5 juni 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodi ge voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 26 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 24 oktober 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, op 15 september 2008 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer aan Busmariteam B.V., Havenweg 4 te Sint-Annaland in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Havenweg 4 en Koelhuisweg 2 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G en H, nummer(s) 1588, 2209 en 1139. Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het besluit zijn geen wijzigin gen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 26 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tus sen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoon nummer 0166-668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken geduren de zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 7 november 2008 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om over te gaan tot actualisatie van de milieuvergunning die op 11 mei 1995 aan de heer M. Ponse, Van der Slikkeweg 1 te Poortvliet is verleend voor het houden en fokken van dieren, gelegen aan de Van der Slikkeweg 1 te Poortvliet. De voorschrif ten die aan deze vergunning zijn verbonden zijn niet meer toereikend om het milieu in voldoende mate te beschermen. Het ontwerp besluit en andere ter zake zijnde stukken lig gen met ingang van 26 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeente huis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeente huis worden ingezien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13