1,1 11 Let's Move Around 2008 Bekendmaking Voorlichtingsavond zelfredzaamheid voor mensen met een beperking Officiële opening speeltuin Vrij en Blij te Sint-Annaland Nieuws voor mantelzorgers Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 38 Donderdag 18 september 2008 gemeente Tholen Tholenderwijs Na het project Let's Move Around in 2007 vindt ook dit jaar Let's Move Around weer plaats. Het project bestaat dit jaar uit 2 delen: Bootvissen op vrijdag 26 september 2008, aanwe zig om 17.45 uur bij de Bergse Diepsluis te Tholen. Rond 00.00 uur zijn we terug. Militaire dropping op vrijdag 3 oktober 2008, aanwezig om 22.00 uur in de Wellevaete te St. Annaland. Rond 02.00 uur is de dropping afgelo pen. Jongeren die willen deelnemen aan een activiteit, kunnen zich tot donderdag 18 september aanmel den door het sturen van een e-mail naar Ingrid Bras ibr@tholen.nl of Jordi Reuvers jre@tho- len.nl. Aan het bootvissen kunnen 40 jongeren deelnemen en voor de militaire dropping zijn 60 plaatsen. De activiteiten zullen worden begeleid door jongerenwerkers en jongerenraadsleden. Voor eventuele vragen of informatie over de acti viteiten kunt u contact opnemen met Jeugd- en Jongerenwerk van gemeente Tholen, telefoon nummer 0166-668243 0166-668276. 0p 5 september 2008 is vrijstelling verleend als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de opzet van een proef voor het binnendijks kweken van schelpdieren en zagers en het ten behoeve daarvan plaatsen van 4 units aan Zuiddijk 70 te Sint Philipsland, voor de periode van maximaal 5 jaar. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen twee weken na de datum van afkondiging beroep instellen bij de Rechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Uw beroepschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het beroepschrift zijn voorzien van uw naam en adres en een omschrijving omvatten van het besluit waartegen uw beroep is gericht. Zo moge lijk dient u een afschrift van het besluit waarop uw beroepschrift betrekking heeft mee te zenden. Tenslotte dient het beroepschrift gemotiveerd te zijn. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p 14 oktober 2008 van 19.30 - 21.30 uur zal ser vicebureau Voor Elkaar in samenwerking met de Stichting Werkgroep Gehandicaptenbeleid Tholen, Versterking ClientenPostitie (VCP) en de gemeentelijke brandweer een voorlich tingsavond organiseren over zelfredzaamheid voor mensen met een beperking. De avond zal plaatsvinden in Zorgcentrum "Maartenshof te Sint-Maartensdijk met als titel: "Niet bang maar voorbereid". De avond is bedoeld voor gehandicapten en hulpverleners, vrijwilli gers en mantelzorgers die op de een of andere manier betrokken zijn bij de zorg voor mensen met een beper king. Naar aanleiding van de DVD, die door de Taskforce Handicap en Samenleving is gemaakt, willen we met elkaar bespreken waar men voor kan komen te staan in geval van een calamiteit, zoals brand. Er zal aan dacht besteedt worden aan de toegankelijkheid van woningen, de aard van de handicap en hoe hiermee om te gaan als hulpverlener en wat men hiermee zelf kan doen. Dit alles met als doel zo lang mogelijk zelf standig, maar wel veilig, te kunnen wonen. Voor de pauze zullen enkele sprekers aan het woord komen. Medewerkers van de brandweer zullen uitleg geven over enkele hulpmiddelen en wat men zelf kan doen bij een calamiteit. Na de pauze is er mogelijkheid tot het stellen van vragen aan een samengesteld forum. Wethouder mevrouw M. Velthuis zal de avond afsluiten. Is uw interesse gewekt en wilt u deze avond bijwonen, neem dan voor 10 oktober contact op met het service bureau Voor Elkaar, telefoonnummer 0166-668200 of mail naar: servicebureau@tholen.nl (graag onder ver melding van evt. rolstoelafhankelijkheid). Ontmoetingsmiddag voor dementerende mensen en hun verzorgers op maandag 6 oktober in de Wellevaete in Sint-Annaland. Op maandag 6 oktober a.s. organiseert het steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen een ontmoetings middag voor dementerende mensen en hun verzorgers. De middag heeft een informeel karakter, er is volop gelegenheid tot informeel contact. De aanwezigen worden onthaald met koffie en gebak. Jacqueline Heijboer, consulent vrijwillige thuiszorg/steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen presenteert tij dens deze middag het koffertjesproject, een huiska meractiviteit voor thuiswonende dementie patiënten. Anja van Damme, één van de leden van de Alzheimerwerkgroep afdeling Tholen vertelt het één en ander de Alzheimervereniging. Engel Reinhoudt zorgt voor de muzikale omlijsting. Hij zingt o.a. uit het eigen werk 'n Bolus bie de koffie. En er kunnen samen oude bekende Nederlandse liedjes worden meegezon gen. De middag begint om 14.00 uur tot ca. 16.00 uur Wie deze middag wil bijwonen is van harte welkom en kan zich aanmelden bij het vrijwillige thuiszorg/ steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur telefoon: 0166- 668315 of via de E-mail mantelzorgvrijwilligers@tho- len.nl Dag van de mantelzorg op 10 november Maandag 10 november staat in het teken van de Mantelzorg. Ook in de gemeente Tholen worden op deze dag de mantelzorgers in het zonnetje gezet. Wij willen hen dit jaar een attentie aanbieden. Om deze attentie te kunnen ontvangen moeten mantelzorgers bij ons worden aangemeld. Wij roepen u daarom alvast op om een goed rond te kijken. Kent u mantelzorgers in uw omgeving? Bijvoorbeeld uw vriendin die de zorg heeft voor haar gehandicapte zoon; De buurvrouw die aan huis gekluisterd is omdat ze haar dementerende echtgenoot niet alleen kan laten; uw tante die elke morgen de buurman helpt de dag weer op te starten. Of bent u zelf die mantelzorger? Dan belt u zelf naar het steunpunt wij zijn dagelijks bereikbaar op tele foonnummer 0166-668315, mailen kan ook: mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl 0p zaterdag 27 september wordt de speeltuin Vrij en Blij te Sint-Annaland officieel geopend. De ope ningshandeling zal, na toespraken van gedeputeerde G.R.J van Heukelom en wethouder M.A.E. Velthuis, verricht worden door kinderen uit Sint-Annaland met muzikale ondersteuning van de Koninklijke Fanfare Accelerando uit Sint-Annaland Door de nieuwbouw van de Brede School in Sint-Annaland is de speeltuin Vrij en Blij verplaatst van de Schoolstraat 34a in Sint-Annaland naar de Schoolstraat 17 in Sint-Annaland. De speeltuin is mede tot stand gekomen door subsidie van het Europese programma LEADER+. Vanaf 10.30 is iedereen van harte welkom bij de feestelijke opening van Speeltuin Vrij en Blij. Na de openingshandeling kan tot 17.00 uur gespeeld worden in de speeltuin en gebruik worden gemaakt van diverse attracties die in de omliggende straten zijn geplaatst. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Botermarkt 16 en 18 (Tholen): het veranderen van de voorgevel; - Philips De Goedestraat 6 (Poortvliet): het plaatsen van een dakkapel; - Oesterdam (Bergsediepsluis) (Tholen): het plaatsen van een windmeetmast; - Schelde-Rijnweg 14 (Tholen): het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning; - Jonkheer Van Vredenburchlaan 51 (Tholen): het plaat sen van een serre en een berging; - Huygensstraat 90 (Sint-Annaland): het vernieuwen van een tuinhuis met voliere; - Zuidplantsoen 9 (Poortvliet): het plaatsen van een raam in de zijgevel; - Nieuwlandseweg 30 (Sint-Annaland): het plaatsen van een chalet; - Schermerspad 1 (Sint-Annaland): het verbouwen van een garage tot woning; - Energieweg 32 (Tholen): het uitbreiden van de bakke rij; - Veerhoekseweg 6 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen v/e container met hagelafweerinstallatie; - Oesterstraat 25 (Tholen): het bouwen van een berging; - Oostdijk 37 (Sint Philipsland): het vernieuwen en ver groten van een achteruitbouw. Ingekomen sloopaanvragen - Cornelis Frankenstraat 21 t/m 27 (Oud-Vossemeer) het slopen van 4 woningen; - Molendijk 9 (Oud-Vossemeer): het slopen van een land- bouwschuur en asbest verwijderen; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 29 septem ber 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 25 september en vrijdag 26 september 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Burg v. Lichtenbergstraat 6 (Tholen): het plaatsen van een dakopbouw, verz. 5 september 2008; - Noordstraat 15 (Sint-Annaland): het plaatsen van een overkapping, verz. 5 september 2008; - Ten Ankerweg 60 (Tholen): het aanpassen van kozijnen in de voorgevel, verz. 8 september 2008; - Oudelandsestraat 39 (Tholen): het uitbreiden van een woning en herbouwen schuur, verz. 10 september 2008. Verleende sloopvergunningen - Platteweg 28 (Scherpenisse): het gedeeltelijk slopen van een open frontstal, verz. 8 september 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluit. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 8 september 2008 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieu beheer aan de heer W. van Alphen, Sluisweg 20 te Sint Philipsland in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Sluisweg 20 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer(s) 819, 837 en 889. Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tus sen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoon nummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken geduren de zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 31 oktober 2008 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stellingen willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 17. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Keetenweg 4 te Stavenisse: het plaatsen van een bouwkeet (2008/122); Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Meliasweg 5 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een bijgebouw (2007/104); Vanaf 19 september 2008 tot en met 30 oktober 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over een ont werpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/668363. Van een mondelinge zienswij ze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Molenvlietseweg 8 te Tholen: het plaatsen van een erkerkozijn (2008/207); Langeweg 19 te Sint-Annaland: het bouwen van een opslagloods (2006/398) De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 22 augustus 2008 tot en met 4 september 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 2 oktober 2008 besluiten op de verzoe ken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwvergunning. Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 63 te Sint-Annaland: het veranderen van de voorgevel (2007/502);

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9